Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Stigmatizovaná Anna Bohuslava Tomanová
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Klinická smrť - druhá šanca vďaka modlitbám Téma Next Topic: Duchovný prírodopis  

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 03 máj 2015 :  23:57:31  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/90793/anna-bohuslava-tomanova-49-ochrnuta-stigmaticka-konala-zazraky.html videa o nej
https://www.youtube.com/watch?v=-ImonVMfeaE

https://www.youtube.com/watch?v=AH6fWI0Wd_8

knihy o nej: http://www.farnostklasterec.cz/home/anna-bohuslava-tomanova/knihy


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora 

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2015 :  16:04:11  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Mňa by zaujímalo, existovali stigmy v období pred Kristom ?
Ďaľšia otázka znie, ako bol Ježiš v skutočnosti ukrižovaný, kde konkrétne pribíjali klince ?
Nie je to náhodou choroba, anomália ?
Nakoľko sú dané príbehy pravdivé ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tomix

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2015 :  17:22:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: tomix  Pridať tomix do zoznamu priateľov
citácia:
Mňa by zaujímalo, existovali stigmy v období pred Kristom ?
Ďaľšia otázka znie, ako bol Ježiš v skutočnosti ukrižovaný, kde konkrétne pribíjali klince ?
Nie je to náhodou choroba, anomália ?
Nakoľko sú dané príbehy pravdivé ?



Pôvodne zaslal lubomir - 31 máj 2015 :  16:04:11



Nie su zname, pokial viem ziadne zaznamy o stigmatizovani pred Kristom, vzhladom na to,ze stigmatizmus je symbolom ukrizovaneho Jezisa.

Co sa tyka techniky ukrizovania, ukrizovanie bolo v tej dobe pomerne rozsireny sposob poravy u Perzanov a aj Grekov a Rimania ho prevzali a zdokonalili. O sposobe Jezisoveho ukrizovania, vieme toho pomerne malo, najme preto lebo o tom nie je presny zaznam a ak nejaky bol, tak v pribehu rokov ci desatroci sa samozrejme stratil alebo znicil. Pre Rimanov tej doby, hoci boli znami svojou dokladnostou a pedantnostou vo vsetkom co robili, to bol pripad ako kazdy iny predtym a aj potom. Navyse techniky ukrizovania sa dost menili aj od lubovole katov, napriklad niekde sa priklincovali iba nohy, niekde iba ruky, niekedy aj ruky nohy, niekedy sa len odsudeny ku krizu priviazali. Pokial vieme zo svedectiev, ktore mozeme povazovat za nezavisle a sirili sa Tradiciou, tak Jezisovi klinovali aj nohy aj ruky, nasiel sa aj Jezisov kriz aj klince, ale kde presne boli klince umiestnene nevieme, len mozeme predpokladat. Nejake indicie sa daju vycitat z Turinskeho platna.

Co sa tyka samotneho stigmatizmu, nie som sice lekar, ale nemam vedomost o tom,ze by existovala choroba ci anomalia, ktora by nahle spravila dieru do ruky ci nohy ci rany podobne bicovaniu (a uz vobec nie skrz na skrz) a sposobila by krvacanie. A pripadne neskor sa sama od seba zahojila...

Vsetky pripady stigmatizmu boli a su vzdy velmi detailne vysetrovane Cirkvou, ale hlavne nezavislymi posudkami prave z dovodu vylucenia podvodu. A nebolo ich tak vela aby si to Cirkev nedokazala ustrazit kedze to ani velmi utajit nejde. Cirkev nema zaujem o podvody tohto typu , nicomu by to nepomohlo.

Napriklad znamy pater Pio, nas temer sucasnik a bol Janom Pavlom II. vyhlaseny sa svateho, bol tiez stigmatizovany a velmi detailne a s velkou skepsou (je to aj v zivotopisnom filme o patrovi) vysetrovany aj Cirkvou aj nezavislou lekarskou komisiou. Tiez ho podozrievali z podvodu a to jest,ze si rany spravil sam a leptanim si kyselinou si rany, ktore by sa inac mozno aj sami zahojili, udrziaval otvorene.Pouzili na to velmi jednoduchu metodu :). Ale ziaden podvod nebol dokazany...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 03 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 28 marec 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2015 :  17:47:35  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Mňa by zaujímalo, existovali stigmy v období pred Kristom ?
Ďaľšia otázka znie, ako bol Ježiš v skutočnosti ukrižovaný, kde konkrétne pribíjali klince ?
Nie je to náhodou choroba, anomália ?
Nakoľko sú dané príbehy pravdivé ?



Pôvodne zaslal lubomir - 31 máj 2015 :  16:04:11



Nie su zname, pokial viem ziadne zaznamy o stigmatizovani pred Kristom, vzhladom na to,ze stigmatizmus je symbolom ukrizovaneho Jezisa.

Co sa tyka techniky ukrizovania, ukrizovanie bolo v tej dobe pomerne rozsireny sposob poravy u Perzanov a aj Grekov a Rimania ho prevzali a zdokonalili. O sposobe Jezisoveho ukrizovania, vieme toho pomerne malo, najme preto lebo o tom nie je presny zaznam a ak nejaky bol, tak v pribehu rokov ci desatroci sa samozrejme stratil alebo znicil. Pre Rimanov tej doby, hoci boli znami svojou dokladnostou a pedantnostou vo vsetkom co robili, to bol pripad ako kazdy iny predtym a aj potom. Navyse techniky ukrizovania sa dost menili aj od lubovole katov, napriklad niekde sa priklincovali iba nohy, niekde iba ruky, niekedy aj ruky nohy, niekedy sa len odsudeny ku krizu priviazali. Pokial vieme zo svedectiev, ktore mozeme povazovat za nezavisle a sirili sa Tradiciou, tak Jezisovi klinovali aj nohy aj ruky, nasiel sa aj Jezisov kriz aj klince, ale kde presne boli klince umiestnene nevieme, len mozeme predpokladat. Nejake indicie sa daju vycitat z Turinskeho platna.

Co sa tyka samotneho stigmatizmu, nie som sice lekar, ale nemam vedomost o tom,ze by existovala choroba ci anomalia, ktora by nahle spravila dieru do ruky ci nohy ci rany podobne bicovaniu (a uz vobec nie skrz na skrz) a sposobila by krvacanie. A pripadne neskor sa sama od seba zahojila...

Vsetky pripady stigmatizmu boli a su vzdy velmi detailne vysetrovane Cirkvou, ale hlavne nezavislymi posudkami prave z dovodu vylucenia podvodu. A nebolo ich tak vela aby si to Cirkev nedokazala ustrazit kedze to ani velmi utajit nejde. Cirkev nema zaujem o podvody tohto typu , nicomu by to nepomohlo.

Napriklad znamy pater Pio, nas temer sucasnik a bol Janom Pavlom II. vyhlaseny sa svateho, bol tiez stigmatizovany a velmi detailne a s velkou skepsou (je to aj v zivotopisnom filme o patrovi) vysetrovany aj Cirkvou aj nezavislou lekarskou komisiou. Tiez ho podozrievali z podvodu a to jest,ze si rany spravil sam a leptanim si kyselinou si rany, ktore by sa inac mozno aj sami zahojili, udrziaval otvorene.Pouzili na to velmi jednoduchu metodu :). Ale ziaden podvod nebol dokazany...

Pôvodne zaslal tomix - 31 máj 2015 :  17:22:15



Skepticizmus je ale na mieste, to že nie sú záznamy, ešte neznamená, že niečo podobné nebolo aj pred Kristom, ale skôr by som sa chcel spýtať, prečo stigmy nastali až v období stredoveku (aspoň wiki zdroj, neviem či je to pravda) ? Prečo nie aj v staroveku ? Ono v skutočnosti, skoro všetky zázraky, ktoré sa dejú v RKC, sa dejú aj v iných kultúrach a diali sa aj v minulosti (napríklad nerozloženie tela po smrti), alebo iné varianty. Alebo ďaľšia vec je interpretácia, niečo sa udeje "zázračné" a každá kultúra to vysvetlí po svojom...

Indície z turínskeho plátna ? http://invivomagazin.sk/zahada-turinskeho-platna-niekolko-dolezitych-skutocnosti_77.htm
Ono je veľká pravdepodobnosť, že Ježišovi pribili klince do zápästie, nie cez dlane, dlane by neudržali váhu tela a podľa mňa si na Ježišovi dali záležať a nič neodfláknuť.

Čo sa týka Pátra Pia, čo ak bol naozaj podvodník ? Ja chápem, že je tomu ťažké uveriť, najmä ak od malička niekto niekomu hovorí, že bol čestný, alebo vyrastáš v kultúre, ktorá má určité predstavy o niekom, indoktrinácie sa dá len ťažko zbaviť, ale čo takto kritický pohľad?
http://invivomagazin.sk/zazraky-svatcov-stigmy-patra-pia_193.htm

Ozaj, hovorí ti niečo hemolakria ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tomix

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2015 :  23:01:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: tomix  Pridať tomix do zoznamu priateľov
citácia:
Skepticizmus je ale na mieste, to že nie sú záznamy, ešte neznamená, že niečo podobné nebolo aj pred Kristom, ale skôr by som sa chcel spýtať, prečo stigmy nastali až v období stredoveku (aspoň wiki zdroj, neviem či je to pravda) ? Prečo nie aj v staroveku ? Ono v skutočnosti, skoro všetky zázraky, ktoré sa dejú v RKC, sa dejú aj v iných kultúrach a diali sa aj v minulosti (napríklad nerozloženie tela po smrti), alebo iné varianty. Alebo ďaľšia vec je interpretácia, niečo sa udeje "zázračné" a každá kultúra to vysvetlí po svojom...


Neskumal som a ani sa mi nechce podrobne skumat a ani to nie je vlastne nutne si odsledovat od kedy sa zaznamenane pripady stigmatizmu objavily prvykrat, mozno aj preto zaznamova technika nebola na takej urovni uz zmienovaneho stredoveku.Kludne mohli byt aj v staroveku, ja naozaj neviem. Wiki nie je zly zdroj informacii, naozaj nie, ale ani zdaleka nie je tam obsiahnute vsetko. Pozrel som si tie zdroje a zdali sa mi aj na Wiki prilis strucne. Preto by som sa radsej spolahol na overene oficialne Cirkevne zdroje, mozno nielen na zdroje Katolickej Cirkvi, ale hadam by aj nasi byzantski bratia mohli do toho nieco povedat, nechcem im v tomto ohlade nic uprierat...
Argumentaciu typu zazraky sa deju v inych kulturach som uz niekde videl, ale to by bolo celkom dobre dokazat, ale dost pochybujem,ze nieco take skutocne sa aj dialo, ale kto vie...Dalo by sa o tom zrejme dlho debatovat, preto sa budeme radsej drzat temy a to je stigmatizmus akozto specificky krestanskej mimoriadnej udalosti, cize rany Kristovej.
Samozrejme zdravy skepticizmus je nutny a je , hoci si to mozno nemyslis, aj v Katolickej Cirkvi, neprijmaju sa zazraky automaticky, trva to niekedy aj roky a je ich dost odmietnutnych najme tam kde je oddovodnena pochybnost a o mnohych sa ani clovek nedozvie kedze ide o individualne zalezitosti a aj ja by som mohol jeden-dva pridat ako svedectvo, ale nie je to dolezite...


citácia:
o sa týka Pátra Pia, čo ak bol naozaj podvodník ? Ja chápem, že je tomu ťažké uveriť, najmä ak od malička niekto niekomu hovorí, že bol čestný, alebo vyrastáš v kultúre, ktorá má určité predstavy o niekom, indoktrinácie sa dá len ťažko zbaviť, ale čo takto kritický pohľad?
http://invivomagazin.sk/zazraky-svatcov-stigmy-patra-pia_193.htm


Ak ma povazujes za bezrozmyslajuceho zadubeneho fanatika tak ta mozem u bezpecit,ze si na zlej adrese a hoci vyska mojho nie je na clenstvo v Menze, nie som ani zdaleka tak hlupy ani nevzdelany a mam dostatok kritickeho myslenia. Nebudem hodnotit relevantnost toho zdroja, ktory si tuna dal, samozrejme skepsa zo strany neveriacich je normalna a chapem ju. Aj Cirkev samotna mala s osobou p. Pia vo svojej dobe problem, ale p. Pio nech bol akykolvek, bol to clovek so svojou povahou,so svojimi chybamui, ale rozhodne to nebol nebol podvodnik, nakoniec to uznala to aj Cirkev samotna, hoci sa mu to snazili za zivota vsemocne dokazat . To je tak ked zavist a snaha zdiskreditovat niekoho je niekedy silnejsia ako zdravy rozum. Zial Zly ucinkuje aj tam kde by to nikdo necakal ...

citácia:

Ozaj, hovorí ti niečo hemolakria ?

Z prveho pocutia nie, ale ked som si nieco vyhladal tak som o tom pocul, cital som o tom v nejakom printovom mediu, ale to je jedno. Kazdopadne nejde o stigmatizmus.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 03 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 28 marec 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2015 :  06:19:29  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
...nie som ani zdaleka tak hlupy ani nevzdelany a mam dostatok kritickeho myslenia.
Pôvodne zaslal tomix - 31 máj 2015 :  23:01:22

a si si isty? pretoze o Piovi sa tvrdi ze bol schopny napr levitovat a byt naraz na dvoch miestach sucastne - cize veris tomu ze sa vedel vznasat nad zemou a rozdvojit?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2015 :  11:56:08  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Skepticizmus je ale na mieste, to že nie sú záznamy, ešte neznamená, že niečo podobné nebolo aj pred Kristom, ale skôr by som sa chcel spýtať, prečo stigmy nastali až v období stredoveku (aspoň wiki zdroj, neviem či je to pravda) ? Prečo nie aj v staroveku ? Ono v skutočnosti, skoro všetky zázraky, ktoré sa dejú v RKC, sa dejú aj v iných kultúrach a diali sa aj v minulosti (napríklad nerozloženie tela po smrti), alebo iné varianty. Alebo ďaľšia vec je interpretácia, niečo sa udeje "zázračné" a každá kultúra to vysvetlí po svojom...


Neskumal som a ani sa mi nechce podrobne skumat a ani to nie je vlastne nutne si odsledovat od kedy sa zaznamenane pripady stigmatizmu objavily prvykrat, mozno aj preto zaznamova technika nebola na takej urovni uz zmienovaneho stredoveku.Kludne mohli byt aj v staroveku, ja naozaj neviem. Wiki nie je zly zdroj informacii, naozaj nie, ale ani zdaleka nie je tam obsiahnute vsetko. Pozrel som si tie zdroje a zdali sa mi aj na Wiki prilis strucne. Preto by som sa radsej spolahol na overene oficialne Cirkevne zdroje, mozno nielen na zdroje Katolickej Cirkvi, ale hadam by aj nasi byzantski bratia mohli do toho nieco povedat, nechcem im v tomto ohlade nic uprierat...
Argumentaciu typu zazraky sa deju v inych kulturach som uz niekde videl, ale to by bolo celkom dobre dokazat, ale dost pochybujem,ze nieco take skutocne sa aj dialo, ale kto vie...Dalo by sa o tom zrejme dlho debatovat, preto sa budeme radsej drzat temy a to je stigmatizmus akozto specificky krestanskej mimoriadnej udalosti, cize rany Kristovej.
Samozrejme zdravy skepticizmus je nutny a je , hoci si to mozno nemyslis, aj v Katolickej Cirkvi, neprijmaju sa zazraky automaticky, trva to niekedy aj roky a je ich dost odmietnutnych najme tam kde je oddovodnena pochybnost a o mnohych sa ani clovek nedozvie kedze ide o individualne zalezitosti a aj ja by som mohol jeden-dva pridat ako svedectvo, ale nie je to dolezite...


citácia:
o sa týka Pátra Pia, čo ak bol naozaj podvodník ? Ja chápem, že je tomu ťažké uveriť, najmä ak od malička niekto niekomu hovorí, že bol čestný, alebo vyrastáš v kultúre, ktorá má určité predstavy o niekom, indoktrinácie sa dá len ťažko zbaviť, ale čo takto kritický pohľad?
http://invivomagazin.sk/zazraky-svatcov-stigmy-patra-pia_193.htm


Ak ma povazujes za bezrozmyslajuceho zadubeneho fanatika tak ta mozem u bezpecit,ze si na zlej adrese a hoci vyska mojho nie je na clenstvo v Menze, nie som ani zdaleka tak hlupy ani nevzdelany a mam dostatok kritickeho myslenia. Nebudem hodnotit relevantnost toho zdroja, ktory si tuna dal, samozrejme skepsa zo strany neveriacich je normalna a chapem ju. Aj Cirkev samotna mala s osobou p. Pia vo svojej dobe problem, ale p. Pio nech bol akykolvek, bol to clovek so svojou povahou,so svojimi chybamui, ale rozhodne to nebol nebol podvodnik, nakoniec to uznala to aj Cirkev samotna, hoci sa mu to snazili za zivota vsemocne dokazat . To je tak ked zavist a snaha zdiskreditovat niekoho je niekedy silnejsia ako zdravy rozum. Zial Zly ucinkuje aj tam kde by to nikdo necakal ...

citácia:

Ozaj, hovorí ti niečo hemolakria ?

Z prveho pocutia nie, ale ked som si nieco vyhladal tak som o tom pocul, cital som o tom v nejakom printovom mediu, ale to je jedno. Kazdopadne nejde o stigmatizmus.

Pôvodne zaslal tomix - 31 máj 2015 :  23:01:22



Tak o zázrakoch som prečítal množstvo článkov a aj časopisov, sa mi tak zdá, že pred nejakým rokom, rokom a pol, bolo aj číslo o zázrakoch, kde sa rozoberali zázraky kresťanstva a iných kultúr v Historickej revue, dokoca ešte skôr, ale to môže byť asi dva a pol roka sa rozoberal aj zázrak v Guadalupe, ale čisto z historického pohľadu, nebola tam ani zmienka o zázraku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tomix

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2015 :  14:51:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: tomix  Pridať tomix do zoznamu priateľov
citácia:
Tak o zázrakoch som prečítal množstvo článkov a aj časopisov, sa mi tak zdá, že pred nejakým rokom, rokom a pol, bolo aj číslo o zázrakoch, kde sa rozoberali zázraky kresťanstva a iných kultúr v Historickej revue, dokoca ešte skôr, ale to môže byť asi dva a pol roka sa rozoberal aj zázrak v Guadalupe, ale čisto z historického pohľadu, nebola tam ani zmienka o zázraku.

Rozumiem, aj ked technicky vzato v Guadalupe o zazrak neislo, ale o zjavenie....ale to je jedno

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 03 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 28 marec 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2015 :  18:07:50  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
V Guadalupe išlo o zázrak a zatiaľ sa to nepodarilo vysvetliť, treba len zobrať pas a ísť sa pozrieť na vlastné oči.

Pokiaľ ide o pátra Pia. Tu ani netreba pas, stačí ID karta a vycestovať do Vatikánu, zájsť do archívu a tam sa dajú nájsť všetky relevantné spisy. Najväčší problém, ako som ja čítal, nebol v tom, že by si páter Pio nemohol spôsobiť zranenia sám a udržiavať ich v tekutom stave. Problém bol, že keď ho sledovali, tak stratil za tie dni toľko krvi, že by to normálny človek neprežil. Tak rýchlo sa proste krv nedokáže dotvoriť. A ak hej, tak nie denne po dobu 50 rokov. Rany boli preukázané a aj to, že to, čo z nich vytekalo, bola skutočná krv.

Ale rozumiem tomu, ak by sa mi nehodilo, že existoval nejaký Gorbačov, tak by som proste vyhlásil, že to bol len bluf, divadielko a v skutočnosti nikto taký neexistoval. A dokážte mi teraz, že hej. Takže, kto neverí, nech tam beží. Je ešte zopár napríklad aj eucharistických zázrakov, kde sa dá na zázrak pozrieť vlastnými očami. Napríklad Lanciano - svaly ľudského srdca sú prerastené hostiou. Neviem, ktorý zázrak to je, ale jeden je taký, že 6 kvapiek suchej krvi váži toľko isto ako každá kvapka zvlášť. Je smutné, keď už v takto exaktných veciach ľudia ani vedcom neveria (hlavne že bozón akceptujeme).

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2015 :  06:21:48  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ale rozumiem tomu, ak by sa mi nehodilo, že existoval nejaký Gorbačov, tak by som proste vyhlásil, že to bol len bluf, divadielko a v skutočnosti nikto taký neexistoval. A dokážte mi teraz, že hej.
Pôvodne zaslal Mx - 01 jún 2015 : 18:07:50

velkolepe tvrdenia vyzaduju velkolepe dokazy - porovnavat existenciu Gorbacova s existenciou Piovych zazracnych vlastnosti je odveci; keby Pia riesil napr Randi a jeho nadacia, tak potom by som uznal ze nieco na tom je; vatikanska komisia, akokolvek dosledne bude postupovat, nebude mat u mna v takychto pripadoch principialne doveru nikdy

citácia:
Neviem, ktorý zázrak to je, ale jeden je taký, že 6 kvapiek suchej krvi váži toľko isto ako každá kvapka zvlášť. Je smutné, keď už v takto exaktných veciach ľudia ani vedcom neveria (hlavne že bozón akceptujeme).
Pôvodne zaslal Mx - 01 jún 2015 :  18:07:50
uz som tu raz pisal, ze to meranie prebehlo niekedy v 17. storoci, prepac, ale takemu "meraniu" takych "vedcov" neuverim ani nos medzi ocami - preco sa Vatikan neodvazi dat zmerat ten zazrak dnes? ked mame o daco lepsiu techniku nez v dobach ked vozy tahali kone? (ja viem preco sa neodvazi, presne pre to, preco vatikan odmieta napr dalsi vyskum turinskeho platna)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2015 :  14:41:22  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ad: Pater Pio
Tebe by vyhovoval Randi, niekomu inému zase niekto iný. Ja s tým nemám problém. Čo Ti bráni ísť do archívu, pozrieť si všetky relevantné dokumenty, zistiť si, kto vyšetroval a zájsť za daným človekom? Nič. Pokojne tak sprav a zisti pravdu.
Z toho, čo píšeš o vatikánskej komisii mne jasne vyplýva, že si zaujatý.

Ad: Zázrak a váženie

To meranie prebehlo aj v minulom storočí v jeho druhej polovici, treba si zistiť fakty.
Mimochodom, presne pre to, čo sám píšeš, že takýmto neuveríš ani nos medzi očami je dôvod, prečo to Cirkev nedá znovu a znovu skúmať. Načo? Veriaci to nepotrebujú a neveriacim to k viere nepomôže. Čisto hypoteticky, ak by si si sám zmeral na akejkoľvek dokonalej váhe, že naozaj 6 kvapiek suchej krvi váži rovnako ako každá jednotlivo. Ako by tento fakt ovplyvnil Tvoj postoj k Bohu? Hľadal by si výhovorky ako nemusieť priznať, že je to zázrak.
Cirkev nestojí na zázrakoch. Zázraky len potvrdzujú, že sme na dobrej ceste. Ani ja osobne k viere žiadne mimoriadne udalosti nepotrebujem. Uvediem príklad. Deti nepotrebujú sladkosti k tomu, aby prežili, no rodičia im ich aj tak občas dajú.

Ad: Turínske plátno.

Existujú oponentúry, že na uhlíkové datovanie sa zobrala vzorka z opravovaného kúska namiesto s originálnej tkaniny (trochu som to kedysi sledoval). Mne to celé pripadalo tak, že niekto veľmi chcel, aby sa ukázalo, že plátno nie je autentické. No na druhej strane sú a boli tu dôkazy, že plátno by mohlo byť autentické (spôsob tkania, peľ, ...). Ako to už často býva, prianie sa stalo otcom myšlienky. Vedecké by bolo, keby vedci vtedy priznali, že jedna metóda datovania ukazuje do stredoveku a iné ukazujú až k prelomu letopočtov. Nechcem súdiť, kto z nich má pravdu, vadí mi prístup. Uhlíkové datovanie je neomylné a tak všetko ostatné je vedľajšie. Lenže to nie je vedecký prístup. Podľa mňa záver mal byť, nesedí nám pozorovanie a preto nevieme dať rozumný záver, musíme skúmať ďalej. Vnímam to podobne ako vývoj teórie o veku vesmíru a veľkom tresku. Najskôr im nesedel vek vesmíru s vekom Zeme a potom sa ukázalo, že vek Zeme je OK, aj teória je OK, len meranie bolo veľmi nepresné.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2015 :  16:05:57  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ad: Pater Pio
Tebe by vyhovoval Randi, niekomu inému zase niekto iný. Ja s tým nemám problém. Čo Ti bráni ísť do archívu, pozrieť si všetky relevantné dokumenty, zistiť si, kto vyšetroval a zájsť za daným človekom? Nič. Pokojne tak sprav a zisti pravdu.
Z toho, čo píšeš o vatikánskej komisii mne jasne vyplýva, že si zaujatý.
Pôvodne zaslal Mx - 02 jún 2015 : 14:41:22
naco by mi boli dokumenty? fakty su dolezitejsie nez niekoho zapisky; jednou zo zasad vedy je moznost opakovaneho merania experimentu - cim viac merani tym objektivnejsi vysledok (to sa uci na uvod do metrologie na vyske)

citácia:
Ad: Zázrak a váženie
To meranie prebehlo aj v minulom storočí v jeho druhej polovici, treba si zistiť fakty.
Mimochodom, presne pre to, čo sám píšeš, že takýmto neuveríš ani nos medzi očami je dôvod, prečo to Cirkev nedá znovu a znovu skúmať. Načo? Veriaci to nepotrebujú a neveriacim to k viere nepomôže. Čisto hypoteticky, ak by si si sám zmeral na akejkoľvek dokonalej váhe, že naozaj 6 kvapiek suchej krvi váži rovnako ako každá jednotlivo. Ako by tento fakt ovplyvnil Tvoj postoj k Bohu? Hľadal by si výhovorky ako nemusieť priznať, že je to zázrak.
Cirkev nestojí na zázrakoch. Zázraky len potvrdzujú, že sme na dobrej ceste. Ani ja osobne k viere žiadne mimoriadne udalosti nepotrebujem. Uvediem príklad. Deti nepotrebujú sladkosti k tomu, aby prežili, no rodičia im ich aj tak občas dajú.
Pôvodne zaslal Mx - 02 jún 2015 : 14:41:22
pokial mam spravne informacie, tak skumanie z roku 1971 len potvrdilo, ze ide o tkanivo z ludskeho srdca, to je vsetko, prepac, ale toto nijakym sposobom nemoze potvrdit, ze ide o eucharisticky zazrak a o tej nezrovnalosti vo vazeni sa nepise nic

neslo by o mna, ale o to, ze ak by sa nameralo nieco take, tak by to prakticky rozvratilo vedu ako ju ppozname - vsak analogicky by potom mohlo 5 jablk vazit ako kazde jedno jablko osobite

ja viem, ze cirkev na zazrakoch nestoji... no predsa ich napr vyzaduje pri svatoreceni, alebo sa mylim?

citácia:
Ad: Turínske plátno.
Existujú oponentúry, že na uhlíkové datovanie sa zobrala vzorka z opravovaného kúska namiesto s originálnej tkaniny...
Pôvodne zaslal Mx - 02 jún 2015 :  14:41:22
co je bezociva loz, pretoze ako som tu uz niekolkokrat zodoraznil citovanim z protokolu o merani - technik, ktory odoberal vzorky si prave dal velmi zalezat na tom aby odobral vzorku z neporuseneho miesta, co najdalej od znecistenia a zaplat (nasledna hypoteza o neviditelnej zaplate zo stredoveku je este ubohejsi pokus o zdiskreditovanie merani nez ten prvy pokus)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tomix

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2015 :  18:36:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: tomix  Pridať tomix do zoznamu priateľov
citácia:
ja viem, ze cirkev na zazrakoch nestoji... no predsa ich napr vyzaduje pri svatoreceni, alebo sa mylim?
Naozaj podla kanonickeho prava z roku 1983 je vyshlasenie za svateho potrebny aspon jeden zazrak, to je aj dovod preco kanonizacny proces trva dlho a niektore procesy nie su stale ukoncene.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 03 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 28 marec 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2015 :  12:12:40  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ad: Turínske plátno.
Existujú oponentúry, že na uhlíkové datovanie sa zobrala vzorka z opravovaného kúska namiesto s originálnej tkaniny...
Pôvodne zaslal Mx - 02 jún 2015 :  14:41:22
co je bezociva loz, pretoze ako som tu uz niekolkokrat zodoraznil citovanim z protokolu o merani - technik, ktory odoberal vzorky si prave dal velmi zalezat na tom aby odobral vzorku z neporuseneho miesta, co najdalej od znecistenia a zaplat (nasledna hypoteza o neviditelnej zaplate zo stredoveku je este ubohejsi pokus o zdiskreditovanie merani nez ten prvy pokus)
Pôvodne zaslal guest636 - 02 jún 2015 :  16:05:57
Máme potom rozdielne informácie. Čítal som a aj som pozeral dokument o tom, ako sa robilo skúmanie Turínskeho plátna. Na rozbor datovania uhlíkovou metódou zobrali kúsok zo záplaty a rozdelili na dve časti a z tej jednej urobili niekoľko (tuším 3 kúsky) a poslali do rozdielnych laboratórií na expertízu. Nakoľko sa vzorka musí pri datovaní zlikvidovať. Ešte stále je niekde v archíve uložená druhá časť ústrižku.

Nebudem sa hádať, nemá to zmysel. Znovu zopakujem, mne nevadí údaj o datovaní, mne vadí, že sa všetci tvárime, ako keby to bolo už jasné. Lenže podľa mojich informácií nie je, sú tam nezrovnalosti s inými "meraniami" a treba nájsť vysvetlenie, alebo zistiť, kde sa spravila chyba pri meraniach, či už uhlíkovou metódou, alebo tými ostatnými. To vysvetlenie sa zatiaľ nenašlo.

AD: Zázrak pri blahorečení.
A čo je na tom? Cirkev niečo vyžaduje a je to je interný proces. Keby si trošku videl do Cirkvi vedel by si, že v mnohých prípadoch skôr ty uveríš na zázrak ako by ho Cirkev oficiálne uznala.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2015 :  14:50:49  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Máme potom rozdielne informácie. Čítal som a aj som pozeral dokument o tom, ako sa robilo skúmanie Turínskeho plátna. Na rozbor datovania uhlíkovou metódou zobrali kúsok zo záplaty a rozdelili na dve časti a z tej jednej urobili niekoľko (tuším 3 kúsky) a poslali do rozdielnych laboratórií na expertízu.
Pôvodne zaslal Mx - 03 jún 2015 : 12:12:40
poprosim o nazov toho dokumentu... a aj keby bola odobrata nevhodna vzorka, tak by to nemohlo potvrdit autenticitu platna, jedine by to spochybnilo vysledky merania a dalsi logicky postup by bolo odobratie novej vzorky (a je na povazenie co za babraka by bol dany technik, co by odobral nevhodnu vzorku, pripadne sa nahodne trafil do kontaminovanej/opravovanej casti platna)

musis pochopit ze ludia sa naozaj usilovne snazia objasnit akukolvek zahadu, si pozri ake stroje staviame a kam a ake sondy posielame - to je vynalozenie obrovskych mnozstiev penazi, zdrojov a usilia ludi do zvysenia nasich vedomosti... a teraz to porovnaj s nejakym sprachnivenym kusom handry ci kuskom masa, ktoru ani za boha nechce vatikan dat poriadne preskumat lebo sa boji (coho sa vlastne boji?)

citácia:
Keby si trošku videl do Cirkvi vedel by si, že v mnohých prípadoch skôr ty uveríš na zázrak ako by ho Cirkev oficiálne uznala.
Pôvodne zaslal Mx - 03 jún 2015 :  12:12:40
to si potom dost naivny a vobec si nepochopil myslenie skeptika a co pre skeptika vobec pojem zazrak znamena

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2015 :  03:52:43  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Odmysli si balast a zober len fakty. Z obrazového autentického materiálu sa dá pochopiť dosť.

https://www.youtube.com/watch?v=_dYbmY_Es0U

Opakujem, netvrdím, že je to pravé plátno, v ktorom bol zabalený Ježiš. Tvrdím však, že tí, čo to skúmali spravili chybu pri odbere vzorky. Uvidíme, ako sa veci posunú ďalej. Rozumiem obom stranám. Pre Cirkev a veriacich má to plátno úplne iný význam a hodnotu ako pre vedcov.

A pokiaľ ide o myslenie skeptika, tak mi ho môžeš pokojne priblížiť. A tiež mi môžeš vysvetliť, čo je to zázrak (nakoniec to dopadne ako s UFO).

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2015 :  10:42:00  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Odmysli si balast a zober len fakty. Z obrazového autentického materiálu sa dá pochopiť dosť.

https://www.youtube.com/watch?v=_dYbmY_Es0U

Opakujem, netvrdím, že je to pravé plátno, v ktorom bol zabalený Ježiš. Tvrdím však, že tí, čo to skúmali spravili chybu pri odbere vzorky. Uvidíme, ako sa veci posunú ďalej. Rozumiem obom stranám. Pre Cirkev a veriacich má to plátno úplne iný význam a hodnotu ako pre vedcov.
Pôvodne zaslal Mx - 04 jún 2015 : 03:52:43
vobec nie zle... konecne nieco k veci

cize sa potvrdilo to co som napisal - ak aj bola vzorka kontaminovana, tak je potrebne odobrat novu vzorku a vykonat nove meranie

co sa tyka toho kontaminovania celeho platna insekticidom - ak bola votkane novsie platno do miesta odberu vzorky a bolo to povazovane za ucelove (konspiracia na utajenie skutocneho veku), tak potom toto cistenie platna bolo co? to bola doneba volajuca stupidita; to je akokeby som v Louvri pobehal mopom a okenou po originaloch obrazov - to, co spravili s tym cistenim platna chemikaliou, nemozeme povazovat za ucelove znehodnotenie materialu?!

ocividne pre Cirkev toto platno nema takmer ziadnu cenu podla toho ako sa k nemu stavaju

citácia:
A pokiaľ ide o myslenie skeptika, tak mi ho môžeš pokojne priblížiť. A tiež mi môžeš vysvetliť, čo je to zázrak (nakoniec to dopadne ako s UFO).
Pôvodne zaslal Mx - 04 jún 2015 :  03:52:43
predstava a pojem zazraku je velmi zaujimava vec - ja osobne tvrdim, ze z principu nemoze existovat autenticky zazrak, pretoze zazrakom nazyvame to, co sa vymyka nasim predstavam, vedomostiam, skusenostiam - je to nieco neobvyklne, nezvycajne, protiintuitivne, nepochopitelne

pre nejakeho domorodca je zazrakom ohen vytvoreny zapalovacom ci pohlad do zrkadla

pre velmi tupy dav moze byt zazrakom ked z oblohy padaju ryby ci zaby pretoze ich niekde v dialke vyzdvihol z hladiny vzdusny vir a preniesol na urcitu vdialenost a ked oslabol, tak popadali naspat na zem - takyto zazrak si moze sikovny recnik prisvojit za svoj a tym oblbnut jednoduchych ludi do bodu ked mu uveria ze ich zazracne nakrmil (hlavne ked sa prihoda dostatovne dlho premiela od jedneho zdroja k druhemu)

pre menej tupy (ale dostatocne oblbnuty davovou psychozou) dav moze byt zazrakom parhelion alebo podobny halo efekt spojeny s poskodenim zraku pri hladeni sa do slnka, tak ako sa stalo pri Fatime

pre beznych ludi je zazrakom ked vidia na hrianke ci dreve (alebo aj na psom pozadi) obraz jezisa ci marie, pretoze nevieda nic o pareidollii a dolezitosti tohoto fenomenu pre ludi (je vyhodnejsie si pomylit hru tienov s predatorom, zlaknut sa, ujst a zachranit si zdravie ci zivot, nez prehliadnut skutocne nebezpecenstvo ukryvajuce sa v tieni a prist o zivot)

A. C. Clarke povedal toto: "Akakolvek dostatocne vyspela technologia je neodlisitelna od magie." tato veta ma velky vyznam pri vysvetleni a chapani zazrakov - totiz nikdy si nemozeme byt isti ze to, co pozorujeme je skutocny autenticky (a co je to vlastne skutocny zazrak?) zazrak, a nie len prejav niecoho co sme zatial este nepochopili

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tomix

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2015 :  19:54:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: tomix  Pridať tomix do zoznamu priateľov
citácia:
predstava a pojem zazraku je velmi zaujimava vec - ja osobne tvrdim, ze z principu nemoze existovat autenticky zazrak, pretoze zazrakom nazyvame to, co sa vymyka nasim predstavam, vedomostiam, skusenostiam - je to nieco neobvyklne, nezvycajne, protiintuitivne, nepochopitelne
ked narastie odrezana noha, vylieci sa nevyliecitelne chory, rozpravanie recou, ktoru sa clovek nikdy neucil, ateista sa vrati z obchodu (alebo odkialkovek) ako presvedceny veriaci, byt zachovany desatrocia po smrti bez numimifikacie - to je viac ako nebvykla udalost a potrebujes na to viac ako len predstavit si domorodca hladiaceho do zrkadla.

citácia:
pre velmi tupy dav moze byt zazrakom ked z oblohy padaju ryby ci zaby pretoze ich niekde v dialke vyzdvihol z hladiny vzdusny vir a preniesol na urcitu vdialenost a ked oslabol, tak popadali naspat na zem
hovorime o ludoch, ktori sa generacie zivili rybolovom a teda sotva by ich mohlo prekvapit a povazovat za zazrak nieco take ako padajuce ryby. Bolo by to mozno neobvykle, ale nic zazracneho a sotva by to pripisovali Jezisovi. Nikde sa vsak padajuce ryby nespominaju a pochybujem,ze autor by si to nevsimol...Ale nakrmit z dvoch ryb a piatich chlebov 5000 ludi uz jepredsa len viac ako len vytvorena iluzia sikovnym recnikom......

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 03 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 28 marec 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 05 jún 2015 :  08:05:08  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
ked narastie odrezana noha, vylieci sa nevyliecitelne chory, rozpravanie recou, ktoru sa clovek nikdy neucil, ateista sa vrati z obchodu (alebo odkialkovek) ako presvedceny veriaci, byt zachovany desatrocia po smrti bez numimifikacie - to je viac ako nebvykla udalost a potrebujes na to viac ako len predstavit si domorodca hladiaceho do zrkadla.
Pôvodne zaslal tomix - 04 jún 2015 : 19:54:28
zase ta narastena noha z 15. storocia... v tej dobe este tusim ludia verili na drakov, bosorky a bocianov

spontanna regresia choroby ti nic nehovori? psychosomaticke ochorenia ti nic nehovoria? a ziaden lekar nemoze do zaverecnej spravy napisat "toto uzdravenie bolo sposobene zazrakom" moze tak maximalne napisat, ze uzdravenie nebolo vysvetlene zanamych poznatkov alebo nieco podobne - to ze nieco nevieme vysvetlit je pozitivny dokaz zazraku?

rozpravanie recou? to myslis to blabotanie spojene s valanim sa po zemi?

"presvedceny ateista" v takychto povedackach, zvycajne byva nerozhodnuty vlazne sa k otazkam nabozenstva stavajuci clovek - toto je takmer 100% obraz kazdeho veriaceho co o sebe rozprava po jeho "konverzii" (plus samozrejme jeho amoralnost, pretoze ako dobre vieme kazdy ateista je amoralny clovek a vo vazniciach vo vysoko religioznych USA vobec nie je priemerne 90% krestanov)

jasne ta posmrtna zachovalost, ktora musi byt zakryta maskou a dokladnym mejkapom, lebo by inak bolo vidiet ze sa takmer nelisi od egyptskych mumiii - sorry, ja si nedotknutost predstavujem trosku viac nedotknute

nic z tohoto nie su neobvykle udalosti... ale keby sa zopakovalo to co sa udajne udialo pri Gibeone na ziadost Jozua, tak vtedy by som sa zacal skrabat po hlave



citácia:
hovorime o ludoch, ktori sa generacie zivili rybolovom a teda sotva by ich mohlo prekvapit a povazovat za zazrak nieco take ako padajuce ryby. Bolo by to mozno neobvykle, ale nic zazracneho a sotva by to pripisovali Jezisovi. Nikde sa vsak padajuce ryby nespominaju a pochybujem,ze autor by si to nevsimol...Ale nakrmit z dvoch ryb a piatich chlebov 5000 ludi uz jepredsa len viac ako len vytvorena iluzia sikovnym recnikom......
Pôvodne zaslal tomix - 04 jún 2015 :  19:54:28
hovorime tu o ludoch z doby antiky, ktori dakovali a prinasali obete poseidonovi za dary mora a verili v morske prisery a nechapali meteorologickym javom - keby tito videli z jasneho neba padajuce ryby, tak by si s vysokou pravdepodobnostou nakladli do gati

cokolvek napisane v knihe moze byt iba vymysel, pokial si to nemozeme nijakym sposobom overit alebo aspon nasimulovat ci uz v reale alebo aspon v myslienkovom experimente; podobny argument velmi radi pouzivaju kreacionosti, ktori sa pytaju: "Bol si tam? videl si to?" a ja odpoviem, "Nie nebol som tam a nevidel som to, a ty si tam vari bol a videl si to?!) - uroven dovery v nieco napisane je priamo umerne uveritelnosti pribehu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 05 jún 2015 :  15:35:24  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
zase ta narastena noha z 15. storocia... v tej dobe este tusim ludia verili na drakov, bosorky a bocianov




tu sa rysuje skutocny zazrak vedy

http://tech.sme.sk/c/7843660/ludia-z-petriho-misky-vyrobili-tkanivo-mozgu-aj-rameno.html


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 05 jún 2015 :  19:54:01  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Súhlasím s tým, že ak sa máme baviť o zázraku, tak to nebude jednoduché. Ježiš o tom povedal, že "neuveria ani keby niekto zmŕtvych vstal" a je to tak.

Pre Cirkev je jedným zo základných znakov zázraku, že to veda nevie vysvetliť a že sa s tým veda doteraz nestretla. Napríklad úplné uzdravenie človeka s rakovinou pľúc s tým, že nemá na pľúcach ani jazvyčku je pre mnohých lekárov nevysvetliteľné, hlavne keď ten človek už mal všade metastázy a len týždne do konca života.

Takže - Cirkev nepotrebuje, aby sa to zdalo byť zázrakom pre vedcov. Cirkvi stačí, že to veda nevie vysvetliť. Ale to je len jeden z viacerých predpokladov, aby sa o zázraku začalo uvažovať. Ostatné sú už vnútorné veci, tak Ťa nimi nebudem zaťažovať.

Na drakov, bosorky a bocianov veria ľudia aj dnes a okrem drakov aj v EU. Zaujímavé je, že čím je národ menej veriaci tým je viac poverčivý.

No to je zaujímavé. Je história asi nie je veda. Nezáleží, že aj história ako veda má nejaké exaktné pravidlá, podľa ktorých sa usudzuje, že napríklad Kaligula žil. Historicita a autentičnosť nejakej udalosti sa našťastie neoveruje pozorovaním a možnosťou overiť si to. Tak by sme napríklad nemohli veriť tomu, že niekto v 15. storočí videl kométu. Nemám rád, keď ľudia nepoužívajú rovnaký meter len preto, že sa im to nehodí do krámu.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 05 jún 2015 :  22:42:18  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Súhlasím s tým, že ak sa máme baviť o zázraku, tak to nebude jednoduché. Ježiš o tom povedal, že "neuveria ani keby niekto zmŕtvych vstal" a je to tak.
Pôvodne zaslal Mx - 05 jún 2015 : 19:54:01

obavam sa ze ani zmrtvychvstanie za urcity cas nebude dostatocne ohromujuci "zazrak"; cim viac znalosti budeme mat o fungovani vesmiru, tym vacsi zazrak budeme vyzadovat

citácia:
Pre Cirkev je jedným zo základných znakov zázraku, že to veda nevie vysvetliť a že sa s tým veda doteraz nestretla. Napríklad úplné uzdravenie človeka s rakovinou pľúc s tým, že nemá na pľúcach ani jazvyčku je pre mnohých lekárov nevysvetliteľné, hlavne keď ten človek už mal všade metastázy a len týždne do konca života.
Pôvodne zaslal Mx - 05 jún 2015 : 19:54:01
tieto vase uzdravenia nespecifickych chorob a chorob znamych sponatnnou regresiou... kedy uz uvidim, ako cloveku dorastie komplet cela noha, pripadne dietatu, ktoremu sa nevyvinuli oci ako za noc narastu nove, alebo ako clovek s downom sa zrazu jedneho dna zobudi a bude uplne v poriadku vcetne noveho chromozomu 21?

a co vidim namiesto toho? jedno vyliecenie z 10 milionov prosiacich putnikov na nejakom putlickom mieste co sa ani nevymika statistickej odchylke; potom vidim ako saso na podiu povie zene na vozicku aby sa postavila - a ona sa postavi z vypatim vsetkych sil a s obrovskou bolestou kvoli nadoru na chrbtici - saso to oslavuje ale uz nespomenie ze dva tyzdne na to zena umrela kvoli zborteniu chrbtice po tom jej postaveni sa; dalej vidim zaklinacov hadov, ktori hadom bud vyoperuju zuby alebo sa im raz zacas stane nehoda kedy uz hada prestane bavit ako s nim zaobchadzaju a zaklinaca uhryzne a ten neskor umrie kvoli tomu ze odmietne protijed lebo on je proti ustipnutiu imunny; a nakoniec vidime psychopatov co liecia cukrovku prveho typu modlitbou namiesto inzulinu co dopadne tak ze dieta umiera dva roky v obrovskych bolestiach

citácia:
Takže - Cirkev nepotrebuje, aby sa to zdalo byť zázrakom pre vedcov. Cirkvi stačí, že to veda nevie vysvetliť. Ale to je len jeden z viacerých predpokladov, aby sa o zázraku začalo uvažovať. Ostatné sú už vnútorné veci, tak Ťa nimi nebudem zaťažovať.
Pôvodne zaslal Mx - 05 jún 2015 : 19:54:01
to je god of the gaps argument - myslis si ze tvoj boh bude mat vzdy nejaku dieru v do ktorej sa vam ho podari skryt?

citácia:
Na drakov, bosorky a bocianov veria ľudia aj dnes a okrem drakov aj v EU. Zaujímavé je, že čím je národ menej veriaci tým je viac poverčivý.
Pôvodne zaslal Mx - 05 jún 2015 : 19:54:01
naozaj? :) myslis si ze ja som povercivy; v ktorom state kde je minimum veriacich je mnoho povercivych ludi?

citácia:
No to je zaujímavé. Je história asi nie je veda. Nezáleží, že aj história ako veda má nejaké exaktné pravidlá, podľa ktorých sa usudzuje, že napríklad Kaligula žil. Historicita a autentičnosť nejakej udalosti sa našťastie neoveruje pozorovaním a možnosťou overiť si to. Tak by sme napríklad nemohli veriť tomu, že niekto v 15. storočí videl kométu. Nemám rád, keď ľudia nepoužívajú rovnaký meter len preto, že sa im to nehodí do krámu.
Pôvodne zaslal Mx - 05 jún 2015 : 19:54:01
historia je humanitarna veda, a nie exaktna veda; ty nechapes, ze nie kazde tvrdenie mozem posudzovat rovnakym metrom? ked mi ty povies, ze dnes cestou z prace si nasiel na zemi 5 euro tak mam dovod povazovat tvoj pribeh za natolko vynimocny a bizarny, ze ti ho neuverim? ked ti ja ale poviem, ze ja som dnes cestou z prace stretol dinosaura, tak asi mi len tak lahko neuveris, co? a to sa tyka aj napisaneho

co sa tyka toho Caligulu, o nom sa pisu same zaujimave veci, su dost bizarne ale je mozne im uverit lebo dostatocne velky sialenec dokaze vyhonat dostatocne sialene veci, vsak posud sam:
1. caligula bol celkom plesaty a ak sa k nemu priblizil nejaky chlap s peknymi vlasami, tak ho dal oholit - je to divne? asi ano, ale neuveritelne? to asi nie
2. caligula zakazal z nejakeho dovodu pouzivat v jeho pritomnosti slovo "koza", ten kto h ovyslovil bol za trest zmlateny zeleznou tycou - je to divne? asi ano, ale neuveritelne? to asi nie
3. caligula sam seba povazoval za boha a anektoval dva chramy zasvatene jupiterovi, nasledne v jednom z chramov viedol diskusiu zo sochou jupitera a prikazal mu (tej soche) aby ho oslovovala titulom "Jupiter - je to divne? asi ano, ale neuveritelne? to asi nie"
4. caligula tiez vyhlasil vojnu bohovi mori - neptunovi - a prikazal svojej armade aby zautocila na more a bodala do vln kopijami a aby pozbierali morske lastury ako vojnovu korist po vyhratom "boji" - je to divne? asi ano, ale neuveritelne? to asi nie
5. mimochodom "caligula" nebolo jeho skutocne meno, ale prezyvka z detstva posmesne opisujuca jeho male chodidla a nenasiel sa nikto dostatocne hlupy alebo odvazny aby v jeho pritomnosti tuto jeho prezyvku pouzil a prezil to - je to divne? asi ano, ale neuveritelne? to asi nie

a teraz tu mame nejakeho jezisa o ktorom sa pise, ze chodil po morskej hladine - to je tiez divne, ale zaroven aj neuveritelne, pretoze narozdiel od vystrelkov psychopatov, sme cloveka po vode len tak chodit nevideli

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tomix

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2015 :  13:14:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: tomix  Pridať tomix do zoznamu priateľov
citácia:
a teraz tu mame nejakeho jezisa o ktorom sa pise, ze chodil po morskej hladine - to je tiez divne, ale zaroven aj neuveritelne, pretoze narozdiel od vystrelkov psychopatov, sme cloveka po vode len tak chodit nevideli

u Jezisa nebolo chodenie po vode jedinym problemom, ale pokial si dobre pamatas , dokoncal vstal zmrtvych a cuduj sa clovece, ukazal sa aj ucenikom.Avsak podla teba boli tupi a halucinovai. Nehovoriac o vzkrieseni Lazara ci podobny zazrak u Naima pred mnohymi svedkami (ako si to mohol len dovodit), ale zrejme ludia len halucinovali ked to videli a dosvedcili to, bezpocet uzdraveni (opet pred svedkam),ale opet masova halucinacia. Premenenie vody na vino (opet pred svedkami), ale tiez opet halucinovali. zrejme v tej vode nieco bolo, podla teba. Nehovoriac i tom,ze ludia mali osobne zjavenia - dokonca aj neveriaci - ale zrejme len halucinovali.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 03 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 28 marec 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2015 :  21:38:38  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
u Jezisa nebolo chodenie po vode jedinym problemom, ale pokial si dobre pamatas , dokoncal vstal zmrtvych a cuduj sa clovece, ukazal sa aj ucenikom.Avsak podla teba boli tupi a halucinovai. Nehovoriac o vzkrieseni Lazara ci podobny zazrak u Naima pred mnohymi svedkami (ako si to mohol len dovodit), ale zrejme ludia len halucinovali ked to videli a dosvedcili to, bezpocet uzdraveni (opet pred svedkam),ale opet masova halucinacia. Premenenie vody na vino (opet pred svedkami), ale tiez opet halucinovali. zrejme v tej vode nieco bolo, podla teba. Nehovoriac i tom,ze ludia mali osobne zjavenia - dokonca aj neveriaci - ale zrejme len halucinovali.
Pôvodne zaslal tomix - 06 jún 2015 :  13:14:42
chapes to velmi spravne - nepochopenie videneho, omyl ci podvod su daleko pravdepodobnejsie nez zazrak

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2015 :  14:39:51  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
a teraz tu mame nejakeho jezisa o ktorom sa pise, ze chodil po morskej hladine - to je tiez divne, ale zaroven aj neuveritelne, pretoze narozdiel od vystrelkov psychopatov, sme cloveka po vode len tak chodit nevideli

u Jezisa nebolo chodenie po vode jedinym problemom, ale pokial si dobre pamatas , dokoncal vstal zmrtvych a cuduj sa clovece, ukazal sa aj ucenikom.Avsak podla teba boli tupi a halucinovai. Nehovoriac o vzkrieseni Lazara ci podobny zazrak u Naima pred mnohymi svedkami (ako si to mohol len dovodit), ale zrejme ludia len halucinovali ked to videli a dosvedcili to, bezpocet uzdraveni (opet pred svedkam),ale opet masova halucinacia. Premenenie vody na vino (opet pred svedkami), ale tiez opet halucinovali. zrejme v tej vode nieco bolo, podla teba. Nehovoriac i tom,ze ludia mali osobne zjavenia - dokonca aj neveriaci - ale zrejme len halucinovali.

Pôvodne zaslal tomix - 06 jún 2015 :  13:14:42



Prepáč, ale tieto staroveké plagiáty.....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2015 :  20:41:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Nielen Vy, Greta sa opytajte svojich duchovnych, ktorym ste zverili svoje duse, aby vas viedli do neba, co hovoria na A. Tomanovu a T. Neumanovu. Nech vam vysvetlia pomocou Katolickej mravouky svoj postoj. Bude to iste zaujimave.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Klinická smrť - druhá šanca vďaka modlitbám Téma Next Topic: Duchovný prírodopis  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06