Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Dva dni do zlomu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Úpadok katolíckej Cirkvi v Nemecku Téma Next Topic: čo vlastne chceme?
Strana: z 2

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2015 :  08:02:57  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Vcera som bol poziadany velmi pokorne ale priamo, pomoct financne a nie malou ciastkou. Chvilu som pocuval a rozhodol som sa urobit to. Nie preto co vam napisem nizsie ale preto co sa dialo vo mne ked ma oslovil. Po par vetach mi to prislo a tak som ho prerusil a vsetko co som mal odlozene, darovane peniaze, som mu dal. Vosiel som do kostolika a bol som velmi rad , ze mi ho Pan poslal lebo pomoc mu treba a rychlo a tazko sa hlada. Laska bez obety je ako viera bez skutkov. Sice o nej hovorime ale zije iba akoze. Ked ma byt zivotodarna pre ineho ukaze sa, ze je to iba mrtvola. Sice tu naozaj je ale nevladze sa pohnut. Mlademu muzovi otcovi maleho dievcatka stavebna firma nedala tri mesiace vyplatu a pre ich dlh na najomnom im hrozi vyhodenie z bytu. Dievcatko ma srdcovu vadu aj nejake ine zdravotne problemy. Otec bez prijmu a bez prace zacal zit v Bratislave ako bezdomovec a hlada pracu a pomoc. Pracu si uz nasiel a od buduceho mesiaca pracuje blizsie k domovu. Problem je s tymto prechodnym casom Dlh na najomnom ma vyrovnat za tri dni potom ich majitel bytu vyhodi na ulicu. Dalsi prijem dostane az pri nasledujucej vyplate a oni uz teraz nemaju co do ust. Takze tak. Zle uprostred mnozstva ludi s prostriedkami aj vierou aspon akou takou aj so sucitom ale bez vedomosti co sa nasmu bliznemu deje. Ked sme vysli z kostolika po chvili nas nasiel mlady muz s igelitkou. Boli v nej dake veci co vedel darovat a hned sa ponahlal domov lebo len narychlo odskocil od svojej chorej manzelky a dietatka. Pozdrzal som ho aby sme sa pre nich pomodlili. Dali sme mu modlitebnu satku na pomoc, on ju prijal a siel. Vo mne ostal pocit ze to nestaci. Ten muz dostal dve tretiny dlhu ale to je malo a vobec nic nema na nakup pre rodinu. Vypytal som si jeho cislo uctu. Pisem sem aby ste mohli urobit spolu so mnou co ja uz sam nevladzem. Ak mate doveru aku mam ja, ak vam srdce hovori, ze to je dobre mozete dnes a zajtra zabranit vystahovaniu rodiny konkretne aj mensou ciastkou na ucet: 2911630424/1100

Cielova suma pre tento ucel je 150 eur. Viac sice potesi ale nie je nevyhnutne.

Prispel som mu lebo verim Bohu a moje svedomie mi dalo vediet, ze toto nie je o tom aby som skumal toho kto ma prosi ale o mne a ja mam dat.
Mam telefonny kontakt od toho cloveka a zatial je ten telefon vypnuty. Naozaj ide cisto o vieru. Ak mozete uverit urobte to teraz a ostante v pokoji lebo sa osvedcilo vase prajne srdce. Kto nema moznost nech si nevycita. Boh vie ci mozete a nebude vycitat uprimnemu. A kto pochybuje alebo nedoveruje tym prajem aby sa v nich duch bez pochyb stal motorom skutkov. Ak rozlisia ze nedat je spravne nedajte. Ale budte cisti bez pochyb. Cisty a svaty duch v nas pochybnosti nema. Co sa dialo dalej vam napisem neskor.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2015 :  08:13:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Dali sme mu modlitebnu satku na pomoc, on ju prijal a siel.

To čo je modlitebná šatka a ako má pomôcť?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2015 :  08:52:55  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Sk19,11
v podstate lubovolny predmet, nad ktorym sa modlis aby niesol Boziu moc na uzdravenie ci oslobodenie.
Ale to je teraz mimo temu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2015 :  13:40:40  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Je, ale prišlo mi to divné... takže asi ďalší moderný výmysel...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2015 :  15:03:10  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Skusenost zo spoluprace s Duchom svatym je stale moderna ako v case Pavla, stale prekvapiva a svieza a nepochopitelna pre telesny rozum.
Slovo je stale pravdive stale usvedcuje a buduje.

Skor ako hodnotenie toho co zatial nepoznate je vsak potrebne konat.

Mozete s pokojom v srdci darovat povedzme 5 eur v prospech dakoho ineho ?

Ak by aj nie, skuste napisat nieco z toho co sa vo vas deje, ked podobne veci citate lebo je ine citat text ako byt tam a zazit ten kontakt v praxi.
Tu sa neda odovzdat, ze ten clovek skutocne mal vieru a doveru v Boha. Nehral na city, nevycital tym co ho oklamali, bol uveritelny.

A nedalo sa popriet co sa dialo so mnou, vedel som, ze mam pre neho co potrebuje....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2015 :  18:24:59  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:
Je, ale prišlo mi to divné... takže asi ďalší moderný výmysel...

Pôvodne zaslal Reconquistador - 28 máj 2015 :  13:40:40


Ale kdezeby,oni este nepoznaju relikvie a svateniny, tak si to akosi posvojom... :))))))
mna by mozno ehmmm skor zaujimalo do akeho kostolika to MartinP vosiel, ale to by mi potom narastol dlhy nos co?:))))))))))))))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2015 :  00:03:15  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Chcem vas potesit a povzbudit, preto vam s radostou pisem, ze jeden clovek mi uz dnes dal vediet cez messanger, ze prispel a veri, ze tych 150 eur sa nazbiera ba aj viac. Velmi som sa tomu skutku potesil a este raz v mene tej rodinky dakujem prvemu ochotnemu cloveku. Neviem kolko este treba nazbierat, ak sa medzitym niekto pridal tiez mi dajte vediet, aj ked neuvediete sumu ak nechcete. Len aby sme vedeli, ze dobra vec sa nam hybe vpred a clovek neostane na ulici o hlade, ked uz je tak blizko k rieseniu. Mali sme vcerajsok a uz mame len dnesok, na minimalne 100 eur. Ak to bude 150 budu si moct urobit aj zakladny nakup. Pomozeme spolocne prudit Bozej Milosti aj tymto sposobom?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2015 :  00:12:11  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Hadec, no predsa do nasho katolickeho kostolika.
Teraz si skontroluj nos...
Do kapucinskeho.
Pre istotu si ho skontroluj opat...

Take co ja poznam sa vola viera. Ziva a konajuca.
Nemas dovod vyjadrit sa skor k pomoci ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2015 :  16:19:46  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Chcem vam dat aspon trosku ochutnat ako je to ine ked ludia chcu konat:

citácia:
Pomohla som. Dúfam, že to s tými ľuďmi dobre dopadne.
Všetko je v Božích rukách.
Prajem krásny, požehnaný deň, Martinko.

Velmi pekne dakujem, dufam, ze nas bude viac. Ostan v pozehnani, Helka. Prajem ti vela lasky od Pana aby sa tvoja dovera bohato zurocila.

Verím, že tých 150,- eur sa vyzbiera, možno, že aj viac.

Skusim to zistit ci prislo dost. Zavolam mu zajtra alebo pozajtra.

Ešte som poslala 50,- eur Jedna známa mi poslala na účet a ja preposielam, takže už by mal mať minimálne 130,- eur.

Helka, dakujem, keby nas bolo trosku viac nemali by ziadny problem.
Toto zacina byt nadherne svedectvo. Boh sa oslavi. Ten Jozef mal naozaj uprimnu vieru a Boh ho nesklame. Obaval sa priznat , ich situacia je velmi zla aj do buducna ale ako to vidim teraz budeme spolu este tancovat nad tym co sa deje...

Maťko, treba stále písať, písať, prosiť. Stačí, keby každý poslal tak zo desať eur, len aby bolo viacej ľudí. Ale neboj sa, treba to zveriť do Božích rúk a dôverovať. Pán Boh ich nenechá na ulici, ani umrieť od hladu.

Dnes to na facebooku doplnim nech sa potesia vsetci a odvazia sa pridat aj ti co doteraz vahali. Jezis spaja ludi a robi to skvele.

AMEN

Toto je iba jeden z tych ludi co nasli potesenie v pomoci inym.
Ale je ich viac. Nechcete pomoct a pridat sa aj vy?

Je radost objavit aki prajni ludia dokazu byt.
Pritom vobec nejde o drobne alebo o niekomu z nich znameho cloveka. Dakujem za tuto skusenost.
Pan tu robi nieco silne s tymi co su ochotni.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2015 :  18:07:58  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Pri prvom dnesnom telefonickom zistovani kolko sa ukazalo na ucte tam bolo 80 eur.
Vtedy som sa podrobnejsie dozvedel o situacii tejto mladej rodiny.

Jozef ma pracu v Tlmacoch od 15.6.2015

Dovtedy nemaju ZIADNY prijem.
Stare najomne uz zvladnu lebo dnesnym dnom sme im pomohli splatit staru dlzobu.

Teraz je pred nimi
-zaplatit novy najom na jun ( a je to rovnako kriticke ako zaplatit stary )
-vcas zvladnut najomne za jul
-k tomu aspon skromne nakupit potraviny a zakladne potreby.

Toto vsetko je pred nimi a oni zial napriek tomu, ze uz ukazali extremnu ochotu, hladali a nasli si pracu, su zatial uplne bez prostriedkov.
Nemaju NIC a doslova ziju vierou v Boha v nadeji,
ze snad tu je dost ludi schopnych nieco obetovat.

Az 15.7.2015 bude mat Jozef prvu vyplatu v novej praci
ale ten prvy plat este bude iba za polovicu mesiaca
teda nestaci aj na najomne a aspon zakladne potreby.
Preto je v tomto plane aj najomne za jul.

Je nesmierne dolezite, ze sa nasli viaceri ludia ochotni vziat na seba aspon kusok ich financnej zataze, ktora je pre nich dnes neriesitelna.
Spolocne tak vladzeme podrzat tuto rodinku pod strechou v dome a v nadeji.

Dnes som opat volal s Jozefom, medzicason sa na ucte objavilo dalsich 20 eur a tym je ta prepotrebna chybajuca stovka uz dosiahnuta.

Viem, ze to este nie je na dnes vsetko, su dalsi ochotni ludia a posielate aj vacsie sumy aj po troske ako sa komu da.

Velmi som vdacny Bohu, ze mi tuto situaciu urobil tak blizkou.


Je pre nas dolezite naplnat Jeho Slovo skutkom a osobne zazivat ake je ucinne ked Mu verime.

Pan nam prislubuje, ked vravi dobremu sluzobnikovi: vojdi do radosti svojho Pana.

To mozeme uz teraz, mame navod, ved On hovori, ze je blazenejsie davat ako dostavat.

A tiez hovori vo vsetkom sa RADUJTE,
to sa deje samo od seba v uprimnej radosti z hlbky srdca, ked robime to co sa Jemu paci, lebo vtedy Jeho radost prenika nas.
Zazite ake je to vznesene a dvihajuce dusu do vysky, mat tuto radost.

Pan nas tiez ubezpecuje, ze my mame Jeho mysel
a o sebe prezradza ako On zmysla, ze On je stedry darca.

Radost Panova je nasa Sila, teda poznajme radost akou zije On - stedry darca blazeny od davania.

Tak som sa obaval o Jozefovu rodinu, nevedel som ci dokazete prijat jeho pribeh osobne ale to co vidim vdaka vam, ochotnym ludom, ma naplna vdacnostou.

Jozef je povzbudeny tym co sa deje a je v modlitbach za kazdeho z vas. Ratajte s tym, ze sa za vas modli niekto kto skutocne vdacne predklada Bohu prosby za vas a velmi uprimne vam zehna.

Vdaka Bohu, ze aj ten najmensi z nas najde sposob ako byt ucastnikom Bozieho diela.
Aj ked tearz ide iba o svetske prostriedky, stavaju sa pozehnanim v dobrom srdci, prajnom voci nudznym.
Staci mat otvorene srdce, neodvratit sa a byt ochotny darovat sa.
Boh si nas pouziva.

Mame to co by chceli mat aj anjeli z neba. Znasame odopieranie, viaceri aj zlo pre svoju ochotu a skutkami z viery vzdavame cest a slavu Bohu.
Viem o niektorych z vas, pre ktorych darovat nejaku sumu znamena prekonavat odpor najblizsich a rozne prekazky ako vobec zrealizovat taky utajeny financny prevod.
Pritom vsetko stale prekladate modlitbami aj za tych co vam odporuju a doverou v Boziu pomoc.
Nase chodenie v skutkoch z viery v Neho a dovery v Jeho Slovo oslavuje Boha viac ako chapeme.

Takmer naslepo koname vyznamnu pomoc bratovi v Kristovi a jeho rodine. Zapamatajte si tento cas, co sa teraz odohrava nech je vam posilou vo viere, ak sami pocite nejaku nudzu. Aj vase vlastne skutky nech upevnia vo vas nadej a zivu vieru, ze nikdy nemozete ostat opusteni a ponechani napospas. Sami ste dokazom, ze to nejde, mate srdce, ktore odpoveda Bohu a Boh sa raduje, On kona aj cez najjednoduchsich ludi a vy ste toho dokazom.

V nebi sa na chvilu vsetko zastavi ked Otec kyvne rukou...
Zmlknu anjeli aj vsetky duchovne bytosti a vsetci pozeraju na Neho,
co On vyslovi ...

No Boh sa pozera na nas, Vidi a Vie.

A z Jeho ust moze zazniet Slovo : "Toto JE moj milovany SYN!"
On v nas vidi, ze Jeho posluchame
a vie ako Jeho SYN cez nas kona
a je na nas hrdy.
Mame Otca v nebi, laskyplneho mocnara a sme Jeho radostou a Slavou.

Podrzte si toto v srdci: som SYN, lebo zijem Kristom vo mne, som nadejou slavy a som v radosti Panovej.

Verte Bohu, stedro sme obdarovani.

Slava patri Bohu.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2015 :  16:48:55  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Moji mili,

v pripade, ze ste dokazali prekonat prekazky v hlave a rozhodli ste sa pridat k pomoci Jozefovej rodine aspon zdielanim tohto pribehu s inymi ludmi, dakujem vam za velmi dolezite rozhodnutie v spravnom case.

Dnes je uz termin zaplatenia najomneho za Jun.

Vcera som telefonoval s Jozefom a na ucte mal iba 10 eur z potrebnych 300.
Dnes rano uz mal 25.
Verim, ze to je len uvod, ze peniaze su na ceste a pridu dost rychlo aby sa zabranilo vystahovaniu tejto rodiny na ulicu.

Nie je to sice hrdinska viera celkom naslepo lebo nejake prisluby su uz realizovane ale stale je to viera v to co este nevidno aby sa to stalo.

Napriklad:

Cez Facebook sa ozvali ludia z Ciech zo zboru CASD.
Napriek tomu, ze to nie su katolici, urobili medzi sebou malu zbierku a peniaze uz aj poslali len na ucte to este nevidno pretoze zahranicna platba trva o kusok dlhsie.

Moj dobry priatel z Irska, katolik, pred casom sam prezival co to je mat v rukach rozhodnutie o vystahovani. Jeho manzelka vtedy matka s piatimi detmi mala byt na druhy den vyhodena z bytu v case ked on bol za pracou v zahranici, kde sa snazil zarobit na dlh na najomnom. Hrozna situacia. Jeho manzelka bola vtedy doslova ziva z viery a napriek tazkej situacii, ktoru musela najskor sama dokazat spracovat, drzala sa velmi statocne. Vtedy zili na Slovensku, teraz su v Irsku a dnes rano poslali Jozefovi financnu ciastku aku dokazu darovat z rodinneho rozpoctu.

Mam velmi vzacnych priatelov, ochotnych konat.

Uz raz sa Jozefovi na najomne v tejto vyske 300 eur dokazali poskladat uplne neznami ludia aj 100 eur naviac aby mali za co jest.

Ak aj tu je niekto, kto sa vie vzdat vlastneho potesenia
a aspon trochu z usetrenych penazi darovat na prospech ineho
vopred vam dakujem.

Pre takeho cloveka nie su nasledujuce vety.

Su pre vas udajne spravnych katolikov, ktori sa realizuju teoretizovanim o katechizme a ani tento pripad vami nepohol ale aspon ste to skusali a viete o sebe, ze ste toto nezahodili, ze ste aspon trosku chceli.

Podla vyvoja situacie odkedy som sem tuto prosbu o pomoc dal uz ste ukazali, ze ukazkovym prikladom pomoci inemu neviete byt.

Teraz je este stale sanca pomoct, este stale staci malo, este netreba ani mrtveho kriesit, nemusite ani zorganizovat nebezpecne pitie jedu inemu krestanovi aby ste si dokazali, ze on je bludar,
staci len jednoducho siahnut do svojho vrecka a dokazat pomoct inemu aspon malou sumou, staci vediet sa trochu rozdat, dovolit Jezisovi aby vas pouzil aspon trosku hoci iba svetskym sposobom.
Iba materialne a iba z prebytku, iba malicko.
Aspon to keby ste dokazali vykonat tak stale je tu prilezitost urobit velmi uzitocnu vec prave TERAZ.

Niektori katolici toto este stale vedia.


Pre tych co vobec nie su ochotni ale nie pre svoj vlastny nedostatok.
Mohli ste byt aspon dalsi v poradi a aj malickostou byt dolezitou sucastou vaznej pomoci,
ale na tomto fore to zial vdaka vam vyzera na mrtve ticho.
Mrtvolne a nehybne.

Ani nad vami nelamem palicu, len vas prosim, rozhodne sa zamyslite kedy ste naposledy urobili nieco z lasky k Panovi Jezisovi
nieco od vas iba pre Neho,
z coho sa On osobne moze tesit.

Z coho vlastne, co vy ako udajni katolici konate, ma mat Pan Jezis radost?

Dlho sa s vami bavim o uzdraveniech ale primarne nikdy nejde o samotne uzdravenie.
Tu je zas vazna potreba darovat zo svojho ale ani tu vobec nejde primarne o tie peniaze.

Ide o to ci mate Jeho Zivot v sebe a ak aj mate ci je AKTIVNE ZITY. Ci ste sa dali Jezisovi a Nim ste poznat a On si cez vas slobodne kona
alebo ste iba zdanim a nezijete.

To je to dolezite o co tu ide.
Ci mate Zivot alebo seba klamete a zavadzate aj inych.

Tie drobne na vasom ucte vam zivot nedaju.
Daju vam vsak sancu zacat zit ak ich date inemu.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2015 :  19:28:23  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Po tom vsetkom co ste tu popisali a comu vsetkemu ste ochotni uverit iba tolko - nehnevajte sa na mna, ale pri Vasej snad naivite, ci strate kontaktu s realitou nemam ziadnu zaruku, ze taky clovek naozaj existuje.

Preto budem svoju pomoc nadalej adresovat realnym ludom v mojom okoli a nebudem ju posielat virtualnemu cloveku z facebooku na ucet, ktory ani netusim, komu patri.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2015 :  19:18:30  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Nevycitam, vsimol som si davno co sa vam stalo.
Rozumiem co sa vam da a co nie.

Mam aj inych ludi v dosahu a ti pochopili a uverili mojmu pohladu na tento pribeh.
Lebo sa velmi lahko ponuka podozrievavy pohlad, alebo zavistlivy ci lakomy pohlad, rozne pohlady.

Lenze su taki ktorym je velmi blizky ten moj, pretoze to je to co im hovori ich srdce.
Preto kym su vo svojom srdci, ako rozlisuju dobre od zleho a ako funguju v laske k Bohu sa v nich ozvalo: na tomto sa chcem podielat...

Zial ten pribeh neponuka overitelnost, to naozaj nie.
Ti ludia sa nasadili aj napriek tomu, preto kym su vo svojom vnutri a co ich vedie.

Mna sa dotyka, ze to je takto vobec mozne, ze podvodnici sposobia v dobrych ludoch taky strach z oklamania, az paralyzuju ich aktivnu pomoc.

To je odhalenie.

Keby tento strach v tzv. krestanoch nebol, pocet podvodnikov by klesol velmi vyrazne. Takej jednoduchej a prajnej laske by nikto nedokazal dlhodobo klamat do oci. Podvodnici sa obracaju pre lasku tych, ktorych podvadzaju. Nikoho neobrati podozrievavost tych co sa tak boja vlastnej ujmy, ze moznost pomoct radsej obetuju.

Na vitazstvo zla staci aby dobri ludia nekonali.

Pohnutky netreba skumat, ak nekonaju dobri zli vedu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2015 :  06:27:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Mna sa dotyka, ze to je takto vobec mozne, ze podvodnici sposobia v dobrych ludoch taky strach z oklamania, az paralyzuju ich aktivnu pomoc.

Mna sa zasa dotyka, ako dokazete strasne vela pisat a uplne scestne.
Vy ak chcete, mozete svoje peniaze bars aj vyhadzovat z okna a vsugerovat si pri tom, aky uzasny hlas lasky sa vo Vas ozyva, ale preco s tym obtazujete aj okolie, to nechapem. Mozno Vam uz v tej sekte tak paralyzovali mozog, ze nedokazete pochopit, ze rozum nam bol dany na to, aby sme rozlisovali?
Pre mna bude mat vzdy prednost realny clovek pri mojich dverach proti virtualnemu kdesi na internete, co pre Vas, co sa nadchynate virtualnymi exorcizmami musi byt dokonalo nepochopitelne.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2015 :  09:33:56  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Hovoril som vyssie, ze pomoc sa nasla a nezanedbatelna.

Aj tentoraz sa ukazal Boh doveryhodny a poznanie Pravdy oslobodzujuce, kto chce dokaze slobodu najst.

Jozef napisal takuto sms:
citácia:
Ahoj bratu!peniaze došli uz som zaplatil najom!
Bohu vďaka a tebe pozehnany život aj tvojej rodine a aj ľudom ktorí pomohli aj nepomohli!dakujeme josef
S Bohom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2015 :  11:53:36  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
odkaz na Facebook ?

som ochotny pomoct, ale chcem s nim hovorit ... telefonne cislo cez PM


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2015 :  19:17:02  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ak mi potvrdite jeho realnu existenciu a doveryhodnost toho pribehu tak mu nie je problem prispiet.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2015 :  08:42:32  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
detto

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2015 :  09:09:20  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
odkaz na Facebook ?
som ochotny pomoct, ale chcem s nim hovorit ... telefonne cislo cez PM
Pôvodne zaslal saxsax - 15 jún 2015 :  11:53:36

Posli mi teda svoje cislo cez PM a spojim vas konferencnym hovorom. Nemam moznost zverejnovat jeho cislo ani adresu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2015 :  09:41:08  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
odkaz na Facebook ?
som ochotny pomoct, ale chcem s nim hovorit ... telefonne cislo cez PM
Pôvodne zaslal saxsax - 15 jún 2015 :  11:53:36

Posli mi teda svoje cislo cez PM a spojim vas konferencnym hovorom. Nemam moznost zverejnovat jeho cislo ani adresu.

Pôvodne zaslal MartinP - 16 jún 2015 :  09:09:20



mas moznost zverejnit jeho cislo uctu, preco nie telefonne cislo?, ktore ziadam len ja cez PM ... ja som ochotny pomoct jeho rodine ... clovece co riesis?

kde je odkaz na facebook ?
chces mu pomoct alebo nie ? ....


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2015 :  15:59:27  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ak chcete pomoct, to uz je chvalyhodny posun.

Sklamem vas vsak ak chcete mat pocit, ze ste si dokazali existenciu Jozefa. Nemam ako dokazovat Jozefovu existenciu. Na jeho skodu lebo uz mohol prijat aj potravinovu pomoc ale sa to zastavilo.

Na jeho vyslovne prianie nemam moznost odovzdat niekomu Jozefovu adresu ani telefon...
Dokazem poskytnut nanajvys telefonne spojenie cez moj telefon a to som vam aj ponukol.

Na FB je temer to iste co mozete citat aj tu.
Skusam cez zdielanie vziat linku ale dava to len na moj status, neviem, si nabrat linku do pamate a umiestnit ju sem.

FB,
skupina : Bozie milosrdenstvo,
prispevok : Nasa pomoc Jozefovej rodine 2







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2015 :  04:08:02  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Vcera som bol poziadany velmi pokorne ale priamo, pomoct financne a nie malou ciastkou.


nuz na jeho skodu ... najprv zobre o pomoc pre rodinu a potom ma problem poskytnut svoje cislo ludom, ktory su ochotny pomoct ... nie som zvedavy na jeho adresu ...

ak mam pomoct, chcem vediet komu ...

byt na jeho mieste, nebranil by som sa tomu, osobna hrdost ide bokom ak ide o rodinu, deti ...

(F kuknem rano , som na nocnej ... nasa spolocnost taketo veci nepodporuje ...)

moja ponuka plati, som ochotny pomoct ci financne, materialne ...

nebude to prvy raz


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2015 :  15:41:10  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Aj ja som ochotný a schopný pomôcť, peniazmi, potravinami, nájdením práce.... Ale len osobne priamo žiadateľovi "z rúčky do rúčky" ! A potrebujem aby situáciu do akej sa dostal zdokumentoval. Prečo sa do nej dostal a čo urobí aby sa nezopakovala. Musí byť istota = prijať opatrenia, aby sa situácia opäť nezopakovala. Nemá význam pchjať peniaze do niekoho kto sa len spolieha na pomoc a sám nepohne prstom aby si pomohol. Preto ho chcem osobne spoznať, zoznámiť sa s jeho rodinou a pomôcť nájsť definitívne riešenie

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2015 :  08:58:56  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Moji mili, nastal cas pre zaverecnu cast nasej pomoci Jozefovej rodine. Do 15.7. potrebuje ziskat 300€ na najomne a tym sa tento pribeh bude dat uzavriet. Jozef ziskal pracu a slubili mu trvaly pracovny vztah. Uz odrobil pol mesiaca a dostal "vyplatu" 150€. Co nestaci ani na stravu. Ale dalsi plat by uz mal pokryt ich najnutnejsie naklady lebo bude za cely mesiac a bez nutenych vynechani pracovnych dni. Chcem podakovat kazdemu kto doteraz sledoval tento Jozefov pribeh a odhodlal sa mu pomoct. Dakujem kazdemu kto aspon siril priatelom a znamym aka pomoc je tu potrebna. Priatelia ak mate moznost prosim vas o pomoc v Jozefovom mene. Aby sa o nas dalo povedat, ze nemilujeme len slovom ale aj skutkom naplname obsah tohto vzaceho slova. Ostante v Bohu.

IBAN: SK9011000000002911630424
SWIFT: TATRSKBXXXX
Tatrabanka
Jozef Oláh

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tom

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2015 :  10:53:20  Zobraziť profil  Pridať Tom do zoznamu priateľov
Len taká poznámka na margo veci - veľmi sa divím, že má pán Jozef účet v Tatrabanke.
Cena za vedenie účtu je 7 eur mesačne
http://peniaze.pravda.sk/ucty-a-karty/clanok/310080-tatra-banka-si-pyta-za-ucet-sedem-eur/
a veľmi pochybujem (podľa toho,ako je popísaný pán Jozef vyššie, ako osoba bez prostriedkov, ktorá nemá ani na potraviny pomaly) že by dokázal splniť podmienku na získanie zľavy.

Dovoľujem si odporučiť zmeniť banku (napr. mBank, alebo ZUNO ponúkajú vedenie účtu bezplatne) a ušetriť na poplatkoch. Veď 7 eur mesačne je pre človeka ako on predsa dosť veľká suma...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 09 december 2014  ~  Posledná návšteva: 07 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 júl 2015 :  21:44:15  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Moji mili velmi milo ma prekvapilo, ze dnes rano mal Jozef od niektoreho darcu 80€. Velmi pekne dakujem v Jozefovom aj svojom mene.

Zial nestaci to. Jozef dostal ultimatum a 20.7. sa musi vystahovat. Je to vsak zaroven sanca lebo mame tych par dni k dobru na vyzbieranie chybajucich 220€.

Jozef nema kam ist a ak budu z domu von, tak su doslova na chodniku. Hovorim tomu muzovi, ze toto je cas viery len sa nezlom, teraz ked sme zdanlivo v koncoch je cas na oslavu Boha vierou v Neho napriek tomu co sa uz deje zdanlivo nemenitelne.

Priatelia, ak nemozete pomoct financne, prosim vas o velmi dovernu moditbu a pevny postoj, ze uz tie peniaze su urcene, uz su na ceste, uz boli poslane a volajte so mnou nech je ta cesta uvolnena, prekazky zlomene a Boh Starostlivy Zabezpecovatel nech JE Oslaveny! Dakujem za modlitby a ocakavam Bozie dielo uplne a zavrsene.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Úpadok katolíckej Cirkvi v Nemecku Téma Next Topic: čo vlastne chceme?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06