Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Rozmýšľal som nad...
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Duchovný prírodopis Téma Next Topic: Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch
Strana: z 4

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2015 :  23:08:54  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Guest zase su tu spletené dve veci:1. krása stvorenia - ani ty si nespochybnil že zem je krásna, vesmír nadherný a my veriaci v tomto diele obdivujeme veľkosť, veleu, múdrosť lásku Boha k nám. Zem je naozaj nádherné miesto
2. Katastrofy. Sú katastrofy zapríčinené človekom a sú katastrofy spôsbené prírdnými silami - tvoj príklad s výbuchom podmorskej sopky a následná tsunami. Hoci nakoniec nevieme či tam tiež nie je nejaká zatial nepoznaná súvislosť. Aj tieto prírodné katastrofy sú z jednej strany prejavom sily prírody ale z druhej strany majú dopad ludí ktorí pri tom zomreli. Tam to treba vidieť individuálne vo vzťahu ku každému človeku a jeho blízkymi. (aj ked sú ich tisíce) Som presvedčený že aj to má svoj pozitívny význam ktorý momentálne nevidíme a nechápeme - to ukáže až čas alebo sa to dozvieme až vo večnosti.

Pôvodne zaslal mak - 13 apríl 2015 :  17:39:16

1. lenze to je ina krasa aku maju krestania na mysli; na jednej strane to je impozantna, chladna, neuprosna a vrazedna krasa fyzikalnych zakonitosti a javov, ktore nikoho nesudia, na nikoho neberu ohlady a na strane druhej efektivita a "vynaliezavost" zivych tvorov, ktore za ucelom rozmnozenia vedu neustale preteky v zbrojeni medzi lovcom a lovenym - tie nespocetne sposoby ako jeden druheho planuju zabit a zozrat, vyuzit jeden druheho takym sposobom ze to az mrazi; pripadny boh, ktory byt takyto kolosalny stroj na zabijanie dal do chodu, by v ziadnom pripade nemohol byt milosrdny a ohladuplny

ohladom toho dopadu na ludi, ktori umreli pri nejakej prirodnej katastrofe... chod nieco take povedat pribuznym obeti, odhadujem ze by si sa dockal reakcie niekde od nesuhlasneho pokrutenia hlavou cez nahnevane zasomranie a hlasny vysmech az po fyzicke napadnutie

Pôvodne zaslal guest636 - 14 apríl 2015 :  06:16:37



1. Neviem celkom co si chcel povedat. Ale v podstate suhlasis ze zem je krasne miesto na zivot. Nie si krestan tak nemozes vediet ako to myslia krestania.

2. Hovoril som s ludmi ktorych postretla osobna tragedia. Vzdy som hovoril v tom zmysle ako som uviedol. Vzdy som sa stretol s vdakou, pochopenim a dojatim. Nikdy nie s osudenim, somranim, vysmechom alebo dokonca fyzickym napadnutim. Z toho vidim ze ty si len teoretik a splietas vlastne predstavy ale realne si sa nikdy nerozpraval s nikym koho zasiahla osobna tragedia

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2015 :  06:08:47  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
1. Neviem celkom co si chcel povedat. Ale v podstate suhlasis ze zem je krasne miesto na zivot. Nie si krestan tak nemozes vediet ako to myslia krestania.
Pôvodne zaslal mak - 14 apríl 2015 : 23:08:54

nie, ked uz tak som napisal, ze Zem je krasne miesto na umieranie; jasne ze to mozem vediet - ved ty si krestan a opisujes mi svoje predstavy

citácia:
2. Hovoril som s ludmi ktorych postretla osobna tragedia. Vzdy som hovoril v tom zmysle ako som uviedol. Vzdy som sa stretol s vdakou, pochopenim a dojatim. Nikdy nie s osudenim, somranim, vysmechom alebo dokonca fyzickym napadnutim. Z toho vidim ze ty si len teoretik a splietas vlastne predstavy ale realne si sa nikdy nerozpraval s nikym koho zasiahla osobna tragedia
Pôvodne zaslal mak - 14 apríl 2015 :  23:08:54

v tom pripade si bud nehovoril s tymi "spravnymi" ludmi, alebo hovoril len s velmi malo ludmi na to aby si mohol povedat, ze reakcia s ktoru si sa stretol je vseobecna

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2015 :  06:11:10  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Prepáč ale teraz si ma naozaj veľmi ale veľmi silne rozosmial :D
Pôvodne zaslal Chodec - 14 apríl 2015 :  18:19:12

tak sa smej dalej, ale nabuduce ked nezareagujes nejakym normalnym argumentom, tak necakaj ze ti odpoviem

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2015 :  13:24:24  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
To je to, že sa na evolúciu dívam ale úplne inak. Ja Darwinovu teoriu neodmietam celú, ale vôbec by nemala byť ústrednou myšlienkou nahodilosť kombinácie génov a v ich zmysle nadobúdanie kompetencií, schopností prežiť a prispôsobiť sa. Táto vec sa totiž nedeje náhodne a Lamarkicizmus má v evolučnej teórii svoje opodstatnie a má byť braní rovnako vážne ak nie ešte vážnejšie.

Teória ktorá tu je dnes vôbec nevie vysvetliť mnoho vecí, a keď je tak, nevidím dôvod prečo by vôbec nemusela byť zahrnutá tak ako si to ty napísal. Rovnako tak tvoj názor na epigenetiku a zmeny, ktoré nie sú až tak dôležité ako evolúcia ostatná.

Kto posúdi veľkosť týchto zmien, alebo vyznám vplyvu na zvierací druh?

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2015 :  14:53:10  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
guest a s koľkými ludmi postihutými tragédiou si hovoril ty ked tak dobre poznáš ich reakcie? Pri akých katastrofách, alebo aspoň nehodách si bol a pomáhal si postihnutým? Máš naozaj skúsenosti alebo sú to len tvoje predstavy? Realita je totiž často veľmi rozdielna od predstáv a očakávaní. Ludia v hraničnej situácii sú vďační za akékoľvek svetielko nádeje, prejav účasti a možno aj vysvetlenie. Totiž jedine kresťanstvo dáva zmysle utrpeniu a vidí nádej aj v smrti. Ak neveríš v Boha tak smrť tvojho drahého musí byť pre teba naozaj dôvod na zúfalstvo. Pre veriaceho je to nádej na opätovné stretnutie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2015 :  16:31:16  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
guest a s koľkými ludmi postihutými tragédiou si hovoril ty ked tak dobre poznáš ich reakcie? Pri akých katastrofách, alebo aspoň nehodách si bol a pomáhal si postihnutým? Máš naozaj skúsenosti alebo sú to len tvoje predstavy? Realita je totiž často veľmi rozdielna od predstáv a očakávaní. Ludia v hraničnej situácii sú vďační za akékoľvek svetielko nádeje, prejav účasti a možno aj vysvetlenie. Totiž jedine kresťanstvo dáva zmysle utrpeniu a vidí nádej aj v smrti. Ak neveríš v Boha tak smrť tvojho drahého musí byť pre teba naozaj dôvod na zúfalstvo. Pre veriaceho je to nádej na opätovné stretnutie.

Pôvodne zaslal mak - 15 apríl 2015 :  14:53:10

nechapes... pomoc ludom v nudzi je v pohode, za to kazdy podakuje, ale nie kazdy ti podakuje, ked ti nietko povie, ze napr tvoje dieta umrelo lebo to bola bozia vola

nie, ani krestanstvo nedava zmysel utrpeniu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2015 :  16:36:06  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
To je to, že sa na evolúciu dívam ale úplne inak. Ja Darwinovu teoriu neodmietam celú, ale vôbec by nemala byť ústrednou myšlienkou nahodilosť kombinácie génov a v ich zmysle nadobúdanie kompetencií, schopností prežiť a prispôsobiť sa. Táto vec sa totiž nedeje náhodne a Lamarkicizmus má v evolučnej teórii svoje opodstatnie a má byť braní rovnako vážne ak nie ešte vážnejšie.

Teória ktorá tu je dnes vôbec nevie vysvetliť mnoho vecí, a keď je tak, nevidím dôvod prečo by vôbec nemusela byť zahrnutá tak ako si to ty napísal. Rovnako tak tvoj názor na epigenetiku a zmeny, ktoré nie sú až tak dôležité ako evolúcia ostatná.

Kto posúdi veľkosť týchto zmien, alebo vyznám vplyvu na zvierací druh?

Pôvodne zaslal Chodec - 15 apríl 2015 :  13:24:24
ked sa konecne oslobodis od budovania strawmanov, tak budes schopny diskutovat viac k veci - uz to pochop, ze evolucna teoria je ovela prepracovanejsia a uplnejsia nez povodna darwinova teoria, no nic z nej nebolo nikdy spochybnene (tak ako nebolo spochybnene nic z klasickej newtonovskej mechaniky)

kombinacie genov sa deju relativne nahodne, mutacie sa objavuju relativne nahodne, ale ich prenesenie na potomkov a vplyv na nich je nenahodny!

uved nejaky jav, ktory nie je mozne v evolucii vysvetlit pomocou evolucnej teorie a na ktory je potrebne pouzit povodne principy lamarckizmu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2015 :  13:45:51  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vidíš a tu s tebou vôbec nesúhlasím, pretože si nemyslím, že sa dejú len náhodne.

Vývin krídla napríklad.


Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2015 :  15:39:47  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Vývin krídla napríklad.
Pôvodne zaslal Chodec - 16 apríl 2015 :  13:45:51
konecne nieco konkretne a hodne diskusie; co s ti nevidi na vysvetleni vyvinu kridla na zaklade evolucnej teorie? ako lamarckizmus vysvetli vznik kridla?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2015 :  16:44:51  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
guest a s koľkými ludmi postihutými tragédiou si hovoril ty ked tak dobre poznáš ich reakcie? Pri akých katastrofách, alebo aspoň nehodách si bol a pomáhal si postihnutým? Máš naozaj skúsenosti alebo sú to len tvoje predstavy? Realita je totiž často veľmi rozdielna od predstáv a očakávaní. Ludia v hraničnej situácii sú vďační za akékoľvek svetielko nádeje, prejav účasti a možno aj vysvetlenie. Totiž jedine kresťanstvo dáva zmysle utrpeniu a vidí nádej aj v smrti. Ak neveríš v Boha tak smrť tvojho drahého musí byť pre teba naozaj dôvod na zúfalstvo. Pre veriaceho je to nádej na opätovné stretnutie.

Pôvodne zaslal mak - 15 apríl 2015 :  14:53:10

nechapes... pomoc ludom v nudzi je v pohode, za to kazdy podakuje, ale nie kazdy ti podakuje, ked ti nietko povie, ze napr tvoje dieta umrelo lebo to bola bozia vola

nie, ani krestanstvo nedava zmysel utrpeniu

Pôvodne zaslal guest636 - 15 apríl 2015 :  16:31:16



Takže viem dve veci:
1. nikdy si nebol v situácii aby si hovoril s ludmi ktorých postihla tragédia
2. Vôbec nevieš o čom je kresťanstvo. Ono skutočne dáva zmysel aj utrpeniu a smrti. Naštuduj si o čom je kresťanstvo, prečítaj nejakých kresťanských filozofov a teológov aby si pochopil postoj kresťanstva k utrpeniu a potom sa vráť a môžeme debatovať. Zatial niet o čom, nemáš dostatok vedomosti. Nemusíš byť veriaci, ale vedomosti by si ml mať ak chceš debatiť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2015 :  20:32:18  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Lamarkicizmus? Jednoducho. Ako ale vysvetlľuje tradičná evolúčná teória tento jav? Až moc zložito.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2015 :  06:16:01  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Takže viem dve veci:
1. nikdy si nebol v situácii aby si hovoril s ludmi ktorých postihla tragédia
2. Vôbec nevieš o čom je kresťanstvo. Ono skutočne dáva zmysel aj utrpeniu a smrti. Naštuduj si o čom je kresťanstvo, prečítaj nejakých kresťanských filozofov a teológov aby si pochopil postoj kresťanstva k utrpeniu a potom sa vráť a môžeme debatovať. Zatial niet o čom, nemáš dostatok vedomosti. Nemusíš byť veriaci, ale vedomosti by si ml mať ak chceš debatiť.
Pôvodne zaslal mak - 16 apríl 2015 :  16:44:51

nie? noze mi definuj co je podla teba tragedia? aby si mi potom nemohol povedat, ze to co som prezil nebola tragedia

ano ano, aj dieta z cisarovych novych satov si malo najprv nastudovat najnovsie trendy v obliekani kym mohlo zvolat, ze cisar je nahy; vsetky tie krestanske filozofie stoja a padaju na viere v realnost pribehov v biblii (tak ako praca krajcirov z pribehu stala a padala na viere cisara v jeho neviditelne saty)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2015 :  12:39:35  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
No a mne si Guest prečo neodpísal? Teraz triem biedu, nie je na čo reagovať :)

A ty mak to čo si napísal, Guest má pravdu.
Kresťanstvo naozaj nedáva zmysel utrpeniu. Nie všetkému. To je len tvoj výplod fantázie a poviem ti prečo.

Minulý piatok zomrel môjmu dobrému kamarátovi synček, nedožil sa ani 9 mesiacov. Od narodenia mu zlyhávalo srdce a prekonal 3 ťažké operácie, ktoré by neprežil ani dospelý chlap a ešte menšie 4. Posledné dva mesiace bol už len v umelom spánku. Zomieral môjmu kamarátovi 9 mesiacov pred očami.

A teraz mi povedz, aký zmysel malo toto utrpenie pre to maličké dieťa? A varujem ťa, vyjadruj sa citlivo!

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2015 :  15:52:30  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Lamarkicizmus? Jednoducho.

Pôvodne zaslal Chodec - 16 apríl 2015 :  20:32:18

som si myslel, ze to trosku obsirnejsie opises... teda cakam dalej na opis vyvoja kridla na zaklade lamarckizmu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2015 :  21:22:20  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Ak si nejaký kresťan myslí, že existuje boží hnev tak je na omyle. Sodoma bola možno prejavom ale iné katastrofy nie...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2015 :  21:57:08  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
No a mne si Guest prečo neodpísal? Teraz triem biedu, nie je na čo reagovať :)

A ty mak to čo si napísal, Guest má pravdu.
Kresťanstvo naozaj nedáva zmysel utrpeniu. Nie všetkému. To je len tvoj výplod fantázie a poviem ti prečo.

Minulý piatok zomrel môjmu dobrému kamarátovi synček, nedožil sa ani 9 mesiacov. Od narodenia mu zlyhávalo srdce a prekonal 3 ťažké operácie, ktoré by neprežil ani dospelý chlap a ešte menšie 4. Posledné dva mesiace bol už len v umelom spánku. Zomieral môjmu kamarátovi 9 mesiacov pred očami.

A teraz mi povedz, aký zmysel malo toto utrpenie pre to maličké dieťa? A varujem ťa, vyjadruj sa citlivo!

Pôvodne zaslal Chodec - 17 apríl 2015 :  12:39:35


skor ako ti odpoviem, dovol pre upresnenie otazocku. Je ten tvoj priatel krestan? Si ty krestan uznavajuci Jezisa Krista za svojho spasitela a osobneho priatela?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2015 :  22:41:22  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Ja som kresťan, ale nie katolík. A on neviem, skôr taký pasívny kresťan katolík, neviem.

Pri tebe Guest som tiež dúfal v nejakú dlhšiu odpoveď.

Ja vravím potreba, túžba.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2015 :  07:23:39  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Viem ze je to pre neho tazke. Ako davno sa to stalo? Treba vediet ze ten koho sa utrpenie tyka ho vnima inac ako jeho okolie a jeho blizki. To dietatko trpelo, ale svoje utrpenie si neuvedomovalo. Viac sa trapili jeho rodicia. Pozitiva? Utrpenie viaac zblizuje ludi ako stastie. Tato situacia asi prispela k zvyseniu sudrznosti a lasky medzi ostatnymi clenmi tej rodiny.
Dietako je v nebi, nemozu ho teraz vidiet ale coskoro sa znova stretnu na nebeskej hostine.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2015 :  07:54:51  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Pri tebe Guest som tiež dúfal v nejakú dlhšiu odpoveď.
Pôvodne zaslal Chodec - 17 apríl 2015 :  22:41:22
ja som ta ako prvy poziadal aby si mi popisal nieco co lamarckizmus vysvetluje a evolucna teoria nie, takze znova - vysvetli mi ako lamarckizmus vysvetluje vznik kridla; proste je nutne aby si to opisal, inak sa nedostaneme dalej pretoze nemam predstavu ako si ty toto predstavujes

neodpovedaj protiotazkou - akceptujem iba odpoved v podobe opisu vyvinu kridla pomoci lamarckizmu, akakolvek ina alebo vyhybava odpoved ci strawman alebo red herring bude mat za nasledok, ze s tebou na tuto temu koncim - myslim ze je to ferova ponuka, pretoze tvojim stylom sa nikam nedostaneme

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2015 :  08:03:57  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Viem ze je to pre neho tazke. Ako davno sa to stalo? Treba vediet ze ten koho sa utrpenie tyka ho vnima inac ako jeho okolie a jeho blizki. To dietatko trpelo, ale svoje utrpenie si neuvedomovalo. Viac sa trapili jeho rodicia. Pozitiva? Utrpenie viaac zblizuje ludi ako stastie. Tato situacia asi prispela k zvyseniu sudrznosti a lasky medzi ostatnymi clenmi tej rodiny.
Dietako je v nebi, nemozu ho teraz vidiet ale coskoro sa znova stretnu na nebeskej hostine.

Pôvodne zaslal mak - 18 apríl 2015 :  07:23:39

clovece citas ty po sebe? napises, ze ten, koho sa tyka utrpenie to vnima inak, a hned za tym napises ze to dietatko si utrpenie neuvedomovalo - tak si vyber, uvedomovalo si to dieta svoje utrpenei alebo nie?

to chces povedat, ze clovek neciti pri fyzickom utrpeni bolest? momentalne v tejto chvili mam migrenu a zaroven ma seklo v krizoch, nepovazujem to za nejake vyznamne utrpenie, ale bolest citim ,alebo si taky trufaly, ze ma chces presvedcit, ze bolest necitim?!

odkial vies ze to dieta je v nebi?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2015 :  08:56:34  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Mak napísal som ti, že sa to stalo v piatok! S ostatným čo si napísal sa nedá súhlasiť a som s Guestom, vôbec si tomu utrpeniu nedal zmysel, dokonca si ho pri ňom aj poprel.

Netvrď nabudúce niečo o čom teda nemáš ani len šajn. Lebo v aplikáciach tých vašich filozofických nezmyslov naozaj nemáte ale žiadny kontakt s realitou.


Kde som ja Guest s tebou kedy diskutoval v štýle straw man, ma nehnevaj človeče.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2015 :  10:08:39  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
1. Ine je nieco napisat a ine hovorit osobne.
2. Ani si neprecital co som napisal
3. Uz vopred si bol nachystany ze odmietnes nech napisem cokolvek
4. Napisal si sice ze si krestan, ale nie si. Ak by si bol, povazoval by si Jezisa za svojho osobneho priatela. Vedel by si ze kazde utrpenie je sucastou Jeho utrpenia a kazde utrpenie nas priblizuje k Nemu robi nas ucastnymi na Jeho vykupeni. Odmietas krestanskych filozofov, odmietas sviatosti a tym vlastne odmietas aj Krista. Zijes aj so svojim priatelom v zufalstve a nevidis, lebo nechces vidiet, Boziu lasku a Bozi zasah do tvojho zivota. Pre ateistov je utrpenie smrt zdrojom zufalstva! Pre veriaceho je moznostou napredovat po ceste spasy. Nehovorim ze bolest prestane. Neprestane, ale ma vyznam.
5. Ktorych krestanskych a katolickych autorov si cital ze sa o nich vyjadrujes tak dehonestujuco? Ak ich nemas nastudovanych tak sa prosim nevyjadruj. Nemusis suhlasit s nimi ale poznat ich musis. Takze utekaj a studuj. Studuj tak aby sa chapal co autor chce povedat a nie ze len chytis knihu a skor ako ju otvoris uz si odsudil vsetko co tam je

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2015 :  13:43:20  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Nehnevaj sa na mňa ale napísať, že to dieťa si neuvedomovalo vlastné utrpenie, zároveň, že je v nebi tak to naozaj je nezmysel. Ja som kresťan ale nie taký ako ty, a hovorím ti to už druhý krát kresťanstvo nedáva zmysel utrpeniu, nie každému a lopatisticky ti to napísal aj Guest. Ty si po sebe asi nečítaš. Veď ty si tu ten Straw man.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2015 :  13:53:10  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Preco si myslis ze si to dieta uvedomovalo?
Preco odmietas ze dieta je v nebi?
Preco si myslis ze krestanstvo nedava zmysel utrpeniu? Len preto ze to ty nedokazes pochopit a prijat? Ono mu zmysel dava ci to prijimas a chapes alebo nie. Je to tak a na tom nic nezmenis.
Ako sa mozes povazovat za krestana ked Kristus nie je tvojim priatelom?
Akym krestanom som ja a ktvrdis ze ty taky nie si?
Este napis ze veris v reinkarnaciu a tvoje pohanstvo je jasne!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2015 :  21:23:32  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Kde som ja Guest s tebou kedy diskutoval v štýle straw man, ma nehnevaj človeče.
Pôvodne zaslal Chodec - 18 apríl 2015 :  08:56:34

koncim debatu z tebou na temu lamarckizmus

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Duchovný prírodopis Téma Next Topic: Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06