Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch Téma Next Topic: Mene Tekel 2015 - prof. Petr Piťha
Strana: z 5

butyl

Stav: offline

Odoslaný - 07 marec 2015 :  08:07:40  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Ano butyl to som tvrdil, ale netvrdil som, že anjel je len hviezda, ale že hviezdy sú ich prejavom. Nikde nepíšem, že anjel je hviezdou samotnou.
Pôvodne zaslal Chodec - 07 marec 2015 :  06:55:20

To ste napísali až tu:
citácia:
... v téme o Anjeloch, kde som XY krát musel vysvetľovať prečo sú hviezdy anjeli pred Reconqustadorom a neskôr aj Guestom...
Pôvodne zaslal Chodec - 05 marec 2015 : 09:57:03

V Zjavení sú hviezdy chápané obrazne- vy ste ale reálne stotožnili s nimi anjelov. Pokiaľ ste v tej téme o anjeloch netvrdili, že hviezdy sú anjeli- tu to už tvrdíte a v súvislosti s tým čo ste napísali v téme o anjeloch vyplýva, že hviezdy sú pre vás anjeli.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 07 marec 2015 :  12:46:27  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Nie len ja, ale aj písmo. Len toľko, hviezdy sú anjelmi v tom zmysle, že sú ich prejavom. Čo máš za problém nechápem.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 07 marec 2015 :  15:44:56  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Nie len ja, ale aj písmo. Len toľko, hviezdy sú anjelmi v tom zmysle, že sú ich prejavom. Čo máš za problém nechápem.

Pôvodne zaslal Chodec - 07 marec 2015 :  12:46:27

jednoducho nerozumiem tomu, ako je mozne si predstavit hviezdu ako projekciu anjela - kde sa nachadza dany anjel, ktoreho projekciou je nejaka konkretna hviezda?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 08 marec 2015 :  12:45:56  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Odpoviem ti v téme o anjeloch. Tu by to bolo off topic.

Chcel som ešte dodať, v téme o názore na cirkev, kde sa hádame o tom či je omylný alebo neomylný pápež som spomenul aj príklad s tým, že viacerí si vysvetľujú písmo podobne ako ja a Azuritko ma napadol, že podobné neznamená presne a ja som mu uviedol ten príklad s tou jabloňou, že ak ja pochopím podľa opisu a následne budem tvrdiť, že jabloň je strom a dávajúci zelené jablká a druhý podľa toho istého opisu, že jabloň je strom dávajúci červené jablká. Stále je to zhoda v tom, že je to strom-jabloň.

Prečo to píšem?! Ja som tu uviedol vysvetlenie kapitoly 13 s tým, že sa mi zobrazuje, že je to Amerika a táto doba. Následne prišiel mak s, podľa mňa nasilu napasovaným vysvetlením, no tak či tak, sa dá usudzovať z jeho vyjadrenia aj môjho, že akosi popisujú našu aktuálnu dobu - a to je tá jabloň. Takéto zistenie, ak je pravdivé, je teda v istom zmysle revolučné, lebo vieme kde sa aktuálne v Božom pláne nachádzame a čo nás ešte čaká. A to je záchytný BOD.

Takže azuritko, len toľko k tebe a tvojmu odmietaniu rozjímania nad písmom s otvorenou mysľou bez nadiktovaných čalamád Katechizmom.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Odoslaný - 08 marec 2015 :  13:11:24  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Apokalypsy sa vždy vysvetľuje na dobu v ktorej ľudia aktuálne žijú(o tom je celé náboženstvo Jehovistov- oni si koniec sveta posunuli už mnohokrát a vždy je veľmi blízko). Čítal som minule jednu knihu kde z 50. rokoch kde sa tvrdilo, že apokalypsa príde pravdepodobne do desiatich rokov. Všetko podľa Písma sedelo, všetko bolo logicky odôvodnené a neprišla. Tak isto to bolo aj pred sto rokmi aj pred dvesto, tristo a tak je to aj teraz. Vždy to je podľa písma, vždy to sedí a napriek tomu apokalypsa ešte neprišla. Nikto nevie kedy príde, to vie len Boh a my máme byť pripravený vždy. Toľko asi k tomuto výkladu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 08 marec 2015 :  17:40:41  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Však jasné že, ale neporovnávaj to čo sme tu predviedli s učením Jehovistov, ktorí vôbec nerozumejú tak ako vy významu symbolov.

Greta

Odoslaný - 09 marec 2015 :  13:44:28  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Ja neviem, ale dnes som pocuvala radio vatikan a ten popularny papez Frantisek (ktory odmieta rozdavat svate prijimanie z dovodu aky uviedol) zacal prihovor slovami : "Dobrý deň..

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 368  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 09 marec 2015 :  15:29:39  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Pre istotu sa pýtam, čo si chcela povedať? Či len tak, že si tu bola?

slovenka

Odoslaný - 21 marec 2015 :  18:36:44  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Čo je šelma, nám hovorí P. Mária v Modrej knihe. Je tam toho viac, ale v podstate hovorí hlavne o slobodomurárstve a cirkevnom slobodomurárstve.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 23 marec 2015 :  08:50:37  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
O akej modrej knihe to hovoríš?

Myslím, že slobodomurárstvo je naozaj nepatrné zlo, ak vôbec zlo v porovnaní s tým, keď samotný kresťan šíri tmu, alebo keď pápež verí na materiálnu paradigmu.

slovenka

Odoslaný - 24 marec 2015 :  21:53:07  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Vôbec nie je nepatrné, je to hlavné zlo dnešnej doby, skrýva sa za mnohé iné veci.

Čierna šelma je slobodomurárstvo
Šelma podobná baránkovi je cirkevné slobodomurárstvo
červený drak je marxistický komunizmus

Rohy sú masovokomunikačné prostriedky ( v biblických časoch bol roh prostriedkom šírenia )

Modrá kniha je základom MKH - Mariánske kňazské hnutie (inšpirov. Don Gobbimu)

Žijeme posledné časy. (od pápeža Benedikta XVI). V týchto rokoch (možno desaťročiach) sa udeje mnoho vecí, uvedených v apokalypse.Posolstvom celého je, že P. Mária - jej nepoškvrnené srdce zvíťazí nad diablom, k tomu potrebuje silu maličkých, kňazov, nás...Dôležitá je modlitba ruženca.(reťaz, ktorou bude diabol spútaný). Už teraz vidno, ako sa mnoho vecí, ktoré sme si nevedeli predstaviť, vyplnilo (rozkoly, cirkev na západe, prázdne kostoly, prijímanie bez sv. spovedí , bludné učenia - to je to cirk. slobodomur., ktoré je, žiaľ implementované aj vo Vatikáne). ASle pozor, pápež to nie je! Ten je práve zárukou pravdy........

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Odoslaný - 25 marec 2015 :  07:28:04  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Ešte že nemám povinnosť veriť súkromným zjaveniam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 25 marec 2015 :  08:46:00  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Nuž, Don Gobbi bol zrejme dosť sčítaný kňaz...
Jeho kniha má aj cirkevný posudok, zoznámte sa s ním a prijmite ho.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 25 marec 2015 :  16:16:10  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
vysvetli mi niekto preco sa katolici boja slobodomurarov?

povodny GUEST635

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 25 marec 2015 :  18:07:14  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Guest;
nevieme, nepoznáme ich osobne, sú to diskrétne filozofické spoločenstvá pre vplyvných ľudí, predovšetkým politikov.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 26 marec 2015 :  06:05:30  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Guest;
nevieme, nepoznáme ich osobne, sú to diskrétne filozofické spoločenstvá pre vplyvných ľudí, predovšetkým politikov.

Pôvodne zaslal Koki - 25 marec 2015 :  18:07:14

naozaj? preco potom katolicka cirkev ma voci nim taky negativny postoj? preco kazdy katolik, ktory sa stal slobodomurarom, celi exkomunikacii/je v smtelnom hriechu?

povodny GUEST635

Koki

Odoslaný - 26 marec 2015 :  07:02:12  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Pozri sa koľko sa o slobodomurároch popísalo, dokonca sú stredom konšpiračného mainstreamu. Isté je ale to, že tam ide o nejaký druh presvedčenia alebo činnosti, ktorá je nezlučiteľná s kresťanskou filozofiou, v podstate sa javí ako sekularistická, zameraná iba na záležitosti tohoto života a sveta. Spomína sa aj okultné pozadie tejto hierarchicky fungujúcej sekty a jej nepriateľstvo k RKC.
Príliš ma to nezaujíma, bežný človek sa k tomu nedostane.

guest636

Odoslaný - 26 marec 2015 :  16:23:53  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Pozri sa koľko sa o slobodomurároch popísalo, dokonca sú stredom konšpiračného mainstreamu. Isté je ale to, že tam ide o nejaký druh presvedčenia alebo činnosti, ktorá je nezlučiteľná s kresťanskou filozofiou, v podstate sa javí ako sekularistická, zameraná iba na záležitosti tohoto života a sveta. Spomína sa aj okultné pozadie tejto hierarchicky fungujúcej sekty a jej nepriateľstvo k RKC.

Príliš ma to nezaujíma, bežný človek sa k tomu nedostane.
Pôvodne zaslal Koki - 26 marec 2015 :  07:02:12

no kolko? daj daku spravu o slobodomuraroch, ktora ti z posledneho obdobia utkvela v pamati :D

slobodomurari nemaju nic spolocne s okultizmom ani sektami, slobodomurarstvo ma povod v murarskych cechoch, ktore si predavali vedomosti o stavebnictve katedral a inych zlozitych stavieb (preto sa ych symbolika toci okolo kruzidka a uholnika - co je zaroven symbolom toho ze stvoritel v ich ociach je architekt vesmiru); dnes sa venuju predovsetkych charite (prave preto je medzi slobodomurarm ,tolko vplyvnych a bohatych ludi)

a este jedna vec, clovek musi byt veriaci aby sa mohol stat slobodomurarom

povodny GUEST635

butyl

Odoslaný - 26 marec 2015 :  17:33:33  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
vysvetli mi niekto preco sa katolici boja slobodomurarov?

Pôvodne zaslal guest636 - 25 marec 2015 :  16:16:10

Ak ťa to skutočne zaujíma, tu máš vysvetlenie:
http://kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-vatikanskych-uradov/c/nezlucitelnost-krestanskej-viery-a-slobodomurarstva

Koki

Odoslaný - 26 marec 2015 :  19:01:58  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Guest, ale niekde je chyba, keď RKC neprijíma slobodomurárstvo, kým ty tvrdíš že oni sú vlastne len akási filantropická organizácia. Napokon, nie je charita ako charita. Tej sa popri inom venujeme aj my katolíci, no charita nie je to čo nás robí katolíkmi, ani sa nenazývame katolíkmi preto, že robíme charitu. Musí tam byť niečo viac.
Ešte pre teba niečo z toho čo som v tejto súvislosti dakedy čítal:
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=10740

slovenka

Odoslaný - 26 marec 2015 :  22:23:23  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Slobodomurárstvo možno vzniklo pôvodne z nejakých cechov a malo to súvis zo staviteľstvom . Podstatné , prečo je neprijateľné pre kresťanstvo je to, že vo svojej podstate je proti Bohu. Aj francúzska revolúcia, kedy boli páchané zverstvá, zvýťazilo "osvietenstvo", bola toho dôsledkom. Taktiež komunizmus - len časť slobodomurárstva. V bežnom živote sa tvária ako filantropi. Oni tomu aj naozaj veria, ibaže je to len spodná priečka z pyramídy. Tá, ako postupuje navrchol, má stále iné požiadavky. Jednoducho povedané, tí čo sú dole, netušia, čomu vlastne slúžia - tím hore. Je tam tuším 33 svätení. Na vrchole je to už jednoznačné vzývanie satana. Slobodom. sa tvári rafinovane, ako tu bolo povedané, že prijímajú veriacich - ano, do istej mieri. Lebo je to horšie ako ateizmus - neverí v Boha. Slobodomur. JE PROTI PRAVÉMU BOHU! Nenápadne sa implementuje do bežného diania, o čom ani netušíte. Ale v dnešnej dobe sa už dá toho nájsť dosť. Už sa tým totiž ani veľmi netaja. Ich hodina je tu. Aj zahajovací ceremoniál z ollymp. hier v Londýne bol plný jednoiznačných slobodomur. symbolov.....

Koki

Odoslaný - 26 marec 2015 :  22:50:54  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
To sa asi len hovorí že vzniklo zo staviteľov katedrál. Inde som zas čítal to vyšlo zo stredovekej aristokracie, inde zas že to založili templári. A inde čítam zas niečo iné. Čomu teda veriť?
Slobodomurárstvo má svoje poslanie už vo svojom názve; stavia slobodne. Len sa nevieme s nimi zhodnúť v tom, čo je to sloboda. Nás oslobodil Ježiš Kristus:

6 Pán zástupov pripravil
na tomto vrchu všetkým národom
hostinu hojnú, hostinu s vínom,
hojnosť vyberanú, víno najjemnejšie.
7 A zničí na tomto vrchu
závoj, rozvinutý nad celým ľudstvom,
a prikrývku, čo zakrýva všetky národy.
8 Zničí smrť navždy
a Pán, Jahve, zotrie
slzu z každej tváre
a hanbu svojho ľudu
odstráni z celej zeme,
lebo Pán hovoril.
9 A v ten deň povedia: „Hľa, toto je náš Boh,
v neho sme dúfali, že nás spasí!
On je Pán, v neho sme dúfali,
jasajme a radujme sa z jeho spásy!
10 Lebo Pánova ruka spočinie na tomto vrchu.“
[Iz.25]

Chodec

Odoslaný - 27 marec 2015 :  09:51:37  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Baránok to si reagoval na mňa?

A Slovenka
citácia:

Šelma podobná baránkovi je cirkevné slobodomurárstvo

Rohy sú masovokomunikačné prostriedky ( v biblických časoch bol roh prostriedkom šírenia )
Pôvodne zaslal slovenka - 24 marec 2015 :  21:53:07

K tej šelme - ja si skôr myslím, že to je RKC a konkrétne ten typ veriaceho, ktorý šíri tmu a sám si toho nie je ani vedomí. Presne jak to je na úvodnej stránke fóra a tak ako to pripisujem niektorým vám.

Tie rohy som sa asi trafil. Toto poznanie čo si tu napísala mi pri mojom vnímaní toho textu známe nebolo. Same sa to tak nejak rozjasnilo, že to mám vnímať tak.

A prečo ten strach zo slobodomurárov?! Veď dnes tu sú iné mnohé smery, ktoré sa hlásia na svetlo sveta a vystupujú z tmy a stávajú sa zaujímavými pre dnešných ľudí, lebo prinášajú vysvetlenie tam, kde cirkev zlyháva.

slovenka

Odoslaný - 27 marec 2015 :  16:04:21  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Chodec, stále si to nepochopil. Slobodomurárstvo je preto najhoršie, lebo pracuje na zničení kresťanstva a hlavne toho pravého - katolíckej cirkvi. Preto. Je od Zlého. A je aj cirkevné, ako som písala - vidíš, my sa netajíme, že aj v cirkvi je zlo, ale nbie tal, že ona je zlá, ale je v nej schválne implementované slobodomurármi a to je cirkevné slobodomurárstvo. To sú tí "moderní " kňazi, biskupi, ktorí sa vám tak páčia. A vodíme, že sa všetko rozpadá. A neveriaci, veriaci v pohanské bludy, sodomisti a iní sa tešia, čoraz viac si uplatňujú svoje práva.......bude to ešte horšie. Touto očistou si cirkev má prejť. A na to nás už roky upozorňuje P. Mária v rôznych zjaveniach, nielen Don Gobbimu a vedie nás k spolupráci. Toto vybojuje len "malé stádo" verných.

guest636

Odoslaný - 27 marec 2015 :  16:38:34  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Slobodomurárstvo možno vzniklo pôvodne z nejakých cechov a malo to súvis zo staviteľstvom . Podstatné , prečo je neprijateľné pre kresťanstvo je to, že vo svojej podstate je proti Bohu. Aj francúzska revolúcia, kedy boli páchané zverstvá, zvýťazilo "osvietenstvo", bola toho dôsledkom. Taktiež komunizmus - len časť slobodomurárstva. V bežnom živote sa tvária ako filantropi. Oni tomu aj naozaj veria, ibaže je to len spodná priečka z pyramídy. Tá, ako postupuje navrchol, má stále iné požiadavky. Jednoducho povedané, tí čo sú dole, netušia, čomu vlastne slúžia - tím hore. Je tam tuším 33 svätení. Na vrchole je to už jednoznačné vzývanie satana. Slobodom. sa tvári rafinovane, ako tu bolo povedané, že prijímajú veriacich - ano, do istej mieri. Lebo je to horšie ako ateizmus - neverí v Boha. Slobodomur. JE PROTI PRAVÉMU BOHU! Nenápadne sa implementuje do bežného diania, o čom ani netušíte. Ale v dnešnej dobe sa už dá toho nájsť dosť. Už sa tým totiž ani veľmi netaja. Ich hodina je tu. Aj zahajovací ceremoniál z ollymp. hier v Londýne bol plný jednoiznačných slobodomur. symbolov.....

Pôvodne zaslal slovenka - 26 marec 2015 :  22:23:23

to su vsetko bludy :)

toto o sebe hovoria sami slobodomurari:
http://www.ugle.org.uk/what-is-freemasonry

"Slobodomurarstvo znamena pre kazdeho kto vstupi nieco ine. Pre niektorych je to hladanie novych priatelov a znamych. pre inych je to prilezitost pomoct tam, kde je to potrebne - rodinam a spolocnosti. No pre vacsinu to je prijemny konicek.

Slobodomurarstvo je jedna z najstarsich a najvacsich nenabozenskych, nepolitickych, bratskych, charitativnych organizacii. uci sebapoznaniu pri ucasti na postupe skrz obrady. Od clenov sa ocakavaj uvysoke moralne standardy a su vyzyvani aby otvorene hovorili o slobodomurarstve. Nasledujuce informacie su urcene na vysvetlenei slobodomurarstva ako je praktizovane v Spojenej velkej Lozi Anglicka, ktora spravuje loze v Anglicku skotsku a na mnohych miestach v zahranici.

slobodomurarstvo je spolocenstvo muzov zaoberajuce sa moralnymi a duchovnymi hodnotami. Jeho clenovia sa ucia zasady spolocenstva (moralku a sebapoznanie) seriou ritualnych dram - progresiou alegorickych dvojdielnych hier, ktore su ucene naspamat a hrane v kazdej lozi - ktore nasleduju starobyle obycaje a pouzivaju kamenarske zvyky a nastroje ako alegoricke navody.

Slobodomurarstvo vlieva do svojich clenov moralny a eticky pristup k zivotu: jeho hodnoy su zalozene na integrite, laskavosti, poctivosti a spravodlivosti. Clenovia su vyzyvani aby povazovali zaujmy rodiny za rozhodujuce, lae dolezite je aj ze slobodomurarstvo tiez uci starostlivost o ludi, starostlivost o tych menej stastnych a tych co su v nudzi.

Od prvych dni sa slobodomurarstvo zaoberalo starostlivostou o siroty, chorych a seniorov, takto praca pokracuje aj dnes.

Navyse velke financne cistky su venovane narodnym a miestnym charitam."

povodny GUEST635

Strana: z 5 Previous Topic: Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch Téma Next Topic: Mene Tekel 2015 - prof. Petr Piťha  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06