Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 zmysel prosby o orodovanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nerozumiem korunke k Boziemu milosrdenstvu Téma Next Topic: Slovenská duchovná veda a jej začiatky  

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 07 september 2015 :  16:32:10  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Pochválený buď Ježiš Kristus.

Priatelia, chcel by som vás poprosiť o radu. Nerozumiem zmyslu poprosiť niekoho o modlitbu. Je isto správne modliť sa k Bohu a taktiež za iných ľudí, ale prečo prosiť ľudí aby sa modlili za nás? Keď poprosím Pána napr. o uzdravenie, verím že počul moju modlitbu, tak prečo sa obrátiť ešte na iných ľudí alebo na svätých a poprosiť ich aby predložili Bohu prosbu, ktorú som mu už povedal a vie o nej. Skúsil som si to predstaviť do reálneho života. Dieťa príde za otcom a poprosí ho aby mu pomohol s domácou úlohou. Prečo by malo prísť za svojim bratom a povedať mu, prosím povec otcovi aby mi pomohol s úlohou. Myslím že otec by si svoje dieťa zavolal a povedal mu, keď niečo po mne chceš prečo za mnou neprídeš priamo ale posielaš za mnou svojho brata.

Viem že prosba o modlitbu je plne biblická. Aj apoštol Pavol napísal v jednom so svojich listov Napokon, bratia, prosíme, modlite sa za nás, aby sa Božie posolstvo rýchlo šírilo a víťazilo všade ako u vás.
Len nechápem prečo Pavol nepoprosil Pána aby sa Božie posolstvo rýchlo širilo, a miesto toho poprosil iných ľudí aby miesto neho predložili Bohu túto prosbu. Veď ak chcem s Pánom budovať vzťah musím mať k nemu dôveru, a ak neverím že Boh mi pomôže, keď sa na neho obrátim, ale snažím sa ho presvedčit spôsobom, že mu tú istu prosbu povie čo najviac ľudí môžem ešte mať s Bohom vzťah otec-syn ?

Ďakujem dopredu za každú radu, snažím sa to pochopiť a prijať s vierou ale príde mi to nelogické a zbytočné.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 september 2015 :  21:16:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Viacero dovodov, ale skuste sa zatial zamysliet na tymto

A zasa vám hovorím: Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach.
Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi."

Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2016 :  16:03:55  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Inu, Boh je už taký, že sa tak nejako skôr nechá uprosiť od väčšieho množstvá ľudí, než len od jedného.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Nerozumiem korunke k Boziemu milosrdenstvu Téma Next Topic: Slovenská duchovná veda a jej začiatky  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06