Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Bergoglio: Slovensko by malo prijat moslimov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co nas caka v buducnosti? Téma Next Topic: Správy z Rakúska
Strana: z 4

Koki

Stav: offline

Odoslaný - 30 január 2017 :  19:09:23  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Nepochopil som čo si tým myslel, že niekto to pripravil vopred. To hádam nie.

Nemyslel som to tak že ako katolík strácam dôveru v Cirkev, to nikdy nebolo ani nebude, pretože ju nadprirodzene milujem a to je dar. Naštrbila alebo zakalila sa len moja dovtedy "detská" dôvera v slovenskú cirkevnú hierarchiu, v konkrétnych ľudí zapletených do tej veci. Teraz uvažujem čo sú zač, či im naozaj leží na srdci rozkvet viery a evanjelizácia krajiny.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 31 január 2017 :  09:50:33  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Koki, je to trochu mimo tému, ale vopred, znamená po slovensky proste pred tým, než sa niečo stane. Nepriateľom Cirkvi je v prvom rade diabol a tak ako využíva moje alebo Tvoje slabosti a nedokonalosti nato, aby ublížil našim blízkym prípadne iným ľuďom okolo nás (to za predpokladu, že my sami nechceme druhým vedome ubližovať), tak rovnako pokúša a využíva slabé miesta kňazov, biskupov a ostatných v hierarchii. Detskú dôveru treba mať len v Boha. Ostatných treba pred sebou i Bohom ospravedlňovať a predpokladať, že nerobia zlo úmyselne.
Okrem vyššie uvedeného, je pravdou, že do Cirkvi sa infiltrovali aj takí, ktorí ju chcú rozvrátiť zvnútra a možno ich nie je málo. Exorcisti tvrdia, že sa dejú satanské "omše" aj priamo vo Vatikáne. Takýto sú priamo aj v hierarchii. Sú o tom viaceré dôkazy. A často sú to aj vyššie postavení ľudia. No keď si spojíš to prvé, napísané vyššie, a toto druhé, a pridáš trochu korenia v podobe toho, že diabol vidí, kde, v ktorých krajinách je ešte viera aspoň ako tak živá (ale nájde Syn Človeka na zemi vieru, keď príde? ... alebo ... ak by sa tie časy neskrátili, ....), tak proste robí všetko preto, aby naštrbil jednotu Cirkvi a vieru aj u nás na Slovensku. Keďže diabol nemá veľa časy evidentne, tak skúša aj takéto šokové a nátlakové akcie. Napríklad v Poľsku na to používa iné prostriedky a vyzerá to bohužiaľ, že dosť úspešne.

Takže áno, na základe poznania, ktoré mám, si myslím, že celá vec s otcom B. bola pripravená dopredu. Diabol rozohral svoju hru a vyzerá to, že výsledok nedopadol podľa jeho očakávaní, Matka Božia sedembolestná nás tentokrát ochránila od najhoršieho. Ako ale chladne horlivosť a vytráca sa viera a mravnosť z nášho národa, hrozí, že to nabudúce už možno neustojíme.
V nedávnej histórii mali elity záujem vyvolať v našom regióne niečo na spôsob občianskej vojny. Našťastie nepočítali s Božou Matkou, ktorá nás Slovákov vtedy ochránila. Nebuďme naivní, v dnešnej dobe nebojujeme proti nepriateľom z mäsa a kostí. Bojujeme proti diablovi, ale hlavne bojujeme tým, že plníme Božiu vôľu. Buďme si istí, že to bude bolieť. Ukrižovanie vždy bolí.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 08 február 2017 :  22:27:42  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ja by som sa na Satana nevyhováral, bez ľudí by ten šašo nemohol nič urobiť, človek sa bude zodpovedať za svoje činy, či dobré či zlé.
V Cirkvi sú veľmi rôznorodí ľudia, ťažko ich deliť ako biele a čierne figúrky na šachovnici. Tento nedávny trápny prípad len ukazuje ako majú k sebe ešte aj bratia ďaleko. Kto je tu priateľ a kto nepriateľ?
Myslím si že pre kresťana je dôležité aby nezostal pasívny, ale aby sa snažil o Božie kráľovstvo medzi nami. Keď má možnosť, treba jednoducho ísť medzi ľudí, žiť s nimi - ako člen rodiny, ako kamarát, kolega, sused, atď. Nemáme podrobný návod na vydávanie svedectva viery, stačí usúdiť že láska je vynaliezavá.
Ak bolo niekomu biskupovo neobvyklé vystupovanie podozrivé, inému mohlo byť naopak sympatické. A čo sa istých vieroučných formulácií týka, zamýšľali ste sa aj nad tým ako on myslel tie svoje výroky, alebo čo vlastne chcel poslucháčovi povedať? Potom by ste človeka nesúdili tak unáhlene, bratia, navyše keď sa obvinený nemôže brániť.

Vidíš Mx,
a tak ako nás pred rokmi zachránila Božia prozreteľnosť, tak nás chráni aj dnes a ochráni aj zajtra, nech už by to vo svete vypadalo akokoľvek. Preto sa netreba ľakať, ale chystať sa na onen najdôležitejší deň.
+

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 09 február 2017 :  14:20:15  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Ja by som sa na Satana nevyhováral, bez ľudí by ten šašo nemohol nič urobiť, človek sa bude zodpovedať za svoje činy, či dobré či zlé.
Plný súhlas, ja sa nevyhováram a ani ho nevidím všade. No tváriť sa, že nie je odtrhnutý z reťaze a že mu dnes vedomky aj nevedomky slúžia tisíce by bolo zakrývaním si očí pred pravdou.
Tých, čo sa rozhodli patriť Kristovi dnes pokúša rovnako ako to robil vždy, len možností má viac, lebo aj prostredie, v ktorom žijeme pracuje pre neho.

citácia:
Vidíš Mx,
a tak ako nás pred rokmi zachránila Božia prozreteľnosť, tak nás chráni aj dnes a ochráni aj zajtra, nech už by to vo svete vypadalo akokoľvek. Preto sa netreba ľakať, ale chystať sa na onen najdôležitejší deň.
+
Pôvodne zaslal Koki - 08 február 2017 :  22:27:42
Vďaka za povzbudenie, neľakám sa, modlím sa, aby som vytrval až do konca verný Pánovi. A tak isto to vyprosujem pre mojich drahých a blízkych.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 10 február 2017 :  20:29:29  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ktovie či je dnes Diabol vypustený do sveta ako šelma z klietky, neviem ako by sme to mohli zistiť. Scenár schyľovania sa k Parúzii je podľa Biblie stručne takýto: dôjde k veľkému odpadu od pravej viery, v ľuďoch vychladne láska a na zemi sa príliš rozšíri zlo. V takejto situácii sa objaví Antikrist, keďže má prísť vtedy, keď bude "odstránený Ten čo ho zadŕža." Akoby bol vyvolaný z hlbín dôsledkom okultných rituálov a snáh istých kruhov, ale tiež vyhnaním Ježiša Krista z ľudských sŕdc. Túto rúhavú moc však ukončí Pánov návrat a koniec sveta.
Jeden cirkevný predstaviteľ sa pred rokmi vyjadril, že Antikrist už žije, pričom stručne charakterizoval jeho osobu. Podľa toho ako ho opisujú, jeho filozofia je podobná marxizmu s akousi synkretickou pseudo-náboženskou nadstavbou, a zatiaľ pôsobí v skrytosti.
Našiel som jedno video o ňom, žiaľ už nejde český dabing. Zaujímavé obrázky začínajú v jeho dvadsiatej minúte, teda posledných desať minút:
https://www.youtube.com/watch?v=QlYtCxW0Cjk

Mx

Odoslaný - 11 február 2017 :  11:03:53  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ja v tomto príliš neverím internetovým zdrojom a ani videám. Bol jeden pápež, volal sa Lev XIII, a žil na konci 19. storočia. Mal jedného dňa (zdokumentované) videnie. Počul ako sa dohadoval diabol s Ježišom a dostal 100 rokov, aby sa pokúsil poraziť Cirkev.
Čo by sme mohli povedať s určitosťou, dostal 100 rokov, nevieme kedy sa tých 100 rokov začne alebo začalo, ale ak sa na to pozrieme v duchu napríklad Fatimského zjavenia, tak už sa to začalo. Otázkou je, kedy. Ak by sme začali uvažovať o napríklad 1917 (ukončenie zjavenia) ako o čase začiatku 100 rokov, tak tento rok, by to malo končiť.

Iné zjavenia (tuším AKE) hovoria, že diabol bude mocne pôsobiť 50 rokov vo svete a začne sa to v druhej polovici 20. storočia (50. alebo 60. roky).

Ale aby som bol úprimný, mňa vedú Ježišové slová. Ako píšeš, odpad od viery a ohlasovanie Evanjelia do všetkých končín zeme. Toto je už splnené. Upevňovanie moci elít (najbohatších ľudí sveta) a silná centralizácia svetskej moci, naivní ľudia to vnímajú ako napríklad ekologickú aktivitu a sami sa vzdávajú svojich slobôd. Dokonca som počul, že aj Židia začínajú konvertovať na katolicizmus. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Najdôležitejšie je modliť sa a obetovať za spásu svoju i druhých. Tieto veci sa proste budú diať. Základom je, ostať pri Ježišovi, lebo on dá svojim verným silu zápasiť a prípadne aj zomrieť zaň, ak bude treba.

A ešte som chcel poznamenať, že ak budeme svätí a budeme sa veľa modliť a obetovať, môže byť čas skúšok skrátený a tresty zmiernené, tak ako sa to dialo vždy na príhovor svätých. "Ale nájde Syn Človeka na zemi vieru, keď príde?"

RKC

PeterM

Odoslaný - 11 február 2017 :  19:33:12  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Chcem podotknut, ze toto vlakno zalozil "notoricky znamy cristiano"...ma nazov:Bergoglio...
Teda uz nazov siri rozkol a dehonestaciu. My katolici mame papeza, ktoreho dopustil Boh a zvolilo ho platne konklave.

Budme si isty, ze kazdeho z nas, co sa snazime sluzit Bohu, On aj vyskusa. Bud uz sam, alebo pomcou padlych anjelov.V sucasnosti nas vesetkych skusa aj pomocou aktualnej skusky vernosti k nebeskej aj pozemskej hierarchii.Vsetko nadpozemske aj pozemske je postavena na hierarchii! Dostali sme veru tazke skusky,ale ved vieme, ze maju prist. Vieme aj to, ze sa mame drzat Kristovej cirkvi,aj keby ciastocne a docasne bludila. Uvedome si, ze bludila UZ ZA CIAS APOSTOLOV A UZ VTEDY MUSELI RIESIT POCETNE HEREZY.Je to v Novom Zakone, bludili niektori kvoli greckej mytologii, Delfam a vesteniu (teraz bludia ludia aj kvoli hororskopom- tiez pozostatok Delf), helenistickeho zidovstva, antickej filozofii a pohanstva, gnosticizmu,arianstva.Tieto falosne ucenia, ktore odviedli mnoho pravovernych krestanov od Kristovej Cirkvi uz v prvych storociach su obdobou dnesneho modernizmu,alebo falosnych siekt na sposob SJ,New Age a pod. Taky pelagianismus by sa dnes povazoval za krajny tradicionalizmus. Azketsky sposob zivota az do krajnosti...To bolo v prvych storociach.

Neskor prichadzalo mnoho dalsich herez , mali sme aj slabych papezov,niekedy aj dvoch uradujucich sucasne, takych, co mali deti...(co by sa dialo v terajsej hysterii a casu internetu, keby vyslo najavo, ze papez ma deti?...kolko slabych by vystupilo z Kristovej cirkvi?)...A Cirkev je stale tu, len z tych herez vznikli gnostici a neskor slobodomurari, zaryti nepriatelia Katolickej cirkvi...a neunavene a cielene s pomocu satana sa snazili rozkladat Kristovu Cirkev. Snazia sa aj teraz,ci uz ultratradicionalisti,alebo modernisti.Neustale robia paniku zo vsetkeho. Neunavne poukazuju na slabost papeza (najma politicke nazory)..a nevidia nic pozitivne. Papez ma aj vela pozitivnych myslienok, jednoznacne tam vidim aj vplyv Ducha Svateho, ktory ho vedie. Su aj velke negativa? No a co? Jezis ustanovil jasnu hierarchiu. Satan jasnu rebeliu a jej dlhodobe ovocie. Hierarchia v Cirkvi riesi siutuaciu, pokial dojde k zavaznym veciam (moze dojst), potom daju pravoverni kardinali, ktori su sucastou Magisteria vediet. Budeme sa musiet potom kazdy rozhodnut. Zatial nic take nenastalo, dogmy sa nemenia,ludia boli VYZYVANI SPOVEDAT SA v ramci roka milosrdenstva,aj ked tazko zhresili a dlho sa bali ist na spoved.Papez Frantisek neunavne presviedcal prave ich,nech zakusia milosrdenstvo Krista...a to nie je na rozbitie cirkvi, naopak. Sviatosti su platne (nie len Tridenske omse), papez Frantisek sa zasvatil fatimskej Panne Marii,tohto roku tam ide,videl som v priamom prenose jeho ucinny exorcismus (2 krat. okamzity ucinok)...naco tolko uzkosti? Naco tolko paniky, citania kde, akych webov od satana, kde pisu aj pravoverni, kedze nevedia,k comu sluzia rozne weby-k rozkolu!

Opakujem, uz od prveho storocia sa to neustale dialo (herezy) a pravoverni VZDY ostavali v cirkvi a z heretikov sa stali sektari (aj z mnohych protestantov-opora slobodomurarov). Deje sa to aj teraz, bude sa to diat stale. Ten tolko omielany koniec platnej obety urcite nenastal, a moze nastat az o destrocia...moze.. moze aj skor....ale este nenastal,aj ked je vela pokusov od Zleho, naco ta panika?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Odoslaný - 13 február 2017 :  11:20:06  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Mal jedného dňa (zdokumentované) videnie.

Môžete hodnoverne doložiť?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 13 február 2017 :  21:28:41  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Teraz nemám moc času na písanie, len by som sa PetraM opýtal, prečo si niektorí myslia že napokon bude nejako zrušené slávenie Omše, hoci Biblia takúto závažnú možnosť nepodporuje, keďže Cirkev so svojou hierarchickou štruktúrou, vierou a službou má vytrvať až do konca. Zatiaľ nikto z nich neupresnil ako si vôbec možno predstaviť takú elimináciu RKC, ani to že takáto tragická vízia sa nezhoduje s Kristovým prísľubom nepremožiteľnosti.
V tom prípade prorok Daniel neopisuje posledné udalosti sveta, ale zborenie Jeruzalemského chrámu Rimanmi v r. 70 a rozptýlenie židov do sveta.
Alebo existuje aj nejaký oficiálny výklad tohoto textu?

"Znamenie konca Jeruzalema. – 15Keď uvidíte ohavnosť spusnuženia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: 16vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr; 17kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu, 18a kto bude na poli, nech sa nevracia vziať si plášť. 19Beda ťarchavým ženám a tým, čo budú v tie dni pridájať!"
/Mt.24/

Koki

Odoslaný - 13 február 2017 :  21:50:28  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ešte doplním k téme - občas sa vyskytnú aj takéto správy; ide o prehnaný optimizmus, alebo sú to fakty?
http://www.lifenews.sk/content/množstvo-moslimov-z-blízkeho-východu-sa-obracia-na-krista-cirkvi-očakávajú-milióny-konvertuj

PeterM

Odoslaný - 14 február 2017 :  15:27:56  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Koki, necitim sa kompetentnym odpovedat na otazky ohladom proroctiev...ja som skor analyzoval sucasne deje vopred a za pochodu na zaklade faktov a pritom prosil Ducha Svateho o jasnu mysel...nezaujimam sa o proroctva do hlbky,naopak, vykladanie proroctiev na weboch v sucasnosti uz narobilo vela zla a vnasa strach do vnutra ludi. Ber teda moju odpoved s rezervou, ako subjektivnu.

V zasade plati, ze by sme nemali vykladat proroctva z Pisma sv,hlavne nie cas, kedze iba Stvoritel vie. Okrem proroctiev v Pisme sv. je aj vela sukromnych zjaveni.Je ich mnozstvo,od roznych svatych, vizionarov , stigmatikov uz od stredoveku.Zaroven aj vela Marianskych zjaveni. Jezis povedal, ze pomocou Ducha Svateho Cirkvi bude postupne zjavenych mnoho inych veci, ktore budu objastnovat,aj ked to, co je definitivne dane a Nim vypovedane je nemenne.

Z Pisma sv. vieme,ze koniec sveta a prichod Pana nastane az po prichode antikrista. Antikrist sa posadi v Boziom chrame, teda v Katolickej cirkvi, kedze podla Novej Zmluvy je chramom Kristova cirkev,zidovsky Chram zo SZ bol zniceny (a Jeruzalem vyplieneny),ako Jezis predpovedal.

2 Sol,2
1 Čo sa týka príchodu nášho Pána Ježiša Krista a nášho zhromaždenia okolo neho, prosíme vás, bratia,
2 nedajte sa hneď vyviesť z rovnováhy a naplašiť ani duchom ani slovom ani listom, údajne naším, akoby už Pánov deň nastával.
3 Nech vás nezvedie nik nijakým spôsobom. Lebo nenastane, kým nepríde najprv odpad a nezjaví sa človek neprávosti, syn zatratenia,
4 ktorý sa protiví a povyšuje nad všetko, čo sa nazýva Bohom alebo čo sa uctieva, takže sa posadí v Božom chráme a bude sa vydávať za Boha.

Prichod antikrista maju predchadzat velke suzenia a vojny,odpad od Cirkvi, velke prenasledovanie krestanov.Vlada antikrista ma trvat kratko,udajne 3 a pol roka (mam to len odkialsi v podvedomi, nejake sukromne zjavenie, neviem zdroj).
Potom pride na zem druhykrat Kristus a nastane zmrtvychvstanie mrtvych,tela zivych spravodlivych sa premenia na oslavene tela a budu vytrhnuti do oblakov v ustreti Jezisovi...beda tym, co ostanu na zemi...nastane sud a posledne zuctovanie, pride Kralovstvo Bozie,

51 Hľa, poviem vám tajomstvo: Nie všetci umrieme, ale všetci sa premeníme: 52 razom, v jednom okamihu, na zvuk poslednej poľnice. Lebo keď zaznie, mŕtvi budú vzkriesení neporušiteľní a my sa premeníme.

39 a nič nezbadali, až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka. 40 Vtedy budú na poli dvaja: jeden bude vzatý, druhý sa ponechá. 41 Dve budú mlieť na mlyne: jedna bude vzatá, druhá sa ponechá. 42 Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán.

Takze koniec sveta je dobre opisany v Pisme sv (je toho este ovela viac),a je jednoznacne, ze nik z ludi nevie, kedy).

Vela ludi,ale aj siekt a "divnych" skupin siri po nete,akoby uz mal prist nas Pan druhykrat na svet (posledny sud).Okrem toho, ze je to nezodpovedne (nikto nevie, kedy),ich sirenim sa vstepuje strach, utocia neustale na RKC a papeza,niektori dokonca tvrdia, ze je antikrist a pod.Je to LOZ od demonov!

Ako som pisal,v RKC posobenim Duch Svateho dostavame aj vela poznani pomocu svatych.Tieto pocetne sukromne zjavenia poukazuju tiez na velke suzenia vojny,odpad v Cirkvi aj z najvyssich miest,velke prenasledovanie krestanov..Ale Cirkev samozrejme nikdy nepadne uplne. Naopak,udajne ma po svojom ukrizovani, byt chvilu akoby" mrtva" (podzemna, tajna) a potom slavnostne vzkriesena do krasy a velkosti. Novy zakon je zrkadlovym obrazom SZ,opakuju sa veci v NZ zo SZ. Napr. Abraham a obeta syna (skuska)-Boh obetoval Syna, obeta baranka-obeta nasho Pana, ako zivy baranok...a mnoho dalsich. Takze sa uvazuje aj o tom, ze tak ako Jezis (hlava) , aj Jeho telo (Cirkev), bude ukrizovana, docasne "pochovana" a vstane z mrtvych.
V tych casoch uz nebude platna Obeta (u protestantov,cca 37% krestanov,uz neplati dlho).Potom ma prist urcite obdobie krestanskeho rozmachu, neskor zasa upadok,prichod antikrista a po jeho kratkej vlade prichod nasho Pana a posledny sud. Takze Koki, neveril by som reciam, ze antikrist je uz na zemi...jeho priprava (ucenie proti Kristovi) uz prebieha, ale prichod moze nastat ...ktovie kedy...
Okrem suzeni, vojen, padu (nie uplneho) a obnovenia Cirkvi, v sukromnych zjavenich dominuje aj dalsia vec:
Takz. tri dni temnoty
.
Opisuju ich vela svetcov, mystikov a stigmatikov. Napr. blahoslavena Anna Maria Taigi takto:
„Boh pošle na ľudstvo dva tresty: jeden bude vo forme vojen, revolúcií a iného zla; všetko toto bude pochádzať zo zeme. Druhý trest bude zoslaný z Neba. Po celej zemi nastane hrozná temnota, ktorá bude trvať tri dni a tri noci. Nič nebude vidieť, vzduch bude zamorený nákazou, ktorá bude likvidovať hlavne – ale nielen – nepriateľov náboženstva. Bude nemožné použiť akékoľvek ľuďmi zhotovené svetlo počas tejto temnoty, okrem posvätených voskových sviečok. Ten, kto zo zvedavosti otvorí okno, aby sa nahliadol von, alebo opustí svoj dom, padne mŕtvy na mieste. (moja poznamka: ako Lotova zena v SZ,predobraz).Počas týchto troch dní by mali ľudia zostať vo svojich domovoch, modliť sa ruženec a prosiť Boha o milosť.
Všetci nepriatelia Cirkvi – známi aj neznámi – budú hynúť po celej zemi počas tejto hroznej temnoty. Niekoľkí nezahynú, ale to budú tí, ktorých Boh čoskoro obráti.
Vzduch bude zaplnení démonmi, ktorí sa zjavia v rôznych ohavných druhoch.“

Páter Pio, január 1950,opisuje takmer rovnako, podobne opisuje tri dni temna viacero dalsich stigmatikov a mystikov.Vojny, revolucie a suzenia,odpad,prenasledovanie opisuju tiez takmer vsetky Mariannske posolstva. Niektore opisuju aj 3 dni temnoty a urcite by som Marianske posolstva nepodcenoval.Ja osobne pripustam, ze Boh zasiahne v najvacsich suzeniach aj takto a pomoze vstat Cirkvi naspat k slave ...a az ovela neskor pride antikrist a potom nas Pan.Niektore Marianske posolstva hovoria aj o Varovani (bolestive a vynutene spytovanie svedomia kazdeho cloveka), Zazraku a neskor troch dnoch temnoty, Boh mozno da sancu k pokaniu vsetkym ludom pred tym.Mna k tomu priviedli urcite veci v mojom zivote, ale urcite ich neprecenujem. Beriem to iba ako moznost a viac sa tym nezaoberam.Kazdy mame v prvom rade zit vzdy tak, akoby mal Pan prist hned.A preto aj pisem podrobne,nesirt strach (o varovani je aj sektarska falosna stranka, ktora stahuje katolikov od Cirkvi),ale byt pripraveni aj na moznost troch dni temnoty (ciste svedomie, pokanie,doma sviece, nevychadzat von, ak nahodou...). To vsetko ma prist az vo velkych suzeniach. Obcianske vojny a prenasledovanie krestanov zrejme zacnu vo Francuzsku, potom v Talianasku a rozsiria sa.Globalne vojna zrejme zacne v biblickom kosaku stretom sionistov s islamom,pravdepodobne aj Ruska...a prenesie sa na cely svet. Rusko stale siri bludy,aj ked sa to zda opacne!
Uvidime,iba Boh vie..a my sa mame snazit vsetci menit a zmiernit suzenia.

Mx,cast zidov sa zacina uz dlho obracat k Jezisovi. V minulom storoci sa takyto zidia volali aj krestanmi. V sucasnosti ich uz pohltili mesianski zidia. Oni uznavaju Jezisa,ale nevstupuju do ziadnej krestanskej denominacie (neuznavaju ich). Jezisa beru ako Mesiasa, ale uplne inac, ako my. Veria, ze oni su nadradeni, ze krestanstvo nie je pokracovatelom zidovstav, ze Mesias pride k nim do znovu vybudovaneho chramu v Izraeli,nedrzia sa sviatosti, su stupencami sionizmu, vacsina sluzi v Izraelskej armade...nebudem uz viac...mozno je to dielo Ducha Svateho, na postupne zasievanie pravej viery v nich...mozno ano, mozno nie.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 14 február 2017 :  21:14:26  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Držím sa Biblie, nie rôznych neoverených správ údajne od svätcov (sv. František, bl. A. M. Taigi, sv. Padre Pio, a ďalší.)
Tie 3 dni tmy je naozaj smiešne proroctvo, ktorému jednak chýba podpora v Písme podobne ako chýba Varovaniu, a jednak tieto predpovede postrádajú vnútornú logiku - kto uvažuje v kontexte, dôjde k tomu aj sám.

Skôr než takýmto bizarným predpovediam som náchylný veriť tomu, že zoznam sv. Malachiáša je pravý a František je posledným pápežom. To značí že Antikrist teda falošný mesiáš je už na zemi a pôsobí. Žeby to predsa bol ten Maitreya o ktorom sa toľko hovorí? Uvidíme.

Poznáš toto?
http://cestyksobe.cz/peter-a-lubica-weiss-prichod-svetoveho-ucitela/4178

PeterM

Odoslaný - 15 február 2017 :  09:49:48  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Pozri,snazil som sa zhrnut svoje poznatky ohladom toho, ze po internete sa siri NESKUTOCNE mnozstvo roznych vykladov proroctiev. Upozornil som na to, ze je to viac, ako skodlive pre vsetkych.Pisal som vseobecne, teda aj pre nahodneho citatela.Z toho obrovskeho mnozstva sirenych scenarov som sa snazil zhrnut do zakladnych bodov podstatu, z katolickeho pohladu.
1.Druhy prichod Panov bude predchadzat vlada antikrista- poznatok z Pisma sv.
2.Zjavenia nasich velkych svatych v katolickej cirkvi od stredoveku (vacsina mala aj stigmy) a Marianske zjavenia, kde nas vedie Matka nasej Cirkvi v sprievode zazrakov.Obe tieto formy poznania maju dva zakladne znaky:
a.velky odpad od viery,suzenia, vojny, prenasledovanie krestanov,a nakoniec velka obnova Cirkvi, ktoru obnovi Boh svojim zasahom.

b.mnohe z tychto zjaveni opisuju aj formu zasahu od Boha. Najviac tri dni temnoty,ale v poslednom cas v Marianskych zjaveniach aj Varovanie a Zazrak.

Toto je suhrn, kedze na nete sa toho siri strasne vela a siri to kde kto, je to nepriehladne.Pisal som, ze ja to viac neriesim,nech sa kazdy snazi zorientovat sam.

Ked su katolicki svati podla teba udajni, tvoj problem.Ked neuznavas Marianske zjavenia, tvoj problem.Ked je pre teba mozny celoplosny zasah od Boha smiesny (3 dni temnoty, Varovanie),tvoj problem.Ja som tvrdil, ze pripustam, ze je mozny (nepodcenujem) a viac neriesim.

To, co si napisal na zaver je uz prisilna kava. Na jednej strane pises, ze sa opieras o Bibliu a vnutornu logiku (pisal som to aj ja-nosne je Pismo sv. ostatne brat s rezervou, ale nepodcenovat), na druhej strane spekulujes o pocte papezov,uvazujes, kto je Maitreya..a zaroven jednym dychom ma poucas o racionalnom zmyslani a hladani opory v Pisme sv.... finale je take, ze mi posles link na okultny a ezotericky web. Samozrejme som si video tej sarmantnej semitsky vyzerajucej (podla tvare a mena) dievciny nepozrel. Presne o takych "ezoterikoch" som tu pisal a varoval pred tymito prorctvami...to uz necham na mesianslych zidov, ktorych je aj u nas vela...a mnohi su prvi v nasich kostoloch..NAJMA oni siria a skumaju prichod Mesiasa, antikrista a uzurpuju si jedini pravo vykladat ucenie Jezisa, bez 2 000 rocnej historie cirkvi...vystupuju casto ako krestania aj v nasich katolickych tv a mediach...

Pre mna tato debata skoncila, stacilo mi, co si napisal v poslednom prispevku.

PS: nezabudni zasa na palicu:)

Koki

Odoslaný - 15 február 2017 :  11:07:38  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ty si na tú palicu ešte nezabudol? Nemyslel som to tak, mal si to prijať ako žart, od násilia mám ďaleko.
Samozrejme že také predpovede ako tri dni tmy alebo Varovanie ani nemajú v sebe logiku, ani súvis s Bibliou ktorej skôr protirečia. Si si istý že všetky šírené predpovede podpísané autoritou niektorého svätého sú pravé, prípadne že nie sú zmanipulované?
Tzv. Malachiášov zoznam môže byť pravý, a mám aj jeden dobrý dôvod to predpokladať - možno vysvetlím neskôr.

Dobre si postrehol že taký typ mesiáša očakávajú židia, asi najskôr takí čo sa hlásia k New Age a kabale. Nebolo by na škodu pozrieť si to video, aspoň pre informáciu. Ako to bude, zbadáme neskôr. Mám ale obavy že nejde len o prázdne fámy.
Ostatné potom, ahoj +

PeterM

Odoslaný - 16 február 2017 :  11:30:39  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Plati: pamataj (nie uzkostlivovo, v nepokoji),aby si sa poucil,ale nikdy nepustaj hloko do svojej duse.

Pisal som to ako prevenciu,aby si po mojom kritickom nadychu nesklzol zasa do emocii.V dobe sirenia rozkolu a emocii na nete si mame osvojit zasadu: pisat bez emocii,vzdy pozerat na protistranu v diskusii ako na dusu, a priat kazdemu Bozie pozehnanie
Mozno tri dni temnoty, Varovanie nemaju v sebe logiku z tvojho pohladu. Pretoze logika Boha je pre nas nepochopitelna v celistvosti. Logika je tam prinajmensom v tom, ze opisuje tento jav mnoho svatych uz od stredoveku. Taktiez viacero Marianskych zjaveni.Protiargument moze byt iba jeden: vsetci ti svati a Marianske zjavenia, ktore to opisali su falosne-teda od demonov. Lenze vsetko sa poznava podla ovocia.Ovocie tychto svatych bola velka zboznost a Magisterium ich po dlhom skumani uznalo za svatych,resp blahoslavenych.
Marianskych zjaveni je neustaly odkaz na Bozske a Neposkvrnene Srdce, vyzva k POKANIU (nosne v nasom zivote),modlitbe, poslusnosti k hierarchii (aj ked sa poukazuje na odpad),pokore,postu...atd...Vsetko to v sprievode zazrakov,ovocim je aj mnozstvo obratenych a horlivych katolikov,resp znovu prebudenych.Vratane Dechtic (teraz obnovili cirkevne preskumanie), Medzigoria,neskutocne premodlene miesto- za komunistov vizionarov ateisit vycerpavajuco deptali a vypocuvali, pospinili...napriek tomu sa tam dodnes obracia mnozstvo ludi, aj za pomoci zarakov...a pospinenie od komunistov sa siri dodnes v podobe utokov.Dodam, ze som bol tiez dlho skepticky k niektorym Marianskym zjaveniam. Pochopil som ale jasne, ze nasa Matka je tou, ktora ma pritiahla k nasmu Panovi ...napriek tomu, ze som sa nemodlil ruzenec. mam v tom jasne vnutorne poznanie (nikdy som nebol na Marianskej puti).

K proroctvam uz naozaj viac nebudem...len dodam, ze na rozdiel od horeuvedeneho, ktore prinasa ovocie a opiera sa o pocetnost svedectiev a kvalitu,"Malachiášov zoznam" je izolovana zalezitost (takmer rovnaky zoznam poskytol este Nostradamus-o neho sa opieraju aj magovia a ezoterici)..."Malachiášov zoznam" prinasa ovocie; opieraju sa o ne VSETKY okultne a ezotericke weby, siria nepokoj a koniec,Sam sv Malachias, pokial viem, mal okrem ineho aj videnia Beatles a texty ich piesni (Beatles boli pod okultizmom) a mnoho dalsich veci, ktore jednoznacne poukazuju skor na dielo demonov. Nespochybnujem samozrejme svatost mnicha, ale aj vela svatych malo cast zivotneho useku pod pokusanim diabla (je to prirodzena a dopustena skuska od Boha). Takze tento zoznam jednoznacne NIE!
Video som trosku pozrel, jednoznacny New Age. Zasadne tieto veci nepozeram, zakaluju mysel, vryvaju sa do podvedomia.

Este odpoviem na tvoju otazku ohladom moslimov a ich konverzie.Ak cloviek neodpovie, citi sa ako ignorant. Na druhej strane ak odpoveda do hlbky, vyzera ako ten, co zjedol vsetku mudrost.Nie je to moj zamer, ale ani mi nevadi, ak si to niekto mysli. Vsetko na slavu a chvalu Boha.

Pisal som tu predtym, ked zacinala prichadzat silna migrantska vlna..snazil som sa objasnit, ze je to cielene,ze v tom zohraju velku ulohu neziskovky,hlavne od Sorosa.Ze sa bude aj pomocou neziskoviek a medii radikalizovat krestanstvo, sirit strach, rozkol a priprava na obcianske vojny.To vsetko sa do bodky vyplnilo, odhalil sa uz aj Soros (iba spicka ladovca), rozkol je vsade, vsade nam podsuvaju takz. krestanov a svastiku, nacionalizmus spolu so soskou Panny Mariie...Taktiez som pisal, ze nemame ponechat utecencov na LGBT neziskovky, ale mame hlasat Krista. Obratit ich na vieru (samozrejme,iba tych, co chcu), urobit poriadok s tymi, co ich tu ako obet vyhnali a pritahli, zastavit vojny u nich a neskor ich poslat domov. Viem, utopia, niet s kym, kazdy sa boji a "plni si stavovske povinnosti". Lenze, ako som pisal, Boh zasahuje sam. Papez Frantisek sa snazi postupovat ako Jezis, kedze Vatikan dnes uz nic nemoze zmenit na politickej urovni. Snazi sa o sucit (hlavny znak svatosti),snazi sa o to, aby sa moslimovia neradikalizovali v nenavisti, aby rozlisili, ze ateisti ich zneuzivaju a chce, aby krestania ukazali cestu (nie nenavist) a dali im riesenie-zastavit vojnu u nich,ale hlavne pomoct im najst pravdu. Iste, papez v mnohom urobil chybu...ale v mnohom ho vedie Duch sv. Boji sa, ze sa krestania zradikalizuju (a to sa jednoznacne stane), vie, ze vojny su neodvratne, ze krestania uz teraz zomieraju po statisicoch vo svete. Snazi sa, aby sme nasli sucit k inym (ked najst lasku je pre nas tazke) a milosrdenstvo Boha-vyzyva na pokanie a spoved. Co viac moze urobit, ked on to zastavit nemoze. Naopak, ak sa postavi tym, co maju armady, vie, ze krviprelievanie a umucenie krestanov pride rychlejsie. A tak dufa,starsi sucitny papez, ze Boh to zmeni, alebo aspon zmierni. A on to aj mohutne robi, len my to nechceme vidiet:

Rocne sa dava pokrstit viac ako 6 mil. moslimov.Vyrazny trend zacal asi pred 25 rokmi a neustale sa az dramaticky zrychluje. Deje sa to vo vsetkych statoch Arabskeho poloostrova, v Afrike. Napriek tomu, ze im hrozi doma umucenie (a mnozstvo tuto cenu uz zaplatilo). Casto sa moslimskym konvertitom zjavuje Jezis. Napr.Mustafu al-Naggara, byvaly vodca viacerych teroristických skupín v Egypte, radikalny kazatel. pocas pute do Mekky sa mu zjavil Jezis.Nechal sa pokrstit, hlasa krestanstvo, pise knihy. Viac krat len len zeprezil utoky...pokracuje dalej. Cestou do Mekky sa uz mnohym zjavil Jezis v poslednom case.Mnozstvo krestanskych duchovnych v Afrika a inde su byvali imani. Su casto v ohrozeni zivota. Trend je velmi silny a Duch svaty mocne posobi. Sv Charbel zomrel roku1898 v Libanone. Momentalne sa deju najvacsie zazraky asi v suvislosti s nim (zdroj dam na konci je o nom aj skvely film). Tisice uzdravenych,aj v poslednom case, hadam ziadny svatec nedostal tolko milosti viest aj po smrti. Uz davno tvrdim, ze to nie je nahoda. V Libanone je aj teraz stigmaticka, bola aj na SK,mnozstvo utecencov v Libanone tiez konvertuje. Taktiez v Rakusku, Nemecku vsade. Bohuzial, ujali sa ich sorosove feministky a LGBT.Taktiez vela zidov zacina konvertovat na krestanstvo...sice vacsina z nich bohuzial mesianski,ale predsa len...asi to chce cas, kym dozreju vo svojej pyche

Zastavit treba inych.Tych co ich radikalizuju, rozputali im tam vojny (dlhe roky zili v pokoji) radikalizuju aj krestanov,rozputaju vojny aj u nas, ovladaju financie a media...o tych sa nepise, oni konaju bez prekazok, mnohych aj velebime, napr, Trump, Putin..Zaujimave. Len papez je vykreslovany masivne ako zloduch.

Link na skvely film sv. Charbel. O zazrakoch,ktore sa teraz deju okolo jeho odkazu si najdite na webe. Film je aj navod na meditaciu, kontemplaciu, su tam aj strelne modlitby, ako ich praktizovali jeho rodicia, schopnost znasat utrpenie...celkovo to poukazuje na to, ze arabi su dobrymi krestanmi a je to odkaz na dnesnu dobu. Link je na Gloria tv. Aj tam sa siri nepriatelstvo voci papezovi, dajte si velky pozor. Je tam aj vela hodnotnych prispevkov pravovernych, ale aj velmi vela sektarov so zatemnenenou myslou od zla.

Viem, zasa prilis vela..ale je to vlakno "Bergoglio" Zasa som len napisal komlexnejsie, tak, ako diskusia usmernila o nasom papezovi a palcivych otazkach okolo neho. Kto nechce, nech necita.

https://gloria.tv/video/npLSb2LsARCK4X4LiYREwRUQC

Koki

Odoslaný - 16 február 2017 :  16:18:13  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Pri písaní sem nepociťujem nijaké negatívne emócie, nemám prečo a nesluší sa to. Mám v sebe pokoj aj potrebný nadhľad...
Keď chceš veriť v neschválené dechtické zjavenia, je to tvoja vec. Poznáš aj názor kompetentného člena komisie, čo som tu minule vložil?
Sám som na danom prípade, podobne ako na Medžugorí a Garabandale, náhodou objavil nenápadné nezrovnalosti, kvôli ktorým to odmietam. Nedám sa ohúriť impozantnosťou a množstvom ich priaznivcov, hľadám pravdu.

O tom zvláštnom Malachiášovom zozname pápežov bola reč aj poslednej knihe rozhovorov s Benediktom XVI., ktorý ho nezavrhuje, ale sa o ňom vyjadril že "všetko je možné."
Potom ti ešte napíšem, prečo verím že svet má spočítané dni, aj keď iní mu dávajú ešte desaťročia. Určite ma k tomu nepodnietil Malachiášov zoznam, ani existencia Antikrista na zemi, ani proroctvá z internetu, ale niečo onakvejšie.

Pozrime sa teraz aspoň na to čo píšu garabandalskí respektivne dechtickí: Má prísť globálny komunizmus, zákaz a prenasledovanie katolíckeho náboženstva, keď bude ťažké slúžiť Omšu. Vtedy má zasiahnuť Boh tzv. Varovaním, akousi predohrou záverečného Božieho súdu, aby sa ľudstvo obrátilo a vrátila sa náboženská sloboda: "Zlí sa stanú dobrými a dobrí ešte lepšími." A aby sa viera na zemi upevnila, rok nato má dôjsť k Zázraku, akémusi viditeľnému nebeskému znameniu, kedy majú byť mnohí veriaci nadprirodzene uzdravení, pričom tieto neobyčajné udalosti majú byť šírené aj masmédiami. Zjavenie však kupodivu nechalo dopad tohoto jedinečného Božieho zásahu v dejinách otvorený, lebo napokon si protirečí upozornením, že pokiaľ sa ľudstvo ani tak neobráti, zastihne ho zakrátko trest aký si zaslúži. A že sa veru svet nijako neobráti, ale naopak odvráti od Boha až vystúpi Antikrist, to vieme z Písma. V Apokalypse, ktorá opisuje budúce dejiny sveta a Cirkvi v obrazoch, ako ani v ostatných spisoch Biblie nenájdeš odkaz na podobné nebeské zásahy, ale hovoria o budúcom prenasledovaní až ku konečnému úpadku sveta.
A tí čo napriek tomu stavajú vzdušné zámky, živia falošné nádeje až milenaristickú utópiu, nech si spomenú na stručný Kristov výrok z Lk.17: 22A učeníkom povedal: "Prídu dni, keď si budete žiadať uvidieť jeden z dní Syna človeka, ale neuvidíte. (...)"

PeterM

Odoslaný - 16 február 2017 :  18:18:45  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
O tom zvláštnom Malachiášovom zozname pápežov bola reč aj poslednej knihe rozhovorov s Benediktom XVI., ktorý ho nezavrhuje, ale sa o ňom vyjadril že "všetko je možné

Jedno zavrhujes,druhe pripustas.Pouzivas dvojaky meter,asi vzhladom na svoje podvedomie.Ja som tiez odmietol izlovany pripad Malachiasovho zoznamu,najma kvoli castemu spominaniu sa na okultnych weboch,a aj preto, ze siria konkretny cas konca...a to zavana...Ale samozrejme, je to mozne.

Presne tak,ako pises v citate,tak to je aj s Dechticami.Komisia nezavrhla,ani neschvalila. A v poslednom video z Dechtic oznamil jeden vizionar, ze preskumanie sa teraz zasa obnovilo...Tak vyckajme s odsudenim. Zvlast, ked citit svatost miesta aj cez video.

Garabandal (Dechtice maju zrejme podobne posolstvo) sa tiez nezavrhlo. Papez Pavol VI tiez povedal, ze je to najuzasnejsi pribeh...sv pater Pio tak isto, mnoho cirkevnych a vysokopostavenych autorit tiez.

Tvoja veta: "Zlí sa stanú dobrými a dobrí ešte lepšími."
...nie je sucastou oficialneho textu zjavenia (nakolko mi je zname, nebudem preverovat).Po Varovani a Zazraku ma prist trest a suzenie.Tieto veci maju iba dat sancu obratit sa aspon niektorym zatvrdlym. Od reakcie ludi bude zalezat iba sila suzeni (vizionarky uvadzaju aj 3 dni temnoty)...To, ze neskor sa casom ludia zasa odvratia od Boha nie je nic nelogicke (ved zazrakov sa chytaju New age a pod,ktori su velmi uspesni,tazki okultisit, ktori vyvolavaju vojny sa asi tazko zmenia ).Opakujem, ja som donedavna nevedel nic o Garabandale (ani nazov miesta, absolutne nic),o Dechticach, dokonca aj o Medzigorii som vedel iba to, ze su.Nepoznal som ani Fatimske proroctva ani ziadne ine, okrem sv Pisma.Zasadne som sa tomu vyhybal, aby som mal cistu mysel. Ked som tu zacal pisat o nasej buducnosti, opieral som sa vylucne o analyzu dejov a faktov v politike a ekonomike, spolocnosti. V poslednom case som presiel cast proroctiev, pretoze ma nieco osobne priviedlo ku Garabandalu. Nieco sa tam (asi) naozaj udeje. Lenze ja neviem,ci to nebolo vnuknute od zleho,ani co konkretne. Len predpokladam, ze to ma asi suvis so zjaveniami.Neskor som sa dostal aj k Dechticiam (tvoj link), kde su podobne veci...

Ale dobre brat moj, uzavrime to uz naozaj...taketo dohady o proroctvach su uz az nedostojne. Ja si naozaj mimoriadne cenim, ze si triezvy a rozlisujes, ze pozeras na pokoru a dodrzanie autority hierarchie. To je jedina spravna cesta. Nech uz bude akokolvek,cas ukaze. Ale netreba ani podcenovat jasne a pocetne znaky doby v nasej cirkvi.Treba uznavat v pokore hierarchiu, ale skumat a neverit slepo.

slovenka

Odoslaný - 16 február 2017 :  21:45:59  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Chlapci, a čo takto MKH a "MOdrá kniha"? Nič vám to nehovorí? Doporučujem prečítať poslednú Máriinu dobu....

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 17 február 2017 :  00:15:44  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Milá Slovenka,
držím sa jednej prirodzenej zásady, že každé zjavenie (aj Gobbiho vnuknutia) treba konfrontovať s Bibliou respektíve s vierou Cirkvi, nech by už bolo ono akokoľvek pôsobivé a vizionári by vypadali akokoľvek presvedčivo. Kedysi v deväťdesiatych rokoch, keď som sa dopočul o Garabandale, Medžugorí, a potom aj o Dechticiach, fandil som tomu, bol som naklonený daným udalostiam veriť, keďže nám dávali pocítiť že Boh je tu, že sú to správne veci, a je len otázkou času kedy Cirkev potvrdí ich pravosť; v mojom pohľade vtedy prevažovali city nad rozvahou. Nedávno som sa však začal zapodievať rozličnými posolstvami hlbšie a prekvapili ma v nich určité rozpory. Mimochodom, dosiaľ neboli cirkevne potvrdené ani známe Gobbiho posolstvá, ani spomenuté mariánske zjavenia. Veru, ani keby tu zostúpil anjel z neba a začal hlásať iné evanjelium, neverte mu.
Hovoríte že príde celosvetový zázrak v podobe varovania a tiež troch dní tmy, kedy sa naši nepriatelia buď obrátia alebo pomrú. Ó svätá prostota - vraví sa keď si niekto predstavuje veci príliš jednoducho, tak "ako Hurvínek válku". A ešte jedno ľudové porekadlo by sa tu hodilo: Nie je všetko zlato, čo sa blyští.
Apropo, takýmito zjaveniami sa kupodivu radi zapodievajú aj východní kresťania odpadlí od Ríma, u ktorých tiež akoby prevažovali city nad rozvahou. Nepachtime za poznaním budúcnosti, Boh ju zjaví komu sám chce.

Mx

Odoslaný - 17 február 2017 :  12:15:54  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Priatelia, celkom isto je dobré mať vlastné zásady a pravidlá na prístup k súkromným zjaveniam (nakoľko Zjavenie je len jedno!), ale aj tieto osobné, či súkromné pravidlá by mali byť v hraniciach vytýčených Katolíckou Cirkvou.
V stručnosti:
- Cirkev môže vyhlásiť za nezávadné iba už ukončené zjavenie = pravé len ukončené (diabol by mohol hlásať pravdy, kým sa zjavenie skúma a keď sa vyhlási za pravé začať šíriť bludy)
- Cirkev môže vyhlásiť za falošné, alebo aspoň nie Bohom inšpirované, nie nadprirodzené také zjavenie, v ktorých sa objavia bludy, alebo vážne nezrovnalosti s učením Cirkvi, pozor nie iba sv. Písmo, lebo Katolík nemám sv. Písmo ako jediný zdroj Zjavenia (viď katechizmus) aj pred ukončením zjavenia.
- Ani oficiálne Cirkvou uznané súkromné zjavenia nie sú predmetom kréda a teda katolík im nemusí veriť, nemal by ich ale zosmiešňovať
- Udalosti v zjaveniach/proroctvách predpovedané mávajú zvláštny charakter, oni totiž upozorňujú na to, čo sa stane, ak sa ľudstvo neobráti k Bohu pokáním. Ak sa ľudstvo obráti, trest bude miernejší, alebo nemusí byť vôbec. Ide veľmi často o podmienené udalosti. Alebo potom o jasné predpovede, ktoré sa naplnia.

A zjaveniam, ktoré ste spomínali len takto:
- Dechtice, z oficiálneho stanoviska vyplýva, že zjavenie nie je ukončené, teda nemôže byť prehlásené za pravé, kým sa neskončí . Cirkev zatiaľ, podľa mne dostupných informácií nenašla v posolstvách nič závadné, protirečiace učeniu Cirkvi. Keďže zjavenie v Dechticiach nie je schválené (aj keby bolo), katolík nemá povinnosť mu veriť a na druhej strane, čnosť opatrnosti velí, skôr nedôverovať, preverovať (všetko skúmajte a čo je dobré toho sa držte). Na toto ale treba mať aj dostatočné vedomosti z vierouky, morálky a tak podobne.
- Medžugorie - bohužiaľ miestny biskup a aj biskupská konferencia (čiže miestne príslušná cirkevná autorita) sa jasne a už dávno vyjadrili, že to, čo sa tam deje nemá opakujem nemá nadprirodzený pôvod. Teraz to čaká na finálne rozhodnutie Ríma, čaká sa už dlho. Medzitým, keďže tam chodí veľa pútnikov a celkom isto sa tam dejú obrátenia a pod. (ktoré sa môžu diať a dejú kdekoľvek, kde sa slúži sv. omša a sviatosť zmierenia), tak Ján Pavol II vyhlásil Medžugorie za pútne miesto ale neuznal zjavenia, z čoho vyplýva, že Medžugorie má podobný status ako napríklad Šaštín, Levoča alebo Compostela (s tým rozdielom, že tam sa predtým stali dokázané zázraky, len je to už dávno). Ak by to niekto chcel, údajne Setra Lucia (Fatimské zjavenie) vyhlásila tuším v roku 2004, že v Medju sa nezjavuje Panna Mária.
- Garabandal - bohužiaľ nepoznám - len čo som zachytil, tak sa mali udiať nejaké veci a ešte sa nestali (Před 30 lety Conchita z Garabandalu řekla, že "Varování" přijde dubnového čtvrtka mezi 8 a 16. dnem, během života Joe Lomgina (nyní 71 let) /a podle mnoha zdrojů před koncem století/, na sváteční den mladého mučedníka eucharistie & den velké události v církvi.) Ten Joe už vraj zomrel 18.6.2014. Páter Pio mal vidieť onen zázrak a ... zomrel. Tak sa to alebo už všetko stalo (žeby výbuch https://en.wikipedia.org/wiki/Tsar_Bomba), alebo ešte nie? Každý si domyslí.
- Ak sa zamyslíme a budeme skúmať v histórii, tak žiadne doteraz uznané zjavenie netrvalo príliš dlho. Pár mesiacov? Mne príde podozrivé, že by sa Panna Mária zjavovala dlhé desaťročia a tým bránila Cirkvi v posúdení zjavenia. Komu by taký stav vyhovoval?
- Pán Ježiš povedal učeníkom, že musí odísť, lebo inak by neprišiel Tešiteľ. Nie sme stavaný na dlhodobé stretanie sa z občanmi Neba, spomeňme si na zážitok Jána Bosca s jeho zosnulým kamarátom.
- Takže ja si zo všetkých súkromných zjavení beriem iba to, čo sa zhoduje s učením Katolíckej Cirkvi (a nielen sv. Písmom) - a to je často výzva k pokániu.

Môj osobný postoj k súkromným zjaveniam je nasledovný:
- verím, že sa Boh môže či už priamo, alebo cez svätých, zjavovať členom Cirkvi putujúcej. Z histórie vidieť, že si na to vyberá jednoduchých a "maličkých", aby zahanbil nás špekulantov. V tomto sa mi veľmi páči výrok sv. Filipa Neriho - ako by sa mne hriešnemu mohla zjaviť Panna Mária.
- podstatné na všetkých tých zjaveniach pre mňa je výzva k pokániu, lebo aj ja sa často pozabudnem a "ochladne láska".
- najzákladnejším pravidlom pri skúmaní údajných zjavení je pre mňa poslušnosť (a nielen zjavení). Ak niekto neposlúcha Cirkev, pre mňa je podozrivý. A je mi jedno, či potrebuje schválenie biskupa alebo nie. Lebo, Boh má spôsoby a presadí si svoje. Biskup, ale aj pápež, ktorý by odporoval pravému zjaveniu a posolstvu, išiel by proti Bohu a snáď všetci vieme z katechizmu, čo to znamená. Ak by išlo o vážnu vec s dopadom na spásu mnohých ľudí, išlo by o ...

A najdôležitejšie je, že nepotrebujeme poznať našu budúcnosť, iba by to v nás vyvolávalo strach (a tej je v protiklade k láske). Pre mňa osobne je dôležité žiť s Bohom a plniť jeho vôľu (aspoň sa to teda snažím učiť). Lebo tak ako prví kresťania, keď sa Bohu zapáči povýšiť nás na mučeníkov, dostaneme k tomu všetky potrebné milosti. A keby sme už dnes vedeli, že o rok zomrieme ako mučeníci, väčšina z nás by ten rok prežila v strachu a napätí.

Boh chce, aby sme ho milovali každý deň. A pravý mučeník pre Krista je aj ten, čo denne zomiera sebe a vstáva zmŕtvych v službe Bohu a spáse blížnym. Lebo možno je ľahšie zomrieť pre Krista sťatím hlavy alebo zastrelením, ako prežiť v službe bez reptania 60 rokov.

RKC

slovenka

Odoslaný - 17 február 2017 :  14:56:06  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Koki, a kde ja hovorím o troch dňoch a varovaní? Teraz hovorím o Máriinej dobe. A to je pravdivé, to si môžeš byť istý. Či sa každú sobotu oficiálne nekonajú fatimské soboty v šaštíne s biskupmi, kňazmi...a predtým je vždy večeradlo, zasvätenie - a to sa odvíja práve od Gobbiho.....
pravdivosť poznáš po ovocí---všetci takýto kňazi sú múdri, vedia, prinášajäú ovocie...mám toho odskákanpho asi voac ako ty. Takže niečo viem. A a no kňazi, ktorí zrovna nepatria do tohoto hnutia, to uznávajú (všetci exorcisti - aretta, Petričko - osobne som sa s nimi stretla...)Proste stačí vnímať ich ovocie, lásku, vieru, zmenu, ktorá sa dokáže s každým udiať...nie je o čom.....

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Odoslaný - 17 február 2017 :  15:02:54  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Okrem toho, práve tu nám P. Mária hovorí, že nemáme počítať dátumy, kedy to už bude, ako tu vy konšpirujete, sama hovorí, že možné tresty, na ktoré sa môžu udiať, môžu byť aj zrušené, alebo zľahčené, ak sa budeme modliť....takže aby sme potom nehovorili, že prečo sa toto, či tamto neudialo.....preto som vás odkázala na časopis Máriina doba - a ešte preto, že vidím, že podliehate protipápežskej nálade. Jednoznačne nám hovorí - ostať verní s pápežom. Možno to je práve to Zlé - všetci teraz podliehajú konšp. teóriám, diablovi sa to naozaj darí, aj proti pápežovi. Anio nevieme ako, a dostávame sa pomaly pod tento vplyv. Aj tu sa už objavilo , že prečo pápež nespomenie fatimu....je to možno taktika. diabol totiž má mať pocit, že zvíťazil, pípež veľmi dobre, čo robí....ale nepoškvrnené srdce P. Márie zvíťazí....František jej zasvätil svoj pontifikát.....Nebojte sa! - povedal ešte Ján Pavol II.

Koki

Odoslaný - 17 február 2017 :  19:11:01  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Slovenka,
nechcel som sa ťa dotknúť, ale zdalo sa mi že tiež patríš k tým čo sa nezaujímajú o cirkevné posudky k jednotlivým prípadom, a trebárs naivne očakávajú tri dni tmy a hrôzy kedy neveriaci pomrú a príde celosvetový rozkvet viery, aký sľubuje aj Don Gobbi. Či čakajú na ohromujúce Varovanie žiaľ s nejasným významom, predpovedané z Garabandalu, Dechtíc a Írska. V takýchto prípadoch odkazujem nadšencov na Biblický text, ale oslovený brat radšej uzavrie debatu.
Inak všimla si si v Gobbiho Modrej knihe tie milenaristické očakávania? Pred časom som si dal prácu ich zozbierať a bola toho pekná kôpka.

Mx,
pekne píšeš, kto by nesúhlasil? Ďakujeme...

slovenka

Odoslaný - 17 február 2017 :  20:54:32  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Milenaristické...neviem, ako sa to vezme, možno len preto, že tomu nerozumieme. Poznám ľudí, ktorí to berú taktpo, ale aj takých, ktorí to berú, že už bude koniec sveta.(žiadnych tisíc rokov dobre, ale že P. Mária príde ako predvoj - tak, ako keď ho porodila). Každopádne vidím, že ľudia, ktorí sa zúčastňujú napr. duchovných cvičení formou večeradla sú na istej duchovnej úrovni. (páter HUMBERT, Marta Uchálová)....obracajú Rusko.....A ľudia takto formovaní neočakávajú žiadne lacné zázraky, ani Garabandal.....
Mne osobne sa napr. nepozdávajú napr. Dechtice. Zdá sa mi to splátané z Garabandalu a Medjugoria+ bola som tam náhodou- no neviem......
Naopak Medju uznával aj exorcista najväčší - Amorth (sme my vari múdrejší?) Isté je, že P. Mária sa v tejto dobe naozaj zjavuje častejšie, lebo chce zachrániť svet pred zlom a pripravuje ho na druhý príchod Krista.

PeterM

Odoslaný - 17 február 2017 :  20:59:36  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Dobre, este raz a posledny krat.
Garabandal a Dechtice su neuzatvorena zalezitost.Neboli cirkvou vyhlasene za falosne. Neustale ich ironizujes,pises a o akychsi stupencoch. Stupencoch coho? Postu, pokania, ci modlitby?

Davat nejaku podvodnicku z Irska, ktora na tom zaraba a okrem vela roznych veci tam vsunula Varovanie je demagogia najhrubsieho zrna.

V Garabandale mali deti niekolko tisic extaz, levitovali, .sfilmovanych, fotenych, boli tam lekari, silno pochybujuci jezuita, ktory to preveroval sa obratil (uvidel tiez na chvilu) a potom zomrel...nic to samozrejme neznamena.

Varovanie, Tri dni temnoty nie je zjednodusovanie,naivita, ze nepriatela pomru a cirkev bude rozkvitat.Opakujem, tri dni temnoty uz od 11 storocia opisalo viacero svatych ci blahoslavenych, zvacsa mystikov, ale aj stigmatikov,vratane niekolko novsich Marianskych zjaveni (nepreukazanych zatial ako falosne), vratane najznamejsieho mystika poslednej doby- sv Patra Pia. Vsade, opakujem vsade sa opisuju ako velky trest od Boha,udajne prezije len malo spravodlivych. Samotne Varovanie opisali vizionarky ako nieco ohromne bolestive. Nechapes ani len podstatu-nie je to vitazstvo v sladkom opojeni-naopak-velky trest pre kazdu rodinu, ci takmer kazdeho jednotlivca!

Okrem toho, som jasne napisal, ze iba pripustam,aj to iba v poslednom case (a so skepsou).Ze treba skumat,ale nepodcenovat-teda pokanie a polepsit sa. Samozrejme, je tam aj vela proti...
Okrem toho sa pri 3 dnoch temnoty mozem opierat o viacero svatych, ktorych uznalo magisterium a teda je to oficialne, a katolik verit moze,alebo nemusi..].ty sa nevysmievas len zo zatial neuzatvoreneho, ale ja z tohp co tvrdilo VIACERO svatych a blahoslavenych.
Okrem toho, pokial mi je zname, zoznam sv Malachiasa cirkev jednoznazne ZAVRHLA, lezal myslim 500 rokov v archive a neskor ho niekto zasa nasiel.
Takze minimalne ironizujes nezavrhnute a podane nam viacerymi svatymi a stigmatizovanymi a na druhej strane mi tu podsuvas cirkvou ZAVRHNUTY zoznam, kde je dany aj datum (resp.obdobie)-posledny papez-uplne proti sv Pismu...Nikto nevie, iba Otec...a to jednoznacne je definitivne.
K tomu este New Age , antikrist uz zije. Ty si naozaj myslis, ze tak lahko zistime, ze uz zije a este ani nevystupil? Ze uz teraz viem, ze ked zije, bude skoro koniec sveta?

Cele zle, opakujem sa,zdoraznujem, upresnujem a ty zasa ironia a svoje nepripustis...Cele zle, brat moj.
Ja sa uz totalne vyhybam konfrontacii.Takze viac ma do toho nevtiahnes, akokolvek rafinovane postupujes. Napriek tomu ti zelam iba a iba dobre, vo vela veciach si ma donutil, zamysliet sa:)

Strana: z 4 Previous Topic: Co nas caka v buducnosti? Téma Next Topic: Správy z Rakúska  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06