Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Co nas caka v buducnosti?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježiš povedal svätej Faustíne: „Nech sa žiaden hr Téma Next Topic: Bergoglio: Slovensko by malo prijat moslimov
Strana: z 6

Mx

Stav: offline

Odoslaný - 20 júl 2016 :  06:43:39  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Úbohejšie sa asi ani reagovať Mx na mňa nedá.
Pôvodne zaslal Luther - 14 júl 2016 : 19:00:12
To je možné, ale dá sa reagovať ešte úbohejšie a to tak ako reaguješ ty. Len kecy a žiadne relevantné dôkazy.

citácia:
Čo ti mám dokazovať? Vidíš čiernobielo a basta. A tie vtipy na konci na to som reagoval.
Pôvodne zaslal Luther - 16 júl 2016 :  20:03:55
Presne tak, máš mi dokázať, že:
A) že vidím veci čierno-bielo,
B) že či všetko alebo len niečo tak vidím
C) že to nie je správne videnie vecí vo všetkom / v niečom

PS: Na vtipy sa reaguje inak, podľa toho, či sú vtipné...

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Odoslaný - 23 júl 2016 :  18:00:02  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
Osobne sa toho obávam, podľa proroctiev sa má stať, že takmer prestane ustavičná obeta a na to sú možnosti, že sa prestane sláviť, lebo nebude mať kto, alebo sa tak zmení liturgia, že to už nebude ustavičná obeta. Diabol chce to druhé, lebo to prvé by mu neprešlo.Naozaj sa obávam reformy reformovanej sv. omše.

Ano, podla proroctiev sa to ma vyplnit. Ale uz prvi krestania ocakavali druhy prichod Krista...Takze nevieme, kedy nastane to definitivne vitaztvo nad Zlom.

Teraz sa zasa zmaha rozne sektarstvo a stiepenie Cirkvi,ked pod emociami strachu a obav sa vseobecne ocakava skory "koniec sveta"...a to vsetko nahrava iba zlu.

Papez Frantisek je vseobecne sklonovany vsade a zapricinilo to uz mnoho skod v RKC a vela dusi sa odklonilo (aj kvoli tomu) od pravej viery.Naozaj zatial "razil" progresivizmus, netaji sa dlhodobym obdivom k marxistom (len po VOSR dali zavrazdit viac ako milion knazov, reholnikov v Rusku,pribijali ich aj na brany kostolov),na navsteve USA a pri prejave na nosnom zhromazdeni OSN (uz ovladana neomarxistami) povedal to ,co chceli pocut-nespominal Krista, ale "suhlasil" s globalnym gender programom a dalsou podobnou agendou. Pri stretnuti sa zidmi rozpraval zase len to, co chceli pocut. Nespominal Krista, ale to, ze budu spaseni aj bez neho.Tvorcom superstatu EU (neomarxisti) s multikulti a nemoralnou agendou hovori tiez iba to, co chcu pocut...

Ale papez Frantisek mohol vymenovat v roku 2014 na tak dolezity post prefekta Kongregacie pre Bozi kult a disciplinu sviatosti nejakeho progresivistu, ktory by zreformoval zreformovanu liturgiu este viac. Papez si sam vybral a vymenoval konzervativneho kardinala Roberta Sarah. ktory neustale varuje knazov, aby neprestali oponovat voci nemoralnosti spolocnosti, tvorbe zakonov proti rodinam, gender a podobne...
A teraz ho papez Frantisek osobne poveril , aby obnovil liturgiu. Zacinaju s ad orientem, teda navrat k prvku v liturgii, ktora sa slavila tisicrocia.Je teda predpoklad,ze aj dalsie kroky budu v tomto duchu .Nie duchu pravdy ( falosny prorok Abdrushin a New Age),ani duchu doby, ale Duchu Svatom, ktory stale vedie nasu Cirkev.

Uz som tu pisal,ze aj papez moze byt vydierany. V lete 2014 zomreli pri nehode manzelka a deti (8 mesiacov a 2 roky) synovca papeza Frantiska (nakladne auto ako protistrana). Na druhy den, ked sa vracal z navstevy Juznej Korei vyhlasil, ze zomrie za 2 az 3 roky . (neskor o rok to zopakoval). Dva roky uplynu od jeho vyhlasenia v auguste. Podla toho sa da usudit, ze skonci, resp zomrie (jeho vlastne slova v emociach po tragedii) do leta 2017.
Mx, spominal si tu aj ty proroctva a rok 2017.Vychadzas z Fatimskeho 3. proroctva. kde sa uvadza aj to, ze papez a mnoho knazov vo Vatikane zomrie v roku 2017 a pride niciva vojna a sirenie bludov z Ruska.,pokial papez nezasvati Rusko Neposkvrnenemu Srdcu Panny Marie.
Papez udaval cas svojej smrti verejne na tlacovke najneskor na rok 2017. moslimovia verejne vyhlasuju prioritu-dobyt Vatikan,Rusko hlasa bludy a chce prevziat moc od anglosasov (splu s Cinou, Iranom, Indiou a teraz uz aj Pakistanom a Tureckom-teda sama vyberana spolocnost,od komunistov az po...) Rusko pred par dnami vydalo nariadenie, ze Evanjelium (evanjelizacia) sa nesmie sirit v Rusku nikde, iba v kostoloch...A to vsetko kona Rusko pod ruskom pravdy a krestanstva ako "opozicia" nemoralneho anglosaskeho doterajsieho liderstva.

Takze vsetko poukazuje na realnost 3. fatimskeho proroctva.Zda sa, ze nas papez si zacina uvedomovat zodpovednost a vrati postupne liturgiu do povodneho stavu (najdolezitejsie pre Cirkev),mozno zasveti aj Rusko. Suzenia uz aj tak pridu,ale mozu sa zmiernit. A Rusko so svojou osou zla preberie tvorbu otrockeho systemu od anglosasov (budu uz iba sekundarnym hracom).
V kazdom pripade udajne v 3. proroctve bolo aj to, ze Neposkvrnene Srdce Panny Marie nakoniec zvitazi a nastane potom mier a pokoj.

PS: Myslim, ze takto neboli suvislosti "skonspirovane";) asi nikde na nete (je to moja sukromna "vizia" a zase prizvukujem:nestaviam sa a ani nebudem do ulohy "proroka". Naopak,je velka pravdepodobnost, ze ma chce miast a prekrutit pravdu zlo.Takze cas ukaze a my sa modlime za nasu Cirkev a bliznych (ked uz nekoname dostatocne razantne voci zlu,aspon knazi by sa mohli pridat,tak ako Kardinal Sarah.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 26 júl 2016 :  10:40:31  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
PeterM,

niektoré veci vidím inak.

Ad. Koniec sveta
Neviem, či by som udalosti nazval koncom sveta, ale možné je aj to. Sektárstvo sa vzmáha už 500 rokov, v 2017 to bude práve 500 rokov.

Ad. menovaný kardinál Sarah
Ja to zase vidím úplne opačne. Napríklad sú takéto ohlasy (http://www.lumendelumine.cz/index.php?page=zadne-zmeny-oltaru) a aj ja som inde zachytil, že pápež prijal s nevôľou, čo Sarah robí. Ako možný dôvod vymenovania ho do funkcie, ja vidím aj niečo iné (zavrieť ústa z jeho pohľadu "spiatočníkom" a mať ho lepšie pod kontrolou) - čo však neznamená, že to Boh nemôže použiť. Mimochodom, kedysi, keď sa potrebovala cirkev zbaviť nejakého duchovného, ktorý robil Cirkvi zlé meno (napríklad bludnou náukou alebo nemorálnosťou), tak ho povýšili za nejakého šéfa nejakej Vatikánskej inštitúcie alebo knižnice a bolo.

Ad. Vydieraný pápež
Ten už odstúpil z funkcie.

Ad. Úmrtie v rodine pápeža ...
Niekedy to zlý používajú na vydieranie a niekedy Boh používa aj takéto prostriedky, aby nás upozornil na to, že sme zišli z cesty. Lebo On to s nikým nevzdáva...

Ad. Nariadenie v Rusku
Podľa mňa je to inak. Putin je hrdý na pravoslávie a preto nechce dovoliť, aby sa tam šírilo iné náboženstvo (hlavne islam).

Ad. Šírenie bludov z Ruska
To tu už bolo, to bol komunizmus. EU a svet teraz ovládajú nové formy tejto ideológie. Ale bez Boha sa niet čomu čudovať.

Ad. Čas pápežovej smrti...
A možno je to celé inak. Možno vzhľadom na to, že pápež pozná obsah 3. fatimského posolstva, tak vie, čo sa stane a preto vie, že zomrie, lebo možno v 2017 má byť zvolený iný pápež. Toto proste nevieme. A tiež to vyhlásenie mohlo byť len akousi popularizáciou svojej osoby, čo nemôžeme poprieť, že robí rád.

Ad. Zda sa, ze nas papez si zacina uvedomovat zodpovednost a vrati postupne liturgiu
Veľmi odvážne tvrdenie. Bohužiaľ, aj práve v zmysle proroctiev a to nielen Fatimského to vidím bez ružových okuliarov, čiže nie tak optimisticky. Avšak verím tomu, že všetko, čo koná, robí v dobrej viere.

Ad. A Rusko so svojou osou zla preberie tvorbu otrockeho systemu
V tomto sa tiež nezhodneme. Antikrist nebude Rus a ani z Ruska. Vieme z akého národa bude pochádzať. A to je práve ten, kto tvorí nový otrocký systém aj za pomoci toho, čo sa deje v USA a v EU. Imigranti sem boli prizvaní na niečí príkaz, aby vyvolali chaos a nepokoje, aby sa ukázalo, že súčasní "vodcovia" štátov nie sú schopní veci zvládať a preto musí nastúpiť globálna vláda, ktorá bude regulovať a ovládať všetko. A keď budú mať pocit, že im všetko patrí, vtedy zasiahne Boh. Ale predtým budú veľmi ťažké časy. Možno ani nie ťažké preto, že by Cirkev bola mučená zvonka, možno preto, že zvody a atmosféra vo svete bude tak skazená, že bude veľký problém zachovať si vieru.

Zaujímavé je napríklad proroctvo, ktoré videl Lev XIII. Podstatou bolo, že diabol dostal 100 rokov na zničenie Cirkvi. Ak to budeme rátať od najväčších zverstiev, ktoré sa začali páchať v 1917 roku (ako počet zabitých vo vojne tak aj revolúcia v Rusku), tak máme budúci rok 100 rokov od uvoľnenia diabla z reťaze. Bohužiaľ proroctvo, alebo teda prorocké videnie nespomína, čo sa stane potom.

Jasné je, že vláda Antikrista (konkrétnej osoby, ktorá bude vládnuť celému svetu) je reálna a príde. Cirkev v tom čase bude veľmi trpieť. Treba sa nám modliť za dve oblasti, podľa mňa, "za zomierajúcich a duše v očistci" a "za skrátenie skúšky a silu a milosť vytrvať do konca".

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Luther

Odoslaný - 27 júl 2016 :  08:48:40  Zobraziť profil  Pridať Luther do zoznamu priateľov
Tak som sa vrátil pozrieť čo tu vy fundamentalisti robíte vidím, že som zas obvinený tebou Mx, že nedávam relevantné dôkazy.

Len aby bolo jasno. Dôkazov som ti dal dosť a ešte by som aj mohol. Problém nie je vo mne ale v tebe, to ty si ich odmietol ako dôkazy ale nie svet ako taký. Mimochom ty si tu nedal ani jeden jediný relevantný dôkaz k svoju stanovisku, pozri sa teda do svojho svedomia a opýtaj sa sám seba, na čo sa to tu vlastne hrám?!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 108  ~  Člen od: 07 marec 2016  ~  Posledná návšteva: 12 september 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 28 júl 2016 :  14:21:07  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Tak som sa vrátil pozrieť čo tu vy fundamentalisti robíte vidím, že som zas obvinený tebou Mx, že nedávam relevantné dôkazy.

Len aby bolo jasno. Dôkazov som ti dal dosť a ešte by som aj mohol. Problém nie je vo mne ale v tebe, to ty si ich odmietol ako dôkazy ale nie svet ako taký. Mimochom ty si tu nedal ani jeden jediný relevantný dôkaz k svoju stanovisku, pozri sa teda do svojho svedomia a opýtaj sa sám seba, na čo sa to tu vlastne hrám?!

Pôvodne zaslal Luther - 27 júl 2016 :  08:48:40

Ty? Neviem, možno na dospelého? Ja sa tu nehrám, aj keď možno by som mohol začať...

Dôkazy nedávaš, lebo pre katolíka v otázkach viery a mravov je neprípustné používať ako argument wikipediu alebo čokoľvek iné ako/než oficiálne katolícke zdroje. Ja som Ti dal argumenty zo Sv. Písma, ktoré si si pýtal, ktorými som podporil moje tvrdenie, že Cirkev má právo sa vyjadrovať k morálnosti ľudských činov. Nepoužil som iné, ktoré by Ti mohli byť nedostupné. Ty si proti tomu dal len svoje bludy.

RKC

PeterM

Odoslaný - 30 júl 2016 :  20:43:19  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Ohladom Luthera (ktory tu opakovane prisiel a cielene vedie diskusiu proti katolikom a celej RKC...)

Vsetkym svojim bliznym odporucam postup nasho Pana (teda konkretne v Lutherovom pripade ignorovat a tak branit RKC-kde nie je diskusia s haterom, tam nie su dalsie a dalsie rafinovane utoky a diabolske chytanie za slovicka)

MT:18
15 Keď sa tvoj brat prehreší proti tebe, choď a napomeň ho medzi štyrmi očami. Ak ťa počúvne, získal si svojho brata.
16 Ak ťa nepočúvne, priber si ešte jedného alebo dvoch, aby bola každá výpoveď potvrdená ústami dvoch alebo troch svedkov.
17 Keby ani ich nepočúvol, povedz to cirkvi.A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Luther

Odoslaný - 02 august 2016 :  08:25:20  Zobraziť profil  Pridať Luther do zoznamu priateľov
Musí to byť vážna porucha Peter keď si myslíš o sebe, že ty, Mak, Mx ste celá Cirkev. Je to niečo nové, niečo špeciálne. Len tak mimochodom niečo o tom ako si ohovoril kňazov a všetkých trápiacich sa ľudí nebude? Nie, svoju vinu nezmyješ tým, že tvoj príspevok zapadne v diskusii. Všetci sú podľa teba nesvojprávni a nemajú na svojej strane Boha.
Po takejto urážke stále naďalej veselo brázdiš toto fórum bez sankcie, bez BAN-u. Je tomu možné preto, lebo toto nie je katolícke fórum. Včera som čítal ako sa František vyjadroval o katolíckom radikalizme. Odmietol ho rovnako ako islamský radikalizmus. Chápeš to? Pápež František vás už dávno z Cirkvi vylúčil, hoci ste to ešte nepochopili a klamete si navzájom.

No a Mx, keď veríš len oficiálnym katolíckym dokumentom tak potom si len pred nedávnom uznal, že svet vznikol tak ako to popisuje moderná veda s ohľadom na evolúciu. Ostatné veci ktoré teda objavili fyzici ale aj iní výskumníci teda tiež neuznávaš, pretože pochybujem, že by katolícky učenci stíhali dávať k všetkému vyjadrenia. Čiže tvoj svet je chudobný, popierajúci. Chápem prečo nevieš vôbec používať správne pojmy. Akoby si žil niekde na Melmaku 5 alebo kúsok vedľa.

Nie ste katolíci

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 108  ~  Člen od: 07 marec 2016  ~  Posledná návšteva: 12 september 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 05 august 2016 :  11:49:00  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Včera som čítal ako sa František vyjadroval o katolíckom radikalizme. Odmietol ho rovnako ako islamský radikalizmus. Chápeš to? Pápež František vás už dávno z Cirkvi vylúčil, hoci ste to ešte nepochopili a klamete si navzájom.
Zaujímavé, Tvoj vlastný radikalizmus v inej téme Ti nevadí. A katolík musí byť radikálny. Soľ nasypaná na rany proste štípe. Tak ak katolík stratí chuť, čím ho osolia (záleží, čo má daný kmeň kanibalov poruke). My musíme byť svetlom sveta a to aj napriek ľuďom ako ty, čo kričia, aby sme zhasli.

citácia:
No a Mx, keď veríš len oficiálnym katolíckym dokumentom tak potom si len pred nedávnom uznal, že svet vznikol tak ako to popisuje moderná veda s ohľadom na evolúciu.
Človek s takými názormi ako tu Ty prezentuješ sa naozaj nemôže volať katolíkom. Horšie, že ani vzdelancom v náboženských otázkach. Keby si aspoň trošku študoval seriózne pramene a nie linky na webe, tak by si zistil, že doslovný výklad biblie nie je katolícky prístup. Robia to niektoré protestantské denominácie.
citácia:
Ostatné veci ktoré teda objavili fyzici ale aj iní výskumníci teda tiež neuznávaš,
Napríklad to, čo zistili vedci spolu so sovietskymi a americkými kozmonautmi, a síce, že Boh nie je, lebo ho vo vesmíre nevideli a že teda ale boli naozaj ďaleko? Tak toto im neverím. Ale väčšinu fyzikálnych zákonov nemám problém ani pochopiť a ani veriť. Ale len dovtedy, ak ostávajú na pôde vedy. V momente, ako prekročia hranice vedy a chcú moralizovať alebo filozofovať, majú po chlebe.

citácia:
pretože pochybujem, že by katolícky učenci stíhali dávať k všetkému vyjadrenia.
Ja nepotrebujem na vedecké poznatky výklad katolíckych učencov. Katolícka Cirkev my má vykladať prípadnú morálnu stránku veci. Ako napríklad klonovanie ľudí, umelé oplodnenie, potraty, eutanázia atď. Vedec povie, dalo by sa to takto a Cirkev povie, ak sa to spraví takto, potom je to dovolené, ak inak je to hriech. A to je celé.
citácia:
Čiže tvoj svet je chudobný, popierajúci.
Môj svet bohužiaľ nie je chudobný, ale robím preto všetko, lebo blahoslavení chudobní v duchu. A popierajúci? Čo také popieram? Teóriu relativity? No vieš, to je tak trochu relatívne

citácia:
Chápem prečo nevieš vôbec používať správne pojmy.
Nebude to tým, že jeden z nás dvoch má prečítané slovníky, nielen slovenského jazyka, cudzích slov, ale aj napríklad biblický výkladový a pod. No nemôžem sa zbaviť dojmu, že ten čo ich čítal, nie si Ty. Odpusť mi takéto podozrievanie, lebo ak si ich čítal, veľmi dobre to maskuješ.

citácia:
Akoby si žil niekde na Melmaku 5 alebo kúsok vedľa.
To by mohlo znamenať jediné, si obeťou Newspeaku. Vlastne je to pre mňa pochvala. Ďakujem. Dedičstvo otcov, zachovaj nám Pane.

citácia:
Nie ste katolíci
Pôvodne zaslal Luther - 02 august 2016 :  08:25:20
A stále ten istý problém. Nazvi si svoji sektu, prosím Ťa inak.

Ak chceš tvrdiť, že si katolík, tak napíš odpoveď na otázku, kto je katolík. Katolícka Cirkev to jasne definovala, takže dajme sem definíciu a porovnajme sa, kto ju spĺňa. Ja prijímam Tvoju hodenú rukavicu. Osočil si ma, že nedávam dôkazy, tak poďme nato - KTO JE kresťan katolík?

RKC

Mx

Odoslaný - 05 august 2016 :  15:27:50  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
PeterM,
často uvažujem o tom, ako by to dopadlo, keby pápeži zasvätili Rusko. Nestalo sa tak. Bohužiaľ. Myslím si, že Boží trest by bol asi miernejší. Keď si spomeniem na Sodomu a Gomoru (a keďže Boh sľúbil Noemovi, že nebude potopa, ale o tom, že nebude padať oheň z neba tam nebolo nič), uvažujem, ako veľmi zraniteľná je naša dnešná civilizácia. Stačí silnejšia slnečná búrka a USA a možno aj pol EU je bez elektriky. Stačí zopár malých (v pomere k Božej veľkosti, či veľkosti vesmíru) kamienkov, alebo jeden väčší a na Zemi nám bude horúco ako v Sodome.

"A vtedy sa nebesia s rachotom pominú, živly sa páľavou rozplynú aj zem i diela, ktoré sú na nej." Naozaj, ako sväto musia žiť tí, ktorí chcú byť spasení. A toto je dnes veľký problém. Veľa ľudí radšej pozerá TV, prípadne filmy, sedia za internetom, než by sa pomodlili. Nemáme na Boha čas, a potom sa čudujeme, keď sa nám stane niečo zlé, že kde bol Boh, keď mi bolo ťažko. No kde by bol, niežeby sedel niekde v kúte, pri okne bol a pozeral, čo vystrájam, bol tam, kde som ho svojím správaním poslal a čakal tam, či dostanem niekedy rozum a prizvem ho späť.

RKC

PeterM

Odoslaný - 09 august 2016 :  21:05:44  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Mx,bohuzial sa tak nestalo a Rusko je teraz temou no.1 vo svetovej politike.
Evidentne ( tak ako som uz pisal v tomto vlakne medzi sebou bojuju aj demoni o sferu "vplyvu". Vzburili sa aj Bohu, takze ich "hierarchickost" je postavena na hlinenych nohach a zavist medzi nimi zrejme demonicky kvitne.
Tak isto medzi sebou bojuju aj mocni tohto sveta, ktori vsetko riadia a upisali sa okultizmu a Zlu.Je evidentne, ze momentalne dominuju dva hlavne prudy vo svojom supereni, obidva su pod priamym okultizmom (ich uzsie vedenie),a maju inspiraciu od roznych demonov.
Obidve skupiny bojuju o globalnu moc a maju podobne ciele, teda ovladnutie ludstva , utok na Krista a teda aj krestanov a nakoniec totalne zotrocenie v hriechu a bezboznosti.Buduju teda otrocky system,ale zaroven medzi sebou bojuju a vplyv, kedze sa blizi finale.

Prvou skupinou su ti, ktori dominovali uz mnoho desatroci-teda anglosaska mocenska struktura, ktora vytvorila z USA svetoveho "policajta". Priniesli nam vojny, farebne revolucie... Ovladaju v USA a inde financnictvo (uz iba ciastocne),ropny priemysel,zbrojarsky priemysel, NATO, FED,BoE a pod. Ich hlavnou ideologiou bola (uz sa to meni) "pravicova" orientacia . Skryvaju sa teda aj za krestanstvom (najma protestantizmom). Siria nove nabozenstva, kde sa vklada okultizmus a rafinovane oslavuje Lucifer.

Druhou skupinou su globalisti, ktori chcu prevziat moc od anglosasov. Vedie ich Cina.Potom je tam Iran,India,uz aj Pakistan.Zrejme aj Armensko a buduci Kurdistan a mozno zlomia definitivne aj Turecko a postupne dalsich.Pisal som uz o tom, aj to, ze Izrael riadi velku cast tohto procesu (tiez tam prebieha vnutorny mocensky boj,ciastocne riadia aj anglosasov).Hlavnou ideologiou tejto skupiny je neomarxizmus, respektive ateizmus, alebo sekularizmus (ale maju ludi vo vsetkych politickych zoskupeniach).Siria ateizmus, homosexualitu,odoberanie deti statom. multikulturalizmus,potraty, rozbijanie rodin a vsetko ostatne, co teraz dominuje.Ovladaju najma farmaceuticky priemysel, ale ziskavaju vplyv vo vsetkych odvetviach. Ovladaju uz OSN, UNICEF, univerzity a pod. Vedenie je tiez pod okultizmom (aj ked siria oficialne ateizmus) a zrejme sluzia priamo Satanovi.
Tento boj prebieha priamo v USA medzi obidvoma skupinami,ale aj v EU, Rusku a vsade vo svete (aj u nas). EU momentalne ovladli neomarxisti a preto sa siri multikulturalizmus a pod. EU vedenie ma v plane pripojit sa k Cine a spol a rozsirovat sa na vychod a neskor byt sucastou globalneho systemu, ktory nas vsetkych zotroci.Samozrejme stare struktury v Europe, ktore sluzili doteraz anglosasom kladu tuhy odpor. Preto UK odislo z EU, aby sa pokusili zachovat doterajsi model (spolu s USA,pokial tam nepreberu vladu miestni neomarxisti ) a s Commonwelth.
Ja viem, prilis dlhe a zlozite, ale de facto je to iba nacrt v skratke, co sa vlastne iba zacina diat a ake budu suzenia

Rusko zatial naoko vaha a caka, ku komu sa prida...Mozno ano, ale ja si myslim.ze oni hraju skryto velmi dolezitu ulohu v riadeni tohto procesu. Nebudem sa uz viac rozpisavat. Len dodam, ze keby bolo Rusko zasvatene, tak ako malo byt na ziadost Panny Marie,mohlo zohrat dramaticku ulohu v tomto procese a mozno ho aj zvratit a pritiahnut na svoju stranu mnoho krajin , ktore by isli moralnou cestou.
Lenze momentalne Rusko minimalne iba vaha,kde sa nakoniec prida,ale podla mna je uz na strane Ciny a spol a tiez bude nasim buducim otrokarom.

Takze uz niet velkych krajin, ktore by to mohli zastavit..
Mozu to uz iba ludia s pomocou Boha, plnenim jeho vole...
Ale pravdepodobne (skor-ci neskor) zasiahne Boh sam.

Luther

Odoslaný - 12 august 2016 :  20:13:57  Zobraziť profil  Pridať Luther do zoznamu priateľov
Tak Mx, to bol veľmi slabý pokus. Hodenú rukavicu si už niekoľko krát odmietol a tváril si sa ako páv, že si borec. Toľko k tvojim pokusom o fakty. Nedal si ani jeden. Ani jeden.
Kto číta z porozumením, nájde dosť veci aby si uvedomil kam sa dostal. Toto nie je katolícke fórum.

PeterM

Odoslaný - 19 september 2016 :  10:43:06  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Na bratislavskom summite nam EU viditelna "elta" odkazala: Zacina to vriet a ludia si uz uvedomuju pod strachom odtinania hlav,ze cosi sa deje.Lenze my to mame pod kontrolou a symbolmi sme vam vysvetlili ako. Nas kolega kuzelnik Fico, ktory zotrocil svoj narod tak, ze almuznu, ktora staci iba na denny chlieb a 3 masla na mesiac si este musi "bedac" , ktora sa nezmestila do nasich miestnych montaznych zavodov, alebo neutiekla do nasich "zahranicnych" skladov odpracovat! To my (zatial) na neho nemame, my musime svoju "bedac" (zatial) platit poriadne a aj to nestaci. A tak uz mame radsej aj vynimocny stav. A aj tak ludia behaju po uliciach (dlho to trvat uz nebude, len nam dajte este trocha casu).
Zato kuzelny Fico a jeho statocna opozicia dokazali uplne vyprazdnit "luzu" z ulic aj bez vynimocneho stavu. Je nasim vzorom v demagogii! Nechapeme, ako to dokaze, ale mozno sa ucil u Putina (ved aj ten mal birmovku,pod dohladom KGB).

EU vam odkazala aj to. ze vytvori za chvilu superstat (za kazdu cenu). UK je uz mimo, a tak mohol Fico zavesit na slovensku lod v slovenskych vodach ako hostitelska krajina nemecku vlajku. Hollande sa hneval, ze mala byt zosita s francuzskou,ale vykompenzovali mu to tak,ze robil cely cas spolocnost Merkelovej. Neustale viedli stado a symbolicky zvyraznovali kapitulaciu ostatnych krajin (takmer tak, ako uz kapitulovali stare americke struktury v prospech noveho systemu.)

Okrem toho vam vcera odkazali ze:
- Imigranti budu prichadzat dalej, ale uz sa o tom ani nebude hovorit (to sa uz deje dlhsie)
-posilnime spolocnu ochranu hranic a tato pohranicna straz v buducnosti kedykolvek uzavrie hranice ktorehokolvek statu ( v ramci pravnej normy) , pokial tam budu nepokoje. A otvoria ich az vtedy, ked "vycistia" vsetok miestny odpor (ci odpad).
-Pokial bude kapacita sukromnej pohranicnej agentury nedostatocna. zasiahnu europske ozbrojene sily. Vcera vam oznamili, ze ich idu budovat (oni ich uz buduju davno)
-Z vytlacenych penazi od Mr. Draghi ideme finalizovat a doviest do dokonalej podoby sledovanie a kontrolu europskych otrokov. pretoze casu je uz mala a musime to mat uplne pod kontrolou. Uz aj teraz vieme o kazdom doslova vsetko a viem, kto bude likvidovany ako prvy, ale stale nemame dokonaly prehlad o kazdom pohybe. Nazvali sme to"investicie do digitalizacie a vyspelych (sledovacich) technologii"...ci ako?...ved to je jedno, pojem ako pojem.
- A nakoniec posledny bod, ide nam aj o mladych. A preto sme vam vcera odkazali,ze mladi dobrovolnici sa budu umiestnovat do sukromnych agentur na ochranu hranic a EU ozbrojenych sil.Prioritou budu mladi nezamestni moslimovia, ale vezmeme aj nezmestnanych z domorodych kmenov. Nase tajne sluzby uz vedia vytipovat vhodnych, najma sadistov bez moralky , pedofilov a predajnych..

Mame uz sukromnu centralnu banku,sukromnych politikov,sukromne skolstvo, zdravotnictvo a socialky, ktore vam beru deti,sukromne vlastnime vasu podu aj vodu (dazd vam uz ideme zosukromnit a spoplatnit)...vlastnime aj vase dlhy,vasu slobodu,,usilovne budujeme sukromnu pohranicnu straz, budeme mat sukromne vojsko...Uz vas takmer vlastnime....dajte nam prosim este par mesiacov. A vy nam ich date, lebo vam spieva a svitori o nadeji nas silnejuci priatel Putin,dokonca aj Orban....Fico uz radsej prestal...a potom sa pokusime vlastnit aj vasu dusu,kedze z nej vytrhneme Krista...to je nas hlavny ciel,len to treba udrzat v tajnosti.

To je koniec vcerajsej rozpravky. Presne toto vam odkazali!..bez ohladu, ci je v tom state lavica a inom pravica ...vsetci sme predsa na jednej lodi a pod jednou vlajkou!

PS: vdaka Fico, a vdaka aj za to, ze nebol ani jeden kriz v rukach na ulici...a dokonca ani na stenach hradu...to je pre nas podstatne!...len ta vasa vlajka to kazila, ale to nic, ved onedlho bude uz iba jedna symbolicka pre vsetkych (mozno s capom?)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Situacia je vaznejsia,ako si co len v kutiku duse dokazete pripustit. Pred definitivnym zotrocenim este onedlho vypuknu silne obcianske nepokoje a vojny v Europe.Najprv asi vo Francuzsku,potom Taliansko a rozsiria sa po celej Europe. Su dlhodobo pripravovane a koordinovane. Uz som tu davnejsie pisal, ktore strany budu stat proti sebe a preco ich pripravuju. Aby do toho vtiahli aj krestanstvo a neskor ho definitivne odsudili a znicili...aby sa dokonalo zotrocenie a vycistil odpr a moralnost.

Chcem apelovat (a poprosit) na nasich otcov biskupov a knazov, na laikov a teda celu nasu Cirkev, aby zasvatili Slovensko, teda slovensky narod (nie republiku-tento pseudopojem vznikol z krvi milionov utyranych krestanov vo Francuzsku a potom aj inde a krv na zaklade tychto principov sa prelieva a chysta prelievat v masovom rozmere).
Aby zasvatili Slovensko Bozskemu Srdcu Jezisovmu a Neposkvrnenemu Srdcu Panny Marie. Zaroven by mozno bolo vhodne usporaduvat pokorne procesie,ktore kracaju cez cele Slovensko v tichej pokore a modlitbe. Nemusi sa do toho miesat aj politika a upozornovat na hriech Slovenska (aj ked hrriech sa musi vzdy odsudit). Staci v pokore obnovovat duchovny raz Slovenska a prosit o pokoj...Pretoze ludia sa za chvilu budu spravat vo vojnach ako zver!
Kto ma volu, nech sa s tym obrati na cirkevne autority vo svojom okoli. Pretoze Kristus a Jeho Cirkev je nadej pre Slovensko,ked sa uz politicky neda nic zvratit. Zanedlho to uz nebude mozne!
Procesie NESMU byt organizovane aj za pomoci politickych stran (akychkolvek) a roznych neziskoviek, za ktorym stoji nejasny kapital (zvacsa zahranicny). Mala by to organizovat vylucne Cirkev,teda od biskupov, knazov, zasvatenych az po laikov. Ale najdolezitejsi je zasvatit Slovensko a zaroven dosiahnut to, aby sa cim viac ludi duchovne znovu narodilo a hladali Boha....a nepridali sa k buducim zverstvam.

Strucne o zasvateni statov Bozskemu Srdcu a Neposkvrnenemu Srdcu (da sa to najst na nete)

Prvy stat na svete, ktory sa zasvatil bol Ekvador. Prezident Moreno, ktory to incioval bol neustale prenasledovany, slobodomurari poriadali na neho doslova hon. Nakoniec ho ubodali pred kostolom.(6 strelnych ran a 14 bodnych). Napriek tomu este zil cca 15 min.,knazi ho odniesli k oltaru a dali posledne pomazanie.Lekari to neskor zhrnuli , ako zazrak. Splnilo sa teda prislubenie Krista, ze kto sa zasvati a splni podmienky, nezomrie v nemilosti.
Fatimske zjavenia volali po zasvateni Ruska papezom ,ale to sa zatial nestalo..
Tak isto Fatimske zjavenia pozadovali, aby sa kazdy narod samostatne zasvatil a bol uchraneny od vojen. Zasvatilo sa iba Portugalsko (1931) a bolo zazracne uchranene od obcianskych vojen, ktore zurili v susednom Spanielsku a aj od 2.svetovej vojny...
Cez sv.Margitu Máriu Alacocq (ktora definitivne rozsirila kult Bozskeho Srdca), ziadal Kristus krala Ľudovíta XIV,aby zasvatil Francuzsko. Nechcel a Francuzko zachvatili revolucie a trvaju dodnes.
Resp. si najdite na nete o velkych procesiach cez cele Rakusko a jeho uchraneni od zverstiev pocas druhej svetovej vojny. Alebo o nedavnej velkej procesii cez celu Ukrajinu. Nacionalisti a fasisti na veriacich nenavistne utocili,aj ked na majdane este mali v rukach krize a ikony..

PeterM

Odoslaný - 19 september 2016 :  11:14:50  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Este som zabudol na jednu podstatnu vec.
Je velmi dolezite, aby sa Bozskemu Srdcu Jezisovmu ale aj Neposkvrnenemu Srdcu Panny Marie zasvatili aj jednotlivci,ale najma cele rodiny.

Prosim, nepozerajte na to, ze akysi clovek (neviem aky) apeluje. Neberte ohlad na mnou napisane svetske a politicke veci. Tie su nepodstatne a iba poukazovali, ako pracuje zlo.

Jednoducho iba vy a Kristus. Zamyslite sa pri rozjimani, ci to Kristus od Vas chce (bez ohladu, ze ktosi o tom pisal)

Pokoj s Vami!

PeterM

Odoslaný - 22 november 2016 :  11:43:40  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov

Nedavno som aj tu (taktiez na inom webe) prosil a opatrne vyzyval nase cirkevne autority a laikov,aby sa apelovalo na zasvetenie Slovenska Bozskemu Srdcu Jezisovmu. Vzhladom k zavaznosti doby a prichadzajucim suzeniam.

Nebola absolutne ziadna odozva. ANI JEDINA REAKCIA (aspon ako namet na diskusiu)
Je vidiet, ze Duch Svaty oslovuje s touto naliehavou vecou ludi po celom svete a Peru s Polskom hlas Ducha Svateho aj nasleduju!

Sme este krestanska krajina?
-------------------------------------------------------------------------------------

Poľskí biskupi v prítomnosti poľského prezidenta Andrzeja Dudu oficiálne vykonali úradný akt uznania Ježiša Krista za Kráľa a Pána poľskej krajiny a ľudu 19. novembra v sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove-Łagiewnikac

Podobný akt bol uskutočnený aj v Peru, keď sa krajina zasvätila Svätému a Nepoškvrnenému Srdcu Ježišovmu. Potvrdil to 21. októbra v Lime aj peruánsky prezident Pedro Pablo Kuczynski, ktorý vo svojom prejave poznamenal: “Z moci mne zverenej, vykonám akt zasvätenia seba, mojej rodiny a Peruánskej republiky do lásky a ochrany Všemohúceho Boha na príhovor Najsvätejšieho Srdca Ježišovho a Nepoškvrneného Srdca Panny Márie.”

http://www.hlavnespravy.sk/polsko-oficialne-prehlasilo-jezisa-krista-za-krala-a-pana-jeho-krajiny-a-ludu/862566

Mx

Odoslaný - 22 november 2016 :  14:08:02  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Chcem tu len spomenúť, že v menšom ale za účasti Trnavského arcibiskupa, trnavského emeritného arcibiskupa a aj Rožňavského biskupa bola zasvätená Trnavská arcidiecéza pod ochranu Panny Márie Trnavskej (nižšie citované audio od 2:00:00). Viem, nie je to celé Slovensko, ale myslím, že na začiatok by to mohlo stačiť a účasť Rožňavského biskupa a verejné vysielanie dáva aspoň akú takú nádej, že sa to bude opakovať aj inde a možno raz aj celé Slovensko sa zasvätí. Aj keď nie som naivný, prezident ani premiér sa asi nepripoja.

Mimochodom, celkom zaujímavá bola kázeň Rožňavského biskupa na Trnavskej Novéne tohto roku. Týka sa témy, tak dávam odkaz sem ( http://audio.lumen.sk/download.php?subor=emauzy-1018_21_11_2016.mp3) je to v kázni, ktorá začína cca od 41 minúty.

Dá sa to pozrieť aj na TV Lux ( http://www.tvlux.sk/archiv/play/11249).

RKC

PeterM

Odoslaný - 22 november 2016 :  15:37:42  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Dakujem velmi za informacie Mx :)

Nech zehna Boh cele Slovensko!

Este pripajam info k aktu intronizacie v Polsku, oplati sa precitat a pochopit dovody, preco sa Polsko zasvatilo. Ale aj Peru

Web nepoznam, len som tu nasiel informaciu k teme,takze ide cisto o konkretny clanok.

http://www.magnificat.sk/kristuskral-polska-poslanie-rozalie-celakownej/

PeterM

Odoslaný - 24 november 2016 :  14:02:46  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Pozrel som sa teraz blizsie na celu zalezitost komplexne.
Nasiel som doveryhodny zdroj (KBS), kde je tato sprava uverejnena.Nebol to akt vyhlasenia Krista za krala Polska,bolo to uznanim toho, ze Kristus je panom celeho sveta ( tak je to aj spravne a chvalyhodne. Nas Pan je Kralom neba a zeme,my to mame uznat svojim zivotom (plne sa Jemu podriadit a zasvatit sa Jemu, tak, ako nam zjavil uz davno pomcou Sv. Margity Marie Alacoque a uznali to aj papezi a cela nasa Cirkev a cas to preveril)
Citacie zo zdroja:
Poľsko 22. novembra (TK KBS/EKAI) Slávnostný akt prijatia Krista za Kráľa a Pána vykonali Poliaci 19. novembra v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove - Lagiewnikach a o deň neskôr vo všetkých svätyniach v Poľsku. Akt nebude vyhlásením Krista za Kráľa Poľska, ako to uviedli niektoré hnutia, bude uznaním toho, že je Pánom celého sveta a podriadením sa Jeho zákonu. "Vyhlásenie Krista za Kráľa Poľska by bolo politickým vyhlásením a znamenalo by zneváženie Jeho dôstojnosti a ohraničenie Jeho poslania, jeho panovania a vlády,” píše sa vo vyhlásení Konferencie biskupov Poľska (zo dňa 15. septembra 2016).
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20161122033

V tom istom clanku na stranke KBS sa pise:
Zjavenia Rozálie Celakównej, krakovskej mystičky, ktorá žila v rokoch 1901-19444 a pracovala ako opatrovateľka v Nemocnici sv. Lazára, spadali do obdobia posledných rokov pred vypuknutím druhej svetovej vojny. Ich obsahom bolo predovšetkým propagovanie kultu Srdca Ježišovho. Vizionárka napísala doslovne: "obstoja len národy, v ktorých bude kraľovať Kristus. Ak chcete zachrániť svet, uznajte Najsvätejšie Srdce Ježišovo vo všetkých krajinách i národoch celého sveta. Len tu je záchrana. Tie krajiny a národy, ktoré ho nepríjmu a nepodriadia sa sladkej vláde Ježišovej lásky, navždy zhynú a už nikdy nepovstanú." Rozália Celakówna svojimi zjaveniami nadväzovala na zjavenia sv. Margity Márie Alacoque.

Zodpoveda to teda presne tomu,ako som svoju "viziu" pochopil aj ja (kazdy clovek moze byt spaseny "iba" skrz Jezisove Srdce). Kazdy clovek, teda zasvateny jednotlivec, ale aj rodina, stat, teda narod. Zasvatenie musi byt uprimne a musia sa splnit vsetky podmienky (vratane devat prijimani v devať prvých piatkov v mesiaci, ktore musia byt neprerusene ),dokonala lutost a odhodlanie polepsit sa by mali byt samozrejmostou, inac zrejme tento prislub, ktory na seba zoberie nas Pan bude pre Pana nie na potesenie, ale na zarmutenie a znasobi jeho bolest z nasich hriechov. Tato zvlastna "extra" milost, ktoru nam nas Pan dava zrejme suvisi s dnesnou dobou, v ktorej uz hriech doslova vyviera z ludskych spolocnosti ako lava a nas Pan pride sudit v prvom rade ako Spravodlivy Boh.

Peruansky prezident Pedro Pablo Kuczynski (teda po predkoch evidentne Poliak) zasvatil Peru, seba a svoju rodinu Najsvatejsiemu Srdcu Jezisovmu a Neposkvrnenemu Srdcu Panny Marie. Teda tak, ako som to pochopil aj ja zo svojej "vizie".
Nenasiel som link v SJ, iba v AJ (HS to uverejnili, vdaka za to)
http://www.catholicnewsagency.com/news/peruvian-president-consecrates-nation-to-sacred-heart-immaculate-heart-23070/

Sv. Jan Pavol II este v roku 1976 povedal:: dnes stojime pred najvacsou konfrontaciou,ake ludstvo kedy zazilo. Dnes sa nachadzme pred zaverecnym bojom medzi Cirkvou a anticirkvou,medzi Evanjeliom a antievanjeliom...neskor povedal, ze nas cakaju uz coskoro skusky, skusky, ktore od nas budu vyzadovat vsetkeho, aj zivota, uplne odovzdanie sa Kristovi...
A povedal nam Slovakom viackrat aj toto:„Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia".

Takze este raz so vsetkou pokorou a uvedomovanim si svojej hriesnosti apelujem: Zasvatte seba,svoje rodiny Najsvatejsiemu Srdcu Jezisovmu ale aj Neposkvrnenemu Srdcu Panny Marie. Dodrzujte podmienky, pracujte kazdy na svojej svatosti.Apelujte na nase ctihodne cirkevne autority,aby sa snazili o zasvatenie aspon diecez, lepsie celeho naroda. Nech jasne oslovia aj politikov a ti nech povedia jasne ano, alebo nie. Pokial to urobi vela ludi a rodin, pokial to podporia (a sami seba zasvatia) nase cirkevne autority, verte tomu, ze Boh nam da vladu, ktoru si zasluzime a ochrani Slovensko pred lavou nemoralnosti ale aj krvi chtivych falosnych nabozenstiev (tak trosku ucelova veta aj pre hladajucich a ateistov). Je to jedina cesta pre Slovensko,ale aj cely svet. Dokazme , ze sa sv. Jan Pavol II ako vizionar a svatec v Slovensku nezmylil a pojdeme prikladom!

Koki

Odoslaný - 04 december 2016 :  21:52:03  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Kto odsúva vieru z našich rodín? Tento zarmútený pán vo videu vidí vinu najmä v nás samých.
https://gloria.tv/video/iJqTa9qVfEys6yYoDiD1kvnnN

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 05 december 2016 :  18:09:06  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Úvaha o súčasnosti
http://www.lifenews.sk/content/križiakov-manifest-kresťansko-–-sociálnej-demokracie

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Odoslaný - 08 december 2016 :  20:46:48  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Je Advent, cas na hlbsie zamyslenie sa dusou, teda nasim umom a vedomim a nie prelietavou myslou. Doslova sa vhlbyt do vlastneho ducha ...

V poslednych dnoch som pocuval greckokatolickeho exorcistu Ľuboslava Petrička. Nahodou som sa dostal k jeho zamysleniam sa v relacii radia Lumen, ktore su v siedmych castich zverejnene na youtube,
Podla mojho skromneho nazoru duchovny otec Petricko uvazuje skvelym sposobom a so skutocnym pokojom a rozvahou nam objasnuje skutocnosti, ktore asi vacsina teoreticky uz davno pozname,ale napriek tomu to podava krasnym, jednoduchym a zaroven obdivuhodne duchovnym sposobom, ktory je velmi inspirujucim. Odporucam naozaj kazdemu pocuvat pozorne a zamysliet sa nad tym v pokoji a maximalne sustredene. Je to komplexny navod, ako sa naucit odputat od materie a zlych myslienok a pomocu vhlbenia sa do vlastnej duse sa naucit spajat s Bohom, chranit sa zla, zehnat ludom a milovat ich,ale aj navod, ako spravne budovat medziludske vztahy, riesit rozne duchovne problemy.

Nech Vas Boh vsetkych zehna!

https://www.youtube.com/watch?v=xBEZxMEVess

Koki

Odoslaný - 17 december 2016 :  22:38:16  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Rozumiem, ale niekto môže byť typicky západný katolík uprostred každodenných starostí, alebo niekomu môže byť náročné nájsť obrátenie a prehĺbenie života práve počas adventu alebo pôstu. Našťastie, ako dúfame, k Bohu sa môžeme približovať bez ohľadu na dni a Jeho milosť môže pôsobiť kedykoľvek.
Snáď každého niečo trápi, nikto nie je bez chýb a asi každý kresťan niekedy zakúša výčitky svedomia. Keď sa pozriem do svojej minulosti, so smútkom si uvedomujem ako málo som miloval vtedy keď bol na to čas, aké príležitosti k dobru som premárnil. Čo s tým však môžem robiť dnes, keď ako pred blížiacou sa smrťou bilancujem svoj život? Neviem, aspoň by som sa mohol pokúsiť dačo po rokoch napraviť a byť iný, žiť na doraz vo svetle a v pravde, tak ako sa na katolíka patrí.
Nech nám všetkým Pán pomáha k obráteniu a k spáse.

PeterM

Odoslaný - 18 december 2016 :  15:42:19  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Drahy Koki,ako pises,nikto nie je bez chyb, vsetci sme hriesni...niekto viac, niekto menej, niekto proti tomu bojuje,niekto nie...niekto si ani neuvedumuje svoj hriech, niekto dokonca tvrdi, ze to ani hriechom nie je..
Ako nam vysvetluje aj otec Petričko, smutok je negativna myslienka (emocia), posielana k nam od ducha zla (zivej temnej duchovnej bytosti) a tato emocia nas ma odputat od Boha.Smutok jatri nasu pamat,prinasa rozne zle ovocie.Prilisny smutok,nepokoj, obava az strach, ze som zhresil moze byt uz hriechom proti Duch Svatemu:pochybovat o Milosrdenstve bozom a oddat sa zufalstvu (mne uz nik nemoze pomoct)
Cestou nie je smutok,ale schopnost dokonale rozoznat svoje hriesne konania pomocou nasho ocisteneho vedomia,cisteho kritickeho myslenie,dokonala lutost,uprimne a hlboke pokanie,sv.spoved, Eucharistia. Pomocou vole najst prave odhodlanie polepsit sa a nehresit. To vsetko v radosti a pokoji (nie materialnej, teda ludskej, ale duchovnej, teda Bozej).A takto sa primknut stale viac a a viac k Bohu, bez neustaleho vracania sa k minulosti, hladiet na svoju cistejsiu buducnost s Bohom.

Nedavno si tu poslal link na "Manifest kresťansko – sociálnej demokracie". Nesuvisi to uz s temou, ktora je mi momentalne ovela milsia (duchovne primknutie sa k Bohu),ale tvoj link uzko suvisi s tym, co som tu pisal vo vlakne a tak sa vyjadrim.

Krajniak (byvaly clen Prezidia Fondu narodneho majetku) a clen (byvaly) strany "otca vsetkych rodin" Kollara pise velmi podobne veci, ktore som tu pisal aj ja. Dokonca pouziva pojem liberalny neomarxizmus ...uz davnejsie som pisal, ze sa" krizia" liberali so socialistami (socialna demokracia),marxistami, ci neomarxistami. Tento pojem sa uz zacina udomacnovat vsade... Pise aj o dalsich veciach a ponuka aj riesenie. Ja opovedam:dalsi falosny blud k otroctvu
ZIADNE spojenie krestanstva a socialnej demokracie (teda odnoz,nastupca komunizmu,pod pseudopojmom) nie je pripustne! Je to ciste zlo, ktore siria aj neomarxisti aj slobodomurari (maju rovnakeho tvorcu= Satana a jeho okultisti).Zacalo sa to sirit aj v nasej milovanej Cirkvi a pomcou aj tejto ideologie ukrizuvavaju Kristove udy znova a znova. Jeden z hlavnych ideologov bol jezuita Teilhard de Chardin , ktory vymyslel bludy "komunistickeho krestanstva", neskor sa to rozvinulo v Juznej Amerike (zas pomocou jezuitov) pod nazvom teologia oslobodenia.Jan Pavol II aj Benedikt XVI proti tomu ako-tak bojovali,ale nas sucasny papez je uz bohuzial otvorenym a nadsenym zastancom tejto ZHUBNEJ ideologie... Konam si iba svoju povinnost a upozornujem na hriech, neodsudzujem cloveka. Teda konam skutok milosrdenstva, upozornujem na hriech, aby sa "otvorili bliznemu oci" ku spase (v pripade papeza nie len jeho, ale bohuzial sa to tyka kazdeho z nas a treba otvorit oci kazdemu). Kona tak uz nastastie mnoho kardinalov, biskupov a knazov a kritizuju (nie zlahcuju) hriech...Snazill som sa ohladom tychto veci byt zdrzanlivy, ale bohuzial (ako som pisal a predpokladal) uz to zaslo tak daleko, tak pohrdavo a otvorene, ze uz ide o vsetko (spasu bliznych) a je nacase konat otvorene (len sa velmi bojim, ze sa bude konat skor neuvazena a nahra sa zasa iba kniezatu temnot)

Riesenie ekonomicko -politickeho modelu je inde, ako pise pochybny pan Krajniak. Je v uz odskusanom modele, (ciastocne a vo viacerych variaciach, len ho treba doplnit o nove vyzvy), suvisi aj so zjaveniami preblahoslavenej Panny Marie. Ale o tom uz nemam chut pisat, pre mna uz nastal cas skludnenia duse, nie boja o zachranu plitickej situacie, ktoru ovladlo plne zlo....

Nech Boh zehna vsetkych ludi vo svete.Hladajucich, spravodlivych, mucenikov a duse, ktore su zatvrdile a najviac potebuju Bozie Milosrdenstvo!

https://www.youtube.com/watch?v=Y97xo-h7vfk

Koki

Odoslaný - 19 december 2016 :  22:52:51  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ďakujem ti za pesničku, poslal som ju aj istému neveriacemu človeku, ktorý mi predtým náhodou odporučil tento životný príbeh bezdomovca, oplatí sa pozrieť si to (cca od 33 minúty videa):
https://vsiedmomnebi.joj.sk/archiv/2016-12-18-v-siedmom-nebi

Neviem či som spravil chybu keď som tu vyššie dal názor súvisiaci s politikou, no mne sa páči keď sa kresťania snažia presadiť v politike (o ktorú sa ja ako radový občan príliš nezaujímam a ani k voľbám už nechodím). Možno to má ešte zmysel, aspoň tomu fandím.
Prečo by sme mali sociálnu solidaritu považovať za prejav marxizmu? Život pre iných je predsa vlastný kresťanstvu, nemôžeme byť izolované ostrovy, sociálna interakcia existuje aj v klauzúre. Ak prednášame slová modlitby v mene spoločenstva, potom aj naše skutky bývajú pre spoločné dobro, aby sa naplnilo hlavné prikázanie lásky.
PS: Smútok tiež patrí k životu, ale radosť je silnejšia...
PPS: Kto posudzuje pápeža, mal by si uvedomiť že Pán nemá na výber a stavia len z ľudského materiálu. A nik nie je bez chyby.

Mx

Odoslaný - 20 december 2016 :  09:35:36  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Koki,
angažovanie v politike vidím podobne ako Ty prístup k voľbám. Demokracia ja tá najhoršia forma vlády aká kedy existovala. Zavrhli ju starý Gréci, lebo zistili, že to vedie do záhuby. My dnes tento odpad priam velebíme. Nechali sme sa oklamať. Štatisticky sa väčšinovým hlasovaním dosiahne najhoršia možnosť (platí pri hlasovaní neodborníkov - politici sú neodborníci v daných oblastiach).
Ten, kto vstúpi do politiky má len dve možnosti, alebo odtiaľ aj rýchlo odíde, alebo sa riadne zašpiní. Ale súhlasím, že sa tam dá vydržať cca 4 roky a nezašpiniť sa, ale potom to už ide rázne z kopca. V momente, keď by nazvime to úprimne veriaci s formovaným svedomím napríklad vyhrali voľby (ale to je utópia, lebo ľudia volia podľa seba a nebudú voliť niekoho, kto nekradne, lebo by bol pre nich výčitkou), nastalo by niečo ako "arabská jar" na Slovensku. Kto mi neverí, nech to vyskúša. Kennedy chcel tiež zmeniť svet a stálo ho to život. Nebuďme naivný, keby mohli voľby v súčastnosti niečo zmeniť, už dávno by ich zakázali.

Pokiaľ ide o pápeža. Boh má vždy na výber, lenže bez toho, aby sme sa za to modlili a obetovali nedostaneme nikdy nič dobré. Hovorí sa to o farároch, že veriaci dostanú takého, akého si vymodlia. A prečo by to neplatilo o pápežovi. Boh vedel použiť aj Kajfáša na prorokovanie o Ježišovi, dokonca aj balámovú oslicu. Boh aj nehodného pápeže, kňaza, laika vie použiť na svoje plány, jediný problém je, na ktorej strane bude ten ktorý človek stáť, keď príde Sudca. Našou úlohou je žiť podľa Božej vôle a modliť sa za obrátenie hriešnikov (aj nás samých). Vrchnosť máme počúvať v tom, čo je v súlade s Božím zákonom. Presne podľa Ježišových slov: "preto robte, čo vám prikazujú, ale podľa ich skutkov nekonajte!".

A k tej sociálnej solidarite. Taká, ktorú mi niekto prikazuje zvonku nie je podľa mňa kresťanská. Kresťanská solidarita vychádza zvnútra, pramení z toho, že Boh sa stará o mňa a ja sa chcem starať o svojich bratov a sestry, lebo mi nie sú ľahostajní (keďže je v nich Kristus). Sociálna solidarita bez Boha môže byť nazvaná marxistická, lebo celý komunizmus je v podstate kresťanská morálka bez Boha.

RKC

Koki

Odoslaný - 20 december 2016 :  21:02:48  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Rozumiem ti, demokracia je podivný systém ktorý vymysleli naši nepriatelia, ale riešenie si nenavrhol, alebo považuješ za najlepšie rezignovať na politiku a prenechať ju bezvercom? Snáď by sme ako katolíci mohli niečo dobré urobiť - aj v minulosti sme niečo očakávali od KDH, ktoré žiaľ sklamalo. Nenádejam sa že by tu vladári dovolili vybudovať čisto katolícky štát alebo aspoň mesto, ale rozhodne by sme to nemali vzdávať, veď práv budeme mať iba toľko koľko si vybojujeme, ako raz povedal T.G.M.
Čo sa Cirkvi a pápeža týka, ak je tam teraz tento, iste je to z Božej vôle, Pán vidí ďalej než my. Nikdy som si nemyslel že Cirkev závisí od ľudskej moci a že pápežstvo je ľudským dielom, to nie je ako v politike. V kňazovi a špeciálne v pápežovi prebýva Ježiš zvláštnym spôsobom, preto ho nemožno posudzovať, tým menej ignorovať. Ježiš nepostavil RKC na piesku davu, ale na jednom pevnom mužovi, hoci obmedzenom hriešnom človeku.
Neviem čo by som ešte napísal, snáď len postreh že komunizmus je čertovská paródia kresťanstva a zvod. Satan vo svojom cynizme a nenávisti paroduje všetko, ale o tom potom.
A hoj!

Strana: z 6 Previous Topic: Ježiš povedal svätej Faustíne: „Nech sa žiaden hr Téma Next Topic: Bergoglio: Slovensko by malo prijat moslimov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06