Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Co nas caka v buducnosti?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježiš povedal svätej Faustíne: „Nech sa žiaden hr Téma Next Topic: Bergoglio: Slovensko by malo prijat moslimov
Strana: z 6

PeterM

Stav: offline

Odoslaný - 23 august 2015 :  16:37:07  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Nakoniec som sa rozhodol zalozit temu. Chcem tu napisat komplexnejsie to, co som tu doteraz napisal a preco som tak pisal.
Z mojho osobneho subjektivneho pohladu som tu videl v diskusnych prispevkoch z poslednej doby (stare som necital) neunavne sirenie akychsi novych uceni, ktore sa nezhoduju s krestanskou naukou (naopak, uplne jej odporuju).Dalej neustale poukazovanie na zlyhania jednotlivcov (ale aj skupin) v katolickej cirkvi na celom svete. A nakoniec taktiez diskusie katolikov o tom, v akom stave je nasa cirkev, ktory prud vo vnutri cirkvi je spravny a ktory nie,ake omse navstevovat, co je este katolicke a co uz nie a pod.
To vsetko je podla mojho nazoru skodlive a vsetky tri uvedene oblasti vedu k oslabovaniu cirkvi (ktora je uz aj tak neumerne oslabena). A k tomu viedli aj moje prispevky. Jednoducho som iba vyjadril svoj osobny subjektivny nazor na zamyslenie sa a nasledne nechavam veci volne plynut.

Sme v teme krestania a spolocnost, tak skusim napisat svoj nazor , ako to vnimam ja.Kedze uz davno som vedel predvidat nasledujuci vyvoj viac menej presne, skusim to aj teraz a zakompnujem to do svojej uvahy.Predvidal som vela rokov dopredu vyvoj v Europe, v Grecku, Ukrajine , Syrii,nabozenskych otazkach.To vsetko sa potvrdzuje a je to stale iba v pociatocnom vyvoji.
Uz kazdy vidi, ze nieco v nasej spolocnosti nie je v poriadku. Evidentne je snaha rozbit krestanstvo, vyvolat nabozenske nepokoje,ateistov upnut na materializmus a agendu homsexualov, rodovu rovnost a pod.To ma za ciel rozbit tradicnu rodinu, oslabit ludi a znicit krestansku moralku ako celok. Ludom, ktori su zalozeni duchovne a ateizmus pre nich nie je alternativa sa ponukaju rozne nove formy pseudonabozenstiev,ktore postupne urobia z ludi duchovne trosky, ktore su roztriestene v roznych mensich skupinach jednotlivych pseudonabozenstiev (casto pod priamym vplyvom zla,ako nasledok praktizovania magie, spiritualizmu,okultizmu,astrologie niektorych foriem jogy a pod)
Su zamerne vyvolavane vojnove konflikty, kde je vzdy zakomponovana nabozenska neznasanlivost.Siiti vs sunniti (Irak, Syria,vlastne cely moslimsky svet priamo, ci nepriamo),moslimovia vs krestania (Boko Hara, IS,AL_ Kaida v Afrike,na Arabskom polostrove,Afganistan vlastne cely svet), moslimovia vs zidia (Palestina), ale aj pravoslavni vs pravoslavni, resp grekokatolici (Ukrajina- UPCMP,UPCKP,UGKC...tu je to na dlhsie a nebudem to tu rozvadzat).
Cielov tychto konfliktov je viacero, jednym z nich je vyvolanie nabozenskej neznasanlivosti,neskor odsudenie nabozenstva ludmi ako celku, kvoli nasiliu v nom a pod....
Takze co nas asi caka, vzhladom k horeuvedenym veciam?
Do Europy zrazu koncentrovane a cielene prichadza masa utecencov z vojnovych konfliktov (vsetky maju nabozensky podton). Je to iba zaciatok a caka nas rozputavanie vasni, v Europe sa prehlbi nacionalizmus a rasizmus, vo Francuzsku vyhra volby zrejme Le Pen,v inych krajinach postupne miestne nacionalisticke strany.Priliv utecencov,pravdebodobne v kombinacii slabej vykonnosti ekonomik v sucasnosti povedie k novej recesii.Grecko je casovana bomba a momentalne do tejto bomby pridali 85 miliard ako dalsiu vybusnu zmes. Dalsi na rade su Taliansko, Spanielsko, Francuzsko,ale este pred nimi Ukrajina...Momentalne sa finalizuje dohoda EU s USA o bezcolnej unii. Tato nam postupne prinesie do Europy uplny liberalizmus.USA giganticke spolocnosti maju neobmedzeny kapital a doslova ovladnu postupne EU a vnutia nam ich zakony.Skonci socialny ekonomicky model, narastie nezamestnanost,Europa jednoducho nebude schopna konkurovat americkym spolocnostiam a pod...Protikrestanska propaganda sa zintenzivni, upevni sa moc neziskoviek a obcianskych zdruzeni,v Europe sa oslabi uplne vplyv cirkvi.
Na katolicku cirkev , ale aj na jednotlive nabozenstva ako celok sa vedie cieleny postupny utok. Bohuzial ja to vnimam tak, ze najvyssi predstavitelia nasej cirkvi to asi tak nevnimaju. Podla mna dostatocne priamo nepomenuvaju tento stav. Nevidia (nechcu vidiet) asi nasledok- postupny dalej sa zrychlujuci rozklad cirkvi.
O chvilu uz nebudu mat ziadny dosah ovplyvnit cokolvek, kedze ten vplyv sa neustale zmensuje.Naopak, nestaci nam, ze sa vedie utok odvsadial zvonku.Na vsetkych urovniach v cirkvi prebiehaju diskusie o dalsom smerovani, cirkev sa deli stale viac a viac na tradicionalistov, konzervativcov, modernistov a pod. Namiesto toho, aby sa cirkev zomkla, kedze je ohrozena zvonku,cirkev sa mohutne deli z vnutra.Cim dalej , tym viac cirkev spolupracuje so sekularnymi nadaciami,obcianskymi zdruzeniami ( casto rafinovane nastroje zla),a pritom ma tradicne vlastne nadacie (krestanstvo dalo namet na charitu a charitativne organizacie)

Bohuzial , zase prilis dlhy clanok (da sa nazvat uz ako spam:). Ale neda sa to len par vetami.Radsej uz koncim.

Zaver:Namiesto zomknutia sa dalej hadajme, vytvarajme rozne prudy v cirkvi,modlitebne skupiny za to a proti tomu, predbiehajme sa, kto je vacsi krestan v krestanskejsej skupine, pomahajme zlu triestit sa, pisme negativne verejne o cirkvi a vytahujme zlyhania jednotlivcov aj my. Ved dnes je to predsa vsade, v diskusii na sekularnom bulvari je katolik uz takmer automaticky pedofil,nevedomy hlupak,mozno aj vrah. A to je iba zaciatok cielene vyvolaneho trendu.... A tolerujme pri tom zlo v spolocnosti, tvarme sa, ze nas sa to netyka, ze su to iba konspiracie,prejavujme strach,neozyvajme sa,lebo prideme o karieru a pod.. A potom sa cudujme, ze raz pride den, ked sa uz ani nebudeme moct ozvat....

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora 

janka

Odoslaný - 25 august 2015 :  20:47:45  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
To co vsetko popisujete, ze sa deje, myslite, ze preco je to tak?

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Odoslaný - 26 august 2015 :  17:24:43  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Tazka otazka, kedze som opisal vela veci. Tak teda cim jednoduchsie:
Pre nas krestanov to nie je neocakavana vec, ze svet je nepokojny. Pomozem si slovami toho najpovolanejsieho, nasho Pana Jezisa Krista,kory to ludstvu vyjasnil uz davno:

citácia:
Mt 10. 16Hľa, posielam vás ako ovce medzi vlkov. Buďte teda opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice. 17Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach 18a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom. 19Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. 20Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás.

34Nemyslite si, že som priniesol pokoj na zem. Nie pokoj som priniesol, ale meč. 35Prišiel som postaviť syna proti jeho otcovi,dcéru proti matke,nevestu proti svokre.36 A vlastní domáci budú človeku nepriateľmi.

Svet je nepokojny uz od pradavna (ale jednotlivci v nom pokoj s Kristom citia).Len teraz sa proces urychluje, kedze su neuveritelne moznosti globalne ziskat moc,majetok,kontrolu, ovplyvnovat verejnu mienku,menit psychiku ludi..
Zlo ma jednoducho legitimnu docasnu moc pokusat a ovladat na zemi az do opatovneho prichodu Krista.Iba ten , co je hlboko spaty s Bohom to dokaze pochopit. Pochopit, ze kracat naozaj s Kristom casto velmi boli. A ze kracat spolu so zlom moze na chvilu priniest aj pseudoraj jednotlivcom na zemi, ale nakoniec to skor ci neskor vedie vzdy k ich skaze.Mame slobodnu volu, obcas sa nam zda cesta s Jezisom pritazka...ale my sa rozhodujeme, my mame vzdy sancu vratit sa, ak ciastocne zlyhavame. Je tu teda jasny princip spravodlivosti, mame len dve moznosti (ziadna docasna stredna cesta) a nas slobodny vyber.

Preco sa to deje vo svete? Dovodov je vela a len strucne:
Dnes prebieha vojna iba v malom meritku pomocou konvencnych zbrani.Ale uz dlhsie zuri inac.Pomocou toku penazi, ktore sa viac a viac prelievaju k uzkej skupine.Od vypuknutia krizy 2008 takto ziskali tolko, co sa nepodarilo nikdy pomocou vojen v celej historii (ziskali biliardy a zaroven o tolko ucelovo zadlzili staty, teda ludi-dvojaky zamer).Zaroven sa upevnuje postupna kontrola nad ludmi.
Motivom je tak ako od pradavna tuzba po moci, chamtivost,ale aj strach z obrovskej populacie. Boja sa, ze o vsetko pridu,ked raz povstane 10 miliard. A tak sa snazia chranit.Ich hybnou silou je priame ZLO.Fungujuca krestanska cirkev s hlboko veriacimi ludmi by bolo zrkadlom ich svedomia (a prekazkou pri ich planoch). Ich ustrachane svedomie a ZLO v nich ich vedie k tuzbe umlcat Kristov hlas.
Mohol by som pisat vela detailov, ako to konkretne prebieha, ale nechcem zase pisat dlhe state (uz sa satalo:).

Pre nas veriacich je smerodajne to, ze je to plan Bozi pri triedeni zrn od pliev a ze to nie je neocakavane. Nesmieme podliehat strachu, uzkosti, ale kazdy den zit v pokoji s Kristom a vydavat o tom svedectva.Mame si dokladne premysliet, ci budeme odsudzovcirkev neuvazeneat resp. pridavat sa k roznym skupinam vo vnutri v katolickej cirkvi. Musime byt uvazlivi a nepomahat vedome, ci nevedome ZLU v deleni Kristovej cirkvi.

Mame teda skumat, rozlisovat,ale nepodliehat strachu. Naopak musime byt pokojni,uvazlivi,odvazni a nepredajni v tom vseobecne predajnom svete.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 26 august 2015 :  20:58:25  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Mame teda skumat, rozlisovat,ale nepodliehat strachu. Naopak musime byt pokojni,uvazlivi,odvazni a nepredajni v tom vseobecne predajnom svete.
Skumat co, aby sme nezbludili?
Rozlisovat podla coho, aby sme nezbludili?
Ako je mozne cloveku nepodliehat strachu, ked sa deje co sa deje, a je to este len "ticho pred burkou"?
Tie dalsie vlastnosti ako dosiahnut, ked vladne lahostajnost?

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Odoslaný - 27 august 2015 :  17:56:40  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Zase mi davate vela tazkych otazok:)
Pokusim sa teda odpovedat tak, ze budem cerpat zo svojich skusenosti, z evanjelia,zivota prvych krestanov, ale aj z prikladu svatych v nasej cirkvi (az po dnesnu dobu).Kazdy z nas mame inu psychiku,ine dannosti. Niekto ma predpoklady o orientuje sa hlavne na milosrdenstvo,iny na evanjelizaciu,dalsi aj na obranu viery...
Takze kazdy chape zivot trosku inac,ma ine myslienkove pochody. Ale univerzalna pravda je len jedna (pisem o nej nizsie), len ciest k nej je viacero,vzhladom k nasim danostiam.

*Ano, aby sme nezbludili,ale predovsetkym aby sme vedeli spravne reagovat,aby sme mali realne ocakavania.Neskumat az tak zakony a detaily v nich. Skor skumat seba, ako zit,ako sa priblizit k Bohu cim najviac.Vychadzat pri tom z nasho svedomia,evanjelia, zo zivota svatych ludi.Nevidiet vsade iba koniec sveta (uz prvi krestania ho vtedy cakali ),koniec cirkvi, vsade iba zlo a eventualny odklon od ucenia.Cast obav je opravnena, ale cast z toho nam podsuva zlo (aby sme mali uzkost, neistotu, aby sme sa kamsi zaclenili a delili sa v rozkoloch)

*Najlepsia cesta je cibrit si svedomie a vedomie ako sa len maximalne da.To sa da dosiahnut iba pomocou Ducha Svateho.Teda zit cim viac podla evenjelia a podla krestanskej moralky,konat tak a byt neustale spaty s Trojjedinnym Bohom.Potom je predpoklad, ze budeme moct rozlisovat cim dalej tym viac to, co potrebujeme.Bez ohladu ,ake mame vzdelanie.Neda sa to zovseobecnit, ale su to niektore pripady takz. sedliackeho rozumu, alebo takz.prirodzena mudrost. Ta je dane iba od Boha a da sa ziskat zboznym zivotom.Teda rozlisovat podla svojho rozvinuteho svedomia a vedomia (naucit sa teda pocuvat Duch Svateho)

*Strach je prirodzeny pre cloveka. Len nesmie byt prilisny, trvaly, prinasajuci nepokoj, uzkost, neskor az depresie.Takyto strach je uz nastroj diabla na nase ovladanie. Clovek ma byt odvazny. Odvazny, ked ide o princip (viera, pravda, sloboda,moralka atd).Pokial clovek napr. dokazuje svoju odvahu v adrenalinovom sporte-to je hazard.
Zase si pomozem tym najpovolanejsim, nasim Panom Jezisom Kristom, Bozim Synom:

citácia:
Lk 21, 42„Otče, ak chceš, vezmi odo mňa tento kalich! No nie moja, ale tvoja vôľa nech sa stane!“ 43Tu sa mu zjavil anjel z neba a posilňoval ho. A on sa v smrteľnej úzkosti ešte vrúcnejšie modlil, 44pričom mu pot stekal na zem ako kvapky krvi.

Teda aj Jezis mal strach a obavu,ked bol este ako clovek na zemi.Napriek tomu, ze vopred vedel co ho caka,a vsetko co povedal ucenikom sa postupne vyplnalo a vyplna.Ale prijal svoj kriz, vystupil uz bez strachu pred Pilata, niesol statocne svoj kriz az do konca.

citácia:
Mt 27, 46 Okolo tretej hodiny zvolal Ježiš mocným hlasom: „Eli, Eli, lema sabakthani?“, čo znamená: „Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?“

Dokonca zazil aj pocit prazdna na konci,aj ked vedel, ze vstane z mrtvych. Mal hlboky pocit utrpenia, ponizenia,opustenia...

Inspirujme sa historiou. Jezis vstal z mrtvych,posilnil ucenikov, jednoduchi ludia pomocou Ducha Svateho robili zazraky,rozsirili Jezisovu cirkev postupne po celom svete, zmenili moralku, urcity cas sa ludia svojou zboznostou pricinili o to, ze zivot v krestanskych krajinach sa zacalo priblizovat k tomu, ako by malo vyzerat Bozie kralovstvo na zemi (zlo tu bolo vzdy samozrejme, ale vacsina ludi bolo vtedy naozaj naboznych, skromnych, milosrdnych, statocnych ...)
Ranni krestania rozdavali svoj majetok,zili v komunite, evanjelizovali napriek stradaniu a obavam, casto isli aj utle zeny s detmi statocne na smrt. Lebo vedeli, co je prava laska k Bohu, vedeli rozlisovat, mali tu pravu odvahu.Aj neskor vela svatych, aj dnes ..

*Ano , vladne lahostajnost,skor apatia..Ale ludia maju v sebe aj dobro.Len to zlo vsade okolo nas, nasa cesta, nase myslienky utlacaju dobro v ludoch kamsi do uzadia.Ludia (vacsina) su tak vedeni a nenachadzju silu a odvahu ist proti prudu dnesneho sveta.Ludia chcu mati iba vyhody (aj z viery v Boha),nedokazu prijat aj utrapy.

Zaver:Treba zit tak, aby sme sa dokazali priblizit k svojej vlastnej svatosti. Potom dokazeme rozlisovat, najdeme pokoj a odvahu. Nam bol prislubeny Duch Svaty, treba sa snazit urobit zo svojho tela jeho chram,a naucit sa ho pocuvat.Ked mame pocit , ze nas Boh opusta, netreba sa za to hanbit,ze sme docasne slabi,zufat. Je potrebne najst v sebe odvahu a tak ako Jezis ( ked bol este pred zmrtvychvstanim aj ludskej podstaty), najst odvahu a niest svoj kriz dostojne. Niet inej univerzalnej pravdy, iba Jezis Kristus, jeho zmrtvychvstanie a jeho ucenie o Bohu a Duchu Svatom.
Nevieme co bude, netreba sa bat vopred. To, co som opisal, je len scenar, ktory momentalne presadzuju mocni tohto svetskeho systemu. Ale Boh moze vsetko zmenit. Krestania mozu zase zmenit svet k lepsiemu tak, ako ho uz raz zmenili. Nasa uloha je jasna a notoricky strach v nej nema miesta (vid ranni krestania)

P.S Nie su to iba frazy. Nepisal by som o tom, keby som nevedel, co je to odvaha kvoli principom. Uz od utleho veku az doteraz o tom svedcia moje pocetne rany na tele aj dusi.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 28 august 2015 :  22:41:40  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Ak je nieco cloveku prirodzene, to znamena, ze nie je nadprirodzene. Dar mudrosti je dar nadprirodzeny, nie prirodzeny.

Pisete, ze strach je prirodzeny pre cloveka, potom cnost statocnosti musi byt nadprirodzeneho povodu. A aj je.

V modlitbe k Najsvatejsiemu Srdcu Jezisovmu sa modlime, aby od nas odvratil lahostajnost.
Znovu je to milost, nadprirodzeny dar.

Chramom Ducha Svateho sa riadne stavame sviatostou krstu alebo potom ked ju stratime sviat. pokania. S posvacujucou milostou sa nam vlievaju tri bozske cnosti, mravne cnosti a dary Ducha Svateho.

Rani krestania, ktorych davte za vzor, mali mravne cnosti, dnes napriek obrovskemu poctu a udajnemu skvelemu pristupu ku sv. omsiam( predpokladam teda, ze aj ku sviatostiam) v kazdej dedine sa uz len po tych mravnych cnostiach zlahla zem.

To, ze v Cirkvi posobi Duch Svaty tym, ze ju uci a riadi a rozdava skrze nu svoje milosti je bez debaty.

Tak ako to, ze v cnosti ludia neprospievaju a svet vyzera ako vyzera?

PeterM

Odoslaný - 29 august 2015 :  17:48:41  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Ja som pisal svoje prispevky volne.Teda tak, ako ma napadlo, som to dal rychlo na "monitor". Osobne teda preferujem pisat spontanne myslienky, ako utapat sa v pojmoch (cely svet sa utapa v pseudopojmoch)

*Ano,mate pravdu,dar mudrosti je dar nadprirodzeny.
Pouzil som pojmy sedliacky rozum resp. prirodzena mudrost,kedze su zname vseobecne v spolocnosti (sekularne pojmy). Nasledne som sa snazil vysvetlit, ze skutocna mudrost pochadza iba od Boha.Dostavame ju iba vtedy, ked sa priblizujeme k Bohu,skrz Ducha Svateho.Takze ano,mudrost je milost dana od Boha a pojem prirodzena mudrost bol uvedeny ako pojem zauzivany v nasej spolocnosti .Nebol priamo adresovany vam,ale skor niekomu, kto moze citat na forume a este sa len chce priblizit k Bohu (aby mal indiciu,co je naozaj mudrost a ako ju ziskat)
Pre vas bola adresovana pointa (na vasu otazku,podla coho rozlisovat?):podla Ducha Svateho, ktory sa prihovara kazdemu.Mame sa snazit naucit rozoznat jeho hlas v nasom svedomi a vedomi a prosit o dar mudrosti a dar rozlisovania, aby sme nezbludili.

Dodam este, ze mudrost cloveka nikdy nebude dokonala a vzdy bude iba ciastocna.My sa mozeme snazit k tej dokonalej Bozej mudrosti iba viac,ci menej priblizit.

*Ano,cnost statocnosti je nadprirodzeneho povodu.
Pisal som o strachu a odvahe (statocnosti). Ktory strach je prirodzeny, ktory uz skor nastrojom zla. Aka odvaha je odvahou (nadprirodzena statocnost),co je iba pseudoodvaha az hazard.
Aj strach ma viac podob.Ked sa bojime v urcitych chvilach o seba, je to prirodzene,ak sa bojime prilis uzkostlivo (napr. kvoli neistej buducnosti), to je uz skor nedovera v Boha. Toho strachu sa uz chyta zlo. Nasledok je casto prehnana uzkost, casto apatia, depresia... Ak sa ale bojime o inych, je to v urcitych pripadoch milost.
Jezis sa chvilu bal kvoli svojmu buducemu utrpeniu, ale prevladol hned strach o inych. Strach o cely svet a On vedel, ze iba On ho moze vykupit a spasit. A preto sa statocne obetoval na zachranu inych.
Tak isto aj my ludia ,pokial sa bojime neprimerane o seba, skodime si. Ale ak sa bojime o inych z principialneho dovodu, mame milost a dava nam to nadprirodzenu statocnost.Preto napriklad muz bez vahania zachrani manzelku, dceru,nezname moslimske dievcatko a obetuje svoj zivot.

Ak vas strach prameni z obav o inych ( bludenie, lahostajnost v cirkvi, v celom svete),potom to je nadprirodzena milost.

*Ano nebyt lahostajni je milost
Mame byt teda sucitni, milosrdni, empaticki..
Opakom lasky nie je nenavist, ale lahostajnost. Mame teda citit lasku k bliznemu a nebudeme v sebe citit lahostajnost...ale ani nenavist,sebeckost ...

*Krst, eucharistia, birmovanie ( krst v Duchu Svatom).

*Ano,ranni krestania mali mravne cnosti,ale aj hojne dary Ducha Svateho

*A zase otazka vedena strachom (o inych). Uz som o tom pisal dost a chcel som vam naznacit, aby ten vas slachetny strach neprerastol aj v nezdravy . Jednoducho je to tak,vacsina ludi bohuzial nehlada pravu lasku Boha. Iba akesi jej derivaty, ktore im vyhovuju.A potom sa mravne cnosti a aj dary Ducha Svateho vytracaju. Pisal som uz o tom dost, nebudem teraz o tom viacej. Opakujem, my mame aj zle prostredie okolo nas vyuzit na svoj osobny rast s Bohom.Iba to je spravna cesta. Nemame napomahat rozkolu, mame byt aspon slabym svetielkom v okolitej tme. Trapi nas ten stav, ale nemame podliehat nezdravemu strachu.
Samozrejme, v priaznivom prostredi naplnenom mravnymi cnostami a Duchom Svatym by sme rastli s Bohom vsetci lahsie a rychlejsie.Ale Jezis velakrat povedal, ze to tak nebude (vsadepritomny pokoj vacsiny ludi). Mame teda vyuzivat aj nepriaznive prostredie okolo nas (tak ako aj nase vlastne zlyhania, utrapy), na nas osobny rast v sulade s Bohom. Inac nas strhne prud valiaci sa okolo nas pomocou neprirodzeneho strachu,uzkosti,lahostajnosti a hriechu so sebou do viru hlbokych krutnav.

Pointa: Rozlisujme teda vsetko, dokonca aj to, aky strach nas vedie k tomu, aby sme mali strach.Zaroven ale zvazme, ci náš strach nas nenuti rozlisovat prilis uzkostlivo pod vplyvom neprimeraneho strachu.

janka

Odoslaný - 29 august 2015 :  23:05:07  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Ked pisete spontanne, nedokazete sa vyjadrovat presne?
Viete o tom, tak preco to aj tak uprednostnujete? Ako sa potom chcete dorozumievat s okolim, ked napisete spontanne "slnko", ale potom z Vas vylezie, ze ste vlastne mysleli "mesiac"? A Aku ma pri Vas clovek istotu, ze aj to nezmenite, lebo sa vyhovorite na spontannost?
Vyhovorky sa tu nejak rozmahaju...

Co mala byt adresovana pointa mne, odpoved ste dali aj tak zlu, nekatolicku.

Statocnost je cnost, ktorou dobre, cez vsetky obtiaze podnikame a vykonavame a radsej vsetko trpime, akoby sme sa mali hriechu dopustit.
Nejak sa orientujete prilis na cloveka aj v dalsej casti, v ktorej pisete, zevraj opakom lasky je lahostajnost. Cnosti podmienujete laskou k cloveku, nie k Panu Bohu.

Birmovanie nie je krst v Duchu Svatom. To je co za pseudopojem? Vravite o pseudopojmoch a sam ich vyuzivate.

Rani krestania mali nielen mravne cnosti a dary Ducha Svateho, ale i bozske cnosti.

Na konci zas hovorite aki mame byt, ale konkretne rady nedavate.

Radite rozlisovat podla akehosi hlasu, mozno v hlave, o ktorom nie je ziadna istota, ze je tym, za ktoreho ho mate.
Podla coho sa teda katolik riadi, aby nezabludil?

PS pre katolikov:
Ak aj medzi dnesnymi modernistami je uprimne hladajuca dusa, len velmi pomaly napreduje napriek lahko dostupnym"sviatostiam". Vieme preco.
Ak teda katolik dnes ma pristup ku Sviatostiam, pristupuje k nim a viditelne napreduje, neznamena to, ze si nechodi len po oblatku napriklad?
Nemalo by nastat nieco podobne ako u "sviatosti" alebo uz pri vacsom poznani veci skor klesanie, ak by neslo skutocne o platne a dovolene Sviatosti?

PeterM

Odoslaný - 30 august 2015 :  11:26:44  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
Ked pisete spontanne, nedokazete sa vyjadrovat presne?
Viete o tom, tak preco to aj tak uprednostnujete? Ako sa potom chcete dorozumievat s okolim, ked napisete spontanne "slnko", ale potom z Vas vylezie, ze ste vlastne mysleli "mesiac"? A Aku ma pri Vas clovek istotu, ze aj to nezmenite, lebo sa vyhovorite na spontannost?
Vyhovorky sa tu nejak rozmahaju...

*Spontanne znamena, ze clovek kona podla toho,co citi v "srdci" a nie iba chladna kaukulacia rozumu.Spontanne znamena to, ze necitame donekonecna katechizmus a v nom, co je to milosrdnestvo.Ale ubytujeme u seba napr. Syrsku rodinu na uteku (bez ohladu, ci sme aj my sami chudobni). Necitame,co je to podpora cirkvi, ale kazdy mesiac podporujeme napr. klastor,kde sa za nas modlia a konaju skutky milosrdenstva, krestanske radio, tv...Necitame, co je to oddanost Bohu, ale sme v kazdej chvili ochotni polozit za Boha svoj zivot.Ten vas mesiac a slnko si nechajte pre seba, je to cista zadrapcivost a nepochopenie toho, ze aj humor patri k zivotu a viere.

Vsetko dalsie , co ste pisali je manipulacie, vytrhnute veci z kontextu, tazko sa na to reaguje..
citácia:
Co mala byt adresovana pointa mne, odpoved ste dali aj tak zlu, nekatolicku.

*Odpoved ste dostali taku, aku nam dal Jezis Kristus v evanjeliu-prosit Ducha
Svateho
citácia:
Nejak sa orientujete prilis na cloveka aj v dalsej casti, v ktorej pisete, zevraj opakom lasky je lahostajnost. Cnosti podmienujete laskou k cloveku, nie k Panu Bohu.

*V danej casti som sa orientoval na blizneho, kedze to bola cast o tom,preco su ludia lahostajni. V inych castiach som zdoraznoval, ze zaklad je, aby kazdy z nas zil s Bohom,nasiel silu jeho lasky. Iba ten, co vie citit Boziu lasku a sam citi hlboku lasku k Bohu,moze citit aj skutocnu lasku k ludom.
citácia:
Birmovanie nie je krst v Duchu Svatom. To je co za pseudopojem? Vravite o pseudopojmoch a sam ich vyuzivate.

*Vy ste uviedli Krst, Spoved. Opravil som Vas Krst, Eucharistia, Birmovanie.Preco zamerne neuvadzate Birmovanie? Preco nikdy nespominate evanjelium?

Sv. Jan Krstitel povedal:Mk1,8 Ja som vás krstil vodou, ale on vás bude krstiť Duchom Svätým."

Katechizmus tiez uci:2. článok SVIATOSŤ BIRMOVANIA,1285 Veď pokrstených „sviatosť birmovania dokonalejšie spája s Cirkvou a bohato ich obdarúva osobitnou silou Ducha Svätého, takže sú ako praví Kristovi svedkovia väčšmi povinní šíriť a brániť vieru slovom i skutkom“.

Trvam na svojom prave, ze nie som povinny ako katolik iba citovat z katechizmu, ale mozem pouzit aj vlastne spojenia, myslienky ,alebo napr Janovo spojenie krst duchom Svatym! A vy mi ho Janka nezoberiete:)

Ja om napisal Birmovanie (krst Duchom Svatym) Nie je o oficialny pojem, ale vychadza z toho, co povedal nas pan Jezis Kristus. Pre mna je pseudopojem lavica, pravica,modernista, tradicionilista....A nasledne trapne debaty, kto je lepsi politik pre ludi, kto je katolik a kto mimokatolik.Nikdy sa do tych diablovych hier nezapojim a vzdy budem nestranny.

*Ano istotu nemame nikdy, nase ciny ukazu, cim sa riadime. Je mi jasne, ze ste ocakavali odpoved- vylucne podla katechizmu.Ziadny Duch Svaty, ziadne citanie evanjelia, ziadny vlastny nazor.

Takze vy ste skupina? Aka? Jedina pravoverna, ta najvernejsia? Ktora priijma pravu Eucharistiu? Kde sa priijmaju iba oblatky? V Karlovych Varoch? Ktory papez je pravy?
Ktora cirkev po vasich iniciativach ostane prava? Kto vam dava pravo urcovat, co je este katolicke a co uz nie? Duch Svaty (teda nas Stvoritel a Jezis Kristus spolu s nim v jednej podstate), alebo vylucne iba katechizmus? Poucte ma, kde je v nom uvedene, ktore omse su este platne, ktore magisterium to ustanovilo. Je to spred obdobia inkvizicii, ci az po nom? Naco mate potrebu sirit rozkol? Kto vas k tomu vedie?

Pointa: Na cirkev zlo vedie utok odvsadial zvonku. Ale ten je lahko citatelny.
Ovela nebezpecnejsi je utok zla z vnutra cirkvi. Zlo nasu katolicku cirkev deli mohutne a velmi rafinovane. Ti co ju delia,si myslia, ze su s Bohom a castokrat ani nevedia, ake hrozne ovocie prinesu v buducnosti ich postoje.

PS pre radikalnu tradicionalistku Janku:Ked sa drzite dosledne tradicii, tak teda vam odporucam slova nasho Apostola Pavla:

Korintanom 14. 34 ženy nech na zhromaždeniach mlčia. Nedovoľuje sa im hovoriť, ale nech sú podriadené, ako hovorí aj zákon. 35 Ak sa chcú niečo naučiť, nech sa doma opýtajú svojich mužov, lebo sa nesluší, aby žena hovorila na zhromaždení.

Takze sup sup, uvarit chutny nedelny obed. A potom nevytahovat zase katechizmus, ale radsej bibliu tak , ako nas ucil Jezis a vsetci Apostoli.

poutník

Odoslaný - 30 august 2015 :  15:25:25  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Janka, jak poznám že prospívám na cestě ctností a jak poznám že neprospívám?

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 30 august 2015 :  22:23:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Janka, jak poznám že prospívám na cestě ctností a jak poznám že neprospívám?

Pôvodne zaslal poutník - 30 august 2015 :  15:25:25

Ja som nehovorila o sebe, ale ze na inych sa da vsimnut, ze znasaju svoje trapenia s odovzdanostou do vole Bozej, ze su horlivi a pod....

Na Vasu otazku ako poznat na sebe, ci prospievam alebo nie, ma napada spytovanie svedomia. Najprv poznat v com nalezia cnosti podla katolickej nauky a potom si podla toho spytovat kazdodenne svedomie.
Ale najskor by sme mali pracovat na tom, aby sme sa tazkeho hriechu nedopustali a prudke naruzivosti premahali. Ja som sa este na sebe k tym cnostiam nedostala, tak Vam neviem velmi poradit. Takto som to zatial ja
z Asketiky pochopila.

mak

Odoslaný - 31 august 2015 :  23:22:29  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Janka asi ti nerozumiem! Snad nechces povedat ze pachas tazke hriechy? Spachat tazky hriech nie je jednoduche. Musi to byt vedome ( plne si pred skutkom uvedomim ze to je hriech a napriek tomu to urobim). Musi to byt dobrovolne ( bez fyzickeho alebo psychckeho natlaku rozhodnutie slobodnej vole odmietnut Boha). Musi to byt vo vaznej veci. Ak nie je splnena co i len jedna z tychto podmienok nie je to tazky hriech. Praktizujuci krestan nespacha tazky hriech len tak lahko.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 01 september 2015 :  20:52:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Janka asi ti nerozumiem!
Pôvodne zaslal mak - 31 august 2015 : 23:22:29

To vidim.

citácia:

Snad nechces povedat ze pachas tazke hriechy?

Naozaj nerozumiete, co som chcela povedat.

citácia:

Spachat tazky hriech nie je jednoduche. Musi to byt vedome ( plne si pred skutkom uvedomím ze to je hriech a napriek tomu to urobim). Musi to byt dobrovolne ( bez fyzickeho alebo psychckeho natlaku rozhodnutie slobodnej vole odmietnut Boha). Musi to byt vo vaznej veci. Ak nie je splnena co i len jedna z tychto podmienok nie je to tazky hriech. Praktizujuci krestan nespacha tazky hriech len tak lahko.

V Cirkvi je predovsetkym svatost riadna- to znamena, ze sa vyhybame tazkemu hriechu. Potom su dalsie dva stupne.

Cirkev nas uci:

„ Dokonalost nezvratna nachadza sa len v nebi, kde nikto k zlemu sa uz naklonit nemoze. Na tejto zemi, v zivote nasom pozemskom, dokonalost je vzdy vratka: moze jej pribudat i ubudat; moze stale vzrastat, ale i o nadobudnutu opat mozeme prist.“
( Mravouka, Rehak)

Vasa lahkomyselnost je velmi nebezpecna a odporuje uceniu Cirkvi.

poutník

Odoslaný - 01 september 2015 :  21:57:03  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
citácia:
Praktizujuci krestan nespacha tazky hriech len tak lahko.

Pôvodne zaslal mak - 31 august 2015 :  23:22:29

Člověk je zvíře a velký nevděčník, bez mrknutí oka těžce urazí Boha i po tom, co se k němu Ježíš Kristus tolikrát sklonil.

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 02 september 2015 :  19:14:47  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Peter, áno ľudia majú dnes obavy z NWO a Antikrista, z islamizácie Európy, z chudoby, z prípadnej vojny, atď, atď. No povzbudím ťa - netreba sa tak báť budúcnosti aj keď svet ide "od desiatich k piatim" - Cirkev ako veríme vytrvá, a Slovensko je pod ochranou Sedembolestnej, takže pokiaľ žiješ tu, nemáš sa čoho báť. Snáď jedine aby si žil ako sa katolíka patrí, dokým nepríde Pán.

A pre zaujímavosť pridávam nejaké články na povzbudenie:
Cirkev je nezničiteľná
http://www.priestornet.com/2014/06/kristova-cirkev-je-neznicitelna.html
Medzináboženský dialóg
http://www.priestornet.com/2015/05/medzinabozensky-dialog.html

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 02 september 2015 :  20:59:50  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Cirkev ako veríme vytrvá, a Slovensko je pod ochranou Sedembolestnej, takže pokiaľ žiješ tu, nemáš sa čoho báť. Snáď jedine aby si žil ako sa katolíka patrí, dokým nepríde Pán.

Pôvodne zaslal Koki - 02 september 2015 :  19:14:47

Cirkev vytrva, to je pravda, ale Kristus Pan nam dava vycitku, ci najde Syn cloveka vieru na zemi, ked pride. Velmi vazna vycitka a predpoved, ked nas Cirkev uci, ze viery je ku spase nevyhnutne treba.

PeterM

Odoslaný - 02 september 2015 :  21:40:36  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Koki, dakujem za povzbudive slova:)
Suhlasim s tebou, ved cely cas pisem o odvahe, pravde,zdravom usudku,skodlivom strachu az uzkosti.
Pisal som to svojimi slovami a pouzival som vela slov, ktore su bezne v celej spolocnosti.Toto je tema krestania a spolocnost.Pisal som tak preto,aby to bolo zrozumitelnejsie aj pre tych, co neveria.
Ale kvoli nasej Janke teraz napisem viac katolicky (kedze ona sa obava padu Cirkvi velmi a uz ju dava do uvodzoviek:)
Vo svete ziju ludia roznych nabozenstiev, resp. ateisti. V prvom rade sa mame snazit zit ako ludia vsetci moralne. Pokial by tak bolo, aj nas svet by sa rychlo pretvaral na obraz Bozi (s postupnym narastom katolikov). Ked je to naopak, potom sa to pretvara skor na obraz zla(docasne).Preto by mal krestan byt uprimny, hovorit pravdu, konat uvazene.To vsetko su prirodzene cnosti.
Ked tak krestan zije, strani sa hriechu, miluje Boha, dostava nadprirodzene cnosti.Jedna zo zakladanych je cnost rozumnosti.Boh rozdeluje rozumnost podla poslania, ktore ma zverene od Neho clovek.Tato cnost nas uci rozlisit napr. aj zle javy v spolocnosti,alebo ked odvaha (statocnost) je uz hazard, resp.neopravneny strach (zbabelost,napr. pri tolerovani zla)
Alebo cnost mravnosti-doda nam statocnost ist pre nasu vieru aj na mucenicku smrt...

Jezis nam hovori
Lk 12 Odvaha pri vyznani Krista:
4 Vám, svojím priateľom, hovorím: "Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, a potom už nemajú čo urobiť!
8 Hovorím vám: Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj Syn človeka vyzná pred Božími anjelmi.
9 Ale kto mňa zaprie pred ľuďmi, bude zaprený pred Božími anjelmi.

Chudoby sa netreba bat, chudoba je cnost. Ale iba vtedy, ak je clovek uplne s Bohom. Inac nou clovek trpi (nevie ju prijat, nerozumie tomu).

Netreba sa bat ani dalsich veci, ktorymi nas strasia. Ale treba vediet rozlisit, pomenovat pravdivo zlo a nebat sa. Ja som tu pisal, co sa deje a co nas caka.Su to fakty, staci sa pozriet odkial utekaju utecenci. Preco. Lebo tam zapad rozduchal vojny,,,vsade...v Afrike tiez podnietili terorizmus (cvicili tam radikalov a uz roky posielali napr. do Syrie)
Zarazajuce je, ze krestanske strany (u nas KDH, v Nemecku CDU,..) to podporovali. Aj nalet na Srbsko (umelo vyvolany konflikt krestania-pravoslavni-moslimovia).U nas dali suhlas na prelet aj KDH aj SDKU. Vcera povie premier,ateista-my sme nebombardovali , nechceme riesit nasledky. KDH chce riesit nasledky (spravne), ale nepomenuva pricinu (isiel by proti svojmu korytu)...cele zle a farizejske, tak ako aj farizej nastupujuca hviezda Prochazka (katolik???) A teraz sa cudujme, ze ludia volia ateistov a liberalov. Niet koho volit, niet v politikoch moralky-tahaju sa vsetci za korytom. A uz vobec nema ziadna strana mat v logu krestanstvo-to je priam ruhanie sa.
O tom to je, o pravde a statocnosti, spravodlivosti, nie o pokrytectve a strachu. Jezis je nas vzor,on nas ucil milovat, pokore k Bohu, statocnosti,ako prekonat strach, milosrdnosti,ukazal nam, ako netolerovat farizejstvo,ako odpustat...

P.S Ja som v 89 ako vojak ZVS isiel do strajku a odmietol poslusnost ateistom a ich armade. Este stale v tom case psy trhali na hraniciach ludi.Neviem ci by ma zabili, keby bolo vojsko vo vtedajsej pohotovosti nasadene. Ale ja som bol odhodlany (nehovoril som o tom nikomu, nemal som potrebu)...a aj velakrat predtym a aj potom..Teraz som to uviedol iba preto,aby som dal nazorny priklad krestanskej statocnosti a poukazal na to, ze viem o com pisem a aj to dodrziavam (k svatemu mam este velmi daleko:).

Koki

Odoslaný - 03 september 2015 :  21:08:02  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
PeterM,
pekne píšeš, len by som dodal že v hentom ohľade sa naozaj niet čoho báť, každý nie je povolaný k mučeníckej smrti.
Uvidíš...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poutník

Odoslaný - 03 september 2015 :  22:07:18  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Je velmi důležité každý den rozjímat o utrpení našeho Pána Ježíše Krista, srdce vzplane mocnou láskou ke Kristu a všechny strachy zmizí i ten ze smrti.

PeterM

Odoslaný - 04 september 2015 :  10:03:55  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Som bez vlastnej vole,lebo iba Tvoja vola Pane ma vedie cez slovenske hole.
Myslim na Teba v kazdom okamihu a vzdychu,kedze chcem citit Tvoju radost aj pri poslednom vydychu.

janka

Odoslaný - 04 september 2015 :  22:11:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Je velmi důležité každý den rozjímat o utrpení našeho Pána Ježíše Krista, srdce vzplane mocnou láskou ke Kristu a všechny strachy zmizí i ten ze smrti.

Pôvodne zaslal poutník - 03 september 2015 :  22:07:18

Docitala som sa, ze sv. Bernard rozjimaval cele dni i noci a povedal toto:
"Tresu se, pomnim-li, ze musim umriti, protoze nevim, kdo si mne vezme na druhem svete!"

PeterM

Odoslaný - 05 september 2015 :  22:07:32  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Pisal som, co nas asi caka na zaklade javov, ktore sa deju v nasej spolocnosti (vo svete).Dnes vo veku internetu sa pise vsade a vela.Vsade sa rozobera, co sa deje, co asi bude, ale malokto ponuka aj riesenia. Je lahsie sirit polopravdy az lzi, zamotavat sa v polokonspiracnych teoriach. Takze skusim ponuknut aj riesenia. Su skor utopisticke, kedze na tieto riesenia je potrebne, aby vacsina ludi mala v sebe silnu moralnost a hlavne hlboku oddanost Bohu.
Takze vidime ,ze sa rozputavaju umelo vojenske konflikty (vzdy tam musi byt aj nabozenska otazka na oboch stranach),vidime umelo vyvolavane ekonomicke krizy a nasledne systemy ,ktore prelievaju hnutelne a nehnutelne aktiva v prospech uzkej skupiny ludi. Popritom vidime systematicky utok na vieru v Boha, moralku v ludoch,potlacanie slobody a manipulaciu s naslednymi psychickymi zmenami u obyvatelov nasej planety. To vsetko pouzivali aj v minulosti , len teraz je to vdaka moznostiam dnesne doby ovela ucinnejsie.
Jedine riesenie je zastavit tento proces.Mozeme dufat, ze nas Stvoritel to urobi za nas,alebo sa o to pricinime sami,nasou slobodnou volou s Bozou pomocou. Boh nam dal slobodnu volu,schopnost kreovat sa, moznost slobodne si vybrat stranu. Niet v otazke viery zlatej strednej cesty! Bud sa neustale snazit byt s Bohom, alebo sme de facto proti nemu! Takze je zjavne, ze mi ludia musime konat vo vacsine tak,aby sme tvarovali svet sami k lepsiemu. Jednoducho nemoze zit vacsina ludi zle a zaroven ocakavat spravodlivy svet.
Uz je viac ako viditelne, ze za vacsinov vojenskych konfliktov poslednej doby stali USA (splou s Anglickom a krjinami Commonwealth). Tak isto za umelo vyvolanymi financnymi krizami, ze su priekopnikmi novych pseudonabozenstiev,teorii ako rodova rovnost, feminizmus a pod.Tam sa prelieva hlavne nadobudnuty majetok, tam sa koncentruje vojenska aj politicka moc,globalne organizacie urcene na vyciciavanie zbytku sveta (MMF, OSN ..),nadnarodne investicne zoskupenia a spolocnosti.Je jasne, ze peniaze uz nie su hlavny ciel.Ciel je kontrola ludi,moralna devastacia,zavislost ludi, strach.Preto vidime take agresivne prenikanie zakonov, ktore ukotvuju rodovu rovnost a podobne agendy do legislativy na celom svete. Zaklad systemu vznikol v Anglicku. V roku 1694 sa zalozila sukromnym kapitalom Bank of England (centralna banka).Mala pravo vydavat emisie novych bankoviek (tlac novych penazi do obehu),neskor aj urcovanie urokovej miery a dalsie ulohy suvisiace s monetarnou politikou.Emisia novych bankoviek bola naviazana na stave zlatych rezerv (kazda bankovka bola kryta zlatom v sejfe banky, nedalo sa teda tlacit peniaze zo vzduchu).Roku 1946 bola banka zostatnena . Odvtedy sa nosnost systemu preniesol este viac do USA (USA zalozilo a de facto ovladalo na zaciatku Anglicko).
V roku 1913 Bank of England zalozila americku centralnu banku (FED), ktora bola zalozena sukromnymi akcionarmi a doteraz ju aj vlastnia (statnu centralnu banku!).V jej spravnej rade sedia nominanti akcionarov (sukromnych bank a nadnarodnych korporacii).Fed neskor zrusil krytie dolara zlatom a to mu umoznilo tlacit peniaze zo vzduchu.Od 2007 do 2010 po umelom vyvolani krizy (tak ako predtym velka depresia) rozdal Fed tajne bankam a vladam v celom svete 16 biliard USD (zatial znama suma).Tlacenie penazi zo vzduchu pokracovalo v USA donedavna.Vysledkom je enormne zadlzenie statu,USA si doslova kupila zahranicne megabanky a staty.Z vytlacenych billiard iba zlomok isiel do realnej ekonomiky na ozivenie hospodarstva. Banky s kapitalom rozbehli doslova investicny gambling a ziskali dalsie miliardy (na ukor ozobracovania realnej ekonomiky).Spolu s FED-om samozrejme tlacila aj Anglicka centralna banka (BoE). Fed uz s tlacenim skoncil, BoE pokracuje, pred 3 rokmi sa pridali Japonci. Europa sa tomu branila. Nakoniec odvolali neustupciveho predsedu Europskej centralnej banky (ECB) Tricheta a vymenovali Draghiho,ktory studoval v USA a pracoval tam pre najvacsiu investicnu banku.A mame to tu, Europa uz veselo tlaci peniaze zo vzduchu,pripravuju colnu uniu, ktora nas vycucia, prinesie ich farmaceuticke bludy, genetiku, viac neziskoviek atd…Popritom nam vytvorili nepriatela (Rusko),front (Ukrajina) a z ich hojnych bojovych frontov vo svete(ktore rozputali neopravnene) nam posielaju utecencov a postupne strasia terorizmom a podnecuju rasizmus.Je uz viac ako evidentne, ze sme pod stale vacsim vplyvom USA.Popritom USA uplne ozobracila a skupila Afriku (spolu s Cinou),zdevastovala Arabsky poloostrov (okrem spojencov ako Saudska Arabia,,Kuvajt..),a tak isto Latinsku Ameriku (vid dve bankroty Argentiny, ktora sa postavila proti politike USA a UK-vojna o Falklandy. Naozaj by sa o tom dalo vela, ale hadam stacilo.
Ake je teda riesenie? Nebudem pisat globalne, celeho sveta.Tam je dolezite oslabit dominanciu USA (financnu,vojensku,ideologicku a politicku).Tak isto aj Ciny (to je iny pribeh,ale uz sa vyrovnavaju USA).Iba vtedy sa ulavi aj Afrike, Latinskej Amerike , Azii. A hlavne Europe.
Europa je obrovsky ekonomicky,kulturny, ideologicky potencial.A preto sa vyvija take usilie na jej eliminaciu a ovladnutie z vnutra. Ten process prebieha uz dlhe desatrocia a teraz sa blizi finale.Postupne sa rozlozila tradicna viera,moralka a vplyv krestanov a teraz sa zotrocuje financne ,meni sa struktura jej obyvatelov na zaklade rasy a nabozenstva,meni sa tradicna kultura na sposob americkeho braku.
Jedinym riesenim je krestanstvo a krestanska moralka.Je potrebne, aby sa europski krestania (a vsetci slusni moralni ludia bez ohladu na vierovyznanie) zjednotili a vysli do ulic povedat razne nie. Nie- sucasnym politikom a ich sucasnej politike. Ist do ulic nezistne (nie pre nove teple miestecka po zmene), z principu,bez nenavisti,frustracie z chudoby.Ist tam s Bohom a jeho laskou.Akykolvek prejav nasilia, rasizmu okamzite zastavit (v dave by bolo vela nasadenych aj nenasadenych provokaterov).Nepozerat na to, ako dlho, kolko na tom materialne stratim. Je posledna chvila zastavit tento proces. Zastavit umelo vyvolane vojny,protikrestansku propagandu, tlacenie penazi zo vzduchu, zotrocovanie ,nemoralne zakony,financne toky,vytvaranie Europskeho superstatu. Neskor je potrebne z narodnych moralnych hnuti vytvorit politicke strany v jednotlivych statoch EU, ktore sa zucastnia volieb.Ziadna pseudopojen pravica-lavica.Strana moralnych odbornikov.Idealne silno veriacich ludi, za ktorych svedci ich zivot. V dnesnej dobe by ich ludia dokazali cez internet prelustrovat (cez ludi, ktory poznaju ich zivot), keby boli spravne moralne hodnoty a ciele v ludoch.Nech stoja proti sebe vo volbach ludia moralni (v sulade s Bohom) a ti ostani. Ziadna stredna cesta! Strana sa nema volat krestanska, krestanska je cirkev,kostol,literatura,nadacia..Strana sluzi vsetkym obcanom, bez rozdielu vierovyznania.Ale krestania mozu (musia) zakladat strany,nedavat si to do nazvu,skutky za nich maju svedcit.V dnesnej spolocnosti krestanske strany robia len hanbu krestanom.
Postupne by sa navratila do Europy moralka,upevnila by sa viera v Boha (cirkev by sa musela menit tiez-teda vracat sa v mnohom k pociatkom).Cesta Eurpy (ale aj celeho sveta) je v krestanstve.Krestania sa musia zjednotit pod rimskym papezom a vratit sa naspat do stavu pred delenim.Globalizacia zlyhala (pre ludstvo-uzka skupina dosiahla neuveritelne veci za kratky cas),je cas sa vratit naspat k narodnym a regionalnym ekonomikam,komunitnemu zivotu.EU moze fungovat ako jednotny priestor, ale pravomoci musia byt na narodnych urovniach. Ziadny superstat,vnutena legislativa,ekonomicke vydieranie,superparlament, kde tisice ludi cez vikend bezbreho hoduje v najdrahsich hoteloch a potom posle Grecku dalsich 85 miliard (peniaze uz nie su zaujimave, vytlacia kolko chcu,zaujimava je moc, ovladanie, superstat).Zostihlit aparat,postupne sformovat moralne vlady, delegovat moralnych ludi do EU struktur, nova moralna legislativa,ziadna globalizacno-likvidacna bezcolna unia s USA. Urovnanie konfliktu Ukraina –Rusko a ohniska na Arabskom poloostrove.
Nasledne zblizovanie sa Europy s Ruskom.Rusko patri do Europy. Oni su Europania.Preco sa potlacili balkanci? Preco Ukrajina, Rusko?Ano, v Rusku je tiez vela problemov.Uz Soloviov (pisal som o nom v polemike) chcel , aby sa vratili pravoslavni ku katolikom. Bol duchovne citlivy a uz vtedy videl, ze cirkev je svetska, privelmi spojena so statom. Potom prisiel komunizmus, po pade komunizmu americky pokus o konzumne ponimanie zivota v Rusku,nasledne postupne odmietanie tychto idologii (najme bulvarnost,protinabozenske ciele,potlacanie tradicnych rodin) velkou castou ruskeho obyvatelstva.Nasledkom toho sa USA rozhodli ukoncit vzajomnu spolupracu s Ruskom (neoficialne) a pomocou natlaku (sankcie a pod) sa snazia v Rusku pomocou neziskoviek urobit dalsiu farebnu revoluciu. Ano Rusko je tiez problem, ale ovela mensi ako USA.Tiez je tam oligarchizmus, mafianstvo,korupcia, urcita forma mocenskej totality, maju tendenciu dobyvacnosti a vnucovania svoje politiky vo svete. Ale jednoznacne patria do Europy,je tam velka sanca na silny moralny stat. Spolu s nimi a Ukrajinou by Europa ako moralna autorita dokazala postupne oslabit vplyv USA a Ciny, zastavit vojny,pomoct Afrike a celemu svetu. A neskor s Boziou pomocou sa zmenl aj cely svet.
Poliaci su prvy spojenec USA v Europe (samozrejme po UK a teraz uz aj zmanipulovanym Pobaltim).Preto je teraz Tusk (a aj pobaltsky eurokomisary) tam, kde je. Ale uz sa to meni, prezidentske volby zmenili trend. Poliaci maju starch z Ruska od pradavna. A to vyuzili Americania. Poliaci maju potencial zacat zase rozmyslat ako krestania. Tak isto aj Spanieli,Portugalci, Iri,Taliani, Greci a staty byvaleho vychodneho bloku (teda najma umelou povojnovou dohodou v pseudokomunizme zotroceni slovania). Problem je ateisticke Francuzsko. Pred francuzskou revoluciou boli vzorom krestanskeho sveta (200 rokov), v tom case tam zilo vela svatych. Umelo pripravena revolucia doslova utyrala krestanov.Ale hlad francuzov po duchovnom nevymizol a velmi rychlo sa to s Bozou pomocou v prajnej Europskej atmosfere moze zmenit. Dalsi problem je Nemecko. Tu vznikol anglo-sasky model, oni zotrocili povodnych obyvatelov Anglicka. Nie su sice ateisticki ako Francuzko, ale prevlada tam protestanska viera (ako v Severnej amerike, Anglickuommonv cely Commonwealth,teda cely anglo-sasky model).Dalsi problem je ateisticky sever EU (nenapadne, ale tvrdo pod ruskom pseudodemokracie nam tiez podsuvaju ateizmusu ,tiez rodovu rovnost a ine pseudotolerancie) A potom este liberalne krajiny (bez Boha) ako su Holandsko a Belgicko (Dansko je severska krajina).Takyto pdnet na zmenu (moralna masova obroda ludi v uliciach,vytvorenie moralnej vlady z vole ludu) by malo prist z krajin, ako je Slovensko, Madarsko, Chorvatsko,mozno Slovinsko a pod).Postupne by sa pridalo Polsko,Cesko juh EU. Treba vyuzit opat narastajuci hlad ludi po duchovnom, pravde.Vyuzit ich zbran,akoze demokraciu, internet, slobodne volby.Nemecko, Francuzsko, sever, Holandsko,Belgicko nech sa rozhodnu sami neskor (obcania). Moze sa vytvorit dvojcestna EU, ked inac nepojde .Oni to aj chcu, ak ekonomicky EMU zlyha,rozdelit na dva bloky ,juh,Irsko -na druhej strane ostatne staty EMU.Jedni by mali slabsie Euro,ini silnejsie. Slovensko ma byt v bloku s Nemcami. Za kazdu cenu vytvorit superstat, hoc dve meny (teda ekonomicka nefunkcnost celku).Nie, ak rozdelit, tak podla moralnosti, teda viery. Bud s Bohom, alebo proti Bohu!
Utecenci. Vacsina za to nemoze. Naopak,su obetou,v zufalstve. Vacsina su krestania, alebo umierneni moslimovia (chcu zit s Bohom) a utekaju pred radikalmi.Stretnu v EU inych (aj krestanskych) radikalov?Nedovolme ,aby tu vznikol rasizmus, nabozenska intolerancia. Boh to nechce,naopak , potrebuju pomoc. Ale nie taku, aku chcu terajsi mocni. Ich neziskovky ,(ktore podporuju zaroven vojny na Balkane, Ukrajine, Afrike, Arabskom poloostrove) sa ukazu ako alternativa humannosti,rozsiria zaroven pomocou utecencov strach, rasizmus, protinabozenske nalady,nepokoje, chudobu EU.Potom ocakavaju,ze este viac poklesne pomer krestanov,spolocnost sa polarizuje a celkovo oslabi.
Naopak, Boh ma mozno iny plan.Ak prijmeme krestanov, obohatia nas,utuzi sa komunita.A umierneni moslimovia neskor zrejme tiez konvertuju na krestanstvo (vela by sa ich vratilo domov, ked tam bude pokoj).Skutkami ich k tomu privedieme.Ludia v tazkych skuskach najviac citia volanie Jezisa.Staci,ak im ukazeme lasku k nemu nasim cinom a povieme mu o nom.Ak by Krestania v Europe (najme katolici, pravoslavni a niektore denominacie protestantov) zobrali svoj osud do vlastnych ruk, tak by to bolo nakoniec velke evanjelizacne,ekumenicke, moralne,humanne,zjednocujuce dielo. To by sa rozsirilo po celom svete.
Doba je dynamicka, moznosti obrovske,lame sa chlieb. Preco ma lamat chlieb ZLO, preco mame nechat ZLU dynamiku procesu a moznosti globalnych nastrojov? Preco nevyuzit jeho zbrane v nas prospech?Zvlast, ked je za pat minut dvanast (z ludskeho hladiska).Oni maju strach, intrigy,zlobu, nenavist, klamstvo. My mame na nasej strane pravdu,lasku a predovsetkym Trojjedineho Boha!
PS:Viem, pridlhe,asi pripoliticke :).Neviem,preco to pisem,preco prave tu. Jednoducho ma tak cosi k tomu doviedlo a chcem, aby to bolo na katolickom webe. Su to cisto moje myslienky,pochybujem, ze niekto napisal nieco podobne v tychto suvislostiach ako celok. Necerpal som z njiakeho zdroja,okrem svojho poznania (okrem datumov).Ja citam malo, viac zijem a ucim sa iba z faktov, s ktorymi sa stretavam kazdy den.Ak to adminovi vadi, samozrejme suhlasim, nech sa to zmaze (bud vola Bozia).Alebo nech to len tak volne plynie v mysliach ludi a Boh usmerni.

janka

Odoslaný - 06 september 2015 :  20:47:48  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov

citácia:

Je potrebne, aby sa europski krestania (a vsetci slusni moralni ludia bez ohladu na vierovyznanie) zjednotili a vysli do ulic povedat razne nie. Nie- sucasnym politikom a ich sucasnej politike. Ist do ulic nezistne (nie pre nove teple miestecka po zmene), z principu,bez nenavisti,frustracie z chudoby.Ist tam s Bohom a jeho laskou.Akykolvek prejav nasilia, rasizmu okamzite zastavit (v dave by bolo vela nasadenych aj nenasadenych provokaterov).

Pôvodne zaslal PeterM - 05 september 2015 :  22:07:32

Ako sa da razne povedat nie v bez nasilia? A aby to prinieslo aj ocakavanu kladnu zmenu.

PeterM

Odoslaný - 06 september 2015 :  22:10:33  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
A ako rozsirila hrstka ludi krestanstvo do celeho,vtedy znameho sveta?
Az nakoniec aj sam velky Rim prijal krestanstvo.Vyhnal pohanov zo svojich armad a nakoniec prestal dobyvat. Sami zakusili nasilie na sebe, ale ich zbranou bol Jezis, laska a milosrdenstvo.

Ano, v dave by bolo vela provokaterov. Muselo by to byt organizovane, koordinovane. Na nasilie neodpovedat, odstupit, urobit kruh. Ak by zautocili na represivne zlozky, nechat ich samych, distancovat sa od nich. Jednoducho nedat zamienku na zasah.Ludia by tam mali byt z principu,nezistne. Ziadny budovatelia buducej kariery. Ziadny nacionalisti typu Kotleba.
Preco by mali zasahovat? Ved ide iba o pokojne zhromazdenie a legitimne naroky obcanov. Dolezite je, aby isli do ulic moralni ludia, a hlavne mladi ludia.Tych sa najviac boja.(viem-utopia:)

Ist do ulic nie je ani potrebne. Staci, aby vzniklo vseludove hnutie za moralnost spolocnosti na nete (teda na vytvorenom webe-idealne celoeuropskom). Ziskalo dostatocnu podporu spolocnosti,oslovilo moralnych odbornikov, ktori zalozia vseludovu moralnu stranu z jasne definovanymi cielmi. Staci, ak 500 000 ludi posle na transparentny ucet hnutia (uz sformovaneho) 1 euro a strana je na zaciatku nezavisla. A potom uz len ist do legitimnych volieb.Ist do ulic je len moralna vyzva na osobny kontakt ludi, nabudenie sa,prebudenie narodneho povedomia.Staci ticho kracat a modlit sa, rozjimat,diskutovat v pokoji.V principe je to jednoduche, onedlho uz ale zlozite.Problem je len jeden, ludia na to nemaju-teda si to ani nezasluzia. Niet jednoducho uz takych ludi v dostatocnom pocte.

Mozno bude prilezitost rozjimat aj na narodnom pochode za zivot v Ba 19.9.Ved nam nemozu nutit to, co nam vnucuju,nemozu sa smiat ulisne rovno do tvare spoza kamier Ci hej?

PeterM

Odoslaný - 08 september 2015 :  20:28:47  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Uz ma tu maju radi astrologovia, okultisti aj satanisti,tradicionalisti aj modernisti,KDH aj spriadaci pav ucin aktivisti,sekularne ziskovy aj neziskovky…Tak este rozsirim svoj rad stupencov:)

Poviem vam rozpravku:kde bolo, tam bolo,prisla velka kriza za ocean. Drviva vecsina ludi stratila za par tyzdnov svoje uspory investovane v akciach (tam im dali taku modu),miliony prisli o domy kvoli nesplacaniu hypotek, miliony isli do osobneho bankrotu kvoli precerpanym kreditnym kartam (to nie je moda, to je trend-zotrocit dlhom), studenti si nabrali uvery na “spickove “ateisticke anglosaske vzdelanie na univerzitach 25-50tisic USD /jeden studijny rok a ostali bez prace, iba so splatkami urokov .Necudo, ze vsetci sa zacali hnevat na bankarov. Zvlast, ked oni skupovali vsetky ich zhabane domy a este im aj zavratne rastli vlastne bankove konta.Ked vsetky domy skupili, vyhnali popritom ceny domov zase na povodnu uroven. A ti skrachovanci zatial zase nasetrili v praci a beru si nove hypoteky.A kupuju od bankarov predrazene domy naspat.
Rozpravkove na tom ale nie je ten uzasny kolobeh (Kiska ho dobre pozna:).Rozpravkove je to, ze ludia chceli po vypuknuti krizy ist protestovat voci systemu. A tak sa zalozilo hnutie occupy wall street.Ludia vysli do ulic do investicneho centra wall street,najprv kricali, veru chceli hodit aj dajaky kamen.Neskor sa toho ujali aktivisti, koordinovali to, zacali oficialne vyjednavat so zodpovednymi.Spisalo sa mnozstvo dokumentov, co treba urobit, aby sa to uz neopakovalo,diskutovali roky, co je nemoralne a co este je.A ludia sa pomalicky z ulic vytratili. Zostali tam stanovat iba aktivisti a ktovie, par ich tam asi stanuje doteraz.

Pointa: Hnutie zalozili neziskovky. Hlavny sponzor je George Soros. Nevadi, ze on je najvacsi spekulant na burze (iba figurka v investicnych fondoch rodiny Rotshild).Tej rodiny, ktora ovladla Bank of England,financovala a financuje mnoho vojen,ovladla slobodomurarov. Ta rodina, ktorej investicny fond spravuje momentalne oficialne miliardove aktiva Porosenka, ich fond chce tazit fraktalnou metodou ropu u nas, tazi uz v Polsku,Ukrajine(je to vysoko rizikova vec-hrozia zemetrasenia a pod-vstrekuju sa do zeme chemikalie)

Pointa 2:Narodny pochod za zivot.Organizuju ho takz.hnutia (neziskovky) pro life .Pro life hnutia zacali vznikat v USA uz v druhej polovici minuleho storocia. Opieraju sa o pojem bioetika, teda o jednu z teorii etiky (nie moralky!) v lekarstve.Najvecsie hnutia pro life su neziskovky v USA. Pozrite si ich weby. Nepripomina vam to trosku rozpravku vyssie?

Diabol vzdy musi zakonponovat aj pravdu a uslachtily ciel (navonok) do svojich intrig. Inac by neuspel

Preco katolicka cirkev spolupracuje tak casto so sekularnymi obcianskymi zdruzeniami,neziskovkami? Pozna naozaj ich skutocne ciele? Pozna zdroj ich financii? Katolicka cirkev nemoze organizovat veci v mene Bozom sama? Nema dost nastrojov na to (zbierky, vlastni dobrovolnici-oddani katolici,zasveteni v klastoroch, vlastne media…)
Nechcem teraz povedat, ze kazda neziskovka je zlo. Ale vela z nich ano..nech sa kazdy zamysli sam.
Myslienka je samozrejme skvela, pochod je potrebny. Ale,nie v takomto duchu a braku….

PS. Pozeral som dnes tv LUX. Preto aj pisem. Boli tam hostia, organizatori pochodu. Nadobudol som z niektorych zly dojem. Tie slogany neziskoviek, ten brak. Dali do pozornosti film , ktory sa tam bude premietat.Podla ich propagacie:zena v strednom veku, vykonava potraty. Ale ukazuju ju tam vraj aj s jej tazkostami, ze je len zena, ze s tym bojuje ,vlastne nie je zla;;;; Nevidel som film, pozrite si ho sami a potom do mna hodte kamen, ked nie je manipulacny

PS2. Kazdy mesiac som z uctu trvalym prikazom podporoval Lux. Dnes prikaz rusim.

Pravda je jednoducha,ale casto velmi boli.

janka

Odoslaný - 08 september 2015 :  21:32:13  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Ta hrstka katolikov nebola uspesna pre vplyvnych ludi alebo skvely plan, ako rozsirit evanjelium do celeho sveta.
A dnes len pocut, ze sa nedari, lebo to nie je dobre naplanovane, je treba viac ludi a neviem co.
Pan Boh sa stara o svet a nic sa nedeje bez toho, aby to On nedopustil.
Nedari sa, lebo nedava pozehnanie. Vsetka snaha akoze k dobremu ma skor opacny ucinok a vedie k narastu zla.
Pisete, ze pravda je jednoducha, ale casto velmi boli, tak preco snivate tu stale o nejakej aktivite, ked uz davno mali katolici zaujat trpny odpor a nijako sa nezucastnovat na tychto nepravostiach vydavajucich sa za dobro.

Strana: z 6 Previous Topic: Ježiš povedal svätej Faustíne: „Nech sa žiaden hr Téma Next Topic: Bergoglio: Slovensko by malo prijat moslimov  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06