Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma
Strana: z 8

Reconquistador

Stav: offline

Odoslaný - 07 november 2014 :  23:15:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Rekonquistador, čo vám na to povedať. V slovenskom preklade je veľký učenci. V zahraničnom neobyčajný učenci. Ak nerozumiete že sa myslí pod tým to isté tak to je smutné. Choďte na váš objav upozorniť tých, ktorí to prekladali a poučte ich.

Ja som dal latinský text pre poukázanie toho, ako veľmi sa chytáte tých slov, hoci bolo jasné, že to nieje originálny text. A že sa tým nemyslí niečo úplne iné a že to aj tak vnímam je z môjho príspevku jasné (azda každému okrem vás).

citácia:
Čo sa týka Akvinského, aj to som dokázal. Pre vás sú však isté dôkazy až príliš veľkým sústom aby ste im zjavne porozumel. Ak vyhlásil pápež filozofiu Akvinského za jedinú pravú, alebo za oficiálnu filozofiu katolíckej církvi ak chcete. Tak vlastne hovorí, že katolíci majú myslieť tak ako Akvinský a tento typ myslenia si majú osvojiť. No a ak Akvinský uvažoval takým spôsobom, že pohanský Bohovia museli byť teda anjelmi tak vy nemáte právo hovoriť, že sa mýlil. Lebo na to prišiel tým myslením, tým spôsobom, ktorý bol vyhlásený pápežom za pravdivý a z princípu sú aj jeho pravdy pravdivé. A vy sa s tým môžete tak akurát zmieriť.

Mýlite sa a už vás na to upozornil aj guest, ktorý hoc neverec tu píše lepšie, než vy, čo sa tu hráte na katolíka - pápežská neomylnosť sa týka len viery a mravov. Nie filozofie. A hoci sv. Tomáš Akvinský využíval svoju filozofiu aj vo veciach miery a mravov, tak to neznamená, že môže byť jeho filozofia pápežom neomylne prehlásená za neomylnú aj so všetkým, na čo pomocou nej prišiel. Filozofia totiž nieje vecou ani viery, ani mravov, je to len nástroj.

Zároveň, sv. Tomáš Akvinský pokiaľ viem netvrdí, že by museli byť anjelmi, ale že môžu byť padlými anjelmi. Ak tvrdíte, že on tvrdil že musia nimi byť, dajte dôkaz. Teda - citát, aj kde v jeho diele je to uvedené.

citácia:
Čo sa týka výroku Piusa - napísal som vám presnú citáciu aj zdroj z ktorého to bolo vyňaté. Teda som si ten výrok ja nevymyslel. Ak s týmto máte problém, tak to nie je môj, ale váš vnútorný problém. A nie ja som zbabelec, napísal som vám, kde sa ja môžem dostať aspoň k tým encyklikám ktoré máte vy. Do teraz ste neodpovedal.

Ja chcem názov tej bully. Ak máte poriadny zdroj z ktorého ste citoval, zaiste sa na ňu bude odvolávať jej názvom. V opačnom prípade je to len JPP...

Ako sa dostať k bulám sv. Pia V som napísal a jednu (Quo Primum) som vám tu aj dal.

citácia:
Čo sa týka výroku o dvojčatách. No ak by mali mať rovnaký osud znamenalo by to, že nemajú slobodnú vôľu a teda by neplatilo tvrdenie Augustína, že hviezdy osud len predpovedajú. Konštelácia planét dáva mnoho darov, mnoho možností, je len na človeku samom ako to využije.

On netvrdí, že hviezdy osud predpovedajú.

citácia:
Mimochodom ten ateistický slovník, čo tak okomentovať ten slovník Karmelitánov. Aj oni si to vymysleli?
Pôvodne zaslal Chodec - 04 november 2014 :  21:36:01

Dajte z neho citát, ktorý by potvrdzoval vašu teóriu o tom, že všetko čo kedy tvrdil sv. Tomáš Akvinský je neomylné.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 08 november 2014 :  08:22:37  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Ja som dal latinský text pre poukázanie toho, ako veľmi sa chytáte tých slov, hoci bolo jasné, že to nieje originálny text. A že sa tým nemyslí niečo úplne iné a že to aj tak vnímam je z môjho príspevku jasné (azda každému okrem vás).

Mýlite sa a už vás na to upozornil aj guest, ktorý hoc neverec tu píše lepšie, než vy, čo sa tu hráte na katolíka - pápežská neomylnosť sa týka len viery a mravov. Nie filozofie. A hoci sv. Tomáš Akvinský využíval svoju filozofiu aj vo veciach miery a mravov, tak to neznamená, že môže byť jeho filozofia pápežom neomylne prehlásená za neomylnú aj so všetkým, na čo pomocou nej prišiel. Filozofia totiž nieje vecou ani viery, ani mravov, je to len nástroj.

Zároveň, sv. Tomáš Akvinský pokiaľ viem netvrdí, že by museli byť anjelmi, ale že môžu byť padlými anjelmi. Ak tvrdíte, že on tvrdil že musia nimi byť, dajte dôkaz. Teda - citát, aj kde v jeho diele je to uvedené.

Ja chcem názov tej bully. Ak máte poriadny zdroj z ktorého ste citoval, zaiste sa na ňu bude odvolávať jej názvom. V opačnom prípade je to len JPP...

Ako sa dostať k bulám sv. Pia V som napísal a jednu (Quo Primum) som vám tu aj dal.

On netvrdí, že hviezdy osud predpovedajú.

Dajte z neho citát, ktorý by potvrdzoval vašu teóriu o tom, že všetko čo kedy tvrdil sv. Tomáš Akvinský je neomylné.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 07 november 2014 :  23:15:05

1. Že to nie je originálny text je hádam jasné každému, Augustín nebol slovák. Vy ale jeho text vysvetľujete inak, tak ako nesúvisí s jeho ďalšími myšlienkami.

2. Vaša druhá odpoveď. Pojednania o Anjeloch sú otázkou viery. A áno filozofia je len nástroj, to som písal už ja vyššie, neviem prečo tá vaša potreba opakovať to. Nástroj na dochádzaniu k určitému poznaniu a to aj poznaniu týkajúceho sa viery a v tom prípade platí neomylnosť pápeža. Už 10 krát vám to píšem a vy stále nechápete. V tomto prípade je teda jedinečná filozofia tomizmus povýšená na nástroj myslenie katolíkov!

3. A aký je v tom rozdiel, že netvrdí že by boli anjelmi, ale že by mohli byť padlými anjelmi? Uvažujete vy vôbec? Naštudujte si jeho dielo poriadne, vy sa tu hráte na tých, ktorí vedia o vlastnej viere všetko a ja som tu ten kto tu mele podľa vás nezmysli. Logika ktorú ste použil je asi nasledovná ako príklad:

Ja budem tvrdiť, že niekde nejaká planéta je celá z ohňa- niečo ako hviezda a budem tvrdiť, že niekto významní povedal že by mohla mať 1M stupňov. Následne vy budete tvrdiť, že nie je z ohňa. Chvíľku sa budme hádať a potom vy prídete s tým, že ako sa ja hrozne mýlim, lebo tá naša diskutovaná planéta nemá 1 M stupňov, ale len nejakých 800K stupňov!!!

3. Dal som tam zdroj z ktorého ten citát pochádza, viac vám dať neviem. Takže môžete si to považovať za JPP, ale to je veľmi veľmi plytke, zvlášť keď ste veriaci ...

4. Keď budem mať čas prejdem si diskusiu s vami poriadnejšie, pripúšťam, že som to mohol prehliadnúť, ale ak som to prehliadol tak len preto, lebo to nebolo pravdepodobne poriadne vidieť.

5. Nie on netvrdí, že hviezdy predpovedajú, hovorí, že to tvrdia iní a preto ich nazýva veľkými, neobyčajnými učencami. Pretože si uvedomujú rozdiel medzi predpovedaním, plným určovaním a vplyvom Boha ktorý stojí ešte nad hviezdami.

6. Viete začínam si zvykať na to, že keď niekto nepríde a lopatisticky vám niečo nenaservíruje na podnos, nevezme to do ruky, nezaloží vám podbradník, neusadí vás do detskej stoličky, a nevloží vám niečo priamo do úst tak vy nie ste schopný dôjsť na vyplývajúce veci sám.
Povedzte mi radšej VY čo všetko je z výrokov Akvinského omlyné a potom si to prepošlite kľudne aj teológom do Vatikánu.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 08 november 2014 :  10:07:59  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Povedzte mi radšej VY čo všetko je z výrokov Akvinského omlyné a potom si to prepošlite kľudne aj teológom do Vatikánu.
Pôvodne zaslal Chodec - 08 november 2014 :  08:22:37

napr vsetkych jeho 5 dokazov existencie boha je chybnych (logicky aj fakticky) a o tom sa vedelo uz v dobe ked ich formuloval

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Odoslaný - 08 november 2014 :  19:01:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
1. Že to nie je originálny text je hádam jasné každému, Augustín nebol slovák. Vy ale jeho text vysvetľujete inak, tak ako nesúvisí s jeho ďalšími myšlienkami.

Vysvetlil som ho v kontexte, v akom ho písal. Nie ako vety vytrhnuté z kontextu, ktoré potom môžu dať úplne iný význam jeho dielu, čo vy robíte.

citácia:
2. Vaša druhá odpoveď. Pojednania o Anjeloch sú otázkou viery. A áno filozofia je len nástroj, to som písal už ja vyššie, neviem prečo tá vaša potreba opakovať to. Nástroj na dochádzaniu k určitému poznaniu a to aj poznaniu týkajúceho sa viery a v tom prípade platí neomylnosť pápeža. Už 10 krát vám to píšem a vy stále nechápete. V tomto prípade je teda jedinečná filozofia tomizmus povýšená na nástroj myslenie katolíkov!

Nie, na toto sa pápežská neomylnosť nevzťahuje.

citácia:
3. A aký je v tom rozdiel, že netvrdí že by boli anjelmi, ale že by mohli byť padlými anjelmi? Uvažujete vy vôbec? Naštudujte si jeho dielo poriadne, vy sa tu hráte na tých, ktorí vedia o vlastnej viere všetko a ja som tu ten kto tu mele podľa vás nezmysli. Logika ktorú ste použil je asi nasledovná ako príklad:

Ja budem tvrdiť, že niekde nejaká planéta je celá z ohňa- niečo ako hviezda a budem tvrdiť, že niekto významní povedal že by mohla mať 1M stupňov. Následne vy budete tvrdiť, že nie je z ohňa. Chvíľku sa budme hádať a potom vy prídete s tým, že ako sa ja hrozne mýlim, lebo tá naša diskutovaná planéta nemá 1 M stupňov, ale len nejakých 800K stupňov!!!

Padlý anjeli sú Satan a tí, čo zradili spolu s ním. Takže žiadny archanjel Michal, Gabriel, či Rafael. Tí ostali verný Bohu a medzi padlých anjelov teda nepatria. Toto vlastne poukazuje na to, že uctievate padlých anjelov a môžte byť prirátaný k satanistom...

citácia:
3. Dal som tam zdroj z ktorého ten citát pochádza, viac vám dať neviem. Takže môžete si to považovať za JPP, ale to je veľmi veľmi plytke, zvlášť keď ste veriaci ...

Takže ten zdroj nemáte ani vy. To znamená, že jedna pani povedala, že jedna ďalšia pani povedala... To, že to takto beriem nieje plytké, ale rozumné. Na čo s tým márniť čas? Nemám k tomu absolútne žiaden dôvod.

citácia:
5. Nie on netvrdí, že hviezdy predpovedajú, hovorí, že to tvrdia iní a preto ich nazýva veľkými, neobyčajnými učencami. Pretože si uvedomujú rozdiel medzi predpovedaním, plným určovaním a vplyvom Boha ktorý stojí ešte nad hviezdami.

Takže už konečne priznávate, že to on netvrdí. Máte tam však ďalší katastrofálny omyl... nenazýva ich neobyčajnými učencami preto, že mali taký názor...

citácia:
6. Viete začínam si zvykať na to, že keď niekto nepríde a lopatisticky vám niečo nenaservíruje na podnos, nevezme to do ruky, nezaloží vám podbradník, neusadí vás do detskej stoličky, a nevloží vám niečo priamo do úst tak vy nie ste schopný dôjsť na vyplývajúce veci sám.
Pôvodne zaslal Chodec - 08 november 2014 :  08:22:37

A prečo by som mal niekomu preposielať niečo tak samozrejmé? Neomylnosťou sú v Cirkvi obdarený len pápeži, aj to len za určitých presne stanovených podmienok. Žiadny mních neomylnosťou obdarovaný nebol, ani sv. Tomáš Akvinský.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 09 november 2014 :  09:17:11  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
[
Vysvetlil som ho v kontexte, v akom ho písal. Nie ako vety vytrhnuté z kontextu, ktoré potom môžu dať úplne iný význam jeho dielu, čo vy robíte.

Nie, na toto sa pápežská neomylnosť nevzťahuje.

Padlý anjeli sú Satan a tí, čo zradili spolu s ním. Takže žiadny archanjel Michal, Gabriel, či Rafael. Tí ostali verný Bohu a medzi padlých anjelov teda nepatria. Toto vlastne poukazuje na to, že uctievate padlých anjelov a môžte byť prirátaný k satanistom...

Takže ten zdroj nemáte ani vy. To znamená, že jedna pani povedala, že jedna ďalšia pani povedala... To, že to takto beriem nieje plytké, ale rozumné. Na čo s tým márniť čas? Nemám k tomu absolútne žiaden dôvod.

Takže už konečne priznávate, že to on netvrdí. Máte tam však ďalší katastrofálny omyl... nenazýva ich neobyčajnými učencami preto, že mali taký názor...

A prečo by som mal niekomu preposielať niečo tak samozrejmé? Neomylnosťou sú v Cirkvi obdarený len pápeži, aj to len za určitých presne stanovených podmienok. Žiadny mních neomylnosťou obdarovaný nebol, ani sv. Tomáš Akvinský.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 08 november 2014 :  19:01:07

1. Nie nevysvetlil ste, vysvetlil ste ho v kontexte ako chápete svetu vy. Vaše myslenie a to o čom si myslíte, že je pravda sa následne snažíte vtlačiť do Augustínových vyhlásení.

2. Unavuje ma už na čo sa pápežská omylnosť a neomylnosť vzťahuje vo vašom podaní. Napíšte pápežovi, že to bol omyl vyhlásiť Tomizmus za oficiálnu filozofiu cirkvy, lebo ste tu ešte vy, a vy máte pre kresťanstvo pripravenú ďaleko lepšiu filozofiu. Ak bol T. Akvinským najväčším kresťanským filozofom všetkých čias, tak tým, že tu vypisujete v čom všetko sa v otázkach ducha, viery mýlil vlastne znižujete jeho významnosť a robíte z neho bežné kresťana. Zas sa vám opýtam to isté. KTO STE VY?!

3. Tak si to zhrňme, najprv popierate, že s planétami anjeli nie sú. Následne, že to sú, ale len zlý anjeli démoni a následne máte ešte gule mne hovoriť ako sa mýlim? Človeče ste smiešny. Vy si ani len neuvedomujete, čo ste všetko priznal a že už dávno nie ste v pozícii vykladať, že som tu ja ten kto sa mýli.

4. Zdroj mám, je ním citácia z danej knihy. Prestaňte zavádzať.

5. Zdá sa vám, že ja niekde priznávam, že Agustín to myslel inak ako to interpretujem? Ale choďte. Aký má pohľad na túto vec Augustín je ľahko pochopiteľné z toho, že tou vetou o veľkých učencoch im vlastne vyjadruje ÚCTU a to, že hviezdy sa podieľajú na našom osude, ale neriadia ho fatálne je preňho samozréjmosťou. To len vy tam stále vidíte bubáka, vášho bubáka materializmu a tmy a vkladáte ho do úst Augustína.

6. No len prepošlite a zistite, že to asi tak samozrejme nie je. Celá táto diskusia z vašej strany je len o tom, ako sa Akvinský mýlil, ako Augustín tvrdí niečo čo netvrdí, o vami vymyslených omyloch v prekladoch, ktoré nekorešpondujú s ďalším poznaním. Hovorím, napíšte im, lebo vy ste vlastne mudrc všemudrc, verím že vás vyhlásia za svätého. Neodopierajte si.

Guest, vaša odpoveď, no veľmi som sa pobavil. Vaša odpoveď vlastne znamená, že za oficiálnu filozofiu cirkvi bol vyhlásený nepodarok

No a ešte snáď dodám k tomu označeniu mňa ako satanistu. Prečítajte si tému o Perzskej ríši a Ahura-Mazdaovi hlavnom Bohu tamojšieho panovníka, ktorého nasledoval a ktorý mu prikázal prepustiť Židov. Sami Židia hovoria, že to bol archanjel Michael. Na to netreba už ani len rozvinuté duchovné vnímanie, na to stačí poukladať vedľa seba fakty.

Vy ste Rekonquistador PODVODNÍK uvrhnutý do tmy. Je vašou povinnosťou učiť sa chápať Akvinského a jeho spôsob myslenia a osvojovať si ho. Táto povinnosť vám bola nadiktovaná tým, že bola vyhlásená jeho filozofia za oficiálnu filozofiu cirkvi. Ktokoľvek myslí inak, prestáva byť katolíkom!!! Už som vám písal, NIKTO z vás tu na fóre nie je katolíkom. To čo tu predvádzate k sebe je len divadlo. Viď poutníkové navzájom sa vyvracajúce tvrdenia, viď vaše obvinenie Kokim, že podkopávete učenie cirkvi, viď vaše vyhlasovanie všetkého za omyl, viď Kokiho materialistická Biblia ktorú má doma na polici.

To je skutočná pravda o vás a vlastne aj o pápežovi lebo vyhlásil, že verí materialistickému výkladu vzniku sveta! Po tomto môžu už len muchy v maštali veriť, že má dar vidieť duchovné svety a komunikovať s Bohom. On totižto týmto vyhlásením BOHA ZAPREL! Skutočne veriaci teda nemá na výber, len vyhlásiť vzburu a prestať takéhoto človeka nasledovať. Už sa tu na fóre z toho všetci smejú - viď Saxsax a iní. Váš najvyšší predstavený vám vlastne vrazil dýku do chrbta.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 09 november 2014 :  12:18:55  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
To je skutočná pravda o vás a vlastne aj o pápežovi lebo vyhlásil, že verí materialistickému výkladu vzniku sveta! Po tomto môžu už len muchy v maštali veriť, že má dar vidieť duchovné svety a komunikovať s Bohom. On totižto týmto vyhlásením BOHA ZAPREL! Skutočne veriaci teda nemá na výber, len vyhlásiť vzburu a prestať takéhoto človeka nasledovať. Už sa tu na fóre z toho všetci smejú - viď Saxsax a iní. Váš najvyšší predstavený vám vlastne vrazil dýku do chrbta.
Pôvodne zaslal Chodec - 09 november 2014 :  09:17:11
to bude tym, ze ako plynie cas a napreduje nase poznanie, sa vnimanie cirkvi vzdaluje od vnimania racionalnejsiej casti ludstva; urcity cas bolo mozne mat zavrete oci a ignorovat fakty, no skor ci neskor sa musela dosiahnut hranica, ked nazory cirkvi uz boli tak neudrzatelne, ze musela prist naprava ak cirkev nechcela byt uplne zosmiesnovana a stratit tvar

povodny GUEST635

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 09 november 2014 :  17:36:17  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
to bude tym, ze ako plynie cas a napreduje nase poznanie, sa vnimanie cirkvi vzdaluje od vnimania racionalnejsiej casti ludstva; urcity cas bolo mozne mat zavrete oci a ignorovat fakty, no skor ci neskor sa musela dosiahnut hranica, ked nazory cirkvi uz boli tak neudrzatelne, ze musela prist naprava ak cirkev nechcela byt uplne zosmiesnovana a stratit tvar

Pôvodne zaslal guest636 - 09 november 2014 :  12:18:55

A presne kvôli tomu bola duchovná veda zoslaná ľuďom. Pomôcť pravde zaujať jej pravé miesto, ukázať ľuďom cestu a skoncovať s materializmom.

Nechajme znovu hovoriť Štúrovcov:

„U nás sa veda vierou nepošľapáva, ale vyvoláva k života skutkom, ale oslavuje a premieňa vo videnia istoty a pravdy; nám je treba viery pre vedu a vedy pre vieru... Sila tá, ktorá primusí svet uveriť v tie kráľovstvá duchovnie, jediná táto sila leží vo vede; veda stvoruje tých junákov, čo premôžu svet vierou“.

guest636

Odoslaný - 09 november 2014 :  19:07:56  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A presne kvôli tomu bola duchovná veda zoslaná ľuďom. Pomôcť pravde zaujať jej pravé miesto, ukázať ľuďom cestu a skoncovať s materializmom.
Pôvodne zaslal Chodec - 09 november 2014 :  17:36:17
naivita

veda tu nie je pre hladanie pravdy, ale pre hladanie odpovedi na otazky, no poznanie nema strop - ked zodpovies jednu otazku, nasledne sa vynori desat dalsich - veda je sposob myslenia - zatial najlepsi co mame, tvoja "duchovna veda" ju nemoze nahradit pretoze nema ziadne vysledky

povodny GUEST635

Chodec

Odoslaný - 09 november 2014 :  20:03:08  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Práveže má a bude ich mať ešte viac ... bude kráčať popri tej tradičnej a naprávať to čo bude interpretovať nesprávne.

guest636

Odoslaný - 10 november 2014 :  06:01:45  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Práveže má a bude ich mať ešte viac ... bude kráčať popri tej tradičnej a naprávať to čo bude interpretovať nesprávne.

Pôvodne zaslal Chodec - 09 november 2014 :  20:03:08

uved zopar tych "vysledkov" :)

uvedom si ze o angelologii palesa skoro nikto mimo ceska a slovenska este poriadne nepocul, a to uz je kolko desatroci "na svete"?

povodny GUEST635

Chodec

Odoslaný - 10 november 2014 :  13:30:11  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Všetko chce čas, ani veda sa nestala vedou zo dňa na deň, chce to ešte viac rozpracovať.
A nezabudni aké je ťažké niekoho presvedčiť o tom, že duchovno je reálne.
Chceš vedieť o tom, kde sa jeho teória ukázala pravdivá, tak si naštuduj jeho knihu.

Zároveň si uvedom aj trend vedy na slovensku. Všade sa šetrí, všetko sa priškrcuje, výskumníci trú na slovensku biedu, až na tých ktorí robia komerčne zameraný výskum v súkromných firmách.

A hádaj čo nám teda ostane bez financií na výskumy. Iba sa s najväčšími výskumami oboznamovať a ostať možno tak na chvoste. A preto sú Slováci v podstate odsúdení na to, aby pracovali s výsledkami iných a zostanú len metaanalýzi. A tak sa vlastne dopracujeme k už uvedenému.

,,Nie kto dobre rozlišuje dobre učí, ale kto dobre spája dobre učí".

guest636

Odoslaný - 10 november 2014 :  16:42:31  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Všetko chce čas, ani veda sa nestala vedou zo dňa na deň, chce to ešte viac rozpracovať.
A nezabudni aké je ťažké niekoho presvedčiť o tom, že duchovno je reálne.
Chceš vedieť o tom, kde sa jeho teória ukázala pravdivá, tak si naštuduj jeho knihu.
Pôvodne zaslal Chodec - 10 november 2014 :  13:30:11
niet co rozpracovavat na angelologii, keby na tom nieco bolo uz davno je to vonku; na palesovych "dielach" nie je co studovat

veda nie je o presviedcani, veda je o pozorovani, vyslovovani otazok a davani odpovedi

povodny GUEST635

Chodec

Odoslaný - 11 november 2014 :  09:51:39  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Čítal si Guest ty vôbec jeho dielo, alebo si si len urobil názor na základe iných?

Zostáva ešte predstaviť 2 anjelov - Rafaela a Anaela - anjelov Venuše a Merkúru a tým vysvetliť tajomstvo týchto planét a kruh sa uzavrie. Týchto anjelov však vysvetľovať nebudem, kto chce môže sa niečo o nich dozvedieť z Angelólogie dejín.

Na to, aby som vysvetliť vzťah astrológie a kresťanstva som toho urobil už až moc. Astrológia a kresťanstvo sú spojené ako dve nádoby a kto sa vysmieva astrólógii vysmieva sa teda samotnému kresťanstvu.

Chodec

Odoslaný - 08 marec 2015 :  13:06:05  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

jednoducho nerozumiem tomu, ako je mozne si predstavit hviezdu ako projekciu anjela - kde sa nachadza dany anjel, ktoreho projekciou je nejaka konkretna hviezda?

Pôvodne zaslal guest636 - 07 marec 2015 : 15:44:56

Veľmi zložitú otázku si položil. Ale začni tým, že pri vnímaní fyzikálneho sveta budeš vždy vychádzať z predpokladu, že všetko nehmotné je prejavom duchovne živého. To je základ nastavenia duchovného bádateľa a brána k skutočne pravdivému poznaniu.

Rovnako tak nie je anjel ako anjel. Anjeli sú rôzni a sú podelení podľa svojej podstaty a určitej dokonalosti. Najvyššie sú serafíni a najnižšie sú anjeli. Ale všetko sú to anjeli.

guest636

Odoslaný - 09 marec 2015 :  06:29:11  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
to nebolo ani len priblizenie sa k odpovedi na moju otazku

taky predpoklad mi je cudzi - ja predpokladam, ze existuje iba hmota (a jej formy) a jej prejavy

jednoducho mi napis ako si ty predstavuejs tu projeckciu hviezdy anjelom - zacni s tym co si predstavujes ty pod pojmom "projekcia", "hviezda" a "anjel"

povodny GUEST635

Chodec

Odoslaný - 09 marec 2015 :  07:37:35  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
ja by som začal ale nedá sa mi sem poriadne písať, vyhadzuje mi to, že som sem dal príliš veľa textu a hádže mi to error a to aj keď napíšem dva alebo tri riadky textu. Chce to admina.

guest636

Odoslaný - 09 marec 2015 :  16:26:33  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
ja pockam, pripadne to napis do sukromnej spravy a ja to sem nakopirujem

povodny GUEST635

Chodec

Odoslaný - 09 marec 2015 :  21:30:17  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
A aký to má Guest zmysel, keď viem, že nie si ochotný ani si to len skúsiť predstaviť.

guest636

Odoslaný - 10 marec 2015 :  06:25:26  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A aký to má Guest zmysel, keď viem, že nie si ochotný ani si to len skúsiť predstaviť.

Pôvodne zaslal Chodec - 09 marec 2015 :  21:30:17

toto je bezna taktika/vyhovorka takych ako ty, aby nemuseli odhalit svoj pohlad a predstavy na danu temu

prote mi napis co ty ty predstavujes pod pojmom hviezda - co su tie blikajuce "bodky" na oblohe v noci? co je ten ziariaci "kotuc" na oblohe vo dne?

povodny GUEST635

Azuritko

Odoslaný - 10 marec 2015 :  06:56:18  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Guest, zabil som množstvo príspevkov, aby som z Chodca niečo vytiahol a nepodarilo sa mi to.

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 10 marec 2015 :  09:43:48  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vitaj Azuritko v tejto téme, ktorá je pôvodne reakciou na teba a tvoje posmievanie.

Guest k tým hviezdam, predstavujem si pod nimi presne po fyzikálnej a materiálnej stránke presne to čo ty, no ešte viac po duchovnej stránke.

Čudujem sa inak, že som jediný. Tvorcom sveta je Boh, najprv bol ale svet duchovný, preto všetky nebeské telesá musia byť prejavom duchovných bytostí.

Chodec

Odoslaný - 10 marec 2015 :  09:48:22  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Chcel by som sa ale vrátiť k pôvodnej téme.

Nedávno som čítal zaujímavý blog o anjeloch z ktorého som vydoloval nasledovné poznanie.

Anjel sa po anglicky povie ANGEL. Podľa tohto blogu je toto anglické etymologicky zo slova ANGLE - čiže uhol. Píšem to preto, lebo som v predchádzajúcich príspevkoch písal, že anjeli podľa starých učení stoja na jednotlivých stupňoch zverokruhu. Tieto stupne vytvárajú vrámci kruhu výseky - UHLY. Zdá sa teda, že v pôvodnom názve týchto bytostí v angličtine bol priamo opísaný ich prejav. Teda že stoja na krajoch zemekruhu a pôsobia podľa presne vymeraného času. Nazývali ich teda nie angels, ale ANGLES - teda niečo ako ,,uholníci".
Len znovu potvrdenie starovekej múdrosti. Pravda sa sama znovu a znovu potvrdzuje.

guest636

Odoslaný - 10 marec 2015 :  15:54:44  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Chcel by som sa ale vrátiť k pôvodnej téme.

Nedávno som čítal zaujímavý blog o anjeloch z ktorého som vydoloval nasledovné poznanie.

Anjel sa po anglicky povie ANGEL. Podľa tohto blogu je toto anglické etymologicky zo slova ANGLE - čiže uhol.
Pôvodne zaslal Chodec - 10 marec 2015 :  09:48:22
jasne...zevraj "poznanie" :D cisty a nefalsovany blud je to, a nie poznanie; slovo angel sa do anglictiny dostalo z latinskeho angelos, cize bozi posol; rimania zase tento vyraz prebrali z greckeho ángelos a najstarsi dochovany vyraz je a-ke-ro co je v mykenstine bozi posol/posol sprav

s tou presmyckou ANGEL/ANGLE to nema vobec nic spolocne...rovnako by som mohol argumentovat ze anglicky vyraz GOD (boh) je odvodeny od slova DOG (pes), co je rovnako smiesne

povodny GUEST635

guest636

Odoslaný - 10 marec 2015 :  16:00:56  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Guest k tým hviezdam, predstavujem si pod nimi presne po fyzikálnej a materiálnej stránke presne to čo ty, no ešte viac po duchovnej stránke.
Pôvodne zaslal Chodec - 10 marec 2015 :  09:43:48
co duchovneho moze byt na ziariacej plazmovej guli, uvolnujucej energiu za pomoci fuzie helia za tvorby vodika? - kde v biblii alebo inej podobnej literature sa hviezdy spajaju s duchovnom?

povodny GUEST635

Chodec

Odoslaný - 10 marec 2015 :  20:18:24  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vďaka že si ma Guest opravil s tými anjelmi. Ten príspevok som písal 2x. V prvom som vyslovene napísal, že neviem či sa dá tomu blogu veriť ale ak áno tak to je minimálne zaujímave. Keď som ho ale poslal tak mi to vyhodilo tú chybu čo som ti písal vyššie. Pár krát som to skúšal ale nešlo to. Tak som sa k tomu vrátil neskor a už som tam toto pochybovanie neuviedol.

Každopádne krásna predstava, ale dám na teba.

Čo sa týka tých hviezd odpoviem ti neskôr.

Strana: z 8 Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06