Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma
Strana: z 8

Reconquistador

Stav: offline

Odoslaný - 09 október 2014 :  13:13:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
No tak skúste aktualizovať, lebo fakt neviem, na čo reagovať... Toho Pia V som sa stále nedočkal...

Akú tému myslíte, to neviem... písal som tu už do mnohých tém a pochopiteľne si na mnohé už nespomínam.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 09 október 2014 :  14:20:38  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
No tak skúste aktualizovať, lebo fakt neviem, na čo reagovať... Toho Pia V som sa stále nedočkal...

Akú tému myslíte, to neviem... písal som tu už do mnohých tém a pochopiteľne si na mnohé už nespomínam.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 09 október 2014 :  13:13:56

Téma je tá, ktorú som prilepil do prvého príspevku tu v téme v ktorom ste priamo napísal: Svätí Augustín a Tomáš Akvinský sú významnými autoritami, no neboli neomylný.

Chcel by som aby ste to objasnil.

Čo sa týka Piusa V., to čo som vám poslal je všetko čo k tomu mám. Meno buly neviem. Je však uvedené v tom zdroji ktorý som tu už prilepil. Ale ako sa dá k tomu zdroju dostať naozaj netuším.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 09 október 2014 :  15:49:38  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chodec, odpusť, ale v tvojej viere sú niektoré prvky New Age a jeho duch, nevytkol som ti to len tak. Neznamená to že konzument tejto zmesi musí vyzobať všetko čo sa do nej namiešalo; neopohan nemusí nutne veriť v reinkarnáciu, ani vyznavač UFO nemusí veriť na veštectvo. Nový vek však chce spájať nespojiteľné, bez toho aby do hĺbky porozumel čo robí. Vieš že nemôžeš pospájať elektronické súčiastky akokoľvek, a očakávať že z toho vzíde fungujúci prístroj. Kresťanstvo vo svojej pôvodnej podobe je katolícke a jeho súčiastky viery vytvárajú obdivuhodný nástroj na spásu duše. Ak v ňom vymeníš niektorú súčiastku za inú, znehodnotíš ho.

PS: Duchovnosť New Age iste nevznikla pred nejakými tridsiatimi rokmi, keď sa s ňou potýkala už v 19. stor. Teozofická Spoločnosť.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 09 október 2014 :  20:19:21  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Tvoj problém, ale vlastne Vás všetkých problém, je Koki pripustiť, že je tu aj niečo iné ako New Age. A aj to, že sú tu autori, ktorí si nedajú námahu na selekciu rôznych myšlienkových smerov a z nepochopenia hádžu všetko do jedného vreca. Čítal ste moju tému o sv. Sofii tu na fóre? Či už áno, alebo nie rád vám z nej niečo pripomeniem:

Kniha prísloví - kapt. 8

32 A teraz počúvajteže ma, synovia: blahoslavení sú tí, čo cesty moje varujú.
33 Počujte naučenie, aby ste sa stali múdrymi, a nezanedbávajte ho!
34 Blahoslavený človek, ktorý ma počúva a bdie deň čo deň pri mojich dverách a strežie na veraje mojich brán!
35 Lebo kto nájde mňa, ten nájde život a dosiahne milosť od Pána.

Štúrovci napísali:

„ ... čo tamtí všetci pre svoj svet boli, to musí v sebe vedomec slovanský ako jeden moment zvariť, a tak pôvodne – slovanským okom svojím vidieť pravdu svetov duchovných a vyrozprávať... vyspievať. Slovanská veda a videnie sa má zjednotiť všetky momenty pravdy aby sa stal z neho kostol jednoty všetkých momentov poznávania“, „panteón všetkých bohov pravdy“, „amen pravdy“
„Veda, či jako daktorí chcú vedba, t.j. povedomosť jasná a zretedlná toho, čo je v nás, okolo nás, v duchu aj v prírode, na nebi aj na zemi, srozumenia toto ducha ludskieho túžbam duchovným vyšším; táto hovorím veda je to najčistejšie vychovávania človeka aj človečenstva“.

„Najprednejší ťah vedy slovanskej bude a musí byť videnia duchovnô pravdy celej“. „Charakter vedy slovanskej je celosť, je zaokrúhlenia. Slovanská veda musí všetky čiastky do celosti shladať a všetko rozdvojenô a rozsekanô sjednocuvať, bo keď by to nerobila, prestala by byť slovanskou. Veda naša je more, do ktorého všetkie potoky vied sa slievajú. Veda slovanská musí byť absolútnou jednotou všetkých momentov poznania pravdy“.

Tým nadviazali Štúrovci na Komenského odkaz. Ten tvrdil, že na všetko sa treba dívať z troch prameňov poznania.
„Není-li něco dostatečně vyvozeno ze smyslů, rozumu a Písma, nesouvisí-li něco harmonicky s ostatním, nesmí se to vyslovit“!!!.

Komenský vo svojej práci upozorňoval, že:
„Teprve ten, kdo si osvojil vlastními smysly, vlastním rozumem, vlastním a bezprostředním svědectvím Božím znalost užívání věcí, teprve ten ví, že se neklame“
„Všechna světelná tělesa, od nichž může vzejít svétlo, to jest příroda, společné vrozené pojmy a Bůh“ – a tieto „tři stružky vědění ponesou plným řečišťěm celé trojpramenné světlo Boží“. Mali by sme potom „největší plamen světla, jaký vůbec lze mít“.

Všimol ste si odkaz našich otcov Koki? Toto vám bolo dané do vienka pri založení slovenského národa. A všimol ste si tie 3 výkričníky?! Všetko čo som uviedol som podporil aj ja Písmom svätým. Preto som to mohol vysloviť. J.A. Komenský bol učiteľom národov, nechcite jeho majestát pochovať jeho vyhlásením za PRAOTCA hnutia NEW AGE.

A bol by som veľmi rád, keby ste si navždy zapamätali:
„Nie kto dobre rozlišuje dobre učí, ale kto dobre spája dobre učí“.

V téme som po teraz poskytol dostatok prepojení a materiálu k hlbokým úvahám. Vy sami ste mi do teraz nevedeli vysvetliť ako je možné, že tieto kostoly boli vysvätené hoc boli plné symbolov astrológie, ktorú som si tu ja z prsta nevycucal. Jedine rozumné vysvetlenie tohto hlavolamu ktoré sa mi naskytá je, že to bolo úplne ok, že to bolo tak ako to bolo a vyhraňovanie sa proti astrológii vôbec nebolo také ostré ako sa mi snažil vysvetliť Butyl. Skôr naopak, asi sa tešilo tolerancii. Inak si to sám neviem vysvetliť.

Čo sa týka toho, prečo majú práve slovania dar duchovného oka, musel by som vám toho ešte veľmi veľmi veľa vysvetliť. Takže na druhej strane aj chápem váš opatrný postoj. A je to dobré, že to je tak. Prajem ešte pekný večer.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 12 október 2014 :  11:26:33  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Okrem toho, že je téma mojou vlastnou témou, je aj pokračovaním témy o Kresťanskej astrológii od JanyJany. Keď sa vrátite na prvý príspevok tejto témy a rozkliknete si link môžete nájsť prvú odpoveď od Azuritka pre JANYJANY a síce:

Azuritko napísal:
janyjany daj jednu dogmu, jeden citát z Biblie s patričným výkladom, kde sa hovorí o anjeloch sídliacich v jednotlivých planétach a hviezdach. Ak nič také nemáš, tak sú to bláboli od ktorých choď na kilometre preč ak si katolík.Anjeli majú svoju funkciu, ale nie skrze planéty. Veď to ani nedáva zmysel, keď sa nad tým len trošku zamyslíš.

V ďalšom príspevku, ktorý postnem Vám ukážem hlúposť a absolútnu neznalosť kresťanstva tohto človeka, ktorý si dal ešte aj dole do podpisu hrdo RIMSKOKATOLÍK. Takíto ľudia sa hlásia hrdo ku kresťanstvu, ale sú pritom samí jeho hanbou.

Chodec

Odoslaný - 12 október 2014 :  12:04:49  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Takto píšu dvaja cirkevní otcovia o anjeloch a nebeských telesách.

Vo svojom diele Božie mesto takto rozjíma sv. Augustín nad bohmi a mocou hviezd a planét:
,,Nech sú vzdiaení od nás tí, čo pripisujú hviezdam moc rozhodovať bez Božej vôle ... Pokiaľ ide ... o vplyv hviezd, tento vplyv je v každom prípade podradený Božej vôli ... Nie je azda povera, že hviezdy majú zvrchovanú moc, s ktorou môžu ľubovoľne narábať, najtrápnejšou urážkou Boha? ... a napokon, ak sa hviezdam priznáva nevyhnutý vplyv, aká možnosť sa ponecháva Bohu, aby pousdzoval ľudské činy?

Jasne ukázané, že sv. Augustín moc hviezd a planét nepopiera, ale nad ňu ešte stavia vyššiu moc, ktorá aj im vládne - Boha, ich pána.

V diele O podstate anjelov sv. T. Akvinský vysvetľuje, že tie bytosti, ktoré sa v staroveku nazývali ,,bohovia", sa v kresťanstve nazývajú anjelmi. Potom sa pridáva k Augustínov a spoločne vykladajú Platóna a Aristotela:
,,Všetky tieto (štiry) prostredné rády bohov ... musíme po našom označiť ako anjelov ... Aj samotné duše nebeských telies - pokiaľ sú oduševnené - musíme počítať k anjelom, ako to vykladá Augustín vo svojom Enchiridione".

V tom diele ďalej uvažuje s Aristotelom a dopĺňa ho ohľadne počtu bytostí v nebeských telesách:
,,Podľa toho máme nebeské bytosti, ktoré vôbec nie sú spojené s tel(es)ami. Je však aj veľa duchovných bytostí, ktoré sú spojené s nebeskými telesami. Ich počet sa Aristoteles pokúsil preskúmať na základe počtu rozličných pohybov nebeských telies".

V diele ďalej pokračuje a vysvetľuje ako chápať tieto telesá:
,,miesto prislúchajúce anjelom je duchovné ... sú tam prítomní svojou silou, pôsobením ..."

a cituje Gregora z Nyssy:
,,Keď je teda duchovné vo vzťahu k nejakému miestu alebo veci, ktorá sa nachádza v priestore ... tak hovoríme, že je na tomto mieste. Kde by sme vlastne museli povedať pôsobí tam, hovoríme je tam".
Sratkovite to následne zhŕňa aj Ján Damascénsky: ,,Kde anjel pôsobí, tam je":

Keďže už som uviedol ako zmýšľali starí cirkevní otcovia o telesách ako o prejavoch pôsobení anjelov, budeme rozumieť aj nasledovnému z Akvinského diela Suma teológie:
,,nebeské telesá činia tvary v týchto nižších (telesách), prečo sa hovorí, že sú príčinou rodenia a hynutia ... tvary, ktoré sú v hmote, plynú z duchovných podstát ... pohyby týchto nižších telies, ktoré sú rozličné a mnohotvárne, uvádzajú sa na pohyb nebeského telesa ako na príčinu ... anjeli majú bezprostredné predstavenstvo nielen nad nebeskými telesami, ale aj nad nižšími telesami"

A následne vysvetľuje, prečo sv. Augustín odmietol veštectvo. Lebo len príroda podlieha vplyvom nebeských telies, no človek má v sebe duchovný prvok ktorý ho dokáže povznášať nad prírodu a moc telies pôsobí len do jeho žiadostivostí:
,,Vačšinou potom ľudia idú za vášňami a len múdri im odolávajú. A preto i u väčšiny sa overuje to, čo býva predpovedané o ľudských činoch podľa pozorovania nebeských telies. Ale predsa, ako hovorí Ptolemaios, mudrc vládne aj hviezdam; totiž tým, že odolávajúc vášňam, zabráni svojou slobodnou vôľou, nijako nebeským telesám nepodoriadenou, takýmto účinkom nebeských telies".

Učenie sv. Tomáša Akvinského je necyklikou pápeža Leva XIII. Aeternis Patris výslovne prehlásené za ,,jedinú pravú filozofiu katolicizmu".

Tak Azuritko, nie vy, ale JANYJANY bola a je viac k pravde a váš podpis je len ódou na vašu hlúposť.

(Prepáčte mi miestami hanlivý štýl písania, mňa takýto ľudia ako on urážajú, lebo tie jeho slová patrili aj mne!)

Reconquistador

Odoslaný - 12 október 2014 :  18:02:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Svätí Augustín a Tomáš Akvinský sú významnými autoritami, no neboli neomylný.
Pôvodne zaslal Chodec - 09 október 2014 :  14:20:38
Ale čo na tomto treba objasniť?

citácia:
Čo sa týka Piusa V., to čo som vám poslal je všetko čo k tomu mám. Meno buly neviem. Je však uvedené v tom zdroji ktorý som tu už prilepil. Ale ako sa dá k tomu zdroju dostať naozaj netuším.
Takže nateraz môžme kľudne brať, že taká bula neexistuje. V zozname jeho búl som totiž nenašiel žiadnu, ktorá by sa téme mohla venovať a citáciu toho textu mi nachádza iba v kadejakých pochybných zdrojoch.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 12 október 2014 :  18:27:06  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
chodec...

clovek sa nemoze spoliehat na diela Akvinskeho pri pokuse o pochopenie vplyvu nebeskych telies na cloveka, pretoze on, jeho nasledovnici a ludia od ktorych cerpal inspiraciu on, sa takmer vo vsetkom co sa tyka slnecnej sustavy a hviezd, mylili; prevazna vacsina ucencov z toho obdobia nebola schopna svojou myslou obsiahnut vlastnosti planet a hviezd, neboli schopni si ani len predstavit velkosti, vzdialenosti a sily posobiace v makroskopickom meritku vesmiru (mnoho ludi to ani dnes nedokaze)

a este nieco - uistujem ta ze planeta na ktorej zijes (a v mensej miere aj ostatne objekty v nasej "blizkosti") na teba posobi velmi zasadne, ale nie tak ako si to ty a astrologovia predstavuju

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 12 október 2014 :  19:27:30  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Ale čo na tomto treba objasniť?

Takže nateraz môžme kľudne brať, že taká bula neexistuje. V zozname jeho búl som totiž nenašiel žiadnu, ktorá by sa téme mohla venovať a citáciu toho textu mi nachádza iba v kadejakých pochybných zdrojoch.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 12 október 2014 :  18:02:08

Všetko, ako ste to myslel, lebo ak tvrdíte že sú omylní v čom sa mýlili? Lebo to je úplne najpodstatnejšie. Dal som sem ich vyjadrenia. Keď to vyhlasujte ukážte prečo si to myslíte a na čom sa mýlili. Lebo takto si otvárate dvierka k tomu, že si môžete spochybňovať všetko a vždy a ponechať si len to čo sa hodí. Takže prečo boli omylní a v čom?

S Piusom to kľudne môžete chápať aj tak. Pravdou je, že ten výrok je. A kým sa to poriadne nezistí, nemožno tvrdiť že je, ani že nie je - teda ak chcete byť korektní. Ak nie, vopred si vyberáte stanovisko, ktoré sa vám hodí. Tak ak vy, tak aj ja a ja budem tvrdiť, že je skutočne. V takom prípade, keď ani vy ani ja nevieme dokázať, že je sú naše stanoviská rovnocenné a nemožno nás rozsúdiť. Ale pre diskusiu je to aj tak jedno. V podobnom duchu písal aj Akvinský, časti diel som sem priamo prepísal. Tam už nespochybníte nič. A platí čo som povedal touto témou.

Chodec

Odoslaný - 12 október 2014 :  19:36:49  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

clovek sa nemoze spoliehat na diela Akvinskeho pri pokuse o pochopenie vplyvu nebeskych telies na cloveka, pretoze on, jeho nasledovnici a ludia od ktorych cerpal inspiraciu on, sa takmer vo vsetkom co sa tyka slnecnej sustavy a hviezd, mylili; prevazna vacsina ucencov z toho obdobia nebola schopna svojou myslou obsiahnut vlastnosti planet a hviezd, neboli schopni si ani len predstavit velkosti, vzdialenosti a sily posobiace v makroskopickom meritku vesmiru (mnoho ludi to ani dnes nedokaze)
Pôvodne zaslal guest636 - 12 október 2014 :  18:27:06

Problém je Guest, že vy mne už z princípu nerozumiete. Isteže máme dnes kvalitnejšie, presnejšie a viaceré poznatky, ale tu sa bavíme o duchovnom význame, nie fyzikálnom. A z tohto hľadiska sa vo vesmíre nezmenilo zhola NIČ a platí to, čo tvrdili. Rovnako tak sa tu nebavíme o fyzikálnom vplyve hviezd, ale o duchovnom a na konkrétne ktoré zložky človeka vplývajú. Ak ste sledoval celú diskusiu, bol to problém pre ľudí už od najprvotnejších začiatkov. Akurát vtedy bolo pre nich podstatnejšie skúmať niečo iné, ako je tomu dnes. Cyklus vývinu ľudstva sa ešte neukončil, ale beží podľa presne tých istých princípov, ako tomu bolo na začiatku.

guest636

Odoslaný - 12 október 2014 :  20:19:01  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Isteže máme dnes kvalitnejšie, presnejšie a viaceré poznatky, ale tu sa bavíme o duchovnom význame, nie fyzikálnom.
Pôvodne zaslal Chodec - 12 október 2014 :  19:36:49
ziaden duchovny vyznam v strukture vesmirnych telies nie je; Aristoteles, Ptolemaios a z mensej miery aj Akvinsky, pozorovali pohyby telies po oblohe a vyvodili z nich mylne zavery, ktore potom (ako sa zda z tvojho pisania) spojili s duchovnom...ale ako by mohli dojst k spravnym zaverom, ked ich najzakladnejsie premisy boly chybne? ved to co ty vypisujes o spojitosti vesmiru s duchovnom je cista astrologia

z filozofickeho hladiska sa k pravde priblizil zo stredovekych myslitelov iba G. Bruno

povodny GUEST635

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 12 október 2014 :  20:29:07  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]Isteže máme dnes kvalitnejšie, presnejšie a viaceré poznatky, ale tu sa bavíme o duchovnom význame, nie fyzikálnom.
Pôvodne zaslal Chodec - 12 október 2014 :  19:36:49

[i]
Pôvodne zaslal guest636 - 12 október 2014 :  20:19:01

Guest,ale veď vy ste v téme o astrológii - dobré rano. Či ste až teraz precitol? Ste dokonca na kresťanskom fóre, kde sa všeobecne verí, že Boh je len jeden a je návyšší, dokonalí. Tak neviem, o čo vám vlastne ide? Chcete ma upozorniť na to, že hovorím to, čo vlastne hovorím?

To čo tvrdíte, je váš predpoklad, lebo ste materialista a preto sa snažíte dospieť k tomu ako mohli k takémuto niečomu vôbec dôjsť. To nebolo o tom, že pozorovali fyzické telesá. To bolo o hľadaní pravdy v starých textoch, výkladoch Biblie. Obdobie kedy žil Tomáš Akvinský, bolo charakteristické nástupom Arabskej kultúry a filozofie ako aj Astrológie a jej následného vplyvu na Kresťanstvo. Tomáš Akvitnský sa narodil, aby tieto veci dal do poriadku - do zmysluplného celku.

Verše z Biblie hovoria o moci hviezd, aj Babylónske náboženstvo tak nerozumiem ako hoc ste materialista opúšťate merito veci, aby ste sa vrátil s materialistickým tvrdením. To tu už bolo, to tu je neustále. Nič ako duchovný svet nie je, je to len sci-fi a fantazi pár ľudí ktorým to všetci žerú. Ale to je omyl. Chcete rozumieť? Tak sa dívajte na vec očami ľudí tej doby, duchovne a nie materiálne. Ale u vás to asi možné nebude. Nie len preto, že ste materialista, ale preto, že to sám ani len na chvíľu neurobíte dobrovoľne.

A len na záver bez hlbšieho vysvetľovania - G.Bruno žil 1548-1600. V roku 1525 nastupuje arch. Gabriel ako duch času a spolu s ním v r. 1557 sa pripája ako menší duch času Orifiel. A teda dochádza k obratu od duchovného k materialistickému mysleniu a opätovnému zvýšenému záujmu o vesmír. Niet divu, že prichádzal z tvrdeniami s akými prichádzal. Zmenil uhol pohľadu celkovo na veci.

Koki

Odoslaný - 12 október 2014 :  21:32:02  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Tiež sa mi zdá, že podivné spájanie anjelov s hviezdami vychádza z astrologickej povery o vplyve znamení zvieratníka na osudy ľudí.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 12 október 2014 :  21:41:10  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Tiež sa mi zdá, že podivné spájanie anjelov s hviezdami vychádza z astrologickej povery o vplyve znamení zvieratníka na osudy ľudí.

Pôvodne zaslal Koki - 12 október 2014 :  21:32:02

Je krásne, ako viera v 1 Boha nie je povera, ale všetko ostatné áno. Viete Koki, hoci sa snažíte byť vericiami na duchovno, zisťujem, že k všetkému ostatnému okrem Boha sa správate ako materialisti - neveríte v nič. Neskutočné, ako hlboko klesla cirkev. Naštudujte si Bibliu a spisy cirkevných otcov a potom sa vaše zdanie rozplynie.

Nie ja ich spájam ako prvý, predo mnou bolí mnohí, do dnes sa nimi v cirkvi pýšite. Oni mohli, ja nemôžem?! Jaj, nechajte ma hádať. Oni sa mýlili, sú to bludy ... Tak? Ak je tak, nemýlili sa aj tí pred nimi, že je jeden jediný Boh a v skutočnosti si ho vymysleli? Poniektorí tu na fóre ste veľmi zaujímavé prípady.

Keď vám už nič nepovie ani Akvinský vyhlásený za právoplatnú filozofiu kresťanstva tak potom kľudne Koki môžeme už všetci veriť aj na UFO. Veď je to jedno, či nie?

Ale že sa aj pýtam, veď ja som tu ten NEW AGE. Jaj vlastne nie len ja, Štúrovci, Komenský, starí církevny otcovia a vlastne všetci. Veľmi pekne ste si to vymysleli.

Je to tak ťažké priznať si, že to je tak ako píšem?!

Kniha Múdrostí 13:1-5
1 Hlúpi boli totiž všetci ľudia od rodu, ktorým chybovala znalosť Boha, ktorí z viditeľných dobier nevládali poznať toho, ktorý je, a čo nepoznali tvorcu pri pohľade na diela,
2 ale oheň, vietor, či letmý vzduch, hviezdny okruh, či vodu náramnú, alebo svetlá nebies pokladali za bohov, čo riadia svet.
3 Keď už, zvedení ich krásou, pokladali ich za bohov, nuž bolo im treba vedieť, o čo nádhernejší je ich Pán; veď ich stvoril prapôvodca krásy.
4 A keď už ich moc a pôsobivosť budila v nich úžas, mali poznať, o koľko mocnejší je ich Tvorca.
5 Lebo z veľkosti a krásy stvorení sa úsudkom poznáva ich Stvoriteľ.

Toto som si tiež ja vymyslel a vložil do Biblie?

guest636

Odoslaný - 13 október 2014 :  08:29:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
To čo tvrdíte, je váš predpoklad, lebo ste materialista a preto sa snažíte dospieť k tomu ako mohli k takémuto niečomu vôbec dôjsť. To nebolo o tom, že pozorovali fyzické telesá. To bolo o hľadaní pravdy v starých textoch, výkladoch Biblie. Obdobie kedy žil Tomáš Akvinský, bolo charakteristické nástupom Arabskej kultúry a filozofie ako aj Astrológie a jej následného vplyvu na Kresťanstvo. Tomáš Akvitnský sa narodil, aby tieto veci dal do poriadku - do zmysluplného celku.
Pôvodne zaslal Chodec - 12 október 2014 : 20:29:07
"v starych textoch" pises? a odkial sa tie "stare texty" nabrali? ved aj tie napisali ludia...ludia ktori boli este primitivnejsi, nez anticki a stredoveki myslitelia; ako sa niekto mohol spoliehat na "mudrost" niekoho takeho?

citácia:
Verše z Biblie hovoria o moci hviezd, aj Babylónske náboženstvo tak nerozumiem ako hoc ste materialista opúšťate merito veci, aby ste sa vrátil s materialistickým tvrdením. To tu už bolo, to tu je neustále. Nič ako duchovný svet nie je, je to len sci-fi a fantazi pár ľudí ktorým to všetci žerú. Ale to je omyl. Chcete rozumieť? Tak sa dívajte na vec očami ľudí tej doby, duchovne a nie materiálne. Ale u vás to asi možné nebude. Nie len preto, že ste materialista, ale preto, že to sám ani len na chvíľu neurobíte dobrovoľne.
Pôvodne zaslal Chodec - 12 október 2014 : 20:29:07
ale verse z biblie sa v tejto veci nutne musia mylit a aj babylonske a aj akekolvek ine nabozenstvo, pretoze v v dobe kedy boli pisane, ludia ani len nevedeli, ze Slnko je hviezdou a nevedeli si predstavit co su to za mihotave svetelne bodky na oblohe, ktore pozorovali v noci; hviezdy maju svoju "moc" ale ta ma uplne iny charakter, nieco z toho charakteru je mozno aj takemu cloveku ako si ty zjavny - napr ze hviezda dodava energiu danemu systemu planet nevyhnutnu na vznik zivota (preto prve nabozenstva povazovali Slnko za bozstvo), ze hviezda svojou gravitaciou prinasa relativny poriadok do pohybu planet; ine vlastnosti a aspekty hviezd, su pre bezneho cloveka nepredstavitelne, nie to este pre nejakeho "myslitela" z doby bronzovej; vsak napr ak by si chcel beznym dopravnym lietadlom obletiet najvacsiu znamu hviezdu, tak by ti to trvalo 1100 rokov - vies si to predstavit? aj vzdialenosti medzi hviezdami su nepredstavitelne velke, a preto pomyselne psojnice medzi nimi v suhvezdiach, nemaju kauzualny vztah (gravitacia sice posobi na akukolvek vzdialenost, ale klesa so stvorcom vzdialenosti), a preto niet sily, ktora by cez tieto suhvezdia mohla posobit na ludi

citácia:
A len na záver bez hlbšieho vysvetľovania - G.Bruno žil 1548-1600. V roku 1525 nastupuje arch. Gabriel ako duch času a spolu s ním v r. 1557 sa pripája ako menší duch času Orifiel. A teda dochádza k obratu od duchovného k materialistickému mysleniu a opätovnému zvýšenému záujmu o vesmír. Niet divu, že prichádzal z tvrdeniami s akými prichádzal. Zmenil uhol pohľadu celkovo na veci.
Pôvodne zaslal Chodec - 12 október 2014 :  20:29:07

ano, ano...a vies ako dopadol G. Bruno?

povodny GUEST635

Chodec

Odoslaný - 13 október 2014 :  09:22:40  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Guest, v tejto téme ti odpovedať nebudem. Chceš odpoveď - založ tému a toto môžeš dať ako prvý príspevok. A ešte doňho dopíš prosím ťa ako sa to má s Bohom - hlavne to, ako si ho ľudia vymysleli - ako k tomu podľa tvojej materialistickej paradigmy došlo. Tu by sme šli off-topic a v téme som sa nie s tebou rozhodol diskutovať, ale s veriacimi, ktorí nemajú vlastne ani len základy vlastného náboženstva osvojené, nie to ešte prečítanú Bibliu. A potom sa čudujú, že čo to tu ja rozprávam a hádžu ma do vreca s New Age, prípadne spochybňujú cirkevných otcov.

Som veľmi zvedavý, čo mi odpovie Req. na moje otázky a som zvedavý, kto sa tu ukáže na záver ako skutočný Rimokatolík.

guest636

Odoslaný - 13 október 2014 :  14:38:07  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
chodec...si rimsko-katolik? odpovedz ANO/NIE

povodny GUEST635

jery01

Odoslaný - 13 október 2014 :  15:16:20  Zobraziť profil  Pridať jery01 do zoznamu priateľov

Čo sú to "najelovia"?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 15  ~  Člen od: 30 apríl 2014  ~  Posledná návšteva: 16 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 13 október 2014 :  15:21:31  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Čo sú to "najelovia"?

Pôvodne zaslal jery01 - 13 október 2014 :  15:16:20

Anjeli, to vyššie je preklep ktorý sa mi stal pri založení témy a nevšimol som si to. To vám ale hádam došlo nie?

To guest:
Tvoja otázka je zbytočná, ak si čítal moje príspevky. A ak nie, odpoveď nájdeš v mojich príspevkoch.

jery01

Odoslaný - 13 október 2014 :  15:39:36  Zobraziť profil  Pridať jery01 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Čo sú to "najelovia"?

Pôvodne zaslal jery01 - 13 október 2014 :  15:16:20

Anjeli, to vyššie je preklep ktorý sa mi stal pri založení témy a nevšimol som si to. To vám ale hádam došlo nie?
Pôvodne zaslal Chodec - 13 október 2014 :  15:21:31

Myslel som si to, ale nebol som si istý, či "najelovia" nie sú nejaká špeciálna odroda anjelov (s troma krídlami alebo tak niečo), predsa len, v astrológii, šamanizme a podobných pavedách sa až tak neorientujem.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 15  ~  Člen od: 30 apríl 2014  ~  Posledná návšteva: 16 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 13 október 2014 :  17:44:51  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Tvoja otázka je zbytočná, ak si čítal moje príspevky. A ak nie, odpoveď nájdeš v mojich príspevkoch.

Pôvodne zaslal Chodec - 13 október 2014 :  15:21:31

neochota jasnej odpovede na taku jednoznacne a explicitne vyslovenu otazku znaci, ze si pravedepodobne jedinym clenom tvojej sukromnej sekticky, ktora veri v takeho boha aky jej vyhovuje

povodny GUEST635

Chodec

Odoslaný - 13 október 2014 :  19:03:32  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
neochota jasnej odpovede na taku jednoznacne a explicitne vyslovenu otazku znaci, ze si pravedepodobne jedinym clenom tvojej sukromnej sekticky, ktora veri v takeho boha aky jej vyhovuje

Pôvodne zaslal guest636 - 13 október 2014 :  17:44:51

Okrem toho Guest, že ste trápny ... už to že ste položil takto hlúpu otázku znamená, že máte veľmi dlhé vedenie!

Koki

Odoslaný - 13 október 2014 :  19:17:19  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chodec, a odkiaľ by mohol človek vedieť čo je to Boh? Niekto si môže myslieť že to je nejaký zákon, vplyvom ktorého vznikol vesmír a funguje príroda. My veríme tomu, že to čo sa chápe a ctí ako Boh, prišlo na svet ako Ježiš Kristus - ktorý nám zanechal svoje Slovo...

Chodec

Odoslaný - 13 október 2014 :  21:57:37  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Chodec, a odkiaľ by mohol človek vedieť čo je to Boh? Niekto si môže myslieť že to je nejaký zákon, vplyvom ktorého vznikol vesmír a funguje príroda. My veríme tomu, že to čo sa chápe a ctí ako Boh, prišlo na svet ako Ježiš Kristus - ktorý nám zanechal svoje Slovo...

Pôvodne zaslal Koki - 13 október 2014 :  19:17:19

Koki nerob z toho MY, v to isté verím aj ja. Tá otázka bola adresovaná Guestovi, ktorý neverí v Boha. Ja viem, že Boh prišiel medzi nás ako JK, ale naozaj sa mi nepáči, ak v to veríme, ale to ostatné je výplodom bujnej fantázie. Chcete byť korektní, tak uplatňujte na takéto veci rovnaký meter. Tie náboženstvá ktoré boli nemali základ v bujnej fantázii. Do dnes prerástla ich tradícia do kresťanstva ako som sa pokúsil ukázať. A na to príde Guest s tou svojou uctievanou materialistickou paradigmou a ide poúčať, čo je pravda. Čo hovoril o Bohu vám? Tiež výplod fantázie?

Videl ste tie fotografie ktoré som sem dal - zverokruh vo viacerých kostoloch? Vstúpite do kresťanského kostola a zrazu zistíte, že ste v Perzii. Ak nevidíte súvislosti tak potom môže byť na tej stene namaľovaný aj svätý čert a nepohne to vami. Takýchto kostolov nie je pár. Skúste pátrať na internete a uvidíte, že ich je mnoho.

Rovnako tak výroky z Biblie a spisy starých kresťanských mudrcov.

Astrológia je tak hlboko prerastená do našich životov, že sa nedá odstrániť, ani jej popieranie neobstojí. Kresťania nemôžu na ňu povedať, že nie je pravdivá, lebo by sa vzdali vlastných základov. Rozumiete Koki čo sa vám snažím povedať?

Astrológia je všade, ešte aj dni v týždni sa riadia podľa 7 planét a sú im zasvätené. Uvedomil ste si to Koki niekedy?! A ak mi neveríte, tak teraz choďte hore na začiatok tejto celej strany a pozrite si obrázok KRÉDA. Prvý obrázok po pravej strane je SLNKO v zlatom kalichu. Zlato je od nepamäti označované za slnečný kov!

Boh sa na zemi totiž skutočne prejavuje ako SEDMOROSŤ, skrze siedmych duchov.

guest636

Odoslaný - 14 október 2014 :  06:25:59  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Astrológia je všade, ešte aj dni v týždni sa riadia podľa 7 planét a sú im zasvätené....SLNKO v zlatom kalichu. Zlato je od nepamäti označované za slnečný kov!

Boh sa na zemi totiž skutočne prejavuje ako SEDMOROSŤ, skrze siedmych duchov.

Pôvodne zaslal Chodec - 13 október 2014 :  21:57:37

cize nie len astrologia, ale aj alchymia a numerologia?

dni v tyzdni vo vacsine zapadnych krajin su ciastocne pomenovane po germanskych bohoch a rimskych bohoch

sunday - den Slnka
monday - den Mesiaca
tuesday - den týra (spajany s Marsom)
wednesday - den wodana (spajany s Merkurom)
thusday - den thóra (spajany s Jupiterom)
friday - den fridy (spajany s Venusou)
saturday - vynimka (spajany s titanom Saturnom)

a pozor! planety boli pomenovane po rimskych bohoch a dni po nich, a nie naopak, cize nie je pravda, ze rimania svojich bohov pomenovali po uz pomenovanych planetach - cize ziadna astrologia v dnoch dni sa nenachadza

povodny GUEST635

Strana: z 8 Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06