Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Voľný priebeh
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Po prečítaní biblie Téma Next Topic: O čo vlastne ide?
Strana: z 3

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 24 máj 2015 :  18:31:54  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
MAK Chcem sa ti ospravedlniť lebo som si celú vašu debatu neprečítal (už nechcem nič nové o tej chorobe zistiť a už mám jasno v tom, že ak si tú nohu nechám a dôsledok bude smrť tak to nebude "zlé" čo by mi oddialilo dúfam že večný život...) a čo sa týka tvojej ponuky tak tú neberiem lebo nevidím v tom nič čo by mi pomohlo akurát by som ti zbytočne robil "problémy" alebo ako to povedať proste svoje problémy nechcem vešať druhým na krk lebo to je moja kapusta. Ďakujem a prajem Vám všetkým pevné zdravie a ak ho máte verte mi hoci nemáte na chleba ste šťastný ľudia len o tom možno neviete. Ja by som všetok majetok hocikomu dal nerobilo by mi problém žiť v biede ale byť zdravý v biede a drieť každý deň na chlieb by bola pecka :) viem nikdy by som takto neuvažoval keby nebolo toho...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 24 máj 2015 :  21:46:30  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Dakujem, ospravedlnenie prijimam. Uz na zaciatku debaty som ti posvedal moj nazor. Dufam ze si ho zaregistroval. A predsa ti poslem aj ss.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2015 :  14:45:58  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mam jeden prispevok, ktory sa tu prilis nespomina hoci sme na fore veriacich, nech uz verite akokolvek, ale predsa ste veriaci.

Ak ste veriaci a to iste ste, uvazujte nad tymto :

Mt11
23Veru, hovorím vám: „Keď niekto povie tomuto vrchu: »Zdvihni sa a hoď sa do mora,« a vo svojom srdci nezapochybuje, ale uverí, že sa stane, čo povedal, stane sa mu to. 24Preto vám hovorím: Verte, že všetko, o čo v modlitbe prosíte, ste už dostali, a budete to mať.

A v modlitbe vidno, ze Pan Jezis figovnik preklial, neprosil.
Aj preklad greckeho textu ma dvojity vyznam slove cokolvek povie. Ma vyznam
bud prosit
alebo ziadat teda pozaduovat -- to je prikaz ako to vidime pri pripade Pana Jezisa ked neporsi ale preklina alebo prikazuje co sa ma stat figovniku.

Mozete teda prikazat bez pochybnosti a stane sa to.

Namiesto figovnika si dosadte chorobu a hoci po prikaze este vyzera stale zelena ako ten figovnik nepochybujte, uz je od korena odtata od zdroja svojho zivota a uz schne.
Nas navod je: verte bez pochyb, nie to co teraz vidite ale to co ste prijali v Slove to je Pravda, bez ohladu na to co este vidno ocami.

Ak uz ste veriaci teda budte aj nepochybujuci.

Ucinok modlitby sa nesie na viere bez pochybnosti.
Verte Bohu, nie sebe. Verit Jemu sa ucime tak ako nas On sam povzbudzuje prikladom pri figovniku az do bezmedznej dovery bez akychkolvek pochybnosti.

Vsimnite si, ze sa hore nepise nic o tom, ze by apostoli ostali v udive po prekliati figovnika lebo nevyschol hned.
Mozno to cakali v dalsej sezone, pomaly a postupne ao strom co je raneny miazgotokom a zomiera.
Zato sa pise o udive, ze ked vyschol hned na dalsi den.

Teda v momente zaznenia Slova nebolo zjavne co sa uz neodvolatelne stalo.

Boh vsak udivuje aj takych skusenych svedkov zazracnych veci akymi boli apostoli.

Strom totiz do rana uplne vyschol.
Nie iba zvadol ale uplne vyschol.
Hoci pri prekliati sa zdalo, ze sa nic nestalo.

Tak je to aj s chorobami, niekedy idu zazracne okamzite inokedy takmer okamzite a inokedy sa to stane ako s tym stromom a zacne to takmer bez viditelneho ucinku ale nezadrzatelne to ide a napreduje uzdravenie.

Klucom je verit a stale verit, nech je vidno cokolvek vobec nepochybovat.
Ked to okusite, pochopite, ze nehovorim o klamani sameho seba.
Pretoze ste uverili a konali podla tejto viery, preto sa to deje.
To je Bozi navod v sulade s Jeho Slovom nie sebaklam.

Dava vam to zmysel?

Verte Jemu ze v Jeho ranach ste boli uzdraveni.
Ked viera zije bez pochyb, zrazu su tieto veci zjavne.
Preto sme veriaci, to je sposob nie iba slepa nadej.






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2015 :  17:58:32  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Aha Martin tu mas jedinecnu prilezitost dokazat ze mas pravdu ty a my sa mylime. Uzdrav Essa svojimi modlitbami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2015 :  23:42:06  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mak, dokaz? Raz bude aj to. Dovtedy pomahame bez dokazovania, staci nam vyjadrenie toho kto dostal modlitbu.

Esso nie je opusteny.

Vy sa vsakposunte od "dokazu" k praxi z vlastnej zivej viery.
Odkazy na plne kvalifikovanych ucitelov, praktikov, zijucich Bozou mocou su v teme Evanjelizacia. Mak, tebe specialne zelam vnimave srdce, ked budes pocuvat niektoreho z nich. Zide sa ti to v lete. Nech je potom tvoja radost velka.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2015 :  08:25:10  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Prepáč, ale naozaj tých tvojich "kvalifikovaných " učitelov považujem ak nie rovno za podvodníkov tak za manipulátorov a exhibicionistov. Pokial sa nepresvedčím o opaku.
Ja mám srdce otvorené, žijem život vo viere a v Božom náručí, počúvam čo mi hovorí cez Katolícku cirkev, biskupov a kňazov. Predovšetkým som šťastný že sa stretávam s Ježišom vo sviatostiach.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 27 máj 2015 :  14:28:58  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Zial tvojej odpovedi chyba jeden podstatny znak veriaceho,
svedectvo Bohu v skutkoch moci.

Pavol : Posudim chytrakov Bozou mocou lebo Bozie kralovstvo sa dokazuje mocou...

Takze nejde o tu moc ale ide o to ci mas vobec v sebe Bozie kralovstvo.
Mozes mat ale pritom nic nechapat a nekonat.
To co mas dnes je iba nabozenstvo, vonkajsia zboznost a mozno aj uprimna ale bez skutkov je to iba mrtvola viery.
Nemas zivu vieru o akej ucil Pan Jezis a skutky z nej.
Pred takymi ludmi v cirkvi Pavol Timoteja doslova vystrihal.
Citaj Pismo, toto je zle.

Mozes verit jalovo a to nam Pan Jezis neprisiel odovzdat.
Chybajuce svedectvo o Bozej moci odhaluje, ze este nechapes ako jednoducho zit z viery v Slovo.

To sa nenapravi krivym pohladom na tych co ziju vierou.
Pouc sa od takych, oni maju zivot, o ktorom sa pise v tych textoch a chapu ako ho zit, preto sa deju zazracne uzdravenia.
Ty sa ucis tie texty a nechapes ich lebo zivot neukazujes a zial si tak vedeny inymi co to tiez nemaju a ucia ta rovnako len texty.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Po prečítaní biblie Téma Next Topic: O čo vlastne ide?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06