Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 vakcína proti covidu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Utoky na kostoly v USA a SK Téma Next Topic: Hľadám farára, kresťanského, poradíte mi prosím?  

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2021 :  13:28:43  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Ahojte, prosím vás o názor na očkovanie na covid. Mám sa dať zaočkovať? Čakala som vývoj vakcíny, ktorú Lekárnici pre život odobria, ale to je v nedohľadne. S tým, že predtým by som absolvovala vyšetrenia, napríklad s cievami, alebo srdca. Dokonca ešte kojím, takže som proti ockovaniu len tak, ale tento nátlak, ak neprestane, tak sa nikam nedostanem a platím za testy dookola, čo si nemozem dovoliť. Ocakavam, ze obmedzia aj chodenie autobusmi a vlakom, tak teda to budem nahratá. Som donútená takto rozmýšľať, pretože som sama s dieťaťom. Vďaka za rady. a pozdravujem vás pekne, nech sa darí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2021 :  21:48:31  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ahoj. Tiež som sa nad touto témou dosť zamýšľal. Vakcíny proti covidu skutočne fungujú a nielen chránia očkovaného pred smrťou, či pred ťažším priebehom, ale zároveň znižujú tlak na zdravotníctvo. Samozrejme, nechránia úplne, ale stále významne. Vážne dôvody pre zaočkovanie sa tu teda sú.

Treba však preskúmať aj vážne dôvody proti očkovaniu. Tieto sa dajú rozdeliť na dve oblasti. Medicínsku a morálnu.

Medicínska: Nemám síce žiadne lekárske vzdelanie, avšak tu sa dá oprieť o tvrdenia odborníkov. Sú síce lekári, ktorý sú proti týmto očkovaniam, avšak sú vo výraznej menšine a ich argumenty sú z môjho pohľadu slabé. Vo všeobecnosti zrejme nie sú žiadne vážne medicínske dôvody proti očkovaniu. Myslím, že čo sa týka vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, tak nejaká veková skupina je problémovejšia, avšak ani tam by to nemalo byť nič vážne. Informácie o strašných vedľajších účinkoch sa obvykle ukazujú ako primitívne výmysly. Ani kojenie by problémom byť nemalo.

Morálna: Tu je situácia iná, nakoľko morálny dôvod pre odmetnutie tohto očkovania je skutočne vážny. Na Slovensku sa neočkuje žiadnou morálne nezávadnou vakcínou. Pri všetkých je spojenie s embrionálnymi kmeňovými bunkami. Jedná sa o vážny dôvod proti očkovaniu, avšak nie o dôvod neprekonateľný v prípade vážneho dôvodu pre očkovanie.

Pekne je to zhrnuté v tomto článku od FSSPX: https://fsspx.news/en/news-events/news/it-morally-permissible-use-covid-19-vaccine-62290
Existuje aj český preklad (nečítal som ho, takže neviem, do akej miery je to preklad kvalitný): http://www.fsspx.cz/letaky/179_2021_brezen_duben.pdf - strana 6

Osobne som si vakcíny zotriedil aj podľa miery ich prepojenia s potratmi. Najhoršie tu vychádza vakcína od spoločnosti Johnson & Johnson. Tu dochádza pri vývoji, testovaní, aj výrobe vakcín k použitiu embrionálnych kmeňových buniek z línie PER.C6. Tá pochádza zo zavraždeného nenarodeného dieťatka. Toto bolo zavraždené zo sociálnych dôvodov. O niečo lepšie je na tom vakcína od firmy AstraZeneca. Namiesto línie PER.C6 bola použitá línia HEK293. Tá taktiež pochádza z potratu, ale v tomto prípade nie je isté, či nebol spontánny, prípadne či nebol vykonaný z dôvodu ochrany života matky, čo by závažnosť znižovalo (bunková línia pochádza z Holandska z roku, kedy potraty len tak na požiadanie neboli legálne, hoci toto sa zrejme v tom čase už obchádzalo). Pri testovaní však použili aj bunkovú líniu MRC-5, ktorá pochádza z vraždy. Myslím si, že pokiaľ tu nie sú nejaké iné vážne dôvody, vakcínu od spoločnosti AstraZeneca treba pred tou prvou uprednostniť, hoci na Slovensku to už možné asi nie je. O niečo lepšie vychádza Sputnik, kde použili iba líniu HEK293. Najmenej zlé (a zároveň aj zdravotne najúčinnejšie) sú vakcíny od spoločností Moderna a Pfizer/BioNTech. Z morálneho hľadiska by mali byť na cca rovnakej úrovni (z medicínskeho je na tom tá od Moderny zrejme o niečo lepšie). Taktiež použili len bunkovú líniu HEK-293, avšak na rozdiel od Sputnika nebola využitá ani pri vývoji, ani pri výrobe, len pri testovaní.

Ja som dosť dlho čakal na mRNA vakcínu od spoločnosti CureVac, ktorá je eticky bezproblémová. Na ňu sa ale žiaľ už asi čakať nevyplatí, nakoľko testy ukázali, že jej účinnosť je veľmi nízka (hoci ja osobne by som rád videl férové porovnanie jej účinnosti s vakcínou od firmy Johnson & Johnson, ktorá je tiež relatívne slabá a testovala sa pritom v čase, kedy bol Covid slabší, zatiaľčo CureVac už musela bojovať s Deltou).

Veľmi dobrou správou je, že len nedávno bola v EU schválená ďalšia vakcína a to od spoločnosti Valneva. Nateraz som nenašiel žiadne informácie o použití embryonálnych kmeňových buniek pri testovaní. Na výrobu aj vývoj ľudské embryonálne kmeňové bunky nepoužili, ale využili opičie, čo je eticky úplne bezproblémové. Otázkou ale je, či sa ňou bude na Slovensku očkovať. Pokiaľ hej, tak si myslím, že nebude už žiaden dôvod očkovanie proti covidu odmietať.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2021 :  22:11:01  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
Nicoho sa nebojte, dajte sa kludne zaockovat. Dajte si urobit aj protilatky mozno ste uz chorobu prekonala.
Nechcem Vas zbytocne strasit ale okolo mna teraz zomieraju aj pomerne mladi ludia 55r a pod . Svokor je na mimotelovom okyslicovani , zenina babka mala pred dvoma dnami pohreb. Dobry kamarat ma vazne poskodene pluca a lezi v nemocnici a to sa bavime o lekarovi do 40r v dobrej kondicii.

Ja osobne by som nedaval ockovanie ako povinne, lebo ludia potom panikaria ked ich do niecoho tlacite a nerozumeju tomu. Ja som k tomu pristupil s pokorou, aj ked mam silne pochybnosti voci moralnosti pri vyrobe vakcin uvedomil som si , ze cez vsetku ludsku nedokonalost musim mat tiez vieru v dobrych ludi. Dal som sa zaockovat a ked boli okolo mna vsetci chori alebo v karantene bol som jediny kto sa mohol o nich starat.
Ak mate moralne prekazky, treba nastudovat rozhodovanie v pochybnostiach. Ak mate strach o vase zdravie po ockovani, tak verte, ze uzivame lieky u ktorých su potencialne vedlasie ucinky ovela zavaznejsie. Ak Vam teda smiem uprimne dobre poradit: dajte sa zaockovat. Pomodlim sa dnes za VAs aby ste sa spravne rozhodla. Vsetko dobre prajem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2021 :  22:49:07  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Ďakujem za odpovede. Tak v mojom okolí nikto na covid neumrel, len sused, čo má implantovanú obličku mal problémy, ale je v poriadku, vidavam ho behať. Ale zas suseda dostala deň vakcinácie porážku a je o barli. A jezuita po dvoch očkovaniach umrel veľmi ťažko na dýchacích prístrojoch bol, Kyselica. Čo mám v okolí očkovaných, sú v poriadku. Odrádza ma celé to chaotické chovanie politikov, napriklad, ze nezavreli hranice.. Takže vďaka Bohu za to, že ja v okolí nemám nikoho s problémami na covid a teda ešte raz ďakujem a velmi dúfam, ze sa bude pracovať na vakcíne, ktorá bude eticky nezávadná. Zatiaľ kým kojím dieťa, sa napriek infotmáciám o nezávadnosti nedám očkovať, pretože doteraz som nemohla, nemozem piť ani niektoré bylinkové čaje, alebo lieky, okrem paralenu. Iste si dám pred ockovanim vysetrenia, ktoré mi odporucí lekar. Ale inak mám z tej vakciny strach a odpor a skoro morálne neprekonatelné prekážky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2021 :  17:37:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Správanie politikov skutočne chaotické je. Ako inak nazvať situáciu, že suseda ísť navštíviť nesmiem, ale ak sa dohodneme na stretnutí v Španielsku, tak je to OK? Ale tento chaos si môžme v rozhodovaní odmyslieť. Čo povedia o vakcíne Matovič, Sulík, Fico, či Čaputová, na tom moc nezáleží. Hlavné je morálne hľadisko a hľadisko medicínske. Medicínske je myslím si jednoznačné, morálne je problém, ale ako dokazuje ten text od FSSPX, tak to nie je niečo neprekonateľné. Čo sa týka strachu, ten je síce pochopiteľný, ale nie je odôvodnený. Keby boli tie vakcíny tak nebezpečné, ako sa niektorí snažia tvrdiť, tak by sme nepočúvali o prípadoch zo zahraničia, či vymyslené príbehy ktoré príbuzný údajných obetí vyvracajú, ale pri aktuálnej zaočkovanosti by sme každý z nás osobne poznali mnohých, čo mali vážne poškodené zdravie, či zomreli.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2022 :  19:59:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Sledujte teraz, v tlaku silneho medialneho tlaku boli vsetky informacie, ktore by poukazovali na problem s vakciname brutalne potlacane.

Pomalicky sa dostavaju do popredia informacie o neziaducich ucinkoch vakcin, ukazuje sa, ze ani tretie ci stvrte davky nedokazu zabranit nakaze a prenosu, doknca sa ukazuje, ze pri tomto poslednom variante maju az negativny protektivny ucinok... A to este nikto netusi, co to urobi z dlhodobeho hladiska, pretoze to nikto proste nemohol skumat, lebo vakciny boli schvalene v zrychlenom konani a preskocilo sa mnozstvo normalnych postupov...

Cakajte a sledujte, veci sa nedaju potlacat do nekonecna...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 apríl 2022 :  13:01:39  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Som rad ze forum pokracuje a tak si troska zaspominam na to dobre co som tu zacal, lebo neostal som len pri tom.
K teme: som momentalne nezaockovany, nenakazeny, neprekonany a ani nemienim si do seba nic pchat.
Ostavam pri starej dobrej metode a som spokojny.

Jedine RKC!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 apríl 2022 :  21:09:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Bohuzial vsak moderna RKC zaviedla sanitarnu diktaturu este horsiu ako sekularny stat...

Uplne mimo reality z nej zaznievalo, ze ockovanie je moralna povinnost !, ze je to laska a div nie aj spasa a zmrtvychvstanie...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2022 :  07:33:44  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Ja myslim iba RKC, nie nejaku pravdolaskarsku- modernisticku bandu. Vsak ti Zorientovani vedia aku chybu do "srovbovnice" tam presadili na tzv koncile a dnes dvojroha selma a jej patolizaci a nohsledi(tzv biskupi, knazi ci radovi verici), suverenne hlasa ze vraj "ockovanie je akt lasky k bliznemu" a podobne nezmysly. Samozrejme Katolici poznaju Katechizmus a vedia presne co je Laska k blizmemu. Takze veci su jasne.
Samozrejme ockovanie spada pod moralne systemy, ktore katolici ovladaju a riadia sa nimi. Mne vyslo, ze som sa zaockovat nedal a pomohlo mi k tomu aj vyhlasenie hentoho. Ako rozhodli ini je ich vec,(nakoniec tiez podla dokrivenych moralnych systemov) vsak ci ockovani ci nezaockovani mozu ziskat spasu a o to tu jedine ide... kto vsak ma v krvi pravdolaskarsku(modernisticku, pavedecku, ktoru sa riadi pamedicina) paradigmu o "najvyssej hodnote" sa potom priklonil skor k ockovaniu... ja som sa rozhodol po Katolicky a som spokojny, vsak som mohol len zomriet, ale to je pre Katolika normalna okolnost na ktoru je stale pripraveny.

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2022 :  11:25:37  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Som 2 krát prekonaný a 2 krát zaočkovaný. Z viery si môžeme zobrať to, že nemáme telo vystavovať zbytočnému riziku a máme sa oň starať. Vzhľadom na zložitosť získavania relevantných informácií, je na každom čo urobí. Ja som sa rozhodol očkovať sa, teraz na základe toho čo sa udialo, ako to všetko sa vyvíja, sa treťou ani inou dávkou zatiaľ neplánujem dať zaočkovať lebo nechcem zbytočne niečo do seba pchať, keď to aktuálne považujem za zbytočné. Ale stále si myslím, že aj keď som druhý krát mal covid až po očkovaní, že to prvé a druhé očkovanie malo zmysel.

Podľa mňa každým nákupom v obchode zjeme dostaneme omnoho viac škodlivín, ako do seba dostaneme desiatimi očkovaniami proti covidu. A dúfam, že nikto tu ani len neuvažuje o dákych čipoch a podobných nezmysloch. Lebo ak používate mobil, majú všetko čo potrebujú pre informácie, žiadne čipy v telách im na to netreba. A ani to nie je v takejto micro veľkosti rentabilné a myslím, že aktuálne asi ani možné.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 01 máj 2022 :  01:38:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
poznam viacero lekarov
niektori maju vela pacientov s problemami po vakcinacii a niektori relativne malo
od coho to zavisi neviem
v mojom okoli zomreli 5 ludia tesne po vakcine a nikto to neriesil ze preco ci to nahodou nebolo z vakciny a znama po vakcine mala tiez vazne problemy
Obdobne cisla aj mrtvych aj s zdravotnymi problemami mi hlasili viaceri ludia z roznych kutov slovenska
z toho mi vyplyva ze vakcina sice pomaha (hoci nie vzdy a nie na kazdu mutaciu, cim novsia mutacia tym vacsie problemy) ale zaroven je tu velke riziko vedlajsich ucinkov, ovela vyssie ako sa oficialne priznava
Nedal som sa preto zaockovat a covid som prekonal s pomocou liekov - vysledok - mal som ovela lahsi priebeh ako mnohi mladsi a v lepsom zdravotnom stave ako ja
mozem potvrdit na mnohych znamych, ze lieky na covid naozaj funguju (napriek oficialnym tvrdeniam ze vraj nefunguju)
a obrovske skusenosti s uspesnym liecenim maju lekari ktori covid liecili
poznam napr lekara, ktory ma za sebou vyse 900 vyliecenych pacientov na covid (starsi ludia)
a takych je uz teraz na Slovensku velmi vela ...
zakaz liecit chorych na covid (doporucenie Minzdrav z oktobra 2020 ) bol naozaj zly pocin

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 01 máj 2022 :  01:50:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
Ako liecit covid?
funguje aj zakladny protokol z vysokych davok vitaminov plus probiotika
ale specializovane protokoly dokazu cloveka z choroby dostat ovela rychlejsie
napr znamy IMASK, alebo Ogo protokol, Zelenkov protokol, McCulough, Suchov protokol, Spanielsky protokol(liecive huby), pripadne ich kombinacie
napriek tvrdeniu z Ivermectin nefunguje mozem hovorit o konkretnych mojich znamych ktorym velmi pomohol, hoci je pravda ze su aj ludia ktorym nepomohol
Kedze nevieme co zaberie je lepsie pouzit kombinaciu viacerych liekov ako napr IVM a HCQ
pripadne fenofibrat, colchicin, fluvoxamin
treba osetrit aj alergie - Fenistil, Loratadin, riedenie krvi - anopirin (pre tazke stavy fraxiparin)
lieky na cievy zily - Cilkanol plus arginin
velmi osvedceny na covid je liek Covirin - slovensky vyrobok
ale to len tak z rychlika, ak niekto ochorie nech mi napise spravu pripadne aj na inom fore, kde som castejsie

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 máj 2022 :  20:54:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Pomalicky pomalicky zacinaju prebubavat na povrch informacie o problemoch s mRNA vakcinami, o tom co v tele presne robia a to este neuplynuli ani 2 roky od prvych davok. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S027869152200206X

Dalsie roky este prinesu nie velmi prijemne prekvapenia, treba len trpezlivo pockat...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Utoky na kostoly v USA a SK Téma Next Topic: Hľadám farára, kresťanského, poradíte mi prosím?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06