Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Odluka cirkvi od štátu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prečo? Téma Next Topic: Romsky vierozvest, ehmmm
Strana: z 3

Reconquistador

Stav: offline

Odoslaný - 16 február 2015 :  05:58:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Škoda že naša hierarchia si lepšie nevzala k srdcu veru prorocké slová Františkove o cirkevnej chudobe, a nezačala sa zbavovať príťaže zbytočného majetku. Na Božiu slávu a na spásu duší.
Pôvodne zaslal Koki - 15 február 2015 : 19:20:14

Cirkev majetok potrebuje k svojmu fungovaniu.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 16 február 2015 :  06:05:06  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Cirkev majetok potrebuje k svojmu fungovaniu.
Pôvodne zaslal Reconquistador - 16 február 2015 :  05:58:56
vsak nadobudne novy - veriaci im pomozu darmi...

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 16 február 2015 :  16:51:04  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Jednoznačne odluka cirkvi a štátu. Cirkev je hniezdo hadov ktoré zneužíva moc nad svojimi veriacimi a ženie ich do pekla. Nevidím dôvod, prečo by som mal toto finančne podporovať. Čo katolícky papaláš - to černokňažník.

Koki keď tu tak bilancuješ katastrofalny stav horných štruktúr, priznaj koľko krát si v kostole na omši zdvihol ruku a vyjadril si nesúhlas? Nechaj ma hádať, ani raz, len si šupal nohami ako každý iný. Majú z vás radosť ...

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Odoslaný - 17 február 2015 :  19:27:05  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
nevykonavaju, ja ani teoreticky nemam dovod ich cinnost vyuzit a oni nemaju dovod mi ziadnu sluzbu poskytnut

Kňazi tiež pomáhajú ľuďom v núdzi, v rámci sociálnej práce si dovolím povedať že vykonávajú viac ako ľudia nato primárne určený...

citácia:
priznaj koľko krát si v kostole na omši zdvihol ruku a vyjadril si nesúhlas?

To by bola úbohosť a neúcta najhrubšieho zrna...

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 17 február 2015 :  20:18:20  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chodec, kresťan nemá mať povahu rebela čo zvrhne svojich predstavených, alebo ich verejne obviňuje z domnelých chýb. Ani nemusí žiť v nadbytku, kým jeho okolie hladuje. Ak teda existujú prebytočné cirkevné majetky - čím sa nemyslia využívané kostoly a kláštory, ale trebárs pozemky čo dlhodobo nevyužité ležia ladom - mohla by RKC uvažovať o ich predaji a zisk použiť na charitu; jednak by ho časom nedostali do rúk nepriatelia, a jednak by stúpol jej spoločenský kredit. O nadprirodzenom úžitku nehovoriac.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tom

Odoslaný - 17 február 2015 :  20:56:14  Zobraziť profil  Pridať Tom do zoznamu priateľov
citácia:

Kňazi tiež pomáhajú ľuďom v núdzi, v rámci sociálnej práce si dovolím povedať že vykonávajú viac ako ľudia nato primárne určený...
Pôvodne zaslal butyl - 17 február 2015 :  19:27:05

Veď to nerozporujem. Aj mnohí terénni pracovníci/dobrovoľníci napr. z Proti Prúdu robia viac, ako ľudia primárne určení na pomoc napr. bezdomovcom.
A napriek tomu to neznamená, že majú byť platení štátom.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 09 december 2014  ~  Posledná návšteva: 07 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Odoslaný - 17 február 2015 :  21:30:17  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Aj mnohí terénni pracovníci/dobrovoľníci napr. z Proti Prúdu robia viac, ako ľudia primárne určení na pomoc napr. bezdomovcom.
A napriek tomu to neznamená, že majú byť platení štátom.

Sú tam aj iné všeobecne prospešné veci(netýkajúce sa iba členov cirkvi) ktorým sa môžu venovať vo väčšej miere ako dobrovoľníci. Ja by som napríklad navrhoval užšiu spoluprácu štátu s cirkvou v oblasti starostlivosti o sociálne slabých alebo neprispôsobivých občanov. Z dlhodobého hľadiska by sa cirkvi podarilo týchto ľudí začleniť do spoločnosti aj bez predražených projektov ktoré sa míňajú účinku. A práve cirkev by mala aktívny záujem reálne týmto ľuďom pomôcť. Ak by ju štát podporil a nechal jej v tejto otázke autonómne postavenie, myslím, že by to bol významný pokrok oproti súčasnému stavu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tom

Odoslaný - 18 február 2015 :  07:15:24  Zobraziť profil  Pridať Tom do zoznamu priateľov
Však nech sa venujú čomu chcú a ako dlho chcú, nech na konkrétnych charitatívnych projektoch sa spolupodiela aj štát. Ale nech nežiadajú, aby ich paltil štát, keďže nie sú jeho zamestnanci. Čo je na tom tak zložité?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 09 december 2014  ~  Posledná návšteva: 07 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 20 február 2015 :  16:08:19  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
priznaj koľko krát si v kostole na omši zdvihol ruku a vyjadril si nesúhlas?

To by bola úbohosť a neúcta najhrubšieho zrna...

Pôvodne zaslal butyl - 17 február 2015 :  19:27:05

[/quote]

Takže vyjadriť nesúhlas s neprípustným konaním istého cirkevného hodnostára je neúcta a hrubosť najvyššieho zrna?! No to sú mi veci ako sa dá na vec dívať dvojako. Kto mlčí ten svedčí, počul ste už o tom?

A čo je na tom rebelské napr. Koki, keď poukážeš na to, že niekto vodu káže a víno pije? Toto by ma tiež veľmi zaujímalo.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Odoslaný - 20 február 2015 :  16:36:48  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Takže vyjadriť nesúhlas s neprípustným konaním istého cirkevného hodnostára je neúcta a hrubosť najvyššieho zrna?! No to sú mi veci ako sa dá na vec dívať dvojako. Kto mlčí ten svedčí, počul ste už o tom?

A čo je na tom rebelské napr. Koki, keď poukážeš na to, že niekto vodu káže a víno pije? Toto by ma tiež veľmi zaujímalo.

Ak by niekto, a k tomu ešte kresťan, začal počas svätej omše- toho najväčšieho tajomstva celej Cirkvi, obety Kristovej- vyrušovať nejakými protestami a námietkami tak je to obyčajná úbohosť, a nehorázna drzosť.

V Cirkvi sú nedostatky a tie treba riešiť na cirkevnej úrovni ale rozhodne nie počas svätej omši a v žiadnom prípade nie pred sekulárnou verejnosťou.

Chodec

Odoslaný - 21 február 2015 :  07:35:57  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Ak by niekto, a k tomu ešte kresťan, začal počas svätej omše- toho najväčšieho tajomstva celej Cirkvi, obety Kristovej- vyrušovať nejakými protestami a námietkami tak je to obyčajná úbohosť, a nehorázna drzosť.

V Cirkvi sú nedostatky a tie treba riešiť na cirkevnej úrovni ale rozhodne nie počas svätej omši a v žiadnom prípade nie pred sekulárnou verejnosťou.

Pôvodne zaslal butyl - 20 február 2015 :  16:36:48

Nehorázna drzosť je podľa mňa na hodinu vypnúť kritické myslenie, včleniť sa do stáda, tváriť sa ako najšťastnejší človek na svete, predstierať, že sa nič nedeje, ďakovať pokrytcovi za to, že ste si ho mohol opäť raz vypočuť a opäť vám povedal ako máte žiť cnostne hoci sám sa toho nedrží. To je najvyššia urážka ľudského ducha, ostať vypnutý a stať sa médiom morálne pokrúteného človeka. Ak toto nechápete, nedúfajte ani v zmeny v cirkvi. Oni sa ani nestanú, kým budú takí ako vy, ktorí budú pokorne následovať, veď načo by sa aj niečo menilo keď karavána ide ďalej.

Samozréjme, nechápte, že som mal na mysli len omšu. Horliť za pravdu sa dá a postávaním pred farou a vykrikovaním na farára nech sa unormálni, poslaním neanonymného listu, blogovaním, veréjnym vystupovaním. Koľko ale ste preto spravil napr. vy?

butyl

Odoslaný - 21 február 2015 :  08:11:28  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Opäť ste ma len presvedčili že o učení Cirkvi nemáte ani len elementárne znalosti. Netušíte čo to je svätá omša.

citácia:
Horliť za pravdu sa dá a postávaním pred farou a vykrikovaním na farára nech sa unormálni, poslaním neanonymného listu, blogovaním, veréjnym vystupovaním. Koľko ale ste preto spravil napr. vy?

Všetko to sú tak prízemné spôsoby. Opakujem, že také veci sa majú riešiť na cirkevnej úrovni. Nejaké vykrikovanie je vskutku úbohé. Na chyby treba upozorňovať, treba ich riešiť ale rozhodne nie takým hlúpym, urážlivým a primitívnym spôsobom aký prezentujete. To by spôsobilo oveľa viac škody ako úžitku. Ale začína mi byť jasné že vám o žiadne zlepšenie nejde. Skôr o zmenu na váš obraz.

mak

Odoslaný - 21 február 2015 :  14:18:47  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal butyl - 20 február 2015 :  16:36:48

Nehorázna drzosť je podľa mňa na hodinu vypnúť kritické myslenie, včleniť sa do stáda, tváriť sa ako najšťastnejší človek na svete, predstierať, že sa nič nedeje, ďakovať pokrytcovi za to, že ste si ho mohol opäť raz vypočuť a opäť vám povedal ako máte žiť cnostne hoci sám sa toho nedrží. To je najvyššia urážka ľudského ducha, ostať vypnutý a stať sa médiom morálne pokrúteného človeka. Ak toto nechápete, nedúfajte ani v zmeny v cirkvi. Oni sa ani nestanú, kým budú takí ako vy, ktorí budú pokorne následovať, veď načo by sa aj niečo menilo keď karavána ide ďalej.

Samozréjme, nechápte, že som mal na mysli len omšu. Horliť za pravdu sa dá a postávaním pred farou a vykrikovaním na farára nech sa unormálni, poslaním neanonymného listu, blogovaním, veréjnym vystupovaním. Koľko ale ste preto spravil napr. vy?

Pôvodne zaslal Chodec - 21 február 2015 :  07:35:57

Chodec tu už prekračuješ všetky hranice! Ako si dovoluješ prehlasovať kňazov za pokrytcov a morálne pokrútených ludí! Ak to robíš bez relevantných dôkazov ty sám si zákerák, morálne pokrútený charakter a dopúšťaš sa trestného činu ohovárania podľa §373 trestného zákona so sadzbou odňatia slobody až do 8 rokov.

Na Slovensku pôsobí cca 5200 kňazov z nich len jedinému bolo dokázané a bol odsúdený za sexuálne obťažovanie. To že cirkev a kňazov nenávidíš je tvoja vec ale nechod s tým na verejnosť a sklapni ak nechceš byť trestne stíhaný

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 21 február 2015 :  16:18:06  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
Pôvodne zaslal Chodec - 20 február 2015 :  16:08:19

Chodec, neviem čo presne pod tým údajným pokrytectvom cirkevných hodnostárov myslíš, nezvyknem sa zaujímať o ich súkromný život.
Ja osobne som bol rozčarovaný len skrytými útokmi na biskupa Bezáka, toho charizmatického evanjelizátora. Podľa toho čo dnes vieme bol niektorými len nepochopený.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 22 február 2015 :  08:36:56  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Chodec tu už prekračuješ všetky hranice! Ako si dovoluješ prehlasovať kňazov za pokrytcov a morálne pokrútených ludí! Ak to robíš bez relevantných dôkazov ty sám si zákerák, morálne pokrútený charakter ...

Pôvodne zaslal mak - 21 február 2015 :  14:18:47

Aha takže trafená hus zagágala. Viem presne teraz už čo ste za človeka. A o akých hraniciach to tu hovoríte? A ako si to môžem ja dovoliť? Čo vám k tomu povedať, zobuďte sa vy NEO a zistíte čo sa deje okolo.

Neustále sexuálne škandály, každú chvíľu nejaký bohatý farár, odvolanie Bezáka len tak, homo loby vo Vatikáne, pranie špinavých peňazí vatikánskou bankou .... kauza Sokol a takto by som mohol ísť do NEKONEČNA.

Inak pekne vidieť ako povrchne čítate čo som napísal. Písal som o vyššie postavených cirkevných hodnostároch, nie o všetkých kňazoch. Tí najnormálnejší, najšľachetnejší dostanú totiž faru pánu bohu za chrbtu niekde hlboko v lese aby držali hubu a krok a nič nové do cirkvi nepriniesli.

Vy ste len poklonkovač, prezraďte ako je na tom váš chrbát, bolí?

No a Butyl to sú prinízke spôsoby verejne kritizovať církev? No to sú mi teda veci. Len nech sa verejnosť nič nedozvie tak? Hovorí vám niečo transparencia? Asi nie. Církev ma byť dom zo skla. Kde je tieň tam je had a zlo. Takže čím viac tieňa tým viac zla - presne toto tu obhajujete. Kým budú ľudia ako vy, kým vás bude väčšina - bude církev šíriť tieň a tmu. Viď úvodný výrok na stránke fóra.

Chodec

Odoslaný - 22 február 2015 :  09:27:20  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Ja osobne som bol rozčarovaný len skrytými útokmi na biskupa Bezáka, toho charizmatického evanjelizátora. Podľa toho čo dnes vieme bol niektorými len nepochopený.

Pôvodne zaslal Koki - 21 február 2015 :  16:18:06

Toto čo som ti Koki vyčiernil je polopravda a teda lož. Podľa toho čo dnes vieme, nie len že nebol nepochopený. Bol aj nespravodlivo obvinený, odvolaný bez vysvetlenie, uvrhnutý do kláštora, pokúsili sa ho podplatiť a celkovo bol ostránený.

Celý život sa mu zmenil a otočil hore nohami. Tými čo veril bol zradený. Takže napísať, že bol nepochopený, to to je od teba v istom zmysle veľmi podlé, lebo to celý problém veľmi BAGATELIZUJE. Pritom ide o absolútne strašnú vec.

A presne toto je ten problém. Vy viacerí, ktorí si myslíte o sebe, že ste najhorlivejší, najviac kresťanskí, tak vy ste už tak umŕtvení, že nedokážete vidieť zlo v svojom celom prejave a potom je možné s vami hýbať, krútiť, motkať si vás jak 2 ročného malého pampúcha a ťažiť z vašej uvarenosti a hlúposti. Je to plné odovzdanie moci nad sebou do rúk druhého.

A ospravedlňujem sa ak som urazil, ale tak to vidím a vnímam ja a viem, že nie som sám.

butyl

Odoslaný - 23 február 2015 :  07:10:02  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
No a Butyl to sú prinízke spôsoby verejne kritizovať církev? No to sú mi teda veci. Len nech sa verejnosť nič nedozvie tak? Hovorí vám niečo transparencia? Asi nie. Církev ma byť dom zo skla. Kde je tieň tam je had a zlo. Takže čím viac tieňa tým viac zla - presne toto tu obhajujete. Kým budú ľudia ako vy, kým vás bude väčšina - bude církev šíriť tieň a tmu. Viď úvodný výrok na stránke fóra.

Problémy v Cirkvi sa majú riešiť na jej pôde. Cirkev je ako rodina. Ak urobí nejaký člen rodiny chybu tak pôjdeš pred jeho dom vykrikovať mu to? Alebo budeš oňom blogovať, vysupovať proti nemu na verejnosti? Nie. Budeš to chcieť napraviť doma. Každému katolíkovi by malo ležať na srdci dobré meno Cikrvi - v dôsledku toho by nemal rozširovať nejaké poklesky ostatných členov ale snažiť sa im pomôcť pri ich riešení

mak

Odoslaný - 23 február 2015 :  10:38:33  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
chodec, hovorím o hraniciach slušnosti a medziludských vzťahov. Ale to ti je cudzí pojem. Znášaš ohováranie a osočovanie bez dôkazov Možno si bol kedysi veriacim a utrpel si zranenia ktoré nedokážeš spracovať. Liečiš si vlastnú traumu a nevyváženú osobnosť. Tvoje reči sú typickými pre štb-ákov ktorý chcú zdiskeditovať KC bez dôkazov alebo falošnými dôkazmi. Chcú rozkol, pochybnosti a zmätok. Bolševíci sú majstri chaosu z ktorého ťažia. Tvoje príspevky sú len znôškou nepodložených klebiet, tvojich skreslených názorov a nenávisti. Lutujem ťa.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 23 február 2015 :  15:28:16  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Neustále sexuálne škandály, každú chvíľu nejaký bohatý farár, odvolanie Bezáka len tak, homo loby vo Vatikáne, pranie špinavých peňazí vatikánskou bankou .... kauza Sokol a takto by som mohol ísť do NEKONEČNA.

Inak pekne vidieť ako povrchne čítate čo som napísal. Písal som o vyššie postavených cirkevných hodnostároch, nie o všetkých kňazoch. Tí najnormálnejší, najšľachetnejší dostanú totiž faru pánu bohu za chrbtu niekde hlboko v lese aby držali hubu a krok a nič nové do cirkvi nepriniesli.
Pôvodne zaslal Chodec - 22 február 2015 :  08:36:56
No a napriek tomu, že sa takéto veci dejú v Cirkvi už takmer 2000 rokov stále je tu. Križovaná, pohanená no stále je tu a bude tu do konca sveta, kedy ... Diabol vie, kam má zaútočiť. Zistil, že útoky zvonka nie sú dostatočne účinné, v posledných časoch útočí zvnútra. Vonkajšie prenasledovanie plodí nových kresťanov, takže sa zameriava na vnútorné, kde človeku jeho vlastní sú nepriateľmi. V dnešnej doby môžeme nájsť prenasledovanie Cirkvi v rozličných formách, no podľa mňa najhoršie je, keď človek za prejavy zbožnosti, ktoré boli normálne pred 30 rokmi je dnes braný za blázna priamo v Cirkvi. Ale tešme sa, bude ešte horšie. Kristus nám nesľúbil, že nám tu bude dobre.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 24 február 2015 :  08:48:39  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Každému katolíkovi by malo ležať na srdci dobré meno Cikrvi

Pôvodne zaslal butyl - 23 február 2015 :  07:10:02

Vidíš, keď vravím, že ste varený pečený neveríte. To môže byť tak akurát mantra pre vás. Ja sa držím tej inej. Každému kresťanovi by malo záležať na dobrom mene Boha a nekrivení jeho učenia.

Inak páči sa mi, ako vy spoločne upierate právo vyjadriť napr. takej babke a dedkovi z hornej dolnej vyjadriť svoje rozhorčenie veréjne

Mx

Odoslaný - 24 február 2015 :  09:51:35  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Ja sa držím tej inej. Každému kresťanovi by malo záležať na dobrom mene Boha a nekrivení jeho učenia.
Pôvodne zaslal Chodec - 24 február 2015 :  08:48:39
Výborne. Skúsme sa teda pozrieť na toho Tvojho Boha. Čo je zač? Odkiaľ čerpáš o ňom informácie? Čo je zdrojom Tvojich informácií o jeho dobrom mene? Tvoj rozum, či nejaké texty alebo z čoho čerpáš? Odkiaľ si sa dozvedel o jeho učení?

Pre katolíka totiž platí, že nemôže mať Boha za Otca, kto nemá Cirkev za matku.

Nikto žiadnej babke z hornej dolnej v ničom nebráni. Len ja osobne tvrdím, že niektoré veci nie je múdre robiť.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 24 február 2015 :  13:14:46  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Výborne. Skúsme sa teda pozrieť na toho Tvojho Boha. Čo je zač? Odkiaľ čerpáš o ňom informácie? Čo je zdrojom Tvojich informácií o jeho dobrom mene? Tvoj rozum, či nejaké texty alebo z čoho čerpáš? Odkiaľ si sa dozvedel o jeho učení?

Pre katolíka totiž platí, že nemôže mať Boha za Otca, kto nemá Cirkev za matku.

Pôvodne zaslal Mx - 24 február 2015 :  09:51:35

K prvému, Ja z Biblie, ty z katechizmu.

K druhému, ja som síce vyrastal v katolícizme, ale za ten dnešný súčasný sa hanbím a už sa zaňho nepovažujem, som kresťan. Čo platí pre teba pre mňa neplatí. Církev je organizácia riadená ľuďmi, ktorí sledujú svoje záujmy. Nič iné.

mak

Odoslaný - 24 február 2015 :  18:11:27  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
po prvé Chodec Katechizmus nie je v rozpore s Bibliou ale vychádza z nej a vysvetluje ju aby nedošlo k scestnému výkladu ako sa to stalo tebe ked si sa rozišiel s KC. Že si odišiel z Cirkvi je tvoj problém, ak ti nie je lúto že si sa ochudobnil o Krista prítomného vo sviatostiach, tak si vôbec nepochopil o čom je viera, Cirkev a Boh. Asi si utrpel zranenia od členov KC ktoré si nedokázal spracovať a radšej si obetoval sviatostný život ako svoju pýchu. Nebol si schopný prijať bolesť a rásť s jej pomocou. Len v bolesti sa očisťujeme a môžeme napredovať na ceste dokonalosti. Byť veriacim nie je pre egoistov, pôžitkárov a slabochov. Prosím nevydávaj vlastnú slabosť a zlyhanie za prednosti. Mám ťa rád a modlím sa za teba

Chodec

Odoslaný - 24 február 2015 :  19:16:09  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Asi si utrpel zranenia od členov KC ktoré si nedokázal spracovať a
...

Pôvodne zaslal mak - 24 február 2015 :  18:11:27

Prosím ušetri ma zostavovania môjho pseudopsychologického profilu dobre?

Za to modlenie ale ďakujem.

O tých sviatostiach tiež pomlčme, Boh je totiž všadeprítomný a možno ho teda prijímať aj inak, než len sedením v kostole a chrúmaním oplátky.

Pozri si prosím čo so písal v téme o anjeloch o tých sviatostiach, lebo je evidentné, že je to pre vás len prázdny pojem. Nikto z vás si nedal do dnešného dňa tu námahu aby ste si na vlastnom duševnom prežívaní vyskúšali čo som vám tam odporúčal. Ale ja sa nečudujem, ani Galileo neuspel keď ho prišli obviniť a odmietli pozrieť do ďalekohľadu.

mak

Odoslaný - 24 február 2015 :  20:11:30  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
v tom sa asi nezhodneme. Sviatosti pre mna nie je prázdny pojem. Boh je všade prítomný a môžem zažiť Jeho prítomnosť, ale osobné stretnutie s Ježišom vo sviatostiach je vec ktorej sa nikdy nevzdám

Strana: z 3 Previous Topic: Prečo? Téma Next Topic: Romsky vierozvest, ehmmm  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06