Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Bergoglio: Slovensko by malo prijat moslimov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co nas caka v buducnosti? Téma Next Topic: Správy z Rakúska
Strana: z 4

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 19 marec 2017 :  18:15:10  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
... chudáci imigranti... nechápem prečo niektorí zostali akurát na Slovensku, keď si mohli vybrať aj lepšiu krajinu pre život. Niektorí už odišli inam, ďalší predpokladám zdupkajú neskôr, a to hlavne kvôli mentalite našincov, s ktorou sa cudzinci vraj nevedia stotožniť. S tou sa neviem stotožniť ani ja domáci, tiež by som radšej žil niekde medzi blízkymi vo viere. Už som stretol aj imigranta na ulici, keď sa blížil napadlo ma že sa prihovorí. A prihovoril sa mi lámanou slovenčinou tak, že sa spýtal ktorým smerom je železničná stanica. Povedal som mu smer a vzdialenosť, a opýtal som sa ho či nepotrebuje na cestu nejaké peniaze. Odchádzajúc odvetil že peniaze má a zaďakoval. Vypadal ako arabský kresťan.

Pokým si naši katolíci, najmä kňazi a biskupi neuvedomia že Slovensko už nie je kresťanské a treba s tým niečo robiť, nech sa nedivia a nepohoršujú nad stavom dnešnej spoločnosti. Nedávno som bol na pohrebe jednému susedovi z nášho paneláku, kde spolu žijú desiatky rokov desiatky ľudí, no na pohrebe sa z nich zúčastnili žiaľ iba asi traja. Ostatní susedia nemali čas, hoci bol víkend a cintorín je blízko. Samozrejme, keď ani blízki susedia nekomunikujú a zmôžu sa len na pozdrav, čo môžeš čakať. Ale chcel som teraz povedať to, že keď sa kňaz na pohrebných a svadobných obradoch prihovára ľuďom takým štýlom, ako keby tam boli prítomní samí veriaci, tak ich len utvrdzuje v ilúzii spravodlivosti, a seba v tom, že Slovensko je kresťanskou krajinou. Hlboký a tragický omyl, vážení. Nevnímate ducha spoločnosti, necítite kde žijete? Slovensko potrebuje evanjelizáciu ako nikdy dosiaľ, nespoliehajte sa v tomto na laikov že to zariadia za vás, že pôjdu tam kde by ste mali ísť vy. Neboli ste povolaní pre pokojný život, ale za vyslancov nášho Pána medzi pohanmi. Budíček.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Co nas caka v buducnosti? Téma Next Topic: Správy z Rakúska  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06