Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Modlitby II
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Iskry Téma Next Topic: Modlitby  

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2022 :  09:36:20  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
O Maria bez hriechu pocata, oroduj za nas ktori sa k tebe utiekame!- pobozkam medajlku a modlim sa rano a vecer... oodpustky 100 dni... Lev XIII 19. 4 1894 postavil Zazracnu medajlku na uroven skapuliara a udelil plnomocne jej nositelom - v den prijatia, vo sviatok Zazracnej medajlky, 27. novembra (raz som tiez mal moznost ked padla na prvu adventnu splnit obvykle podmienky), v den Neposkvrneneho Pocatia (chodil som, vlastne naposledy som bal prave nan v r 2018) a vo Velkonocnu nedelu(raz som bol)
Podmienky: prijat medailku od splnomocneneho knaza, medajlku stale nosit a rano vecer ju pobozkat so spominanym vzdychom...prijat ju, je si riadne obliect ako pri skapuliari, nie niekde haki baki sa urobi a to hromadne ako modernisti...jalovina, cista jalovina a to hned z dvoch dovodov...

Samozrejme mam, nosim a ked bola moznost aj plnomocne som sa snazil... je to ohromna milost... To Katolici hadam vedia a ziskavaju milosti...a ked je moznost aj plnomocne...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora 

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 máj 2022 :  11:43:16  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Samozrejme pokracujeme v Krizovych dnoch a aspon v duchu navstivime nejaky kriz v poli... kajuco odcinujeme co sa deje... vsak vidime, ze "Boh udrel zem kliatbou".

Rano pobozkam aj svoj skapuliar a: Maria Maticka moja, ozdoba karmelskej rehole, ochran ma svatym skapuliarom od upadku do zleho, zaziva ma chran od vsetkej uzkosti, po smrti doved ma do vecnej radosti. Tri krat Zdravas... takto zacinam rano aj svojim povinnostim co mam ku karmelskemu skapuliaru, kde mam sabatinum. Tri krat Zdravas je dispenz co urcil knaz, miesto Hodiniek... okrem toho mam patnasobny, a este ine, celkovo (pat plus styri) devat skapuliarov...

Snazim sa plnit, aby som si vysluzil potom pri smrti znamu vysadu. Samozrejme mam ho obleceny. Nie ako niekto hovoril, ze nosil nejaku medajlku, jeho "knaz" zistil ze je skapuliarova, tak haki baki urobil a vraj je "posvatena"... samozrejme ze, nie... modernisti zas nieco sprasili ako obvykle...

Spolu so Zazracnou a Benediktovou, nosim stale na seba... vsak vsade naokolo striehne diabol so svojimi rejdami... ktovie od kolkych som uz bol uchraneny... ci mal zmiernene nasledky... a samozrejme milosti...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2022 :  06:48:09  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Dnes, keby boli mne mozne "obvykle podmienky", mohol by som mat aj jeziskovô- plnomocne: Plnomocne odpustky ziskaju ti, co 25 akehokolvek mesiaca sa zbozne pomodlia modlitby: Tajomstva Jeziskovho detinstva.
No kedze nie je moznost, si urobit Vianoce, tak aspon pokracujeme v krizovych dnoch... modernisti budu mozno zas vyvadzat, tradicie treba dodrzovat, je to dobra zamienka ako mat nove zazitky, nejake divadielko co ozvlastni hopandy, aby nebola strasna nuda, aby sa bolo cool a in, aj podla (diablom riadeneho)"liturgickeho hnutia"...

Katolici sa venuju umrtvovaniu, kajaniu a cviceniu v sobranosti...pripravujeme sa na zajtrajsi prikazany sviatok- nezabudajme, ze ma aj oktavu,(ak nahodou vykuchani modernisti zauradovali a sme v tom, ze po sviatku je lazo plazo), ale aj vsetky dni pred Turicami sa budeme venovat Duchu Svatemu... samozrejme nie ako spiritisti charizmaticki- diablovi a jeho prejavom...

Vsak domutenci zabordeleni cakaju "nove turice", co vieme, ze nepridu...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 27 máj 2022 :  07:29:30  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Dnes zacina priprava na prichod Ducha Svateho. Ja si dam novenu, kde si aj pripomeniem jeho dary, ktore som dostal na birmovke. (to vieme, ze o milosti sa musime starat, piplat ich, nie su nam dane naraz a cele a hotove...) Je robena pre poboznost s knazom a veriaci odpovedaju... kedze som sam, tak vsetko ja. Takze devat dni sa sa modlime:

1, Otce nas...
Prid o Duchu svaty a napln srdcia nase darom mudrosti, aby sme marnost zemskych veci poznali a len Pana Boha, jedine a najvyssie dobro milovali a v nom zalubenie vyhladavali. Amen
2, Otce nas, Prid o Duchu svaty a napln srdcia nase darom rozumu, aby sme tajomstva svateho nabozenstva viac a viac poznavali a dobre vzdy od zleho rozoznavali. Amen
3,Otce nas, Prid o Duchu svaty a napln srdcia nase darom rady, aby sme v pochybnostiach, kazdemu omylu sa vyhli a vzdy volili to, co sluzi Panu Bohu k oslave a nam ku spaseniu. Amen
4, Otce nas, Prid o Duchu svaty a napln srdcia nase darom sily, aby sme vsetky pokusenia muzne premahali, prikazania Bozie zachovavali a vsetky protivenstva trpezlivo znasali. Amen
5, Otce nas, Prid o Duchu svaty a napln srdcia nase darom umenia, aby sme vsetky veci len ku slave Bozej a k spaseniu svojmu i blizneho pouzivali. Amen
6, Otce nas, Prid o Duchu svaty a napln srdcia nase darom poboznosti, aby sme milovali modlitbu, horlili za sluzbu Boziu a s doverou i detinskou myslou vinuli sa k Panu Bohu a k nebeskym veciam. Amen
7, Otce nas, Prid o Duchu svaty a napln srdcia nase darom bazne Bozej, aby sme vzdy na Boha pamatali a z ucty k nemu vsetkeho toho sa chranili, cim by sme obrazili jeho Bozsku velebnost. Amen

Vylej na nas svojho Ducha a znovu utvoreni budeme. A obnovena bude tvar zeme. Srdce cista stvor v nas o Boze. A ducha praveho obnov vo vnutornostiach nasich. Milost Ducha Svateho. Nech osvieti rozum nas a napravi srdcia nase. Pane vyslys modlitbu moju. A volanie nase nech dojde ku Tebe. (tu nie je Pan s vami, i s duchom tvojim... modli sa aj lud. A potom uz bude veselo lud sa modlit ako moze len knaz!!!)

Modlime sa: Prosime Ta, Pane, daj nech nam je sila Ducha Svateho na pomoci, aby srdcia nase milostive ocistila a od vsetkeho zleho nas zachranila. Skrze Krista Pana nasho. Amen

A inokedy tiez sa mozme modlit v roku: Ked vsak aj inokedy odbavi sa sukromne 9 dnova poboznost k Duchu Svatemu(osnova modlitieb nie je predpisana), ziskavame denne odpustky 7 rokov. Plnomocne za obvyklych podmienok, ak v tom case sa nekona verejne 9 dnova poboznost, alebo z vaznej priciny nemozu sa na nej zucastit.

Ako site pre mna, len tie obvykle podmienky momentalne nemam k dispozicii... ale nevadilo by, su aj ine benefity.(napr aj neplnomocne). Hocikedy pred omsou by som si odbavil... ale nie je aktualne...momentalne....

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2022 :  09:01:26  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Vcera sme hadam zacali. Ja som si pripomenul- spominal svoju birmovku- ktoru som musel znovu podminecne opakovat. Aj pri modleni desiatku ...ktory, nam Ducha Svateho zoslal... pozeram na obrazok co som dostal na birmovke... pekne spomienky.
My sme si urcite aj spomenuli na Katechizmus a ...Posobi milost sama nase spasenie? Milost sama neposobi nase spasenie, pretoze nas nenuti, len podporuje. Preto nesmieme milosti odpierat, musime ju ochotne prijimat a s nou verne spoluposobit - Napominam vas, aby ste neprijimali milost Boziu nadarmo! (2Kor 6,1)
Tak aj na birmovke som dostal len hrivny, ktore musim "obchodovat". Ako sa rozmnozuje milost vieme. Birmovka nie je potrebna ku spase, ale ked ju Boh ponukne, aj za cenu istych tazkosti mame moralu povinnost prijat.
Preopakoval som si, ake dary som dostal, my sa tiez modlime napr. aj za silu, aby sme vzdy prijimali co nam ustalene svedomie kaze... navzdory trebars okoliu, aj najblizsiemu... Vsak vieme co ma prednost!

Dnes je sobota, Mariansky den, tak napr... veriaci ktori v ktoromkolvek case roku na cest Narodenia, Obetovania, Zvestovania, Navstivenia, Ocakavania porodu, Ocistovania, alebo Nanebovzatie Panny Marie zbozne vykonaju nejake modlitby s umyslom konat ich nepretrzite za devat dni, dosiahnu cez tento deviatnik kazdodenne raz odpustky pat rokov a plnomocne za obvyklych podmienok po skonceni deviatnika...
Mohol som si robit vzdy pred omsou devat dni... ale ja si drzim len ten k Neposkvrnenemu uz par rokov(konci 7.12...urobil som a vecer daleko cestovat ). Neplanujem si zatial rozsirit, radsej utriast a zvrucnit to co uz mam, ale mozem si napr. urobit Neposkvrnene aj teraz... ale neplanujem zatial.

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2022 :  08:12:45  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Este by som chcel rozoberat ruzenec a krizovu cestu. Kedze teraz sme naladeni na krizovu cestu tak nou zacnem.
Mam taku systematicky robenu asketiku, tak budem vyberat z nej.
Preco sa mame casto modlit krizovu cestu?

1, pretoze pri nej zvlast poznavame cenu svojej duse, zlobu hriechu, Boziu lasku a milosrdenstvo i vzneseny priklad svojho Vykupitela.

2, pretoze je podla slov papeza Benedikta XIV, obzvlast sposobila, aby obracala hriesnikov, vlaznych povzbudzovala k horlivosti a spravodlivych viedla k vyssej dokonalosti.

3, a aj preto, ze mozeme ziskat i viacero plnomocnych i neplnomocnych zaroven... si pamatam ze aj tu niekde su vysvetlene.

Po svatej omsi je krizova cesta najvznesenejsi a najblahodarnejsi sposob rozjimania o utrpeni Pana Jezisa. Hlavnym apostolom a hlasatelom je sv. Leonard a Portu Mauritio. On povazoval krizovu cestu takmer za neomylny prostriedok, ako si udrzat v dusiach ovocie misii, alebo duchovnych cviceni. Ak mozes modli sa kazdy den, alebo aspon raz za tyzden.

Ako sa moze stat poboznost krizovej cesty skolou cnosti? Ako?

1, ak rozjimame pri kazdom zastaveni aku cnost pri nom prejavil Pan Jezis a za ake chyby podaval zadostucinenie.

2, spytujeme sa, ci sa ich dopustame, vzbudime nad nimi lutost a odprosujeme Pana Boha.

3, roznietime sa prikladom Pana a jeho laskou ku vhodnemu velkodusnemu predsavzatiu.

Je zname, ze napr. v reholiach kde sa pravidelne modlievala aspon raz za tyzden, spominanym sposobom kvitne snaha o dokonalost a reholna disciplina sa obnovuje.

Ak sa chceme ucit od Pana Jezisa cnostiam, mozeme si davat pri jednotlivych zastaveniach taketo otazky:
1, som pevne odhodlany odumriet svetu a spiet k vrcholu dokonalosti?
2, ako nesiem svoj zvlastny osobny kriz?
3, som odhodlany varovat sa kazdeho aj sebamensieho hriechu.
4, ako ctim Pannu Mariu?
5, pomaham bliznemu niest jeho kriz, pomaham mu ochotne a znasam trpezlivo jeho zvlastnosti?
6, spominam si casto na utrpenie Pana?
7, konam svedomite zvlastne spytovanie svedomia?
8, uchovavam si stale kajuce zmyslanie?
9, snazim sa aby som horlivym pokanim a modlitbou pomahal Spasitelovi, zachranovat duse?
10, ako si zachovavam cistotu srdca?
11, ako poslucham svojich predstavenych?
12, ako sa cvicim v duchu chudoby a odlucenosti od stvorenych veci?
13, s akym srdcom pristupujem ku stolu Pana?
14, nosim ustavicne Pana vo svojom srdci?

Kazdy si robi primerane svojmu stavu a povolaniu. Ku cistote, samozejme manzelia si dodrzuju cistotu svojho stavu.
Poslusnost - kazdy mame nejakeho nadriadeneho ci sefa v praci, deti rodicov atd. Chudoba primerana stavu a kludne mozu pestovat aj bohaci...vieme o co ide. Vidime, ze uz tie najhrubsie chyby su odstranene.

Ja som hovoril, ze zatial sa nemodlim, iba mam take kadejake modlitby, ktore ma upominaju na utrpenie Panovo, jeho rany atd. So staciovym sem- tam nepravidelne. Asi by to trvalo hodne dlho este... ale da sa aj kludne pol ci stvrt hodinka... To kazdy zvazi svoje chute a moznosti... motivacia je jasna...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2022 :  06:38:01  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Rozjimat Umucenie je to naj, naj ...to vieme, Ak sa chceme cvicit v dennej upomienke utrpenia Pana, tak si pravidelne denne pripominame:
5, hodina: Jezis je vedeny k Pilatovi 6, posmievany od Herodesa 7, znovu u Pilata a Barabasovi dana prednost pre nim
8, bicovanie 9, trnim korunovanie 10, odsudeny k smrti. 11, nesie tazky kriz 12, ukrizovany 13, na krizi posmievany
14, trpi posledne bolesti 15, umiera na krizi 16, snimanie z kriza 17, ulozenie do hrobu
18, umyva ucenikom nohy, 19, ustanovuje Najsvatejsiu Sviatost 20, luci sa s apostolmi na hore Olivovej 21, modli sa v zahrade Getsemanskej 22, potenie krvou 23, zradeny a zajaty 24, pred Annasom, dostava facku
1, pred Kajfasom 2, potupne posmievanie, 3, zapretie od Petra 4, v zalari
Modlime sa vzdy ked biju hodiny: O Pane udel nam stastnu hodinu k zitiu i smrti. Skrze Jezisa, Pana nasho. Jezisu ktory si v tejto hodine (sem to co pada na nu), vsetko z poslusnosti a lasky k Tebe v tejto hodine. Amen
Maria bez hriechu pocata, oroduj za nas, ktori sa k tebe utiekame.

Dnes modernisti(v nicitelskom zapalena odpalili co sa dalo, "strasne" im lezalo na srdci, aby sa vraj vyspalo - s.s zatiahla za dratiky a uzitocni idioti previedli) napr. matutinu zrusili... ale aj ja sa niekedy prebudim aj zavcasu a hned myslim podla hodiny, co pada a spajam sa s trpiacim Panom. Aspon cez hodiny, ktore mozem... ostatni mozu skusit tiez svoje upravene podla seba a svojich moznosti...

Pridam o strelnych- co su? su celkom kratke modlitby, ktore vysielame k Bohu, Panne Marii ci svatym, bud srdcom, alebo zaroven srdcom a ustami.

Strelne preto, lebo mozno prirovnat k sipom, ktore laskou zanietene srdce vysiela k nebu.

Ktore su vyhody a prednosti? - bez namahy ich mozeme vsade, vzdy a pri kazdej praci modlit. A su velkou oporou Zivota v Bozej pritomnosti(snazime sa pestovat) a spojenia s Panom Bohom.

Ucitelia duchovneho zivota nazyvaju strelne modlitby, kratkou cestou k Bohu a vynikajucim prostriedkom dokonalosti. Uzivajme ich co najcastejsie a skutocne zbozne. Zvlast pri prebudeni, na zaciatku a konci prace, v pokuseniach, obtiaznostiach ci utrpeni.
Bud si volime sami, alebo pouzijeme vhodne vyroky Pisma, alebo pouzivame tie co schvalila Cirkev a obdarila odpustkami. Je ich dost tak si vyberme co nam sadne... Napr. spominany sv. Leonard si oblubil "Moj Jezisu milosrdenstvo!"(ma odpustky 300 dni) a modlil sa ustami ci srdcom aj na tisickrat...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2022 :  07:47:29  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Este preberiem ruzenec, ktory s krizovou cestou patri k naj naj.
Preco sa mame radi modlit ruzenec?
1, preto ze sa sklada z najvybornejsich ustnych modlitieb
2, preto ze nas uvadza do vznesenych tajomstiev viery
3, pretoze nam predvadza dojemne udalosti zo zivota Pana Jezisa a Panny Marie
4, nabada nas, aby sme nasledovali skvele priklady ich cnosti
5, je velmi mily Panovi Jezisovi a Panne Marii
6, je to osvedceny ucinny prostriedok, ako dosiahnut vsetky milosti
7, je obdareny hojnymi odpustkami

Ako sa ho spravne modlime?

1, kratko sa pripravime
2, zaujmeme uctivy postoj a uchovame si sobranost mysli
3, ustne modlitby vyslovujeme presne a neponahlame sa
4, obratime mysel na jednotlive tajomstva
5, vzbudzujeme v srdci zbozne hnutia - afekty

Neziada sa, aby sme neustale sledovali slova ustnej modlitby. Smieme ich vyslovovat len mechanicky, aby sme sa tym lepsie mohli v mysli zaoberat tajomstvami a rozjimat o nich.
Odpustky - je nutne pri obycajnom ruzenci rozjimanie, ako to najlepsie vieme. (aj sa hovorilo o rozjimani a aj este bude, u niektorych nie je podmienkou rozjimanie napr. siedmych radostiach, ci sedembolestny... ten mam vysvateny aj ja na prilezitostne modlenie) Pre odpustky nie je nutne modlit sa preddesiatok, ani vkladanie tajomstiev do Zdravas, ako je zvykom v nasich krajoch - mame dispenz tak ich vkladam... ale postaci pred kazdym desiatkom ak sa zamyslime chvilocku, nad obsahom nasledujuceho desiatku) Ako som videl niekde, su povkladane kadejake veci...vsak je dobre odvadzat pozornost aj svatymi vecami, tam napr. aj sv. Jozef sa menuje... ale u modetnistickej sekty pokladam za bezne, ze treba sa nenudit a kopit hlava nehlava kadeco...

Ake hlavne umysly mozeme mat pri modlitbe ruzenca?

1, ze chcem urobit radost Panovi Jezisovi a Panne Marii
2, ze sa chceme podla ich prikladu ucit cnostiam
3, ze si chceme vyprosit nejaku milost u Pana Boha.

Pre jednotlive tajomstva sa hodia napr. tieto umysly a prosby:

a, radostny- 1, pravy sposob pripravy na svate prijimanie 2, horliva a ochotna laska k bliznemu 3, laska k chudobe 4, duch obetavosti
5, uplna poslusnost k Panu Bohu

b, bolestny- 1, odovzdanost do vole Bozej 2, boj proti zmakcilosti a nezriadenej zmyselnosti
3, boj proti pyche a marnivosti 4, laska ku krizu 5, laska ku Spasitelovi

c, slavnostny- 1, viera vo vecny zivot 2, tuzba po nebi 3, laska k Cirkvi 4, stastna hodinka smrti 5, laska a detinska dovera k Panne Marii

Kazde tajomstvo obracaj na svoj vlastny zivot a pros Pana Jezisa a Pannu Mariu o milost alebo cnost, ktora sa tam javia...

Dam aspon jeden- napr. prve radostne, pri tomto tajomstve sa mozeme ucit spravnej priprave na svate prijimanie. Mozes teda najprv uvazovat, ako sa ona pripravovala na prichod Pana, cistym zivotom, hlbokou sobranostou mysle a velkou tuzbou po Vykupitelovi.

Vzdy si vzbudzuj v srdci prislusne city- afekty- napr. raduj sa s Pannou Mariou, klanaj sa Panovi, pros o milost, aby si vzdy prijimal hodne a s uzitkom, vykonaj si duchovne svate prijimanie atd.

Ja som vzdy tesne pred prijimanim v duchu si povedal: Ecce ancilla Domini, fiat mihi secundum verbum Tuum, po primani som sa modlil vzdy Magnificat... proste prijimanie som bral ako Zvestovanie...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Iskry Téma Next Topic: Modlitby  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06