Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 nenavidia ziadia krestanov?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Hrozba tretej svetovej vojny Téma Next Topic: Protesty proti homo a pod. - ajtak prehráte!  

zuzankkaa1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  13:16:06  Zobraziť profil  Pridať zuzankkaa1 do zoznamu priateľov
Ahojte,
ani sama neviem ci sa potrebujem vyrozpravat alebo postazovat alebo dostat nejake informacie,ale stalo sa mi,ze:
na FB stranke DELET,slovensko-zidovske noviny, su rozne diskusie a v poslednom case je tam velmi vela ludi,ktorí vyjadruju svoje nazory,normalne az nenavistne na krestanov. uplne odsudzuju katolikov,hovoria,ze sme ich za II.svet.vojny posielali do plynu,ze sme nasilnicky,o papezoch hovoria samozrejme len zle...apod.,ved si vsetko mozete precitat,ta skupina je verejna.
doteraz som si myslela ze zidia su nasi "starsi" bratia,ze mame k nim velmi blizko aj oni k nam,a proste ze pohodicka. ale nie je to tak,vyjadruju sa uplne nenavistne a nie je to len jeden clovek...
a teraz neviem ze "vo co go?", oni s nami maju nejaky problem????

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 30 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 02 október 2015 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  14:24:34  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Samozrejme, že majú... Dnešné židovské náboženstvo nieje to isté, čo existovalo za Mojžiša, či kráľa Dávida. To náboženstvo sa zmenilo v kresťantstvo. To židovstvo ktoré existuje dnes pribralo množstvo nových vecí. Azda najlepšie by to tu vedela opísať Lucia. Je to však dosť nenávistné náboženstvo, ktoré si môžme prirovnať až k čistej forme islamu (tej, čo sa riadi podľa Mohameda, nie tej, akú za pravú ukazujú médiá).

To, že sme ich za 2. svetovej posielali do plynu je samozrejme nezmysel. To robili nacisti, teda stúpenci ideológie, ktorú Cirkev odsúdila ešte predtým, než nacisti začali Židov vyvražďovať a medzi ľudí, ktorý zachránili najviac z nich patrili pápež Pius XII a katolícky diktátor Francisco Franco.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  14:52:24  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Otvoril som si teraz Delet a tam je nejaká porucha, keď to nezobrazuje ako kedysi? A kde nájdem tie nepriateľské komentáre?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuzankkaa1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  19:18:18  Zobraziť profil  Pridať zuzankkaa1 do zoznamu priateľov
mne zobrazuje DELET dobre, skusim vam dat link:

https://www.facebook.com/groups/Deletpaper/?fref=ts

príspevok od Vlado Soos


príspevok od Michal Pijak zo 4.oktobra...

tie komentáre pod príspevkami...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 30 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 02 október 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  19:57:30  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Keď otvorím stránku http://www.delet.sk nezobrazujú sa mi tam články ako predtým, zrejme majú poruchu.
Tie komentáre na FB si žiaľ neprečítam, lebo na by bolo potrebné najprv si založiť konto, o ktoré nemám záujem, a aj tak, pokiaľ tam nejde o verejné komentáre, nikto cudzí nemá možnosť ich čítať, iba priatelia v skupine.

O súčasnom židovstve ako náboženstve nemám moc dobrú mienku, podľa mňa je to farizejsko-saducejský degenerát onoho pravého židovstva v časoch apoštolov, ktoré sa príchodom Mesiáša stalo kresťanstvom. Preto sa pôvodní židia natoľko podobali budúcim katolíkom, a katolíci niekdajším židom.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuzankkaa1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  21:09:19  Zobraziť profil  Pridať zuzankkaa1 do zoznamu priateľov
skoda,ta diskusia je na FB,nie na tej oficiálnej stranke DELETu.
jeden pan tam hovori,ze cyklon v koncentrákoch tam sypali pokrsteni krestania,ze dvaja papezi co navstivili osviecim tam hovorili ako dedinski farari, ze neprosili za zlociny krestanov a ze moze nami len opovrhovat. 7 ludi mu to LIKE-lo a zvysok ho obhajoval. krestanstvo je u neho koncentrovane zlo,ze si zasluzime nenavist,aj za inkvizicie,sexualne zneuzivanie knazmi apod....bolo tam toho vela...
ale ako osm uz povedala,ja som nevedela o tom,ze nas tak nenavidia,myslela som si ze to len jeden clovek nahodou sa tam vyskytol nejaky extremista ale potom ho zacali ini obhajovat a suhlasit s nim...to bolo 4.oktobra, dnes znova debata o krestanstve a o tom aka sme odnoz nehodna:-)a pod.
chcem sa opytat: to vsetci zidia su taki?ci len niektorí?alebo je ich momentalne s takym názorom viac?
ozaj a najstrasnejsia vec: ze jeden rabin povedal,ze co sa stalo im za vojny,mozeme cakat aj na sebe...akoze pomsta je sladka?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 30 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 02 október 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  21:21:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
akoze pomsta je sladka?
Pôvodne zaslal zuzankkaa1 - 08 október 2014 :  21:09:19
Možno to myslel tak, ale dokázať sa to nedá...

Debatu som nečítal, ale z toho čo si tu prekopírovala - je niečo, čomu nerozumieš a čo môžme objasniť, aby si sama nebola zmätená z toho, že aký sme my, kresťania krvilačný zloduchovia?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  21:27:27  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Pozri sa, tomu čo tam hovoria netreba veriť, veď oni nerozumejú ani tomu čo je židovstvo, nieto ešte čo je to kresťanstvo. Ako pravý žid nemôže byť marxistom, tak ani pravý katolík nemôže byť fašistom. Dostali sme jasné pravidlá...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuzankkaa1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  21:44:37  Zobraziť profil  Pridať zuzankkaa1 do zoznamu priateľov
ja chcem pocut ze nie vsetci zidia maju na nas taky nazor
ja som nas samozrejme obhajovala ale debata s nimi nakoniec viedla skoro k tomu ze som dostala nalepku antisemita:-)))
som z toho smutna...
napríklad,jeden z prispevkov,ktorý tam dal asi nejaky hnusny krestan:-)samozrejme to nie je pravda...
http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2014100012
ti zidia co maju teraz taketo nazory na nas,taki isti boli aj pred vojnou?spravali sa tak isto?alebo po vojne sa v nich nieco zmenilo a zacali byt taki nenavistni?
je rozdiel ci citaju toru,stary zakon alebo talmud?od toho sa odvijaju ich nazory?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 30 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 02 október 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuzankkaa1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  21:51:58  Zobraziť profil  Pridať zuzankkaa1 do zoznamu priateľov
zidia nas nenavidia, moslimi nas nenavidia,moslimi nenavidia aj zidov...nejde to dobrym smerom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 30 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 02 október 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  21:53:54  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Určite tak nezmýšľajú všetci Židia, lebo niektorí sú zmierliví, iní liberáli, marxisti, fanatickí farizeji, ... Osobne u nás jedného poznám, je to normálny človek, priateľ katolíkov a dobrák ochotný pomôcť, nie príliš nábožensky založený.
My musíme Židom ukázať čo je kresťanstvo, a tiež že voči nim neprechovávame nepriateľstvo.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  22:25:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Výnimky určite sú. Ale sú napriek ich náboženstvu, nie vďaka ich náboženstvu. Náboženstvo bolo pred vojnou to isté, takže aj situácia bola podobná. Boli židia, ktorý boli slušnými ľuďmi, iný sa živili ako krčmári, ožratým chlapom nalievali na dlh a keď nemali z čoho zaplatiť, tak ich pripravili o polia a boli aj taký, čo po obsadení časti Poľska Sovietskym zväzom na začiatku druhej svetovej bonzovali, kde sa skrývali poľský vojaci, policajti, učitelia a iný a tých potom mohli Sovieti povraždiť...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jery01

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2014 :  07:44:55  Zobraziť profil  Pridať jery01 do zoznamu priateľov
citácia:
ja chcem pocut ze nie vsetci zidia maju na nas taky nazor
Pôvodne zaslal zuzankkaa1 - 08 október 2014 :  21:44:37


Túto vetu snáď nemôžeš myslieť vážne.
Židia sú rovnako ako akékoľvek iné skupiny (spoločenstvá). Nájdeš medzi nimi dobrých aj zlých ľudí, múdrych ľudí aj hlupákov, zbabelcov aj odvážnych, zmierlivých aj útočných, ... atď.
Presne rovnako ako medzi katolíkmi, evanjelikmi, budhistami, ateistami, agnostikmi... nájdeš aj hlupákov aj múdrych, aj netolerantných aj tolerantných, ... nech ti je príkladom toto fórum, ako sa tu prezentujú niektorí "praví katolíci". No a človek by si podľa ich prezentácie mal urobiť obraz o katolíkoch ako celku?
To že je niekto Žid (katolík, ateista, husita, evanjelik...) vypovedá len o jeho náboženskom presvedčení a nie o tom, či sa bude jednať o hlupáka, múdreho, nenávistného, tolerantného alebo čokoľvek iné.
Na tej stránke, čo si dala link sa zišlo (v rámci komentárov) pár hlupákov, ktorí sú zhodou okolností Židmi. To je celé.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 15  ~  Člen od: 30 apríl 2014  ~  Posledná návšteva: 16 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2014 :  08:16:23  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Zuzankaaaaaaaa1,
podívaj sa sem, už to opravili, stránka funguje
http://www.delet.sk
(Články sa tam dajú po registrácii aj komentovať...)

Apropo, je tam aj jeden článok oznamujúci úmrtie bývalej redaktorky RFE Agneši Kalinovej, ktorú schovávali počas vojny práve katolíci, podobne ako vtedy ukrývali katolíci aj rodinu môjho židovského kamaráta, podobne ako mnoho ďalších.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2014 :  10:22:55  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
To že je niekto Žid (katolík, ateista, husita, evanjelik...) vypovedá len o jeho náboženskom presvedčení a nie o tom, či sa bude jednať o hlupáka, múdreho, nenávistného, tolerantného alebo čokoľvek iné.
Pôvodne zaslal jery01 - 09 október 2014 :  07:44:55
nuz niektore (hlavne fundamentalisticke) denominacie vysoko koreluju s specifickymi charaktermi ich clenov (plus politicke, ekonomicke, socialne, etnicke a ine nazory) - tam sa prejavuje tzv "crank magnetism" clovek, ktory veri/hlasa nejaky pochybny nazor velmi pravdepodobne bude hlasat aj dalsie a mnozina tychto nazorov bude mat mnoho prienikov s ludmi podobnymi jemu

toto plati v zlom a aj v dobrom

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jery01

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2014 :  10:31:43  Zobraziť profil  Pridať jery01 do zoznamu priateľov
2guest636 

ako iste, máš pravdu, ak si vyberieš nejakú extremistickú alebo fundamentalistickú skupinu v rámci nejakého presvedčenia/náboženstva/svetonázoru, je tam tá korelácia, o ktorej píšeš.
Ja som odpoveď smeroval skôr všeobecne, na celú skupinu osôb, nakoľko aj zuzankaa sa pýtala všeobecne ("...ja chcem pocut ze nie vsetci zidia maju na nas taky nazor...").

edit: doplnené "alebo"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 15  ~  Člen od: 30 apríl 2014  ~  Posledná návšteva: 16 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2014 :  13:11:59  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
...ak si vyberieš nejakú extremistickú fundamentalistickú skupinu...
Pôvodne zaslal jery01 - 09 október 2014 :  10:31:43

fundamentalisti nemusia byt zaroven aj extremisti; zisti si ,co je to fundamentalizmus

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jery01

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2014 :  13:33:15  Zobraziť profil  Pridať jery01 do zoznamu priateľov
Zas nebazíruj na slovíčkach... myslím, že ti je jasné, čo som chcel povedať.

OK, extrémista nerovná sa fundamentalista... Tak opravujem na "... extrémistickú alebo fundamentalistickú..." Môže byť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 15  ~  Člen od: 30 apríl 2014  ~  Posledná návšteva: 16 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuzankkaa1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2014 :  22:50:39  Zobraziť profil  Pridať zuzankkaa1 do zoznamu priateľov
citujem este dnesny príspevok od toho pana co tak nenavidi krestanov:

"nabozenskych fanatikov mam najradsej inkvizíciou do chrumkava ugrilovaných. ako prilohu by som volil hostie potrete bravcovou mastou"

suhlasim s vasimi názormi,ze to je o cloveku,len som mala pocit ze v poslednom case je toho od zidov trochu vela...alebo citam zle prispevky:-)musim prejst na nieco lahsie ako sport alebo co:-)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 30 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 02 október 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2014 :  20:03:18  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
A dalšia politička, ktorá bez príčiny nenávidí Cirkev.
http://www.lifenews.sk/content/monika-beňova-na-fb-mám-rada-modrú-farbu-nenávidím-cirkev

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ivanaku

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2014 :  18:01:40  Zobraziť profil  Pridať ivanaku do zoznamu priateľov
V kazdom nabozenstve sa najdu ludia co rozsiruju nenavist, velka vacsina vsak tuto nenavist nezdiela a to je podstatne. Ako vzdy plati, ze neteba hadzat vsetkych do jedneho vreca...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 02 november 2014  ~  Posledná návšteva: 06 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2015 :  17:56:02  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
Vlastne chleba vo vajíčku

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Hrozba tretej svetovej vojny Téma Next Topic: Protesty proti homo a pod. - ajtak prehráte!  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06