Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma
Strana: z 8

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2014 :  20:42:30  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Chodec tie tvoje domnienky a nedokázané tvrdenia sú smiešne a očividne máš problém pochopiť čítaný text(ako to s Melchizedechom).

Pôvodne zaslal butyl - 04 november 2014 :  18:37:32



Musel som sa zasmiať butyl. Jediný kto tu dával argumenty som bol ja, vy ste všetci len popierali. To, že nevidíš logiku vecí, je len dôkaz toho, že máš naozaj umŕtveného ducha. Ak už niekto vyhlási Augustína za človeka popierajúceho akýkoľvek vplyv hviezd na ľudský osud a celkovo takéto tvrdenia za vymyslené - hoc priamo v texte z ktorého cituje je napísané týmto autorom, že z hviezd sa dá osud iba predpovedať a ten kto si to uvedomuje je veľký učenec, tak potom to nemá zmysel ani len KOMENTOVAŤ. To isté platí pre text ktorý si sem prilepil. Najkrajšie je to, ako si označil Pavlové listy- teda Bibliu za vodu. Toť vaše kresťanstvo.

Ak nerozumieš ani tak lopatisticky napísanej vete ako je: Nižšie sa požehnáva od vyššieho, tak potom to je s tebou márne.

No a aby som neplytval časom na človeka ktorý o to ani len nestojí a vlastne ani nerozumie o čom je reč poďme k tebe GUEST

Čo si napísal o tej hviezde - teda Jupitery. Ja ti za pravdu dávam, že je to do istej miery nepravda, ale na druhú stranu je to do istej miery aj pravda - pozri.

,,Jupiter sa podobne ako Slnko skladá prevažne z vodíka a hélia, v pomere zhruba 5:1 ... Meranie infračerveného žiarenia Jupitera aj priame merania sond Pioneer dokázali, že Jupiter vyžaruje 2,5 krát viacej energie, než koľko jej od Slnka dostáva. Podľa toho není Jupiter čistou planétou, ale skôr nepodarenou hviezdou. Do istej miery môžeme teda hovoriť o dvojhviezde Slnko - Jupiter"
- Grygar, Pittich
Až na to svetlo som sa sekol, ale toto pozorovanie nie je len duchovné, všimli si ho aj materialisti.

Čo sa týka vzniku vlajky únie, je to úplne jedno či to komisia odmietla, alebo neodmietla, vnútorný zmysel zostáva rovnaký, hoc do toho symbolu vtesnali iný význam. Keby navrhli iný symbol, to by bolo odmietnutím v pravom zmysle slova. Symbol ostal. A to čo je zhoda okolnosti, čo ti mám na to povedať, kto rozumie duchovnu na zhody okolností proste neverí. Každý kresťan a aj katolík by mal pri tomto zistení PLESAŤ.

V podstate je to s tým symbolom ako s tou eucharistiou - vymýšľanie kadejakých všakovakých neidentifikovateľných nepociťovatelných ani len duchovne vplyvov a pôsobení. No a keď sa na to pozrieš, začneš rozumieť symbolike, je to zrazu SLNKO. A potom príde veľké čudovanie sa, že ja som tu jediný čo tu vidím slnko. Obrázok bol malý, dobre si sa vyjadril, no nebol jediný. Ten na ktorom je uprostred Slnko čo som se postol si okomentovať zabudol. To som vnímal ako alibizmus z tvojej strany, ale čo už.

A pritom stačí urobiť jednu jedinú vec, aby sme sa rozsúdili. Ráno si privstať, teraz je na to dobrý čas. Počkať si na východ slnka, nájsť si vhodné miesto doma, kde sa to dá v kľude, zavrieť oči a len pociťovať čo sa deje s tvojim vnútrom. To vlievanie vnútorného tepla, energie a svetla a oživovanie a chuť niečo konať a radosť ktorá sa dostavuje. Tak to nemôže poprieť NIKTO!!! To je skutočná eucharistia - vlievanie duševných síl do duše človeka, aby mohla byť cez deň plne vedomá a schopná konať. Kristovo požehnanie. A tak isto platí, pozorovať sa aj vtedy, ako sa stráca naša sila a motivácia konať a bdieť, keď padne noc. TOTO NIKTO POPRIEŤ NEMôžE. Tento radostný vnútorný zážitok často vytiahne aj tých najzaritejších na krásnu prechádzku do parku, alebo na túru.
A už z princípu je popieranie toho, čo som práve napísal demonštráciou vlastnej nevedomosti. Lebo Slnko v istom zmysle slova je od Boha a čo je od Boha je dobré a je tu na to, aby nám to slúžilo a bolo tu pre nás. Radšej sa budú navzájom ľutovať a zdielať, ako prežívajú vnútorné prázdno a tápajú a sú blízko stratenia viery a následne si radia, aby vlastne robili to čo do teraz a bude lepšie. Toto proste jednému nejde do hlavy, chápeš?!

Tu máš teda dôkaz! Duchovno dnešných katolíkov je odtrhnuté od obsahu, pojem je ale obsah nie, je zastreté nevedomosťou a hlavne nepodložené vnútornou skúsenosťou. A tak, či sa nahnevajú alebo nie, je to ich duchovno iba pseudoilúziou. Že je to tak dosvedčujú aj Butylové príspevky. Isto si čítal ako som hovoril o duševnom vplyve slnka a on my povie, či som mal na mysli spálenie oka! Niečo také sa mi proste ešte s nikým v diskusii nestalo a to som diskutoval už s kade kým. Ale aj tí mali toľko chochmesu a povedali: neviem ako to myslíš a radšej takúto hlúposť z úst nevypustili.

Inak čakal som za teba Guest, že okomentuješ ten zákon akcie a reakcie, asi som ťa zle odhadol.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2014 :  21:10:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Tak ešte raz, je tam jasne napísané, že ktorí sa domnievajú, že hviezdy riadia bez Božej vôle. Jasný príklad teda toho, že ho neriadia BEZ BOŽEJ VOLE, ale s ňou. Ak to nechápete, tak to rovno vzdajme!
A neprekrúcajte svojimi výmyslami text - je tam jasne uvedené, že z hviezd SA DÁ TAKÝTO ŽIVOT IBA PREDPOVEDAŤ - nikde nič o žiadnom jednoznačnom popretí ako to tu vy píšete. A títo, ktorí si to uvedomujú sú podľa vyjadrenia sv. Augustína VEĽKÝMI UČENCAMI!!!

No a táto veta ma úplne zabila čítajte so mnou Reconquistador čo ste splodil: To, čo píše o veľkých učencoch - to, že ich nazýva veľkými učencami neznamená, že s nimi vo všetkom súhlasí. V ďalšom texte naviac jasne ukazuje, že ich tvrdenia stoja na vode...
Páči sa mi, ako sa snažíte jeho výrok spochybniť a otočiť na to čo sa vám hodí, ale máte to márne. V texte neukazuje, že ich tvrdenia stoja na vode, lebo hovorí, že osud človeka sa dá z hviezd IBA PREDPOVEDAŤ! Rovnako tak sa mi páči, ako tvrdíte, že nemusí s nimi vo všetkom súhlasiť. Už po druhý krát to tu robíte. Vytvárate si priestor na spochybnenie a ja sa pýtam, kto ste vy, že viete v čom s nimi súhlasí a v čom s nimi nesúhlasí? Lebo napr. ak mi niekto bude tvrdiť, že vznikol život pred 6000 rokmi tak ho nebudem nazývať učenec ale BLÁZON. To isté v podstate platí aj o vplyve hviezd na ľudský OSUD.


Nie, netvrdí nikde, že ho riadia spolu s Božou vôľou. Netvrdí ani, že sa osud človeka dá z hviezd predpovedať, práve naopak, toto tvrdenie odmieta vetou: "Nikto doposiaľ nebol schopný odpovedať, prečo sa stáva, že v živote dvojčiat, v ich konaní, príhodách, zamestnaní, umení, v poctách a ostatných veciach patriacich k všednému životu, ako aj v samej smrti sú také rozdiely, že skôr sa podobajú na seba cudzí ako dvojčence, hoci pri narodení ich delil len veľmi malý časový rozdiel a pri počatí dokonca jedným aktom a v jednej chvíli nadobudli svoje bytie."

Čo sa týka veľkých učencov, len sa chytáte slamky... pozrime sa na vetu v latinčine, teda v oficiálnom texte: "non enim mediocriter doctorum hominum fuit ista sententia", čo sedí dobre s jedným anglickým prekladom: "for this has been the opinion of men of no ordinary learning", teda do slovenčiny: "pretože toto bol názor mužov neobyčajného vzdelania" - isteže, nenazýva ich aj tak hlupákmi, ale to ani nieje potrebné. Nemá za potrebu ich urážať. Stačí, že vyvráti ich názor.

citácia:
Čo sa týka tých zdrojov, to spochybňovanie ktoré ste zvolil je veľmi lacné. Napísal som vám totiž nie DVA ale TRI zdroje. Ten tretí ste akosi opomenul. Čo sa týka spochybňovania ateistického slovníku, prepáčte, ale neusurpujte si právo, že kresťanstvu môže rozumieť len kresťan a nie aj ateista, lebo to by znamenalo, že Guest ani len nechápe o čom sa tu bavíme. Som zvedaví či sa ohradí. Čo je fakt, je fakt tak pre kresťana ako aj pre ATEISTU!
Čo sa týka WIKIPÉDIE áno, nevieme overiť, kto to tam napísal a preto treba brať takéto tvrdenia len veľmi povážlivo. Ale to neznamená, že keď sa nepodpísal, že to nenapísal skutočne niekto, kto sa tomu AJ ROZUMEL! A ak tá mám 2 zdroje, pričom je ich určite viac (lebo už z princípu ak to tvrdí jeden Ateistický slovník, tak to bude tvrdiť zákonite aj iný) tak nemôžete spochybniť ani to vyjadrenie na WIKIPÉDII !!!
Čo sa týka tretieho zdroja, ten ste zámerne premlčal?

Ak máte dokázať, kde a ako s v tejto enciklike tvrdí to čo chcete dokázať (že všetko čo tvrdí sv. Tomáš Akvinský je neomylná pravda), tak použite túto encikliku, nie Ateistický slovník, ani iné zdroje.

citácia:
Inak zaujímavý posun, zhrniem to pre čitateľom, aby to tu mali lopatisticky zhrnuté v skratke asi takto:
1.Najprv sme sa s Rekonquistadorom preli o to, či je výrok o 7 archanjeloch od Piusa pravvdivý, alebo nie.
2.Posunuli sme sa následne ďalej, lebo nás nebolo možné rozsúdiť
Pôvodne zaslal Chodec - 30 október 2014 :  07:54:28


Zbabelec, už sa konečne prebuďte, rozsúdiť nás totiž možné je a potvrdili to tu viacerý ďalší. Prišli ste s výrokom, ktorý by mal byť v nejakej bule a nie ste schopný dať názov tej buly. Smola, je to tvrdenie typu jedna pani povedala...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2014 :  21:15:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Platí neomylnosť pápeža a on vyhlásil tomismus ako oficiálnu filozofiu Cirkvy. A teda platí aj neomylnosť Akvinského. Lebo to čo hovori, jeho odkaz, je tou filozofiou a ním objasnené a zjavené pravdy!
Pôvodne zaslal Chodec - 30 október 2014 :  19:11:41

Neomylnosť platí, ale nijak ste nedokázal, že by mala platiť neomylnosť sv. Tomáša Akvinského... Kde a akými slovami je podľa vás niečo také definované?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2014 :  21:24:03  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Rád by som predsa len pokračoval ešte k tomu JUPITERU.

Už vyššie som písal o tom, že sa medzi Slovanmi Perún-boh bleskov, hromu tešil veľkej úcte a stál v porovnaní s inými bohmi v popredí. Tým, že sem preniklo v minulosti kresťanstvo a asimilovalo množstvo pohanských zvykov sa však vnútorné spojenie s týmto bohom NESTRATILO. To spojenie je tu, zostalo a tento duch - anjel vedie náš národ aj naďalej. A vy toto spojenie neustále potvrdzujete. Rovnako tak duchovná úloha, ktorú tu stále omieľam dokola keď spomínam Štúrovcov - duchovné obrodenie sveta je našim skutočným poslaním!

Hľa naša HYMNA:
\:Nad Tatrou sa blýska,
hromy divo bijú.:
\
\:Zastavme ich bratia,
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.:\


\:To Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo.:\
\:Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.:\


\:Ešte jedle rastú
na krivánskej strane.:\
\:Kto jak Slovák cíti,
nech sa šable chytí,
a medzi nás stane.:\

\:Už Slovensko vstáva,
putá si strháva.:\
\:Hej rodina milá
hodina odbila,
žije matka Sláva!:\


Óda na prejav Boha počasia - Perúna - Jupitera. Priznávanie jeho vplyvu prebudiť náš národ a povolať ho do služby duchu a premôcť neprávosť. A nakoniec žije naša matka SLÁVA! Už v inej téme som vám písal, čo je to svetlo SLÁVY a ako sa dosahuje.

A takto povolávali Štúrovci do služby ducha:
„Unás sa veda vierou nepošľapáva, ale vyvoláva k života skutkom, ale oslavuje a premieňa vo videnia istoty a pravdy; nám je treba viery pre vedu a vedy pre vieru... Sila tá, ktorá primusí svet uveriť v tie kráľovstvá duchovnie, jediná táto sila leží vo vede; veda stvoruje tých junákov, čo premôžu svet vierou“.

Alebo

,,Nič veľkého, nič pekného, nič šľachetného sa nevytvorilo bez obete, len slaboch sa k obetiam naučiť nemôže, ale duša vznešená horí po nich, lebo práve v obetiach svoju silu, svoje panstvo duch ukazuje. Kto žije duchom, v tom žije celý svet a on v celom svete. Po stoletiach driemoty prebudili sa v našich časoch ako na hlas trúby archanjela aj kmene slovanské k duchovnému životu... Otvorte svoje dlho stiesnené srdcia, Slovania, naberte s Božou pomocou odvahy k činom!"

A táto nádherná myšlienka bola zachytená aj inde a všetci ste ňou vnútorne preniknutí a bola vám vštepovaná do hlavy už od útleho detstva tak si to pripomeňme hľa:

Kto za pravdu horí v svätej obeti,
kto za ľudstva právo život posvätí,
kto nad krivdou biednych slzu vyroní,
tomu moja pieseň slávou zazvoní.

Keď zahrmia delá, orol zaveje,
za slobodu milú kto krv vyleje,
pred ohnivým drakom kto vlasť zacloní:
tomu moja pieseň slávou zazvoní.

Kto si stojí slovu: čo priam zhŕkne svet,
komu nad statočnosť venca v nebi niet,
koho dar nezvedie, hrozba neskloní:
tomu moja pieseň slávou zazvoní.

Pán Boh šľachetnosti nebo vystavil,
večné on pre podlosť peklo podpálil,
kto ctí pravdy božskej božské zákony:
tomu moja pieseň slávou zazvoní.


A znovu to svetlo slávy, zákony ducha a duchovná úloha Slovanov. Len si tak hútam, prečo sa táto nádherná pieseň nespieva v kostole počas omše.



Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2014 :  21:36:01  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Rekonquistador, čo vám na to povedať. V slovenskom preklade je veľký učenci. V zahraničnom neobyčajný učenci. Ak nerozumiete že sa myslí pod tým to isté tak to je smutné. Choďte na váš objav upozorniť tých, ktorí to prekladali a poučte ich.

Čo sa týka Akvinského, aj to som dokázal. Pre vás sú však isté dôkazy až príliš veľkým sústom aby ste im zjavne porozumel. Ak vyhlásil pápež filozofiu Akvinského za jedinú pravú, alebo za oficiálnu filozofiu katolíckej církvi ak chcete. Tak vlastne hovorí, že katolíci majú myslieť tak ako Akvinský a tento typ myslenia si majú osvojiť. No a ak Akvinský uvažoval takým spôsobom, že pohanský Bohovia museli byť teda anjelmi tak vy nemáte právo hovoriť, že sa mýlil. Lebo na to prišiel tým myslením, tým spôsobom, ktorý bol vyhlásený pápežom za pravdivý a z princípu sú aj jeho pravdy pravdivé. A vy sa s tým môžete tak akurát zmieriť.

Čo sa týka výroku Piusa - napísal som vám presnú citáciu aj zdroj z ktorého to bolo vyňaté. Teda som si ten výrok ja nevymyslel. Ak s týmto máte problém, tak to nie je môj, ale váš vnútorný problém. A nie ja som zbabelec, napísal som vám, kde sa ja môžem dostať aspoň k tým encyklikám ktoré máte vy. Do teraz ste neodpovedal.

Čo sa týka výroku o dvojčatách. No ak by mali mať rovnaký osud znamenalo by to, že nemajú slobodnú vôľu a teda by neplatilo tvrdenie Augustína, že hviezdy osud len predpovedajú. Konštelácia planét dáva mnoho darov, mnoho možností, je len na človeku samom ako to využije.

Mimochodom ten ateistický slovník, čo tak okomentovať ten slovník Karmelitánov. Aj oni si to vymysleli?

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  06:05:24  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
este na tuto subtilnu polopravdu-pololoz upozornim

je sice pravda ze Arsene Heitz, ktory prisiel s navrhom vlajky, sa inspiroval knihou zjavenia, lenze komisia tuto interpretaciu odmietla a povazuje 12 hviezd ako symbol jednoty a uplnosti, to ze v tej dobe bolo 12 statov v EU je zhoda okolnosti, tak ako aj datum prijatia vlajky

http://www.crwflags.com/fotw/flags/eu!myt.html

Pôvodne zaslal guest636 - 04 november 2014 :  10:34:01



Ako moj brat hovori, ked to je nainternete musi to byt pravda.
V tomto konkretnom pripade ten web, co ste sem skopirovali ma presne taku istu informacnu hodnotu ako chodec. Jeden tvrdi, co si zela aby bola pravda a druhy pr sne tak isto.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  06:12:48  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Čo si napísal o tej hviezde - teda Jupitery. Ja ti za pravdu dávam, že je to do istej miery nepravda, ale na druhú stranu je to do istej miery aj pravda - pozri.
,,Jupiter sa podobne ako Slnko skladá prevažne z vodíka a hélia, v pomere zhruba 5:1 ... Meranie infračerveného žiarenia Jupitera aj priame merania sond Pioneer dokázali, že Jupiter vyžaruje 2,5 krát viacej energie, než koľko jej od Slnka dostáva. Podľa toho není Jupiter čistou planétou, ale skôr nepodarenou hviezdou. Do istej miery môžeme teda hovoriť o dvojhviezde Slnko - Jupiter" - Grygar, Pittich
Až na to svetlo som sa sekol, ale toto pozorovanie nie je len duchovné, všimli si ho aj materialisti.
Pôvodne zaslal Chodec - 04 november 2014 : 20:42:30
termin "nepodarena hviezda" (a nie je to technicky termin, iba hovorovy urceny pre laicku verejnost) je pouzivany pre substelarne objekty, a to su hnedi trpaslici, kori ciastocne generuju energiu za pomoci jadrovej fuzie

kazdy objekt vo vesmire vznika rovnakym mechanizmom - zhlukovanim hmoty z akrecneho disku v dosledku gravitacie a cim je objekt hmotnejsi tym viac lahkych plynov (helium a vodik) dokaze nazbierat a udrzat - preto maju plynne obry pevne jadro a okolo nich mohutny obal z vodika a helia, podobne ako slnka, to lae neznamena ze patria co i len do vzdialene si podobnej skupiny objektov - este raz opakujem, hviezdy su definovane prebiehajucou jadrovou fuziou, to nenajdes u ziadnej planety

mimochodom, ked uz tak lpies na dvojhviezde v SS, coho je to analogiou v tvojom nabozenstve? ved to je monoteisticke, kto by mal predstavovat tu druhu hviezdu? keby si mal na mysli svatu trojicu, musel by si hladat este jednu hviezdu v SS...


citácia:
Inak čakal som za teba Guest, že okomentuješ ten zákon akcie a reakcie, asi som ťa zle odhadol.
Pôvodne zaslal Chodec - 04 november 2014 :  20:42:30
nuz otazka na teba by bola - ak je boh prvotnym hybatelom, kto uviedol do pohybu jeho? a ty mozes odpovedat iba tak ze sa uchylis k "special pleading" argumentu, co ja oznacim ako logicky neakceptovatelne a diskusia sa skonci

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  06:20:08  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ako moj brat hovori, ked to je nainternete musi to byt pravda.
V tomto konkretnom pripade ten web, co ste sem skopirovali ma presne taku istu informacnu hodnotu ako chodec. Jeden tvrdi, co si zela aby bola pravda a druhy pr sne tak isto.

Pôvodne zaslal Mato - 05 november 2014 :  06:05:24

nuz ja som aspon postol zdroj odkazujuci na realny rozhovor a realne myslienkove postupy tvorcu vlajky, chodec postoj iba jeho domnienku ze na to "lisiacky prisli zakladatelia EU" co je zjavna nepravda, pretoze napad z hviezdami prisiel od jednotlivca co nemal nic spolocne so zalozenim EU

mne je jasne ze v symbolike vlajky EU moze kde kto vidiet nabozensku symboliku, lenze oficialna interpretacia hovori nieco ine

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  06:29:25  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Čo sa týka Akvinského, aj to som dokázal. Pre vás sú však isté dôkazy až príliš veľkým sústom aby ste im zjavne porozumel. Ak vyhlásil pápež filozofiu Akvinského za jedinú pravú, alebo za oficiálnu filozofiu katolíckej církvi ak chcete. Tak vlastne hovorí, že katolíci majú myslieť tak ako Akvinský a tento typ myslenia si majú osvojiť. No a ak Akvinský uvažoval takým spôsobom, že pohanský Bohovia museli byť teda anjelmi tak vy nemáte právo hovoriť, že sa mýlil. Lebo na to prišiel tým myslením, tým spôsobom, ktorý bol vyhlásený pápežom za pravdivý a z princípu sú aj jeho pravdy pravdivé. A vy sa s tým môžete tak akurát zmieriť.
Pôvodne zaslal Chodec - 04 november 2014 :  21:36:01
clovece nikto nema patent na pravdive a neomylne tvrdenia, vzdy musia byt konfrontovane so skutocnostou, a ked nesedia, tak mozu byt vyhlasene za pravdive aj samotnym bohom, no aj tak budu nepravdive, pravdivost/nepravdivost sa neurcuju autoritami, ale pozorovanim ci su v zhode s realitou; vonkasiemu svetu (tj mimo katolickej cirkvi) je suma fuk co papez vyhlasi hoc aj ex cathedra

akvinskeho tomizmus, nie je v modernej vede pouzitelny ako nastroj na ziskavanie poznania (vlastne ani v dobe akvinskeho nebol vid jeho styri biedne "logicke" dokazy existencie boha); akvinskeho tomizmus a scholastika su dobre jedine na slovickarenie a hranie sa s definiciami

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  12:24:00  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
no, po poslednych vyhlaseniach papeza o evolucii, vyvoji cloveka a podobne sa zda, ze i Boh sa prisposobuje, uci sa.... aby prezil


ake usmevne mi teraz pridu myslienkove pochody vsetkych tych, co sa tu zaoberali, ci utocili proti evolucii, vyvoju cloveka, co tak tvrdo obhajovali povod cloveka z hliny ... hada co rozprava ....


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  13:01:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Vyborny postreh, len skoda, ze s nespravnym zaverom.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  17:22:57  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vieš Saxax, ja som tu tému o evolúcii na kréde videl. Ide o to, že viacerí tam nechceli uveriť, že sú z opice alebo naopak. Je aj iná teória evolúcie o ktorej v celej tej diskusii nepadla ani zmienka a to je smutné a mnohí z vás tu, ak vôbec niekto, nemáte o nej ani len šajn. Zvlášť preto je to smutné, lebo samotný pápež vyhlásil, že verí materialistickej teórii. A to je naozaj desivé.

Čo sa týka teba Guest. To tvrdenie o dvojhviezde nie je moje, je to z tej citácie čo som ti poslal. Necháp to ako moje tvrdenie. Tá citácia je na podloženie vnímania toho, čo je v duchovne. Tieto dve bytosti ktoré som opísal sú si veľmi blízke a v istom zmysle podobné a stojace pri sebe a podobnosti sa dajú nájsť aj v materiálnom svete. Toť vše.

Čo sa týka dvojhviezdy (teraz už vieš ako som to myslel) nikde nie je reč o dvojhviezde ako dvojici proti často spomínanej Božej trojici. Tu sa nebavíme o Božej trojici. Bavíme sa tu o 7 anjeloch stojacích pred Božou velebou aj skrze ktorých riadi svet a svetové dejiny. Boh je od nich ešte ďaleko ďaleko vznešenejší a vzdialenejší.

Čo sa týka neomylnosti pápeža. Ja som ju nevyhlásil. Cirkev cez jezuitov vyhlásili túto dogmu. Pre teba to teda neplatí, ale pre katolíkov je to zavezujúce tvrdenie ako pre nás všetkých gravitácia. A ak raz vyhlásil filozofiu Tomizmu za oficiálnu, alebo jedinú pravú filozofiu cirkvi a vyčítal, že si majú osvojiť myšlienky T. A. tak jednoducho nemôže prísť nejaký Rek. a tvrdiť, že Tomáš sa mýli a tvrdiť to, kedy mu to práve napadne a kedy sa mu to hodí. Lebo osvojiť si tomizmus znamená v podstate výzvu na katolíkov osvojiť si jeho myšlienkové pochody. Ak by vyzýval na osvojenie materialismu napríklad, tak z princípu by si mali osvojiť myšliekové pochody vedúce vždy k jednému, že duchovno neexistuje. A ak máš raz osvojené určité myšlienkové pochody tak jednoducho by si mal dochádzať zhruba k rovnakým záverom.
Keď ťa naučím nejaké matematické zákony tak ak budú postupovať v súlade s metódou dôjdú aj viacerí k rovnakému záveru pri tých istých premenných. A ak to od Akvinského nebola pravda, cirkev mala do dnes dosť času jeho dielo si naštudovať a prehlásiť aj iné tvrdenia za mylné, nie len to o nepoškvrnenom počatí. O tomto oficiálne nikde nič.

Maťo kde ja tvrdím čo si želám? Napíš to skôr Rekonquistadorovi, ktorý sa ani len neštíti napísať, že sa chytám jedinej vety z textu ako slamky. Konkrétne o tých veľkých učencoch. Pritom som ja uvádzal celý text, lebo som ho celý vytučnil. Túto vetu som vypichol ako päsť na oko, k jeho odmietavému tvrdeniu. On mne nevypichol vetu, ktorá by jednoznačne popierala!!! Následne si dovolí vyhlásiť preklad knihy za mylný (to síce môže ale nie tak, že to nebude dávať vnútornú logiku s celým textom) - ako sa mu to hodí.
Prečo ho nenapomenieš, že spochybňuje preklad tejto knihy za ktorým stoja určitý ľudia, určité kapacity, ktoré strávili nad poctivým prekladom viac času ako on za život tu na fóre? To ti nevadí? Rovnako tak som ho upozornil, že vysvetľuje fakty tak, ako logicky následne nesúvisia s ďalšími tvrdeniami toho istého človeka.

Lebo to čo on robí je ako keď by napr. nejaký človek, vyznávajúci čistotu a vzdanie sa sexu s opačným pohlavím, napísal knihu o čistote, o zdržanlivosti o vyhýbaní sa pokušeniu, o udržiavaní odstupu od žien a zvodu a tu príde nejaký samozvaný odborník (on) a následne vloží do takéhoto textu napr. ale využite každú príležitosť na kur...nie sa aj s 4 ženami na raz a potom znovu následne by išla zase veta o tom ako s treba ženám vyhýbať a chrániť si cudnosť. A on ešte vyhlási, že nie tak to myslel, ale tak ako to hovorí ním jedna pokrútená veta tak tak treba text autora chápať.

A keď ani to nepomôže, začne tvrdiť, že je zlý preklad, potom zas, že ateista sa nemôže vyjadrovať k otázke kresťanskej viery a keď ani to, zas že nie je relevantý zdroj a dokolečka dokola.

Guest sa voči tomu tvrdeniu o ateistoch aspoň dokázal ohradiť.

Ešte snáď mi napadá, už ste si niekto vyskúšal to cvičenie pri východe slnka? Mali ste niekto odvahu pozrieť pravde do oči a cítiť na vlastnej duši o čom je vôbec reč?

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  17:31:40  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Ak dovolíte, budme ešte reagovať hlavne na Rekonquistadora. V jednej z reakcii mne napísal niečo v takom zmysle, že podriaďujem udalosti nejakým dátumom vycucaným z prsta. To vôbec nie. Vychádzajú z predpovede, ktorá ako sa ukazuje má čosi do seba a na základe ktorej sa podarilo vypočítať aj ďalšie časy.

Tým, že sú tieto termíny záväzné sa teda aj mnou prezentovaná teória stáva vnútorne zraniteľnou. Lebo teraz je možné už podľa niečoho túto teóriu posudzovať. A teda ak nebude spĺňať samú seba tak sa skôr či neskôr nutne sama vyvráti. Napr. tak ako sa vyvrátili proroci predpovedajúci konce sveta už aj pomaly na 3 dátumy s istotou nie 100% ale milióna %. A to nie len pri predikcii, ale aj pri retrodikcii.

A termíny boli vypočítané už dávnejšie a veci ktoré sa objavujú - poznatky, ale aj udalosti ktoré sa dejú neustále túto teóriu len potvrdzujú. A to či už smerom do zadu, alebo do predu.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2014 :  22:03:10  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vráťme sa teraz k rokom ktoré som prilepil už vyššie a poďme si predstaviť ďalšieho zo 7 vznešných duchov stojacích pred božou velebou - Saturna - Orifiela - Mojou šijou je Boh- vodcu na čele 7 neba, chóru TRÓNOV.

Tróny sú najnižšou z najvyššej trojice anjelov ktoré hľadia Bohu priamo do tváre a vykonávajú Božie rozhodnutia. Sú prezývaný aj duchmi vôle. Tieto inteligencie sú opisované ako: pevné a nehybné; ich hlavnou cnosťou je pevnosť a stálosť. Aeropagita hovorí, že stoja ,,nepohnutí, bez najmenšieho zakolísania".
Podľa T. Akvinského ,,majú tróny za úlohu rozvažovať a vykonávať Božie súdy, napĺňať Božiu Spravodlivosť ... Sú napriek svojej obrovskej moci nanajvýš pokorní a táto vlastnosť im dovoľuje vykonávať Spravodlivosť s dokonalou objektivitou, nestrannosťou, bez najmenšej prímesi osobných ambícií a pýchy. Pretože sú živými symbolmi Božej autority a majestátu, nazývajú sa Tróny a majú ako jeden zo svojich symbolov symbol trónu".
Hebrejský názov týchto anjelov je ofanim a galgalim, čo znamená kolesá, lebo Ezechielovi sa vo videní zjavili ako horiace kolesá plné očí a tak ich znázorňujú aj umelci (Ezechiel 1:13-19).



Z histórie vieme povedať, že sa toto Božstvo pripodobňuje nasledovne.
Grécky - Kronos
Rímsky - Saturn
India - Šani
Inkovia - Hauča
čínsky - Thcu sing
japonsky - Dosei
Egypt - Ptah
Kanaánci - El
Kartáginci - Baal Hammon
Biblia - El
Mezopotámia - Nnurta, Ningirsu, Ninib
Etruskovia - Satres

Tento boh stojí v postavení presne proti Slnku. ,,Jeho vláda nastávala pri smrti Slnka" alebo egyptské poznanie - ,,Nech žije Re, nech zhynie korytnačka!"
Kým Saturn stojí proti Slnku, stojí po boku Mesiaca. Spomeňte si čo som písal o Gabrielovi - archanjelovi Mesiaca. Saturnský bohovia majú často za manželky lunárne bohyne. Saturn - manželka Ops, Kronos - manž. Rhea, Ningirsu - Bau, Hammon - Tanit. El-ovou družkou je Ašéra. Vštky sú bohyne materstva a plodnosti.
Vráťme sa k židom, lebo za Jeremiáša Židia prinášali obetiny ešte stále kráľovnej nebies (Mesiacu, 7:18)
18 Deti zbierajú drevo a otcovia zapaľujú oheň, ženy však zarábajú kvas na koláče pre kráľovnú nebies. A lejú nápoje cudzím bohom, len aby ma urazili.
Tu sa nám začína ukazovať ďalšie zajímavé zistenie. Jahve boh mesiaca vytlačil pôvodného boha Židov ktorým bol El. Názor, že Židia boli uctievačmi Saturna bol rozšírený aj v Antike a hovorilo sa mu ,,hviezda Židov". Preto je svätým dňom židov Sobota - Saturnday. O tomto svečí aj prorok Ámos keď hovorí Izraelcom (5:26):
,,26 Lež nosili ste stan svojho Molocha a Kaivana, svoje modly, hviezdu svojich bohov, ktoré ste si spravili. 27 Nuž odvediem vás do zajatia za Damask," hovorí Pán; Boh zástupov je jeho meno."
Meno Kaivan (stály,pevný, vytrvalý) je aj v pôvodných Bibliách, meno Moloch je náhradou za slovo Sikkút. Čo znamená v hebrejčine ohavnosť, je to však zmenený tvar od slova Sakkut. Povšimnime si ten Damašk - mesto v Sýrii. Tieto slová sú prebrané zo týchto tamojších jazykov a znamenajú mená Saturna! Porovnaj TU (je to síce knižnica strážnej veže, ale podobné tvrdenia sú aj v iných zdrojoch ktoré sa dajú nájsť na nete v angličtine, nemčine atď). Saturn je teda týmto hviezdnym Bohom!

Ako sa znázorňoval boh Saturn na maľbách? Ako starec so šedinami a kosákom.


Započúvajme sa teda, ako nádherne sa zhoduje tento Kronos s bohom El-om - Starcom dní, keď nám o ňom rozpráva Biblia (Dan 7: 8-14)

8 Pozoroval som rohy a hľa, iný roh, malý sa dvíhal medzi nimi. Nato boli tri z prvších rohov pred ním vytrhnuté; a hľa, na tomto rohu boli oči ako ľudské oči a ústa, ktoré hovorili veľké veci.
9 Pozeral som sa kým postavili tróny a zasadol Starec dní; jeho rúcho bolo biele ako sneh a vlasy na jeho hlave boli ako čistučká vlna; jeho trón bol plameň ohňa a jeho kolesá blčiaci oheň.
10 Ohnivá rieka prúdila a vychádzala od neho; tisíce tisícov mu slúžili a desaťtisíce desaťtisícov stáli pred ním: započal súd a otvorili sa knihy.
11 Pozeral som sa pri zvuku veľkých rečí, ktoré hovoril roh; pozeral som sa kým bolo zviera zabité, jeho telo zničené a hodené do blčiaceho ohňa.
12 Aj ostatným zvieratám bola odňatá moc a bola im určená dĺžka života na istý čas.
13 Videl som v nočnom videní a hľa, v oblakoch neba prichádzal ktosi ako Syn človeka; prišiel až k Starcovi dní, priviedli ho pred neho.
14 A jemu bola odovzdaná vláda a kráľovstva, takže jemu slúžili všetky národy, kmene a nárečia; jeho vláda je vláda večná, ktorá nezaniká, a jeho kráľovstvo, ktoré nezahynie.


Nádherne ukázané, ako tento El - Starec dní (Kronos-Satrun) obklopený trónmi odovzdáva vládu komusi ako syn človeka - KRISTOVI - ktorému sám slúži a ktorý je večný a nezaniká! A len tak sa zamyslíme, kedy Kristus pravidelne preberá vládu nad svetom? Na Vianoce, teda presne vtedy, kedy je zem najbližšie Saturnu a Rímania slávili Saturnálie! A pripomínam, že archanjel Orifiel aj skutočne vládol ako duch času od -246 do +108, teda v čase datovania života JK tu na Zemi!

Toľko k predstavovaniu tohto vznešeného velikána. Poďme k súčasnosti. Kde možno vidieť podpis duchovného vplyvu tejto bytosti? Pochopíme to, keď sa vrátime ešte na skok do minulosti. Podpisom vlády tohto anjela je stavanie veľkých monumentov. V minulosti inšpiroval k stavbe pyramíd, veľkých obetných miest zložených z veľmi veľkých kameňov atď. Chuť ľudí - inšpirácia stavať takéto stavby sa pravidelne objavuje po celom svete počas vlády tohto velikána. Anjelov trónov zachytáva nádherne táto - klik táto maľba.
(prevzaté z Angelológie dejín)
Aby sme rozumeli hlbšie čo to znamená, že stojí Saturn proti Slnku. Kým Slnko ponecháva najviac slobodnej vôle človeku, Saturn ju človeku uberá všetko sa riadi pomaly a a jedným smerom a kto odporuje bude potrestaný- lebo voľa ktorú stelesňuje pohltí všetko. Tým sa pre človeka zastiera duchovná obloha a človek má pocit, že stratil kontakt s nebom. Deje sa tak na krátko aj pred smrťou. Lebo Saturn stojí nad človekom v starobe. Teraz už budete rozumieť prečo Kristus zvolal na kríži, Otče prečo si ma opustil, pretože to bola táto tma ktorá sa nad ním na krátko zjavila. A budete rozumieť prečo sa určité obdobia v dejinách ľudstva nazývajú aj Obdobím temna. A takýmto obdobím bolo po duchovnej stránke aj obdobie, kedy prichádza na zem Kristus, ktorý aby sme neostali odstrihnutý od duchovného sveta temným závojom a dostali nádej, prichádza aby nám priniesol vlastné svetlo a zjavil pravdu o sebe! Čo sa týka Vianoc, je to aj obdobím zimného SLNOVRATU, noc začína strácať moc a dni sa začínajú pomaly predlžovať. Preto Slnko ako duchovná Eucharistia o ktorej som sa prel vyššie s Kokim.

Len pre porovnanie, takto sa mení duševná nálada za vlády Samaela - v pozadí červená - svetový požiar:



a takto za vlády archanjela Orifiela sa svet zaťahuje do čiernej, do noci a vzďaľuje sa od svetla:

klik TU

Na teraz stačí, zajtra vám ukážem čo nám prinesú najbližšie roky počas vlády Orifiela - Saturna.

Na záver nechajme znovu hovoriť Štúrovcov:

„U nás sa veda vierou nepošľapáva, ale vyvoláva k života skutkom, ale oslavuje a premieňa vo videnia istoty a pravdy; nám je treba viery pre vedu a vedy pre vieru... Sila tá, ktorá primusí svet uveriť v tie kráľovstvá duchovnie, jediná táto sila leží vo vede; veda stvoruje tých junákov, čo premôžu svet vierou“.

,,A nie ten kto dobre rozlišuje dobre učí, ale ten kto dobre spája dobre učí"


Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2014 :  06:17:09  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Vieš Saxax, ja som tu tému o evolúcii na kréde videl. Ide o to, že viacerí tam nechceli uveriť, že sú z opice alebo naopak. Je aj iná teória evolúcie o ktorej v celej tej diskusii nepadla ani zmienka a to je smutné a mnohí z vás tu, ak vôbec niekto, nemáte o nej ani len šajn. Zvlášť preto je to smutné, lebo samotný pápež vyhlásil, že verí materialistickej teórii. A to je naozaj desivé.
Pôvodne zaslal Chodec - 05 november 2014 : 17:22:57
coze je to za teoriu o ktorej tu nebola rec? noze ju pomenuj a popis nech viem o co ide

citácia:
Tieto dve bytosti ktoré som opísal sú si veľmi blízke a v istom zmysle podobné a stojace pri sebe a podobnosti sa dajú nájsť aj v materiálnom svete. Toť vše.
Pôvodne zaslal Chodec - 05 november 2014 : 17:22:57
o ake dve bytosti sa jedna? bud konkretny

citácia:
Tu sa nebavíme o Božej trojici. Bavíme sa tu o 7 anjeloch stojacích pred Božou velebou aj skrze ktorých riadi svet a svetové dejiny. Boh je od nich ešte ďaleko ďaleko vznešenejší a vzdialenejší.
Pôvodne zaslal Chodec - 05 november 2014 : 17:22:57
ak tych 7 anjelov beries ako analogiu siedmich planet, tak vedz ze v SS je osem planet,mnoho trpaslicich panet, mnoho mesiacov a mimo SS dalsie miliardy milionov planet/mesiacov...

citácia:
A ak raz vyhlásil filozofiu Tomizmu za oficiálnu, alebo jedinú pravú filozofiu cirkvi a vyčítal, že si majú osvojiť myšlienky T. A. tak jednoducho nemôže prísť nejaký Rek. a tvrdiť, že Tomáš sa mýli a tvrdiť to, kedy mu to práve napadne a kedy sa mu to hodí. Lebo osvojiť si tomizmus znamená v podstate výzvu na katolíkov osvojiť si jeho myšlienkové pochody.
Pôvodne zaslal Chodec - 05 november 2014 :  17:22:57

ty nerozumies tomu, ze papez je neomylny len vo veciach viery a moralky? ktokolvek moze prist a tvrdit ze Akvinsky sa mylil, lebo je to proste fakt, ze sa v mnohych veciach mylil a aj v tych najzasadnejsich

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2014 :  13:20:46  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Vieš Saxax, ja som tu tému o evolúcii na kréde videl. Ide o to, že viacerí tam nechceli uveriť, že sú z opice alebo naopak. Je aj iná teória evolúcie o ktorej v celej tej diskusii nepadla ani zmienka a to je smutné a mnohí z vás tu, ak vôbec niekto, nemáte o nej ani len šajn. Zvlášť preto je to smutné, lebo samotný pápež vyhlásil, že verí materialistickej teórii. A to je naozaj desivé.




Ja som z hliny zeme, viď. Genezis 2:7
Vtedy Pán, Boh, utvoril z hliny zeme človeka a vdýchol do jeho nozdier dych života. Tak sa stal človek živou bytosťou.

Evolúcia je totálny nezmysel, odporúčam vám tento web:
http://kreacionismus.cz/co-je-to-evolucionismus




citujem dalej clena tohto fora:

Evolúcia nemá s vierou nič spoločné. Je to lož satana, ktorej sa neveriaci chytili a nainfikovali aj kresťanov. Prečítaj si ten článok o evolucionizme a zistíš, že je to totálny nezmysel. To, že sa vyučuje na školách neznamená, že je to pravda.
Tu máš odkaz: http://kreacionismus.cz/co-je-to-evolucionismus
Evolúcia nemá s vierou nič spoločné.


tak potom papezovi asi preskocilo, tunajsi veriaci vedia viac ...

tvrdi niekto ze pochadzame z opice? ... alebo to niekto rad prekruca ...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2014 :  14:41:26  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Zatiaľ tu nikto neponúkol rozumnejšiu teóriu vzniku prírody, než vývojovú, teda z jedného k druhému. Existuje nejaký dôvod prečo ju treba odmietať?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2014 :  18:28:13  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

1. coze je to za teoriu o ktorej tu nebola rec? noze ju pomenuj a popis nech viem o co ide
2. o ake dve bytosti sa jedna? bud konkretny
3. ak tych 7 anjelov beries ako analogiu siedmich planet, tak vedz ze v SS je osem planet,mnoho trpaslicich panet, mnoho mesiacov a mimo SS dalsie miliardy milionov planet/mesiacov...
4. ty nerozumies tomu, ze papez je neomylny len vo veciach viery a moralky? ktokolvek moze prist a tvrdit ze Akvinsky sa mylil, lebo je to proste fakt, ze sa v mnohych veciach mylil a aj v tych najzasadnejsich

Pôvodne zaslal guest636 - 06 november 2014 :  06:17:09



Ľahko sa k nej dostaneš, keď sa začneš zaujímať o ezoterické kresťanstvo a učenia popri kresťanstve pôsobiacích prúdov. Tu by sme išli iba oftopic a bavili by sme sa hlavne o duchovne.

Otázka č. 2. Tak ak sa toto pýtaš tak asi nečítaš moje príspevky poriadne - Zachariela a Michala.

K tým planétam - na mysli sa majú planéty po Saturn, nakoľko to bola posledná okom viditeľná planéta. S ostatnými planétami to nemusí byť celkom tak, ale aj to bude časom ľuďom odhalené, lebo materiálna hmota je len zkryštalizovaním duchovných síl.

No a 4. bod. Nie ja guest nerozumiem, to TY nerozumieš, lebo to o čom sa tu bavíme sú predsa otázky viery! Už druhý krát ťa upozorňujem, že si na fóre, kde sa bavíš s ľuďmi veriacimi v Boha. Na tom či sa dnes nevolá napr. Mars hviezdou, ale planétou, že je od nás toľko a toľko km vzdialený, alebo že na ňom pristála sonda alebo hoc čo iné, sa nemení nič. Tak ako za doby Akvinského, tak aj dnes, je ta planéta spojená z jedným týchto duchov.

Pre teba KOKI,
Vývojová teória je do veľkej miery pravdivá, ale nestalo sa to tak ako to z tých príčin ako to je v nej popisované. To je materialistická teória a presne oproti nej stojí duchovná teória. A nemám na mysli 7 dní stvorenia v 20 veršoch Biblie ak nie vôbec v 7mich.

Pre teba Saxsax:
Nie pán Boh, ale ELOHIM! Slneční duchovia.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2014 :  20:00:29  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Posuňme sa v Orifielovy ďalej.

Vo vyššie uvedenom príspevku sme sa venovali jeho ztotožneniu a nachádzaniu v Biblii, ale aj jeho duchovnému pôsobeniu.

Odrazme sa od pyramíd. Nie len takéto stavby sú jeho darom, ale aj iné megalitické stavby a napr. stál aj pri stavbe Babylónskej veže.
Za jeho vlády sa rozvíja vo vedách hlavne dejepisectvo, neskôr záujem o astronómiu ako jednu z disciplín pričom Pytagorejci ju poznali ako Múzu Urániu. Mineralógia, mechanika, optika ...
V ďalekých dobách sa pod vplyvom tohto archanjela v prírode vyvinuli ihličnany a tvory s rohmi, klami či parohmi. Pretože počas jeho pôsobenia sa všetko zašpicaťuje. Je to rovnaká sila, ktorá v starobe dáva vyniknúť kostiam, sila ktorá zapríčiňuje vysychanie a napr. nárast rôznych kostných výbežkov ako to možno vidieť u starých ľudí.

V minulosti stál za inšpiráciou sv. Ignáca z Loyoli pričom jezuiti boli extrémnou saturnskou inšpiráciou a ako vieme boli to oni, ktorí zaviedli hovorené - Účel sväti prostriedky. Ich svetovláda bola na dosah, všetko podriaďovali cirkvi a zašlo to až tak ďaleko, že ich v r. 1773 musel Klement XIV navždy zrušiť, odpor k nim bol už až príliš veľký. No a po obnovení rádu sa na prvom vatikánskom koncile v r. 1870 pričiňujú o prijatie dogmy neomylnosti pápeža.

A tak ako tomu bolo v tomto období, môže tomu byť aj zas. Doba, kde bolo všetko a všetci obetovaný jedinému - podriadeniu sa cirkvi. Pretože Samael tak ako Orifiel inšpirovali aj katolícku cirkev. Podobne stál spolu so Samaelom za Rimanmi. Jeho vplyv sa znásobuje vďaka olovu, ktorý je v alchýmii považovaný za saturnský kov.

Ako som písal vyššie v Zacharielovi, že je geniom loci Európy, je tento duch geniom loci oblasti dnešnej Číny a Severnej Ameriky. A tak ako vládne pevnou rukou a káže poriadok na nebi, tak ja na zemi môžeme vidieť, že zákon je povýšený nad všetko, aj nad ľudský život. Tresty smrti sa udržiavajú hlavne v týchto krajínách po dnes.

Od r. 2061 nastúpi tento o slobodu oberajúci archanjel na svoj trón a jeho doba sa už dnes predpripravuje. Vďaka olovnatému benzínu do nedávna používanému, bolo olovom ,,náhodne" zamorené celé životné prostredie. Čo bude mať na nás podobný vplyv ako pitie vody z olovených vodných kanálov v starovekom Ríme.

Ďalej sa dostanú k ešte väčšej moci Čína a USA pod inšpiráciou tohto ducha a ich vplyv na svetové dianie bude ešte ďaleko väčší. Keďže je duchom miesta týchto dvoch krajín niet divu, že v ich dušiach horí túžba dobývať vesmír a USA bolo prvou krajinou ktorá pristála na mesiaci, manželke Saturna. Druhou bude Čína, ktorá na tom už usilovne pracuje.

Keďže stojí presne oproti Slnku, tak ako sú darom ľudské práva od arch. Michala, budú tieto práva ľuďom odoberané a človek sa stále viac a viac začne stávať len položkou v prospech jednotlivca na čele Pyramídy. Malým bezvýznamním koliečkom vo veľkom súkolí osudu nad ktorým bude vládnuť železnou VOĽOU starec.

Túžba po svetovláde sa stane znovu potrebou hŕstky vyvolených ktorí uctievajú to pre nás všetkých známe OKO! Táto doba ešte ani neprišla a už sa začínajú šíriť konšpirácie medzi ľudmi o Novom svetovom poriadku a hŕstke boháčov ktorí riadia svet. Nazývajú sa aj NWO - New World Order alebo Nový svetový rád. Toto pomenovanie skutočne nie je náhodné a hovorí o nadchádzajúcom veku Saturna ktorý sa na nás blíži. Z kadiaľ tieto správy pochádzajú? Sú vyciťované z nášho nevedomia. Toto píše o nich Wikipédia TU alebo TU

Tak ako sa snažil obnoviť Rímsku ríšu Hitler v súčasnosti ašpirujú k obnoveniu Ríma Američania. Sami sa považujú za nový Rím - majú po celom svete vojenské základne, nič sa nepohne bez ich vedomia, američana možno súdiť len doma tak ako rímana. Všade môžu vtrhnúť, dosadzujú si svojich vodcov, majú senát a senátorov, v znaku majú Orla a čo je najdôležitejšie (tak ako sa klaňali komunisti červenej hviezde Marsu) klaňajú sa Bohu Pyramídy - Orifielovi!


(len si spomeňte na anjelov pyramíd - obrázok uvedený vyššie)

Začítajte sa čo je tam napísané - Novus Ordo Seclorum - teda nový svetový poriadok! A táto veta je prebraná z Vergíliovej 4 eklogy. Pozrime si čo tá ekloga hovorí:

Ultima Cumaei venit iam carminis #230;tas;
Magnus ab integro s#230;clorum nascitur ordo.
iam redit et Virgo, redeunt Saturnia regna,
iam nova progenies c#230;lo demittitur alto.


Nový svetový poriadok, vracia sa vláda Saturna! Alebo porovnaj TU

(prevzaté z Angelológie dejín)

Týchto 7 archanjelov nikde nezmizlo, len sa skryli nášmu pohľadu, keď ľudstvo upadlo do hmoty. No kto znovunadobudol schopnosť hľadieť do duchovných svetov rozumie skrytým symbolom a duchovno je preňho živé.

Chcem vám rimokatolíkom napísať, že tak ako umŕtvoval Ignác z Loyoli svojho ducha, tak tak to robíte dnes aj vy. Viď moja rozprava s poutnikom, butylom o umŕtvovaní ducha. To preto, lebo duch tejto bytosti pôsobí v katolíckej cirkvi a sám si žiada, umŕtvovanie a pevnú vôľu a poslušnosť vo vnútri cirkevnej pyramídy na vrchole ktorej sedí ,,starec" - pápež. Teraz už budete lepšie rozumieť temnu, tme a noci na duševnom pozadí - NA VAšOM DUšEVNOM POZADí! Nie je vari na Kréde napísané ...

Frank Sheed v jednej zo svojich kníh charakterizuje neinformovaného katolíka ako[i] "Potácajúci sa v tme a ani si len neuvedomuje, že to je tma, polosýty a pri tom netúži po prídavku, nie je v stave ukázať iným svetlo, alebo ponúknuť občerstvenie." Kto je takýmto neinformovaným katolíkom?

Takýmito katolíkmi, ste už len z princípu všetci. Všetko čo musíte urobiť, je prestať umŕtvovať svojho ducha, nepestovať len vôľu, ale začať pestovať aj iné duchovné zmysli a vaše vnútorné nebo sa rozjasní. Často krát aj svätci v ktorých veríte a ktorí mali dar zretia duchovna vstúpili do cirkvi už ako obdarovaní. Mali rozvinuté aj iné zmysli a preto boli schopní vidieť veci, ktoré vy schopní nie ste, lebo si nenechali zastrieť svoju duševnú oblohu.

A potom jedného dňa sami pochopíte významu symbolov, napr. prečo sa triaslo nebo i zem v apokalypse, keď Uriel zatrúbil na slonovinový roh. Lebo je jedným z trónov, bytostí, ktoré sú spojené s minerálnou ríšou a ktorým vďačíme za fyzickú zem na ktorej stojíme.








Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2014 :  20:13:36  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Neviem, pre mňa je to len nepodstatná úvaha či stvorenie prebehlo tak alebo onak. Biblia nám odkazuje že náš pôvod je zo zeme, záhadou ostáva či bola hlina priamo tj. nadprirodzene premenená na organizmus, alebo k tomu došlo postupne prirodzeným vývojom, ako vravia evolucionisti. Tuná je zasa otázka, ako došlo k zmene zvieraťa v človeka.

Mimochodom, tvoja viera akoby ani nerátala s Bohom, s Ježišom, pojednáva len o anjeloch a ich skutkoch, akoby oni boli pánmi a tvorcami sveta, a nie poslami Najvyššieho.
Kresťan sa má držať Biblie - Božieho Slova...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2014 :  21:58:19  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Mimochodom, tvoja viera akoby ani nerátala s Bohom, s Ježišom, pojednáva len o anjeloch a ich skutkoch, akoby oni boli pánmi a tvorcami sveta, a nie poslami Najvyššieho.
Kresťan sa má držať Biblie - Božieho Slova...

Pôvodne zaslal Koki - 06 november 2014 :  20:13:36



Si zabil hneď niekoľko krát.
V prvom rade sa tu nebavíme o viere, v druhom rade Kristus je ústredná postava a sme v téme nie o Kristovi, ale o anjeloch. Ďalej si zabil, že nie sú poslami, práve tým sú. No a ja sa Biblie nedržím?

Sa ti podarilo, to je ako hrach o stenu hádzať.

No a to čo si napísal tomu chudákovi chlapcovi v inej téme k tej knihe. To bol hlod roka. Že Kristus nám zjavil všetko a žiadne iné ďalšie zjavenie k tomu nemôže pridať už nič iné Ja zas viem, že Kristus nám zjavil aj to, že je toho ešte veľa čo nám nezjavil, ale na to sme teraz nie pripravený. Ty už týmto poznaním zjavne disponuješ. Chudák chlapec a jemu podobní. Keď čítam ako im v niektorých témach nakladáte tak sa nad vami normálne križujem ...

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2014 :  06:21:04  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ľahko sa k nej dostaneš, keď sa začneš zaujímať o ezoterické kresťanstvo a učenia popri kresťanstve pôsobiacích prúdov. Tu by sme išli iba oftopic a bavili by sme sa hlavne o duchovne.
Pôvodne zaslal Chodec - 06 november 2014 : 18:28:13
pomenuj ju!

citácia:
K tým planétam - na mysli sa majú planéty po Saturn, nakoľko to bola posledná okom viditeľná planéta. S ostatnými planétami to nemusí byť celkom tak, ale aj to bude časom ľuďom odhalené, lebo materiálna hmota je len zkryštalizovaním duchovných síl.
Pôvodne zaslal Chodec - 06 november 2014 : 18:28:13
merkur. venusa, zem mars jupiter saturn - ako pocitam tak pocitam napocital som iba 6 planet,ty si spominal 7...

citácia:
No a 4. bod. Nie ja guest nerozumiem, to TY nerozumieš, lebo to o čom sa tu bavíme sú predsa otázky viery!
Pôvodne zaslal Chodec - 06 november 2014 : 18:28:13

tomizmus a celkovo filozofia je odkedy otazkou viery?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2014 :  11:05:43  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

pomenuj ju!

merkur. venusa, zem mars jupiter saturn - ako pocitam tak pocitam napocital som iba 6 planet,ty si spominal 7...

tomizmus a celkovo filozofia je odkedy otazkou viery?

Pôvodne zaslal guest636 - 07 november 2014 :  06:21:04



Dal som ti dosť vodítok hravo si ju nájdeš sám.

Nerátaj tam za prvé Zem, prirátaj tam Mesiac a Slnko a budeš mať tých sedem. A také rečí o tom, že Slnko nie je planéta, alebo že mesiac, tak také si už dopredu odpusti, lebo sa má na mysli týchto 7 telies.

Takže tomizmus ktorý sa vyjadruje k viere, k anjelom to sú nie otázky viery?! Samé novinky guest. Pripomeň sám sebe odkedy je materializmus založený na atomizme teóriou a do kedy bol len myšlienkovým konštruktom a otázkou viery.

Ešte pre Kokiho

Takže Biblia nám odkazuje, že človek je zo zeme? Vidíš a ja som si celý čas myslel a som o tom vnútorne presvedčený, ako aj všetci kresťania okolo mňa, ktorých poznám, že Biblia nám zjavuje, že človek je z DUCHA. Zaujímalo by ma čo za satanistickú Bibliu to máš doma na poličke! A ty ideš písať o Mohamedovi ako o Satanovi?

Guest by ti mal poďakovať, lebo práve tým tvojim výrokom si mu dal za pravdu, ty v skutočnosti nie si vyznávač Boha, ale hmoty a atómu. Koľko že to rokov chodíš do toho kostola? Vieš čo ani to nemusím vedieť, stačí že si ukázal, že tam chodíš zbytočne.

Ja som len zvedavý, či budem na tomto fóre jediný duchom hore, ktorý ťa na tvoj HLBOKÝ omyl dokázal upozorniť.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2014 :  16:38:06  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Nerátaj tam za prvé Zem, prirátaj tam Mesiac a Slnko a budeš mať tých sedem. A také rečí o tom, že Slnko nie je planéta, alebo že mesiac, tak také si už dopredu odpusti, lebo sa má na mysli týchto 7 telies.
Pôvodne zaslal Chodec - 07 november 2014 : 11:05:43

vyraz planeta pochadza z grectiny "aster planetes - bludiaca hviezda", Mesiac ani Slnko v ziadnej civilizacii neboli povazovane za bludiace hviezdy

citácia:
Takže tomizmus ktorý sa vyjadruje k viere, k anjelom to sú nie otázky viery?! Samé novinky guest. Pripomeň sám sebe odkedy je materializmus založený na atomizme teóriou a do kedy bol len myšlienkovým konštruktom a otázkou viery.
Pôvodne zaslal Chodec - 07 november 2014 :  11:05:43
tomizmus sa k viere nevyjadruje, tomizmus je sposob uvazovania, ako akakolvek ina filozofia

aby som bol konkretnejsi, z encykliky Fides et Ratio:
http://www.vatican.va/holy_father/john_paul_ii/encyclicals/documents/hf_jp-ii_enc_15101998_fides-et-ratio_en.html

"49. The Church has no philosophy of her own nor does she canonize any one particular philosophy in preference to others"

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2014 :  19:30:26  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
tomizmus sa k viere nevyjadruje, tomizmus je sposob uvazovania, ako akakolvek ina filozofia

Pôvodne zaslal guest636 - 07 november 2014 :  16:38:06



Vyjadrovať sa k anjelom je otázkou viery.


citácia:
tomizmus sa k viere nevyjadruje, tomizmus je sposob uvazovania, ako akakolvek ina filozofia

Pôvodne zaslal guest636 - 07 november 2014 : 16:38:06



Toto je lož. Tomizmus nie je akákoľvek iná filozofia, Tomizmus je filozofia povýšená na oficiálnu filozofiu RKC

citácia:
tomizmus sa k viere nevyjadruje, tomizmus je sposob uvazovania, ako akakolvek ina filozofia

Pôvodne zaslal guest636 - 07 november 2014 : 16:38:06



Vedúci k záverom, že anjeli sú pohanskými Bohmi.

Ďakujem guest, že si konečne pomohol.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06