Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Duchovný prírodopis
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Stigmatizovaná Anna Bohuslava Tomanová Téma Next Topic: Rozmýšľal som nad...  

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2015 :  16:25:57  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Skôr ako sa rozpíšem, téma zakladám v sekcii POLEMIKA ktorá bola vytvorená aj pre názory s ktorými cirkev nesúhlasí, alebo alebo ...

Takže k téme. Pre túto tému som sa rozhodol po dlhom uvážení z viacerých dôvodov, ktoré hneď uvediem, no skôr ako tak urobím, chcem upozorniť, že za hlavný zdroj myšlienok ako aj obrázkov, postrehov budem používať knihu Angelológiu dejín. V podstate je táto téma pokračovaním témy - Najpravdivejšia téma o anjeloch - ktorá bola vlastne duchovným dejepisom. Rovnako tak budem používať metódu sofiológie. Čo je dôležité, budem písať jednoducho.

Ako je u mňa už zvykom, aj táto téma bude plná anjelov a hlavne bude priamou ukážkou duchovnej vedy (v Bibli nazývanej aj vedou nábožnou).

Prečo chcem túto tému uviesť:
1. Už dlhšie mám túžbu povedať, ako sa niektoré veci majú hoci som nemohol, lebo do témy o Evolúcii tu na fóre písať nemôžem, lebo na tú časť mám BAN.
2. V poslednej dobe sme sa k tejto téme dostali s Guestom v spore s materialistickým darwinizmom.
3. Vyjadrenia niektorých vás o prírode a mnou vnímana vaša duchovná slepota.
4. Ukázať vám silu Slovanského slávika pravdy ktorý aj v tejto téme pravdu zaspieva.

Téma bude koncipovaná nasledovne:

1. Pripomenutie zaznávanej angelológie a náuke o planétach a stanovenie si princípov pozorovania.
2.Filozofický základ slovanskej vedy (aby sme odhalili hĺbku slovanskej vedy).
3. Priame dokazovanie tvrdení (táto časť bude obsahovať veľa obrázkom, lebo raz vidieť je lepšie ako 100x počuť) a opieranie sa o Bibliu.
4. Voľné pokračovanie, reakcie na vaše postrehy.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora 

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2015 :  16:48:24  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Na počiatku bolo Slovo a to slovo bolo u Boha i Boh bol slovo.

Takto začína stvorenie podľa Biblie. Čo nám chce tento verš povedať?! Otvára pravdu o tom, že oným slovom sa myslí znamenia Zodiaku. Prečo?
Lebo v dávnych dobách sa verilo, že jednotlivé znamenia (je ich 12x) sú jedným písmenom v Božom mene. Tak ako je napr. do re mi fa so la si do celou stupnicou tak tak je týchto 12 písmen spolu božím menom.

Zástupcami týchto znamení boli konkrétne duchovné bytosti - Lev, Býk ... Dnes sa však verí, že tieto bytosti boli vykreslené podľa hviezd usporiadaných na pozadí oblohy. Nie bolo tomu naopak, súhvezdia boli pomenované podľa týchto bytostí, ktoré stáli pred nimi. K tejto zmene vo vnímaní došlo až úpadkom ľudí do hmoty a stratou duchovného zraku.

Stará náuka anjeloch hovorí, že tieto bytosti sa spolu s planetámi slnečnej sústavy striedajú nad vládou nad zemou. Tieto znamenia sú cherubíni, planéty majú tiež svojich regentov a síce 7 anjeloch pripravených predstúpiť kedykoľvek pred Božiu velebu.

A skrze toto Slovo povstalo všetko!
Čo nám toto vyjadrenie hovorí? Staroveký angelológovia ako aj učenci ktorí zostavili zverokruh na základe duchovného pozorovania vlastne dali priamo metódu ako sa na svet a prejavy Boha v ňom dívať.

Ako je to možné? Každému znameniu je pripísaná jedná planéta. Planéta je fyzickým prejavom duchovných bytostí ktoré sú rôzne a združujú sa v jednotlivých nebách. Tieto planéty ako aj znamenia vrhajú na svet svoju odlišnú energiu ktorou svet ovplyvňujú - duchovná obloha.

Aby sme teda rozumeli, najprv sa budeme musieť oboznámiť s jednotlivými charakteristikami planét. To môže každý sám pre seba urobiť, stránok o planétach je ako maku, tu ale to robiť nebudeme, alebo len okrajovo.

Poďme ale späť k tej metóde. Vymedzením jednotlivých zanamení a pripísaním im konkrétnych časov - vekov v ktorých pôsobia, budeme sledovať aj my v tomto poradí nástup ich vlády a vplyv na svet ako celok. Čo to znamená? Znamená to, že v tejto téme budeme tvrdiť, že v danom období alebo fáze vývinu druhu sa budú postupne prejavovať také zmeny, ako sú prejavy a princípy planét. Toto určenie planét a vekov je presne dané a nebudeme ho môcť meniť, lebo by to bolo zároveň vyvrátením našej metódy. Táto metóda nám preto poslúži, aby sme mohli pozorovať aj javy, ktoré sa stali dávno, alebo o nich nevieme, no v zhode s touto metódou budeme na ne môcť usudzovať. Teda tvrdiť, že v danom období bolo alebo bude to a to. Úlohou tejto témy však nebude podať vyčerpávajúci výklad všetkého, ale len určitých častí, aby sa podporilo opodstatnenie tejto metódy. (snáď to takto stačí na úvod).

Teraz k filozofii

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2015 :  17:07:45  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
K filozofii by som chcel uviesť to, čo som písal už v téme o sv. Sofii. Predstavil som tam koncepciu slovanskej vedy napísanú a uvedenú Štúrovcami, ktorý vnímali to, že dejiny sú javiskom a že každý národ má pod božím slnkom svoj čas aby vystúpil a predviedol niečo nové.

Až príde čas Slovanský národ má dať svetu podľa nich duchovnú vedu, ktorá bude všetko zjednocovať a rozšíri mŕtvu materialistickú vedu o náboženský a morálny rozmer!
Preto napísali: „Veda, či jako daktorí chcú vedba, t.j. povedomosť jasná a zretedlná toho, čo je v nás, okolo nás, v duchu aj v prírode, na nebi aj na zemi, srozumenia toto ducha ludskieho túžbam duchovným vyšším; táto hovorím veda je to najčistejšie vychovávania človeka aj človečenstva“.

Avšak to čo je, neodsudzujú, práve naopak, skladajú poklonu materialistickej vede a vnímajú jej oprávnené miesto pod božím slnkom keď píšu:„Nemci poznávali po čiastkach, a mi poznáme Boh dá celkom; ale keď má byť toto, muselo byť i to prvšie“.
A následne píšu: ... čo tamtí všetci pre svoj svet boli, to musí v sebe vedomec slovanský ako jeden moment zvariť, a tak pôvodne – slovanským okom svojím vidieť pravdu svetov duchovných a vyrozprávať... vyspievať“

Teda naša slovanská veda priamo stavia na materialistickej vede, lebo materialisti rozviedli svoje poznávanie a rozlišovanie sveta do dokonalosti. Avšak tohto prílišného zamerania na jednu konkrétnu vec, časť, sa má Slovanský vedec vyvarovať! lebo utopením sa v prílišných detailoch a dívaním sa na vec príliš z blízka sa stratí to pravé pozanie, ktoré získame, keď sa na vec, jav pozrieme ako na celok a z diaľky, aby sa nestratilo vnímanie božieho rukopisu. Preto napísali: „Nemci poznávali po čiastkach, a mi poznáme Boh dá celkom; ale keď má byť toto, muselo byť i to prvšie“. „Nie kto dobre rozlišuje dobre učí, ale kto dobre spája dobre učí“.

My sa preto budeme odrážať pri našom vysvetľovaní sveta a dokazovaní od nasledovného tvrdenia, ktoré si žiada hlbšie pochopenie.
„Najprednejší ťah vedy slovanskej bude a musí byť videnia duchovnô pravdy celej“. „Charakter vedy slovanskej je celosť, je zaokrúhlenia. Slovanská veda musí všetky čiastky do celosti shladať a všetko rozdvojenô a rozsekanô sjednocuvať, bo keď by to nerobila, prestala by byť slovanskou. Veda naša je more, do ktorého všetkie potoky vied sa slievajú. Veda slovanská musí byť absolútnou jednotou všetkých momentov poznania pravdy“.

Aby sme toto tvrdenie správne chápali a odhalili jeho skutočnú silu, a aby nebolo príliš abstraktné, odtrhnuté od toho, čo si má človek vlastne predstaviť, budeme ho ukazovať v praxi. Viď ďalšie príspevk v ktorých si ukážeme vplyv archanjela Gabriela, Orifieal, Rafaela a Anaela, alebo 4 planét - Mesiaca, Saturna, Merkúru a Venuše.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2015 :  21:33:47  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Uvedomil som si, že skôr ako pôjdeme ďalej by som mal vysvetliť určité pojmy, ktoré tu budeme používať a určité termíny pre určitý typ evolučnej teórie. Budeme sa venovať hlavne evolúcii a budeme pracovať s pojmami ako:
1. konvergencia = zmena, premena;
2. synchronicita = ,,zmysluplná náhoda" napr. na vaše dvere zaklope predajca elektriny akurát keď si pozeráte účet za elektrinu;
3. synchrónna konvergencia = rovnaká zmena, premena u rôznych druhov v rovnakom čase.

Tie teórie evolúcie:
gradualistická teória evolúcie – evolúcia spočíva v postupnom a stálom hromadení malých zmien počas dlhého časového obdobia
punktualistická teória evolúcie – síce platí gradualistická teórie evolúcie, ale postupný vývoj je prerušovaný obdobím prudkých evolučných zmien, pri ktorých z malých izolovaných populácií veľmi rýchlo vznikajú nové druhy.

Punktualistickú teóriu by som vypichol, lebo tá nás bude zaujímať asi najviac.

Takže poďme do praxe. Darwin svoju evolučnú teóriu, ktorá sa dnes uznáva, postavil na dvoch princípoch - princípe prirodzeného výberu, ktorý doplnil o pohlavný výber. Tieto princípy sú vo vzájomnom protiklade.

Tri hlavné princípy darwinizmu:
1.Organizmy sa rozmnožujú geometrickým radom, ale len malé
percento z nich prežije až do dospelosti.
2.Jedince v populácii sú mierne odlišné (variabilné). Ich prežitie nie je
náhodné, ale dochádza k neustálemu boju o život, pričom objektívne
podmienene (zákonite) prežijú len organizmy, ktoré sú lepšie
prispôsobené prírodným podmienkam ako ich konkurenti.
3.Dochádza teda k prirodzenému výberu, vďaka ktorému sa
prispôsobenie organizmov postupne zvyšuje.

Pohlavný výber:
Jedince si vyberajú pohlavného partnera. Výber prebieha na základe znakov, ktoré súvisia so zdravím a plodnosťou partnera. Často však vedie ku vzniku znakov, ktoré nemajú adaptívny význam pre svojho nositeľa, dokonca mu môžu byť čiastočne na ťarchu, tieto ťažkosti sú však kompenzované úspechom v párení (a tým aj plodení potomstva).

V tejto téme sa podujmeme niektoré tieto princípy vyvrátiť a ukázať ako nedostatočné popisujú evolúciu, následne ponúkneme iný komplexnejší pohľad obohatený aj o duchovno nábožensko morálny rozmer (pripomeňme si Guest tvrdil, že néboženstvo evolúciu vysvetliť nedokáže!!!) v zhode so štúrovcami.

Začíname:

,,Astrológovia veria, že svet začal vo veku Barana" M. Ficino

Hľa obr. 1 na hlbšie zamyslenie, lebo k tomuto obrázku sa budeme neustále vracať.Obrázok ktorý máme práve pred sebou popisuje najvýraznejšie zmeny v daných geologických obdobiach zeme a je rozdelený podľa 12 znamení s prisúdením konkrétnych paleontologických dôb. Obdobia vlády jednotlivých znamení sa tu počítajú na niekoľko miliónov rokov a sú zložené z ďalších menších vekov.

1. Prvé obdobie (Baran), bolo obdobím, keď bola zem ešte len ohnivou guľou a spadá pod duchovnú nadvládu planéty Mars ktoré je vo všeobecnosti ohnivým znamením - zhoda duchovného poznania a materializmu.

2. Obdobie druhé (Býk), spadá už pod vládu planéty Venuša a na zemi sa skutočne začína objavovať prvý život (o aký ide, treba si naštudovať odbornú literatúru). Z tohto obdobia sa nám toho moc nezachovalo, nakoľko živočíchy v tomto období boli veľmi jednoduché a mäkké, preto nezostali ani len ich skameneliny.
My, ale na základe angelológie tvrdíme, že v čase vlády Venuše, ktorá zodpovedá za všetko spojené s krásou a silnejším zmyslovým životom, sa pustá zem začala okrášľovať prvým primitívnym životom a na zemi sa prejavila pozdvihnutejšia vyššia forma bytia (sám život). A bol to práve princíp lásky, ktorý začal na pustú zem priťahovať život z duchovného sveta. Ďalej tvrdíme, že podoby týchto nezachovaných živočích boli typu hviezdica, kalich, zvon ... (akoby kvety) a aj ich pohyb sa podobal na niečo ako šírenie do okolia (vysvetlíme si to ešte neskôr). Niečo na štýl medúz. Zapamätajme si toto: pod vládou planéty Venuša sa život pozdvihuje na vyššiu úroveň, zároveň sa všetko okrásňuje a s krásou vstupuje do života aj smrť.

3. Obdobie (Blíženci), je obdobím vlády planéty Merkúr. Z tohto obdobia, hlavne z jeho konca sa objavujú prvé skameneliny živočíchov z ktorých najznámejší je trilobit. Najvýznamnejšie pre nás z tohto obdobia je vstup symetrie do stavby živočíchov. Zapamätajme si toto: Pod vládou planéty Merkúr sa všetko hojí, rastie, silne regeneruje, podporujú sa životné sily, objavuje sa potreba symetrie. K tomuto obdobiu sa vrátime neskôr.

Prosím povšimnite si symetrickosť trilobita na tomto obrázku:


Ostatné obdobia v budúcich dňoch.


Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2015 :  22:52:28  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Mas v tom trosku hokej. Biblia zacina slovami: na pociatku stvoril Boh nebo a zem....
to co uvadzas ty je zaciatok Janovho evanjelia a nie Biblir.

Prosim ta neplet sem astrologiu. Ta nema nic spolocne ani s vedou ani s historiou a uz vobec nie s vierou. Astrologia je len vymyslena projekcia mytologie a greckych bozstiev do oblohy. V skutocnosti suhvezdia ani neexistuju. Je to len projekcia rozne vzdialenych hviezd ktore vytvaraju na oblohe pri pohlade zo zeme urcite obrazce. A tie obrazce ani nie su stabilne ale sa v case menia. Nemaju a ani nemozu mat nijaky vplyv na zivot cloveka alebo na zem a jej vyvoj.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  15:18:45  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Mak, Jánovo evanjelium je súčasťou Biblie nového zákona. Chceš povedať, že to čo tvrdí nie je pravda?
Ďalej o astrológii mlč, lebo o nej vôbec nevieš nič. To čo tu píšeš som už vyvrátil v téme o anjeloch kde som ju obhajoval a ukázal ako hlboko je astrológia v katolícizme a TY O TOM NEMÁŠ ani len šajn. O tých projekciách mlč tiež, lebo len dokazuješ ako si duchovne slepý. Lebo sa staviaš do role, že ty si tu ten duševne v poriadku, lebo veríš v 1 boha, no ostatní boli slabomyseľní, lebo verili vo viacerých bohov. Ich bohovia boli blud, ale ten tvoj je ten reálny. Prepáč takto nie. Opýtaj sa guesta na seba, povie ti, že aj tvoj boh je len psychologická projekcia a blud. Takže sám dôkaz uviesť nevieš, no namiesto toho aby si sa tu v téme niečo naučil, prídeš sem špliechať svoju nevedomosť.

Ďalej to o tých súhvezdiach, prečítaj si poriadne čo som písal. Tie bytosti sú reálne, na základe ich následne označili ľudia hviezdy do ich súhvezdí. Súhvezdia a znamenia NIE SÚ JEDNO A TO ISTÉ.

Neskôr prídem pokračovať ďálej. Všetko čo sme si zatiaľ uviedli sú príklady na synchronicitu. Dostávame sa ale už do období mladších v ktorých sa zachovali viaceré fosílie a nálezy a preto sa bude dať o dôkazy oprieť ďaleko konkrétnejšie.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  19:06:17  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Janovo evanjelium nespochybnujem, ale ty si chybne uviedol ze tymi slovami zaci a Biblia.
o astrologii samozrejme nebudem mlcat pretoze astrologia odporuje fyzike, viere, Biblii a zdravemu rozumu. Pokial tu chces splietat astrologicke nezmysly nemame sa o com bavit. Plati co som uviedol skor. A len na okraj: merkur vladca.. ha ha! Merkur je nehostinna planeta len kusy skalia. Nech sa na oblohe nachadza kdekolvek nema a nemoze mat nijaky vplyv Na zem okrem gravitacneho, ale aj to je zanedbatelne male! Mas aspon strednu skolu? Aj tam sa preberaju zaklady astronomie, ktore ti zjavne chybaju. Hviezdy, planety, nebeska mechanika je hola a triezva fyzika bez realneho vplyvu na duchovne veci.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  19:59:23  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Priznávam, nezačína tak Biblia, ale Jánovo evanjelium platí a to nespochybňuješ ani ty, takže toľko k tvojej hre chytať sa za slovíčka.
Čo sa týka toho ostatného, materialisti by mali z teba radosť ty si veriaci materialista. Ešte šťastie že si Boha nezaprel, hoci si ho už ukrižoval. Smutné. Koľko že to máš rokov a koľko že z nich si kresťan? Vidíš, ja som od mala vyrastal v katolíckej rodine a viem, že základom katolíckej viery je, že všetko viditeľné ako i neviditeľné povstalo z duchovného sveta, z Boha. Teda všetko materiálne má svoju duchovnú príčinu a účel. Preto keď hovorím o Merkúre alebo inej planéte, nemám vôbec na mysli ich fyzikálny vplyv. Takže prezraď ty mne, máš aspoň vychodenú tú základnu školu?! Neunúvaj sa odpovedať, lebo svoj názor si už vyjadril. Viem presne čo si za človeka, do kostola chodíš, do pŕs sa búchaš aký si ty silný katolik, ale len čo výjdeš hneď začneš robiť všetko opačné ako si v kostole prestieral.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  20:21:31  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Poďme ďalej, aby sme sa pohli.

Ďalším veľkým obdobím, ktoré je vymedzené starou náukou o anjeloch je obdobie (Raka) ktoré je spojené s Mesiacom.
Čo vieme o období raka povedať?


Rak a všeobecne mesačný princíp je spojený podľa astrológie s dávaním do hmoty, bujnením, nekontrolovateľným rastom, materstvom ale aj s vápennatým procesom. Rak predstavuje tie druhy zvierat, ktoré nazývame kôrovce.
Tvrdíme teda, že toto obdobie nebolo náhodou obdobím objavenia sa prvých ulitníkov, koralov a tvorov pripomínajúcich kôrovcov. Pretože duchovné znamenie na oblohe viedlo ku konvergenciám jak živočíchov tak rastlín. To znamená, že v dobe keď na duchovnom pozadí pôsobil Cherubín raka v spojení s Mesiacom a jeho predstaviteľom archanjelom Gabrielom sa na zemi začali objavovať prvé kôrovce a ulitníky a rovnako tak aj riasi, ktoré mali potrebu vytvárať vápennaté štruktúry. To znamená, že udalosť ktorá sa stalo v tomto období nie je len synchronicitou, ale aj synchrónnou konvergenciou. Živočíchy a rastliny mali teda v istom období potrebu vytvárať vápennaté štruktúry, čo znamená, že konvergencie neboli náhodné, ale naopak navzájom od seba vzdialené druhy podliehali tomu istému tvorivému princípu! Aj toto pozorovanie a tvrdenie je v zhode s objavmi materialistickej vedy.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  20:36:12  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Poďme ďalej, aby sme sa pohli.

Ďalším veľkým obdobím, ktoré je vymedzené starou náukou o anjeloch je obdobie (Raka) ktoré je spojené s Mesiacom.
Pôvodne zaslal Chodec - 07 máj 2015 :  20:21:31
mam otazku, preco je obdobie vzniku korovcov spojene so suhvezdim raka a co ma spolocne s Mesiacom?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  20:48:49  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
1. Prvé obdobie (Baran), bolo obdobím, keď bola zem ešte len ohnivou guľou a spadá pod duchovnú nadvládu planéty Mars ktoré je vo všeobecnosti ohnivým znamením - zhoda duchovného poznania a materializmu
Pôvodne zaslal Chodec - 06 máj 2015 : 21:33:47
co ma planeta mars spolocne s ohnom? vieme ze Mars je sucha planeta bez atmosfery ktora by umoznila horenie, jej cervenkasta farba pozorovana na oblohe je sposobena oxidmi zeleza, ktory v podobe prachu pokryva na planete takmer vsetko

citácia:
2. Obdobie druhé (Býk), spadá už pod vládu planéty Venuša a na zemi sa skutočne začína objavovať prvý život (o aký ide, treba si naštudovať odbornú literatúru). Z tohto obdobia sa nám toho moc nezachovalo, nakoľko živočíchy v tomto období boli veľmi jednoduché a mäkké, preto nezostali ani len ich skameneliny.
My, ale na základe angelológie tvrdíme, že v čase vlády Venuše, ktorá zodpovedá za všetko spojené s krásou a silnejším zmyslovým životom, sa pustá zem začala okrášľovať prvým primitívnym životom...
Pôvodne zaslal Chodec - 06 máj 2015 : 21:33:47
na venusi nemoze existovat zivot - je to planeta, ktora ma pre zivot najhorsie podmienky - priemerna teplota je 420°C, prsi tam kyselina sirova, tlak na povrchu je 90x vyssi nez na Zemi, tiez je vysusena na kost a jej den trva dlhsie nez jej rok... akym divnym sposobom by niekto spojil takuto pekelnu planetu so vznikom zivota?

citácia:
3. Obdobie (Blíženci), je obdobím vlády planéty Merkúr. Z tohto obdobia, hlavne z jeho konca sa objavujú prvé skameneliny živočíchov z ktorých najznámejší je trilobit. Najvýznamnejšie pre nás z tohto obdobia je vstup symetrie do stavby živočíchov. Zapamätajme si toto: Pod vládou planéty Merkúr sa všetko hojí, rastie, silne regeneruje, podporujú sa životné sily, objavuje sa potreba symetrie
Pôvodne zaslal Chodec - 06 máj 2015 : 21:33:47
preco je so vznikom symetrie spajana planeta, ktora ma najmenej symetricky a pravidelny pohyb po orbite? tato planeta je takisto absolutne nevhodna pre zivot - extgremne rozdiely teplot vo dne a v noci od +430°C do -180°C; povrch planety je bombardovany slnecnym ziarenim a dokonale vysterilizovany, ma tiez synchronnu rotaciu so Slnkom co sposobuje extremne dlhe dni a noci

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  21:17:50  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Chodec prepac ale vacsie somariny som este nevidel. Ake ze obdobie raka!. Vo vesmire vladne fyzika a zakony ktore do prirody vlozil Boh. Vratane tych podla ktorych sa svet vyvyja. Astrologia, vplyv planet a akesi znamenia su hlupostou pre povercivcov. Opakujem znamenia su vymyslom a len projekciou ktora v skutocnosti neexistuje. Duchvny vplyv je jedine od Boha, Jeho stvoritelskeho aktu a vykupitelskeho diela Jezisa. Duchovny vplyv planet je rovnaky ako duchvny vplyv kamenolomu alebo kopy strku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  21:20:02  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Na tvoje otázky odpoviem Guest až na konci, lebo by som sa k tomu čo je podstatné ani len nedostal. Tieto otázky mi kladieš dookola a už niekoľko krát som ti na ne odpovedal. Ak dovolíš, budem pokračovať, lebo si sám chcel vedieť ako môže náboženstvo vysvetliť evolúciu. Ja ti teda už odpovedám.

5. Ďalšie veľké obdobie, ktoré prichádza po období objavenia sa života vo vode - koralov, vápennatých rias, ulitníkov, lastúrnikov a ... je obdobím cherubína Leva, spojeného so Slnkom.

Toto obdobie je charakteristické tým, že sa objavujú prvý krát nové druhy živočíchov a sú to ryby. Ani toto objavenie sa práve rýb nie je náhoda.
V zhode so starou astrológiou budeme na základe duchovnej vedy tvrdiť nasledovné. Slnko znamená vždy stred okolo ktorého sa točí všetko a tvorí centrum slnečnej sústavy a tak ako je tomu na oblohe, tak aj duchovné pôsobenie slnka - archanjela Michala a duchov elohim vnáša do života rastlín a zvierat centrálne časti. So slnkom sa spája preto vždy srdce a chrbtica.
Preto na základe pozorovania nastupujúceho duchovného princípu budeme tvrdiť, že po období raka budú v období Leva nasledovať v rastlinnej ríši a zvieracej ríši také zmeny, ktoré budú v zvieratách tvoriť akýsi stred, oporu pre všetko ostatné.
Materialistická veda tento princíp potvrdzuje. Pod vládou Slnka začínajú zvieratá rozvíjať prvý krát chrbticu a rastliny stonku. Sú to práve ryby ktoré sú prvými stavovcami. Tá istá sila teda zasiahla do konvergencií zvierat a rastlín tak, že spoločne začali v sebe vytvárať tie isté šturktúry.

Nie náhodou sa do dnes hovorí o človeku ktorý je amorálny a nemá morálny stre, že nemá chrbtovú kosť. Jedná sa teda o ďalšiu synchronicitu a ďalšiu synchrónnu konvergenciu. Rastliny a zvieratá rôznych druhov rozvíjali v tom istom období tie isté štruktúry!

Pripomeňme si. Synchrónne konvergencie priamo vylučujú princíp náhody v evolúcii života na zemi. Rozvíjanie tých istých štruktúr u rôznych organizmov v rovnakom časovom období nie je náhodou, ale presne riadeným božím dielom.

Chcel by som sa ale teraz už presunúť k znameniu Panny a planéte Merkúr, ktorá vystupuje v jej znamení o odhaliť jednu z najvyšších duchovných právd .


Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  21:25:03  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Na tvoje otázky odpoviem Guest až na konci, lebo by som sa k tomu čo je podstatné ani len nedostal. Tieto otázky mi kladieš dookola a už niekoľko krát som ti na ne odpovedal. Ak dovolíš, budem pokračovať, lebo si sám chcel vedieť ako môže náboženstvo vysvetliť evolúciu. Ja ti teda už odpovedám.

5. Ďalšie veľké obdobie, ktoré prichádza po období objavenia sa života vo vode - koralov, vápennatých rias, ulitníkov, lastúrnikov a ... je obdobím cherubína Leva, spojeného so Slnkom.

Toto obdobie je charakteristické tým, že sa objavujú prvý krát nové druhy živočíchov a sú to ryby. Ani toto objavenie sa práve rýb nie je náhoda.
V zhode so starou astrológiou budeme na základe duchovnej vedy tvrdiť nasledovné. Slnko znamená vždy stred okolo ktorého sa točí všetko a tvorí centrum slnečnej sústavy a tak ako je tomu na oblohe, tak aj duchovné pôsobenie slnka - archanjela Michala a duchov elohim vnáša do života rastlín a zvierat centrálne časti. So slnkom sa spája preto vždy srdce a chrbtica.
Preto na základe pozorovania nastupujúceho duchovného princípu budeme tvrdiť, že po období Raka budú v období Leva nasledovať v rastlinnej ríši a zvieracej ríši také zmeny, ktoré budú v zvieratách tvoriť akýsi stred, oporu pre všetko ostatné.
Materialistická veda tento princíp potvrdzuje. Pod vládou Slnka začínajú zvieratá rozvíjať prvý krát chrbticu a rastliny stonku. Sú to práve ryby ktoré sú prvými stavovcami. Tá istá sila teda zasiahla do konvergencií zvierat a rastlín tak, že spoločne začali v sebe vytvárať tie isté šturktúry.

Nie náhodou sa do dnes hovorí o človeku ktorý je amorálny a nemá morálny stred, že nemá chrbtovú kosť. Jedná sa teda o ďalšiu synchronicitu a ďalšiu synchrónnu konvergenciu. Rastliny a zvieratá rôznych druhov rozvíjali v tom istom období tie isté štruktúry! Čo myslíte, prečo sa kresťania označujú práve rybou?!

Pripomeňme si. Synchrónne konvergencie priamo vylučujú princíp náhody v evolúcii života na zemi. Rozvíjanie tých istých štruktúr u rôznych organizmov v rovnakom časovom období nie je náhodou, ale presne riadeným božím dielom.

Chcel by som sa ale teraz už presunúť k znameniu Panny a planéte Merkúr, ktorá vystupuje v jej znamení o odhaliť jednu z najvyšších duchovných právd.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2015 :  22:09:14  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Pri čítaní mojich príspevkov do témy vždy sledujte znamenia ktoré som sem dal v prvom obrázku.

6. Ďalším veľkým obdobím ktoré prichádza, je obdobie veku Panny a Merkúra. Už vyššie sme si povedali, že astrologicky Merkúr znamená, životnú silu, rastovú silu, regeneráciu, hojenie, ale aj rytmické štruktúry a rytmus (slovo rytmus je prava za slovo symetria). Spomeňte si na obrázok vyššie prilepeného trilobita. Upozornil som vás hlavne na symetriu - rytmus, teda na jeho obojstranné rebrovanie. Viď ešte raz.


V zhode so starou náukou o anjeloch ako aj s astrológiou budeme znovu tvrdiť nasledovné: po nástupe ukončenia duchovného pôsobenia Leva, bude duchovne pôsobiť znamenie Panny, ktoré je spojené s Merkúrom. A pod vplyvom tohto duchovného pôsobenia Merkúru sa na Zem vráti rytmus a životná sila a rastliny ako aj zvieratá budú vytvárať rytmizované štruktúry! NIE INAK!

Čo nám hovorí materialistická veda o tomto období? Toto obdobie je charakteristické bujnením vegetácie z pomedzi ktorej sa najviac rozvíjali Paprade, prasličky a plavúne, ktoré dosahovali obrovských rozmerov. Viď obrázok


a tak isto z vody vyšli na súš prvé plazy.


Možno to teraz ešte nevidíte, ale čo nám obrázok vyššie ukazuje? Ukazuje nám niečo čo si ani do dnešných dní materialistická veda nebola schopná všimnúť! avšak duchovnej vede táto skutočnosť neuniká!

Oným tvorom na obrázku je zviera nazývané Dimetrodon a čím je toto zviera zaujímavé? To zistíme keď svoju pozornosť zameriame na jeho vnútro.

Duchovná veda teda tvrdí, že tá istá sila, ktorá formovala rytmus trilobita: sa vo veku Panny - Merkúra vrátila a spôsobila že sa trilobity, paprade a živočíchy na seba podobali
Hľa trilobit, papraď a kostra tohto vyhynutého živočícha.
Tá istá duchovná sila, dala teda v presne tých istých obdobiach vzniknúť rytmickému trilobitu, ktorého stavba sa neskôr prejavila v stavbe listu paprade a živočíchov! O náhodnej mutácii vonkoncom nemôže byť ani REČ a slovanská slávik pravdy práve zaspieval!

Evolúcia živej prírody je riadená tými istými silami, ktoré nad svetom bdejú už od jeho počiatku. Trilobit, papraď aj dimetrodon sú si identické! a vznikli v rovnakom období. Teda za vlády archanjela Rafaela - Merkúra, ktorý je anjelom hojenia, liečenia životných síl.

Položme si teda ale otázku, čo bolo zmyslom takéhoto tvorenia? Zmyslom tohto tvorenia bolo vybudovať u zvierat hrudný kôš. A táto istá sila sa zem vrátila aj o niečo neskôr a prebudila u ľudí túžbu stavať katedrály. Teda rebrované hrudníky v ktorých strede sa nachádza duchovné srdce - oltár. Za gotickou architektúrou stojí jedná a tá istá bytosť ako za obdobia vzniku papradí, trilobitov a zvierat s papraďou v svojom vnútri.

Aby toho nebolo málo odkryjeme ďalšiu duchovnú pravdu, lebo po období Panny nasleduje obdobie návratu planéty Venuša - Váh.[/b]

A čo možno od Venuše očakávať? Do prírody sa vráti krása, ale aj smrť.

Ďakujem Guest za upozornenie na slovo symetria. Už som sa opravil.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2015 :  08:51:34  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Také hyperdrísty som tu na fóre nevidel už ani nepamätám ...

Rak, kôrovce, Panny, Merkúr ....

Chodec, uvedom si, že to že sa niektoré súhvezdie volá Rak a iné Veľká medvedica, neznamená pre naše mozgy, duše či symetrické rebrá absolútne nič.

V podstate ide o dohodu - kompromis, že súhvezdia poznáme tak ako ich poznali starí Gréci, a názvy hviezd sú v drvivej väčšine tak, ako ich poznali starí Arabi.

Keby pri Viedni nevyhral Ján Sobieski, ale Mehmed, nemali by sme na oblohe ani Raka ani Pannu ale nejaké celkom iné zvery, a mytologických hrdinov tak ako ich poznali Arabi.

PS.
Rytmické trilobity - symetrie.

Keď chceš vidieť pekné symetrie, klikni na ten odkaz, nemusíme obdivovať praveké skamenené zdochliny.
https://www.google.sk/search?q=ass&biw=1920&bih=943&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=1lpMVZHnH4ac7gbt7wE&ved=0CAYQ_AUoAQ#


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2015 :  10:21:13  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
clovece... to su neskutocne vymysly co sem postujes

dimetrodon - objavil sa v perme (295-272 mil rokov)
trilobit - objavil sa v skorom kambriu (541-509 mil rokov)
paprad - objavili sa v skorom devone (420-393 mil rokov)

ako je mozne vidiet, tieto organizmy nemaju v podstate nic spolocne a neobjavili sa v rovnakom obdobi (aj ked existovali urcite obdobie v rovnakom obdobi)

segmentacia vacsiny tiel zivocichov nema spolocny morfologicky zaklad - trilobity boli zastupcovia clenovcov (prvoúste) a dimetrodon bol zastupca stavovcov (druhoúste); mimochodom dimetrodon nebol plaz ale synapsid co je rany cicavec; paprad je rastlina a jeho forma segmentacie je uplne o niecom inom a nema nic spolocne so segmentaciou u zivocichov

tato posadnutost angelologov kvazipodobnostou vonkajsich znakov je sice zaujimava, ale vonkoncom povrchna, nepresna a vychadza z nespravneho predpokladu; analogiou je povazovat zraloka, delfina, ichtyosaura a tuniaka za zivocichy nejako spojene obdobim vzniku, lebo sa navzajom napadne podobaju vonkajsim tvarom tela

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2015 :  15:35:47  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Chodec sa spamataj! Ani logika,ani veda, ani rozum, ani teologia, len vyplody chorych mozgov a neskutocne kecy. Nemaju nic spolocne s realitou, vyskumom, vyvojom, vztahmy a uz vobec nie so zdravym rozumom. Ved tym kecom ani sam neveris a ak nahodou ano tak mas hlavu len na to aby ti neprsalo do krku!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2015 :  20:53:45  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Hneď niekoľko omylov Guest. Dnes budem reagovať na teba, lebo na tých ostatných nemá zmysel reagovať. Čo si o nich myslím som už dal dostatočne najavo. Nemá zmysel diskutovať s ľuďmi ktorí vôbec nepoznajú históriu vlastného náboženstva a aj keď sú na to upozornení, nemajú ani len toľko chochmesu aby si niečo doštudovali.

Omyl guest, majú spoločné všetko. Tieto živočíchy sa skutočne objavili v rovnakom období. Obdobia ktoré si uviedol sa priamo prekrývajú s obdobiami, kedy vládol archanjel Rafael - Merkúr. Obdobie v ktorom sa objavili bolo preto jedno a to isté. Snažím sa čo najpresnejšie popisovať obdobie, kedy vládol a čo bolo hnacím motorom danej doby.

Vieš, ty proste akoby si nechcel pochopiť a ani akoby nechápeš lopatistickému výkladu. Keď napíšem, že napr. že nejaká rastlina, následne aj nejaký živočích sa objavili na jar, tak ty prídeš s tvrdením, že tieto živočíchy sa neobjavili v to isté obdobie, lebo rastlina sa objavila 30 marca a živočích až 1 júna. A akoby ti unikalo, že to je stále Jar. Neskutočné čosi.

Budem reagovať predsa ešte na tento baránkov výplod:
Chodec, uvedom si, že to že sa niektoré súhvezdie volá Rak a iné Veľká medvedica, neznamená pre naše mozgy, duše či symetrické rebrá absolútne nič.

Znovu som hore napísal, že súhvezdie a znamenie NIE JE TO ISTÉ. Píšem o vplyve znamení!. Znamenie na nás má vplyv, súhvezdie nie.
Pre istotu teraz idem quotovať samého seba:
citácia:

1. Prvé obdobie (Baran), bolo obdobím, keď bola zem ešte len ohnivou guľou a spadá pod duchovnú nadvládu planéty Mars ktoré je vo všeobecnosti ohnivým znamením

2. NIE SÚ JEDNO A TO ISTÉ.

3. Pretože duchovné znamenie na oblohe viedlo ku konvergenciám ...

4. Chcel by som sa ale teraz už presunúť k znameniu Panny a planéte Merkúr ...

5. bude duchovne pôsobiť znamenie Panny ...

Pôvodne zaslal Chodec - 07 máj 2015 : 15:18:45Celkovo teda 5x!!! som použil slovo znamenie.

A pozri príde baránok a bude ma upozorňovať, aby som si uvedomil to, na čo ja upozorňujem od SAMÉHO začiatku. Skutočne tu má viac ľudí problém pochopiť predloženému textu. Teba som na to upozornil tiež.

Takéto reakcie sú jasným dôkazom toho, že títo ľudia nereagujú na mňa, ale na svoje projekcie. Mne kladu do úst to, čo netvrdím, následne ma idú poúčať o tom ako sa to vlastne má, lebo ja podľa nich tvrdím, že nás ovplyvňujú SÚHVEZDIA.
Najlepšie na tom je, že sa ma opýtajú či som vychodil základnú školu. Neviem či sa mám smiať, alebo plakať.

Mimochodom, ešte sme s témou neskončili, dôkazov bude pribúdať a budú priekaznejšie, preto sa môže veľmi rýchlo stať, že sa tento smiech rýchlo vytratí.

Ja sa ale takýmto reakciám nečudujem. Pre človeka ktorý to počuje prvý krát to tak pôsobiť môže a to čo som zatiaľ uviedol je málo na to, aby človek začal rozmýšľať ... do kelu niečo na tom pravdy asi je.
No uvidíme, ako sa tieto princípy ktoré popisujem začnú zreaľňovať pri vysvetľovaní vplyvu znamenia Váh a planéty Venuša, ktoré sa po období vlády Rafaela - Merkúra vracia znovu na zem.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2015 :  08:37:02  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Prosim vas zruste niekto tie jeho astrologicko-pohansko-magicke kecy!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2015 :  09:19:41  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Myslim, ze tejto poziadavke sa neda nevyhoviet.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12040  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 16 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Stigmatizovaná Anna Bohuslava Tomanová Téma Next Topic: Rozmýšľal som nad...  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06