Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Mám dosť hriechov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Škapuliar Téma Next Topic: Sv. Terezka Jeziskova
Strana: z 2

peter8888

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2014 :  21:51:43  Zobraziť profil  Pridať peter8888 do zoznamu priateľov
Dobrý večer prajem ľudia .. mám problém s ktorým bojujem už dlhšiu dobu : ( .. normálne sa hanbím pred Bohom aký som a ľutujem svoje hriechy :/ .. napríklad minulí rok som bol na spovedi a ale čo s toho ked som stále hriešny človek ?: ( .. mám 21 rokov a môj problém je že masturbujem (hanbím sa zato) a nepomáham moc rodičom pretože som zlenivel : / .. neviem ako mám nájsť cestu k Bohu , každý deň sa modlím aby mi dal nejaké znamenie pretože keby znamenie dostanem tak by to bolo pre mňa lepšie ... ľudia prosím čo mám robiť ? chcem sa zlepšiť nechcem byť takýto človek aký som ale niečo ako keby ma pokúša .. prosím Vás poradte mi ako dalej

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 02 november 2014  ~  Posledná návšteva: 10 júl 2016 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2014 :  07:57:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Spovedať sa treba častejšie, než raz, či pár krát za rok. Hanba sa dá pochopiť, no treba ju prekonať. Spoveď pomáha a spovedanie sa raz mesačne by malo byť niečo úplne prirodzené. A keby si sa aj každé dva týždne, nieje na tom absolútne nič zlé. Kľudne, ak za tie dva týždne ani nebude žiaden ťažký hriech...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Viki

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2014 :  11:27:54  Zobraziť profil  Pridať Viki do zoznamu priateľov
Ahoj Peter,

ech, no ver mi, všetci sa máme pred Bohom za čo hanbiť...
Tiež si myslím, že spoveď raz za mesiac, alebo aj častejšie ak potrebuješ, by ti pomohla.
Že si sklamaný zo seba, no každý máme nejaké hriechy, s ktorými sa nám extra ťažko bojuje a padáme tam častejšie. Ale prehrávame až vtedy, keď dovolíme tým hriechom alebo výčitkám oddeliť nás od Boha. Boh je milosrdný ako si to my ľudia ani nevieme predstaviť.
Možno by ti pomohlo popočúvať sie niektoré prednášky či kázne od kňaza Mariána Kuffu. Na youtube ich nájdeš.

A skús sa denne zriekať tej lenivosti a masturbácie a modli sa nech ťa naplní Duch Svätý. Môžeš aj Pannu Máriu prosiť o orodovanie, alebo sv. Jozefa... Ja mám s prosbou k Panne Márii len pozitívne skúsenosti :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2013  ~  Posledná návšteva: 26 november 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2014 :  23:03:46  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
Sam si problem uz pomenoval. Vyhybat sa akejkolvek zahalke, unavene telo nehresi proti 6.temu prikazaniu. Modlitba, sviatosti ,post ,almuzna. Kto sa nenauci ovladat je slaboch.
Modlitba a tvrda praca. Potom ta telo zacne posluchat.
Co sa tyka znamenia - casne tresty za hriech necistoty su dost odstrasujuce, ci ake znamenie si predstavujes?

PS:Ziaden strach zvladli iny, preco by si nemohol aj ty!


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poutník

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2014 :  21:37:51  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Ještě bych přidal toto:
Pěstuj vnitřní modlitbu, je to sice namáhavé ale užitek z ní je vznešený a vzácný.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

teta

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  15:41:14  Zobraziť profil  Pridať teta do zoznamu priateľov
Mladé telo má veľa telesných pokušení. Tento hriech je hriechom preto, že telesnosť nie je zameraná správnym smerom - t. j. k manželke (žene) a k potomstvu. V 21 rokoch telo dáva na známosť tieto túžby. Sv. spoveď zmýva hriechy a človek získava milosť posväcujúcu, ako pomoc Božiu. Aby sa človek očistil od hriechov potrebuje osobitné pôsobenie Božie v očisťujúcej noci zmyslov. Teda ako píše poutník, je potrebná modlitba, živý vzťah s Bohom, odporúčam nechať sa ním doslova prežiariť napr. pred sviatosťou, nechať Bohu uzdraviť každú bunku tela...Verím, že pre mladého človeka zvládnuť telesnosť je veľká vec, zvládne to len s Pánom Bohom. Ešte je potrebné odporúčať sa Márii, ktorá pre nás získala potrebné milosti a dáva ich hlavne tým, čo o ne prosia. Ako hovoril jeden spovedník v BA - netráp sa toľko, ale spolupracuj s Božou milosťou, ako najlepšie vieš. Aj tento hriech má svoje poľahčujúce okolnosti, ktoré si nájdeš v KKC. V každom prípade oslobodenie od neho je úplne fantastické, lebo máš potom otvorený prístup k Bohu a sviatostiam. Ak by si chodil k sviatostiam raz, dva razy do roka, je to strašne málo pre človeka, ktorý chce dobre žiť pred Bohom. Neboj sa vyznávať častejšie, hoci aj každý týždeň

Ešte k tej lenivosti, potreboval by si dobrý výcvik, lebo ako hovoria mudrci každá chvíľa lenivosti je príležitosťou pre zlého. Neviem, či by Ťa prijali na týždeň do nejakej rehole, aby si nadobudol pevnejšiu vôľu. Skús nejakú ťažšiu manuálnu prácu, príp. sa skús poradiť so spovedníkom, aké sebazapretie ti odporúča.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 24 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 28 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2014 :  17:46:29  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Telesny sposob zivota podla ziadosti tela a rozkosi sveta nejde dostatocne poopravit. V Bozich ociach musi zomriet.
Bozia odpoved na hriech nie je iba odpustenie konkretneho hriechu,
On zaroven pripravil smrt hriesnosti. Nic hriesne nemoze vojst do neba. Nic znamena absolutne NIC.
Clovek vsak nedokaze sam prisposobit svoje ja tomuto standardu.

Hriech znamena smrt a preto smrt naozaj bola za hriech aj pozadovana. Smrt bola prijata ako riesenie a podstupena Panom Jezisom.
Nam tym ziskal a daroval NOVY sposob zivota.
Zivot dokonaly a cisty pred Bohom.
Jediny takto prijatelny je Jeho Zivot.

Jezis prisiel uzavriet Novu zmluvu s Otcom a On ju krvou a smrtou aj potvrdil bez akehokolvek zlyhania. Presiel smrtou namiesto nas ale Vstal a Zije. Pretoze sa neda zrusit co bolo az do smrti dodrzane a ak obe stranky zmluvy stale ziju aj zmluva je stale platna - tato zmluva je v trvalej platnosti. Kedze On je stale zivy a zmluva ostava vecne platna, moze nam dat svoj Zivot aby sme v Nom vosli do tejto Jeho Novej zmluvy.

Tym je navzdy vyriesena otazka hriechu aj nasledkov hriechu : zdravia a spasy cloveka.

Postup ako vstupit do tejto Novej zmluvy dal Peter v prvej kazni po Letniciach a ten plati navzdy.

Sk2
38Peter im povedal:
Robte pokánie
a
nech sa dá každý z vás pokrstiť v mene Ježiša Krista na odpustenie svojich hriechov
a
dostanete dar Svätého Ducha.

39Veď to prisľúbenie patrí vám a vašim deťom i všetkým, čo sú ďaleko, všetkým, ktorých si povolá Pán, náš Boh.“

Ak si uveril Jezisovi tak si povolany.
Toto je ta slavna odpoved a ludia vzdy reagovali rovnako: davali sa krstit aby sa dali zachranit zo skazeneho pokolenia a mali novy zivot:

Pozri sem
Sk2, 41Oni prijali jeho slovo a dali sa pokrstiť; a v ten deň sa pridalo asi tritisíc duší.
Sk4, 4Ale mnohí z tých, čo vypočuli slovo, uverili; a vzrástol počet mužov na päťtisíc.
Sk6, 7Božie slovo sa šírilo a počet učeníkov v Jeruzaleme veľmi rástol. Aj veľa kňazov poslušne prijalo vieru.
Sk8,
12Ale keď uverili Filipovi, ktorý im hlásal evanjelium o Božom kráľovstve a o mene Ježiša Krista, dávali sa krstiť muži i ženy.13Vtedy uveril aj sám Šimon, dal sa pokrstiť a pridŕžal sa Filipa. A keď videl, že sa dejú znamenia a veľké divy, tŕpol od úžasu.
...
35Tu Filip otvoril ústa a počnúc týmto miestom z Písma, zvestoval mu Ježiša.36Ako išli cestou, došli k akejsi vode a eunuch vravel: „Pozri, voda! Čo prekáža, aby som sa dal pokrstiť?“37Filip mu povedal: Ak veríš z celého srdca, slobodno. A on odpovedal: Verím, že Ježiš Kristus je Boží Syn.38Rozkázal zastaviť voz a obaja, Filip i eunuch, zostúpili do vody a pokrstil ho.39Keď vystúpili z vody, Pánov Duch Filipa uniesol a eunuch ho viac nevidel; ale šiel svojou cestou plný radosti.

Sk9
17Ananiáš teda šiel a vošiel do domu, vložil naň ruky a povedal: „Brat Šavol, poslal ma Pán Ježiš, ktorý sa ti zjavil na ceste, keď si šiel sem, aby si zasa videl a aby ťa naplnil Duch Svätý.“18Hneď mu spadli z očí akoby lupiny a vrátil sa mu zrak. Tu vstal a dal sa pokrstiť.19Potom prijal pokrm a zosilnel. Niekoľko dní zostal s učeníkmi v Damasku20a hneď v synagógach ohlasoval Ježiša, že je Božím Synom.
Sk10
43Jemu vydávajú všetci proroci svedectvo, že pre jeho meno dosiahne odpustenie hriechov každý, kto v neho verí.“44Kým Peter toto hovoril, zostúpil Duch Svätý na všetkých, čo počúvali slovo.45A veriaci z obriezky, čo prišli s Petrom, žasli, že sa dar Ducha Svätého vylial aj na pohanov,46lebo ich počuli hovoriť jazykmi a velebiť Boha. Vtedy Peter povedal:47„Môže ešte niekto zabrániť, aby boli vodou pokrstení tí, čo dostali Ducha Svätého tak ako my?“48A rozkázal ich pokrstiť v mene Ježiša Krista. Potom ho prosili, aby u nich niekoľko dní zostal.
Sk16
14Počúvala aj istá žena, menom Lýdia, predavačka purpuru z mesta Tyatiry, ktorá si ctila Boha. Pán jej otvoril srdce, aby pozorne sledovala, čo Pavol hovorí.15A keď sa dala so svojím domom pokrstiť, prosila nás: „Ak si myslíte, že som verná Pánovi, poďte do môjho domu a zostaňte.“ A prinútila nás....
32A zvestovali Pánovo slovo jemu aj všetkým, čo boli v jeho dome.33V tú nočnú hodinu ich vzal, vymyl im rany a hneď sa dal pokrstiť on i všetci jeho domáci.34Potom ich zaviedol do domu, prestrel stôl a radoval sa s celým svojím domom, že uveril Bohu.

Pri povodnom ohlasovani Evanjelia bolo vzdy prvou odpovedou toto: pokanie, krst na odpustenie hriechov v mene Pan Jezisa Krista a hned aj krst Duchom svatym ako bezodkladna nutnost.

Kto skutocne absolvolval to co vtedy znamenal krst, ten na sebe spoznal takuto premenu cloveka:

Rim6
1Čo teda povieme? Budeme zotrvávať v hriechu, aby sa rozhojnila milosť?2Vonkoncom nie! Veď sme zomreli hriechu! Ako by sme v ňom ešte mohli žiť?3Alebo neviete, že všetci, čo sme boli pokrstení v Kristovi Ježišovi, v jeho smrť sme boli pokrstení?4Krstom sme teda s ním boli pochovaní v smrť, aby sme tak, ako bol Kristus vzkriesený z mŕtvych Otcovou slávou, aj my žili novým životom.5Lebo ak sme s ním zrástli a stali sa mu podobnými v smrti, tak mu budeme podobní aj v zmŕtvychvstaní.6Veď vieme, že náš starý človek bol s ním ukrižovaný, aby bolo hriešne telo zničené, aby sme už neotročili hriechu.7Lebo kto zomrel, je ospravedlnený od hriechu.8Ale ak sme zomreli s Kristom, veríme, že s ním budeme aj žiť.9Veď vieme, že Kristus vzkriesený z mŕtvych už neumiera, smrť nad ním už nepanuje.10Lebo keď zomrel, zomrel raz navždy hriechu, ale keď žije, žije Bohu.11Tak zmýšľajte o sebe aj vy: že ste mŕtvi hriechu a žijete Bohu v Kristovi Ježišovi.12Nech teda nevládne hriech vo vašom smrteľnom tele, žeby ste sa poddávali jeho žiadostiam,13ani nevydávajte svoje údy hriechu za nástroj neprávosti, ale oddajte sa Bohu ako živí, čo vstali z mŕtvych, a svoje údy dajte Bohu za nástroj spravodlivosti14A hriech už nebude panovať nad vami, lebo nie ste pod zákonom, ale pod milosťou.15Čo teda? Budeme hrešiť, pretože nie sme pod zákonom, ale pod milosťou? Vonkoncom nie!16Neviete, že komu sa dávate za otrokov a poslúchate ho, ste otrokmi toho, koho poslúchate: či hriechu na smrť, alebo poslušnosti pre spravodlivosť?17No vďaka Bohu, že hoci ste boli otrokmi hriechu, zo srdca ste sa podriadili tomu učeniu, do ktorého ste boli uvedení,18a oslobodení od hriechu stali ste sa služobníkmi spravodlivosti.19Hovorím po ľudsky s ohľadom na slabosť vášho tela. Ako ste vydávali svoje údy na neprávosť, keď slúžili nečistote a neprávosti, tak teraz vydávajte svoje údy na posvätenie, aby slúžili spravodlivosti.20Lebo keď ste boli otrokmi hriechu, boli ste slobodní čo do spravodlivosti.21A aký úžitok ste mali vtedy z toho, za čo sa teraz hanbíte? Veď koniec toho všetkého je smrť!22Ale teraz, keď ste oslobodení od hriechu a stali ste sa Božími služobníkmi, máte z toho úžitok na posvätenie a nakoniec večný život.23Lebo mzdou hriechu je smrť, ale Boží dar je večný život v Kristovi Ježišovi, našom Pánovi.


Rim8
1Teraz teda už niet odsúdenia pre tých, čo sú v Kristovi Ježišovi;2veď zákon Ducha, ktorý dáva život v Kristovi Ježišovi, oslobodil ťa od zákona hriechu a smrti.3Čo bolo nemožné zákonu pre slabosť ľudskej prirodzenosti, to uskutočnil Boh, keď pre hriech poslal svojho Syna v tele podobnom hriešnemu a v tele odsúdil hriech,4aby sa požiadavka zákona splnila v nás, čo nežijeme podľa tela, ale podľa Ducha.5Lebo tí, čo žijú podľa tela, zmýšľajú telesne, ale tí, čo žijú podľa Ducha, zmýšľajú duchovne.6A zmýšľať podľa tela je smrť, kým zmýšľať podľa Ducha je život a pokoj.7Veď zmýšľať podľa tela je nepriateľstvom voči Bohu, lebo sa nepodriaďuje Božiemu zákonu - a ani sa nemôže.8A tak tí, čo žijú telesne, nemôžu sa páčiť Bohu.9Lenže vy nežijete telesne, ale duchovne, pravda, ak vo vás prebýva Boží Duch. Lebo kto nemá Kristovho Ducha, ten nie je jeho.10Ale ak je vo vás Kristus, telo je síce pre hriech mŕtve, no duch je život pre spravodlivosť.11A keď vo vás prebýva Duch toho, ktorý vzkriesil Ježiša z mŕtvych, potom ten, čo vzkriesil z mŕtvych Krista, oživí aj vaše smrteľné telá skrze svojho Ducha, ktorý prebýva vo vás.12A tak, bratia, sme dlžníkmi, ale nie telu, aby sme museli žiť podľa tela.13Lebo ak budete žiť podľa tela, zomriete. Ale ak Duchom umŕtvujete skutky tela, budete žiť.14Veď všetci, ktorých vedie Boží Duch, sú Božími synmi.


Toto je ten novy stav, uplne dosledne bez hriechu, ak predsa len nejak niekto padne tak nanajvys ako osamela jednotliva udalost bez pokracovania ale uz nikdy nie trcat v nom a mat ho za zivotny styl. Takto zalozenej cirkvi Jan pise:

1Jn2
14Napísal som vám, deti: Poznali ste Otca. Napísal som vám, otcovia: Poznali ste toho, ktorý je od počiatku. Napísal som vám, mládenci: Ste silní, Božie slovo ostáva vo vás a premohli ste Zlého.15Nemilujte svet, ani to, čo je vo svete. Ak niekto miluje svet, nie je v ňom Otcova láska.16Veď nič z toho, čo je vo svete, ani žiadostivosť tela, ani žiadostivosť očí, ani honosenie sa bohatstvom nie je z Otca, ale zo sveta.17A svet sa pominie, aj jeho žiadostivosť. Kto však plní Božiu vôľu, ostáva naveky.

1Jn3
5A viete, že on sa zjavil, aby sňal hriechy, a v ňom hriechu niet.6Kto ostáva v ňom, nehreší; kto hreší, ten ho nevidel, ani nepoznal.7Deti moje, nech vás nik nezvedie. Kto koná spravodlivo, je spravodlivý, ako je on spravodlivý.8Kto pácha hriech, je z diabla, pretože diabol hreší od počiatku. A Boží Syn sa zjavil preto, aby zmaril diablove skutky.9Kto sa narodil z Boha, nepácha hriech, lebo v ňom ostáva jeho semeno; a nemôže hrešiť, pretože sa narodil z Boha.10Podľa tohto sa dajú rozoznať Božie deti od diablových detí: kto nekoná spravodlivo, nie je z Boha; ani ten, kto nemiluje svojho brata.


Toto mame v Jezisovi - Jeho Zivot uz dnes, od krstu v plnosti dostupny a v nas zasiate neporusene semeno, pripravene neustale sa ukazovat v krase a sile ak ho vierou prijimame a zijeme podla Jeho Slova Ziveho v nas.

Potrebujes si uvedomit co je krst. Zvazit ci ho naozaj mas.
Ak mas, vierou sa postavit na Slovo, vykonat dosledne hlboke pokanie a dat sa obmit k tomuto stavu.
Ak ho nemas, lebo si len myslis, ze ho asi mas ved ti to niekto povedal ale pritom si otrok a hresis stale a znova
potom potrebujes riadny krst lebo v nom je moc.

Nedokazes sa "polepsit" Jezis musel az zomriet, keby to clovek mohol spravit sam, nemusi dat taku drahu cenu On. Ziadna "zboznost" to nevykona.

Z tvojej strany je to hlboke rozhodnutie a skutok viery
a tebe nemozne dava Boh zo svojej strany.
Az potom si novy a ostavas svaty Bozi, zmeneny Nim na Jeho Obraz a na Jeho podobu.
Poznas to az ked to vykonas, nie ked si o tom s niekym pohovoris.

Potom Tysi premeneny, znovuzrodeny z vody a z Ducha a plati o tebe nenazyvaj necistym co Boh ocistil.
Si Nove stvorenie v Kristovi a pretoze je to On kto ti dava svojho Ducha a Jeho zivot v tebe uz pred Otcom obstoji.

Takto sme Nim spaseni a zijeme ako nam povedal : Budte svati ako je Vas Otec svaty... a inde: budte dokonali...
Od teraz je svatost uz v tebe a dokonalost je dosiahnutelna.
Svatost do teba vlozil On a dokonalost ziskas ked konas vsetko s Nim a pre Neho, na Jeho slavu.

Potrebujes takto poznat Pravdu, prijat rozhodnutie a uskutocnit kroky podla Slova Boha veduce do Jeho Zivota.
On je Verny a vykona zo svojej strany co jedine od Neho potrebujes dostat.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2014 :  22:25:36  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
Ach jaj! Pan BOh nas ochranuj od hulu mutu party, kde sa krsti "duchom" svatym.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2014 :  18:51:32  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Zrejme stale netusis o com je tu rec.

Nevedomost a neviera nijak nemenia co nam Slovo vravi a ako posobi ked Mu verime a koname podla Neho.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2014 :  17:31:17  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Peter Boh ta vyslobodi! Musis sa pustit do boja. Modli sa a ver. Vzdy ked spachas tento hriech chod na sv. spoved, aj keby to malo byt kazdy druhy den. A casto chod na sv.prijimanie. najdi si staleho spovednika, najlepsie reholnika, ktory ta povedie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter8888

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2014 :  20:25:45  Zobraziť profil  Pridať peter8888 do zoznamu priateľov
Dakujem všetkým za odpovede .. rozmýšľam že na spoved pôjdem aj ked sa strašne hanbím : / a neviem či to dokážem .. chcel by som stretnúť nejakého dobrého farára ktorému by som sa mohol vyspovedať .. poznáte niekoho dobrého s TT ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 02 november 2014  ~  Posledná návšteva: 10 júl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

teta

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2014 :  21:04:40  Zobraziť profil  Pridať teta do zoznamu priateľov
citácia:
Dakujem všetkým za odpovede .. rozmýšľam že na spoved pôjdem aj ked sa strašne hanbím : / a neviem či to dokážem .. chcel by som stretnúť nejakého dobrého farára ktorému by som sa mohol vyspovedať .. poznáte niekoho dobrého s TT ?

Pôvodne zaslal peter8888 - 09 november 2014 :  20:25:45



Nemusíš sa báť. Stačí povedať že si sa previnil proti 6. prikázaniu. A sám so sebou. Ktoré slovo je z toho ťažké vysloviť? Podľa mňa je to dosť jednoduché takto vyznať. Fakt sa neboj, kňazi možno tiež v mladosti bojovali s pokušeniami v tejto oblasti a dožvie, či každý druhý penitent sa z toho nespovedal niekedy. Je to pre kňaza každodenný chlebíček niečo také počuť a poradiť Ti...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 24 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 28 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter8888

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2014 :  21:38:49  Zobraziť profil  Pridať peter8888 do zoznamu priateľov
Dobrý večer prajem všetkým : ) musím napísať čo sa mi snívalo včera .. pamätám si ako sme boli v nejakej miestnosti viacerí ľudia a v tom sa normálne zjavil Ježiš .. povedal že si máme dať všetci životy do poriadku pretože času je už málo a pozeral dokonca aj na mňa .. potom som sa zobudil .. beriem tento sen aako znamenie ale dosť ma zaujala veta CASU JE UZ MALO .. ja poslednú dobu nechodievam vôbec do kostola a bojujem s masturbáciou .. mal by som asi začať viacej chodiť do kostola že ? na tento sen len tak ľahko nezabudnem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 02 november 2014  ~  Posledná návšteva: 10 júl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lill

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2014 :  22:59:12  Zobraziť profil  Pridať Lill do zoznamu priateľov
Ak ti môžem poradiť, tak choď na sv. spoved - pokojne povedz aj o tomto sne. Písal si, že nevieš či to dokážeš - určite to dokážeš :) V Izaiášovi je predsa napísané : Ak budú vaše hriechy sťa šarlát, budú biele ako sneh.
Ak ti môžem dať ešte jednu radu - modlievaj sa korunku Božieho milosrdenstva. :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 8  ~  Člen od: 28 september 2014  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2014 :  15:55:35  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Dakujem všetkým za odpovede .. rozmýšľam že na spoved pôjdem aj ked sa strašne hanbím : / a neviem či to dokážem .. chcel by som stretnúť nejakého dobrého farára ktorému by som sa mohol vyspovedať .. poznáte niekoho dobrého s TT ?

Pôvodne zaslal peter8888 - 09 november 2014 :  20:25:45



Neviem či je ešte v TT. Páter Ladislav Csontos SJ ( Jezuita)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 03 december 2014 :  18:16:26  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
http://www.lifenews.sk/content/ako-prem%C3%B4c%C5%A5-hriech-v-oblasti-sexuality

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zdenko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 december 2014 :  19:01:03  Zobraziť profil  Pridať Zdenko do zoznamu priateľov
Ak chceš pomôcť musíš svoje nedostatky aj odstraňovať, hovoriť o nich a ľutovať je jedna vec, ale to nestačí, BOH ti dáva znamenia, poznáš cestu, sám si nám ju prezradil, nemasturbovať a začať pomáhať...to musíš urobiť, svoje hriechy prekonáš len tak ak sa skutočne z toho gauča postavíš a zapneš si rozparok na svojich gatiach....myslím to ironicky ale pravdivo...modli sa a pracuj. A vyriešiš všetko naraz.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 16 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 21 september 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 07 december 2014 :  20:42:59  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
peter8888,
mal by si tomu veriť, Boh nás chce pripraviť, ale nepovie či máme ešte rok alebo desať rokov života. Tak sa snaž. Choď, vyhľadaj si niektorého kňaza a vykonaj si pokánie ako treba. Len odvahu!

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2014 :  21:13:43  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Peter8888,
ešte by som ti chcel predstaviť jednu z možností, ako na to... Možno ti proti tým hriechom nepomohlo ani vyčerpávanie tela pôstom, športom, nadmernou prácou, odopieraním spánku a bežných vecí. Možno ti k víťazstvu nepomohla ani modlitba v pokušení, ani strach z trestu. Tak na to skús ísť ináč...
Hlavne treba prehĺbiť duchovný život, vzťah s Bohom, ku ktorému musíš viac primknúť. V prípade že na teba príde pokušenie ten zlozvyk opakovať, skús to rozdýchať a pritom hľadaj odpoveď že prečo to chceš vlastne spraviť. Kvôli zdraviu a udržaniu správnej funkcie pohl. orgánov do manželstva? Hlúposť, onania ničomu nepomôže, len uškodí. Alebo kvôli pocitu rozkoše ktorú to vyvoláva? Tá chvíľka sa ti zdá tak dôležitá pre život, aby si do toho vždy upadol? Odpovedz si, hľadaj o tom pravdu ktorá ťa má oslobodiť. Dal si sa na boj, tak bojuj, snáď neodídeš z bojiska porazený.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter8888

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2015 :  22:00:32  Zobraziť profil  Pridať peter8888 do zoznamu priateľov
Dobrý večer ... moje problémy začali opäť a neviem čo mám robiť : / žijem v hriechu a neviem stým skoncovať ... najviac ma začali v poslednej dobe trápiť zlé myšlienky na Ježiša atd .. ja som katolík a neviem prečo mám také myšlienky : / dosť sa mi stáva ked pozerám na učiteľa že si myslím hrozné veci atd .. modlím sa každý deň ale akoby mi to nepomáhalo :(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 02 november 2014  ~  Posledná návšteva: 10 júl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2015 :  02:16:13  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Treba sa stále vnútorne formovať, uvedomiť si hodnoty a čo je pre nás podstatné, viac primknúť k Bohu, nechať sa ním presiaknuť ako hubka vodou. Tak sa bude pokušenie a iné zlo oslabovať. Treba objaviť vhodnú modlitbu, robiť dobré skutky podľa svojich možností, nebáť sa spovedí, sviatočný deň svätiť. Nepodceňuj ani takú pomoc ako je trebárs Máriina Zázračná medaila.
Aj samotnú vôľu si treba cvičiť, telo musí poslúchať ako zviera krotiteľa. Ten zlozvyk je vlastne droga, a vieme že odvrhnúť drogy nebýva vždy jednoduché.
Nerob Diablovi radosť a nezarmucuj Ducha Svätého. Keď upadneš, tvoja záchrana je Ježiš Kristus...
Ahoj

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2015 :  12:51:03  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Peter z tvojej formulácie vidím že si nejakú dobu bol bez tvojho problému. To je pozitívne. Pomaly ale iste sa toho zla zbavuješ. Len vytrvaj. Všetci sme hriešny a všetci stále padáme do našich starých hriechov. Dôležité je vstať, prísť k Ježišovi a prosiť o odpustenie. Kedysi som ti písal že liekom je nezotrvávať v hriechu ale ked padneš treba ihneď ísť na sv. spoveď, aj keby to bolo trikrát za týždeň. Nájdi si stabilného spovedníka - najlepšie rehoľníka. Neboj sa a vytrvaj! Boh pozerá aj na snahu a vidí do srdca. Myšlienky nie sú hriechom pokial nás napadnú mimovoľne a nesúhlasíme s nimy. Hriechom sa stanú až ked ich prijmeme za svoje a súhlasíme s nimy. Je problém ak si hovoríš "nechcem na to myslieť". To nefunguje. Začni miesto toho myslieť na niečo iné, niečo príjemné, na niečo čo máš rád, na spomienky alebo si začni robiť plány. (ono sa to volá problém ružového slona - čím menej chceš myslieť na ružového slona tým viac na neho myslíš) A pristupuj k sv. prijímaniu tak často ako je to možné. Nech ťa Pán požehnáva

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter8888

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2015 :  21:10:13  Zobraziť profil  Pridať peter8888 do zoznamu priateľov
ja sa bojím že skončím v pekle
: / zabudol som napísať že som sa nejakú dobu zaujímal o astrálne cestovanie , LD atd .. a fakt neviem čo sa to deje so mnou v poslednej dobe .....: ( zistil som že sa mi začínajú páčiť chalani : / a v hlave mám len zlé myšlienky ktorých sa neviem zbaviť ... proste potreboval by som nejakú pomoc najlepšie v Trnave : / či už kňaz alebo hocikto iný .. lebo viem že niečo so mnou nie je v poriadku : / a myslím že je to práca diabla ale ja už nevládzem dalej

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 02 november 2014  ~  Posledná návšteva: 10 júl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2015 :  21:48:05  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
To sa bojíme viacerí.
Keď sa ti zdá že máš problémy s Diablom, choď na dobrú spoveď, to by malo stačiť. Pokým si v RKC a nežiješ v blude, démon pri tebe dlho nevydrží, nemá rád svetlo.
Pri spovedi povedz kňazovi otvorene o svojich hriechoch a trápeniach, iste ti k tomu dobre poradí. Vtedy sa vyznávame Ježišovi, ktorý je tajomne prítomný na mieste kňaza. Vyhľadaj si niektorého a smelo do toho...
Inak môžeš si zavesiť doma na stenu aspoň kríž alebo obraz Božského srdca, a môžeš si niekde zohnať aj Máriinu Zázračnú medailu alebo Zelený škapuliar. Sestry Vincentky to majú.
Peter a ešte niečo; ak si tamto (...) myslel vážne, určite si pozri tento dokument:
http://gloria.tv/media/992ryBZwko3

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2015 :  10:34:46  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
ja sa bojím že skončím v pekle
: / zabudol som napísať že som sa nejakú dobu zaujímal o astrálne cestovanie , LD atd .. a fakt neviem čo sa to deje so mnou v poslednej dobe .....: ( zistil som že sa mi začínajú páčiť chalani : / a v hlave mám len zlé myšlienky ktorých sa neviem zbaviť ... proste potreboval by som nejakú pomoc najlepšie v Trnave : / či už kňaz alebo hocikto iný .. lebo viem že niečo so mnou nie je v poriadku : / a myslím že je to práca diabla ale ja už nevládzem dalej

Pôvodne zaslal peter8888 - 24 marec 2015 :  21:10:13


Pekla sa báť je správne, ale zúfať a strácať nádej na spásu už nie je o.k. Ae vedz že Ježiš je víťaz a ak sa na Neho spolahneš nebudeš zatrateníý!
V Trnave sú jezuiti. Nájdi si tam spovedníka (možno o. Csontos) a chod na duchové cvičenie so zameraním na prípravu na generálnu sv. spoved.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter8888

Stav: offline

 Odoslaný - 26 december 2015 :  23:59:53  Zobraziť profil  Pridať peter8888 do zoznamu priateľov
Dobrý večer prajem . Po dlhej dobe píšem pretože už nevládzem. Bol som aj na sv spovedi pred Vianocami ale netrvalo dlho a opäť som zhrešil . Mam furt problém s jedným hriechom ktorého sa neviem vôbec zbaviť . Prosím Vás dôkaže mi Boh odpustiť keď som toľko krát zlyhal ? Akú modlitbu by som sa mal modliť na odpustenie hriechov ? Mam strach že moja duša skončí v pekle . Dokonca aj niekedy cez noc sa mi deje niečo zvláštne . Najprv sa mi sníva sen ktorý si nikdy nepamätám ale je zlý . Ihneď sa zobudím a počujem bubne a hlasité strašidelne zvuky . Už sa mi to stalo viacej krát a nemohol som sa vôbec pohnúť a mal som pocit že zomriem . Tažko sa to opisuje ale myslel som že zomieram . V hlave som cítil obrovský tlak . Naštastie to prestalo a dosť som sa bál cez Noc . Bojím sa že mi Boh neodpustí :(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 02 november 2014  ~  Posledná návšteva: 10 júl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Škapuliar Téma Next Topic: Sv. Terezka Jeziskova  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06