Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Rozmýšľal som nad...
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Duchovný prírodopis Téma Next Topic: Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch
Strana: z 4

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2015 :  20:01:11  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Zdravím, raz pri večeri som sa opýtal toto:

Prečo ak je boh všemohúci, dokonalý atd atd stvorí tak hnusnú zem kde nás všetko možné pokúša atd atd prečo to nespravil poriadne? Mi to pripadá ako keby sme boli v akvárku a on sa z nás smeje.

A ešte jedná vec mi je nejasná až smiešna:

Prečo sa dá kúpiť omša napr. za 5€ aby ju za mňa obetovali? V Čechách sa to napr. nedá lebo je tam tak málo kresťanov, že sú radi ak prídu... prečo ak boh chce aby sme ho milovali a modlili sa k nemu nepošle 150€ za každú omšu? :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora 

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2015 :  20:33:39  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
prečo to nespravil poriadne?

Aby sme mohli napredovať ku konečnej dokonalosti. Otázka nieje prečo nás stvoril takých aký sme ale skôr prečo nás vôbec stvoril.

citácia:
Prečo sa dá kúpiť omša napr. za 5€ aby ju za mňa obetovali

Pokiaľ viem tak je to 7€. Je to obeta za omšu- niekedy v stredoveku sa dávali obetné dary(chlieb, víno). KBS tiež vyhlásila, že ak je niekto v hmotnej núdzi alebo pre nejaký iný spôsob nemôže prispieť môže byť omša odslúžena zadarmo.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2015 :  20:50:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Boh stvoril svet dokonaly.

To co tu teraz vidime je dosledok hriechu, to len tak na margo.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2015 :  22:22:16  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Boh stvoril svet dokonaly. To co tu teraz vidime je dosledok hriechu.

Týka sa to aj fyzického zla ako napríklad prírodné katastrofy, zemetrasenia a podobne?
KKC 302: Stvorenie má svoju vlastnú dobrotu a dokonalosť, ale z rúk Stvoriteľa nevyšlo úplne dokončené. Je stvorené v stave napredovania („in statu viae“) ku konečnej dokonalosti, ktorú mu určil Boh a ktorú má ešte len dosiahnuť. Opatrenia, prostredníctvom ktorých Boh vedie svoje stvorenie k tejto dokonalosti, voláme Božia prozreteľnosť.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2015 :  01:16:10  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo ak je boh všemohúci, dokonalý atd atd stvorí tak hnusnú zem kde nás všetko možné pokúša atd atd prečo to nespravil poriadne? Mi to pripadá ako keby sme boli v akvárku a on sa z nás smeje.

Pôvodne zaslal Esso - 08 apríl 2015 :  20:01:11



Neviem či existuje niekto, koho by nenapadla podobná otázka.

Ja by som sa zamyslel hlbšie nad slobodnou vôľou.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2015 :  06:11:56  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Aby sme mohli napredovať ku konečnej dokonalosti.
Pôvodne zaslal butyl - 08 apríl 2015 :  20:33:39
nie je nic take ako "konecna dokonalost" pretoze poznanie nema hranice, vzdy budu existovat otazky

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tom

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2015 :  09:42:37  Zobraziť profil  Pridať Tom do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo ak je boh všemohúci, dokonalý atd atd stvorí tak hnusnú zem kde nás všetko možné pokúša atd atd prečo to nespravil poriadne? Mi to pripadá ako keby sme boli v akvárku a on sa z nás smeje.
Pôvodne zaslal Esso - 08 apríl 2015 :  20:01:11


Neviem, mne sa vôbec nezdá naša zem ako nejaká "hnusná", skôr mi to príde ako úžasné miesto na život... Ale je pravda, že nie som veriaci, tí to možno vidia inak.

Tá otázka mi pripomenula rozhovor Yossariana a manželky poručíka Scheisskopfa v Hlave XXII (od Hellera), o tom, aký je vlastne ten boh, v ktorého obaja neveria.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 09 december 2014  ~  Posledná návšteva: 07 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2015 :  18:06:22  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Suhlasim,zem je nadherna a svojou krasou svedci o Bozej velkosti,krase a laske

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 10 apríl 2015 :  06:14:42  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Suhlasim,zem je nadherna a svojou krasou svedci o Bozej velkosti,krase a laske

Pôvodne zaslal mak - 09 apríl 2015 :  18:06:22

aj to tsunami v indickom oceane v roku 2004, ktore zabilo cca 220 tisic ludi, ktore je prejavom toho ako funguje Zem, "bolo nadherne a svojou krasou svedcilo o Bozej velkosti, krase a laske"?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2015 :  15:40:35  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Suhlasim,zem je nadherna a svojou krasou svedci o Bozej velkosti,krase a laske
Pôvodne zaslal mak - 09 apríl 2015 :  18:06:22
aj to tsunami v indickom oceane v roku 2004, ktore zabilo cca 220 tisic ludi, ktore je prejavom toho ako funguje Zem, "bolo nadherne a svojou krasou svedcilo o Bozej velkosti, krase a laske"?
Pôvodne zaslal guest636 - 10 apríl 2015 :  06:14:42
Presne tak. Len možno nemáme rovnaký názor na tú Božiu veľkosť, krásu a lásku.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poutník

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2015 :  16:47:36  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
citácia:
Zdravím, raz pri večeri som sa opýtal toto:

Prečo ak je boh všemohúci, dokonalý atd atd stvorí tak hnusnú zem kde nás všetko možné pokúša atd atd prečo to nespravil poriadne? Mi to pripadá ako keby sme boli v akvárku a on sa z nás smeje.

Pôvodne zaslal Esso - 08 apríl 2015 :  20:01:11



Všechno to má svůj význam. Kdyby byl svět dokonalý, žádné katastrofy, války, nemoci, tak člověk by si řekl, tento svět je opravdu ráj a nehledal by pravý smysl našeha života - Boha.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2015 :  08:02:45  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Presne tak. Len možno nemáme rovnaký názor na tú Božiu veľkosť, krásu a lásku.
Pôvodne zaslal Mx - 11 apríl 2015 :  15:40:35

tak ako je mozne ze niektori krestania toto tsunami (a ine prirodne katastrofy) povazuju za bozi hnev a trest?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2015 :  13:33:26  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ale veď to tomu môjmu vôbec neprotirečí. Aj hnev a trest môže byť prejavom lásky dobrotivého Boha. Ja tam rozpor nevidím. Výchova proste občas musí bolieť, tak ako všetko, čo za niečo stojí.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2015 :  15:27:48  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Tu by bolo treba znovu pripomenúť pojem "Božia prozreteľnosť", ako ho už vyššie uviedol Butyl staťou z KKC.

http://www.katechizmus.sk/index.php?action=getk&kid=441

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2015 :  06:04:47  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ale veď to tomu môjmu vôbec neprotirečí. Aj hnev a trest môže byť prejavom lásky dobrotivého Boha. Ja tam rozpor nevidím. Výchova proste občas musí bolieť, tak ako všetko, čo za niečo stojí.

Pôvodne zaslal Mx - 12 apríl 2015 :  13:33:26

to laskavy a dobrotivy otec bezne tresta svoje dieta ked neposlucha tak, ze vystriela celu skolku? :D

jasne ze ty tam rozpor nevidis, pretoze je to kognitivna disonancia ako z ucebnice, ktoru aby ste sa nezblaznili, riesite pomcou denializmu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2015 :  08:04:21  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
to laskavy a dobrotivy otec bezne tresta svoje dieta ked neposlucha tak, ze vystriela celu skolku? :D

jasne ze ty tam rozpor nevidis, pretoze je to kognitivna disonancia ako z ucebnice, ktoru aby ste sa nezblaznili, riesite pomcou denializmu

Pôvodne zaslal guest636 - 13 apríl 2015 :  06:04:47



Prečo by za všetko mal byť zodpovedný Boh? Rozumieš vôbec Guest tomu čo je slobodná vôľa? Mal by si, lebo ty si tu dobrovoľne a slobodne na fóre, kde len podporuješ svoje mylné predstavy o živote a snažíš sa o nich presviedčať katolíkov.
Vieš povedať, že pri každej katastrofe sa tomu nedalo zabrániť? Že nemohol štát, ktorý dá na zbrojenie miliardy urobiť niečo pre zabránenie niektorým katastrofám? Myslíš, že svet lieči len tie choroby, ktoré vie? Že naozaj neexistujú možnosti niektoré choroby vyliečiť? Myslíš, že ľudia pre druhých ľudí robia maximum? Aj streľbu psychopata do detí by si dal za vinu Bohu a strelca považoval za obeť stvorenia? Sa mi zdá, že sa schovávaš pred realitou a najradšej by si všetko dal za vinu niekomu, v koho ani neveríš. Je to preto, že dúfaš, že po smrti bude niečo? Že život má zmysel? Alebo si potrebuješ kvôli niečomu umyť ruky?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2015 :  13:52:24  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo by za všetko mal byť zodpovedný Boh? Rozumieš vôbec Guest tomu čo je slobodná vôľa? Mal by si, lebo ty si tu dobrovoľne a slobodne na fóre, kde len podporuješ svoje mylné predstavy o živote a snažíš sa o nich presviedčať katolíkov.
Vieš povedať, že pri každej katastrofe sa tomu nedalo zabrániť? Že nemohol štát, ktorý dá na zbrojenie miliardy urobiť niečo pre zabránenie niektorým katastrofám? Myslíš, že svet lieči len tie choroby, ktoré vie? Že naozaj neexistujú možnosti niektoré choroby vyliečiť? Myslíš, že ľudia pre druhých ľudí robia maximum? Aj streľbu psychopata do detí by si dal za vinu Bohu a strelca považoval za obeť stvorenia? Sa mi zdá, že sa schovávaš pred realitou a najradšej by si všetko dal za vinu niekomu, v koho ani neveríš. Je to preto, že dúfaš, že po smrti bude niečo? Že život má zmysel? Alebo si potrebuješ kvôli niečomu umyť ruky?

Pôvodne zaslal Azuritko - 13 apríl 2015 :  08:04:21

si mimo; ja si neprojektujem nenavist na obraz tvojho boha, ja len dotahujem do dosledkov co vyplyva z vasej doktriny

ale preco by boh nemal byt zodpovedny za to akym sposobom funguju prirodne javy, vsak on ich navrhol a uviedol do chodu nie? slobodna vola s tym nema nic spolocneho

to sa maju ludia snazit zabranovat/ miernit prirodne javy, ktore vytvoril boh? a to sa mu paci? ked sa mu nejaky clvoek babre do jeho prace?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2015 :  14:55:39  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
si mimo; ja si neprojektujem nenavist na obraz tvojho boha, ja len dotahujem do dosledkov co vyplyva z vasej doktriny

ale preco by boh nemal byt zodpovedny za to akym sposobom funguju prirodne javy, vsak on ich navrhol a uviedol do chodu nie? slobodna vola s tym nema nic spolocneho

to sa maju ludia snazit zabranovat/ miernit prirodne javy, ktore vytvoril boh? a to sa mu paci? ked sa mu nejaky clvoek babre do jeho prace?

Pôvodne zaslal guest636 - 13 apríl 2015 :  13:52:24



To doťahuje ten pravý, čo by mal držať hubu a krok ohľadom viery.

Boh je stvoriteľ. Človek je zodpovedný za svoje konanie.

Čo to trepeš o babraní do práce? Ty si Boh snáď? Drž sa svojho pôvodného banu a nehrab sa sem kámo. Nemáš tu čo hľadať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2015 :  16:58:39  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
To doťahuje ten pravý, čo by mal držať hubu a krok ohľadom viery.

Boh je stvoriteľ. Človek je zodpovedný za svoje konanie.

Čo to trepeš o babraní do práce? Ty si Boh snáď? Drž sa svojho pôvodného banu a nehrab sa sem kámo. Nemáš tu čo hľadať.


Pôvodne zaslal Azuritko - 13 apríl 2015 :  14:55:39

to by si sa musel inak volat aby si ma prinutil drzat hubu a krok :D

jasne, lebo za vybuch podmorskej sopky, ktory vyvolal tsunami je zodpovedny clovek :D a keby aj bol, tak by islo o kolateralne skody pri ktorych sa ta vlna nehladela na to koho "tresta" za hriesnost - umierali vsetci bez ohladu na vierovyznanie ci uroven viny

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2015 :  17:39:16  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Guest zase su tu spletené dve veci:1. krása stvorenia - ani ty si nespochybnil že zem je krásna, vesmír nadherný a my veriaci v tomto diele obdivujeme veľkosť, veleu, múdrosť lásku Boha k nám. Zem je naozaj nádherné miesto
2. Katastrofy. Sú katastrofy zapríčinené človekom a sú katastrofy spôsbené prírdnými silami - tvoj príklad s výbuchom podmorskej sopky a následná tsunami. Hoci nakoniec nevieme či tam tiež nie je nejaká zatial nepoznaná súvislosť. Aj tieto prírodné katastrofy sú z jednej strany prejavom sily prírody ale z druhej strany majú dopad ludí ktorí pri tom zomreli. Tam to treba vidieť individuálne vo vzťahu ku každému človeku a jeho blízkymi. (aj ked sú ich tisíce) Som presvedčený že aj to má svoj pozitívny význam ktorý momentálne nevidíme a nechápeme - to ukáže až čas alebo sa to dozvieme až vo večnosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2015 :  22:08:08  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
to by si sa musel inak volat aby si ma prinutil drzat hubu a krok :D



Áno, ja byť admin, tak ti dávam ban aj 10 krát za deň ak by si sa sem vytrvalo pchal. Nepatríš na katolícke fórum.


citácia:
jasne, lebo za vybuch podmorskej sopky, ktory vyvolal tsunami je zodpovedny clovek :D a keby aj bol, tak by islo o kolateralne skody pri ktorych sa ta vlna nehladela na to koho "tresta" za hriesnost - umierali vsetci bez ohladu na vierovyznanie ci uroven viny

Pôvodne zaslal guest636 - 13 apríl 2015 :  16:58:39



Nepochopil si to, a ani nepochopíš, aspoň nie tu na tomto fóre. Si tu už pridlho na to, aby bolo vidieť nejaký pokrok v uvažovaní. Ale nieje. Pýtaj sa inde, tu už ti nepomôže nič.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2015 :  06:16:37  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Guest zase su tu spletené dve veci:1. krása stvorenia - ani ty si nespochybnil že zem je krásna, vesmír nadherný a my veriaci v tomto diele obdivujeme veľkosť, veleu, múdrosť lásku Boha k nám. Zem je naozaj nádherné miesto
2. Katastrofy. Sú katastrofy zapríčinené človekom a sú katastrofy spôsbené prírdnými silami - tvoj príklad s výbuchom podmorskej sopky a následná tsunami. Hoci nakoniec nevieme či tam tiež nie je nejaká zatial nepoznaná súvislosť. Aj tieto prírodné katastrofy sú z jednej strany prejavom sily prírody ale z druhej strany majú dopad ludí ktorí pri tom zomreli. Tam to treba vidieť individuálne vo vzťahu ku každému človeku a jeho blízkymi. (aj ked sú ich tisíce) Som presvedčený že aj to má svoj pozitívny význam ktorý momentálne nevidíme a nechápeme - to ukáže až čas alebo sa to dozvieme až vo večnosti.

Pôvodne zaslal mak - 13 apríl 2015 :  17:39:16

1. lenze to je ina krasa aku maju krestania na mysli; na jednej strane to je impozantna, chladna, neuprosna a vrazedna krasa fyzikalnych zakonitosti a javov, ktore nikoho nesudia, na nikoho neberu ohlady a na strane druhej efektivita a "vynaliezavost" zivych tvorov, ktore za ucelom rozmnozenia vedu neustale preteky v zbrojeni medzi lovcom a lovenym - tie nespocetne sposoby ako jeden druheho planuju zabit a zozrat, vyuzit jeden druheho takym sposobom ze to az mrazi; pripadny boh, ktory byt takyto kolosalny stroj na zabijanie dal do chodu, by v ziadnom pripade nemohol byt milosrdny a ohladuplny

ohladom toho dopadu na ludi, ktori umreli pri nejakej prirodnej katastrofe... chod nieco take povedat pribuznym obeti, odhadujem ze by si sa dockal reakcie niekde od nesuhlasneho pokrutenia hlavou cez nahnevane zasomranie a hlasny vysmech az po fyzicke napadnutie

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2015 :  06:48:20  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
A čo guest, ty nebudeš na mňa reagovať ? Bolo by to slušne, keď si vstúpil do mojej témy. Či došli argumenty a utekáš ako tuto títo ,,katolíci" bojovníci za pravdu? To si sa od nich naučil?

Podpichujem.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2015 :  06:52:59  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
A čo guest, ty nebudeš na mňa reagovať ? Bolo by to slušne, keď si vstúpil do mojej témy. Či došli argumenty a utekáš ako tuto títo ,,katolíci" bojovníci za pravdu? To si sa od nich naučil?

Podpichujem.

Inak vzdaj sa už konečne tej primitívnej predstavy, že vyhráva silnejší a slabší sa pominú ako hnací motor evolúcie. Darwinizmus je už prekonaní a skutočné opodstatnené miesto vo vysvetlovaní evolúcie má Lamarckicizmus a epigenetika. Weismanova bariéra nikdy nebola pravdivá, bol to len konštrukt materialisticky obmedzeného myslenia.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2015 :  16:20:23  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A čo guest, ty nebudeš na mňa reagovať ? Bolo by to slušne, keď si vstúpil do mojej témy. Či došli argumenty a utekáš ako tuto títo ,,katolíci" bojovníci za pravdu? To si sa od nich naučil?

Podpichujem.

Inak vzdaj sa už konečne tej primitívnej predstavy, že vyhráva silnejší a slabší sa pominú ako hnací motor evolúcie. Darwinizmus je už prekonaní a skutočné opodstatnené miesto vo vysvetlovaní evolúcie má Lamarckicizmus a epigenetika. Weismanova bariéra nikdy nebola pravdivá, bol to len konštrukt materialisticky obmedzeného myslenia.

Pôvodne zaslal Chodec - 14 apríl 2015 :  06:52:59

naco reagovat, ked ty reaguejs strawmanmi? cituj mi z evolucnej teorie tvrdenie ,ze v nej "silnejsi vyhrava nad slabsim"

samzorejme ze darwinizmus bol doplneny novymi poznatkami, no evolucna synteza nevyzaduje zahrnutie neo lamarckizmu (klasicky lamarckizmus je uplne mylny) epigenetika je zaujimava zalezitost, nikto nespochybnuje ze sa deje, ale neposobi na organizmy v takej miere ako evolucne posobenie zmien na organizmus

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2015 :  18:19:12  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
epigenetika je zaujimava zalezitost, nikto nespochybnuje ze sa deje, ale neposobi na organizmy v takej miere ako evolucne posobenie zmien na organizmus

Pôvodne zaslal guest636 - 14 apríl 2015 :  16:20:23



Prepáč ale teraz si ma naozaj veľmi ale veľmi silne rozosmial :D

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Duchovný prírodopis Téma Next Topic: Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06