Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma
Strana: z 8

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2014 :  08:22:33  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
dni v tyzdni vo vacsine zapadnych krajin su ciastocne pomenovane po germanskych bohoch a rimskych bohoch

sunday - den Slnka
monday - den Mesiaca
tuesday - den týra (spajany s Marsom)
wednesday - den wodana (spajany s Merkurom)
thusday - den thóra (spajany s Jupiterom)
friday - den fridy (spajany s Venusou) de§ FREI
saturday - vynimka (spajany s titanom Saturnom) žiadna vínimka

a pozor! planety boli pomenovane po rimskych bohoch a dni po nich, a nie naopak, cize nie je pravda, ze rimania svojich bohov pomenovali po uz pomenovanych planetach - cize ziadna astrologia v dnoch dni sa nenachadza

Pôvodne zaslal guest636 - 14 október 2014 :  06:25:59

[/quote]

Pekne ste to guest napísal, až na to, že zas zle. Dni v týždni sú pomenované podľa bohov resp. podľa planét - teda TELIES o ktorých už hovoril sv. T. Akvinský vo svojich pojednaniach. Pretože Bohovia postupne splynuli vo vnímaní ľudí s planétami.

Ak ste čítal tému o Zoroastrizme tak ste sa mohol dočítať, že 7 Ameša Spentovia prešli neskôr do gréckeho panteónu a boli im už v ďalekej minulosti priradené planéty. Bohovia Sumeru mali rovnaké vlastnosti ako bohovia Ríma, ktorých si Rimania prevzali z helenskej kultúri!
Hľa http://sk.wikipedia.org/wiki/Sumersk%C3%A1_astron%C3%B3mia

Takže to čo ste napísal Guest nie je vyvrátenie mojich tvrdení, ale ich POTVRDENÍM. Tie dni boli skutočne zasvätené bohom, ktorí neskôr postupne splynuli s planétami. (a to kvôli strate duchovného zraku a úpadku do hmoty, aj to som už písal)

O tom, že to bolo tak hovoria staré náboženstvá, Biblia, cirkevný otcovia a podporuje ich tvrdenia aj moderná veda z časti tým, že vníma rovnaké vlastnosti medzi jednotlivými Bohmi rôznych náboženstiev.

A ak som už vyššie napísal, že Akvinský tvrdil, že Bohovia iných kultúr sú vlastne anjeli, tak aký máte problém pochopiť, že Bohovia Germánskej mytológie sú tiež len tí istý anjeli. Rovnako tak Slovanskej mytológie, Gréckej, Rímskej, Aztéckej, Inkskej a každej inej. Sú to stále tí istý anjel stojaci na 7 planétach - 7 veľkých duchov pripravených predstúpiť pred Božiu Velebu.

Kniha Zjavenia
17 Potom som videl jedného anjela stáť v slnku. Mohutným hlasom volal na všetky vtáky letiace stredom neba: "Poďte, zhromaždite sa na veľkú Božiu hostinu.

Ján Damascénsky: ,,Kde anjel pôsobí, tam je": a mnohí iní cirkevní otcovia!


Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2014 :  10:55:10  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
clovece ty si uplne mimo

Slnko nie je planeta (pre staroveke narody to bol najprv zlaty disk na oblohe, neskor horiaca gula), Mesiac nie je planeta (pre staroveke narody to bolo najprv zrkadlo, neskor kristalova gula), Zem ani ako planetu nerozpoznali, Uran a Neptun neboli objavene do vynalezu teleskopu, Venusa bola povazovana za dva objekty (Zornicka a Vecernica); Sumeri, Babyloncania a ani anticke civilizacie nemali ani ponatia co su to tie zvlastne "bludne hviezdy" (planety), jedina vec, ktoru vedeli bola ta, ze sa pohybovali cez zjavne nehybne pole hviezd (hviezdy sa samozrejme pohybuju tiez, ale su tak daleko, ze nie je lahke spozorovat ich paralaxu)

zapadne kultury maju planety pomenovane podla ich bozstvach, ale vychodne a juho/stredoamericke ci africke a australske kultury maju planety pomenovane podla ich bozstiev, ktore vobec nesuvisia so zapadnymi bozstvami, cinania maju planety pomenovane podla elementov, atd (to iste sa tyka dni)

ano v zjaveni su popisane rozne vyjavy, no len tazko ich mozno povazovat za realne, pretoze na Slnku nemoze stat vobec nic, lebo Slnko nema pevny povrch a hmota tam moze existovat iba v podobe plazmy a subatomarnych castic; predstava ze by niekto zo Slnka mohol na niekoho na Zemi volat, je tiez blazniva - to je len dokaz toho ,ze ani autori biblie nemali ani najmensiu predstavu o sktocnej podobe vesmiru a objektoch v nom; ved uvaz - v zjaveni sa tiez pise, ze po zatrubeni anjela na Zem padne tretina hviezd z oblohy - vies si myslienkovy pochod cloveka, ktory to napisal predstavit? ja jedine ako myslienkovy pochod cloveka na drogach, kedze je jasne, ze aj ta najmensia hviezda je taka hmotna, ze Zem by v dosledku gravitacie, padala na nu a nie naopak (v podstate pohyb Zeme po orbite okolo Slnka je nikdy nekonciaci pad), ina vec je, ze na beznu hviezdu by Zem nikdy nestihla spadnut, skor by sa vyparila a predtym rozpadla v dosledku drvivej gravitacie (tak ako sa to stane so Zemou ked Slnko "umrie")

ja sa necudujem starym civilizaciam, ze mali fantasticke predstavy o fungovani vesmiru prespikovaneho bohmi a anjelmi...no realita je ovela velkolepejsia a dopracovat k nej sme sa mohli az po zavrhnuti religiozno-mystickeho fantazirovania

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2014 :  12:22:09  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Guest vaša odpoveď je aj vašim usvedčením. V materialistickej paradigme ste sa tak zaciklil, že nedokážete otvoriť myseľ niečomu väčšiemu.

A vaša odpoveď sa znovu stáva dôkazom môjho tvrdenia, o duchovnom pôsobení viete zhola prd. Navyše svojimi vyhláseniami de fakto spochybňujete samotnú Bibliu - to nerobím ani ja, len ponúkam iný význam.

Napísal ste:
v zjaveni sa tiez pise, ze po zatrubeni anjela na Zem padne tretina hviezd z oblohy - vies si myslienkovy pochod cloveka, ktory to napisal predstavit? ja jedine ako myslienkovy pochod cloveka na drogach, kedze je jasne, ze aj ta najmensia hviezda je taka hmotna, ze Zem by v dosledku gravitacie, padala na nu a nie naopak (v podstate pohyb Zeme po orbite okolo Slnka je nikdy nekonciaci pad), ina vec je, ze na beznu hviezdu by Zem nikdy nestihla spadnut, skor by sa vyparila a predtym rozpadla v dosledku drvivej gravitacie (tak ako sa to stane so Zemou ked Slnko "umrie")

Keďže ste to napísal, vôbec si neuvedomujete, že tu nemôže byť reč o materiálnej udalosti, lebo by bolo tak ako vravíte. Ide tu o udalosť duchovnú - preto Biblia hovorí o páde hviezd na Zem, lebo pojmom hviezdy sa označovali mohutné bytosti, ktoré sú s nimi spojené a ktoré z nich a v nich pôsobia. A je to znovu dôkaz v Biblii o tom, že v minulosti boli Hviezdy a ich Duchovia považované za jedno a to isté. A teda platí (a nie je to Koki zdanie) to, čo povedal Akvinský, Biblia a náboženstvá dávnoveku a hlavne:

Kniha Zjavenia
17 Potom som videl jedného anjela stáť v slnku. Mohutným hlasom volal na všetky vtáky letiace stredom neba: "Poďte, zhromaždite sa na veľkú Božiu hostinu.

To ale vy nikdy nepochopíte, lebo čo škodí fyzickému telu neškodí duchu. A oheň je len prejavom duchovných síl a preto duchovným bytostiam nemôže ublížiť.

Jediní ľudia ktorí sú na drogách v súčasnosti sú hlave materialisti, ktorí sa snažia takouto umelou - doslova násilnou cestou odblokovať zmysli k vnímaniu niečoho vyššieho. To preto, lebo je to ďaleko jednoduchšie, ako trpezlivo pestovať svoje duševné vlohy a morálne vlastnosti, také niečo je pre nich nepredstaviteľné. A taký ste aj vy, stačí si pozrieť vašu vyslovene detinskú reakciu, keď ste nedostal odo mňa jednoduchú odpoveď, ale moja odpoveď vás vyzvala na určitú mentálnu prácu.

Ale v jednom máte pravdu a čo je pravda musí byť uznané a integrované do zmysluplného celku. Napísal ste:
a dopracovat k nej sme sa mohli az po zavrhnuti religiozno-mystickeho fantazirovania

Staré myslenie muselo byť skutočne pádom do hmoty zničené, aby ľudia svojim duchom a jasným myslením začali spoznávať to čo je okolo nich. A preto, aby im bola umožnená možnosť znovu nájsť správnu cestu do duchovného sveta prichádza sám Kristus. A miesto v duchovnom svete a cestu do duchovna nájdu len tí, ktorí po tom budú túžiť celým svojim srdcom a uveria v JK. Ostatní upadnú a zmeškajú svoj vývin. A tak budú od seba oddelené dva národy.

A bude platiť nasledovné:
"Raz príde deň, keď po pokorení vesmíru, skrotení vetra, prílivu, odlivu a zemskej príťažlivosti začneme využívať aj silu lásky. A v ten deň po druhýkrát v dejinách objavíme oheň." - Teilhard de Chardin

Chápaj - oheň duchovný!

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2014 :  15:02:42  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
pojmom hviezdy sa označovali mohutné bytosti, ktoré sú s nimi spojené a ktoré z nich a v nich pôsobia.

A oheň je len prejavom duchovných síl a preto duchovným bytostiam nemôže ublížiť.

"Raz príde deň, keď po pokorení vesmíru, skrotení vetra, prílivu, odlivu a zemskej príťažlivosti začneme využívať aj silu lásky. A v ten deň po druhýkrát v dejinách objavíme oheň."
Pôvodne zaslal Chodec - 14 október 2014 :  12:22:09
nie si schopny uvedomit si velkost vesmiru, tvoje biblicke "mohutne bytosti" su aj voci tej najmensej hviezde iba zrnkom prachu

ohen je prejavom duchovnych sil...facepalm

ten citat je dost odveci, potvrdzuje len to, ake su nabozenstva a ich clenovia nekriticki voci vlastnej malosti a bezvyznamnosti

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2014 :  16:53:40  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

A oheň je len prejavom duchovných síl a preto duchovným bytostiam nemôže ublížiť.

Pôvodne zaslal guest636 - 14 október 2014 :  15:02:42Áno je, archanjel Michal sa zjavil v podobe horiaceho kríka. Ale to je ťažké pochopiť, keď sa bavím s človekom, ktorý meria svet v zátvorkách - meter, decimeter, stupeň a nevidí, že sú tu aj veci, ktoré sa takýmto meradlám vymykajú. Viac si už asi nemáme čo povedať. Zjavne porozumiete, až keď zomriete.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2014 :  22:56:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Všetko, ako ste to myslel, lebo ak tvrdíte že sú omylní v čom sa mýlili? Lebo to je úplne najpodstatnejšie. Dal som sem ich vyjadrenia. Keď to vyhlasujte ukážte prečo si to myslíte a na čom sa mýlili. Lebo takto si otvárate dvierka k tomu, že si môžete spochybňovať všetko a vždy a ponechať si len to čo sa hodí. Takže prečo boli omylní a v čom?
Pôvodne zaslal Chodec - 12 október 2014 : 19:27:30


Omylný boli preto, lebo na rozdiel od pápeža nemali dar neomylnosti. Vo vierouke sa mýlil napríklad sv. Tomáš Akvinský ohľadom nepoškvrneného počatia. Čo sa týka prírodných vied ohľadom ktorých tu vymýšľate rozprávky, tak tam ani jeden z nich nieje autoritou na ktorej by sa dalo stavať. Tam vychádzali čisto z poznatkov svojej doby.

Ale teda k tým citátom... sv. Tomáša Akvinského ste prekrútili a to poriadne. Citát je z kapitoly nazvanej "Názor raných filozofov a Platóna" - opisuje tu teda staré pohanské názory a vyjadruje sa k nim. Podstatná časť:

citácia:
Teda je zrejmé, že týmto spôsobom medzi nás a najvyššieho Boha umiestnili (tí, o ktorých je kapitola) štyry rády, menovite sekundárnych bohov, samostatných intelektov, nebeských duší a dobrých a zlých démonov. Ak by boli všetky tieto veci pravdivé, tak všetky tieto prostredné rády by sme nazývali anjelmi, pretože Sväté Písmo nazýva aj samotýnch démonov anjelmi. Samotné duše nebeských telies, za predpokladu že tieto majú dušu, by sa taktiež mali počítať medzi anjelov, ako posúdil Augustín v Enchinidrione
sv. Tomáš Akvinský - DE SUBSTANTIIS SEPARATIS


Takže rozhodne to nieje priznávanie existencie nejakých ezoterikmi vymyslených bytostí, ale len sa konštatuje, že ak by niečo takéto čisto teoreticky existovalo, nazývali by sme to anjelmi. Toto je úplne v poriadku, pretože ako sám ešte spomína, aj démoni sú vo Svätom Písme nazývaný ako anjeli. Podal teda stručné vysvetlenie, no zjavne tomu veľkú váhu neprikladal, pretože je to úplný záver kapitoly a v ďalšej sa už venuje názorom Aristotela. On teda netvrdí, že v planétach sú nejaké duše, ako sa nás tu snažíte presvedčiť, ale len teoretizuje, že ak by tomu tak bolo, boli by to anjeli. Spomenul to zrejme len preto, že to predtým spomenul aj sv. Augustín a on sa chcel vyjadriť komplet k všetkému.

A čo teda tvrdí sv. Augustín?

citácia:
Niesom si dokonca istý ani ohľadom ďalšej otázky: či slnko a mesiac a všetky hviezdy patria do tej istej nebeskej spoločnosti (do akej patria anjeli - vsunuté mnou pre pochopenie kotextu) - hoci nevyzerajú byť ničím viac, než svietiacimi telesami, bez vnímania či chápania
sv. Augustín - Enchiridion, kapitola 58


Takže aj sv. Augustín to spomína len tak okrajovo v štýle ako len nejakú špekuláciu a jeho názor je zjavne v podstate platný aj dnes - sú to len neživé telesá.


citácia:
S Piusom to kľudne môžete chápať aj tak. Pravdou je, že ten výrok je. A kým sa to poriadne nezistí, nemožno tvrdiť že je, ani že nie je - teda ak chcete byť korektní. Ak nie, vopred si vyberáte stanovisko, ktoré sa vám hodí. Tak ak vy, tak aj ja a ja budem tvrdiť, že je skutočne. V takom prípade, keď ani vy ani ja nevieme dokázať, že je sú naše stanoviská rovnocenné a nemožno nás rozsúdiť. Ale pre diskusiu je to aj tak jedno. V podobnom duchu písal aj Akvinský, časti diel som sem priamo prepísal. Tam už nespochybníte nič. A platí čo som povedal touto témou.

Ten výrok je podľa všetkého nepravdivý a sv. Pius V nikdy nič také netvrdil a podľa toho čo som hľadal, nieje žiadna bula na ktorú by to mohlo sedieť. Čo sa týka rozsúdenia, nemáte pravdu, rozsúdiť nás je možné. Ide totiž o vec materiálnu (či niečo napísané bolo, alebo nie) a ak vy tvrdíte že bolo, tak vy ste povinný dokázať existenciu takého textu (neexistencia nejakého textu je nedokázateľná - ani keby som tu dal všetky texty ktoré sa od sv. Pia V zachovali, aj tak by to na dokázanie neexistencie nepostačovalo). Ste to vy kto nesie dôkazné bremeno.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  12:24:02  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Nevyjadril ste sa ešte k všetkému čo Akvinský povedal. Tak nech sa páči:,,Podľa toho máme nebeské bytosti, ktoré vôbec nie sú spojené s tel(es)ami. Je však aj veľa duchovných bytostí, ktoré sú spojené s nebeskými telesami. Ich počet sa Aristoteles pokúsil preskúmať na základe počtu rozličných pohybov nebeských telies".

V diele ďalej pokračuje a vysvetľuje ako chápať tieto telesá:
,,miesto prislúchajúce anjelom je duchovné ... sú tam prítomní svojou silou, pôsobením ..."

a cituje Gregora z Nyssy:
,,Keď je teda duchovné vo vzťahu k nejakému miestu alebo veci, ktorá sa nachádza v priestore ... tak hovoríme, že je na tomto mieste. Kde by sme vlastne museli povedať pôsobí tam, hovoríme je tam".
Sratkovite to následne zhŕňa aj Ján Damascénsky: ,,Kde anjel pôsobí, tam je":


,,nebeské telesá činia tvary v týchto nižších (telesách), prečo sa hovorí, že sú príčinou rodenia a hynutia ... tvary, ktoré sú v hmote, plynú z duchovných podstát ... pohyby týchto nižších telies, ktoré sú rozličné a mnohotvárne, uvádzajú sa na pohyb nebeského telesa ako na príčinu ... anjeli majú bezprostredné predstavenstvo nielen nad nebeskými telesami, ale aj nad nižšími telesami"

A následne vysvetľuje, prečo sv. Augustín odmietol veštectvo. Lebo len príroda podlieha vplyvom nebeských telies, no človek má v sebe duchovný prvok ktorý ho dokáže povznášať nad prírodu a moc telies pôsobí len do jeho žiadostivostí:
,,Vačšinou potom ľudia idú za vášňami a len múdri im odolávajú. A preto i u väčšiny sa overuje to, čo býva predpovedané o ľudských činoch podľa pozorovania nebeských telies. Ale predsa, ako hovorí Ptolemaios, mudrc vládne aj hviezdam; totiž tým, že odolávajúc vášňam, zabráni svojou slobodnou vôľou, nijako nebeským telesám nepodoriadenou, takýmto účinkom nebeských telies".

Počakám ...

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  12:28:16  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Čo sa týka Piusa V. a jeho výroku, všetko čo ste napísal, je že ste jeho Buly nečítal. Výrok tu je, ak chcete byť dôsledný budete ho hľadať a až keď ich všetky prečítate a nenájdete, bude Váš výrok pravdivý. Platí čo som povedal. Zatiaľ nás nemožno rozsúdiť. Ale keďže ich máte tak to je len otázka času.

Ale mohli by ste mi urobiť službu - kde by som sa ja vedel dostať k týmto bulám? Vďaka.

Ešte snáď vaše tvrdenie o neomylnosti sv. Tomáša Akvinského. Vaše tvrdenie, že bol omylný, je nesprávne. Lebo ako ste už napísal, neomylnosť platí len pri pápežovi. Ak však pápež vyjadrí, že filozofia toho či oného v našom prípade Akvinského, je jediná správna filozofia Katolícizmu, tak rovnako platí, že vo vzťahu k svojej filozofii a myšlienkam je sv. Tomáš Akvinský NEOMYLNÝ. A teda vy nemáte právo HO zpochybňovať, ako ste naznačil už vyššie.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  15:52:05  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chodec, niečo zvlášť pre teba - o sekte templárov
http://gloria.tv/media/cvyWadUfR8z

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  16:31:58  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Drahý chodec,
nechcem veľmi vstupovať do predmetu vašej spoločnej debaty, no musím pripustiť, že sa mýliš a to v tomto prípade až dvakrát.

1. Reconquistador má pravdu v tom, že ak Ty tvrdíš, že Pius V. niečo povedal, si povinný uviesť zdroj, na základe ktorého tak tvrdíš. Veľmi často sa v dnešnej dobe totiž stáva, že si ľudia nejaký citát vymyslia a prisúdia ho niekomu známemu a iní to potom bez overovania zdroja preberú. A to nie je v poriadku, ak sa chceme baviť vecne. Dokonca aj sekulárna veda uznáva toto pravidlo.

2. Jedna vec je filozofický model, metóda, koncepty uvažovania, pravidlá, zákonitosti či prístup a druhá vec je záver, ku ktorému tým spôsobom uvažovania prídeme. Lebo metóda môže byť dobrá, ale môžem si pri uvažovaní nevšimnúť napríklad chybný predpoklad. Dúfam, že mi rozumieš, čo tým myslím. Sv. Tomáš mohol vychádzať zo zlých predpokladov a preto prišiel dobrým postupom uvažovania k chybnému záveru. No postup je správny a Cirkvou odobrený. V dobre keď to riešil, tak to ešte nebolo definované.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  16:34:54  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Chodec, niečo zvlášť pre teba - o sekte templárov
http://gloria.tv/media/cvyWadUfR8z
Pôvodne zaslal Koki - 15 október 2014 :  15:52:05

Neviem, neviem, či by som v takejto veci veril práve NG.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  17:37:01  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chápem, lebo je náročné vybrať mak z piesku, alebo hľadať pravdu medzi dohadmi a výmyslami. Ale z toho čo dnes vieme je hádam možné poskladať si približnú mozaiku. Môžeme si teda legendárnych templárov predstaviť ako skutočných katolíkov verných evanjeliu a pápežovi? Pri povrchnom pohľade títo rytieri vzbudzujú obdiv a zdanie statočnosti, no isté poznatky skôr vyvolávajú obavy, že boli vlastne sektou odklonenou od ideálov ktoré vyznávame, ako to aj tento dokument naznačuje. Zaujímavé by však boli podrobnosti ako k tomu oni došli a čo bolo po ich rozpustení. Obzvlášť by ma zaujímala ich viera a koľko majú spoločné so slobodomurármi.

K tejto úvahe ešte perlička: V mojom rodnom meste kedysi vznikla jedna budova, ktorá pripomína templársku svätyňu a naivným deťom čarodejnícky zámok. Oficiálne ide o finačnú inštitúciu, ktorej rok založenia sa zhoduje s rokom, v ktorom bola založená vôbec prvá slobodomurárska lóža na Slovensku a v našom meste slobodomurármi z Brna.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  18:28:30  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
TO: Koki

Bratu, si mimo tému.

Pokiaľ ide o templárov. Začali inak než skončili. Myslím, že dokonca aj tu sa to rozoberalo a celkom hodnotne. Treba hľadať v témach.

Pokiaľ ide o SM. Preberajú symboliku zovšadiaľ. Dokonca používajú aj žiariace vševidiace oko v trojuholníku, kedysi symbolizovalo Boha (dá sa nájsť na spovedniciach z dávnej minulosti, kedy ešte SM nemali vôbec vplyv. Alebo prebrali pentagram zo židovstva.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  18:47:58  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:


1. Reconquistador má pravdu v tom, že ak Ty tvrdíš, že Pius V. niečo povedal, si povinný uviesť zdroj, na základe ktorého tak tvrdíš.

2. Jedna vec je filozofický model, metóda, koncepty uvažovania, pravidlá, zákonitosti či prístup a druhá vec je záver, ku ktorému tým spôsobom uvažovania prídeme. Lebo metóda môže byť dobrá, ale môžem si pri uvažovaní nevšimnúť napríklad chybný predpoklad. Dúfam, že mi rozumieš, čo tým myslím. Sv. Tomáš mohol vychádzať zo zlých predpokladov a preto prišiel dobrým postupom uvažovania k chybnému záveru. No postup je správny a Cirkvou odobrený. V dobre keď to riešil, tak to ešte nebolo definované.

Pôvodne zaslal Mx - 15 október 2014 :  16:31:58K tvojej jednotke, zdroj som Reqovi uviedol, je tu v téme. Treba ho len overiť, ale overenie je skutočne náročné. Preto sa s tým Req. pasuje.

K tvojej dvoje MX, ty vlastne spochybňuješ sv. Tomáša Akvinského. To je to čo si napísal inými slovami.

Pre Kokiho:

Už ste si Koki pozrel to slnko hore na začiatku stránky? Ešte ste mi neodpovedal. Hoci ma to zaujíma.

No a pre všetkých, môžete si spochybňovať sv. Tomáša Akvinského ako chcete,ale aj iné náboženstva a zapierať korene kresťanstva, ale pravda je taká, že sám sv. T. Akvinský bol veľkým zasvätencom. V okultných vedách, ktoré existovali paralelne popri Kresťanstve aj z dôvodu, že sa kresťanstvo vyhraňovalo, hoci veľmi slabo proti astrológii sa Kresťanská astrológia rozvíjala ďalej. A v takýchto školách, ktoré boli potlačované a tradícia sa musela odovzdávať len ústne sa títo najväčší učitelia označovali ako ,,slnečný hrdinovia" pretože vždy stáli pevne a prinášali jasné svetlo poznania zákonitostí ducha pre všetkých ostatných.

A či sa vám to páči, alebo nie v téme som poukázal na tieto veci ktoré si môžete overiť a sú neodškriepiteľné:

1. Ako v kresťanstve, je v minimálne v jednom ďalšom uvedené, že je 7 duchov a majú rovnaké atribúty ako duchovia kresťanský. Tí istý splynuli aj s inými Bohmi iných náboženstiev.

2. Ukázal som vám, ako je Kresťanstvo nasiaknuté Perziou a ako stojí jedno vedľa druhého.

3. Ukázal som vám ako je Astrológia zakorenená hlboko v samotnom kresťanstve a nedá sa poprieť.

4. Ďalej reálne zaoberanie sa planétami (telesami) ako prejavmi živých duchov. A priznávaním opodstatnenosti tomuto presvedčeniu.

5. Ako sa objavuje Zodiak v Biblii spolu so znameniami.

A mohol by som vám toho ukázať ešte mnoho iného, ale je to nad rámec toho čo by som chcel.

Keby bola diskusia postavená na 1 argumente, dá sa pochybovať, ak je však dôkazov viacej a ukazuje sa, že veci vzájomne súvisia, potom to nie je len náhoda, ale existuje vnútorná niť, ktorá tieto veci spolu spája.

Ukázal som vám, síce z časti, ako sa 12 cherubov strieda z Božím požehnaním vo vláde nad časom, no neukázal som vám ako sa spolu s nimi ako menší duchovia času striedajú 7 duchovia. Tak si to poďme aspoň z časti ukázať:

Od r. 1269 nastupuje ako 72 ročný duch času archanjel Michal - regent Slnka (strážny a ochranný duch kat. cirkvi).

V r. 1825 nastupuje znovu ako 72 ročný duch času.
A potom v r. 1879 nastupuje ako 354 ročný duch času. A teda jeho duchovné pôsobenie na Zem je na určitý čas dvojnásobné

A prečo tieto roky? Pretože sv. Tomáš Akvinský žije v týchto rokoch (1224 - 1274) Teda sa jeho život prekrýva z vládou ducha času Slnka! To je ten duch ktorý ho inšpiroval a týmto Božím duchom sa sv. T. Akvinský ani netajil. Kto rozumie astrologickej symbolike má už dopredu vyhrané. To isté duchovné slnko, ktoré bolo Akvinského inšpirátorom v jeho filozofii je tým istým Slnkom, s ktorým sa Akvinský do dnes zobrazuje na svojich vyobrazeniach!!! A tak ako je Slnko stredom našej sústavy, je ním aj naše srdce, a preto sa kreslí Slnko k srdcu. Ak neveríte presvedčte sa TU!!! A kto je lenivý kliknúť tak tu:

A keď sa stáva Slnko dvojnásobným duchom času nástupom vlády v r. 1879, v tom istom roku vyhlasuje pápež Lev XIII z inšpirácie tohto ducha filozofiu sv. Tomáša Akvinského za jedinú pravú filozofiu katolícimu!!!
Rovnako tak nesie pápež meno podľa znamenia zodiaku LEVA, ktoré je slnečným znamením!

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  19:14:38  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Alebo prebrali pentagram zo židovstva.

Pôvodne zaslal Mx - 15 október 2014 :  18:28:30

chce sa mi plakat, ked niekto nevie rozlisit medzi davidovou hviezdou a pentagramom

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  20:56:49  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Alebo licenciu na pentagram získali od komunistov.

Chodec, a kde je to odporúčané slnko, ktoré by som si mal pozrieť?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  21:39:19  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Chodec, a kde je to odporúčané slnko, ktoré by som si mal pozrieť?
Pôvodne zaslal Koki - 15 október 2014 :  20:56:49Však tu hore, ide ti oči vybiť, hneď vedľa kríža. Prvý obrázok z prava.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  22:07:44  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
To neni je slnko, ale oslávená golgotská udalosť.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  22:29:40  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
To neni je slnko, ale oslávená golgotská udalosť.

Pôvodne zaslal Koki - 15 október 2014 :  22:07:44Verím tomu čo vidím. Vidím slnko.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  22:43:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Nevyjadril som sa ku všetkému čo sv. Tomáš Akvinský napísal, pretože to z časového hľadiska nieje možné. Vyjadril som sa teda len k tomu, čo som vás videl citovať. K tomuto čo tu dávate teda len v skratke, keďže nemá zmysel robiť to isté čo včera, keď ste na to aj tak neboli schopný reagovať a dokonca to ani pochopiť, keďže tu je váš problém rovnaký - rozoberá tu filozofiu Aristotela a neuvádza že by sa s jeho názormi stotožňoval. Skôr dáva najavo naopak. Čítali ste to vôbec, keď sa tu tým tak oháňate?

sv. Gregor z Nyssy a sv. Ján Damascénsky: To je úplne mimo témy. V tej kapitole totiž sv. Tomáš Akvinský dokazuje, že anjeli sú netelesný a nehmotný. Nemá to nič spoločné s tým o čom nás tu chcete presvedčiť.

Myslím, že tu som tak dnes, ako aj včera dostatočne ukázal, že citáty ktoré dávate sú vytrhnuté z kontextu. Kým sa tu teda nezačnete v tomto správať seriózne, nevidím dôvod na ďalšie takéto citáty reagovať, pretože je to činnosť časovo náročná a ukazuje sa, že aj zbytočná.

citácia:
Čo sa týka Piusa V. a jeho výroku, všetko čo ste napísal, je že ste jeho Buly nečítal. Výrok tu je, ak chcete byť dôsledný budete ho hľadať a až keď ich všetky prečítate a nenájdete, bude Váš výrok pravdivý. Platí čo som povedal. Zatiaľ nás nemožno rozsúdiť. Ale keďže ich máte tak to je len otázka času.

Ja dôsledný som. Vy ste prišli s tvrdením, tým pádom vy nesiete bremeno dôkazu a ten dôkaz ste nedodal. Pokiaľ dôkaz nedodáte tak platí, že je vaše tvrdenie vyvrátené. Vami navrhovaný prístup platiť nemôže, je dokonca v rozpore so spravodlivosťou. To len preto, že si niekto vymyslí nejaký výrok a pripíše ho Piovi V mám ja tráviť hodiny času čítaním jeho diel, aby som našiel, či je to pravda?

Bully - dajú sa, prinajmenšom časť z nich nájsť bez problémov na internete. Tak môžte hľadať. To máte napríklad bullu Quo Primum preloženú do češtiny:
http://www.vendee.cz/texty/quo_primum.html

citácia:
Ešte snáď vaše tvrdenie o neomylnosti sv. Tomáša Akvinského. Vaše tvrdenie, že bol omylný, je nesprávne. Lebo ako ste už napísal, neomylnosť platí len pri pápežovi. Ak však pápež vyjadrí, že filozofia toho či oného v našom prípade Akvinského, je jediná správna filozofia Katolícizmu, tak rovnako platí, že vo vzťahu k svojej filozofii a myšlienkam je sv. Tomáš Akvinský NEOMYLNÝ. A teda vy nemáte právo HO zpochybňovať, ako ste naznačil už vyššie.

Uvažujete nesprávne. Váš výrok je v rozpore s dogmou o nepoškvrnenom počatí Panny Márie. Ak by totiž mal byť sv. Tomáš Akvinský vo všetkom neomylný, tak táto dogma by neplatila.

PS: sv. Tomáš Akvinský vyobrazený so Slnkom, o čom tu píšete nezmysly... Vyjadruje sa k tomu Pius XI:

citácia:
nieje bez dôvodu, že dostal Slnko ako symbol; pretože prináša tak svetlo vedomosti do mysle človeka a zapaľuje ich srdcia a vôle ctnosťami
Pius XI - STUDIORUM DUCEM (29 Júna 1923)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2014 :  23:00:37  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Uvažujete nesprávne. Váš výrok je v rozpore s dogmou o nepoškvrnenom počatí Panny Márie. Ak by totiž mal byť sv. Tomáš Akvinský vo všetkom neomylný, tak táto dogma by neplatila.

PS: sv. Tomáš Akvinský vyobrazený so Slnkom, o čom tu píšete nezmysly... Vyjadruje sa k tomu Pius XI:

citácia:
nieje bez dôvodu, že dostal Slnko ako symbol; pretože prináša tak svetlo vedomosti do mysle človeka a zapaľuje ich srdcia a vôle ctnosťami
Pius XI - STUDIORUM DUCEM (29 Júna 1923)


Pôvodne zaslal Reconquistador - 15 október 2014 :  22:43:32Nie ja som v rozpore, ale vy ste sami so sebou. Ak platí dogma, neplatí vyjadrenie pápeža a naopak. Vy si ujasnite ako to teda bolo. Rovnako tak čítal ste vy mňa? Lebo ak hej, tak vám neušlo asi nasledovné:

V okultných vedách, ktoré existovali paralelne popri Kresťanstve aj z dôvodu, že sa kresťanstvo vyhraňovalo, hoci veľmi slabo proti astrológii sa Kresťanská astrológia rozvíjala ďalej. A v takýchto školách, ktoré boli potlačované a tradícia sa musela odovzdávať len ústne sa títo najväčší učitelia označovali ako ,,slnečný hrdinovia" pretože vždy stáli pevne a prinášali jasné svetlo poznania zákonitostí ducha pre všetkých ostatných.

Toľko k tomu vášmu tvrdeniu o tom svetle poznania do mysle človeka. Napísal ste to čo som napísal už predtým ja - len v ružovom.

Čo sa týka textov, čítať nemusíte, nekázal som vám to. Potom, ale netvrďte vy mne či som to čítal, keď už dopredu píšete, že to čítať nejdete.

A teda platí, že perzské náboženstvo je hlboko vryté do kresťanstva a je jeho ďalekou nadstavbou a ešte mnoho viac. Podal som vám výjav aj z Kabali a podobne. Ak by ste to chceli poprieť, poprel by ste tým sám dejiny. Ste schopný zájsť až tak ďaleko? To odkiaľ vyšli židia nepopriete. Preto im Perzské náboženstvo nebolo cudzie a niesli si ho so sebou a platí teda moje vysvetlenie k všetkým výrokom, ktoré som k Biblii podal.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  05:56:16  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
To neni je slnko, ale oslávená golgotská udalosť.
Pôvodne zaslal Koki - 15 október 2014 :  22:07:44

Verím tomu čo vidím. Vidím slnko.
Pôvodne zaslal Chodec - 15 október 2014 :  22:29:40

Ak chceš takto znásilňovať svoj rozum, je to tvoja vec.
Ahoj.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  06:10:14  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Čo sa týka textov, čítať nemusíte, nekázal som vám to. Potom, ale netvrďte vy mne či som to čítal, keď už dopredu píšete, že to čítať nejdete.
Pôvodne zaslal Chodec - 15 október 2014 :  23:00:37

je to tak, bud nie si schopny pochopit kvoli svojej vlastnej hluposti ze si hlupy (dunning-kruger effect), alebo si troll

ak tvrdis, ze nejaka bula existuje, je tvojou povinnostou predlozit dokaz o tom ze existuje (a vypis z nej nestaci - kludne mozes klamat, alebo nevediet o tom, ze to z coho citujes, nie je bula) - dokazne bremeno nutne musi lezat na tebe - najjednoduchsie riesenie je napisat zdroj z ktoreho cerpas, pripadne napisat nazov zmienovanej buly, aby ju bolo mozne vyhnadat ostatnymi - vidis v tom nejaky problem?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  08:35:25  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Hlúposť ste guest ukázal hore vy kladením hlúpych otázok. Dal som aj link na spomínaný zdroj. Ja tvrdím a verím, že to tam tak je. A keď niekto chce tak nech pre mňa za mňa neverí. Stále to ale nie je dôkazom toho, že nie je. Ak máte toto problém pochopiť tak potom vám nie je pomoci.

A v princípe je to jedno, lebo platí to, čo povedal Lev XIII o Akvinskom a jeho filozofii. A ak má niekto problém pochopiť, že ak je pápež neomylný a vyhlási niečo za pravdivé, tak na základe jeho neomylnosti je to pravdivé, či sa to niekomu páči alebo nie. A ak sa mu to nepáči, tak nech takýto rimokatolík netvrdí, že je pravý rimokatolík, keď sa odmieta podriadiť sv. otcovi. Pretože je to potom presne ako ste napísal už vy v inej téme, že katolíci si vyberajú to, čo sa im aktuálne najviac hodí. Iste si spomínate.

Na vás guest už reagovať nebudem. Lebo podľa vás sme tu všetci na drogách. Dvíhajte si ego na iných. Sú aj fóra materialistov - skeptikov. Tam by ste bol ako ryba vo vode.

Koki, keď vidím Slnko vidím Slnko. To je znásilňovanie rozumu? Spýtajte sa Guesta, čo mu to pripomína či Slnko, alebo Golgotu. Viete čo je to znásilňovanie rozumu? To je presne to:

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly


Podpis jedného z diskutérov z ktorým som mal už dávnejšie česť. My dvaja máme zjavne odlišný meter na to ako si svoj rozum znásilniť.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2014 :  09:40:01  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chodec, chcel som ti niečo vysvetliť, ale teraz zisťujem že nenachádzam nijaké slová ktoré by mali väčší zmysel, než byť ticho. Teda budem ticho.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06