Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Váš názor
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Slovenská duchovná veda a jej začiatky Téma Next Topic: Podporoval Ježiš užívanie omamných látok ?
Strana: z 13

poutník

Stav: offline

Odoslaný - 02 júl 2015 :  20:19:55  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
citácia:

A naozaj ma nepoučuj o tom v koho službách som. Ty ani len nevieš aký je rozdiel medzi satanom a luciferom, ale vieš, že práve ja som v službách Lucifera, hoci ťa ja poúčam čo to jen Lucifer je a ako sa prejavuje.
Pôvodne zaslal Chodec - 02 júl 2015 :  16:46:58

Chodec, co působí v duchovním zážitku ďábel. A jaké účinky na duši má mystický zážitek od Boha?

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 02 júl 2015 :  21:47:55  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Mal si tam teda napísať jediný Boh a nie jediný Boh v troch ... Lebo to je niečo úplne iné. A tak som reagoval.
Ale späť k tomu čo píšeš. Znovu sa nechápeme a znovu ma prekrúcaš. Podrobne som ti vysvetlil v akom význame toto slovo používam, no ty znásilňuješ moje slova a robíš z nich ničo čím nie sú.

Je jasné, že je len jediný BOH! Do paroma veď sa bavíme o tom dokola. Jeden jedniný Boh, ktorý má pod sebou stvorenie. Ale nie ja považujem tieto nižšie bytosti za bohom, ale nekresťanské a iné kultúry, ktoré tieto nižšie bytosti - chápaj anjelov, nazývali vo svojich kultúrach BOHMI.

Keď prišiel Mojžiš do Egypta tak Egypťan nemohol pochopiť prečo sa dejú tie veci. Lebo keď tam padlo spojenie Môj boh a naši bohovia. Nemal odkiaľ vedieť, že boh Mojžiša, je Bohom v pravom zmysle slova, a tí jeho Bohovia sú mu len podriadený. Ja neviem jak ti to mám už vysvetliť. Veda tieto termíny naďalej používa. Lebo vede je jedno či hovoriš ty o svojom alebo oni o svojom, nikto z nich ani z vás svojho Boha ešte nedokázal. Až tak raz učiníš, verím, že si aj vedá osvojí dva termíny. Boh v zmysle najvyšší Boh a boh v zmysle nižší boh, alebo tento termín pre tieto nižšie božstvá úplne zavrhne.

Ja neviem teda aký máš problém.

Ale ďakujem ti, že si mi konečne o tom zle a pápežovi normálne odpovedal. Aspoň niečom sme sa pochopili. Chcel som to mať jasné čo ty vlastne tvrdíš. Konečne to mám.

Ty sa pýtaš Poutnik na niečo konkrétne, chceš prebrať nejaký konkrétny duchovný zážitok, alebo len tak všeobecne?

Ak všeobecne tak ti odpoviem takto.

Všetko závisí od toho, kto tento zážitok prežíva.

Satan chce tvoju životnú energiu vyčerpať tým, že ťa presvedčí zaoberaním sa nezmyselnými vecami. Budeš sa naháňať za karierou, za blahobytom za mamonom. Ale čím viac sa o tom budeš snažiť, tým viac budeš cítiť prázdnotu. Hlavne aby si prestal veriť, že nejaký Boh je. Lebo potom v tomto smere ani podnikať nič nebudeš. To urobí človeku, ktorý sa v duchovnom svete neorientuje, ktorý sa oňho nezaujíma.

Ak si si ale vedomí duchovna a vedome sa rozhodneš ho uctievať, je možné že budeš pociťovať vnútorne pocity sily, možno nadradenosti, nepremožiteľnosti, ale aj čiernoty. Po prípade získať určitú moc nad ľuďmi - šarm, dar reči, bude sa ti dariť no vždy na úkor ostatných.
A v tvojej mysli sa budeš upierať na kadejaké veci, ktoré by si mohol spraviť aby si sa mu čím viac zavďačil. Načo by sa pred tebou skrýval, keď si sa mu oddal?

Ak si ale bežný človek, bude to pokušenie.

No ak si človek vnútorne čistý, kráčaš s vyšším poslaním, bude ťa pokúšať viac a bude sa snažiť odvrátiť ťa od cesty. Viď sv. František ktorého v noci navštevoval a mučil na duši.

Mystický zážitok od Boha?

No to je zložitejšie. Lebo to nie je len tak akýsi zážitok, to by sme si museli najprv zadefinovať čo zaň možno a čo zaň nemožno považovať.

No podľa mňa skutočný mystický zážitok od Boha by mal za následok možno aj tvoju fyzickú smrť. Po duševnej stránke prežívanie totálneho úžasu, ktoré by ťa vyzlieklo z tela a možno aj prežívanie šťastia o takej intenzite z ktoréj by si sa myslím mohol aj rozplynúť. Ako mydlová bublina ktorá viac neznesie.

Ďalej to závisi aj od toho ako by to dopadlo ako by si sa rozhodol tento zážitok prežívať a ako by si bol vnútorne očistený.

Lebo čo nie je očistené, je okamžite v protiklade s bohom. Také niečo ťažko prirovnať k elektrickému výboju, skôr by som to nazval ako duchovný výboj. Ako dve látky ktoré spolu hneď reagujú. Spomeň si na archu zmluvy a smrť neočistených židov. Okamžité IK-čko. Tak isto príbeh Mojžiša, ktorý sa nesmel na boha dívať a musel hladieť do zeme keď kráčal okolo.

Skutočný mystický zážitok od Boha je skutočne ťažké vysvetliť. Vysvetlim ti to teda inak. Boh je tak dokonalá veľkolepá čistá a nekonečne krásna bytosť ktorá svojim svetlom prevyšuje všetko čo môže byť. Nedá sa to ani len predstaviť si to, lebo ak by si si to vedel predstaviť, myslím, že by si sa okmažite fyzicky rozplynul.

Vychádzajúc z angelológie si povedzme toto. Najvyšším chórom ktorý stojí priamo okolo boha sú Serafíni. To su bytosti tak nekonečne krásne a dokonalé že si to tiež človek nedokáže predstaviť, no a predsa majú k Božej dokonalosti ďaleko. Zobrazujú sa aj ako plameň. Z angelológie vieme o nej povedať, že oni prvý hľadia do očí Boha a dokážu jeho silu a krásu ustáť.

Potom okolo neho stoja cherubíni a tróny. Trony sú posledným chórom ktorý priamo vníma Boha.

Potom sú tu tri nižšie chóry, teda Panstvá, Sily a Mocnosti. Tieto chóry však už priamo na Boha nehľadia, ale dostáva sa im jeho slovo a chcenie sprostredkovane. Akoby cez vyšie tri chóry, ktoré dokážu zvládnuť Božiu dokonalosť.
Potom sú tu tri ďalšie chóry - Kniežatá alebo Prapočiatky, archanjely a anjely.
Títo stoja od Boha duchovne najviac vzdialení. Oni dostávajú informácie ešte viac sprostredkovane.

No a najďalej je človek.

Čo je teda mystický zážitok od Boha? Všetky tieto bytosti stojace pod Bohom plnia Božiu vôľu. Teda ich zásahy, zjavenia, zázraky sú založené na takom ďalekosiahlom videní dôsledkov takýchto činov, ako sme my nie schopní pochopiť.
Preto akýkoľvek mystický zážitok v spojení s týmito bytosťami (chápaj anjelmi, ktorí od boha neodpadli), je nutné považovať za mystický zážitok odobrený Bohom. Teda v istom zmysle za Boží.

Sú teda rôzne mystické zážitky na rôznych úrovniach.
Vy katolíci si to predstavujete veľmi jednoducho a veľmi priamo, no je to ďaleko komplikovanejšie a zložitejšie.

Pravdou je, že Boha otca nikto nikdy nevidel - teda myslím z ľudí. Obraz boha starca v Bibli nie je obrazom Boha otca. To sa len materialisti domnievajú a katolíci s mŕtvym duchovným zrakom, lebo to porovnávajú so starnúcim človekom, otec vyzerá staršie. Boh ale nestarne. Ten starec nie je Bohom otcom, ale je to archanjel Oriefiel pán neba Trónov. Priamim kontaktom s touto bytosťou - Bohom otcom, je jeho ,,akoby nižšia časť" akoby ,,nižšie JA" a to je jeho syn Ježiš Kristus, teda skôr Kristus. Ktorý stále svojou dokonalosťou prevyšuje všetky anjelské bytosti.
A tak ako majú tieto nebá svojich vodcov, priešiel Kristus k ľuďom aby sa stal ich vodcom a viedol ich na ceste k spáse- teda večnému životu. A nekonečnému zušľachťovaniu.

Aby si rozumel skutočný kontakt s Bohom môže prežiť a ustáť len ten, kto má prebudené, rozvinuté, oslobodené, čisté a silné duchovné ja. Čím silnejší je duch, tým skôr dokáže ústáť túto dokonalosť. Luďstvo na to ale ešte nie je pripravné.

Aby si lepšie rozumel. Ľudstvo sa neustále vyvíja. Čo bola pravda pred 2000 rokmi, nie je už pravda dnes. Ľudstvo neustále posilňuje svoju duševnú ale aj duchovnú časť. Pozri, keď prišiel na svet Budha učil tak ako učil. Musel tak učiť, lebo v danom čase, v danom stupni vývoja človek nemohol nič viac dosiahnúť. Len sa vyslobodiť z tzv. večného kolobehu a dosiahnúť stav nirvány - zjednotenia s duchovnom ktoré stojí za všetkým. Preto budhisti hovorili a verili, že sa následne vrátia na zem ako vločka, alebo vták, alebo červík. Dôrazne si všimni to rozplynutie.
V tajných školách sa však zachovalo učenie, že Kristovým príchodom získali všetci dar ducha, ktorí treba rozvinúť. Je to veľmi zložité vysvetliť, ale v princípe ide o to, že po tejto udalosti už nemožno hovoriť, že by si sa mohol v duchovnom svete rozplynúť. Teda ľudský duch zostáva samím sebou aj po smrti. Vstupuje do duchovna ako konkrétna entita.

No a ak si čakal jednoduchú udpoveď, mystický zážitok má katarzívny, očistný účinok. Z ktorého môžeš čerpať silu, motiváciu, odhodlanie, poznanie, silu pre vnútornú zmenu atď.

To by sme si ale museli na druhej strane zas vysvetliť, čo je deštruktívny mystický zážitok pod taktovkou Lucifera (lebo aj ten môže pôsobiť podobne). Ale idem nad rámec. Aj tak budete zase prostestovať čo to píšem.

Proste nemusíš brať čo som ti práve napísal, lebo je to veľmi zložité vysvetliť, no možno sa budeš na veci dívať aspoň o čosi ináč a budeš im možno, ak pán Boh dá, lepšie rozumieť.

Vlastne ani neviem či som ti odpovedal. A ak som ťa vyčerpal tak sorry. To som nechcel.

No na záver som chcel povedať ešte jednú vec. Boh otec poslal svojho syna. Som osobne presvedčený, že keby prišiel sám, svet ako ho vidíš dnes, by zanikol, zem by zhorela. Od Nebeského Boha otca je zem tak ďaleko aby nebola zničená. Ale ani tak ďaleko aby bola od neho príliš vzdialená. Hoci je všadeprítomný. Ista podobnosť by sa tu dala brať aj z postavenia Slnka a zeme. Ale tu mám na mysli niečo duchovné. Lebo vieme, že Boh je všadeprítomný, no nikde sa nehovorí o tom, že je ho všade rovnako.

To už sme ale veľmi ďaleko od toho, čo by si ty nazval katolícke, ale aj kresťanské. Lenže kresťanstvo je niečo ďaleko hlbšie ako si ty dnes uvedomuješ.

Rovnako tak je toho asi naraz veľa. Asi to ani nevstrebeš. Uvídim z tvojich reakcií.

Tak si hútam je už toto na Lock témy alebo BAN?! Uvidíme.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Odoslaný - 03 júl 2015 :  21:09:01  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Stále bola veľkou ženou a jej duša skončila v nebi. To je pre ňa podstatné. Ty máš potrebu nejakého zázraku za každú cenu.

Nemyslím si, že bažím po zázrakoch. Je ale pravdou viery, že bola vzatá aj s telom- a preto nemám dôvod pochybovať.
citácia:
Je tomu tak dnes, lebo sa verí za to, že vznikli pospájaním hviezd do súhvezdí. Avšak súhvezdia a znamenia nie sú to isté. Znamenia sú realne bytosti vnímané starými kultúrami na nebeskej oblohe.

Uvedomuješ si čo si práve spravil? To čo robíš celý čas. Povieš nejaký fakt- Je pravda, že znamenia vznikli pospájaním hviezd do obrazcov. A potom tvrdíš že sú to reálne bytosti. Ale to predsa z pôvodného faktu nijako nevyplýva. To, že znamenia vnímali nejaké staré kultúry nieje dôkazom, že znamenia sú reálne bytosti. Ty nemáš dôkaz že to sú reálne bytosti. A toto robíš vo všetkých svojich príspevkoch. Uvedieš fakt, ktorý je pravdivý a potom nejaké nedokázané tvrdenie ktoré z daného faktu nevyplýva. Chápeš už v čom je problém pri diskusii s tebou?
citácia:
v tomto meste bol duchom národa Lucifer.

Ja myslím, že bohom babylonu bol Marduk.
citácia:
Ty nevieš že Zornička je od nepamäti slovanská Venuša?... Áno, bohyni Venuši boli odjakživa zasvätené záhrady.

Teda podľa mytológie boli Venuši zasvätené- to ale nieje objektívny dôkaz. Snáď neberieš mytológiu a báje predkov ako dôkaz?
citácia:
Vtáky spievajú po celý deň, no najviac spievajú z rána a z večera. Lebo vtedy je obloha najfarebnejšia, akoby medená.

Vtáky spievajú kvôli farebnej oblohe? Ja viem, že kvôli množstvu svetla a teplotným podmienkam.
citácia:
Bol to práve jeden z pápežov ktorý dal postaviť týmto siedmim anjelom kaplnku či kostol.... Tiež sa to dá vygoogliť a dohľadať.

Ty si dal tvrdenie tak daj aj dôkaz. TO že sa to dá dohľadať je pre mňa irelevantné. Na základe Biblie poznáme mená 3 anjelov. Neviem o tom, že by kresťanstvo po mene volalo aj ďalších- nehovoriac už o rovnako veľkých padlých anjeloch.
citácia:
Naštuduj si učenie cirkevných otcov o anjeloch, ktoré nebolo do katolíctva prijaté. Preštuduj si diela Dionýza Aeropagitu a mnohých iných. Tam najdeš dôkazy.

Zrejme neboli prijaté z nejakého dôvodu. Ja chcem aby si dokázal SVOJE tvrdenie že Venuša duchom miesta a národa. Nemám povinnosť si niečo dohľadať alebo doštudovávať- ty tvrdíš že tvoje tvrdenie sú vedecky dokázateľné- no tak ich dokáž a nevykrúcaj sa.
citácia:
Áno Sýria je krajinou archanjela Anaela. Dôkaz podáva hisória ktorá hovorí aj o legendách ako vznila Sýria aj kto založil Damašk, aj to koho v tomto meste a nakoniec štáte uctievali.

Mytológia nieje dôkaz. To, že v nejakej krajine niečo uctievali nevypovedá nič o jeho existencii. Teda aby som ťa opravil- Na zákalde mytológie máš pocit, že v Sýrii uctievali Anaela? Uctievali toho aj veľa viac.
citácia:
Ale podľa väčšiny je to ruža.

Je veľmi hlúpe hádať sa ktorý kvet je krajší. Rovnako hlúpe bolo aj tvrdenie, že ruža je najkrajší kvet- to predsa nieje FAKT! Možno to použiť ako obrazne prirovnanie ale nie fakt.
citácia:
Tretie nebo je nebom kniežať. Naštuduj si starú kresťanskú angelológiu.

Vychádzaš z 2 Kor 12,2. Tretie nebo tam je chápané ako to čo my dnes nazývame jednoducho nebom. Prvé nebo je vzdušné nebo, druhé nebo je nebo hviezd a tretie nebo je nebo kde je Boh. Pavol bol teda uchvátený k Bohu. Tak to je vysvetľujú exegéti.
citácia:
Napísané je, Ja som pán Boh tvoj, nebudeš mať iných bohov aby si sa im klaňal. Teda aj modlil.

Opäť to čo robíš tak často. Je fakt(z kresťanského hľadiska), že Boh je len jeden a len jemu sa možno klanať. To si napísal pravdu. Z toho si vyvodil, že aj modliť sa možno len k Bohu ale to nieje pravda. Zase z pravdivého faktu vyvodzuješ chybný záver. Modliť sa možno aj k svätým- závisi to od toho ako definujeme modlitbu.
citácia:
Efez mal svoju kultúru aj svojich bohov.

To by platilo ak by na kocile boli len Efezčania. Ale na koncile bolo mnoho biskupov ktorý žili v úplne inom prostredí.
citácia:
Jedine slnečné bytosti - Mocnosti môžu vstupovať mimo poriadku do diania sveta a konať zázraky a viesť národy - viď. Jana z Arku.

Vycucané z prsta?
citácia:
Kult tejto bohyne k nim prišiel zo Sýrie. No práve sýrčania tomu dali punc a udali smer ako.

Takmer v každom národe bola nejaka bohyňa lásky(resp. plodnosti a pod.) Teda tento kult nemusel prichádzať zo Sýrie. Bolo veľa svätcov a Cirkevných otcov ktorý kázali úctu k Bohorodičke a nielen Sýrčania(veľmi sa vyznamenal napr. Gregor Naziánsky- nesýrčan).
citácia:
kresťanstvo prišlo aby zastrešilo ostatné náboženstva a prehĺbilo ich o poznanie,

Nie. Ježiš prišiel aby spasil ľudí, aby nás zachránil.
citácia:
Týto Bohovia boli len poslovia - vodcovia národov a kultúr.

Najskôr neexistovali.
citácia:
Ty chceš dôkaz o Luciferovi?

Chcem dôkaz že Lucifer dal ľuďom rozum. Pretože ja viem, že nedal.
citácia:
Títo anjeli boli dvaja, zostupili na zem, lebo ich poslal Boh. Jeden bol Lucifer, druhý Satan. Povyšovali sa nad ľudí, že ako môžu zlyhávať a že keď ich Boh pošle dole urobia nápravu.

Toto nieje kresťanské učenie. Daj zdroj odkiaľ čerpáš.
citácia:
Ľudia sa im zapáčili a začali s nimi plodiť deti. Viď verš z Biblie o polobohoch a dávnych hrdinoch.

Že vraj plodili obrov. Ale to je len tvoj výklad- a keď sa tak riadiš písmom tak by si mal vedieť, že písmo si sám vykladať nemôžeš. Nikde nieje napísané, že to bol Satan a Lucifer.
citácia:
Ty máš záchradu, hoci si nad ňou takto nikdy nerozmýšľal, patronom takéhoto miesta sú bytosti spojené s venušou.

Bytosti ktorých existenciu nevieš dokázať a niesú predmetom vieru sú pre mňa nepodstatné.
citácia:
Tak ako je patrónom hasičov sv. Florián

A pred svätým Floriánom to bol kto?
citácia:
Áno s najväčšou pravdepodobnosťou sa ľudia rozmnožovalli delením atď. Nie obojpohlavne. To hovorí aj Biblia.

To Biblia nehovorí. Jedine Eva mohla vzniknúť takto- nik iný. Aj keď celá táto stať je obrazná(rebro je pri srdci, žena je z muža teda sú jedno atď.). To že sa rod Homo sapiens rozmnožoval delením je prinajmenšom smiešne.
citácia:
Naštuduj si kto sú to jezídy a kto je to Boh anjel páv.

Ja viem kto sú jezídi aj kto je boh páv ale mňa zarazila tá vec, že mu bohovia odpustili a teraz je voľný. Odkiaľ čerpáš? Kto ti to zjavil? Kde je dôkaz, že anjel páv existuje, a že je voľný?
citácia:
Páči sa ti orol kvôli svojej farebnosti?

Páči sa mi kvôli svojej majestátnosti, kvôli svojim vlastnostiam, krásnemu letu atď. Je hlúpe posudzovať ktorý vták je najkrajší, rovnako aj ako ktorý kvet je najkrajší a teda aj tvoje tvrdenie, že páv je najkrajší vták je objektívne nedokázateľné. Je to tvoj názor. Nič viac.
citácia:
Je taký problém uveriť, že keď Islam má 7 nebies, že nie sú aj v kresťanstve? Islam diktoval Mohamedovi archanjel Gabriel.

Prečo by som mal v niečo také veriť? Prečo by som mal veriť moslimom? Gal 1, 8: Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!
Ich učenie nieje od Boha.
citácia:
Čakáš kým ti KBS slovenska povie čo je tvoj názor? Lebo to tak pôsobí.

Môj názor je nepodstatný. Nakoľko sa situácia s imigrantmi vyriešila tak ako sa vyriešila, je to momentálne nepodstatné.
citácia:
Čo je katolícke je ak kresťanské? No to teda vôbec nie. Inak by sme nemohli byť svedkami rôznych cirkvi. Grekokatolickej, augsburgskej a všakovakej inej.

Gréckokatolíci sú tiež katolíci ale luteráni nie. Ich učenie je odklonené od pravého kresťanského učenia. Každý kto je odlúčený od katolíckej Cirkvi je akokeby neúplným kresťanom.
citácia:
O akých nevedeckých tvrdeniach to hovoríš?

Už som ti to vysvetľoval. Uvedieš fakt a na základe neho tvrdíš niečo čo z neho nevyplýva. Bez jednoznačného dôkazu. Ty sa totiž len domnievaš ale nevieš to dokázať.
citácia:
No svoje tvrdenia podopieram dôkazmi.

Práveže nepodopieraš a to je problém.
citácia:
Áno ukázal som na prepojenosť astrológie a kresťanstva.

Dospel si k nejakému názoru. Nič si nedokázal a všetky tvoje tvrdenia sa dajú vyvrátiť, resp. inak interpretovať. Exaktný dôkaz si neuviedol(prečo asi?).
citácia:
Mimochodom Loretariáni zobrazovali Máriu aj ako - MYSTICKÚ RUžU. Teda znovu ako archanjela Anaela.

Nerozumiem čo tým chceš povedať? Keď niekto nakreslí ružu musí nutne kresliť toho anaela?
citácia:
Dôkaz je to čo tvrdím, duchovná veda všetko do seba pravdivo syntetizuje a podáva ucelený obraz o svete a o svete ducha a o ich jednote.

Tvoje tvrdenie nieje dôkaz. Ty asi nevieš ako dôkaz vyzerá. Ani ten teologický. Ale to veľa vysvetľuje.
citácia:
Lebo to by znamenalo, že po 2000 rokov NIKTO nevedel, prečo Máriu nazývajú Rannou hviezdou.

Nie neznamenalo by to to. Ján Pavol II. priniesol vysvtlenie, ktoré existovalo skôr.
citácia:
Egypťania, ale aj národy južnej Ameriky stavali piramídy v rovnakom čase. Piramídy sa vo svete stavali za vlády arch orifiela a z najväčšou pravdepodobnosťou v tom a tom období, teda v období jeho vlády. Ak budú nájdené aj ďalšie piramídy, zisťovaním ich veku bude s najväčšou pravdepodobnosťou zistené, že to bolo vo vekoch, kedy vládoch tento archanjel. V žiadnom prípade žiadny UFONI.

Egyptské pyramídy sa od Amerických líša, rovnako aj ich kultúry. Nevysetlil si prečo by to nemohol byť Zelót. Alebo napr. teória Charlesa Russela. Tam to je vysvetlené aj bez nejakého orifiela. Aj v budove slovenského rozhlasu mal prsty orifiel?
citácia:
Pome ešte raz k morskej hviezde a panne Mária.

Sv. Bernard z Clairvaux: A meno Panny bolo Mária“, hovorí evanjelista. Chceme niečo povedať aj o tomto mene, ktoré v preklade znamená Hviezda morská a veľmi priliehavo pristane panenskej matke. Ona je tá vznešená hviezda, ktorá vyšla z Jakuba, a jej lúč osvecuje celý svet a jej jas sa skveje na nebesiach, preniká do hlbín a rozjasňuje celú zem. Ale ona rozohrieva viac myseľ ako telo, podporuje čnosti a spaľuje neresti. Ona je, hovorím, neobyčajná hviezda, nevyhnutne vyvýšená sa trbliece svojimi zásluhami a osvetľuje svojím príkladom. Keď zbadáš, že sa v tomto pozemskom živote viac zmietaš uprostred víchríc a búrok, ako kráčaš po pevnej zemi, neodvracaj oči od svetla hviezdy, ak nechceš, aby ťa zavalili vlny. Keď sa strhnú víchrice pokušení, keď sa dostaneš medzi úskalia súžení, pozri na hviezdu, volaj Máriu. Keď tebou zmietajú vlny pýchy, ctibažnosti, ohovárania, žiarlivosti, pozri na hviezdu, volaj Máriu. Keď loďkou tvojej duše otriasa hnev alebo lakomosť alebo žiadostivosť tela, pozri na Máriu. Keď ťa desí veľkosť výčitiek, keď ťa ľaká špinavé svedomie, keď sa hrozíš prísneho súdu a už ťa chce pohltiť pažerák zármutku a priepasť zúfalstva, mysli na Máriu.
citácia:
Sú rôzne kultúry ktoré hovoria o bohoch. Je to problém, že ich nenazývali anjeli?

Ja ale chcem dôkaz, že to sú reálne bytosti. To, že títo bohovia môžu byť anjeli neznamená že sú. Ty ten dôkaz jednoducho nemáš. Prečo asi?
citácia:
Chceš spochybňovať jeho?

Akvinský nieje neomylní. A prosím nezačni mi hovoriť o neotomizme ako oficiálnej filozofie Cirkvi- to tu filozofiu ešte nerobí neomylnou.
citácia:
Môžeš ty zodpovedne za seba vyhlásiť, že poznáš do špiku jeho dielo, máš prečítanú jeho knihu angelológiu dejín, aby si mohol vyhlásiť zodpovedne, že tak to nie je a je to blud?

Ja jeho dielo poznám len zbežne. A aj keby som ho poznal dôkladne na veci to nič nemení nakoľko niesom odborník v danom smere. Ale čítal som recenzie odborníkov ktorí sa jednoznačne vyjadrili, že jeho dielo je nevedecké. A dokonca to aj dokázali. Na základe takejto recenzie dostal aj blúdny balvan(aspoň sa mi zdá).
citácia:
svetu dokázal vedecky, že Boh existuje?

Bohužiaľ to nedokázal. Teda aspoň zatiaľ.
citácia:
Eucharistia je prijímanie kristovho impulzu, je to oživovanie. To robí len slnko.

A Proxima Centauri nie?
citácia:
Žila ale čisto, čím umožnila jeho narodenie.

Podľa mňa to je dosť aby bola označená ako predzvesť Kristovej slávy.
citácia:
Chodec overoval som v iných knihách ale aj tu na googli čo hovoríš ale našiel som tak taktéto a tatkéto veci čo to vyvracajú, vieš to vysvetliť?

Najprv sa aspoň pokús dať reálny dôkaz toho čo tvrdíš nie len nejaké nedokázané tlachanie. Ako môžem vyvracať existenciu objektívne nedokázateľných bytostí? Učenie katolíckej Cirkvi vyvracia to čo tvrdíš- prečo by som mal hľadať inde?
Aby som to zhrnul: Nič si nedokázal- dal si nejaké fakty a potom nejaké tvrdenia ktoré z tých faktov ale nutne nevyplývajú. Dal si nejaké konštrukcie ktoré sú síce možné a možno aj zaujímavé ale určite nie dokázané. Nemám dôvod im veriť ani ich pokladať za pravdivé.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 04 júl 2015 :  08:38:42  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Uvedomuješ si čo si práve spravil?
Pôvodne zaslal butyl - 03 júl 2015 : 21:09:01

Áno uvedomujem. Povedal som, že sa dnes po osvojení materialistického pohľadu má za to, že znamenia vznikli pospájaním pomyselných čiar. A že znamenia sú súhvezdia. Nie nie sú. Už som sa o tom sporil aj Guestom. Lopatisticky ak chceš ti to aj prilepím. Materializmus sa snažil vysvetliť pôvod týchto bytostí, znamení. A tak prišiel z teóriou, že to vzniklo pospájaním čiar. Omyl. Znamenia - je 12 reálne existujúcich bytostí. Neposunuli sa ani o kúsok a stoja tam kde stáli od nepamäti. Materialista ale má potrebu vysvetľovať veci na základe materiálna. Materialista tvrdí, že žiadny bohovia nie sú a tieto znamenia vznikli podľa nich ako som napísal. Keď sa povie dnes suhvezdie a znamenie, myslí sa, že to je jedno a to isté. Riť Paľovú. Ten istý materialista popiera existenciu týchto bytostí, a ten istý materialista popiera aj existenciu Tvojho Boha. A ty polointeligent si si osvojil jeho metódu, na to aby si popieral existenciu iných bohov-bytostí. A ani si len neuvedomuješ, že tá metóda vôbec tak nefunguje. Ona popiera aj toho tvojho. Ja vlastne ani len nechápem ako ty veriaci človek už z princípu môžeš veriť materializmu. Teda že nič nie je. Tvoj duchovný zrak musí byť naozaj na vysokej úrovni.
Ty nemáš dôkaz že to sú reálne bytosti.

Dôkazom sú spisy starých kultúr. Popisujú ich. Je to cele len o tom, že sa tomu neverí. Nie že by nebol dôkaz. Čiastočný dôkaz ich existencie a potvrdenie je aj v Bibli. Tvoj problém, že nechápeš čomu čítaš. Zjavili sa Jánovi - 4 z nich.
citácia:
Ja myslím, že bohom babylonu bol Marduk.

Bohov tam bolo všade viacej. Je to o tom ktorom panovníkovi, ktorého sa rozhodol uznávať. Rovnako tak sa striedali v ich uctievaní podľa ich významnosti. Marduk - Jupiter - arch. Zachariel.
citácia:
to ale nieje objektívny dôkaz. Snáď neberieš mytológiu a báje predkov ako dôkaz?

Prečo by som ich nebral? Ich výpovede sa zhodujú aj s výpoveďami iných. Ktoré nie sú až tak staré. Bolo tu mnoho učencov, ktorí vnímali tieto veci rovnako. Niektorí z nich žili ani nie tak dávno. Keby si mal duchovný zrak, videl by si tie veci na vlastné oči, koľko duchovna sa skrýva v takej záhrade.
citácia:
Ja viem, že kvôli množstvu svetla a teplotným podmienkam.
Tak to zjavne vieš zle. Lebo to by podľa teba najviac spievali na pravé poludnie.
citácia:

Ty si dal tvrdenie tak daj aj dôkaz.

Keď to nájdem, tak to prilepím.
citácia:
Ja chcem aby si dokázal SVOJE tvrdenie že Venuša duchom miesta a národa.

A ja chcem od teba aby si mi ty dal dôkaz tvojho Boha. V tejto veci nemáš nič viac, ako mám ja. Výpovede ľuďí a kulty tejto bohyne.
citácia:
Nemám povinnosť si niečo dohľadať alebo doštudovávať-

No ak sa chceš niečo aj dozvedieť, tak by si to urobiť aj mal.
citácia:
Teda aby som ťa opravil- Na zákalde mytológie máš pocit, že v Sýrii uctievali Anaela? Uctievali toho aj veľa viac.

Áno, všetko princípy a podoby tejto bohyne.
citácia:

Vychádzaš z 2 Kor 12,2. Tretie nebo tam je chápané ako to čo my dnes nazývame jednoducho nebom. Prvé nebo je vzdušné nebo, druhé nebo je nebo hviezd a tretie nebo je nebo kde je Boh. Pavol bol teda uchvátený k Bohu. Tak to je vysvetľujú exegéti.
Presne tak, a to je dôkaz ich materiálneho mŕtveho duchovného zraku. Nebo je nebo. Nie je to ani vzduch ani nič iné. Je to nebo a je ich 7, potom sú už len sféry. Uviedol si sem ich výklad, nejak si zabudol študovať angelológiu hlbšie.
citácia:
Z toho si vyvodil, že aj modliť sa možno len k Bohu ale to nieje pravda. ...- závisi to od toho ako definujeme modlitbu.

Závisí aj od častosti aj od toho o čo v tej modlitbe žiadaš. Máš žiadať len jednú osobu.
citácia:

Jedine slnečné bytosti - Mocnosti môžu vstupovať mimo poriadku do diania sveta a konať zázraky a viesť národy - viď. Jana z Arku.

Vycucané z prsta?

Nie, z anglelológie. Ešte si tam zabudol spomenúť Boha.
citácia:
Teda tento kult nemusel prichádzať zo Sýrie.
Bohyňa lásky je jedná a tá istá bytosť. Či už v Sýrii, alebo aj niekde inde. Kult tejto bohyne je stále kult tejto bohyne. Je pohanský. Asi nechápeš čo hovoríš.
citácia:

Nie. Ježiš prišiel aby spasil ľudí, aby nás zachránil.
Aj to, ale ešte ďaleko viac. Neredukuj, objavuj.

citácia:

Chcem dôkaz že Lucifer dal ľuďom rozum. Pretože ja viem, že nedal.
[/quote]
Tak to si asi jediný katolík so svojim čudným katolícktvom na svete. V Bibbli sa jasne píše, kto dal Eve ovocie zo stromu poznania. Had - Lucifer. Nie Boh. Ten to zakázal.
citácia:

Toto nieje kresťanské učenie. Daj zdroj odkiaľ čerpáš.
[/quote] Nie nie je, židovské legendy. Ich mená boli Uzza - Šema Azzai a Azazel. Tak isto aj Perzské legendy a Korán - ich mená sú Harút a Marút. Podobne sa Azazel spomína aj v knihe Mojžišovej. Má podobu capa a je vyháňaný do púšte počas židovského sviatku Jom Kippur. Prelom septembra a otkóbra - teda vtedy keď je slnko v znamení Venušanských Váh. Zmyslom sviatku je očistenie od hriechu.

Neodpovedal si mi na moje otázky.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 05 júl 2015 :  08:01:00  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov

citácia:

Ale to je len tvoj výklad- Nikde nieje napísané, že to bol Satan a Lucifer.

To nie je môj výklad, to hovorí priamo písmo. A nie že nikde to nie je napísané. Je, len ty si to nečítal. A čo že to nie je napísané v katolíctve. Katolictvo je jediná pravda o svete? Nie nie je.
citácia:

Bytosti ktorých existenciu nevieš dokázať a niesú predmetom vieru sú pre mňa nepodstatné.

Ahááá anjeli nie sú predmetom viery. Veď vravím, ty ani len sám nevieš čo to podstatné je a čo nie.
citácia:

A pred svätým Floriánom to bol kto?

Nikto, to si určili ľudia. Tieto veci o ktorých píšem aj si ale ľudia neurčili. Tieto veci boli určené dávno pred tým, kým človek ešte bol.
citácia:
To že sa rod Homo sapiens rozmnožoval delením je prinajmenšom smiešne.

My sa bavíme o niečom, čo bolo tak dávano, že človek ešte vôbec nepripomínal človeka. Prečo je to smiešne? Lebo si obmedzený, preto?
citácia:
Odkiaľ čerpáš? Kto ti to zjavil? Kde je dôkaz, že anjel páv existuje, a že je voľný?

No študuj, čo ti mám na to povedať.
citácia:

Páči sa mi kvôli svojej majestátnosti, kvôli svojim vlastnostiam, krásnemu letu atď.

Tak vidíš, ospevuješ orla ale o kráse si sa ani len nevyjadril. To nie je krása čo opisuješ. Ty ani asi nevieš čo to krása je. Potom sa naozaj nemôžeme baviť o tom, či je alebo nie je. Už s guestom som sa bavil o objektivite krásy. Stiahol sa. Zmier sa s tým, objektívna krása je fakt.
citácia:

Prečo by som mal v niečo také veriť?

Lebo ho diktoval archanjel Gabriel, ten istý, ktorý zvestoval Márii počatie. Je tento anjel klamár?
citácia:

Môj názor je nepodstatný.

Omyl, pre mňa bol podstatný. Pre teba samotného je podstatný. Ty už len ťažíš z toho ako to dopadlo, ale pred tým skutek utek?
citácia:
Ich učenie je odklonené od pravého kresťanského učenia. Každý kto je odlúčený od katolíckej Cirkvi je akokeby neúplným kresťanom.

A svišť ju balil do fólie. Slon idický chce presvedčiť, že je viac slonom ako slon africký. Ty ani len nevieš čo to kresťanstvo v plnosti je. Katolictvo, je redukovaným kresťanstvom. Tak ako aj grekokatolíctvo a iné kresťanské smery. Je u vás len časť plnosti.

citácia:

Práveže nepodopieraš a to je problém.

Ale podopieram. Celý problem je len v tvojej hlave. Keď sem príde iný katolík a povie, že vie že je Kristus, ty to vezmeš ako dôkaz, keď o iných bohoch poviem ja, tie nie sú a je to lož. Teda ak o nich hovoria iní, legendy, alebo starodávne opisy, to dôkaz nie. Ale keby sem prišiel JožkoMrkvička a povie, že v Kostole sa obrátil a povedal by že citíl výbracie v podlahe, hoc by to bolo vŕtanie neďalekých murárov tak ty mu to zožerieš aj z navýjákom a už zajtra tam budeš kľačať. Problém je v tvojej hlave, nie v realite.
citácia:
Áno ukázal som na prepojenosť astrológie a kresťanstva.

Dospel si k nejakému názoru. Nič si nedokázal a všetky tvoje tvrdenia sa dajú vyvrátiť, resp. inak interpretovať. Exaktný dôkaz si neuviedol(prečo asi?).
citácia:

Nerozumiem čo tým chceš povedať? Keď niekto nakreslí ružu musí nutne kresliť toho anaela?

Nie. No v starých mystériach, kultoch atď bola bytosť Venuše, tento anjel mystickou ružou. Lebo ho takto vnímali a duševné sily tejto bytosti sú obsiahnuté v tomto kvete. Preto. Pozri, arabský mystik a jeho paní. Tá ktorá viedla sýrsku kultúru a je tam duchom miesta. Táto bytosť stojí za kultom Márie. Archanjel Anael.

Všetko ostatné je už len pripodobeninou. Viď toto.

Keby sa tebe v staroveku na nebi zjavila takáto bytosť, neverím, že by si sa pred ňou nesklonil a nevyhlásil ju za Boha.
Vy ste dnes ale tak arogantní a namyslení, že to je až hrôza. Urážate všetko čo Boh nechal vzniknúť a keby ste mali toľkú moc vymietli by ste tento svet. Hoc keby Boh chcel urobí tak sam, ale vy viete najlepšie čo Boh chce.

Chodec

Odoslaný - 08 júl 2015 :  08:01:16  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Poutník - tak ako, odpovedal som ti alebo nie, alebo našiel si si niečo v tej reakcii?

Butyl - nejdem na všetko odpovedať, mne sa naozaj nechce. Ale na jednu vec ti ešte odpíšem a síce na toho akvinského, lebo to som sa s tým boril už aj v diskusii s Reconquistadorom, ktorý tiež nevedel čo povedať a tak povedal, aby si udržal pozíciu, to isté čo ty, že sa Akvinský mýlil.

To je ale lož. A ja ti to teda vysvetlím lopatisticky. Pápež, naštuduj si ktorý, vyhlásil tomizmus za jedinú pravú filozofiu cirkvi. Toto vyhlásenie je veréjne a má preto platnosť. Vy ste ale schopní následne vyhlasovať, že hoci je to tak, nie všetko je pravda. No a vravím to je tá najhoršia a najväčšia lož. Lebo tomizmus nie je len filozofia, je to aj spôsob. Každá filozofia je spôsobom nazerania a dívania sa na veci.

K tomu vysvetleniu si pomôžem takýmto príkladom. Predstav si, že sa na svete objaví nejaký majster, nejaký najprv obyčajný človek. Ten následne rozvinie systém bojového umenia aký ešte nebol. Nasledne nazve tento systém boja KARATE. Začne mať svojich učňov, lebo učni vidia, že tento majster s týmto umením poľachky poráža jedného súpera za druhým a je to veľmi účinný spôsob sebaobrany. Príde cisár a vyhlási, aby si všetky jeho jednotky osvojili tento štýl sebaobrany.
Tento systém KARATE má ale zapracovaný aj istý veľmi zvláštny kop, ktorý používal len majster a ktorý moc svojich učeníkov neučil, hoci im ho ukázal. Tento kop, no nech je to pre nás kop z otočky pätou. Teda nech je to pre nás kop Uširo geri. Toto by bolo všetko ok. Čo ale robíte vy, ty a tebe podobní. Tento majster už zomrel a zanechal svoje dedičstvo - svoju metódu.
Vy si následne túto metódu osvojíte, ale zároveň sa pasujete do pozície veľmajstrov v karate a vyhlásite, že tento komp uširo geri, nie je karate. A toto vy presne robíte.

Vy sa snažíte prekrútiť niečo čo povedal majstera a čo rozvinul ako metódu. A táto metóda ho doviedla k tomu, že vymyslel tento kop. Vy ale ste schopní po niekoľkých storočiach vyhlásiť, že tento veľmajster a zakladatel karate, sa vlastne mýli, lebo vy rozumiete lepšie tomu čo to je karate a teda aj tomu, že kop z otočky už nie je karaté a je to omyl a preto ho nemožno používať.

A to je presne ako s Akvinským. Na jednej strane vyhlásite platnosť filozofie Akvinského, no následne vyhlasíte za omyl produkty tejto filozofie. Pričom paradoxne bola za jedinú pravú filozofiu cirkvy vyhlásená na základe produktov. Môžete sa hanbiť. Vy odborníci na všetko a ešte aj na to, čo to tá filozofia Akvinského je a ako to vlastne myslel a aj jej závery. Lebo vy ste vo filozofii Akvinského lepší, ako samotní Akvinský- jej zakladateľ.

A neoponuj my tým, že ľudstvo urobilo už mnoho pokroku v poznaní. Lebo to je síce pravda, ale v poznaní o svete ducha neurobilo ani len jeden krok späť, ale dva kroky vzad. Lebo dnes už duchovno neexistuje podľa mnohých a takéto zážitky sú spôsobené poruchami mozgu a čo ja viem ešte čím. Pritom, keď už aj niečo dnes o duchu hovoríme, tak siahame po Akvinskom a jeho učení ktoré je staré už viac ako 800 rokov.

No HANBA vám všetkým ,,ultra" katolíkom.

butyl

Odoslaný - 08 júl 2015 :  14:39:13  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Znamenia - je 12 reálne existujúcich bytostí.
Dôkazom sú spisy starých kultúr. Popisujú ich. Je to cele len o tom, že sa tomu neverí. Nie že by nebol dôkaz.

Spisy starých kultúr sa predsa nemôžu považovať za dôkazy. Ak niekto niečo napísal tak to ešte nieje dôkaz. Ak ja popíšem vtáka ohniváka znamená to ,že vták ohnivák existuje? Ak môj spis nájdu o 3000 rokov a bude tam popísaný vtak ohnivák je to dôkazom jeho existencie?
citácia:
Ja vlastne ani len nechápem ako ty veriaci človek už z princípu môžeš veriť materializmu.

Ale ja niesom materialista. Ja verím Cirkvi a jej neomylnej náuke, no o ostatnom chcem dôkaz. Ja verím v existenciu duchovného sveta ale nemám dôvod veriť, že je to presne tak ako popisuješ, navyše keď si ešte aj v rozpore s Cirkvou.
citácia:
Prečo by som ich nebral?

Ak veríš mytológii, tak potom to pre teba je dôkaz. Nakoľko ja nemám dôvod mytológii veriť, tak to pre mňa nieje nič iné ako kultúrne dedičstvo.
citácia:
Lebo to by podľa teba najviac spievali na pravé poludnie.

Nie. Je tam rozmedzie teplôt kedy sú najaktívnejšie- neznamená to, že čim je teplejšie tým viac spevu.
citácia:
A ja chcem od teba aby si mi ty dal dôkaz tvojho Boha.

Ja taký dôkaz nemám. Ja v Boha hlavne verím, a rozumovo viem prečo verím ale objektívny dôkaz nepoznám(jedine ak 5 ciest dokazovania od Akvinského- ale to tiež nieje dôkaz v pravom slova zmysle). Nebojím a nehanbím sa to priznať. U mňa je to celé o zmysle života.
citácia:
Nebo je nebo. Nie je to ani vzduch ani nič iné.

Takto sa ale nebesia rozdeľovali v Pavlovej dobe.
citácia:
Závisí aj od častosti aj od toho o čo v tej modlitbe žiadaš. Máš žiadať len jednú osobu.

Môžem predsa v modlitbe žiadať aj nejakého svätca aby za mňa u Boha orodoval. Môžem teda žiadať viac osôb.
citácia:
Bohyňa lásky je jedná a tá istá bytosť.

Takmer každý národ mal svoju bohyňu lásky- ani jedna z nich podľa kresťastva neexistuje. V kresťanstve je len jeden Boh.
citácia:
V Bibbli sa jasne píše, kto dal Eve ovocie zo stromu poznania. Had - Lucifer. Nie Boh. Ten to zakázal.

Ale oni mali rozum aj predtým len nepoznali zlo. Bol to had- všeobecne diabol- prečo to mal byť práve Luficer? Rozum je od Boha.
citácia:
To nie je môj výklad, to hovorí priamo písmo. A nie že nikde to nie je napísané.

Napíš mi konkrétne miesto v Písme kde sa píše, že Satan a Lucifer plodili deti s ľuďmi. Ja take miesto nepoznám.
citácia:
Ahááá anjeli nie sú predmetom viery.

Anjeli sú, ale nie “bytosti spojené s venušou” o ktorých si hovoril.
citácia:
My sa bavíme o niečom, čo bolo tak dávano, že človek ešte vôbec nepripomínal človeka.

Tak to zrejme nebol rod Homo Sapiens ak nepripomínal človeka ale nejaký jednobunkovec. Čítaš ty vôbec čo píšem alebo len zbrklo vychŕliš prvé čo ťa napadne?
citácia:
Zmier sa s tým, objektívna krása je fakt.

Ja verím v absolútnu krásu, no stvorenie na svete je podľa mňa krásou rovnocenné a je to len otázka preferencíi konkretného jednotlivca. Rovnaká otázka by bola: ktora farba je najkrajšia? AKá je na to objektívna odpoveď?
citácia:
Lebo ho diktoval archanjel Gabriel, ten istý, ktorý zvestoval Márii počatie.

To tvrdil Mohamed- prečo mu mám veriť? Sv. Pavol hovoril, že aj keby ANJEL z neba hlásal iné evanjelium nemámu mu veriť? Bol sv. Pavol klamár?
citácia:
Ty už len ťažíš z toho ako to dopadlo, ale pred tým skutek utek?

Treba im zachrániť život, prijať ich na istý čas ku nám, urobiť poriadok v ich krajine a poslať ich späť.
citácia:
Katolictvo, je redukovaným kresťanstvom. Tak ako aj grekokatolíctvo a iné kresťanské smery.

Ono je synononymom kresťanstva. Len ono je kresťanstvom v plnosti. Gréckokatolíctvo je tiež katolíctvo- oni nemajú inú vieru iba obrad a disciplínu!
citácia:
Keď sem príde iný katolík a povie, že vie že je Kristus, ty to vezmeš ako dôkaz, keď o iných bohoch poviem ja, tie nie sú a je to lož.

PRečo by som to mal brať ako dôkaz? Máš pocit, že kresťan teraz uverí všetkému čo mu niekto povie? Ja nejaké nové zázraky k svojej viere nepotrebujem.
citácia:
Táto bytosť stojí za kultom Márie. Archanjel Anael.

To, že sa tie obrázky podobajú má byť akože ten nespochybniteľný dôkaz, že Panna Mária je vlastne zbožtený Anael?
citácia:
Vy ste dnes ale tak arogantní a namyslení, že to je až hrôza.

My sme arogantný? Ty ktorý na počkanie nadávaš do hlupákov, polointeligentov, duchovných zaslepencov a podobne máš tú drzosť povedať o niekom inom, že je arogantný a namyslený? Podľa seba súdim teba či ako to je?
A k tomu novotomizmu. Žiadny filozofický smer nieje neomylný. Cirkev je neomylná. AKvinský mohol dospieť pod vplyvom zlých predpokladov aj k zlému záveru- a to je fakt! Novotomizmus je oficiálnou filozofiou Cirkvi- no nie preto, že všetko k čomu AKvinský dospel je číra pravda- ale preto akým spôsobom uvažoval, ako sa snažil zjdenotiť vieru a rozum atď. Lev XIII v encyklike Aeterni patris vyhlasil filozofiu Tomáša Akvinského ako vzor pre ďalšie uvažovanie CIrkvi. Chcel tým ukázať, že viera nieje v rozpore s rozumom, že nové vedecké poznatky nerobia CIrkev zbytočnou- lebo v jeho období vystúpili take názory. Sv. Ján Pavol II v encyklike Fides et Ratio hovorí: Ešte radikálnejšie Tomáš uznáva, že prirodzenosť, ktorá je predmetom filozofie, môže prispieť k porozumeniu Božieho zjavenia. ....Viera je totiž určitým spôsobom "myšlienkovým cvičením". Rozum človeka sa neznehodnocuje, ani sa neznižuje tým, že dáva súhlas k obsahu viery. K nim sa v každom prípade človek dostáva slobodným a uvedomelým rozhodnutím.46
Z tohto dôvodu Cirkev vždy oprávnene pokladala svätého Tomáša za učiteľa myslenia a vzor správneho prístupu k teológii.

Tu vidíš v akom zmysle je novotomizmus oficiálnou filozofiou CIrkvi. Nie, že celé učenie AKvinského je neomylné- ale že mal správny prístup a je vzorom a nejakým základom pre ďašie teologické úvahy.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 08 júl 2015 :  18:55:15  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Poprosil som ťa o úprimné odpovede a stále si mi ich nedal. Ja čakám.

Spisy starých kultúr sa nemôžu považovať za dôkazy? Veď to je aj Biblia a sv. Písmo. Ty asi ani len nevieš čo si práve vyslovil.

Pozri, čo sa týka náuky o anjeloch. Je rozpracovaná práve cirkevnými otcami. Nie mnou. Ja som ju prebral od nich. Náuka o anjeloch sa do cirkvi nezmestila, aby sa nedala možnosť k ich uctievaniu. Nie preto, že by nebola pravdivá. Už to pochop!

No tak vidíš a sme domá. Prvé odhľaujúce priznanie. Takže potom nevypisuj, že chceš dôkaz keď na mytologiu neveríš. Tvoj Boh a všetko čo s ním máš spojené, je pre materialistu len MYTOLOGIA. Tvoja mytologia nemá väčšie právo na existenciu ako akákoľvek iná mytológia a v tomto sú si rovnocenné. Takže hurá, konečne si to priznal. Problém je v tvojej hlave.

Rôzdiel teplôt? No to by znamenalo, že spievajú len pri istej teplote. To znamená, teda že v teplých dňoch iba ráno a večer, ale v studených dňoch by to bolo na pravé poludnie a nie ráno ani večer. Napíš, natoč alebo odfoť keď také zažiješ.

Vidíš ty dôkaz nemáš, priznávaš že ti stačí čo máš, ale ak sa máme baviť o niečom serióznejšom ako máš ty, správaš sa ako šaško v detskom divadle.

O Pavlovi nehovor, bol v treťom nebi, teda v jednom zo siedmich.

Hej môžeš niekoho žiadať aby za teba orodoval, ale nie robiť z neho hviedzu, pripodobňovať ho hviezdam, lebo to je rúhanie. Anjeli sú hviezdy, nie ľudia.

Hej takmer každý národ má bohyňu lásky. A tá sa k nim vracia a tešia sa jej milosti s príchodom archanjela Anaela. Je to jedna a tá istá bytosť naprieč kultúrami. Ty to stále nechápeš. A hej kresťanstvo hovorí, že neexistuje. Ale v zmysle jej existencie ako Bohyne. Keď ale povieme, že to je konkrétny anjel. Tak čo, môžeme teraz vari povedať, že neexistuje? To už nie je v zhode s kresťanstvom?

Anjeli sú, a sú to bytosti nie len spojené s Venušou ale aj ďalšími planétami. Zmier sa s tým. Je to holý fakt.

Nepíše sa v písme, že to boli Satan a Lucifer, ale vieme, že to nejaký anjeli boli. To sa v písme píše. V židovste, v islame sa píše aj ktorí to boli. Ty si vyšiel zo židovstva, je to ťažké pochopiť?

Nie tá forma človeka o ktorej píšem nebol rod homo sapiens. Bol to prvotný človek, ktorý nebol ešte ani z duchvoného hľadiska tým čím je dnes. Bol tam však už ako pravzor, ktorý sformoval všetko čo prišlo. Zabudni na to, že sa človek vyvinul z opice.

Chodec

Odoslaný - 08 júl 2015 :  19:07:48  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Stvorenie si je krásou rovnocenné? No to sa mi asi sníva. Ale ok ty to tak môžeš vidieť. Ja som ale v zhode s Bibliou, ktorá hovorí, že sú to v kráse rozdieli. A to na mieste, kde sa opisuje Lucifer.

Nie nebol klamár. Nikde nie je napísané, že máš začať byť islamistom. Hovorím ti len to, že to bol anjel od Boha. Vo vzniku tohoto náboženstva je totižto určitá úloha. A s ňou sa ty ako kresťan budeš musieť popasovať. Neznamená, ale že čo tam je povedané je lož. Môžeš niektoré veci odmietnuť, lebo je tam určite veľa mylných výkladov, ale opisy neba sa v mnohom prekrývajú s inými učeniami.

Nie to, že sa tie obrázky podobajú nemá byť dôkaz. Dôkazom je to, čo bolo do vtedy. Mystická ruža bolo označenie pre bytosť venuše. My sme sa bavili o tom, ako vznikol kult Márie. Ja som ti to rozpísal. Toto je len ukážka v praxi toho, čo bolo pred kultom Márie.
Inak už minule si vypisoval ako bola Mária hviezdou a znamenala príchod Ježiša a ako predchádzala Jeho príchod. Zabudol si ale vysvetliť, prečo sa teda Mária kreslí ako hviezda kráčajúca pred Slnkom. Veď aký by bol problém, keď už nakreslili Máriu ako hviedzu, nakresliť za ňu, vychádzajúceho Ježiša ako ešte väčšiu hviezdu. Nie oni tam dajú slnko. Zas len tvoja lož.

Hej používam tie hanlivé označenia. No najprv som ich videl používať vás ,,ech super špica tuty do neba idúcich, 1000x denne sa uprimne modiacich, empatických, neútočivých katolíckov" tu na fóre. Vysmievate sa všetkému a všetkým ktorí sú iní. No o svojej viere vieš povedať len veľmi málo. No a choď si to vybaviť s tým Sheedsom ktorý to o katolíkoch hovorí na začiatku tohto fóra.

K tomizmu ti nemám čo povedať. Pokus o syntézu rozumu a viery. To tu nebolo len s Akvinským. To by totižto pápež, musel povedať, že si treba osvojovať filozofiu každého, kto sa o to v minulosti snažil. A urobil to ten pápež? Nie.

Rovnako tak sa zamysli, prečo tento argument nebol prijatý do ústredného katolíctva. No prečo asi. Lebo by potom kresťanstvo stratilo exkluzivitu. Zrazu by sme zistili, že tie kulty predsa ak to boli anjely, skutočne neboli tak nekresťanské ako sme si prvotne mysleli.
Je to stále o tom istom, o udržiavaní si moci a vlády nad ovečkami. Ale viem, že Kristus sa vráti a táto v mnohom falošná organizácia bude ukončená. Nebude treba kňazov, duchovný svet sa bude každému zjavovať v srdci.

PeterM

Odoslaný - 09 júl 2015 :  14:24:11  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
.. verím, že si aj vedá osvojí dva termíny. Boh v zmysle najvyšší Boh a boh v zmysle nižší boh, alebo tento termín pre tieto nižšie božstvá úplne zavrhne.

Pôvodne zaslal Chodec - 02 júl 2015 :  21:47:55

V zmysle ci nezmysle -Boh len je jeden (v troch bozskych osobach).
Neunavne prekrucas a potom to opakovane znova a znova napises.
A svoje prekrucanie prehodis vzdy na mna, alebo ineho.
Vzdy som pisal, Boh je iba jeden.Ak ta myli ta trojica-aj clovek (jedinec) je vzdy iba jeden. Ale podstaty mame tri. Mame telo, dusu a ducha. Sme teda jeden v troch podstatach. U Jedineho Boha je to trosku inac, jedna jeho podstata je aj jeho syn.Teda vsetky tri podstaty jedineho Boha konaju v jednote,ale zaroven aj samostatne.(clovek casto bohuzial nevie, co kedy robi jeho tela a co dusa..a k tomu je este nepritomny duchom:).Ale princip trojjedinosti v jednej osobe priklad na cloveku celkom vystihuje.
Pointa:mozno diabol tuzi, aby raz vedci a ludia vyhlasili aj jeho za boha (hoci mensieho:), ale daromne su jeho tuzby. On je len stvorenie, ktore si samo sliape po svojom padlom duchu.

citácia:
Aspoň niečom sme sa pochopili. Chcel som to mať jasné čo ty vlastne tvrdíš. Konečne to mám.

Nic si nepochopil. Keby si pochopil, nepisal by si dalej svoje bludy a nepripominal neustale svoju nenavist voci katolikom. Naopak, kajal by si sa a zmenil svoje priority

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Odoslaný - 09 júl 2015 :  18:39:01  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Musim sa opravit. Ked som teraz cital, vidim, ze som pomiesal Boha s clovekom:)

Spravne ma teda z prispevku vyssie byt:U Jedineho Boha je to trosku inac, jedna jeho osoba je aj jeho syn .Teda vsetky tri osoby jedineho Boha konaju v jednote,ale zaroven aj samostatne.

(Teda podla ucenia a skutkov Krista vyznavame jedineho Boha, v troch Bozskych osobach jednej podstaty. Kazda osoba moze konat samostatne, ale v jednote ).

To o cloveku som napisal tak,ako som chcel. teda zartom som narazal na nasu rozpoltenost a vecny boj tela, dusevnych (po)citov a duchovnej potreby:)

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 12 júl 2015 :  08:33:24  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Pozri venoval som ti dosť času na to, aby si pochopil o čom hovorím. Melieš si len svoje bez snahy pochopiť túto komunikáciu. Hrach o stenu hádzať nemienim. Keď nie si schopný pochopiť toto, lopatisticky rozpísané, nemá zmysel diskutovať ani o niečom inom, nemáš k tomu predpoklady.

PeterM

Odoslaný - 18 júl 2015 :  21:04:40  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Mas pravdu, nemam predpoklady pochopit hierarchiu inych "mensich" Bohov (tak si to napisal). Keby si napisal mensich "bohov", tak by som aj chapal. Ale ty evidentne veris v inych bohov a este aj ich velkost davas zatial do uvodzoviek.
Ano, nemam predpoklady pochopit, preco niekto vnasa do dnesneho zmatku neunavne uz aj tak neunosne prebujnelu astrologiu,mysticizmus, ozivuje staru pomylenu mystiku, okultizmus...K tomu este vnasas prvky hinduizmu, budhizmu,filozofiu Ramakrisnu a jeho meditacne techniky,filozofiu Solovieva a vela dalsich veci do krestanstva (horsie ako New Age). A vrcol je, ze usilovne propagujes aj novy blud angelogiu (v sprievode menovanej zmesi bludov-all in one)
Inac plne chapem , ak nazoaj hladas pravdu a iba bludis. Chapem, ze hladas duchovno Slovanov a ich ulohu,chapem, ze bludis ovela viac ako Soloviov. On si tym tiez presiel, ale nakoniec nasiel aspon trosku svetla. Kdezto ty bludis este viac, ako on na zaciatku.
A o tom som ti cely cas pisal-kto to siri, pomaha diablovi(vedome, ci preto, ze je nevedome v jeho osidlach) a mal by si to cim skor uvedomit. To bol aj moj ciel-skusit aby si sa aspon zamyslel.
Pokoj s Tebou:)

Chodec

Odoslaný - 18 júl 2015 :  23:54:26  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vieš, môžeš si hovoriť čo chceš, kresťanstvo sa začína vracať k svojim koreňom, ktoré sú astrologické. A ty to nezmeníš ... O Soloviovi sa nevyjadruj, lebo nemáš ani len tušenie, čo zažil z duchovného sveta. Ďalej nehovor, že slúžim diablovi. Lebo jediný, kto mu slúži si ty. Takí ľudia, ktorí bránia tomu, aby sa pravda dostala na svetlo sveta a žila.

Okultizmus, mysticizmus do dnešného sveta nevnášam len ja. Bol tu od vzniku sveta a hlási sa k slovu.

PeterM

Odoslaný - 19 júl 2015 :  16:06:52  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Krestanstvo sa nikam nevracia a ani nebude, aj ked je vseobecna snaha, aby vseobecne zaniklo. Prava katolicka cirkev nikdy nedopusti vnasenie astrologie,okultizmu, pomyleneho mysticizmu a pod.do viery v Boha

Este raz zhrniem co som ti pisal, kedze nas Jezis ucil rozlisovat, skumat a vediet obhajit.
Zdoraznoval som,ako v dnesnej dobe rafinovane posobi diabol.Diabol nikdy neponuka zlo ako priamu alternetivu (ak, tak iba tym, co sa mu uz vedome zapredali).Vzdy ponuka pod ruskom pravdy/polopravdy rozne alternativy, ktore prinesu zlo az neskor ako svoje ovocie. A takto sa delila v minulosti velakrat prava Kristova cirkev. Tento proces sa teraz dramticky zrychluje.Diabol vyuziva prirodzeny hlad cloveka po duchovnom zivote (kto ma duchovno otupene,u toho staci nastolit otazku materializmu a tak ho odputat od Krista). Cim vacsi hlad po duchovnom zivote u cloveka, tym rafinovanejsie diabol posobi.Vyrazne mu k dynamike procesu teraz pomaha net, tv a pod. Vysledkom je, ze len u protestantov je viac ako 33 000 roznych denominacii! A k tom tisice siekt hnuti, ezoterickych, mystickych,filozofickych a inych spolocnosti. Nezabudnime este na sekularne materialisticke prudy...To co siris ty, je jeden z tych produktov. Silne to pripomina New Age, jedno z najmasovejsich hnuti. Takztiez hladaju spritualitu, mysticizmus, ranny krestansky gnosticizmus,kabalu,okultizmus,meditacne techniky (joga apod),ezoteriku,psychotropne latky,astrologiu,anjelov,modernu vedu, filozofiu,medicinu ,politicky svetonazor...A este chcu ekumenizovat -zjednotit nabozenstva.Ekumenizovat chcu aj vsetky tie protestanske denominacie.Ako? Spojime vsetky bludy do jedneho velkeho bludu? A potom pride antikrist v barankovom ruchu a vsetci sa mu poklonime?

Ty vychadzas zo sofiologie. Preto som ti pisal o jej zkladtelovi. Soloviov sam o sebe povedal: Stal som sa deistom, potom panteistom, potom ateistom a materialistom. Do kazdeho z tychto presvedceni som sa pustal s nadsením a fanatizmom.“Mal mysticke zazitky, bludil, studoval Platona a vsetko co sa dalo, zil azketsky. Ok,ale ako pravoslavny sa plne podriadil katolickej cirkvi a papezovi.Usiloval sa o ekumenizaciu (najme zjednotenie pravoslavnych a katolikov,ale aj zidov a katolikov).Ty vychadzas zo Sofiologie, ale utocis na katolikov 9aky to paradox!).Chces ekumenizovat ako napr.chce New Age,Ramakrishna a ini bludari, teda do jendeho velkeho bludu.

Jedine prave zjednotenie je zjednotenie v jedinej pravej Kristovej cirkvi. A tou je Katolicka cirkev (pod Petrovym nastupcom).Grekokatolici nam to uz ukazali.Pisal som uz, ze netreba riesit dogmy, ze nemusime vediet vetko, nico vie iba Boh.U pravoslavnych je napr pricina rozkolu aj to, ci Duch Sv. pochadza iba od Boha, alebo aj od Krista.Greckokatolici nam ukazali, ako sa zjednotit aj s miernymi odlisnostami...Vsetko som uz pisal, len ty nic nechces pochopit:) .Je to jedina univerzalna pravda-pravda katolickej Kristovej cirkvi.Potvrdzuje to evanjelium,historia..Ja som k tomu dospel taktiez skumanim roznych suvislosti, teda rozumom, nie iba slepym nasledovanim.Kazdy den sa mi to potvrdzuje a je vidiet , kde je ovocie Ducha sv. a kde ovocie satana.

.Necitim k tebe ziadne negativne pocity, naopak-beriem ta ako blizneho co hlada (naozaj iba hladas, alebo presne vies, co chces?). Ale prepac, nenecham ta len tak sirit bludy a lakat ludi priamo na katolickom forume. Ja som o nom ani nevedel az donedavna a som rad , ze je. Predstav si, ze by katolik pisal na forume napr. new age, alebo ateisickom webe.Co by sa asi dialo?? Vsade sa utoci v mainstreame na katolikov a ty si prides na jeden z mala webov, kde sa nesiri bulvar len tak provokovat?? Ak si krestan, inspiruj sa Soloviovom (jeho svetlejsou strankou) a najdi lasku v praveho Krista skrz jeho pravu katolicku cirekev. Potom najdes aj skutocnu pravdu, slobodu a pocitis ovocie Ducha sv.(lasku,pokoj.....)

Na zaver dam najkrajsiu basen aku kto kedy podla mna napisal (ani ja by som ju krajsie nenapisal :)). Napisal ju sv. Pavol, vymenuva ovocie Ducha sv. Bola napisana v grectine, ale je rovnako nadherna v kazdom jazyku (lebo ju pisal pomocou sameho Ducha sv:)

Hymnus na lásku

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo.

Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.

Láska nikdy nezanikne. Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. Lebo poznávame len sčasti a len sčasti prorokujeme. Ale keď príde to, čo je dokonalé, prestane, čo je len čiastočné.

Keď som bol dieťa, hovoril som ako dieťa, poznával som ako dieťa, rozmýšľal som ako dieťa. Keď som sa stal mužom, zanechal som detské spôsoby. Teraz vidíme len nejasne, akoby v zrkadle, no potom z tváre do tváre. Teraz poznávam iba čiastočne, ale potom budem poznať tak, ako som aj ja poznaný.

A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri, no najväčšia z nich je láska

mak

Odoslaný - 20 júl 2015 :  20:19:01  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Vieš, môžeš si hovoriť čo chceš, kresťanstvo sa začína vracať k svojim koreňom, ktoré sú astrologické. A ty to nezmeníš ... O Soloviovi sa nevyjadruj, lebo nemáš ani len tušenie, čo zažil z duchovného sveta. Ďalej nehovor, že slúžim diablovi. Lebo jediný, kto mu slúži si ty. Takí ľudia, ktorí bránia tomu, aby sa pravda dostala na svetlo sveta a žila.

Okultizmus, mysticizmus do dnešného sveta nevnášam len ja. Bol tu od vzniku sveta a hlási sa k slovu.

Pôvodne zaslal Chodec - 18 júl 2015 :  23:54:26

Máš pravdu že Kresťanstvo sa vracia ku svojim koreňom t.j. ku Kristovi. Okultizmus, astrológia a mysticizmus to naozaj bol od pradávna a to aj pre kresťanstvom. Preto je v Biblii pod ťažkým hriechom zakázané venovať sa mágii, vešteniu, okultizmu, astrológii a pod. Je to produkt Zlého a s vierou v Jediného Boha a Ježiša Krista nezlučiteľné. Nepropaguj tu tieto hriešné, zlé, škodlivé a proti Bohu orientované náuky a postoje.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 22 júl 2015 :  21:54:11  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

je v Biblii pod ťažkým hriechom zakázané venovať sa mágii, vešteniu, okultizmu, astrológii a pod. Je to produkt Zlého a s vierou v Jediného Boha a Ježiša Krista nezlučiteľné.

Pôvodne zaslal mak - 20 júl 2015 :  20:19:01

Tak teraz aby bolo medzi nami jasno. Toto čo si vypichol je silné prekrútenie a nepochopenie toho čo som napísal.

Svojim príspevkom som nikde nepovedal, že sa majú do kresťanstva zaviesť praktiky veštenia, vzdávania sa Krista a mágie. Hovoril som o objasnení astrologického pôvodu kresťanstva, vzťahov medzi ním a inými náboženstvami, duchovnú prepojenosť, duchovnú vyvýšenosť nad inými náboženstvami. Tak neprekrucuj dobre? Je len jeden svet a tej je zložený z anjelov, ktorí slúžia Bohu.

PeterM, no to je ako hrach o stenu hádzať. Zas píšeš o diablovi. Ja som ti už vysvetlil, že metódou diabla nie je presviedčať ľudí o existencii duchovna. Priamo ju popiera, lebo by to ľudí doviedlo k neželanému poznaniu. Ty tu meleš hrušky s jablkami. Tie sekty a New Age čo tu meleš, tak za tým stojí Lucifer. To je úplne iná bytosť z iného neba.
Vieš, to čo ty vidíš ako problém, tak to neznamená, že to je problém pre všetkých. Ty, keďže nevieš rozlišovať vo sfére ducha, lebo si o tom asi ani nikdy nerozmyšľal a asi ani nepočul a nemáš z ducha, pochopiteľne máš strach a hádžeš všetko do jedného vreca. Ale to je zlé. To nie je cesta v pred. Tí však z nás, ktorí majú dar ducha a pravé poznanie na tejto ceste rozlišovať vedia. Netvrď a nepresadzuj teda SVOJU osobnú cestu pre všetkých ostatných. To je tvoj problém, že nemáš odvahu. Nie nás ostatných.

Hovoríš o Ježišovi a o tom ako učil poznávať a rozlišovať, verklikuješ jak študent na skúškach. Ale keď sa ťa v praxi spýtam na to, čo to znamená, NEMAŠ ŠAJN. Uč sa teda od tých, ktorí tomu aj rozumejú.

Už napr. s Reconquistadorom som sa bavil o tom ako sa chápali múdri muži podľa sv. Augustína, ktorí pochopili, že hviezdy určujú len pravdepodobní osud a nie jeho fatálnosť. Ja som mu oponoval, že to teda neboli hlupáci a Augustín ich pochválil. On tvrdil, že to chápem zle a teda, že to bolo v princípe hanlivé označenie.
Vy tu do kola XY krát na Ntú melete ako je astrológia výmysel, ako si to všetko vymysleli a že to nie je. Ale ste to práve VY kto máte v Biblii jasne napísané, že Ježišovi sa prišli pokloniť 3 MUDRCI. A títo vyčítali narodenie kráľa kráľov z HVIEZD!!! Ale budete dokola, ale do kola tvrdiť, že hviezdy a astrológia sú lož!!! Tak ako to potom teda títo dokázali? A prečo je to tam uvedené? Je to vrcholná TUPOSŤ každého katolíka aj kresťana, kto takto tvrdí, lebo BIBLIA týmto hovorí jasne - ASTROLÓGIA JE PRAVDIVÁ do veľkej miery. Následne si úprimne hľadajúci musí postaviť jasnú otázku, ako je to možné, ako to možno zistiť, spoznať do akej miery je pravdivá atď. To je znakom úprimnej a chápajúcej túžby po poznaní. Nie to čo predvádzate vy a za čo takýchto odsudzujete.

Proste sa s tým zmier. Korene kresťanstva povstali z astrológie, ktorú prevzalo židovstvo a následne kresťanstvo. A astrológia tu bola od začiatku, ešte skôr ako tento svet vznikol. Lebo astrológia bola jedna z prvotných metód popisovania duchovného neba a jeho zákonitostí!

Už sme sa tu bavili aj o 7 nebesiach. Ale nie, tie neexistujú TVRDITE! Veď to len ja to mám pokrútené. NAOZAJ?! Sedem nebies sa spomína aj v ISLAME. Naznačuje ich aj Biblia. O sférach anjelov bola aj celá Scholastika, doslova sa používali aj mená siedmich archanjelov tak ako som ich uviedol ako regentov týchto nebies. Ale nie, zas som si to len ja vymyslel. Tak si to povedzme - Peter z Abana, opát Trithemius, Abrahám ibn Ezra a ďalší. Táto predstava neba ako sférického útvaru zo svojimi chórmi napokon prešla aj do básnického diela. Práve toto poznanie, tento motív scholastiky dal vzniknúť Danteho Božskej komédii - PEKLO, OČISTEC a RÁJ. Sféram pekla, sféram nebies, kde ho sprevádza jeho paní. Alebo aj to som si vymyslel?!

Mimochodom máš a máte tuto jak ste všetci gule. Vo viacerých témach som vás nachytal, že nemáte názor, alebo sa bojíte povedať svoj názor, lebo nechcete alebo neviete asi aký máte mať názor. Akoby čakajúc na KBS kým vám ho povie. Ale na angelológiu máte jasný názor a síce JE TO PRAHSPROSTÁ LOŽ. Hovorím teda máte gule a poviem vám prečo. Tu je link na to, čo Páleš spravil už v podstate dávno do zadu z dôvodov ktoré sú v tom liste uvedené. Jeho prosba je jednoduchá a úprimná
LINK: http://www.sophia.sk/sites/default/files/KONFERENCIA_BISKUPOV_SLOVENSKA_2008.pdf

No a môžem vám povedať jedno. Katolícka cirkev do DNES nikdy oficiálne stanovisko, aj napriek žiadosti Emila P. neposlala. Teda sa nevyjadrila, či klame, alebo nie. PREČO ASI?!!! Len pre zopakovanie - už 14 rokov čuší verejne ako vôš pod chrastou.

No vy máte tie gule hovoriť z FLEKU bez zamyslenia za katolícku cirkev, lepšie povedané za múdrejších od vás, že Angelológia je LOŽ!. Zatlieskajte si.

Niekedy sa mi aj zdá, že najväčší výkvet katolíctva po intelektuálnej stránke sa usadila na tomto malom slovenskom kresťanskom FÓRE. Lebo vy tu viete aj to, čo neviete. Videl som tu veľa krát, že keď som nadhodil tému, prvý krát v živote ste o tom počuli, no už ste vedeli povedať, že to tak vôbec nie je. Svetové média a svetová veda príď sa pozrieť, volám vás.

Dám vám bojovú úlohu na doma, aby ste zistili kto je vašim učiteľom. Choďte za kňazmi s ktorými sa bežne stretávate. Opýtajte sa ich či je astrológia blud, alebo nie. Ak áno, opýtajte sa ich následne, ako teda vedeli títo mudrci - mágovia a astrológovia o príchode Ježiša, ako to mohli vyčítať z hviezd, keď je astrológia BLUD.
Ak povedia, že nevedia, ak povedia, že nad tým nerozmýšľali, no vedia povedať, že astrológia je blud. Tak takých ľudí si v žiadnom prípade už za učiteľov NEBERTE. Lebo je evidentné, že nemajú ani len šajn o čom hovoria.

Naozaj úprimne vyhlasujem. Veľmi by ma potešilo, keby ste tu svoje zistenia aj tvrdenia potom z takejto diskusie vložili.

Pridám ešte Wikipédiu:https://en.wikipedia.org/wiki/Seven_Archangels
Ktorá hovorí nasledovné:
The earliest Christian mention is by Pope Saint Gregory I who lists them as Gabriel, Michael, Raphael, Uriel (or Anael), Simiel, Oriphiel and Raguel. A later reference to seven archangels would appear in an 8th or 9th century talisman attributed to Auriolus, a "servant of God" in north-western Spain. He issues a prayer to "all you patriarchs Michael, Gabriel, Cecitiel, Oriel, Raphael, Ananiel, Marmoniel ("who hold the clouds in your hands").[2]

PeterM

Odoslaný - 23 júl 2015 :  11:27:07  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
Tie sekty a New Age čo tu meleš, tak za tým stojí Lucifer. To je úplne iná bytosť z iného neba.

Pôvodne zaslal Chodec - 22 júl 2015 :  21:54:11

Aka je Lucifer ina bytost?
Z akeho neba??? Napises: osvietena velkolepa bytost (mnesi boh), co nam dala rozum? Slnko, ktore raz pride (z ktoreho neba? Tretieho, ci rovno siedmeho spolu so statocnymi dzihadistami-iba tymi vedecky zalozenymi:?) a vsetkych nas oslepi svojou mudrostou a da nam konecnu tmu vo svetle?

Si uz trapny v tom svojom vedeni tvojim svetlom Luciferom.
Stale vnasas viac a viac zmatku. Uz sme si vysvetlili, co robi Satan, co neviem kto. Mna to nezaujima, pre mna je diabol ako diabol a je jedno, ktroy sa ako vola-vzdy je to iba skazene stvorenie, ktore sa prejavuje rozne, ale ovocie je vzdy to iste-zlo.

Preco si neodpovedal o svojom vzore-Soloviovi?
Preco nerozvinies dalej to, ze ako povodne pravoslavny nakoniec miloval katolicku cirkev a usiloval sa o zjednotenie pod Rimskym papezom?
Neustale si rad kopnes do katolikov-stado, strach,ziadny nazor,ziadna inteligencia...si uz smiesne zatrpkly, horsi ako posledny bulvar.

Mas pravdu, skoda toho hrachu.

Tvoja cesta, ako sa dostat z osidiel diabla, je prestupit na rimskokatolicku vieru (mozes aj ku greckokatolikom,ale trebars aj k pravoslavnym, ked chces), ist za exorcistom, prijimat eucharistiu. Potom moze zacat odznova, ak chces. Mozes najst skutocneho Archanjela Michaela (bude mozno pritomny pri exorcii), Gabriela, Rafaela..Potom mozes skumat, ako posobia a mozno sa posunies a aj nieco vedecky dokazes (nie je to vylucene). Ale iba vtedy, ked sa budes opierat o Bibliu, Jezisa,oficialnu cirkevnu nauku ...a hlavne sa zbavis ZLA, ktore ta tryzni v zmatku a zneuziva!

Alebo mozes bludit dalej a sluzit diablovi (konkretne Luciferovi).

Mudrci boli aj astrologovia. Ved ano,a spoznali znamenie narodenia Mesiasa podla pisma.O co vlastne ide?Tvoje myslienky su absolutne zmatene.A odkaz Palesovi , o ktorom som donedavna nepocul, nech nerobi nezmyselne skolenia (vychadzam z jeho webu) , ktorymi sluzi (nevedome?) priamo diablovi (a stahuje k diablovi aj inych-v liste pise, ze uz stiahol aj dost krestanov).On nech tiez nasleduje postup opisany vyssie.Pretoze napachal uz vela smrtelnych hriechov (proti 1.prikazaniu) a musi si to uvedomit sam.

P.S :nehovor mi o odvahe...ani netusis, cim vsetkym som ja uz presiel kvoli tej mojej kamaratke:)

Len tak na rychlo som zbuchal nieco pre priaznivcov vasho velkeho ucitela :)

O Lucifer,
ty ktory nas maties svojou velkolepou ubohostou,
ktory zvadzas svojou znoskou pojmov,
pod ruskom svetla vo falosnom domneni bohabojnom.

Ty ubohe stvorenie, po ktorom v mene Jezisa slapeme denno- denne,
napriek tomu,ze nam neustale na nase slapaje vrhas hrozne tiene.
Laska,viera a nadej v Boha,
to je to, preco sa neboji nasa noha.
Iba s pravou vierou prichadza nie len nefalsovana pokora,
ale aj odvaha a spravodliva tuzba dana nam z hora.

Chodec

Odoslaný - 23 júl 2015 :  12:54:46  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
No aká ju Lucifer iná bytosť, no z ktorého je neba. No z ktorého ... Niet divu, že sa pýtaš, lebo o tom ani nemáš páru. A to ťa pritom mala poučiť katolícka cirkev, alebo sa mýlim?
Lucifera sme si už opísali, tak čo sa stále dokola pýtaš? Ale ja sa na tvoj účet pobavím. Lucifer - svetlonoš, vodca vzbúreného chóru štvrtého neba - venušanskej sféry.
Satan, vodca padlej časti chóru síl - teda sféry Marsu.

O zmätku nehovor, alebo len za seba. Zmätok je to, keď sa všetko volá jedným menom. Rozlišovanie práve zmätok a chaos odstraňuje. Neinterpretuj teda niečo, čo je schopný pochopiť aj Jano z hornej dolnej.

Čo chceš o Soloviovi? Čo ti mám povedať? Že sa snažil v živote pozerať na svet rôznymi očami, aby ho pochopil? Nerozumiem ani prečo mi vykrikuješ to s katolíckou cirkvou. Je pochopiteľné, že sa dovolával na pápeža a kat. cirkev. Lebo ste najväčšou a ste kresťanskou. Veď aj Paleš tak urobil. Rovnako tak, kde som ja odsúdil celú katolícku cirkev, kde som ťa vyzval aby si z nej odišiel. Tak sa zamysli nad tým čo píšeš človeče.

Moja cesta ako sa dostať z osídiel diabla nie je prestúpiť na katolícku vieru. Zapomeň. Zostanem plným kresťanom, nie jeho časťou. Ty sa zamysli radšej kde do katolíckej cirkvi vošiel diabol a či si mu nesadol na lep.
A kde sa ja neopieram o Bibliu? Prípadne kde sa neopieram o iné veci, ktoré máme z ducha?

Mudrci boli aj astrológovia? No ja ti asi prilepím diskusiu s Reconquistadorom, môžeš mu to tam ísť vytmaviť, že ako mohol tvrdiť niečo opačné.
Rovnako tak ako sa mohli volať mudrci, keď verili v blud astrologie. A zas len napíšeš, že spoznali znamenie na základe písma. Akého písam? Svätého? Toho čo sa začalo písať až po Ježišovom narodení? A ak aj znamenia spoznali, to už tiež nie je dôkazom, že hviezdy hovorili pravdu však? Vidíš ty dokážeš tliachať a tliachať a pritom si vôbec neuvedomuš nutnú logiku toho čo vlastne hovoríš. Si ako človek, ktorý si myslí, že keď vihodí kameň kolko na hor tak to je všetko. Ale že mu následne môže plesnúť na hlavu, mu akosi uniká.

A čo má Páleš urobiť. Kvôli tebe sa ísť kajať? A kde je oficiálne vyjadrenie cirkvi o ktoré poprosil? KDE. Prečo sa má ísť kajať, keď mu nikto oficiálne nepovedal, že koná zlo. Ty keď ideš do kostola tak ti to aspoň farár oznámi. Veď ty si pokrytec a chrapúň ak toto naozaj tvrdíš a veríš tomuto. Kde je tvoj kresťanský základ a elemntárna ľudská slušnosť? No nikde. A to sa ukáže vždy, keď sa príde ku koreňu veci. Najväčší katolíci zlyhávajú v základoch elementárnej slušnosti.

A čo si chcel s tým Luciferom povedať? Na môj pochop. Tí ktorí majú z ducha túto bytosť rozlišujú a vedia sa jej vyhnúť. Tebe je to ale všetko jedno a potom ideš poúčať.

Mimochodom nevypisuj, že v mene Ježiša dennodenne po Luciferovi šliapeš. Zapomeň. Luciferský vplyv má každý v našom vnútri. Lucifer k tebe nepristupuje len z vonku, ale aj z vnútra. Máš ho priamo vtkaného vo svojich pudoch a nízkostiach. Ale čo ti budem vravieť.

A čím si teda prešiel kvôli tej kamarátke?

PeterM

Odoslaný - 23 júl 2015 :  19:17:07  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
Ale ja sa na tvoj účet pobavím.

Ja ti to velkoryso teda dovolim. Tu nejde o mna. Ja osobne nepisem kvoli svojmu egu, ale kvoli principu. Osobne budem zit rad ako posledny a lesk prenecham inym. Inac cela tvoja hra je priehladna, provokovat, zosmiesnovat krestanov,chytat na slovickach,cakat na prejav slabosti a hned to vypichnut z kontextu. Ale hlavne lakat ovecky na kurz -teda zarabat. (okrem potreby uznania angelogie inymi a zat z toho slavu)

citácia:
Lucifer - svetlonoš, vodca vzbúreného chóru štvrtého neba - venušanskej sféry.
Satan, vodca padlej časti chóru síl - teda sféry Marsu.

Svetlonos-O ake doverne oslovenie:)

Takze sv. Pavol bol v tretom, vasa svatojanska muska bola vo stvrtom a dzihadisti budu so vsetkym tym ovocim ich bludenia az v siedmom (spolu so zastupom ich panien?)-z toho ucenia vychadzas konkretne teraz vo svojom vseblude? Cech by mozno povedal: fatamorgana je casto videt kdyz sedime na velbloude:).

citácia:
O zmätku nehovor, alebo len za seba. Zmätok je to, keď sa všetko volá jedným menom. Rozlišovanie práve zmätok a chaos odstraňuje. Neinterpretuj teda niečo, čo je schopný pochopiť aj Jano z hornej dolnej.

Mas pravdu, ale prepac , nebudem sa trapit, ze nenazyvam jednotlive padle stvorenia spravnym menom. Nie je moj ciel ich vzyvat,iba potrebujem vseobecne vediet, ako posobia.

citácia:
Čo chceš o Soloviovi? Čo ti mám povedať? Že sa snažil v živote pozerať na svet rôznymi očami, aby ho pochopil? Nerozumiem ani prečo mi vykrikuješ to s katolíckou cirkvou. Je pochopiteľné, že sa dovolával na pápeža a kat. cirkev. Lebo ste najväčšou a ste kresťanskou. Veď aj Paleš tak urobil.

Soloviev sa nedovolaval. On sa v rimskokatolickej cirkvi nasiel a obdivoval ju. Neskutocne sa trapil, ze nedoslo k zjednoteniu (pravoslavnych , ale aj zidov a ine nabozenstva s Rimskou stolicou).Aj sv. Jan Pavol II sa o nom vyjadril, ako o priekopnikovi ekumenickeho dialogu.Okrem toho , ze Soloviev aj bludil (otvoril ZLU dvere do svojho vnutra cez bludy,asi nasledok jeho mystickeho zazitku v rannom veku-teda ako pises, pozeral sa roznymi ocami-az nakoniec ako sam pisal, presiel peklom tryznenia, ked bludil), bojoval aj s Antikristom ( resp.opisal pomyselny boj s nim). Asi preto zomrel velmi chudobny:)
Pales do svojich bludov zakomponoval aj sofiologiu, ale na rozdiel od jej tvorcu , on (resp, ty, jeho ziak?) rimokatolikov zosmiesnuje. Pales chce zarabat na svojom blude, kde sa len da a tuzi po slave. To pravy krestan nerobi.Robi to dnes kde- aky kazatel kde- akej denominacie, ci priam sekty a vydava knihy pod znackou Boha a absolvuje slavne turne za slusne materialne vyhody.

Zhrnutie:Soloviev napriek svojmu bludeniu, kedze hladal od ranneho veku Boha cez rozne filozofie zomrel v biede (aj ked nemusel,inspiroval dokonca Dostojevskeho a dalsich vyznamnych ludi).Zil azketsky za hlavnu ideu-zjednotenie hlavne pravoslavnych a zidov pod Rimskym papezom .

Pales sa hlasi k jeho odkazu (sofiologia) a popritom rozvija angelogiu. Popiera zakladnu ideu Solovieva (za ktoru bol ochotny dat aj zivot-zjednotenie pod Rimskym papezom) a svojou angelogiou sa zaradil k New Age a im podobnym (oni tiez vo svojich zazitkoch vidia anjelov-asi ano pri opiatoch-ale ak, tak iba tych padlych v roznych peknych podobach)
Pales (alebo ty a tebe podobni) nemaju ani len pravo vyslovit meno Solovjov, nieto sa este k nemu prirovnavat a sirit v jeho mene akoze jeho myslienky (bez jeho hlavnej pointy) a hladat podobnost s nim (v jeho bludeni a mystike)!

citácia:
Mudrci boli aj astrológovia? No ja ti asi prilepím diskusiu s Reconquistadorom, môžeš mu to tam ísť vytmaviť, že ako mohol tvrdiť niečo opačné.

Mame (katolici) rozne nazory v nie az tak podstatnych veciach a tak je to spravne. Hlavne by sme mali vsetci zit priblizne rovnako-teda zit zivu vieru v Jezisa Krista a jeho ucenie (bohuzial cisto z ludskeho hladiska utopia).

Boh stvoril aj hviezdy a hviezdy maju svoje sprievodne javy.Skumat vedecky hviezdy patri k nasmu poznaniu.Sirit magiu,vestbu a podobne veci pomocou astrologie je otvaranie dvier diablovi.Ale ty to dobre chapes.
Mudrci boli zrejme vzdelani v tedajsej teologii okolia, vede, filozofii a na zaklade toho pochopili prichod Mesiasa vsetkych. Nevyjadril som sa najpresnejsie v prispevku predtym.A hned sa toho chytas. Preco? Lebo pre vas je zmienka o astrologii v krestanstve stredobodom vsetkeho (zlata bana?).Nevieme, co sa deje za humnami na Ukrajine teraz a chceme vediet, co bolo presne vtedy? Aj keby to boli priam aj astrologovia-co chces o tom este basnit? Ake vedecke poznanie chces na zaklade toho najst?? Si krestan? Tak potom sa drz ucenia cirkvi, ktoru zalozil Jezis , ktory prisiel opravit aj stary zakon a ktoremu sa ako novonarodienatku poklonili aj vtedajsi ucenci (mozno aj znalci astrologie, kedze o vede sa vtedy este vela nevedelo a aj astrologia (jej cast, nie cista magia) mozno bola sucast vtedajsieho poznania).A dychtivo cakali na jeho buduce jedine univerzalne ucenie-teda uz nechceli bludit dalej v nevedomosti.

Astrologia v takej podobe ako ju pozname dnes a ako sa v dnesnej dobe praktizuje je cisto a definitivne nastroj Zla! Svedci o tom aj jej ovocie-nasledky na ludoch-ktori jej podlahli.

citácia:
A čo má Páleš urobiť. Kvôli tebe sa ísť kajať? A kde je oficiálne vyjadrenie cirkvi o ktoré poprosil? KDE. Prečo sa má ísť kajať, keď mu nikto oficiálne nepovedal, že koná zlo.

Nie kvoli mne, ale kvoli sebe. Ja som nepodstatny v tom celom.Ked bude pravy veriaci, aj cirkev ho zacne brat vazne.Ale hlavne ide o neho ako blizneho a v neposlednom rade aj o jeho obete. Zatial je iba bludar-ktory siri bludy dalej a este na nich chce zarabat. A to je velmi zavazne!
Mimochodom ci si ty advokat?

citácia:
Veď ty si pokrytec a chrapúň ak toto naozaj tvrdíš a veríš tomuto. Kde je tvoj kresťanský základ a elemntárna ľudská slušnosť? No nikde. A to sa ukáže vždy, keď sa príde ku koreňu veci. Najväčší katolíci zlyhávajú v základoch elementárnej slušnosti.

A zase pises: katolici vzdy to a ono...
Preco som pokrytec? Preto , ze venujem svoj cas nezistne a nie je mi lahostajny clovek? Pokrytec by som bol, keby som ten blud a aj vas odsudil navzdy, ci?

citácia:
Mimochodom nevypisuj, že v mene Ježiša dennodenne po Luciferovi šliapeš.

Evokuje ta to najviac co? Ako sa len opovazi sliapat po nasom svetielku :!)

citácia:
Zapomeň. Luciferský vplyv má každý v našom vnútri. Lucifer k tebe nepristupuje len z vonku, ale aj z vnútra. Máš ho priamo vtkaného vo svojich pudoch a nízkostiach. Ale čo ti budem vravieť.

Teda take on nosi svetlo-nizkost pudov v nas rozduchava!

Omyl, certikov nemame vtkanych a ani vsitych vo svojich pudoch a nizkostiach. Oni sa len lahko dokazu dostat k nam, cez nasu nizkost. Ale nie kazdy je tak slaby, aby ho ovladali jeho pudy.Teda aj Zlo ma obmedzene moznosti k pristupu k nam. Inac pisal som :vrha na nase slapaje hrozne tiene (otvoreny boj s nim nas stoji vela sil a prinasa nam vela negativ a nastrah)-nauc sa uz konecne citat aj medzi riadkami.

citácia:
A čím si teda prešiel kvôli tej kamaratke

Nebud zvedavy,lebo budes ohovarat. Neprimerana zvedavost o inych ludoch je iba nizkost, ktoru nepotrebujeme. A okrem toho, nebudem narusat diskretnost mojej kamaratky:)

P.S: uz naozaj staci, nemam uz co nove dodat. Uz som sa az prilis velakrat opakoval a prilis velakrat menoval ZLO.Je pravda, ze sa o nom vela uz nepise , ale stacilo!

P.S 2:dufam, ze netrpis aj schizofreniou (mozno ako nasledok zjavenia nejakej krasnej kamaratky menom Sofia v detstve)?

Pokoj s tebou a kajaj sa BOHU kvoli sebe a vo vasom pripade aj kvoli inym.
Prepac, ale musel som uz tentokrat uplne otvorene, ked ma k tomu tak neunavne tlacis.

Chodec

Odoslaný - 27 júl 2015 :  08:58:26  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Inac cela tvoja hra je priehladna, provokovat, zosmiesnovat krestanov,chytat na slovickach,cakat na prejav slabosti a hned to vypichnut z kontextu. Ale hlavne lakat ovecky na kurz -teda zarabat.
Pôvodne zaslal PeterM - 23 júl 2015 : 19:17:07

Si na drogách však? No asi hej. Vráť sa, keď budeš normálny, stále viac a viac sa zhovaďuješ.

citácia:

Svetlonos-O ake doverne oslovenie:)

Dôverné? Vôbec nie. Vysvetľujúce. Prevzaté z rôznych stránok z netu a iných kníh. Mimo iného aj kresťanských. Aj tí ho teda oslovujú dôverne. Smeješ sa teda mne, alebo im? Alebo na svojej hlúposti?

citácia:

Takze sv. Pavol bol v tretom ...

Ano bol, predstava Neba ako viacstupňovej hierarchie sa ustálila už v scholastike. Ty zjavne svojim poznaním a vedomím nie si ešte ani tak ďaloko ako ľudia s pred 800 rokov. Že sa ja s tebou bavím. Veď ty nemáš ani len základ kresťanstva. Okrem desatora hádam nevieš vôbec NIČ.

citácia:

Mas pravdu, ale prepac , nebudem sa trapit, ze nenazyvam jednotlive padle stvorenia spravnym menom. Nie je moj ciel ich vzyvat,iba potrebujem vseobecne vediet, ako posobia.

A len zas sa zozsmiešňuješ. Na jednej strane sa to snažíš zjednodušiť na rozdiel v menách. Potom hráš formu, že ti je dôležité pôsobenie. No a záver je taký, že meleš a trepeš. Lebo nerobíš nič iné, len miešaš hrušky a jablká a nemáš ani len šajn o čom hovoríš. V duchovnom poznaní a zákonitostiach si totálne stratený.

citácia:

Pales do svojich bludov zakomponoval aj sofiologiu, ale na rozdiel od jej tvorcu , on (resp, ty, jeho ziak?) rimokatolikov zosmiesnuje. Pales chce zarabat na svojom blude, kde sa len da a tuzi po slave. To pravy krestan nerobi.Robi to dnes kde- aky kazatel kde- akej denominacie, ci priam sekty a vydava knihy pod znackou Boha a absolvuje slavne turne za slusne materialne vyhody.

Tvoja hlúposť nemá konca. Páleš chce na svojom zarábať hej? On sa svojmu životu neobetoval. Neskončil na mizine, nemal existenčné problémy, on zosmiešňuje? On neobdivuje kresťanstvo? Tak toto bola zatiaľ tvoja najhlúpejšia tvorba. Človeče ty máš naozaj veľmi slabo rozvinuté rácio a poznávacie mechanizmi. S kým sa to ja vlastne bavím?!

citácia:

a svojou angelogiou sa zaradil k New Age a im podobnym (oni tiez vo svojich zazitkoch vidia anjelov-asi ano pri opiatoch-ale ak, tak iba tych padlych v roznych peknych podobach)
Pales (alebo ty a tebe podobni) nemaju ani len pravo vyslovit meno Solovjov,

Naštuduj si čo to je New Age, Americký prúd 18 storočia. My sa tu bavíme o odkaze Komenského a Štúrovcov - teda o 16. storočí a úplne inom filozofickom základe. Nie, Páleš sa do New Age nezaradil, zaraďujú ho tam taký ,,odborníci,, ako ty. Teda takí ktorí nemajú ani len šajn o tom, čo je dnes už svetu dobre známe. Ľudia ktorí okrem 10 nevedia povedať NIČ.

citácia:
Hlavne by sme mali vsetci zit priblizne rovnako-teda zit zivu vieru v Jezisa Krista a jeho ucenie (bohuzial cisto z ludskeho hladiska utopia).

Prepáč, prázdny drist.

citácia:

Mudrci boli zrejme vzdelani v tedajsej teologii okolia, vede, filozofii a na zaklade toho pochopili prichod Mesiasa vsetkych.

Nevedel som, že pred Kresťanstvom bolo ešte nejaké iné monoteistické náboženstvo typu na spôsob kresťanstva. Dokonca to nevie ani religionistika a ani nikto iný na svete. Ty si zjavne prvý. My ľudstvo nemáme poznatok náboženstva o ktorom hovoríš, že je tu bolo orientálne náboženstvo, ktoré dávalo nad svojich Bohov ešte nejakého iného, ale nespomenulo ho. Si naozaj veľmi rozhľadení a my všetci hlúpi. Kde si na to prišiel?! No a teraz vážne. prečítaj si ešte raz po sebe. Tvoje myslenie a rozum ťa pekne prekabátili. Tak to je, tliachať nezmysli, bez hlbšieho zamyslenia. A o akých úkazoch to hovoríš na mŕtvom nebeskom nebi? Na zem priletela fyzická hviezda a viedla ich do Betlehéma. Akosi sa ale nekonal armagedon, ale spása. Si blázon.

citácia:

Nie kvoli mne, ale kvoli sebe. Zatial je iba bludar-ktory siri bludy dalej a este na nich chce zarabat.

Tak oj je bludár? Ty asi disponuješ oficiálnym katolíckým vyhlásením. Sem s ním, lebo nikto iný ho okrem teba teda nevidel. Nevyjadruj a neodsudzuj niečo o čom nemá ani katolícka vrchnosť jasno. Tvoj názor je nepodstatný. Ty si totižto z pohľadu katolického kléru NIKTO.

citácia:

Preco som pokrytec? Preto , ze venujem svoj cas nezistne a nie je mi lahostajny clovek? Pokrytec by som bol, keby som ten blud a aj vas odsudil navzdy, ci?

Áno si pokrytec, lebo vyčítaš niekomu jeho úprimnú snahu, no inému ju nevyčítaš. Navyše očierňuješ toho, kto je v pozícii čakateľa, nie toho, kto bol požiadaný o konanie. On musí ale ty a oni nemusia nič. To je pokrytecké a ak to hájiš si ním tiež.
Ty sa venuješ druhému nezištne? Jasné. Vidím to v priamom prenose voči mojej osobe a napr. Pálešovi, ktorý by mal byť v tejto téme naozaj okrajoví.
Hovoríš o neodsudzovaní navždy, ty si asi po sebe nečítaš, ty si to už urobil. Rovnako tak ti bolo nadiktované, že nemáš súdiť. To je tiež katolícke však?
Si proste pokrytec, vyčítaš druhým to, čo ani ty sám nevieš.

citácia:

Evokuje ta to najviac co? Ako sa len opovazi sliapat po nasom svetielku :!)

Nie evokuje, ale PRO-vokuje. Provokuje ma hlúposť ktorú v príspevkoch prejavuješ. Viď vyššie. Ja Luciferovi neslúžim, hoci sa tu snažíš všetkých svojimi ironickými poznámkami o tom presvedčiť.
Ty si sa tu rozhodol reagovať na niečo o čom nemáš ani len šajn.

citácia:

Teda take on nosi svetlo-nizkost pudov v nas rozduchava!

Len jeden z jeho prejavov.

citácia:

Omyl, certikov nemame vtkanych a ani vsitych vo svojich pudoch a nizkostiach.

Omyl je tvoj omyl. Ty ani len nevieš čo všetko predchádzalo vzniku ľudského tela z duchovného pohľadu. Tento pekelný dar bol daný ľuďom skôr ešte predtým ako Lucifer padol. Lebo telo človeka je v skutku ,,utkané z hviezd".

citácia:

Nebud zvedavy,lebo budes ohovarat. Neprimerana zvedavost o inych ludoch je iba nizkost, ktoru nepotrebujeme. A okrem toho, nebudem narusat diskretnost mojej kamaratky:)

Tak ty tu niečo nadhodíš a potom ja som tu ten zvedavý? Mne je to jedno či sa podelíš alebo nepodelíš. Nerob sa dôležitejším ako si. OK?

citácia:

Pokoj s tebou a kajaj sa BOHU kvoli sebe a vo vasom pripade aj kvoli inym.

O akom pokoji to hovoríš? Najprv sa mi vysmeješ a potom mi ideš priať pokoj? Čo si myslíš, že som nejaký debilko, čo ti na tvoje pokrútené reči skočí? Ty sa kajaj za svoje reči. Potom že nie si pokrytec. Robíš iné ako hovoríš. Si naozaj ale naozaj úbožiak.
Teraz prepáč aj ty mne, aj ja som ti to musel takto ...

A mimochodom neobvyňuj mňa zo zosmiešňovania kresťanstva - dávam sem aj články alebo témy v ktorých skutočných kresťanov, alebo aspoň to, čo je podľa mňa dobré vyzdvihujem.

PeterM

Odoslaný - 27 júl 2015 :  12:00:23  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Presne to som cakal, ze to takto dopadne. Neustale stupnujes nadavky a svoj nepokoj.
Nebudem uz donekonecna o tvojom svetle,ktoreho jednym prejavom je aj rozduchavanie nizkosti v ludoch a zaroven ma byt podla vas aj velkolepym darcom a svetlom nasej mysle.Nebudem uz ani o povode nasho hviezdneho tela:), ani o inych zadrapcivych, nezmyselnych, nikdy nekonciacich absurdnych detailoch.

K tomu sa este vyjadrim, lebo ide o krestanstvo:

citácia:
Nevedel som, že pred Kresťanstvom bolo ešte nejaké iné monoteistické náboženstvo typu na spôsob kresťanstva. Dokonca to nevie ani religionistika a ani nikto iný na svete. Ty si zjavne prvý. My ľudstvo nemáme poznatok náboženstva o ktorom hovoríš, že je tu, bolo orientálne náboženstvo, ktoré dávalo nad svojich Bohov ešte nejakého iného, ale nespomenulo ho. Si naozaj veľmi rozhľadeny a my všetci hlúpi. Kde si na to prišiel?! No a teraz vážne. prečítaj si ešte raz po sebe. Tvoje myslenie a rozum ťa pekne prekabátili. Tak to je, tliachať nezmysly, bez hlbšieho zamyslenia. A o akých úkazoch to hovoríš na mŕtvom nebeskom nebi? Na zem priletela fyzická hviezda a viedla ich do Betlehéma. Akosi sa ale nekonal armagedon, ale spása. Si blázon.

Pred narodenim Jezisa je viac ako stovka proroctiev zo stareho zakona o prichode Jezisa.Su pevnou sucastou vtedajsieho (aj terajsieho) monoteistickeho nabozenstva-zidovstva, z ktoreho vzislo aj prave krestanstvo .Mudrci boli pohania (nezidia),ale poznali okrem vedy (aj studia hviezd) zrejme aj okolite nabozenstva (teda aj zidovske) a proroctva obsiahnute v nich.Prororoctva priamo hovorili aj o mieste narodenia Mesiasa (Betlehem), aj o osude Mesiasa-mucenie a smrt-zmrtvychstanie,aj o jeho jedinecnom univerzalnom dopade na cely vesmir.Mudrci tam neprisli ako oficialni vyslanci niektoreho z pohanskych nabozenstiev, ale ako jednotlivci, ktori pochopili zavzanost udalosti.
Astrologovia a bludari ako si aj ty sa neustale chytaju iba tej hviezdy, ktora ich viedla.Ale mna ta hviezda zaujima pramalo(ani nevieme podrobnosti, nakolko tam bolo zakomponovana rec v podobenstve a pod). Dufam, ze si pochopil aspon trosku moju podla teba unikatnu nauku o neexistujucich faktoch-som si isty, ze zase ju nejako prekrutis:)

Ty si uz aj v mojom predchadzjucom prispevku popri hojnom pouziti vysmechu prekrucal,ze mudrci nemali z coho vychadzat pri hladani

citácia:
Rovnako tak ako sa mohli volať mudrci, keď verili v blud astrologie. A zas len napíšeš, že spoznali znamenie na základe písma. Akého písam? Svätého? Toho čo sa začalo písať až po Ježišovom narodení? A ak aj znamenia spoznali, to už tiež nie je dôkazom, že hviezdy hovorili pravdu však? Vidíš ty dokážeš tliachať a tliachať a pritom si vôbec neuvedomuš nutnú logiku toho čo vlastne hovoríš. Si ako človek, ktorý si myslí, že keď vihodí kameň kolko na hor tak to je všetko. Ale že mu následne môže plesnúť na hlavu, mu akosi uniká.

Mesiasa. Vtedy aj teraz vlastne chces podsuvat asi toto: Mudrci-podla teba astrologovia, cize vestci a magovia z pohanskych krajin nemohli vediet, ze sa narodi Jezis, teda prepovedany Mesias ( Grecky:Pomazany)-teda Kristus.
Posuvate, ze magovia nemohli cerpat z proroctiev o prichode Mesiasa, lebo take proroctva neboli. Takze podsuvate, ze ich jedinym poznanim a indiciou bola astrologia-magia (poznanie z nej), vestba a hviezda, ktora ich viedla.
Uz treba byt opatrny aj pri slove Kristus, kedze napr aj New Age pouziva kristologiu-ale uplne prekrutenu a Kristus znamena univerzalnu energiu a pod . (teda nie Jezis Kristus).
Z toho mi vychadza, ze ciel je vedomy aj u vas a naivne a trapne sa snazite vnuknut ucenie zalozene na magii a hviezde s naslednym naivnym popieranim proroctiev predtym.
A potom raz pride ina hviezda a magovia nam ukazu praveho Mesiasa??
P.S este dodam, mudrci zrejme poznali proroctva zbezne, kedze isli najprv za Herodesom a tam im udajne potvrdili, ze Mesias sa ma narodit v Betleheme.Teda to potvrdzuje, ze nosne boli proroctva zo Stareho zakona pri ich hladani a nie samotna hviezda a vasa bludne zakomponovana astrologia ako jediny zdroj poznania prichodu Krista. Naspat uz nesli ako ziadal Herodes k nemu so spravou, lebo mali zjavenie s vystrahov-Boh ich teda priamo pomocou zjaveni neviedol tam, ale na ceste naspat ich varoval, aby chranil Syna. Z toho vyplyva, ze navsteva mudrcov nebola nijak primarne dolezita, dolezity bol viac ich nebadany odchod kvoli ochrane Jezisa.

Unikatny blud sirite zatato pomocou platenych bludarskych kurzov na zamkoch vy (vychadzam z Palesovho webu,teda faktov).Snazite sa dostat do medii,, vydavate knihy, terorizujes(te?) katolicky webb(y?). Vy-co vasim svetlom je okrem inych pohanskych davno zabudnutych bozstiev aj padle skazene stvorenie Lucifer! (spravne si napisal-chcel som provokovat az sokovat to s tym akoze pre vas ruhanim k Luciferovi-skumal som tvoju naslednu reakciu-podvedomu, alebo vedomu neustavnu obranu svetielka?)
Bolo mi vas luto, lebo som nevedel, ci ste obetou bludenia, alebo to robite cielene. Uz mi je to takmer jedno,sirite zlo a nie je podstatne ci vedome, alebo nevedome.

Keby Pales ako schopny vedec trpel tiesnou a izolaciou kvoli svojej pravej viere v praveho Boha v prvom uceni Jezisovom, tak by mal zrejme moj obdiv a podporil by som ho (aj finance, keby potreboval).Ale on riesi svoju tiesen kurzom bludov a zenie sa do zahuby (aj inych!)

Precital som uz teraz viac tvojich prispevkov tu v diskusiach. Hroza, vzdy a kazdemu nadavas a robis to uz roky. Keby som si ta precital uz skor, ani by som s tebou nesiel do hlbsej diskusie.

Pre mna primarne je vzor Jezis, jeho slova a skutky. Nasledne Apostoli pod vplyvom Ducha SV a potom postupna cinnost cirkvi (tie spravne ucenia a ciny pod vplyvom Ducha sv-nie jej omyly z ludskej slabosti), svatych, ktori vzisli z cirkvi a ukazali nam vzor.
Jezis nam neustale ukazoval, ako odpustal, ako nastavil druhe lice a isiel na smrt pre princip, ako neprosil a odpovedal rozvazne Pilatovi,ako rozlisoval. Ale aj ako dorazne odsudil vzdy zlo. Zlo demonov, bludenie farizejov atd.
Takze ano-Vase bludarske kurzy, knihy,teorie,okultne praktiky som odsudil navzdy, vas ako ludi nie, kedze na to nemam pravo.A hlavne vy mate pravo sa zmenit a prosit o odpustenie u Boha.

Suhlasim, ja nie som nikto a opakujem: velkoryso ti dovolujem nadalej vylievat svoju frustraciu a nizkost aj na mne.Aspon ludia vidia, ake nizke je zlo a ako primitivne postupuje.
Rozumnejsie ale bude, ked zacnete rozmyslat, ako sa vratit naspat k Bohu a nerozsievat tu, ale aj inde neustale nepokoj.
Zelam teda este raz hlavne pokoj!

Chodec

Odoslaný - 28 júl 2015 :  07:55:15  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Ešte raz a v skratke ok, lebo už ma unavuje toto vzájomné písanie.

V prvom rade sa pozri na svoje príspevky. Snažíš sa tu predstierať úprimný záujem a úprimný prístup. Ale to je lož. To že priamo nepovieš nejaké označenie, neznamená, že z tvojho príspevku nevyplýva.

Za ďalšie dookola klameš a robiš to asi nevedome. Ja dookola urážam? Zjavne si teda čítal len moje príspevky a ani ti nenapadlo čítať príspevky na ktoré reagujem. Lebo inak si tvoje tvrdenia vysvetliť neviem.
Keď sa s tebou budem prieť na 10 stranách o niečom a lopatisticky ti to vysvetlím, a ty to stále nechápeš, čo ti mám povedať, jak sa mám vyjadriť? Že si sú múdry? Urazilo ťa že som ťa nazval pokrytcom a chrapúňom? Tak som asi trafil do čierneho lebo tak ťa presne vnímam. Prídeš do diskusie, dušičkuješ sa tu, tváriš sa úprimne, ale to čo píšeš ťa prezrádza. Tak si to povedzme rovno, si dievča alebo chlap?

Mňa zas uráža to tvoje verklikovanie o Luciferovi, čo už nemá ani len zmysel komentovať, lebo to tvoje nutkavé vyvolávanie dojmu o službe Luciferovi je už na najvýš smiešne a zároveň úbohé. Čo aj teraz zas urážam?

K tým tvojím proroctvám. Píšeš tak akoby boli títo oboznámení s týmito proroctvami. Akoby mali judaizmus v malíčku. Tak to ale nebolo. To je len tvoj predpoklad. Za ďalšie, mali svoje náboženstvo, ale z ničoho nič uverili inému náboženstvu však? A to len tak z ničoho nič. Nie, museli tu byť znamenia a tieto znamenia nezapadali do poriadku ktorí bežne vnímali. No neboli to fyzické znamenia. Ďalej nevypisuj o astrológii, lebo tak ako sa dnes používa astrológia, tak takým spôsobom sa v minulosti nepoužívala. Bolo to niečo úplne iné, niečo prežívané vnútorne živo. Toto je už len hokus pokus.
Za ďalšie ja se nechytám nejakej hviezdy. Ja som ti povedal už vyššie, že už Zarathuštra predpovedal príchod Krista, bez toho aby to vedel z judaizmu, lebo ho na nebeskej oblohe VIDEL! Chápeš? VIDEL. Ty si Krista ešte nikdy nevidel. Tak tu nepoučuj o tom ako to bolo alebo nebolo. Lebo to je tiež veľmi úprimné, robiť sa odborníkom tam, kde nemáš ani len šajn. A takto by som mohol do nekonečna. Takže k tomu Kristovi aj stačí.

Takže môj úmysel je vnuknúť vám učenie založené na mágii? Znovu si hovorím, že si asi nie normálny. Čo aj teraz sa urazíš? Aj toto je urážanie? Lebo mne sa zdá, že urážanie je práve to, že sa snažíš obviniť ma z niečoho, čo naozaj ale vonkoncom nerobím. O mágii sme sa tu totižto ešte vôbec nebavili. Ale iste, keď niekto má jeden pojem na všetko tak jasné, môže sa to tak zdať a ja to z nás dvoch nie som. Potom ospevuj ten poriadok ktorý si si sám v sebe založil.

No a pomocou akých platených bludárskych kurzov ja tu niečo šírim? To je zas ohováranie. UVEDOMUJEŠ si to ty ,,katolík"? Či aj toto poprieš? Ja som v živote na žiadnom platenom kurze od Páleša nebol. A je mi FUK či mi veríš, alebo neveríš. Ospravedlníš sa? Som veľmi zvedavý ako úprimne budeš znovu ku mne pristupovať.

Aký máš problém následne s tými jeho kurzami? Čítal si si vôbec o čom to je? Nie samozrejme nečítal. Len si si tam našiel čo ti vyhovuje, aby si tu mohol chodiť po fóre zas ako úprimný kresťan a študovaný človek, ale skutek utek.
Niečo si teda povedzme o tých poplatkoch. Keďže sa do dnes oficiálne cirkev nevyjadrila k jeho učeniu, tak čo, tak teraz Páleš so všetkým prestane, a bude čakať aj koľko 1000 rokov kým sa jej uráči úprimne mu odpovedať a prestane žiť? To je tvoja predstava? Robí to čo považuje za správne. Učí ľudi tomu, čo už dávno zabudli. Dívať sa vedome na všetko okolo seba a orientovať sa vo svojom vnútri a v svete ducha. Ale toto ti asi teraz vadí menej ako spomínané poplatky. Dobre povedzme si aj o nich.
Správne si podotkol, že na zámkoch. Akosi si ale zabudol povedať, že prečo. No preto, lebo dané stavby boli stavané v iných kultúrnych časoch. Keď sa človek obklopí týmto iným, tak sa mu podarí na chvíľu vzdialiť od toho čo prežíva denne a ponoriť sa do nálady tej ktorej doby, ktorá dala vzniknúť danému zámku. To znamená, že ľudia potom môžu lepšie prežívať atmosféru tej ktorej doby o ktorej sa rozprávajú. A prečo tie poplatky? Choď ty sám osobe a ubytuj sa nikde na zámku a ja som veľmi zvedavý do akej sumy sa zmestiš. Vieš zámok to nie je len tak hocijaká ubytovňa pre robotníkov. To aj niečo stojí. Ďalej maľujú. Aj farby má Páleš každému zaplatiť sám? Aj učiteľov maľby, aj učiteľov hudby? No podľa tvojej logiky a už nebudem hovoriť čo si o tejto logike myslím, lebo sa urazíš ako sopliak, no tak asi hej?

Takže Páleš tam má ísť za darmo, všetkým vybaviť v hrade nocľah z darmo, aj stravu, každému dať za hrsť pasteliek, papierov, učiteľov vyplatiť vatikánskou menou ako ste vy zviknutí a potom ich spokojne nakŕmených poslať domov. TAKTO SI TO PREDSTAVUJEŠ?!
Keď už ale hovoríme o poplatkoch, poďme k tomu aký si zas len obyčajný pokrytec. Vysvetlime si to tu raz a navždy. Mne pravidelne mesačne strháva štát peniaze a dáva ich na cirkev. Teda na katolícku cirkev z ktorou ja v danej podobe nesúhlasím. Mne štát strhne peniaze, aby ich dal ľuďom ktorí mňa následne URÁŽAJÚ!!! Za ďalšie štát má s Vatikánom unikátnu zmluvu. Z mojich peňazí sú platení farári, ktorí zas mňa len urážajú. Za ďalšie sa v kostoloch verejne ŽOBRE!!!! na opravy kostolov, na dary na neviem ešte čo, na studne v afrike na riť paľovú nikde tu a nikde tam. Od dôchodcov sa vymáhajú peniaze na kostoly, že keď majú na lieky môžu dať aj na kostol A TY SI DOVOLIŠ obviňovať Páleša zo zárobkovej činnosti?
Prečo kňaz má právo na výplatu a odmenu, ale Páleš musí žiť z vody a vzduchu? Vysvetli mi to.
Povedzme si to, je to Páleš alebo Katolícka církev ktorá má majetok v hodne MILIARD?

ODPOVEDZ MI TY POKRYTEC!!!

Takže majetku a vyberaní peňazí len toľko. Teraz si sa už skutočne ukázal ako pokrytec najväčšieho ZRNA. Nezabudni sa zas uraziť.

Aspoň v niečom sme sa zhodli. Z pohľadu autority v katolíckej cirkvi si nikto. Ale dovoliš si odsudzovať niečo, čo verejne oficiálne neodsúdili ani tvoji učitelia. Zamysli sa nad sebou.

V závere mi píšeš, že sa mám vrátiť k Bohu. Ako si to predstavuješ, že sa dám na tvoju cestu slepoty? Teda, že budem odsudzovať všetkých a všetko? Že mi bude následne vadiť, že niekto si za prednášku vypýta, ale že mi nebude vadiť, keď bude niekto od mojich starých rodičov v kostole pýtať na kdečo, hoci mu odvádzam dane? Hoci sa mu topí riť v bohatstve? Toto je tá cesta o ktorej hovoríš?

mak

Odoslaný - 28 júl 2015 :  12:41:17  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Zachádzaš do sobných invektív a nevieš o fungovaní Katolíckej cirkvi ale ani štátu. Štát nám zráža dane a planí nimi to čo považuje za potrebné pre občanov štátu. Darmo sa rozčuluješ. Zvol si takých poslancov ktorí to zmenia. Zákony štátu si povinný dodržiavať a dane platiť. Ani mne sa nepáči čo všetko z mojich daní platia!
Cirkev má majetky ale nem peniaze to si uvedom. Účtovná hodnota chrámov je vysoká ale ich údržba stojí vela. Cirkev nič nevymáha a nikoho nevydiera! Všetky príspevky sú doborvolné: ked nič nedám nič sa nestane. Jedine cirkvené organizácie (misie) použijú peniaze na ciele na ktoré sa vybrali, áno aj na studne, nemocnice a školy v Afrike. Na rozdiel od všelijakých nadácii ktoré zožerú 90% vyzbieraných peňazí na vlastnú réžiu.

A k Pálešovi. Ako pavedcovi mu bola Českou spoločnosťou skeptikov udelená cena "Bludný balvan" ktorá sa udeluje za pavedecké diela (rozumej za hlúposť ktorá sa tvári ako veda):

Bronzový Bludný balvan za rok 2008 - RNDr. Emil Páleš, CSc.
Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii jednotlivců za rok 2008 získává
bronzový Bludný balvan
RNDr. Emil Páleš, CSc.
za objev andělů, nad nímž „odborní oponenti ztratili dech a církev je v rozpacích“
Naším laureátem se stává bratislavský kybernetik a mystik, čelný představitel sofiologie (nauky o moudrosti) a angelologie (nauky o andělech). U nás jej známe jako autora dvou knih, které česky vydala Sophia v Bratislavě: „Angelologie dějin 1. Synchronicita a periodicita v dějinách“ (2004) a „Sedm archandělů“ (2007). Z naposled uvedené citujme:
Věda znovu objevuje anděly. V době, kdy se i vysocí církevní hodnostáři přestávají tajit tím, že již nevěří na anděly, zažíváme překvapivý obrat: vědecká zkoumání nás přivádějí k důkazům, že středověká nauka o andělích přece jen mluvila pravdu.
Archandělé stojí za kulminacemi tvořivosti v matematice, chemii, fyzice, astronomii. Jsou původci střídání uměleckých stylů a kulturních období, jako je gotika, renesance, baroko, osvícenství, romantismus. Babylónští mudrci je předpovídali tisíce let dopředu.
Darwinismus není vědeckou teorií, nýbrž monománií, fixní ideou, do níž lze skutečnost vtěsnat pouze násilím, za cenu neřešitelných kontradikcí a zkreslování údajů... Táž bytost, která inspirovala vznik rozetových oken u gotických katedrál, stvořila již v druhohorách květiny, motýly nebo paví ocas.

Předpoklad, že svět je řízen (duchovními bytostmi, finálními příčinami, plánem, tvůrčím záměrem apod.) je pro vědu nepřijatelný, nelze jej testovat. (O mimovědeckém významu zde nehovoříme.)
Prof. Jiří Heřt ve webové variantě svého Slovníku esoteriky a pavěd právem označil angelologii za pseudovědu, kterou rozumný člověk nebere vážně.

Dr. Páleš obhajuje jisté „dějinné rytmy tvořivosti“, které by snad mohly mít racionální příčiny. Je však jeho výzkum v pořádku po stránce metodologické? Pochybujeme o tom. Můžete to posoudit sami z publikovaných kritik. S recenzí první
knihy vystoupil religionista I.Štampach (Dingir 3/2006). V našem Zpravodaji SISYFOS (1/2009)

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 28 júl 2015 :  15:50:52  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Nehnevaj sa mak, čo tak napísať Petrovi aby aj on zmenil spôsob svojej komunikácie? Prečo upozorňuješ mňa? On môže ohovárať? Prečo ten dvojitý meter?

Ja som vysvetlil prečo si myslím to čo si o ňom myslím. To nie je oslovenie len tak ad hoc.

Čo sa týka Cirkvi. Tak teraz proste nehovoríš pravdu. Áno má majetky, ale neustále žije z milodarov a sponzoringu a má aj peniaze vo Vatikánskej banke. Čo robí banka? To už vieme presne všetci, lebo po krízach sa toho o bankách už popísalo. Ty si myslíš, že táto banka funguje inak? No ak hej si naivný. Nie, lebo to ešte nikto nevymyslel. To znamená, že keďže má cirkev peniaze, môže ich investovať. Za tie roky existencie ich už mohla investovať tak, že peniaze by zarábali peniaze. Takže tvoja obhajoba v žiadnom prípade NEOBSTOJÍ.

Ja ti poviem čo to je vydieranie. Vydieranie je to, keď farár v Tekovskej Breznici povie dôchodcom, že keď dávajú na lieky, môžu dať aj na kostol. To je vydieranie. Tak ma prosím nepoučuj ... Rovnako tak sa mi nepáči, že niekto kritizovaný môže byť, ale o desivých cirkevných pomeroch ani MUK? Takto ?! Nech je pod lampou ešte väčšia tma však?

Nehovor ani to, že štát platí to, čo myslí že je potrebné. To je LOŽ. Všetci vieme ako to je a ako to bolo. Bolo to KDH, pre ktoré padla vláda kvôli tejto zmluve. Čiže nie, nebolo to tak, že každý poslanec pochopil, že toto je to čo potrebujeme a odhlasovali to jednoznačne. Táto dohoda bola dosiahnutá VYDIERANÍM. A už z princípu, rozumieš ak vôbec, z princípu, to čo bolo dosiahnuté vydieraním mala katolícka cirkev odmietnuť. Lebo účel naozaj NESVATÍ prostriedky, hlavné moto jezuitov neplatí. Lenže cirkev to neurobila, ale jej to vyhovuje. Tak ma prosím NEPOUČUJ o tom, čo je morálne správne a čo mám ja ako občan rešpektovať. A neobviňujte druhých z toho, čo robíte vy sami. Mimochodom, keby som to mohol zmeniť, zmením to hneď a tým čo tak budú chcieť urobiť dám aj hlas. Nie som v tejto veci ani pasívny.

Čo sa týka bludného Balvana, a čo že ho Páleš dostal? Nič prevratné si neobjavil. Zverejnil to na svojej stránke. Zverejnil tam ale aj ocenenie Zdeňka Klaina z UK za najlepšiu interdisciplinárnu prácu.
Koľko si takých cien dostal ty? Alebo koľko si takých cien podobných dostal? Uveď číslo.

Za ďalšie čo sa chveješ od šťastia, že si to tu prilepil. Je to spolok skeptikov. Teda tých pre ktorých ani tvoj BOH neexistuje. To sú pre teba autority? Veď tí by dali bludný balvan aj tebe. Ale ty si pre nich nezaujímavý a otrepaný. Či aj ty by si si s takými hrkútal ako ten pán v tej relácii tuším na Luxe? Ako by sme to mohli len nazvať, katolcky materializmus? Tak? No to by asi aj sedelo. Opýtaj sa ich, či je nejaký BOH. Navyše sa pozri čo si prilepil. Definíciu toho, kto je to podľa Heřta rozumní človek. To znamená, že rozumní človek neverí ani v Boha. Teda toho tvojho. Teda naozaj nechápem ani to, prečo vyberáš autority, ktoré smi seba navzájom citujú vo svojich prácach. To je akademické podvádzanie.

Mimochodom, čo tak začať sa baviť už aj o niečom inom ako o ňom?

Strana: z 13 Previous Topic: Slovenská duchovná veda a jej začiatky Téma Next Topic: Podporoval Ježiš užívanie omamných látok ?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06