Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch Téma Next Topic: Mene Tekel 2015 - prof. Petr Piťha
Strana: z 5

Chodec

Stav: offline

Odoslaný - 27 február 2015 :  11:43:17  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Porposil by som tých čo sú Biblie znalí, keby ste mi pomohli alebo dali aspoň nejaké myšlienky k tomu, ako vy vnímate to, čo je napísané v tejto kapitole. Mám nejakú predstavu, vnútorné poznanie o čom je reč, ale nemám to v sebe uzavreté.

Čo alebo kto je alebo bude táto šelma?

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora 

Chodec

Odoslaný - 27 február 2015 :  17:19:57  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Tak neviem, buď nemáte názor, alebo vám ešte nestihli povedať čo by mal byť váš názor? Alebo ste Bibliu nečítali?

Žiadna intelektuálna elita sa tu na fóre nenájde? Či sa bojíte, že by vás natreli? :D

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 28 február 2015 :  12:22:42  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Písmo priamo:

1 Videl som vystupovať z mora šelmu, ktorá mala desať rohov a sedem hláv; na rohoch desať diadémov a na hlavách rúhavé mená.
2 Šelma, ktorú som videl, podobala sa leopardovi; nohy mala ako medveď a jej tlama bola ako tlama leva. Drak jej dal svoju silu, svoj trón i veľkú moc.
3 Jedna z jej hláv bola akoby smrteľne ranená, ale jej smrteľná rana sa zahojila. Celá zem obdivovala šelmu;
4 klaňali sa drakovi, že dal moc šelme, a klaňali sa aj šelme a volali: "Kto je podobný šelme a kto môže s ňou bojovať?"
5 A dostala tlamu, aby hovorila veľké veci, aby sa rúhala, a dostala moc pôsobiť na štyridsaťdva mesiacov.
6 A aj otvorila tlamu, aby sa rúhala Bohu, aby sa rúhala jeho menu a jeho stánku i tým, čo bývajú v nebi.
7 A bolo jej dovolené viesť vojnu proti svätým a zvíťaziť nad nimi. Dostala moc nad každým kmeňom, ľudom, jazykom a národom.
8 Budú sa jej klaňať všetci, čo obývajú zem, ktorých mená nie sú zapísané od počiatku sveta v knihe života Baránka, ktorý bol zabitý.
9 Kto má uši, nech počúva:
10 Kto má ísť do zajatia, pôjde do zajatia. Kto má byť zabitý mečom, musí byť mečom, zabitý. V tomto je trpezlivosť a viera svätých.
11 Potom som videl inú šelmu vystupovať zo zeme. Mala dva rohy podobné baránkovým, ale hovorila ako drak.
12 Vykonáva všetku moc prvej šelmy pred jej očami a pôsobí, že sa zem a jej obyvatelia klaňajú prvej šelme, ktorej sa zahojila smrteľná rana.
13 A robí veľké znamenia, ba spôsobuje, že aj oheň z neba pred zrakmi ľudí zostupuje na zem.
14 A zvádza obyvateľov zeme znameniami, ktoré môže konať pred očami šelmy, nahovára obyvateľov zeme, aby urobili obraz šelme, čo má ranu od meča a ožila.
15 A bolo jej dané, aby do obrazu šelmy vložila ducha, aby obraz šelmy aj hovoril a pôsobil, že každý, kto sa nebude klaňať obrazu šelmy, bude usmrtený.
16 A pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak,
17 a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena.
18 V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťsnužesťdesiatšesť.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Odoslaný - 28 február 2015 :  12:52:46  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Prvá šelma je satan, druhá falošný proroci. Boj je situovaný v Rímskej ríši, ktorá je symbol Kristovho nepriateľa.
Celý opis mi pripadá obrazný, poukazujúci na veľký zvod na konci sveta. To sú ale len moje pocity, nakoľko niesom v danej problematike zbehlý.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 28 február 2015 :  16:05:40  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vieš, vy ultra katolíci si myslíte, že zlo je len Satan, ale v skutočnosti je v duchovno svete démonov ďaleko viacej. Satan je Had, tu je opis Leoparda.

Musí to byť veľmi vysoká bytosť. S tým zvodom súhlasím, ale nie na konci sveta.
Ešte niekto?

Chodec

Odoslaný - 01 marec 2015 :  13:23:14  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Moje vysvetlenie je len súkromné a tak nejak vo vnútri sa mi to objavuje keď zatvorím oči.
Kapitolu rozdelím na dve časti. Čo je tu napísané je obrazné, preto som sa aj ja pokúsil o vysvetlenie v obrazoch.

1 Videl som vystupovať z mora šelmu, ktorá mala desať rohov a sedem hláv; na rohoch desať diadémov a na hlavách rúhavé mená.
2 Šelma, ktorú som videl, podobala sa leopardovi; nohy mala ako medveď a jej tlama bola ako tlama leva. Drak jej dal svoju silu, svoj trón i veľkú moc.
3 Jedna z jej hláv bola akoby smrteľne ranená, ale jej smrteľná rana sa zahojila. Celá zem obdivovala šelmu;
4 klaňali sa drakovi, že dal moc šelme, a klaňali sa aj šelme a volali: "Kto je podobný šelme a kto môže s ňou bojovať?"

5 A dostala tlamu, aby hovorila veľké veci, aby sa rúhala, a dostala moc pôsobiť na štyridsaťdva mesiacov.
6 A aj otvorila tlamu, aby sa rúhala Bohu, aby sa rúhala jeho menu a jeho stánku i tým, čo bývajú v nebi.
7 A bolo jej dovolené viesť vojnu proti svätým a zvíťaziť nad nimi. Dostala moc nad každým kmeňom, ľudom, jazykom a národom.
8 Budú sa jej klaňať všetci, čo obývajú zem, ktorých mená nie sú zapísané od počiatku sveta v knihe života Baránka, ktorý bol zabitý.
9 Kto má uši, nech počúva:
10 Kto má ísť do zajatia, pôjde do zajatia. Kto má byť zabitý mečom, musí byť mečom, zabitý. V tomto je trpezlivosť a viera svätých.

Môj predpoklad je, že Apokalypsa nepopisuje koniec sveta ale v rýchlom lete podáva obrazne popis dejín ktorým si ľudstvo prejde a upozorňuje na tie najzávažnejšie udalosti. K vytučneným výrokom mám nasledovné:

Vystupujúca šelma z mora

je podľa mňa Americká kultúra a USA ako také aj so svojimi hodnotami. Opisované rohy a ich diadémy mi poukazujú na mrakodrapy, alebo TV vysielače na ktorých špicoch je umiestnené svetlo ktoré žiari ako diadém. Tieto mrakodrapy alebo vysielače majú mená BÁNK, korporácii, ktoré sú symbolom bohatstva a manipulácie verejnou mienkou, rozhodnutiami vlád a zahraničnej politiky.

(Roh aj so žiarivým diadémom na špici)

WTC sú jednou z hláv šelmy - OBCHOD a finančníctvo -úžerníctvo a zotročovanie, ako jedna zo skáz. Dostala akoby smrteľnú ranu ...

Ale ožila a zahojila sa.

Celá zem sa klaňala šelme, áno vieme že dnes všetci poklonkujeme a kto je mocnejší ako Amerika? Kto by sa s ňou dal do zápasu? Kto má ísť do zajatia pôjde do zajatia.

Vari tak amerika nerobí? Žiadny národ nie je pred ňou v bezpečí, každý jej poklonkuje, kde sa objaví zomierajú ľudia, sú väznení bez súdu, miznú ... A dostala tlamu (plnú zubov), aby mohla hovoriť veľké veci

... vznik médii a TV vysielania a TV obrazovky ako aj monitorov. A bolo jej dovolené viesť vojnu proti svätým. Je to šírenie aj informačnej vojny a propagandy, prekrúcanie tradičných hodnôt, dobré je to čo ukazujú v TV, to je realita nie to čo mi žijeme. A klaňajú sa jej tí, ktorí jej hodnoty uznávajú. Ďalej je v napredovaní vo výskume, vedou popiera vznik sveta duchovným pôsobením, odmieta toto tvrdenie a svet vysvetľuje čisto materiálne na poli všetkých vedných disciplín, to je tiež rúhanie sa proti Bohu.

11 Potom som videl inú šelmu vystupovať zo zeme. Mala dva rohy podobné baránkovým, ale hovorila ako drak.
12 Vykonáva všetku moc prvej šelmy pred jej očami a pôsobí, že sa zem a jej obyvatelia klaňajú prvej šelme, ktorej sa zahojila smrteľná rana.
13 A robí veľké znamenia, ba spôsobuje, že aj oheň z neba pred zrakmi ľudí zostupuje na zem.
14 A zvádza obyvateľov zeme znameniami, ktoré môže konať pred očami šelmy, nahovára obyvateľov zeme, aby urobili obraz šelme, čo má ranu od meča a ožila.
15 A bolo jej dané, aby do obrazu šelmy vložila ducha, aby obraz šelmy aj hovoril a pôsobil, že každý, kto sa nebude klaňať obrazu šelmy, bude usmrtený.
16 A pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak,
17 a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak
: meno šelmy alebo číslo jej mena.
18 V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstoseťdesiatšesť.

Druhá šelma je vlastne falošnou propagandou, zatočené baranie rohy vnímam ako TV vlny a káble. A táto šelma, falošná kultúra poklonkuje Amerike a šíri jej pokrivený obraz a vykonáva jej celú moc. Hýbe myslením ľudí.
A spôsobuje veľké znamenia, že aj oheň z neba padá - CLICK. (odporúčam, aj som sa zabavil)

A nahovára na obraz prvej šelme vďaka obrazu ktorý ožil - TV vysielanie a šírenie TV do každej domácnosti. A kto sa nepodvolí, bude sledovaný a perzekuovaní, alebo až väznení.

Prijímajú znak šelmy na ruku-CLICK.

Číslo šelmy je 666 a je to číslo človeka. Vynálezom Ameriky - CIA je internet. Písmená WWW v preklade znamenajú číslo 666 - CLICK

A je to vynález človeka.

Toto čo tu píšem nie je Biblický kód, kto by sa chcel do toho oprieť. Nikto pred 2000 rokmi by nemohol ani len tušiť, že raz bude o 2000 rokov obraz ktorý bude konať znamenia a ktorý bude živý.
Zdá sa, že PÍSMO sa nemýli.

Poprosím - Diskutujme

Koki

Odoslaný - 01 marec 2015 :  15:11:35  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chodec, nech sa tu už objavia akékoľvek odpovede, myslím že vždy to budú len nepotvrdené úvahy nad hádankou. Kniha pre nás zostáva opisom dejín boja Pravdy so lžou vyjadreným viacdimenzionálnou symbolikou, ako raz naznačil v jednej knižke J. Ratzinger. Kresťania každej doby sa snažili odhaliť záhadu Apokalypsy porovnávaním jej obrazov s udalosťami vo svete, a budú sa o to pokúšať až do konca sveta. Podstata jej posolstva teda tkvie v niečom inom...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 02 marec 2015 :  13:28:14  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Koki, čo keby sa Básnik vyjadril jasnejšie?

To akože nemáme skúšať ju pochopiť? Nebude to úžasné, keď sa podarí identifikovať danú udalosť a zistiť kde sa teda v rámci vývinu nachádzame a zistiť koľko času nám ešte ostáva?

Tvoje bagatelizovanie fakt nie je na mieste.

mak

Odoslaný - 02 marec 2015 :  14:05:56  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
chodec, rovnako sa dá nájsť analógia aku uvádzaš aj na Rusko. A ešte viac. Pretože to je ríša zla kde sa zrodil bojovný ateizmus ktorý priamo vhlásíl vojnu Bohu a Cirkvi

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 03 marec 2015 :  07:04:12  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Nie nedá, nevystúpila z mora, nevymysleli falošný boj proti terorizmu ani im nikto nepoklonkuje.

mak

Odoslaný - 03 marec 2015 :  09:48:58  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
vystúpili z mora presne tak ako USA. Poklonkujú im všetci rusofili a zaslepenci v Európoe, Ázii a Afike. Dokonca idú za nich bojovať so zbraňou v ruke - vid slovákov na strane ruského agresora na Ukrajine. Rozpútali a podporujú svetový terorizmus v Palestíne, Afganistane, na Ukrajine. Vraždia svojich odporcov. Podporujú vraždiacich diktátorov napr. Severná Kórea. Rusko je ríša zla a diablov služobník. Z Ruska nikdy nič dobré neprišlo. Aj druhú voju rozpútali Hitler len za aktívnej pomoci Ruska.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 03 marec 2015 :  19:59:15  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Z tvojho príspevku vidno, že ti Rusov neznášaš a sú ti tŕňom v päte. čo vedie k zastretému úsudku. Ja rozumiem, že sa snažím hľadať analógie k tomu čo je v písme tým, že sa snažím vysvetliť ho tak jak som ho vysvetlil no tak ako si to odprezentoval to vôbec neladí s detailami. Počnúc tým morom, rusi k nám prišli po súši.

Rovnako tak vidím, že na tebe proamerická propaganda odmakala svoje.

A čo ty Koki, dôjdeš nám to aj vysvetliť, alebo to bol len taký básnický úlet čo si sem hodil?

Hlavne sa čudujem kde je stalker Guest, lebo výrokom o živom obraze som vlastne zabil je materiálnu paradigmu ...

Koki

Odoslaný - 03 marec 2015 :  21:24:04  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Kniha je napísaná komplikovane, zrejme nejde o prísne chronologický sled obrazov, z ktorých by bolo možné systematicky odvodiť časy a historické dianie - jednotlivé udalosti (napr. parúzia) sa totiž podávajú skrze rozličné obrazné výjavy opakovane v niekoľkých odstavcoch spisu.
Niektoré symboly sa ale môžeme pokúsiť objasniť; napr. smilnica sú falošné náboženstvá, pohania, nekresťania, v užšom význame služobníci Zlého, niektorí ju stotožňujú so starozákonnou smilnicou. Žena odetá slnkom je Mária, slnko je Boh a Ježiš. Mesiac pod jej nohami je človek alebo ľudstvo. Veniec hviezd okolo jej hlavy sú anjeli. Morská šelma je dych okultizmu, zemská je vládou človeka antikrista. Mesto je Cirkev (v inej súvislosti aj anticirkev), tábor svätých je jej ústredie, úrad. Znak šelmy je osobné prijatie antikresťanského zvodu a vlády, nemožnosť kupovať a predávať je vydieranie či prenasledovanie. Hlava šelmy značí vynaliezavosť, rozum, ale aj diabolský systém. Roh značí mocnosť, diadém slávu, rúhavé mená sú bludy. Atď, atď.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 04 marec 2015 :  09:59:38  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Koki ale veď ty teda robíš to čo aj ja, hoci si naznačoval že tam ide o niečo iné. Čo sa týka tvojho príspevku prečítal som si ho aj som sa nad ním zamyslel hoci z iných diskusií viem, že symbolom moc nerozumieš.

O smilnici nebola reč v tejto kapitole, odbočuješ od témy. S tvojimi výrokmi o Slnku a Mesiaci sa nedá vôbec súhlasiť. Sú to dva princípi. Prejdi si ešte raz tému o anjeloch ktorú som tu dal a naštuduj si čo znamenajú tieto planéty. Ani tá žena nemusí byť Mária, už len preto, lebo by ju Ján spoznal. V strede 12 cherubov sa totiž odvekov zobrazuje Múdrosť, ženský božský príncip - alebo aj Minerva Tatranská rečou štúrovcov. Ani s tým okultizmom - tam si tiež na vode. To že to vnímaš ako strašiaka ty, neznamená, že to je skutočne strašiak.

Koki

Odoslaný - 04 marec 2015 :  18:58:54  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Symbolika sa nepopisuje ľahko, ale prečo by slnkom odetá žena z Apokalypsy nemala byť Panna Mária? Verím že ono slnko vyjadruje Boha či Pána Ježiša, s ktorým je Mária zjednotená. Hviezdy sú jednoznačne anjeli, i keď som videl aj jeden mylný výklad že ide o biskupov či apoštolov. O mesiaci pod jej nohami sa vraví že je to Cirkev, inde som naopak čítal, že to značí Satana. Myslím si skôr že mesiac značí ľudstvo, prípadne Cirkev. Morská šelma vyšla z okultizmu spolkov, zemská však značí človeka Antikrista. Rúhavé mená je blud, klam, modloslužba, potupovanie Boha.
S čím sa tu nedá súhlasiť, máš iný výklad?

guest636

Odoslaný - 05 marec 2015 :  06:20:08  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
momentalne si tu pripadam ako pri vykladani snov pomocou snáru u nejakej vestici :D

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 05 marec 2015 :  09:57:03  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Symbolika sa nepopisuje ľahko, ale prečo by slnkom odetá žena z Apokalypsy nemala byť Panna Mária? Verím že ono slnko vyjadruje Boha či Pána Ježiša, s ktorým je Mária zjednotená. Hviezdy sú jednoznačne anjeli, i keď som videl aj jeden mylný výklad že ide o biskupov či apoštolov. O mesiaci pod jej nohami sa vraví že je to Cirkev, inde som naopak čítal, že to značí Satana. Myslím si skôr že mesiac značí ľudstvo, prípadne Cirkev. Morská šelma vyšla z okultizmu spolkov, zemská však značí človeka Antikrista. Rúhavé mená je blud, klam, modloslužba, potupovanie Boha.
S čím sa tu nedá súhlasiť, máš iný výklad?

Pôvodne zaslal Koki - 04 marec 2015 :  18:58:54

No Koki ty si tomu dal. Zjavne si si ani neuvedomil čo si napísal. Ja ti to teda ukážem.
Prečo by nemala byť panna Mária som ti už vysvetlil, lebo by ju Ján spoznal, poznali sa OSOBNE.
Aj to ostatné je jak hrať golf poslepiačky ale toto: ,,Hviezdy sú jednoznačne anjeli ..." Takt toto je najväčšia vec.

Bingo! Na druhu stranu sa ale pýtam Koki, prečo som ja musel trpieť v téme o Anjeloch, kde som XY krát musel vysvetľovať prečo sú hviezdy anjeli pred Reconqustadorom a neskôr aj Guestom, keď ty to tu zrazu používaš akoby sa nechumelilo, akoby to bola už 1000 rokov prijatá pravda a samozréjmosť v kat. církvi? Prečo som si musel tým všetkým prejsť, keď vy sami veríte, že hviezdy sú anjeli. Načo to bolo vtedy dobre tvrdiť že to tak nie je? Plačem nad toľkým pokrytectvom a je mi vás všetkých úprimne ľúto, nech sa Boh nad vami zmiluje.

Guest tvoje pocity sú z 100% správne, anjelská reč je totižto obrazná a má podobu akoby sna.
Čo by si vedel však povedať o tom, že niekto pred 2000 rokmi vyhlásil, že v budúcnu budeme mať obraz, ktorý bude ako živý, bude hovoriť a bude robiť veľké veci. Nie je to pre teba dôkaz niečoho čo sa vymyká súčasnému poznaniu? Alebo vieš to vysvetliť? Ak sa podujmeš, založ druhú tému aby sme nešli off topic.

guest636

Odoslaný - 05 marec 2015 :  16:12:02  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
[Čo by si vedel však povedať o tom, že niekto pred 2000 rokmi vyhlásil, že v budúcnu budeme mať obraz, ktorý bude ako živý, bude hovoriť a bude robiť veľké veci. Nie je to pre teba dôkaz niečoho čo sa vymyká súčasnému poznaniu?
Pôvodne zaslal Chodec - 05 marec 2015 :  09:57:03
dokazat si predstavit, ze obraz na stene bude mozne nejakym sposobom v buducnosti rozpohybovat nie je nic nezvycajne, ina vec, ze taka predikcia je velmi vagna; porovnaj to napr s tymto: J. Verne si dokazal predstavit obletenie Mesiaca v "kozmickej lodi" davno pred zostrojenim prvych lietadiel tazsich nez vzduch; pripadne si precitaj Vesmirnu odyseu od Clarkea a zasni nad tym, ako sa splnilo takmer vsetko, co opisoval a v akych detailoch

povodny GUEST635

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 05 marec 2015 :  18:34:28  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Ano je mi to známe, ale iné je predstaviť si niečo, čo už akoby viselo vo vzduchu a iné je predstaviť si niečo o čom ani v rámci súčasných technických možnostiach nemôžeš uvažovať. Rovnako tak to aký vplyv to bude mať na tých ktorí si ju zapnú.

Tak čo Koki - PREČO?

Koki

Odoslaný - 05 marec 2015 :  19:21:32  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
... keď si od nich trpel, tak určite preto že si povedal nejakú blbosť.
V biblickej symbolike značia hviezdy anjelov, nič viac som nepovedal.

butyl

Odoslaný - 05 marec 2015 :  20:47:38  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo som si musel tým všetkým prejsť, keď vy sami veríte, že hviezdy sú anjeli.

Vy asi nerozlišujete medzi obrazným pomenovaním Biblie a vulgárnym označovaním plynových gúľ ako duchovných bytostí, čo ste tvrdili v tej vašej téme.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 06 marec 2015 :  09:26:33  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Butyl keď chceš niečo napísať over si čo vlastne píšeš, nič také som tam netvrdil, len dôkaz ako povrchne pristupuješ k realite. Ty nerozumieš napísanému textu, ťažko teda očakávať, že pochopíš zložitejšie veci.

butyl

Odoslaný - 06 marec 2015 :  18:43:53  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
tvrdili ste napríklad toto:
citácia:
Cherubovia vytvárajú sféru hviezd – stálic, lebo pohyby a zmeny na nej sú také pomalé i mohutné, že tvoria takmer nehybné pozadie.

baránok

Odoslaný - 06 marec 2015 :  21:00:22  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Chodec, prečo myslíš, že číslo šelmy je 666 a nie napr. 444, alebo 879 ?
V odpovedi je náznak aj na odpoveď na tvoju prvú otázku ...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 07 marec 2015 :  06:55:20  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Ano butyl to som tvrdil, ale netvrdil som, že anjel je len hviezda, ale že hviezdy sú ich prejavom. Nikde nepíšem, že anjel je hviezdou samotnou.
A to je rozdiel. Teda textu si vôbec nepochopil.

Baránok najprv to číslo vysvetlí ty, potom ti ho vysvetlím ja.

guest636

Odoslaný - 07 marec 2015 :  07:39:13  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ano butyl to som tvrdil, ale netvrdil som, že anjel je len hviezda, ale že hviezdy sú ich prejavom. Nikde nepíšem, že anjel je hviezdou samotnou.
A to je rozdiel. Teda textu si vôbec nepochopil.
Pôvodne zaslal Chodec - 07 marec 2015 :  06:55:20
biblicky pohlad na "sferu hviezd" je primitivny pretoze ich znalosti o hviezdach boli primitivne - ich zdanlivy pohyb na "pozadi" je pomaly len kvoli enormnym vzdialenostiam medzi jednotlivymi hviezdami, to iste plati aj o ich zdanlivej velkosti

je nezmysel aby bola kazda jedna hviezda prejavom jedneho anjela, lebo informacie z nich (svetlo) k nam cestuju enormne dlho, casto tak dlho, ze tato cesta trva dlhsie nez doba existencie ludi na tejto planete

povodny GUEST635

Strana: z 5 Previous Topic: Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch Téma Next Topic: Mene Tekel 2015 - prof. Petr Piťha  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06