Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Bergoglio: Slovensko by malo prijat moslimov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co nas caka v buducnosti? Téma Next Topic: Správy z Rakúska
Strana: z 4

PeterM

Stav: offline

Odoslaný - 18 február 2017 :  09:34:59  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Predsa len doplnim este raz.Vcera som asi Koki predsa len pocitil aj mierne emocie pri pisani. Zrejme sklamanie, ze tak neustupcivo trvas na svojom a zlahcujes ine.Citim, ze si silno veriaci, a viem aj to, ze subjektivne presvedcenia v nas su casto nastojcive. Takze prepac, za nie najlepsie volene slova, ako vysmech,rafinovanost...

Chcem sa aj opravit,velmi skepticky jezuita (p. Luis Andreau) sa samozrejme po tom, co uvidel aj on P. Mariu neobratil (ako som omylom napisal hlupost), ale uveril zjaveniam.

Teraz som sa pozrel este raz blizsie na Garabandal.Cital som cirkevny posudok (zdroj je iba cezky web). Mne ide primarne prave o Garabandal, kedze som nevedel absolutne nic o tomto mieste (ani o ziadnom Varovani, ci 3 dnoch temnoty), napriek tomu mi bolo ukazane presne to iste geograficke miesto. Bez toho, aby som vedel, preco.Jednoznacne to nebolo psychosomaticke. Nic to samozrejme neznamena, mohlo to byt aj od zleho.Takze ja mam tiez iba subjektivne presvedcenie a citil som povinnost skromne a anonymne oznamit,aby sme nepodcenovali dobu a premyslali, upevnovali seba aj svoje rodiny vo viere...Dechtice ma zaujali, lebo su novsie a siria rovnake posolstva.Absolutne nic neviem o vizionaroch, ale som vdacny, ze neustale siria na kolenach od detstva uctu k Bozskemu a Neposkvrnenemu Srdcu...
Stanovisko cirkvi:..
Biskup z portugalského Leira Joao Pereira Venancio, jehož jméno je trvale spojeno s Fatimou, měl výsadu častých rozhovorů s fatimskou vizionářkou sestrou Lucií, která velmi dobře znala Conchitu. Biskup také Conchitu osobně dvakrát navštívil a dne 12. července 1983 prohlásil mj.: „Poselství, dané v Garabandalu Nejsvětější Pannou, je totožné s tím, které předala ve Fatimě, pouze aktualizované pro naši dobu.“

http://garabandal.cz/stanovisko.php

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 26 február 2017 :  22:42:17  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Tu sa treba v prvom rade držať Biblie, zjavenia a proroctvá musia byť v súlade s ňou, lenže spomínané určite nie sú. Uváž si ako také čudné predpovede zapadajú do kontextu biblických zjavení budúcnosti, alebo skús si napríklad predstaviť, ako by pokračoval svet po takých veľkolepých Božích zásahoch. Odpovede nemá nikto, len slepo verí čomu chce.
Keď tu tie nepotvrdené zjavenia kritizujem, odhaľujem ich bizarnosť, ktorú ty vnímaš ako ironizovanie a prefíkanosť.

Keby ti Boh ukázal Parúziu a že sa jej dočkáš, zrejme by si si spomenul aj na ten zoznam pápežov, či náhodou nie je pravdivý.

Pri propagácii nezmyslov nepochodíš u mňa ani s údajnou potvrdenkou od svätcov, takisto si ma nezískajú ani vzorní katolícki vizionári šíriaci bludy. Keďže som sa začal v zjaveniach viac vŕtať, určité pochybnosti mám aj o Fatime, a to nielen kvôli tej zvláštnej vete "Nakoniec moje nepoškvrnené srdce zvíťazí." Chce mi preto niekto vytýkať, že idem proti viere? Nie, len hľadám pravdu a nechcem nič len pravdu.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Odoslaný - 26 február 2017 :  23:35:22  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
Že v těch modernich zjevenich nic není o nesplnění požadavku zesveceni Ruska?

Renda

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 27 február 2017 :  13:13:53  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Tu sa treba v prvom rade držať Biblie,
Bohužiaľ nie, treba sa držať učenia Cirkvi, ktorá jediná aj Sv. Písmo vysvetľuje správne.
citácia:
zjavenia a proroctvá musia byť v súlade s ňou,
Presne tak.
citácia:
lenže spomínané určite nie sú.
Neviem, ktoré konkrétne myslíš. Zjavenia Cirkvou uznané za pravé a nadprirodzene inšpirované (všetko sú to súkromné zjavenia) majú punc od Cirkvi, že sú plne v zhode s učením Cirkvi a teda aj Bibliou.
citácia:
Uváž si ako také čudné predpovede zapadajú do kontextu biblických zjavení budúcnosti, alebo skús si napríklad predstaviť, ako by pokračoval svet po takých veľkolepých Božích zásahoch.
My si mnoho vecí nevieme predstaviť a Boh ich napriek tomu koná. Neobmedzuj Boha v jeho tvorivosti ale ani v jeho milosrdenstve.
citácia:
Odpovede nemá nikto, len slepo verí čomu chce.
Ako na čo a ako pre koho odpovede, a slepo veriť je hriechom proti viere.
citácia:
Keď tu tie nepotvrdené zjavenia kritizujem, odhaľujem ich bizarnosť, ktorú ty vnímaš ako ironizovanie a prefíkanosť.
Ak píšeš o nepotvrdených ako o Cirkvou neschválených, tak sa bavíme o tom istom. Ak o Cirkvou schválených ale ešte nenaplnených, tak sa pohybuješ na tenkom ľade (pohŕdanie - 2. z desatora).
citácia:
Keby ti Boh ukázal Parúziu a že sa jej dočkáš, zrejme by si si spomenul aj na ten zoznam pápežov, či náhodou nie je pravdivý.
Predlož svoje videnie katolíckej Cirkvi na posúdenie a ak tam nenájdu žiadne rozpory so Zjavením (oficiálne učenie KC), potom sa s nami podeľ. Ja osobne som ochotný veriť, že by si sa mohol dožiť Parúzie, myslím, že si mladší ako ja ;).
Čo ak si naše (Tvoje a moje) súkromné zjavenia protirečia?
citácia:
Pri propagácii nezmyslov nepochodíš u mňa ani s údajnou potvrdenkou od svätcov,
Na toto si daj pozor. Jedna vec je, že tomu nemusíš veriť, ale ako som písal vyššie, pohybuješ sa na tenkom ľade 2. prikázania.
citácia:
takisto si ma nezískajú ani vzorní katolícki vizionári šíriaci bludy.
Veľmi záleží, či to zjavenie je oficiálne uznané alebo nie. Ak ešte nie je uzatvorené, nemôže byť ani schválené.
Mne je na tých súčasných údajných "zjaveniach" podozrivé, že by Nebo tak dlho nechalo veci otvorené, aby sa k tomu nemohla Cirkev oficiálne vyjadriť. Komu by to prospelo? Ak aj akože preto, aby nás sama Božia Matka viedla, tak prečo Ježiš povedal, že musí vystúpiť k Otcovi, lebo inak nepríde Tešiteľ?!
citácia:
Keďže som sa začal v zjaveniach viac vŕtať, určité pochybnosti mám aj o Fatime, a to nielen kvôli tej zvláštnej vete "Nakoniec moje nepoškvrnené srdce zvíťazí."
Tá veta nie je vôbec zvláštna, skús si pozrieť oficiálne učenie o Panne Márii alebo aspoň, čo sa dá pomerne ľahko zohnať knihu od sv. Ľudovíta M. Grignion z Monfortu o pravej úcte k Panne Márii. Náznaky sú aj v Biblii.
citácia:
Chce mi preto niekto vytýkať, že idem proti viere? Nie, len hľadám pravdu a nechcem nič len pravdu.
Nič Ti nechceme vytýkať, aspoň ja určite nie. Len Ti chcem pomôcť hľadať pravdu tým, že ťa odkážem na dobré zdroje.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 27 február 2017 :  20:03:37  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Mx,
píšeš ako keby Cirkev učila niečo iné, než Biblia. Ako chceš obstáť pred heretikom, keď ho neusvedčíš samotným Božím slovom?
Problém oných predpovedí či vizionárov (Ida Peerdeman, Don Gobbi, garabandalskí, dechtickí, ...) je hlavne v tom že nie sú v súlade s Bibliou. To nebolo obmedzovanie Boha, ide o to že Pán nám skrz Písmo hovorí niečo iné, než čo tvrdia dané predpovede. Preto som sa opýtal Petra, že ako si predstavuje svet po takých mimoriadnych Božích zásahoch ako Varovanie alebo tri dni tmy, a ako ony zapadajú do biblického kontextu, no zatiaľ to nevysvetlil. Načrtnem to stručne - Varovanie a Zázrak, tri dni tmy, prípadne Gobbiho predpovede vyznievajú pre veriaceho príliš optimisticky až milenaristicky, prorokujú dejinne výnimočné, nadprirodzené zásahy s cieľom obrátenia sveta, víťazstva Cirkvi a porážky nepriateľov, i keď miestami podozrivo nejednoznačne. Písmo však pripravuje Cirkev na inú budúcnosť a osud vo svete, avšak v nádeji na príchod Pána, vzkriesenie a obnovu sveta.
Apropo, čo si predstavujete pri výroku "Ale nakoniec moje nepoškvrnené srdce zvíťazí."?

PeterM,
evanjeliové state, ktoré protirečia spomenutým predpovediam, ti tu môžem ukázať.

Renda,
myslíš že hlavným problémom novodobého sveta je Rusko? Ani by som nepovedal. Prečo teda išlo vo Fatme iba o Rusko? Pokiaľ ho zasvätia, bude všetko OK? Sotva...
Pýtam sa len pre zaujímavosť, čo o tom súdiš.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Odoslaný - 27 február 2017 :  21:34:58  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Určite to, že pápež len tak v modlitbe zasvätí napr. Rusko, neznamená, že zrazu sa všetko zmení ako šibnutím čarovného prútika. Ono to chce, aby sa pripojili biskupi, potom farnosti,., jednotlivci...to už znamená zmenu spoločnosti...atď. To je už len vrchol ľadovca. Takže asi o to ide. A tie konšpiračné teorie, že Rusko v skutočnosti nebolo zasv., že pápež zasv. "len" svet a preto je to proti slovám P.Márie....je blbosť. Lebo P. Mária hovorila -že ak nie, bludy sa rozšíria....a aj sa rozšírili po svete. Čiže už by nestačilo zasvätiť len to Rusko, už bolo treba zasvätiť celý svet.....O tom, že to pomáha, svedčí aj to, že jedine Portugalsko bolo uchránené od vojny (bolo zasvätené).

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 27 február 2017 :  22:58:42  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Koki,
problém medzi Cirkvou a Bibliou je dosť závažný. Biblia musí byť správne vykladaná a čo je tiež dôležité, nie je v nej celé Zjavenie. Zjavenie Ježiša Krista má dve zložky - Bibliu a posvätnú Tradíciu. V Biblii je zapísané iba niečo, nie všetko.
Ak by Biblia bola jediným článkom Zjavenia aj tak by potrebovala správny a autentický výklad a teda niekoho, kto na to má autoritu. Protestanti majú všetci "ducha svätého", no ich výklady sa často diametrálne líšia, môže si však Boží Duch protirečiť?!

Chcel som len na tento aspekt upozorniť, že čítanie Biblie bez toho, aby človek poznal Katechizmus alebo teda oficiálne učenie Cirkvi mu môže byť dokonca na škodu.

Ad: Zjavenia
Takže sme sa pochopili, aj keď len malá korekcia, tri dni temnoty sú spomínané aj v Cirkvou uznaných zjaveniach (aj keď to vyzerá, že v trochu inom kontexte). Diabol samozrejme pozná obsah aj týchto pravých zjavení a preto je možné, že sa ich snaží niekde falzifikovať.
Pozor, Dechtice vraj zatiaľ neodporujú učeniu, len nie sú schválené, lebo nie sú ukončené (čo je pre mňa podozrivým prvkom, ale len pre mňa a len tento zatiaľ).

Ad: Víťazstvo nepoškvrneného srdca
Toto by bolo na dlho, ale je viacero indícií, že hada porazí žena a nie Boh. To bude jeho najväčším pokorením, že ho porazí pokorné srdce Panny Márie. V skratke možno na zamyslenie. Keď nám Boh cez Pannu Máriu daroval do najcennejšie čo je, svojho Syna, prečo by sa nemohol rozhodnúť cez ňu dávať aj všetky svoje dary?

Ad:Rusko
Po pravde, Rusko malo v novodobých dejinách celkom výsadné postavenie a na druhej strane aj v podstate má. Problémom je, že červený drak už rozšíril svoj vplyv napríklad aj do Číny, čo nie je možno vôbec optimistické.
Pokiaľ ide o zasvätenie, tak zvyčajne Boh veľmi dobre vie, čo hovorí, a keď povie "zasvätiť Rusko" tak to znamená "Rusko" a nie celý svet. Malo ísť o konkrétny čin, ktorý sa nestal. Zasvätenie celého sveta za účasti všetkých biskupov sa podľa mojich informácií nestalo tiež. On je tam ale iný problém, podobne ako pri požiadavke o zasvätenie Francúzka kráľom Ľudovítom XIV. Jeho vnuk sa o to snažil už zbytočne, jeho dedo premeškal čas navštívenia.

Ad: Zasvätenie
Je smutné, keď katolíci, ktorí majú prístup k plnému prameňu Božích milostí ignorujú takéto závažné fakty ako sú milosti plynúce zo zasvätenie sa. Prečo by sme si mali myslieť, že by sa nestal Boží zázrak? Podmienky na to napríklad aj v Rusku boli pripravené, teda kto trochu pozná ruské dejiny, vie.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 27 február 2017 :  23:21:17  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Na tieto posledné Vám odpíšem v najbližšej možnej dobe, teraz som dopísal pre Mx, nech sa na to pozrie a nech mi povie kto by v Cirkvi niečo takéto schválil.
Mx, neviem či si starší, lebo ja mám stredný vek, pričom veriacim som dobré štvrťstoročie. Ale to je asi ešte málo, ešte je sa čo učiť a polepšovať, tak ma môžeš bratsky karhať.
Či je to videnie konca sveta v súlade s evanjeliom, môžem len dúfať. Ale kto by to dnes mohol schváliť a kto by tomu veril? Sám som teda hľadal na tom nejakú chybičku, no nepodarilo sa, preto som prosil Pána aby mi nejako dal vedieť či ma len Nepriateľ nezvádza, aby som neklamal sám seba aj vás na fóre. Nie je dobre žiť v ilúzii. Dosiaľ som ale znamenie zhora neobdržal.
Mal by som to tu podrobne a verne opísať, keď už je o tom reč. Už som o tom niekde písal, ale čitatelia nevedeli čo si majú myslieť, skôr neverili.
Teda, v tých prvších rokoch konverzie som mal niekoľko nečakaných zážitkov ktorým sa vraví mystické, myslím niekoľko hlavných a viacero menších. Doma, v zamestnaní, aj v kostole. Potvrdzovali mi a hlbšie objasňovali učenie Cirkvi.
Jeden z týchto zážitkov sa ale kupodivu týkal aj konca sveta a Ježišovho príchodu. Stal sa mi niekedy v ´96-tom či siedmom, bolo to ako vo sne:

V istý pracovný deň som bol na svojom pracovisku ako obvykle, keď som pristúpil k oknu a badám že vonku neprirodzene stmavla obloha, nebo hrozivo zatiahnuté tmavomodrými oblakmi. Zlakol som sa, vtedy sa však hore otvorilo nebo a v duši som silno pocítil to čo bolo aj hore, a bol to Ukrižovaný. Potom sa oblaky začali trhať ako papier a pomedzi ne sa zjavovali anjeli, ktorí začali zostupovať k zemi; bolo ich množstvo, takže vypadali ako padajúci dážď a sprevádzali alebo niesli Ducha Kristovho. Bez seba som vybehol z budovy a utekajúc po dvore kričím ako ranený "Synu Dávidov, zmiluj sa nado mnou!" Bežal som až k oploteniu a odtiaľ som sa pozrel smerom kde bývame, chcel som ísť domov. Na zemi vznikol v okamihu veľký zmätok, obďaleč, za mestom, som zbadal niekoľko ľudí ktorí sa rozutekali nikam. Moje posledné myšlienky patrili mojej mame doma. Vtom anjeli dorazili k zemi a všetko navôkol sa ponorilo do mäkkého bieleho jasu Ducha. V tomto mliečnom jase som hneď sladko zaspal akoby som sa rozplynul, tak ako niekto kto sa veľmi namáhal a došiel odpočinku. Ďalej už neviem.

poutník

Odoslaný - 01 marec 2017 :  14:48:10  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Koki, Bůh tě chtěl vytrhnout ze světa a posílit víru, proto jsi dostal ty zážitky, nic jiného bych v tom nehledal, bylo to určené jen pro Tebe, vidíš že ostatní tomu spíš nevěří.
Bůh dává milost komu chce, jak chce a kdy chce.
Někomu stačí aby uvěřil a došel spásy, žít zbožně ve věřící rodině a nikdy nedostane žádnou konverzi (podle mně to jsou ty silné duše)
Někdo jiný dostane silnou konverzi jen proto že je to nutné aby uvěřil a jiný zase aby dosáhl vysoké dokonalosti. Taky platí, kdo víc dostal, od toho se bude víc žádat. Třeba mně slabé duši nestačilo být katolík od malého děcka, chodit do kostela ke zpovědi, biřmování atd. Musel jsem dostat ještě dvě konverze, v 17 letech a ještě když mi bylo 40, mám hrůzu z toho co se bude po mně žádat, tolik milostí jsem promarnil.

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Odoslaný - 01 marec 2017 :  19:45:27  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Koki, velmi uz nechcem rozvijat tuto temu, kedze je zlozita.Mozem len zase zopakovat, ze nie je v sulade so sv. Pismom hladat nastojcivo odpovede o konci.To vie naozaj iba Boh.Ale Boh nasu cirkev vedie neustale, nebolo tomu tak iba za cias apostolov (resp, ked sa dopisalo sv Pismo).Takze cirkev dostava cely cas aj nove poznania. Ci uz cez sukromne zjavenia svatych, alebo cez Ducha Svateho dostava poznania Magisterium.Aj Noe,ci Lot dostali vcas varovania.Takze este pred koncom sveta (ten moze prist aj za xxx rokov), moze prist dalsi trest, tak ako v minulosti, alebo ine formy zasahu od Boha.Mx sa uz k tomu vyjadrril. Len zopakujem,ze nasa Matka naozaj dostala moc zaslapnut hlavu hada. Tak,ako zviedol had zenu na pociatku, (na konci?) sa vykona spravodlivosti zadostucenie. Ved Pannu Mariu si vybral sam Boh na velkolepe a jedinecne dielo....Samozrejme,Jezis specatil osud demonov, ale na zaklade Jeho ukrizovania dostala Panna Maria tu moc.Takze nevidim dovod, preco by nas ona nemohla v tych tazkych casoch viest ku vztahu k jej Synovi (to je nosny odkaz zjaveni, hlavne k Jeho Srdcu, ale aj k Neposkvrnenemu). Uz som tu pisal, ja som bol velmi skepticky k marianskym zjaveniam (niektorym), urcite su niektore aj falosne, kedze je ich vela.Vadia mi niektore zobrazenia na obrazoch.Dokonca celkovo pre mna nie je rusivy iba kriz s postavou Krista (a snad este aj portret z turinskeho platna)...napriek tomu som pochopil, ze nasa Matka pre nas robi neuveritelne veci! Skus sa zamysliet...Ako ti uz pisal Mx, nikdy nepodcenujme, nezlahcujem, Nosne je pokanie a pokora...pokial nie je pokora, nieco nie je v poriadku
Slovenka, velmi sa opomina aj to, ze Portugalsko najprv Salazar s biskupmi zasvatili Bozskemu Srdcu a myslim, ze az o 2 roky aj Neposkvrnenemu....Opakujem, prestalo sa akosi spominat zasvatenie (aj ucta) k Bozskemu Srdcu...a to je obrovska, naozaj obrovska chyba.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 01 marec 2017 :  19:46:28  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Poutník,
neviem čo by mal Boh od teba žiadať, asi svedectvo dobrých skutkov a samozrejme tvoju lásku. Snáď nebude žiadať nič iné, len to čo od teba žiada teraz - a to hádam dokážeš spraviť, tak aby ti svedomie nič nevyčítalo. Ježišovu "reč na vrchu" poznáš (Mt.5-6-7), máme žiť podľa nej kdekoľvek sme boli povolaní. Hovoríš že si v živote premárnil veľa milostí? Vidíš a ja som úplne nemožný, nerozumiem že sa Pán so mnou vôbec zapodieva, že sa o mňa stará.

Tamtá vec, čo sa mi udiala pred 20 rokmi, je pre mňa obrovským povzbudením aby som sa neobával budúcnosti, a že sa dočkáme Ježišovho návratu. Nikdy predtým by som si nemyslel, že akurát my by sme sa dožili toho na čo čakali mnohé generácie. Žiaľ potvrdené to nemám, ale predsa dúfam, verím a čakám. Nech sa mi stane ako som uveril.
Ako prosím za seba, tak aj za iných, nech nás Pán napokon ráči prijať vo svojom milosrdenstve.

Koki

Odoslaný - 01 marec 2017 :  20:32:58  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
PeterM,
zatiaľ nedokážem pochopiť koľko robí pre nás tajomná osoba Márie, ale asi dosť keď nás Ježiš odkazuje na ňu, že ona to zariadi.
Ty budeš asi veľkým ctiteľom Božského srdca a Nepoškvrneného srdca Máriinho, máš doma aj pekné obrazy? Keby si chcel, mohol by som ti poslať dva kvalitné súbory čo sa dajú vytlačiť na veľký formát a potom ich už len vkusne zarámovať. Konkrétne s tým obrazom Ježišovho srdca čo mám doma je spojený aj jeden mystický zážitok, takže o to mi je tento obraz vzácnejší, ale o tom potom.
Ahoj+

Mx

Odoslaný - 02 marec 2017 :  10:25:01  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Chlapci, k Panne Márii tak stručne. Musíme si uvedomiť, že Bohu sa zapáčilo dať nám Svojho Syna cez Pannu Máriu. A podľa viacerých indícií, cez Pannu Máriu nám dáva aj všetky ostatné milosti. Nemusí to tak robiť, ale chce. Veď Kristus je Boh, a keď sa nám cez Máriu dal Boh, tak prečo by sme nemali pochopiť, že cez ňu chce dávať aj všetky ostatné milosti. Cez tú, ktorá sa pokorila ako nikto z nás, ustúpila do úzadia a priala si, aby sa ani v Evanjeliách takmer nespomínala (aby nevznikli ani príležitosti stavať ju na roveň jej Božského Syna). A pre túto jej veľkú pokoru, ju Boh odmenil tým, že cez ňu rozdeľuje Synove zálohy.

Keď sa vo sne zjavil Ježiš Jankovi Boscovi, tak mu povedal, že mu dá učiteľku, ktorá ho naučí všetko. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že keď sa modlím k Panne Márii, aby mi niečo vyprosila, dostanem to oveľa skôr a oveľa "ľahšie", než keď roky prosím priamo Boha. Jednoducho mi to naozaj, aj z mojej skúsenosti pripadá tak, že Boh chce, aby diabla porazila Panna Mária.

A k tým mystickým zážitkom. Veľmi často sa takéto veci stávajú pre osobné povzbudenie viery. Verím tomu, Koki, že si mal niečo také. Nemusí to ale znamenať, že si videl koniec sveta, dokonca si nemusel vidieť ani nejaký trest. Spomeň si na obraz zo Starého Zákona, keď Jakub bojoval s anjelom a celú tú udalosť, tiež tam zostupovali a vystupovali anjeli. Problém všetkých proroctiev je, že je ťažké dopredu poznať, že sa práve napĺňajú. Zvyčajne sa nám rozjasní až po.

A pokiaľ ide o premrhané milosti. Vidím to skôr takto: "keby som viac dôveroval Bohu, mohol som toho urobiť oveľa, oveľa viac, Bože odpusť mi," toto boli slová don Bosca pred smrťou. Keď človek vidí, koľko mohol urobiť dobra, na koľkých veciach mohol s Bohom spolupracovať, kde všade a koľko mohol byť užitočný, je mu to veľmi ľúto. Nie preto, že sa za to dostane do pekla, to snáď ani nie, skôr preto, že mohol toľkým ľuďom pomôcť a nepomohol a oni preto možno skončia v pekle. A škoda každej duše, ktorá v pekle končí, veľká škoda.

RKC

Tom

Odoslaný - 02 marec 2017 :  14:15:14  Zobraziť profil  Pridať Tom do zoznamu priateľov
citácia:
V istý pracovný deň som bol na svojom pracovisku ako obvykle, keď som pristúpil k oknu a badám že vonku neprirodzene stmavla obloha, nebo hrozivo zatiahnuté tmavomodrými oblakmi. Zlakol som sa, vtedy sa však hore otvorilo nebo a v duši som silno pocítil to čo bolo aj hore, a bol to Ukrižovaný. Potom sa oblaky začali trhať ako papier a pomedzi ne sa zjavovali anjeli, ktorí začali zostupovať k zemi; bolo ich množstvo, takže vypadali ako padajúci dážď a sprevádzali alebo niesli Ducha Kristovho. Bez seba som vybehol z budovy a utekajúc po dvore kričím ako ranený "Synu Dávidov, zmiluj sa nado mnou!" Bežal som až k oploteniu a odtiaľ som sa pozrel smerom kde bývame, chcel som ísť domov. Na zemi vznikol v okamihu veľký zmätok, obďaleč, za mestom, som zbadal niekoľko ľudí ktorí sa rozutekali nikam. Moje posledné myšlienky patrili mojej mame doma. Vtom anjeli dorazili k zemi a všetko navôkol sa ponorilo do mäkkého bieleho jasu Ducha. V tomto mliečnom jase som hneď sladko zaspal akoby som sa rozplynul, tak ako niekto kto sa veľmi namáhal a došiel odpočinku. Ďalej už neviem.

Pôvodne zaslal Koki - 27 február 2017 :  23:21:17

Asi TOTO

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 09 december 2014  ~  Posledná návšteva: 07 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 02 marec 2017 :  19:35:46  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Mx,
teraz opäť vidím aké ťažké je dokázať niekomu z nadprirodzeného zážitku že Boh existuje, že je to Ježiš a že Cirkev neklame. Keď mi to neveria ani najbližší doma, ako by mohli neznámi diskutéri z internetu?
Prečo by mi Boh dal prežiť takú zvláštnu vec, keby sa raz nemala udiať? Ty neveríš že by mohol prísť aj za nášho života? Nakoniec, porovnaj si opísanú udalosť s príslušným textom evanjelia Mt.24; 27-41, to si konvertita začiatočník nevymyslí.

Tom,
aký dôvod máš považovať také fenomény za obyčajné halucinácie? Tie sú predsa iného charakteru a majú svoje príčiny, napríklad krajná vyčerpanosť organizmu, intoxikácia, choroba... Zdá sa ti že som podvodník, alebo experimentujem s drogami, či mám schizofréniu? Potvrdenie od lekára by ťa asi nepresvedčilo.
Veci o ktorých tu vravím naozaj existujú tak ako existuje Ten čo stvoril svet a zomrel na kríži, aj keď sa stávajú zriedkavo. Mám u nás dvoch známych čo tiež uverili skrz podobné zážitky. Som si vedomý že toto nie sú veci určené pre každé ucho, takže ťa chápem...

Koki

Odoslaný - 02 marec 2017 :  22:05:34  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Napíšem vám čitateľom niečo o spomínaných veciach, ale si otvorte srdcia aby ste lepšie spoznali cesty živého Boha...

Keď som bol tínejdžer, zaujímala ma hlavne heavymetalová hudba, karate, elektronika a medicína, o žiadne duchovné veci som nemal záujem a bol som ateistom. Jedného dňa zasiahla našu rodinu zlá správa, môjmu malému bratovi totiž diagnostikovali lymfosarkóm, bol operovaný a lekári nás pripravovali že vraj do dvoch rokov umrie. Mama mu niekde kúpila vyšívanú košieľku do truhly a tento zlý osud nás celkom zlomil, chodili sme ako bez života. V tých dňoch som si spomenul na kamaráta ktorého sestra chodila spievať do kostola, tak som sa vybral ku nim aby som sa tam vyžaloval a poprosil ju, či by sa za môjho brata ako veriaca nepomodlila. Onedlho ma napadali myšlienky či bratova choroba nie je Božím trestom. Ale kto je to Boh? Bude to asi nejaký neviditeľný zákon prírody alebo niečo také. Ak teda Boh existuje, nech si namiesto brata vezme môj život, bude to tak lepšie. Plynuli dni, mesiace a potom roky, ale bratova zákerná choroba sa neozývala. Pre mňa to bolo znamením že Boh asi vypočul môj návrh a že čoskoro umriem. V jeden deň sa mi stala divná vec: Začal som pracovať v istej firme a služobne sme raz išli do jednej dediny, volala sa Svätoplukovo. Tam sme zaparkovali pri studni vedľa potoka Cedron. Vystúpili sme aby sme si išli obhliadnuť robotu, a vtom sme s kolegom začuli z diaľky volať moje meno. Obzerali sme sa kto kričí a v diaľke bežal popri potoku ku nám neznámy človek. Keď prišiel bližšie, videli sme že je to nejaký biedny chlapík s malým dieťaťom na pleciach. Povedal mi aby som išiel do jeho domu niečo opraviť, vraj tam má všetko rozbité. Ja som ale nechcel, lebo som ho nepoznal, kým on o mne kupodivu vedel všetko. Aby sme sa ho striasli, kolega ho odporučil hľadať pomoc iinde. Od toho dňa sme v Svätoplukove robili pol roka, ale tamtoho sme už nezazreli. Neskôr som našiel krížik a dal som si ho na krk. Keď ma tak zbadal môj vedúci v robote, pozval ma na jedno katolícke stretko, ktoré navštevoval. Nerozumel som kresťanstvu a nezaujímalo ma to, bol som medzi nimi ako cudzinec. Čakal som podvedome svoju smrť a jeden starší veriaci na tom stretku mi pri debate povedal, že Boh vždy prijme ponúknutý život, len záleží ako... O nejaký čas sa mi prihodilo že popoludní došla na mňa doma únava a na chvíľu som zaspal. Vo sne sa predo mnou objavilo veľké svetlo ako slnko, a z toho svetla vyšiel muž ktorý mal na hlave kráľovskú korunu zo svetelných ihlíc, dlhé hnedé vlasy po plecia, modré oči a tvár skrivenú bolesťou. Mal dlhé tmavé rúcho a z jedného bodu v strede hrude mu vyžarovala láska ako lúče. Pochopil som že ten muž sa tak trápi kvôli mne, vnímal som jeho moc aj poníženosť. Niečo som mu začal rozprávať a potom plakať. On mi tiež niečo povedal a prepustil ma. Nato som sa zobudil a úporne rozmýšľal kto to mohol byť, po niekoľkých dňoch som si uvedomil že to nemohol byť nik iný, iba Ježiš Kristus. Rozpovedal som to kamarátovi z garážovaj kapely v ktorej som hral na bicie, a jeden jeho kolega mi potom poslal Bibliu; keď som ju otvoril, zistil som že evanjelium a osoba Ježiša je to isté. Asi pol roka som nevedel ako ďalej, potom som si povedal že idem niekde vyhľadať kresťanov. Na ulici som zočil propagačný plagát istého kresťanského spolku a keď som sa ta dostavil, zarmútený som zistil že títo sa nepodobajú na onoho muža zo sna, že sú iní ako Ježiš a odišiel som od nich. Bola to protestantská sekta. Chcel som od toho sna pomáhať iným, preto som zašiel aj do kostola, aby som sa tam niekoho spýtal či nevedia kde je charita. Stretol som tam zrovna kňaza ktorý mal na sebe to isté rúcho čo Ježiš v mojom sne. Dali do reči, neskôr sme sa stretali a tento kňaz mi pomáhal pri mojom hľadaní... Objavil som krásu katolíckej viery aj úžasné mládežnícke spoločenstvá, nasledovali tiež ďalšie mystické zážitky doma, v robote aj v kostole, ktoré mi potvrdzovali a vysvetľovali tajomstvá nadobudnutej viery. Boh ma viedol a formoval ma, kým som neprišiel sem, aby sme diskutovali a tešili sa z pravdy. Veru, Boh si vždy vezme ponúknutý život, záleží iba akým spôsobom.

slovenka

Odoslaný - 02 marec 2017 :  22:14:54  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Mx - Rusko už bolo zasvätené a P. Mária to prijala.....

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tom

Odoslaný - 03 marec 2017 :  07:42:28  Zobraziť profil  Pridať Tom do zoznamu priateľov
citácia:
Tom,
aký dôvod máš považovať také fenomény za obyčajné halucinácie? Tie sú predsa iného charakteru a majú svoje príčiny, napríklad krajná vyčerpanosť organizmu, intoxikácia, choroba... Zdá sa ti že som podvodník, alebo experimentujem s drogami, či mám schizofréniu? Potvrdenie od lekára by ťa asi nepresvedčilo.
Veci o ktorých tu vravím naozaj existujú tak ako existuje Ten čo stvoril svet a zomrel na kríži, aj keď sa stávajú zriedkavo. Mám u nás dvoch známych čo tiež uverili skrz podobné zážitky. Som si vedomý že toto nie sú veci určené pre každé ucho, takže ťa chápem...

Pôvodne zaslal Koki - 02 marec 2017 :  19:35:46

Ale ja vôbec netvrdím že si podvodník, alebo niečo podobné. Len tvrdím, že ľudská psychika je oblasť, ktorá je veľmi málo doposiaľ prebádaná a že aj tzv. komplexné halucinácie existujú, majú rôznu príčinu vzniku (zriedkavo sa dokonca môžu prejaviť aj bez zistenej príčiny vzniku) a osoba, ktorá tieto halucinácie má, nie je schopná (z ich podstaty, inak by to halucinácie neboli) rozlíšiť čo je skutočnosť a čo nie.
Nejdem sa stavať do nejakej pozície všeználka, nepoznám ťa, beriem že sú určité veci medzi nebom a zemou, ktoré doposiaľ nepoznáme, len mi to prišlo od teba také zvláštne, že si proste presvedčený, že si zažil nejaké zjavenie, videnie, nadprirodzený zážitok a ani neuvažuješ o iných možnostiach.
Ako sa to odohralo a čo bolo príčinou samozrejme neviem, len upozorňujem, že okrem nadprirodzena sú aj iné možné vysvetlenia toho celého.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 09 december 2014  ~  Posledná návšteva: 07 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 03 marec 2017 :  17:21:04  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Mx,
teraz opäť vidím aké ťažké je dokázať niekomu z nadprirodzeného zážitku že Boh existuje, že je to Ježiš a že Cirkev neklame. Keď mi to neveria ani najbližší doma, ako by mohli neznámi diskutéri z internetu?
Prečo by mi Boh dal prežiť takú zvláštnu vec, keby sa raz nemala udiať? Ty neveríš že by mohol prísť aj za nášho života? Nakoniec, porovnaj si opísanú udalosť s príslušným textom evanjelia Mt.24; 27-41, to si konvertita začiatočník nevymyslí.
Pôvodne zaslal Koki - 02 marec 2017 :  19:35:46

Ak si narážal na mňa, tak to ma mrzí. Ja Ti verím, že si mal zážitok, nech aj nadprirodzený, neviem to nijako overiť, môžem Ti to len veriť. V tom nie je problém. Tiež nie je problém v tom, že by nemohol nastať koniec sveta za môjho života, nech sa stane ako sa Pánovi zapáči. Osobne si myslím, že sa to tak skoro nestane. Čo nie je to isté, ako "nestane za nášho života". Ale aj v tomto ohľade som "skeptický", aj keď asi z iného dôvodu než ľudia zvyčajne predpokladajú.
Tá zvláštna vec sa udiať mohla, len možno má iný význam, než mu ty pripisuješ, to som mojim príspevkom vtedy chcel vyjadriť. Máme sklony pripisovať proroctvám také významy, ktoré sa nám nejakým spôsobom hodia (aj podvedome).
Zhrniem môj postoj. Nemám problém s tým, že si mal nejaký nadprirodzený zážitok. Tak ako si ho opísal, je v pohode. Ale v momente, keď mu dáš svoju interpretáciu aj tu napísanú, odporuje povedzme inému "nadprirodzenému" zážitku, o ktorom viem a preto si myslím, že interpretácia možno môže byť iná, než jej dávaš ty. To je celé.

Ak tým halucináciám. Nuž, človek, ktorý nechce veriť, "zneužije" svoj rozum nato, aby sám seba oklamal. Ja nemám problém priznať, že sú veci, ktoré sa prirodzene vysvetliť nedajú, ako napríklad láska, spravodlivosť, a ešte kopec iných vecí...
Tiež sa ťažko vysvetľuje, ako mohol napríklad Páter Pio vidieť, hriechy ľudí a to napríklad aj niektorých zo Slovenska a také, ktoré ani sami za hriechy pôvodne nepokladali.

RKC

Koki

Odoslaný - 03 marec 2017 :  19:12:13  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Mx,
nemyslel som teba, ale nejakého ateistu ktorý si myslí že živý Boh je tá posledná možnosť vysvetlenia existencie sveta a nadprirodzených javov. Ako katolík si viem vysvetliť levitáciu, ale on to nazve buď ilúziou, alebo záhadnou schopnosťou psychiky, prípadne pôsobením mimozemšťanov. Verí jedine vede a meracím prístrojom, iný zas vyznáva egregory, jemnohmotné energie, alebo dávne schopnosti ovládnuť skryté sily prírody či psychiky. Kto už dnes potrebuje Ježiša a vykúpenie, kto dúfa v Boha? Pre nich nemá radostná zvesť väčšiu cenu než internetové klebety, a kresťania sú v ich očiach vyšinutí, alebo sú problémom ktorý treba riešiť.

Čo sa tých zážitkov týka, s každým som dostal aj jasné poznanie, bez ktorého by postrádali zmysel a obdarovaného by uvrhli do škodlivého zmätku. Ak je ale osvietenie duše nevedomé, Boh ti k zjaveniu dodá potrebnú vieru a múdrosť. Myslím si že tu platí pravidlo, že niet zjavenia bez svetla.
K tomuto ti poviem príklad o jednom chalanovi, ktorý mi rozpovedal ako sa stal katolíkom. On sa pred obrátením zaujímal o New Age, veril v reinkarnáciu a podobné bájky. Keď raz nejakým Božím riadením vstúpil do kostola, hovoril že zrazu tam zacítil vôňu krvi, takže kráčal za tou vôňou odkiaľ vanula a čím viac postupoval dopredku kostola, tým silnejšie ju cítil, až ho doviedla k Bohostánku, z ktorého vôňa vychádzala. Samozrejme Boh ho vtedy osvietil, aby si uvedomil o čo ide, ináč by sa mohlo stať že zatelefonuje na políciu že v kostole sa stala vražda.

PeterM

Odoslaný - 03 marec 2017 :  19:28:02  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Koki,v ziadnom pripade sa nenechaj znechutit. Ziadna schizofrenia (ta vzdy vypukne uz v puberte, nie neskor)...V poslednej dobe ma mnoho ludi zjavenia a obracaju sa k Bohu...Pisal som uz v tomto vlakne , ze obrovske mnozstvo moslimov sa obracia po zjaveniach Jezisa na krestansku vieru...deje sa to po celom svete.Z toho, ze ti okolie neveri, alebo sa dokonca posmieva si nerob nic. Naopak! Moze to byt JEDINE znamenie,ze ides spravnou cestou. Cely SZ aj NZ je popretkavany tym, ze SKUTOCNY krestan je pre svet blaznom.
Len este raz zopakujem, NIKDY si nenamyslaj, ze si niekym viac, ked si mal nejake povedzme vnuknutia, ci zjavenia.V tvojom pripade islo Bohu o to, aby si sa obratil. Ked si dobrovolne obetoval svoj zivot, svedci to o tvojom velmi uslachtilom vnutry. A Boh to ocenil a ty si sa obratil...dalej je to zasa len na tvojej voli...neklesaj na duchu, ak sa vysmievaju , ale ani neprecenuj Bozi zasah do tvojho zivota.Ako pisal poutnik a Mx, sukromne posolstva su casto urcene iba tebe a casto treba cas, alebo skutocne zbozneho duchovneho sprievodcu (dnes je ich uz malo), aby ti to vysvetli. V kazdom pripade by si sa nemal upinat na to, ze bude koniec. Mas zit ako krestan a teda aj v radosti (duchovnej) a nadeji....Dnes v postkrestanskej Europe mame este aj krestanov....drviva vacsina su prespekulovani jedinci...

Dakujem za ponuku, ja mam obraz s krizom a telom, k zasvateniu Bozskemu srdcu a ten mi vyhovuje.
Skus sa zasvatit aj ty k obom Srdciam. P. Maria ta uzasne usmerni k Bozskemu Srdcu, teda k najintimnejsej podstate nasho Pana...teda zaroven aj k Stvoritelovi a ich Duchu Svatemu.

Koki

Odoslaný - 03 marec 2017 :  20:03:18  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
PeterM,
neboj, dopustil som sa od mala toľkého zla, že sa na seba dosť hnevám. Akoby som sa mohol povyšovať nad iných, namýšľať si že som svätý alebo že mám zaistené Nebo?
Nemôžem za to že tak dúfam a čakám na ten nový svet a večný život, čo som opísal že dožijeme. Nosím to stále v sebe ako pečať, ktorú nemožno odstrániť ani ignorovať, a každá pochybnosť a hľadanie ma vždy znovu privádza k viere. Jednoducho ináč mi to nevychádza, jedine tak ako som o tom napísal.

Áno Boh prijal moju ponuku života a vzal si čo mu patrí. Ten príbeh zo Svätoplukova čo som vyššie spomenul má aj vysvetlenie: Ten neznámy bedár ktorý ma poznal a vedel o mne všetko bol anjel, to dieťa na jeho pleciach bol náš Pán. Svätoplukovo symbolizuje Cirkev, studňa je dielo vykúpenia a potok je cesta do večného života. Rozbitý bedárov dom na okraji dediny je moje pokrstené ale neveriace vnútro, ktoré sa vyžaduje dať do poriadku.

Neviem ako myslíš aby som sa zasvätil Bohu, keď som už dávno zasvätený a uvedomujem si to každý deň. Chcem patriť Bohu a Baránkovi, On nech je mojím večným údelom.

Mx

Odoslaný - 03 marec 2017 :  23:24:35  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Koki, dve veci, poznámky

nehnevaj sa na seba, potom nebudeš môcť plniť druhé z dvoch najväčších prikázaní - milovať blížneho ako seba samého. Môžeš to ľutovať a poučiť sa z toho, ale hnev nie je na mieste. (Hnev je emócia, ktorá nastúpi, keď sa deje nespravodlivosť, ale toto je už minulosť, tú treba len odovzdať Bohu.)

Druhá vec je k tomu koncu sveta. Jediné, čo Ti viem napísať je, že podľa mňa, sv. Pavol mal iné videnia ako napríklad my všetci tu dokopy a aj on si myslel, že to pochopil správne a že sa dožije Parúzie a - nedožil sa v pozemskom tele.

RKC

Koki

Odoslaný - 07 marec 2017 :  21:44:48  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ako by to bolo, keby som sa na seba vôbec nehneval? Toto je zvláštny druh hnevu spojený s veľkou ľútosťou a pokáním. Viem že Boh mi odpustil všetky hriechy, raz ma o tom sám uistil, ale predsa len... Veľmi ma to všetko mrzí, no zároveň nachádzam pokoj v Jeho spasiteľnom zadosťučinení. Chvála mu a vďaka!

Apoštol Pavol dostal veľmi veľa, a aj veľa urobil.
Preto to, čo sa píše o tom jeho údajnom omyle s očakávaním skorého konca sveta, sa mi vidí byť nesprávne - myslím že Pavol dobre vedel že osobne sa Parúzie nedočká (snáď dokonca aj predpokladal svoj mučenícky koniec, podobne ako sv. Peter v 2Pt.1/14), a to čo píše, zrejme píše v mene Cirkvi a myslí tých čo budú žiť v dobe konca. Napokon, rovnaký štýl vyjadrovania mal aj Ježiš v rozhovoroch s učeníkmi, napr. v Mt.10/23, keď oslovuje celú Cirkev. Je možné že takýmto spôsobom máme porozumieť aj záhadným Ježišovým slovám Petrovi o tom, že ponechá apoštola Jána kým nepríde, avšak ponechá ho svedčiť evanjeliom:
23A tak sa medzi bratmi rozchýrilo, že ten učeník neumrie. No Ježiš mu nepovedal: "Neumrie," ale: "Ak chcem, aby zostal, kým neprídem, čo teba do toho?" 24To je ten učeník, ktorý o týchto veciach vydáva svedectvo a toto napísal.
(Jn.21)

Koki

Odoslaný - 07 marec 2017 :  22:39:32  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Zaujímavosť o miešaní sa kňaza do politiky...
https://gloria.tv/photo/PtEVwLRPADwe1PDB3gaAnV4iL

Nech Vám Pán žehná, otče Eirene!

Strana: z 4 Previous Topic: Co nas caka v buducnosti? Téma Next Topic: Správy z Rakúska  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06