Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Váš názor
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Slovenská duchovná veda a jej začiatky Téma Next Topic: Podporoval Ježiš užívanie omamných látok ?
Strana: z 13

Milankoo

Stav: offline

Odoslaný - 01 február 2015 :  23:42:38  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Dobrý deň. Som tu po dlhšej dobe a mám dlhšiu dobu pochybnosti vo viere, avšak tento krátky rozhovor vo mne spravil zásadný zlom. Aký máte naň názor, s čím súhlasíte alebo nesúhlasíte, zaujímal by ma váš nezaujatý názor. Trvá cca 2 minúty. Ďakujem :)

http://www.mojevideo.sk/video/227e8/moderator_zostal_bez_slov.html

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora 

lubomir

Odoslaný - 01 február 2015 :  23:45:30  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Dobrý deň. Som tu po dlhšej dobe a mám dlhšiu dobu pochybnosti vo viere, avšak tento krátky rozhovor vo mne spravil zásadný zlom. Aký máte naň názor, s čím súhlasíte alebo nesúhlasíte, zaujímal by ma váš nezaujatý názor. Trvá cca 2 minúty. Ďakujem :)

http://www.mojevideo.sk/video/227e8/moderator_zostal_bez_slov.html

Pôvodne zaslal Milankoo - 01 február 2015 :  23:42:38

Tak a teraz ťa osvietil buď satan, alebo Boh Ateo :D Ale ja si skôr myslím, že zdravý rozum.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Odoslaný - 02 február 2015 :  01:40:08  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Preco nekonecne milujuci a vsemocny Boh stvoril virusy, parazity, choroby, pasomnice, siamske dvojcata, komare ktore piju krv a sposobuju malariu, blchy potkanov ktore sposobuju mor a v minulosti napriek vsetkym modlitbam vymrela polovica Europy... Toto dokaze vytvorit len psychopat a maniak ako mozem takeho boha milovat z celeho srdca a este po mne pozaduje aby som sa mu klanal. A ak to nebudem robit skoncim v pekelnych plamenoch. Ak to clovek nebude robit tak bude musiet naveky trpiet este viac ako tu na zemi a nema na vyber napr. neexistovat bud nebo alebo peklo ina moznost nie je. Clovek potom nebol stvoreny pre slobodu lebo zo strachu pred vecnym ohnom nema na vyber... Vraj choroby a utrpenie vzniklo az po prvom hriechu a je to jeho dosledok. Ved toto vsetko existovalo davno pred tym ako vznikol clovek, a suzuje aj zvierata ktore ziadne hriechy nepachaju lebo nemaju slobodnu volu tak preco trpia rovnako ako my? A dalsia vec mi nejde do hlavy, Boh v 10. prikazaniach povedal nezabijes ale v celom starom zakone prikazoval vrazdit, napr. carodejnicu nenechas nazive atd... Prorok Elias z prikazu boha dal povrazdit vsetkych pohanskych knazov ktori boli od malicka tak vychovavani v svojej viere a este bol aj nanebovzaty a nikdy nezomrel... Preco hitlera odsudzujeme ked bozi proroci ako mojzis ci kral david robili to iste ba aj horsie. aby zidovsky narod ziskal zaslubenu zem na prikaz boha vyvrazdil vsetky narody ktore tam predtym zili...Co by ste robili na mieste egyptanov keby boh miesto toho aby zabil faraona povrazdil vsetkych vasich prvorodenych synov a znicil celu vasu krajinu, milovali by ste takeho boha?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Odoslaný - 02 február 2015 :  11:38:49  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Preco nekonecne milujuci a vsemocny Boh stvoril virusy, parazity, choroby, pasomnice, siamske dvojcata, komare ktore piju krv a sposobuju malariu, blchy potkanov ktore sposobuju mor a v minulosti napriek vsetkym modlitbam vymrela polovica Europy... Toto dokaze vytvorit len psychopat a maniak ako mozem takeho boha milovat z celeho srdca a este po mne pozaduje aby som sa mu klanal. A ak to nebudem robit skoncim v pekelnych plamenoch. Ak to clovek nebude robit tak bude musiet naveky trpiet este viac ako tu na zemi a nema na vyber napr. neexistovat bud nebo alebo peklo ina moznost nie je. Clovek potom nebol stvoreny pre slobodu lebo zo strachu pred vecnym ohnom nema na vyber... Vraj choroby a utrpenie vzniklo az po prvom hriechu a je to jeho dosledok. Ved toto vsetko existovalo davno pred tym ako vznikol clovek, a suzuje aj zvierata ktore ziadne hriechy nepachaju lebo nemaju slobodnu volu tak preco trpia rovnako ako my? A dalsia vec mi nejde do hlavy, Boh v 10. prikazaniach povedal nezabijes ale v celom starom zakone prikazoval vrazdit, napr. carodejnicu nenechas nazive atd... Prorok Elias z prikazu boha dal povrazdit vsetkych pohanskych knazov ktori boli od malicka tak vychovavani v svojej viere a este bol aj nanebovzaty a nikdy nezomrel... Preco hitlera odsudzujeme ked bozi proroci ako mojzis ci kral david robili to iste ba aj horsie. aby zidovsky narod ziskal zaslubenu zem na prikaz boha vyvrazdil vsetky narody ktore tam predtym zili...Co by ste robili na mieste egyptanov keby boh miesto toho aby zabil faraona povrazdil vsetkych vasich prvorodenych synov a znicil celu vasu krajinu, milovali by ste takeho boha?

Pôvodne zaslal Milankoo - 02 február 2015 :  01:40:08

Sranda je v tom, že nič také, ako Židovský exodus nebolo a takisto ani Mojžiš s najväčšou pravdepodobnosťou neexistoval, nie je doložený archeologicky, historicky, nesedí čas a pod. Exodus je výmysel, židovský variant vyhnania Hyksósov z Egypta, ani Noe neexistoval, inšpirácia z Eposu o Gilgamešovi. Popritom desatoro v rôznych variantoch bolo známe dávno pred Židmi a tabuľka s vytesaným desatorom, je to veľmi starý námet.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Odoslaný - 02 február 2015 :  15:21:45  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
mna by zaujimalo v pripade ze je biblia pravdiva.. ten druh exotickych cervov ktory sa navrta cloveku do tela a postupne ho zerie za ziva.. ci ho noe zobral na tu lodku aby ho zachranil alebo sa mu na nu sam doplazil z opacneho kontinentu...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poutník

Odoslaný - 02 február 2015 :  16:51:48  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Milankoo přesně jak píšeš, všechny ty nepříjemné věci, utrpení, neštěstí, nemoci, smrt, jsou důsledek prvotního hříchu a protože jsme potomci Adama a Evy, dědíme všechny ty nepříjemné věci a svými vlastními hříchy rozmnožujeme tyto útrapy, trpí stejně kojenec i dospělý člověk, příroda, zvířata atd. Dokáže snad někdo z nás říct, já jsem bez hříchu?

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Odoslaný - 02 február 2015 :  18:48:43  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
poutnik, takze pred prvotnym hriechom neboli zemetrasenia a tsunami? Ja som pocul ze litosfericke dosky sa oddelili skor ako vznikol clovek. A aky strasny hriech museli spachat dinosaury ze boli takto vyhladene z povrchu zeme...

Koki

Odoslaný - 02 február 2015 :  19:15:20  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Milanko, to si vymenoval len zlomok všetkých hrôz. Lekári by ti vedeli povedať aké množstvo chorôb má medicína v zozname. Ani tie choroby nie sú všetko zlo ktoré gniavi človeka, veď aj sám vidíš aký je nepodarený tento svet. Alkoholizmus, chudoba, kriminalita, osamelosť, vojny, existenciálna frustrácia... Tento život je skúška, pomysli si na Jóba. Ty porovnávaš toto dočasné utrpenie, ktoré je formáciou srdca, a náš pozemský kríž s večným životom v Bohu? Prečo sa Ježiš nerúhal a nestratil vieru, prečo povedal, že nemôže mu byť učeníkom ten čo odmietne niesť kríž? Kto môže pochopiť, nech pochopí. Len sa neboj a ver. Boh existuje a Ježiš vstal z mŕtvych. Je na tebe, či vydržíš do konca.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Odoslaný - 02 február 2015 :  19:20:33  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Ja sa nechcem ruhat a ani to nemam v umysle, snazim sa to naozaj pochopit. Spovedal som sa, chodil na sv. omse, modlil sa ruzenec, chodil na adoracie pred najsv. sviatostou, cital svate pismo, prestudoval si vsetky cirkevne dejiny a zivotopisy svatych, dokumenty koncilov a papezov, velmi sa mi paci cirkevna tradicia, greckokatolicka liturgia, tridentske sv. omse, gregorianske choraly, aj som na tychto sv. omsiach kedysi ministroval, chodieval som na pute do Turzovky, pozeral nabozenske filmy, prosil som Boha o vieru den co den aby mi ukazal pravdu aby som ho mohol nasledovat a plnit jeho volu... Ale ked sa pozeram na svet ja v nom nevidim dobreho a milujuceho boha. nemyslim si ze svet vznikol nahodou bez zasahu vyssej bytosti ale ani neverim ze ten stvoritel je dobry a milujuci. myslim ze je to psychopat ktory nevie co zo sebou od dobroty. Stvori dinosaury, znici ich, stvori ludi a nuti ich aby ho milovali a klanali sa mu inak ich hodi do ohniveho jazera, je ziarlivy, sebecky a egoisticky. vyzaduje si neustalu pozornost a oslavovanie, dava nam jasne na javo ze sme len obycajny odpad a prach, ze sme hriesni aj ked za to nemozeme a stale musime lutovat svoje hriechy a dakovat mu za vsetko co pre nas robi a zaroven stvoril choroby parazity od ktorych nas neochrani, musime sa ockovat, hadze na zem meteority, tornada kazdy rok, tsunami a zemetrasenia a dobre sa na tom zabava ako v reality show. Hovorime nanho a neodpoveda nam, neukaze sa a ani nepovie o svojej pritomnosti. Zaplavy alebo sucha. Deti sa rodia s rakovinou, mnohe umru skor akoby sa narodili a on nespravi absolutne absolutne nic. Nech mi nikto nehovori ze pred adamom a evou ak boli, neexistovalo utrpenie, choroby a smrt. Aky ma zmysel existencia a zivot kliesta? Ako mohlo nieco take nekonecne milujuceho boha vobec napadnut stvorit... Odpovie mi niekto na tieto otazky? Lebo boh ma ignoruje...

Koki

Odoslaný - 02 február 2015 :  19:31:47  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
To sú reči antiteistov, humanistov, nie veriaceho. Zbytočne sa tým zapodievaš, odpoveď ti dáva práve kresťanstvo, len si pre stromy nezbadal les. Neuvedomil si si podstatu, jadro.
Dokážeš Boha milovať nadovšetko, aj napriek krížu.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Odoslaný - 02 február 2015 :  19:54:26  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
no ja k nemu necitim lasku.. mam si navsugerovat do hlavy ze niekoho milujem aj ked ho nepoznam a on mi nie je schopny ani odpovedat? preco mam k nemu nieco citit? Aby som isiel do neba? to je egoizmus. je to rovnaky priklad ako ked sa niekto tvari ako kamarat medzi vplyvnymi ludmi aby ho dostali do ich spolocnosti a mal znamosti. laska sa neda vynutit, lasku a respekt si treba ziskat nie tak ako to robi boh ze povie milovat ma budes z celeho srdca, z celej duse, z celej sily.. ja proste niesom schopny milovat toho ktory je schopny zabit vsetky prvorodene egyptske deti. Ja by som nedokazal zabil ani potkana na ulici nieto este cloveka... Kazdopadne ak tento boh naozaj existuje tak zdielam vyrok svateho filipa neriho : Ak dosiahol spasu peter ktory trikrat zaprel krista napriek vsetkym zazrakom ktore videl a taktiez pavol ktory ho prenasledoval a vrazdil jeho nasledovnikov az kym nespadol z kona tak dosiahneme spasu vsetci...

Koki

Odoslaný - 02 február 2015 :  20:07:30  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ja by som vinu za kliatbu kríža nezvaľoval na Boha, ale na ľudstvo, a samozrejme tiež na Satana. Vieš že Boh v jednej chvíli (takmer) oľutoval že stvoril človeka, keď videl všetko zlo a trápenie. A predsa do toho išiel...

Milankoo

Odoslaný - 02 február 2015 :  20:33:32  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
mne sa nepaci ze ja som sa na tento svet nepytal, a nemozem si vybrat po smrti neexistovat su len moznosti nebo a peklo. a ziaden clovek nechce naveky horiet v pekelnych plamenoch tak je otrokom boha, vtlaci si do hlavy ze boh je dokonaly milosrdna laskavy a zatvara oci pred realitou.. keby si vsetci krestania precitali stary zakon myslim ze polovica by sa stala ateistami akych zverstiev je boh schopny a nam ide hovorit aki sme my zli a hriesni. a este lutuje ze nas stvoril.. ved dobre vedel co sa stane kedze pozna buducnost. uz to ze stvoril ludi o ktorych vie ze pojdu do pekla a budu naveky trpiet povazujem za sadizmus. a v novom zakone akoby dostal schizofreniu a ide spochybnovat vlastne zakony.. najskor v desatore prikaze nezabijes.. o nejaky cas prikaze kamenovat cudzoloznice a odrazu v novom zakone kaze zasa nieco ine aj napriek tomu ze tvrdi ze neprisiel zakon zrusit ale naplnit a nepominie sa ani jedine pismeno... normalny clovek by z tohto skoncil na psychiatrii...

Koki

Odoslaný - 02 február 2015 :  20:45:27  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Milankoo, určite to neskôr pochopíš a nájdeš pokoj. K tomu nám Boh dáva svojho Ducha.
Ako sa človek znovuzrodí?

"21 Keď žena rodí, je skľúčená, lebo prišla jej hodina. No len čo porodí dieťa, už nemyslí na bolesti pre radosť, že prišiel na svet človek."
[Jn.16]

Milankoo

Odoslaný - 02 február 2015 :  20:53:57  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
to je ta krajsia varianta.. ale je tu aj ina moznost.. zena je sklucena a v bolestiach lebo rodi a len co porodi jej utrpenie sa neopisatelne znasobi lebo sa jej narodilo mrtve dieta.

Koki

Odoslaný - 02 február 2015 :  21:06:52  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Žena je v biblickej symbolike duša. A to narodené dieťa je Ježiš, alebo kresťan. Znovuzrodenie teda nie je ľahký proces, ako vidno.

Ale ako to je s prijatím viery? Ani to nie je také jednoduché.

"... 18 Vy teda počujte podobenstvo o rozsievačovi:
19 Keď niekto počúva slovo o kráľovstve a nechápe ho, prichádza Zlý a uchytí, čo bolo zasiate do jeho srdca. To je ten, u koho bolo zasiate na kraji cesty.
20 U koho bolo zasiate do skalnatej pôdy, to je ten, kto počúva slovo a hneď ho s radosťou prijíma, 21 ale nemá v sebe koreňa, je chvíľkový. Keď nastane pre slovo súženie alebo prenasledovanie, hneď odpadne.
22 U koho bolo zasiate do tŕnia, to je ten, kto počúva slovo, ale svetské starosti a klam bohatstva slovo udusia a ostane bez úžitku.
23 A u koho bolo zasiate do dobrej zeme, to je ten, kto počúva slovo a chápe ho, a ono prináša úrodu: jedno stonásobnú, druhé šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú."

poutník

Odoslaný - 03 február 2015 :  17:53:15  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Milankoo tady je něco na tohle téma http://luxenn.rajce.idnes.cz/Neseni_vlastniho_krize/
A hlavně to chce vůbec neposlouchat a nevěřit každým blbým rouhavým žvástům, nebo ďábel tě okrade o víru a ztratíš budoucí život.

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 16 február 2015 :  16:58:43  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Milanko nad Bohom a jeho anjelmi nepochybuj. Ešte minule keď som ti písal, si sa urazil. Už vtedy som ti písal, že na tomto fóre odpovede NEDOSTANEŠ!
Ale je dobré, že si konečne pochopil, že tu niečo veľmi ale veľmi smrdí a katolícka církev padá so svojim učením na hubu, lebo človek sa dnes už tak vyvinul, že mu prázdne frázy a večne omieľané floskule nestačia. Sám zisťuje, že tak ako sa to hlása to pravda byť nemôže.

Ale je dobre, že si konečne začal pochybovať a vykročil na cestu poznania. Stále ale miešaš hrušky a jablká a pripisuješ vinu Bohu za to, za čo by si mu mal byť vďačný napr. tu:

,, A aky strasny hriech museli spachat dinosaury ze boli takto vyhladene z povrchu zeme..."

Chceš vedieť pravdu? Začni študovať náboženstvá, hľadať paralely a potom sa vráť ku kresťanstvu a budeš vidieť veci úplne ale úplne inak.

Hlavne od poutníka preč, ten človek nie je normálny. Zaklínač hadov alebo niečo na ten štýl.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Odoslaný - 17 február 2015 :  19:43:15  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Ten rozhovor je kopec tradičných kecov ateistov... Pred zapnutím videa som vedel o čom to bude a aké argumenty budú použité... Ak chceš vedieť postoj KC prečítaj si KKC body 309-314; 324.

citácia:
keby si vsetci krestania precitali stary zakon myslim ze polovica by sa stala ateistami...a v novom zakone akoby dostal schizofreniu a ide spochybnovat vlastne zakony.. najskor v desatore prikaze nezabijes.. o nejaky cas prikaze kamenovat cudzoloznice a odrazu v novom zakone kaze zasa nieco ine aj napriek tomu ze tvrdi ze neprisiel zakon zrusit ale naplnit a nepominie sa ani jedine pismeno

Ešte šťastie že máme Cirkev ktorá nás neomylne učí a vysvetľuje Sväté Písmo však?

citácia:
katolícka církev padá so svojim učením na hubu,

Ničím nepodložené tvrdenie...

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 20 február 2015 :  16:13:28  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Ten rozhovor je kopec tradičných kecov ateistov...

Ničím nepodložené tvrdenie...

Pôvodne zaslal butyl - 17 február 2015 :  19:43:15

Tak tradičných kecov? Nemyslím si, v mnohom majú pravdu.

A ničím nepodložené tvrdenie? Asi nežijete v realite, inak by ste vedel, že katolícka církev stráca svoju pozícii a stále viac a viac ľudí sa hlási k islamu.

Už vy sami ste sa začali deliť na tých ,,správnych,, kresťanova a tých ,,zvykových,, teda čo chodia do kostola len v nedeľu.

A že stále viac a viac ľudí má v zuboch že musí platiť katolíckú cirkev hoci nechce ... to je asi tiež len kec, len tak z Marsu?

Naštudujte si nejaké tie štatistiky a potom sa tu môžeme baviť aj seriózne.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Odoslaný - 20 február 2015 :  16:44:25  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:

Tak tradičných kecov? Nemyslím si, v mnohom majú pravdu.

A ničím nepodložené tvrdenie? Asi nežijete v realite, inak by ste vedel, že katolícka církev stráca svoju pozícii a stále viac a viac ľudí sa hlási k islamu.

Už vy sami ste sa začali deliť na tých ,,správnych,, kresťanova a tých ,,zvykových,, teda čo chodia do kostola len v nedeľu.

A že stále viac a viac ľudí má v zuboch že musí platiť katolíckú cirkev hoci nechce ... to je asi tiež len kec, len tak z Marsu?

Naštudujte si nejaké tie štatistiky a potom sa tu môžeme baviť aj seriózne.

Pôvodne zaslal Chodec - 20 február 2015 :  16:13:28

Celé to bolo len o tom ako pan Fry nerozumie, a zrejme ani nepozná učenie Cirkvi o existencii zla. Také tradičné kecy určené masám...

Učenie katolíckej Cirkvi je sväté, neomylné. V tom čo Cirkev učí sa nemýli. To že to ľudia odmietajú prijať predsa nič na jej neomylnosti nemení. Tak o akom "padaní na hubu" hovoríte?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Odoslaný - 20 február 2015 :  16:55:11  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Samozrejme že štatistiky nemôžu povedať čo je pravdou a čo nie. Môžu len povedať čo si myslí, vyznáva a ako kona určitá skupina ludí. Aj keby na svete ostal len jediný katolík (kresťan) aj tak bude mať poznanie pravdy on a nie masi inak veriacich alebo neveriacich. Hodnota pravdy sa meria pravdou samotnou (Boh je Pravda) a nie počtom ludí ktorí jej veria

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 21 február 2015 :  01:18:10  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Začnem od konca. Boh je Pravda a nie preto, koľkí v neho veria ale preto, že ho ho na zopár (miliárd) jedincov na pozemskej púti, všetci osobne spoznajú, len pre mnohých to nebude dobré.

TO: Milankoo

Ten ujo z videa sa nechal oklamať diablovi. Vedel kam ide a pripravil si provokatívnu odpoveď. Odpovede na jeho aj Tvoje otázky tu sú a sú jasné a v podstate aj ľahké. Dám to sem len heslovite, ak budeš chcieť, môžeme sa ešte tomu povenovať, aj keď ja tu často nie som (skús PM). Problém je, že sa im treba venovať systematicky a netrvá to 5 minút.

Choroby sú následkom hriechu, odvrátenia sa ľúdí od Boha. Boh je plnosť života. Keď sa odpojím od vodovodu, budem bez vody. Bez Boha zomieram.

ALe to nie je podstatné. Boh stvoril ľudí a dal im do správy všetko stvorenie. Čo spravili Adam s Evou. Odovzdali to diablovi svojou neposlušnosťou. Od hriechu prvých ľudí vstúpil do sveta neporiadok. Proroci videli nebo ako stav, kde sa lev pasie vedľa baránka. Veď si to prečítaj "celé stvorenie vzdychá" pod ťarchou hriechov a čaká na súdny deň.

Boh totiž nie je ten presladený senilný a tolerantný (modernom zmysle) deduško, ako si ho mnohí predstavujú. Je všemohúci a večný Pán všetkého. Okrem milosrdenstva musí byť aj spravodlivý. Ide mu o naše dobro (ale nie ako politikom), On nám ho chce dopriať. Chce, aby sme boli šťastní a pomáha nám, aby sme šťastní aj boli. No tu si treba uvedomiť, čo je dôležitejšie - telo alebo duša? A Boh podľa toho koná. Múdry človek dokáže pre hodnotné ciele obetovať menej hodnotné veci. Športovec pre víťazstvo obetuje svoje pohodlie, voľný čas.
Pre mňa je duša najväčšia hodnota, ktorú mám a preto som ochotný svoje telo obetovať, teda dúfam, že to dokážem časom aj prakticky zrealizovať.

Boh nám dal slobodu, lebo chce, aby sme ho slobodne milovali. Nenúti nás. Pre to, aby sme ho mohli dobrovoľne a nie nútene milovať, pripustil možnosť, že ho odmietneme. No ale odmietnuť dobro znamená venovať sa zlu. Lenže, zlo ako také neexistuje, je len nedostatok dobra. Prečo? Lebo zlo nikoho nepriťahuje ani nemôže. Diabol ľudí vábi a iné dobrá, ktoré Boh stvoril, aby nimi zakryl Boha.

Avšak najzákladnejší problém je, že dnes veľmi veľa ľudí vníma ako najdôležitejšie to, že žijú tento pozemský život. To je pre nich najvyššia hodnota. No lenže potom sa nemôžeme čudovať, že sliepka nevie lietať. Boh ale nestvoril človeka nato, aby sa hrabal v zemi, má lietať ako orol, má sa povzniesť k duchovným výšinám. Telesný človek má problém pochopiť Božie veci. Boh že je krutý? Ani náhodou, je spravodlivý a prísny. Lenže to ťažko pochopia ľudia, ktorí si myslia, že rodičia nesmú trestať svoje deti (a čo z nich potom vychovajú?). Lenže spravodlivosť a prísnoť je základom dobrých vzťahov. Chceme aby bola na svete spravodlivosť, ale keď ju ide Boh presadzovať, tak nám to vadí? Divné nie?

Záverom. Odpovede existujú, ale treba otázky preberať pekne jednu po druhej. Tak ich prípadne nejako čísluj, nech v tom máme poriadok, pokojne aj do PM.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 21 február 2015 :  07:29:27  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Butyl a Mak - s vami diskutovať to je jak vrátiť sa v čase, vyjasniť si fúru veci a potom až možno pokračovať.

Takže cirkev je neomylná a pravdivá. Toto je len vaša utkvelá predstava a duchovno-rozumová slepota o ktorej som písal už v iných príspevkoch. Aj pápež sa už ospravedlnil za upaľovanie čarodejníc a herézu. Ospravedlniť znamená priznať, že sa mýlili. Ale vy popriete aj toto ... takže škoda reči.

Čo bude osožiť Bohu ak by na zemi ostal iba 1 jediný katolík? Hlavne že ste ukojil svoju potrebu udržať status quo.

No na záver len toľko. Pravda je pravdou za každých okolností, hoc ako ju budeš krútiť. A to čo je pravdivé sa stáva vnútornou súčasťou, lebo pravda zmysluplne integruje všetko do seba. Preto má silu oslobodiť. Pravda sa proste neopúšťa. Masívny úbytok kresťanov naznačuje, že tam už pravda nie je. A teraz môžete zas popierať, nech sa páči.

butyl

Odoslaný - 21 február 2015 :  08:03:26  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Aj pápež sa už ospravedlnil za upaľovanie čarodejníc a herézu. Ospravedlniť znamená priznať, že sa mýlili. Ale vy popriete aj toto ... takže škoda reči.

To že sa nejaký pápež mýlil ma byť akože dôkazom čoho? Viete vy vôbec čo to neomylnosť Cirkvi je? Mám pocit že to vy si najprv musíte ujasniť veľa vecí a tak sa bude dať diskutovať.

citácia:
A to čo je pravdivé sa stáva vnútornou súčasťou, lebo pravda zmysluplne integruje všetko do seba.

Podložte niečím toto tvrdenie lebo inak je to len váš vnútorný pocit.

citácia:
Masívny úbytok kresťanov naznačuje, že tam už pravda nie je.

Teda pravda je tam kde je najviac ľudí? Tak kresťanstvo je stále ešte najväčšie náboženstvo teda ešte má pravdu. Už sa doťahuje aj islam teda zachvíľu pravda presedlá na islam. Aj keď pravdu povediac možno aj hinduisti začnu expandovať. Predsa, vidina pravdy môže byť silná. A podľa vašej logiky na pravdu treba len masu ľudí.

Azuritko

Odoslaný - 21 február 2015 :  12:51:09  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
"Cirkev je neomylná len v učení viery a mravov."

Dar neomylnosti v Cirkvi má len:

"1. biskupský sbor celého sveta v jednote s rímskym pápežom ako najvyššou hlavou Cirkvi,
2. pápež sám ako najvyšší učiteľ a pastier Cirkvi."

"Biskupský sbor celého sveta v jednote s rímskym pápežom je neomylný: a) keď sa o veciach viery a mravov rozhoduje na všobecnom sneme cirkevnom, b) keď o veciach viery a mravov rozhoduje celý biskupský sbor písomne. Hlavou biskupského sboru celého sveta vždy musí byť rímsky pápež, bez schválenia ktorého (hoci aj dodatočne) sú usnesenia biskupského sboru neplatné."

"Podľa vyhlásenia vatikánskeho snemu z roku 1870 pápež je neomylný v nasledujúcich dvoch prípadoch:
a) keď je reč o veciach viery a mravov,
b) keď je jeho viero- alebo mravoučné rozhodnutie vyhlásené úradne (ex cathedra) a je záväzné pre celú Cirkev (nielen pre nejakú jej časť)."

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4001  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 16 august 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 13 Previous Topic: Slovenská duchovná veda a jej začiatky Téma Next Topic: Podporoval Ježiš užívanie omamných látok ?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06