Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Ako ste zvládli čistotu vo vzťahu?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: spovedanie sa z masturbacie Téma Next Topic: Žena si nafilmovala svoj vlastný potrat  

Viki

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  11:14:51  Zobraziť profil  Pridať Viki do zoznamu priateľov
Ahojte,

samozrejme jedna odpoveď je s Bohom :) To mi je jasné ;)

Ide o to, že snúbenec je ochotný počkať kvôli mne, ale sám o tom presvedčený nie je. Je katolík, ale tak v niektorých veciach má odlišné názory.

Vidím, že je to pre neho ťažké, asi ako pre každého muža. A on nehľadá pomoc a silu v Bohu. Snaží sa to ukorigovať sám. A to spôsobom, že sa snaží držať si určitý odstup odo mňa, aby to bolo pre neho ľahšie. A toho sa obávam - že nás to rozdeľuje.

Ja sa modlím za seba, neho, nás, prosím o silu a vedenie. No neviem, či nie je aj niečo čo by som mohla robiť - ako sa k nemu správať, na čo klásť dôraz, o čo sa snažiť, na čom pracovať....

Keďže sme nemali málo problémov do začiatku, tak som sa veľa modlila za to, aby mi Pán ukázal či máme byť spolu. No a niekoľko krát mi to potvrdil, že áno. Takže rozchod ako riešenie nezvažujem.

Je tu niekto kto prechádzal niečím podobným? Ako ste to zvládali?
Veľmi túžim byť v tomto verná Bohu, ale je to ako medzi mlynskými kameňmi - buď sklamem jedného alebo druhého.
Dúfam momentálne už len v to, že to Pán neskôr uzdraví, to čo sa teraz kvôli tej čistote medzi mnou a snúbencom kazí.

Ďakujem za každú (zmysluplnú;)) radu :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2013  ~  Posledná návšteva: 26 november 2014 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  14:28:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Viki: V prvom rade čo je potrebné - ignorovať príspevok jery01.

Teraz budem úprimný (to znamená, že to pre Teba môže znieť surovo, hnusne, hrubo - ale myslím to v dobrom)

K snúbencovi - "je katolík, ale tak v niektorých veciach má odlišné názory" - no ono potom to s tým katolicizmom nebude uňho tak úplne v poriadku. Táto problematika nieje nejaká taká okrajová záležitosť, aby mohol mať iný názor kvôli tomu, že to nieje dostatočne známe. Ak vie, že Cirkev jasne učí o tom, že mimomanželský styk je hriešny a on má iný názor, tak sa nejedná o katolíka. A to je vážny problém. Teraz si síce možno povieš, že však kvôli Tebe chce aj on vydržať, ale ako to bude v budúcnosti? Čo ak bude mať nekatolícke názory aj na výchovu detí, používanie antikoncepcie, či iné veci? Ak nieje katolík, tak pokiaľ sa neobráti na pravú vieru radím - nebrať... (viem, mne sa to ľahko píše, kdežto Ty si doň zrejme zaľúbená a vyzerá to na prvý pohľad tak, že asi aj úprimne).

Opora v Bohu - to je dôležité. Bez Božej pomoci človek veľmi ľahko upadne do hriechu. V tom je tiež problém. Čo sa týka toho, že to chce vydržať vlastnými silami - tie sú tiež potrebné. V mravoukách sú rady - nezdržiavať sa sami, vyhýbať sa situáciám, ktoré zvyšujú riziko a podobne. Aj Ty mu môžeš pomôcť - Vy dievčatá si často neuvedomujete, čo robí vaše oblečenie. Obtiahnuté veci, krátke sukne, či inak odhalené nohy... - tým nám moc v ovládaní sa nepomáhate (samozrejme, Teba nepoznám a nepoznám ani Tvoj image, takže to neber osobne - dlhé sukne či šaty, žiadne hlboké výstrihy, žiadne tielka a nič priesvitné, tým mu môžeš pomôcť - a aj iným chlapom v okolí). Taktiež je riziko v príliš dlho trvajúcich vzťahoch - tam už vzniká taká dôvera, že veľmi ľahko dôjde k niečomu, čo netreba. Azda najmä preto má Cirkev isté pravidlá, že kedy je vzťah morálne dovolený. Taktiež veľmi problematická vec (hoci podľa toho ako píšeš sa to teba snáď netýka) - spolužite pred svadbou. Toto je extrémne zlá vec a je už sama o sebe ťažko hriešna.

No a jedna z najsilnejších pomocí - sviatosť zmierenia. Tá moc pomáha. Taktiež ak máš možnosť, tak katolícka svätá omša (tým nemyslím to, čo je bežne v kostoloch, ale to, čomu sa hovorí aj omša tradičná).

Čo sa týka potvrdenia od Boha - tu si na veľmi tenkom ľade. Takéto veci netreba brať nejak vážne, keďže Diabol dokáže klamať veľmi dobre

Sklamanie - radšej sklamať celý svet, než sklamať Boha

Na záver ešte jedno príslovie: "Kto vydrží pred svadbou, ten vydrží aj po svadbe" (rozumej - ak nieje niekto ochotný vydržať pred svadbou v čistote, po svadbe to taktiež nezvládne a vernosťou si byť istá nemôžeš)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  14:51:02  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Možno má Jery nejakú negatívnu skúsenosť alebo sa sklamal, keď to napísal takto.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Viki

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  15:07:37  Zobraziť profil  Pridať Viki do zoznamu priateľov
Ďakujem Reconquistador.
No to čo si mi napísal viem. Veľa vecí máme prebratých (antikoncepcia....) a je ochotný ísť katolíckou cestou. On ma pozná a je si vedomý mojich zásad, hodnôt a nie je proti. Akceptuje to. Len teda veľa týchto vecí je možných dosiahnuť len s Božou pomocou.

Akurát si ma prekvapil v tom potvrdení od Boha, že je to tenký ľad. Ale veď je to bežná praktika, nie? Človek má hľadať Božiu vôľu a Boh k nám hovorí aj takto. Ako inak má potom človek nájsť uistenie, že je tam, kde ho Pán chce?

S tým obliekaním, no áno, snažím sa neprovokovať.

Neviem čo presne myslíš tou tradičnou sv. omšou. Akože starý obrad? Nerozumiem, čo je zlé na dnešných sv. omšiach. Veď tam idem chváliť Pána, počúvať Jeho slovo a prijať Jeho telo.

Tým sklamaním Boha, hej, na to myslievam, keď začínam byť slabá a pochybovať.

A tá posledná veta, no veď práve, že ochotný on je :) Len ťažko človeku samému. Snáď mu Boh bude pomáhať aj cez moje modlitby, keď on sám sa naňho zatiaľ neobracia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2013  ~  Posledná návšteva: 26 november 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  15:25:18  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Jery radu pre Viki nemám, neviem čo k problému povedať. Ale zaslúži si pochvalu...
Osobne mám skúsenosti hlavne so svojou biedou. Ale je tiež pravda že by som nechcel hrešiť proti Bohu, hoci dostávam podobné ponuky na sex ako Fedor, od oboch pohlaví.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  15:43:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
No... len aby to bol ochotný akeptovať po celý život...

Človek sa má samozrejme snažiť spoznať Božiu vôľu, ale... Ono dnes to možno bežné je tak, ako píšeš. No odkiaľ môžme brať istotu? Ak sa Ti stalo niečo, čo Ti to malo od Boha potvrdiť, že máš vytrvať vo vzťahu - si si naozaj istá, že to bolo od Boha? Diabol urobí čokoľvek, len aby nás oklamal (tým samozrejme netvrdím, že sa tak stalo v Tvojom prípade). Tieto jeho klamstvá môžu ísť skutočne až do extrémov.

Omša - to sme tu trochu mimo témy. Takže len v skratke - možno si zaznamenala, že dnes chcú mnohý biskupi dávať sv. prijímanie rozvedeným, ktorý žijú (aj pohlavne) s inými, praktizujúcim sodomitom a podobne. Predpokladám, že aj Ty to pokladáš za niečo neprijateľné. Avšak k tomu istému dôšlo so svätou omšou. Aj tam bolo ešte pár desaťročí dozadu nepredstaviteľné, že bude vypočutý požiadavok toľkých heretikov, aby omša bola v ľudových jazykoch, aby bol oltár nahradený stolom (odsúdené Piom XII), aby bolo zrušené obetovanie (to čo je dnes namiesto obetovania sa nedá ani porovnať s tým, čo je obetovanie v katolíckej omši), aby prijímanie rozdávali laici, aby kňaz niekomu podával ruku, keď môže mať na prstoch kúsočky konsekrovanej hostie, aby sa kánon nahradil tzv. kánonmi, z ktorých napríklad 2. bol vymyslený v priebehu pár hodín v reštaurácii a podobne.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Viki

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  16:41:21  Zobraziť profil  Pridať Viki do zoznamu priateľov
Ako nabrať istotu, že je to od Pána? Lenže to by sa potom dalo spochybňovať všetko... Ja som to vnímala, že je to od Neho. Bolo to v modlitbe, v stave milosti posväcujúcej, bola som otvorená pre Jeho vôľu, nie potvrdenie svojej... A nie je to hriech, teda to čo vnímam ako Jeho vôľu.

K tej omši, no podľa mňa je skvelé, že je to v bežných jazykoch. Prečo by nemala byť zrozumiteľná pre všetkých?
A to ostatné, no neviem. Pre farizejov bolo nepredstaviteľné uzdravovať v sobotu... Tým netvrdím ani náhodou, že si farizej, veď ťa vôbec nepoznám. Neviem čo k tej omši povedať.

Inak k tomu prijímaniu rozvedeným a tak. Jasno v tom nemám, nie som za, ale neviem či môžem povedať, že som 100% proti. Málo sa do toho rozumiem. Žijeme vo svete, ktorý padá a zamotal sa do problémov a nájsť riešenie ako priviesť ľudí k Bohu, ako ich podporiť na ceste k Bohu, no treba tú veľkú citlivosť a múdrosť Ducha Svätého.

Si zober, že pred nejakým časom Cirkev považovala sex vhodný len na plodenie detí a asi bolo tiež nepredstaviteľné, že by to "necudné potešenie" mohlo byť posväcujúce pre manželov aj v inom rozmere ako zabezpečiť potomstvo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2013  ~  Posledná návšteva: 26 november 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  17:30:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
No ono tu takto asi neposúdime, či to, čo si vnímala bolo od Boha. A keby sme tu teoretizovali hoci aj niekoľko dní, tak sa to asi dokázať nedá. Ale rozhodne to neber tak, že zrovna tento vzťah od Teba Boh chce. Hoci možno chce...

Omša - je to mimo tejto témy, takže moc to tu rozoberať nechcem. Ak máš na to otázky, kľudne začni inú tému. Odpovede mám, len najbližšie dni Krédu moc času nebudem môcť venovať.

Prijímanie rozvedených: Tu je to jasné - manželstvo je nerozlúčiteľné a kto opustí manžela/manželku a ide za iným, cudzoloží (to máme priamo od Pána Ježiša). A čo sa týka prijímania takýchto ľudí, tak prijímať v stave smrteľného hriechu je neprípustné, o čom nás zase poučil sv. Pavol.

K pohlavnému styku len za účelom plodenia potomstva: Pozrel som do mravoukuy z prvej polovice 20. storočia a aj podľa nej je styk dovolený medzi manželmi aj s iým úmyslom, než je plodenie potomstva, len tomu sa nesmie brániť. S týmto tvrdením som sa už stretol čo Ty píšeš, ale neivdel som ho ničím podložené.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  20:57:05  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Zaujímavé že vy (tradijci) máte problém s NOM, zatiaľčo naši laici, kňazi, biskupi a pápeži ho nemajú. Boli podľa teba zvedení Diablom alebo sú to hlupáci čo nerozlišujú? A čo Boh, myslíte si že je od svojej Cirkvi tak vzdialený a vysoko, že by to dopustil?
Hovoríš tu o poslušnosti a pritom ju sústavne podkopávaš prejavmi nedôvery. Prepáč mi.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2014 :  07:13:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Koki: Je to mimo témy, kľudne sa to spýtaj inde, odpovede dať viem.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2014 :  17:13:33  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Drahá Viki,
aj keď v podstate k téme súhlasím s Reconquistador-om, napíšem aj môj postreh (moje skúsenosti, alebo priamo sprostredkované vedomosti).
citácia:
Ahojte,
samozrejme jedna odpoveď je s Bohom :) To mi je jasné ;)
A nijak inak, len s Ním. Ja som mu pred manželstvom čistotu odovzdal. Myslím, že nesklamal. Mne mnohé vzťahy vtedy skončili, lebo som chcel vydržať v čistote a paradoxne dievčatá chceli viac (to vyplýva z dynamiky vzťahu, hranica manželskej lásky pre muža a ženu nie je rovnaká).
Na to, čo napísal jery01 len dve veci, nevera začína v hlave neverného (je to bežné zvaľovať to na Boha) a bol by s jery01-ho dobrý bulvárny novinár, ak takto pristupuje k informáciám.
citácia:
Ide o to, že snúbenec je ochotný počkať kvôli mne, ale sám o tom presvedčený nie je. Je katolík, ale tak v niektorých veciach má odlišné názory.
No, ja by som odporúčal sa na toto trochu zamerať, v manželstve sa nejednota v týchto veciach násobnejšie prejaví. A sú to veľmi zraňujúce veci. Napríklad, ak sa manžel rozhodne riešiť "nedostupnosť služby" "ručne", alebo u inej ženy.
Obávam sa, že má napríklad iný názor aj na masturbáciu, kiež by nemal. Problém je v tom, že diablovi stačí jeden hriech, ktorého sa nechceme vzdať, aby nás časom dostal celých. Ja by som nechcel žiť s niekým, kto chce dobrovoľne patriť diablovi (je mu to jedno, sú to pre neho rozprávky).
citácia:
Vidím, že je to pre neho ťažké, asi ako pre každého muža. A on nehľadá pomoc a silu v Bohu. Snaží sa to ukorigovať sám. A to spôsobom, že sa snaží držať si určitý odstup odo mňa, aby to bolo pre neho ľahšie. A toho sa obávam - že nás to rozdeľuje.
Toto nie je ľahká vec. Akési odcudzenie môže byť spôsobené aj práve tou "ručnou prácou". Zdržanlivosť manželov a ani partnerov rozdeľovať nemôže, to mi ver, viem o čom píšem.
V tejto veci každému páru radím to, čo u nás zabralo perfektne a úžasne - a to je - otvorenosť a úprimnosť. Ja by som napríklad mojej drahej povedal, že ju radšej nebudem teraz držať za ruku, lebo mi to robí problémy. A aj som povedal, keď to bola pravda a takto sme sa snažili komunikovať obaja. V otvorenej atmosfére diabol nemá šancu. A hlavne to nenesie chalan sám, ste na to dvaja a hlavne v manželstve takých chvíľ bude oveľa viac a častejšie, kedy sa bude treba zdržať. Choroba, po pôrode, v tehotenstve, choré deti, obyčajná únava...
citácia:
Ja sa modlím za seba, neho, nás, prosím o silu a vedenie. No neviem, či nie je aj niečo čo by som mohla robiť - ako sa k nemu správať, na čo klásť dôraz, o čo sa snažiť, na čom pracovať....
Takéto rady na fóre asi nehľadaj. Také veci treba riešiť osobne s niekým, komu obaja dôverujete.
citácia:
Keďže sme nemali málo problémov do začiatku, tak som sa veľa modlila za to, aby mi Pán ukázal či máme byť spolu. No a niekoľko krát mi to potvrdil, že áno. Takže rozchod ako riešenie nezvažujem.
Ešte je aj možnosť, že to potvrdenie bolo Bohom myslené inak, napríklad, že manželstvo áno, s týmto nie, ale rozísť sa ešte nemáš, lebo mu máš v niečom ešte pomôcť, alebo sa nemáš rozísť, lebo by si to ešte nedokázala. Alebo alebo alebo.
Mám skúsenosť, že niekedy si človek Božie potvrdenie interpretuje inak, ako by mal. A niekedy sa môže stať, že diabol nám poviem pravdu (ktorú Boh nehovorí, lebo nám chce zachovať slobodu) alebo sa priživí na Božej pravde a pokúsi sa nás ňou zotročiť - urobiť neslobodnými.
citácia:
Je tu niekto kto prechádzal niečím podobným? Ako ste to zvládali?
Či bol? A neraz, a vlastne aj teraz, keď som ženatý, tak sa mi len otvoril nový/ďalší front. Nielen opatrnosť voči cudzím ženám, ale aj zdržanlivosť voči vlastnej. Veď si to predstav, ležíte večer vedľa seba a.... no nič.
citácia:
Veľmi túžim byť v tomto verná Bohu, ale je to ako medzi mlynskými kameňmi - buď sklamem jedného alebo druhého.
Čo človeku osoží, keby celý svet získal a svojej duši by uškodil? Buď pripravená nielen sklamať chalana, ale aj sa s ním rozísť, ak by bolo treba. Boha treba viac poslúchať ako ľudí. Nesmieš sa uspokojiť s málom, len aby si neostala na ocot, čo by povedali ľudia, alebo mama, alebo akékoľvek iné ľudské ohľady. Nejde o nič menej ako je Tvoja spása a šťastný život. Nehrá sa o guľôčky.
citácia:
Dúfam momentálne už len v to, že to Pán neskôr uzdraví, to čo sa teraz kvôli tej čistote medzi mnou a snúbencom kazí.

Opakujem, veci sa medzi vami nemôžu kaziť pre čistotu, vzťahy kazí len a len hriech (takže keď, tak nečistota, egoizmus, ...).
citácia:
Ďakujem za každú (zmysluplnú;)) radu :)
Pôvodne zaslal Viki - 16 október 2014 :  11:14:51
Mrzí ma, že môj príspevok je možno ešte tvrdší ako Recon.ov, ale chcela si pravdu. Kiež by som sa mýlil. Do väčších detailov by som asi verejne nechcel zachádzať, ale samozrejme nechám to na tebe.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Viki

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2014 :  12:44:32  Zobraziť profil  Pridať Viki do zoznamu priateľov
Mx, veľmi pekne ďakujem za reakciu.

O to "ručné" vybavovanie sa nebojím, tam máme rovnaký názor.
Snúbenec je skvelý človek, samozrejme nikdy nehovor nikdy, ale neviem si predstaviť, že by niekedy skĺzol k inej žene. A tiež by mu to svedomie/viera nedovolili.

To odcudzenie som vlastne sama lepšie pochopila v posledných dňoch, keď som si uvedomila, že ten odstup je asi to, čo aj ty opisuješ, že si napríklad niekedy nechcel radšej držať partnerku za ruku a podobne...
Ja sama som pred tým nemala až tak striktný názor na čistotu, teda sex nie, ale predsa len sme občas zašli ďaleko.
Teraz už ale nechcem prekročiť hranicu ani ju pokúšať, a tak vlastne sa mi zdalo, že to fyzické ochladlo. Ale ono sa to vlastne vrátilo tam, kde to malo od začiatku ostať... Pre mňa ako ženu je zvláštne, že aj to držanie za ruky by napríklad mohlo niečo prebúdzať do takej miery, že je to pre muža už ťažšie sa ovládať...

Takže teda, keď sa fyzicky niekedy "odťahuje" tak je to proste zrejme jeho ochrana a nie odcudzenie. Čo mi vlastne už aj povedal, ale som to nechápala...

A to potvrdenie Bohom, hej, aj mne to už napadlo, že to nemusí znamenať, že ostaneme spolu. Mne sa ale moja hlava už išla zblázniť z rozmýšľania, či ostať spolu alebo nie... A Boh mi nikdy nedal jasne najavo sa rozísť, skôr naopak. No, ak nás spolu nechce tak je to na ňom.

A ďakujem aj za povzbudenie v tom, že radšej sklamať celý svet ako Boha...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2013  ~  Posledná návšteva: 26 november 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2014 :  18:22:21  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ak sa zhodnete na "ručných prácach" tak to blahoželám, je pomerne málo chalanov a mužov, ktorí v tomto akceptujú učenie KC. V takom prípade už budú tie rozdielne názory len minoritné. Blahoželám.

Mimochodom, ja by som na Tvojom mieste ešte skúsil aj tú otvorenú komunikáciu, človek si tým ušetrí kopec nedorozumení, aj v manželstve potom.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Viki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2014 :  11:10:00  Zobraziť profil  Pridať Viki do zoznamu priateľov
citácia:
Ak sa zhodnete na "ručných prácach" tak to blahoželám, je pomerne málo chalanov a mužov, ktorí v tomto akceptujú učenie KC. V takom prípade už budú tie rozdielne názory len minoritné. Blahoželám.

Mimochodom, ja by som na Tvojom mieste ešte skúsil aj tú otvorenú komunikáciu, človek si tým ušetrí kopec nedorozumení, aj v manželstve potom.

Pôvodne zaslal Mx - 21 október 2014 :  18:22:21



Hej, tá otvorená komunikácia by bola super. Momentálne ale neviem nakoľko je možná, pretože síce ja jej som otvorená, bohužiaľ je môj jazyk pričasto priostrý :( Nechcem kritizovať, ale vždy tam nejak sklznem a nakoniec to narobí viac škody ako dobra. Tak sa aj za to teraz intenzívne modlím, aby som vedela komunikovať bez obviňovania, kritiky a predsudkov. Snúbenec sa otvorí len v bezpečnom prostredí, a ja som ho v tomto pričasto sklamala. Asi sa máme veľa čo učiť.

Inak, ten odstup, ty si písal, že čistota nemôže rozdeľovať. No ide o to, že ja vidím, že je pod tlakom, tým fyzickým. A na to, aby to kontroloval si drží odstup, ale nie len fyzický ale trocha aj ten duševný či ako to nazvať. No ale keďže ho nepoznáš, tak neviem nakoľko vieš povedať či je to normálne. Asi tu na fóre tieto veci nevyriešim, že? Tak snáď ma Pán povedie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2013  ~  Posledná návšteva: 26 november 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: spovedanie sa z masturbacie Téma Next Topic: Žena si nafilmovala svoj vlastný potrat  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06