Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Najpravdivejšia téma Fóra - o najeloch
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma
Strana: z 8

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2014 :  17:45:36  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Dlho som surfoval, ale to čo som túžil nájsť som tu na fóre našiel až teraz po tak dlhom čase úprimne ti ďakujem JANYJANY. A len ti odkazujem, kde si ty nevedel, ja odpovedať viem.

Hľa stará zaprášená téma:
http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2843&whichpage=1&SearchTerms=astrolo

Vstaň z popola.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora 

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2014 :  17:52:08  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Pôvodne napísal Azuritko:

... daj jednu dogmu, jeden citát z Biblie s patričným výkladom, kde sa hovorí o anjeloch sídliacich v jednotlivých planétach a hviezdach. Ak nič také nemáš, tak sú to bláboli od ktorých choď na kilometre preč ak si katolík.
Anjeli majú svoju funkciu, ale nie skrze planéty. Veď to ani nedáva zmysel, keď sa nad tým len trošku zamyslíš.

A Azuritko ešte napísal:

... sú to citáty vytrhnuté z kontextu. Takže ako už aj Mareor ukázal, ty si tomu pripisuješ vlastný zmysel, ktorý v tom nieje. Takýmto spôsobom katolík Pravdu nehľadá. Nenáleží mu vykladať si Písmo podľa ľubovôle.

Z Biblie to síce nie je Azuritko, ale hľa:

„Nikdy nemožno dosť velebiť týchto siedmich správcov sveta, predstavovaných siedmimi planétami... Je útechou a dobrým znamením, že v tomto storočí, z milosti Božej, kult týchto siedmich planúcich svetiel, týchto siedmich hviezd, v kresťanskom spoločenstve znovunadobudol všetok svoj lesk a nádheru“.

Pius V., v bule španielskemu kléru

A pre Azuritka dodávam PLATÍ NEOMYLNOSŤ PÁPEŽA. Je pre teba sv. otec dostatočný KATOLÍK?

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2014 :  22:16:21  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
No a to nás vlastne dovádza k astrológii a náboženstvu starého Babylónu z ktorého pochádza astrológia kresťanstva. A de facto k téme ktorú som tu plánoval a potom neplánoval uviesť.


Súčasní religionisti, ako aj archeológovia a iní zastávajú názor, že v náboženských predstavách obyvateľom Mezopotámie sa odrážali prírodné javy, ktorých podstatu si nevedeli vysvetliť rozumom. Jedna z takýchto predstáv viedla k vytvoreniu kultu bohyne-matky a aj prírodné sily boli povyšované na Bohov. Hovorí sa, že Sumeri mali aj niekoľko sto takýchto Bohov z ktorých boli najvýznamenší bohovia An – boh neba, Enlil – boh zeme a Enki boh vody. Aj jednotlivé mestá mali svojich božských ochráncov ktorých význam podľa dnešných odborníkov ,,vzrastal a klesal s významom daného mesta.”
Ústredím náboženského života bol chrám v ktorom slúžili kňazi považovaní za prostredníkov medzi bohmi a ľuďmi. Medzi náboženské stavby patrili tzv. zikkuraty zôdrazňujúce menšiu vzdialenosť kňazov od bohov.
Na zikkuratoch prebiehalo dlhoročne neustále pozorovanie nočnej oblohy – astronomické pozorovania avšak keďže pozorovania robili práve kňazi, opisujú túto činnosť dnešný ,,odborníci” ako činnosť skôr astrologickú.
Babylónska astrológia je jednou z historicky prvých astrologických tradícií a bola neoddeliteľnou súčasťou tamojších kultov. Ich astrologický systém používal lunárny kalendár a pracoval s piatimi babylónskými božstvami Marduk, Ištar, Ninib, Nabu, Nergal (tradícia prešla neskôr z blízkeho východu postupne do helenskeho sveta a bola ešte doplnená o svietivé telesá Mesiac a Slnko, a splynula aj s gréckym pantheonom). K dnešnému dňu sú babylónsky kňazi považovaní za prvých, kto rozdelil púť Slnka zverokruhom medzi dvanásť znamení. Rovnako tak za prvých zostavovateľov horoskopov.

To čo som, ale uviedol s kresťanstvom ešte zdanlivo nesúvisí však? Tak poďme hľadať ich vzájomný prienik.

Dnešná odborná veréjnosť zaoberajúca sa kultúrami a hlavne ich náboženstvami vychádza z materialistického pohľadu a mylne sa domnieva, že zverokruh a astrológia je postavená na nebeských súhvezdiach. Avšak to je práve najväčší omyl a Bohovia minulosti a podobne, sa vysvetľujú celkovo ako výplody ľudských fantázií či túžob. Títo odborníci však zabúdajú na jeden fakt, človek stredoveku a hlavne staroveku bol úplné iný ako sme my dnes (tohto omylu sa dopúšťajú aj mnohí z vás). Aby som to lepšie vysvetlil, na chvíľu odbočím v ďalšom príspevku.


Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2014 :  22:18:47  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Prvotné náboženstvá sú polyteistické no postupne možno pozorovať trend prechodu k náboženstvu monoteistickému. Indické náboženstvá mali mnoho svojich bohov, rovnako už tu spomenuté božstvá mezopotámie atď. Až následne Zoroastrizmus, judaizmus, kresťanstvo a islam. Posledné dva sú najmladšie a plne monoteistické, rovnako tak najrozšírenejšie. Prečo je tomu tak? Vnímanie duchovného sveta nebolo vždy tak náročne ako je tomu dnes. V ďalekej minulosti mali mnohí ľudia, ak nie väčšina schopnosť vidieť do duchovného sveta, no postupne pobytom na zemi a hriechom sa začali od tohto sveta vzdaľovať. Čím viac sa ich zrak začal obracať k hmote, tým viac sa zakaľoval smerom k nebesám a táto schopnosť sa oslabovala. Kým predtým boli ľudia schopní nahliadať do duchovných svetov a pomenovávať všetko s čím sa stretli (odtiaľ toľko názvov a mien pre duchovné bytosti) postupne táto schopnosť zostávala silná len u tých najvytrvalejších, ktorí naďalej uprednostňovali svet ducha pred svetom hmoty a hriechu.

Vsuvka
,,Svet potrebuje anjelov, ktorí vládnu zvieratám, a vládnu rodeniu živočíchov, a vzrastom kerov, a rastlinstva a ostatných vecí" Origenes .
,,Každá viditeľná vec na tomto svete má svoju predstavenú najelskú moc" sv. Augustín (tu je ten animizmus Butyl)

Čo viedlo k tomu, že sa schopnosť zachovala už len u menšiny. To sú tí, ktorí neskôr vystupovali ako kňazi, orákulá, proroci rôznych náboženstiev. No postupne aj ich schopnosti slabli, až ostala naozaj len u tých najvyvolenejších a vytrvalejších. Okrem toho to boli časy, kedy boli ľudia neslobodní a ostávali v moci svojich bohov -planét,hviezd, ktorí ich viedli. Keďže ostalo z tých, ktorí mali zachovanú schopnosť zretia svetov ducha len pár, neskorší bohovia si vyberali už len týchto, a tí následne neskôr vystupovali ako zakladatelia toho či oného náboženstva. Preto prechod z polyteizmu k monoteizmu. To všetko sa ale postupne malo zmeniť.
Od vzniku zoroastrizmu pozorujeme, zmenu v tom, že človek začína dostávať postupnú slobodu a sám sa má svojimi skutkami zaslúžiť o svoju ďalšiu spásu (porovnaj tému o zoroastrizme tu na fóre). Avšak ani zoroastrizmus nebol ideálnym náboženstvom, pretože pramenilo z týchto tradícií, keďže vzniklo v rovnakej oblasti – Irán. Jeho vznikom sa však už črtajú určité náznaky. A tak aby to bolo ľuďom umožnené prichádza na zem sám Kristus, ktorý ukazuje úplne novú vieru, poznanie a pravdu o sebe o svojom otcovi, o zmŕtvychvstaní a vkladá zjavením pravdy osud jednotilivca do jeho vlastných rúk. Spasený bude len ten kto uverí a bude následovať jeho cestu a ostatní budú zatratení.

Kniha Múdrostí 13:1-5
1 Hlúpi boli totiž všetci ľudia od rodu, ktorým chybovala znalosť Boha, ktorí z viditeľných dobier nevládali poznať toho, ktorý je, a čo nepoznali tvorcu pri pohľade na diela,
2 ale oheň, vietor, či letmý vzduch, hviezdny okruh, či vodu náramnú, alebo svetlá nebies pokladali za bohov, čo riadia svet.

3 Keď už, zvedení ich krásou, pokladali ich za bohov, nuž bolo im treba vedieť, o čo nádhernejší je ich Pán; veď ich stvoril prapôvodca krásy.
4 A keď už ich moc a pôsobivosť budila v nich úžas, mali poznať, o koľko mocnejší je ich Tvorca.
5 Lebo z veľkosti a krásy stvorení sa úsudkom poznáva ich Stvoriteľ.

Na dnes to stačí.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2014 :  06:50:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
„Nikdy nemožno dosť velebiť týchto siedmich správcov sveta, predstavovaných siedmimi planétami... Je útechou a dobrým znamením, že v tomto storočí, z milosti Božej, kult týchto siedmich planúcich svetiel, týchto siedmich hviezd, v kresťanskom spoločenstve znovunadobudol všetok svoj lesk a nádheru“.
Pius V., v bule španielskemu kléru
Pôvodne zaslal Chodec - 06 október 2014 :  17:52:08


Ako sa tá bula volá? Či je to len nejaká vymyslená?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2014 :  17:03:24  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Omyl materialistických vied
Dnešné vedné odbory sú presvedčené, že Boh neexistuje a preto rovno prechádzajú k tvrdeniu, že staroveké náuky sú výmyslom, neuvedomujúc si, že ako som písal ľudia minulosti žili v úplne inom vzťahu k svetu ducha ako my dnes. Stačí uviesť len dva starobilé termíny – Genius loci, Genius temporis (inch význam si prosím vygooglite).

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2014 :  17:30:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
O čom točíte? Ja sa predsa pýtam na tú údajnú bulu...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2014 :  19:35:00  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Poslal som vám e-mail. Tam nájdete časť odpovede.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2014 :  21:19:38  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Magnus annus – veľký rok

Tak nazvali cyklickú koncepciu času Rímania, nikedy sa nazýva aj platónskym rokom kvôli zmienke v Platónovom Timaiovi. Táto koncepcia Veľkého roku pochádza zo starého Babylónu a do gréckej filozofie vstupuje spolu s Herakleitom. Tento pojem je spojený s precesným pohybom zemskej osi – zemská os pomaly opisuje plášť kužeľa s periódou 25 725 rokov. V dôsledku precesie sa body rovnodennosti pomaly posúvajú tak, že za 2144 rokov sa posunú o jednu dvanástinu nebeskej klenby – chápaj 30 oblúkových stupňov – jedno znamenie zverokruhu. Precesný pohyb je spätý so sférou stálic – bytosťami ktoré sa v kresťanskej ezoterike nazývajú Cherubovia.
Ako prvý sa počet rôznych bytostí pokúsil porátať Aristoteles, neskôr ho poopravil sv. T. Akvinský. Cherubovia vytvárajú sféru hviezd – stálic, lebo pohyby a zmeny na nej sú také pomalé i mohutné, že tvoria takmer nehybné pozadie. Týchto dvanásť znamení je 12 Cherubov – jedných z najvznešenejších bytostí z najvyšších anjelských chórov. A táto najvyššia prvá z troch nebeských hierarchií, ku ktorej patria cherubovia, zrkadlí vnútri najnižšej hierarchie (trojčlennej), v prvom a najvyššom z jej troch chórov, ktorým sú Archeovia, máme vo sfére archeov v malom zrkadlenie sféry stálic.
A títo Arche – prapočiatky – anjelské kniežatá – sú už bytosti bezprostredne späté s ľudskou sférou a dianím na Zemi a pôsobia ako duchovia času. Inšpirujú veľké kultúrne obdobia, veľké vývojové etapy, stupne v historickom vývoji ľudstva a spolu sa po sebe vystriedajú cirka každých 2160 rokov.
Z toho dôvodu menili Sumeri a Babylončania každých 2160 rokov kalendár a pomenovávali každý vek, každý nový platónsky mesiac podľa duchovnej bytosti, ktorá vládla.

V porovnaní s babylónskym zverokruhom už Kresťanský obsahuje v centre Ježiša Krista obklopeného 12 cherubínmi – znameniami. Tento motív je zachytený vo viacerých kresťanských chrámoch do dnes. Len pre zaujímavosť ...

Pozri Obrázok 1.
Pozri Obrázok 2.
Pozri Obrázok 3.
Pozri Obrázok 4.

A porovnaj, Kristus so sv. Sofiou v strede 12 Cherubínov Obrázok 5. (po kliknutí druhý dolný obrázok).

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2014 :  21:31:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Žiadny mail od vás mi neprišiel. To tu ale nemôžte jednoducho napísať názov tej buly?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2014 :  21:47:30  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Otče náš, ktorý si na nebesiach,
posväť sa meno tvoje,
príď kráľovstvo tvoje,
buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi.


Toto je modlitba, ktorú každý jeden z vás dôverne pozná a každý jeden z vás ju má najmenej 1000x odmodlenú. A ja ju preto použijem, aby som vám ukázal spojitosti.

V príspevku vyššie som vám ukázal umiestnenie Ježiša Krista v strede dvanástich cherubínov a 12 znamení. Keď prišiel Kristus na zem a započal svoje učenie obklopil sa znovu 12 (duchom vznešenými) ľuďmi - učedníkmi. To preto, lebo každý z nich bol na zemi predstaviteľom jedného z 12 znamení.
Tie isté bytosti zverokruhu stoja za inšpiráciami 4 vierozvestcov - sv. Jána, Mareka, Lukáša a Matúša. Zo 100% určitosťou vieme identifikovať 2 a to Býka a Leva, avšak anjela s tvárou človeka môžeme identifikovať ak necháme rozprávať Bibliu:
sv. Ján
sv. Lukáš
sv. Matúš
sv. Marek

Zjv
Kap. 4.
3 Ten, čo sedel, vyzeral ako jaspisový a sardionový kameň. Okolo trónu bola dúha, na pohľad ako smaragd.
6 a pred trónom bolo čosi ako sklené more podobné krištáľu. A v strede pred trónom i okolo trónu boli štyri živé bytosti, plné očí spredu i zozadu.
7 Prvá bytosť sa podobala levovi, druhá bytosť sa podobala býkovi, tretia bytosť mala tvár ako človek a štvrtá bytosť sa podobala letiacemu orlovi.

Kap. 10.
1 I videl som zostupovať z neba iného mocného anjela, zahaleného do oblaku a s dúhou na hlave. Jeho tvár bola ako slnko, jeho nohy ako ohnivé stĺpy
2 a v ruke mal otvorenú knižku. Pravou nohou si stal na more, ľavou na zem
5 Tu anjel, ktorého som videl stáť na mori i na zemi, zdvihol k nebu svoju pravú ruku
8 A hlas, ktorý som počul z neba, znova ku mne prehovoril: "Choď, vezmi otvorenú knihu z ruky anjela, ktorý stojí na mori i na zemi."

Kap. 16.
5 Potom som počul anjela vôd volať: "Spravodlivý si ty, ktorý si a ktorý si bol, Svätý, že si vyniesol takýto rozsudok.

Tento 3. anjel prichádza s dúhou a mrakom a zastane si na more. Všetky tieto znaky majú niečo spoločné - Vodu. Ešte o ňom aj Ján hovorí ako o anjelovi vôd - teda Vodnárovi.

Teraz sa naskytá otázka, ale veď v Zodiaku Orol nie je. Nie, naozaj nie je no v minulosti bol. História astrológie udáva, že pred dávnym časom ho vystriedal Škorpión.

Tieto štyri bytosti podopierajú Boží trón spoločne a stoja presne proti sebe na jeho rohoch taktoPri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2014 :  21:50:17  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Nemôžem Req. lebo ho zatiaľ neviem, pátram po ňom priamo u človeka u ktorého som ho našiel, teda človeka, ktorý ho vykopal na svetlo sveta. Nerozumiem ale prečo vám neprišiel. Nechápem.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2014 :  22:59:03  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Astrológovia hovoria, že svet začal v znamení Barana. Marsilio Ficino

V roku 1508 Johannes Trithemius, opát kláštora v Sponheimu uvádza svoje pojednanie O siedmich druhotných príčinách alebo inteligenciách, ktoré riadia obehy nebeských sfér podľa Božej vôle. Toto dielo venuje cisárovi Maximiliánovi. V tomto 15 stranovom diele pojednáva o týchto inteligenciách a píše okrem iného:
Gabriel, anjel Mesiaca, obdrží správu nad svetom štvrtého júla roku Pána 1525 a bude usmerňovať svet 354 rokov a 4 mesiace, až do roku Pána Krista 1879, jedenásteho mesiaca. Predpovedanie budúcich udalostí si vyžaduje proroctvo.

Toto vyjadrenie uvádzam preto, aby ste vedeli, čo sa vďaka nemu podarilo. Predpoveď tohto záhadného opáta bola tak presná, že sa podarilo určiť jednotlivé roky vlády jednotlivých Znamení - Cherubov (po 2160 rokov). Z pomedzi všetkých uvediem len nasledovné:

- 15 867 Škorpión
- 13 707 Váhy
- 11 547 Panna
- 9 387 Lev
- 7 227 Rak
- 5 067 Blíženci
- 2 907 Býk
- 747 Baran
+ 1 413 Ryby

+ 3 573 Vodnár
+ 5 733 Kozoroh

Všimnite si hlavne tie tri obdobia ktoré som zvýraznil. Vie nám niečo povedať o nich Biblia? Áno vie, nechajme ju rozprávať, čo hovorí o období Býka:

Kniha Exodus - kapitola 32
1 Keď ľud videl, že Mojžiš nezostupuje z vrchu, zhrnul sa okolo Árona a povedal mu: "Poď, urob nám boha, ktorý pôjde pred nami. Veď nevieme, čo je s tým mužom, Mojžišom, čo nás vyviedol z egyptskej krajiny."
7 A Pán hovoril Mojžišovi: "Choď, zostúp, lebo tvoj ľud, čo si vyviedol z egyptskej krajiny, robí zle!
8 Veľmi rýchlo odbočili z cesty, ktorú som im určil. Urobili si liate teľa, klaňali sa mu, priniesli mu obetu a vykrikovali: "Toto je tvoj boh, Izrael, čo ťa vyviedol z egyptskej krajiny."

Biblia nám hovori, že za duchovného pôsobenia nebeského znamenia Býka, ho počas neprítomnosti Mojžiša zhotovili Izraeliti a začali sa zlatému Býku klaňať ako ich BOHU! Život Mojžiša je datovaný do tohto obdobia.

Nechajme Bibliu rozprávať o tom, čo nám hovorí o veku Barana:

Evanjelium podľa Jána - kapitola 1
29 Keď na druhý deň videl, ako k nemu prichádza Ježiš, zvolal: "Hľa, Boží Baránok, ktorý sníma hriech sveta.
36 Keď videl Ježiša ísť okolo, povedal: "Hľa, Boží Baránok."

Ako som už písal vyššie, Kristus prišiel na zem, aby dal ľuďom novú cestu, nové poznanie a začal novú éru na zemi. Éru kresťanstva a bol pripodobnený za Baránka Božieho, ktorý prišiel snímať hriechy sveta. A blažení sú tí, ktorí sú pozvaní na hostinu Baránkovú. Len pre ilustráciu baránok Boží

A čo vieme povedať o období Rýb?
Všetko, je to vek v ktorom podľa tejto starej kresťanskej astrológie žijeme. Vek rýb, je vek kresťanov, ktorí sa z hrdosťou pravých nasledovníkov začali označovať RYBOU!

Je ešte veľa toho, čo by som vám mohol porozprávať o kresťanstve, aj veľa dôkazov, ale toto čo som napísal je už dosť. Ak budete mať záujem, môžem uviesť aj rozpravy o anjeloch od Tomáša Akvinského, podporujúce všetko čo som tu povedal. Pre mňa toto bola skutočne ťažká téma a musel som siahnúť priamo po Angelológii dejín, no verím, že aspoň niekomu téma poslúži. A ak som ja niečo pokazil, máte tu dosť skúsených ľudí, aby ste si s týmto čo som napísal poradili.

Ostávam s pozdravom a ak má niekto záujem diskutovať, prosím do toho, lebo ja tému ukončujem.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  06:11:31  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
urcovat "osud" jednotlivca podla s nicim nesuvisiacich imaginarnych spojnic bodiek na oblohe - to je dost ubohe, no zakladat na tom nabozenstvo ovplyvnujuce miliony ludi - to uz je cire blaznovstvo

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  09:24:27  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
urcovat "osud" jednotlivca podla s nicim nesuvisiacich imaginarnych spojnic bodiek na oblohe - to je dost ubohe,
Pôvodne zaslal guest636 - 08 október 2014 :  06:11:31Nečudujem sa, že nerozumieš. Tie spojnice vytvorili na základe bytostí, ktoré vnímali, ktoré stáli prednimi. Nie naopak, tak vznikli súhvezdia. Súhvezdia tak ako ich poznáme dnes, aspoň týchto dvanásť, je už len mŕtvou konštrukciou mysle človeka. Avšak duchovné bytosti podľa ktorých boli prekopírované do súhvezdí ostali na svojich miestach a žijú a spravujú svet ďalej. Ale vy neveríte ani v JK, takže je to aj tak jedno.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  09:48:12  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Takéto teórie patria ku gnosticizmu a ten k duchovnosti New Age. Priaznivci Nového veku si pochopiteľne nerozumejú s Cirkvou a podceňujú klasickú vierouku. Kresťanstvo je však úžasné tiež tým že ho môžu pochopiť aj jednoduchí ľudia a deti, že obzvlášť patrí "maličkým".

1 V tú hodinu pristúpili k Ježišovi učeníci a pýtali sa: "Kto je podľa teba najväčší v nebeskom kráľovstve?" 2 On zavolal k sebe dieťa, postavil ho medzi nich 3 a povedal: "Veru, hovorím vám: Ak sa neobrátite a nebudete ako deti, nevojdete do nebeského kráľovstva. 4 Kto sa teda poníži ako toto dieťa, ten je najväčší v nebeskom kráľovstve.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  15:22:06  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Nečudujem sa, že nerozumieš. Tie spojnice vytvorili na základe bytostí, ktoré vnímali, ktoré stáli prednimi. Nie naopak, tak vznikli súhvezdia. Súhvezdia tak ako ich poznáme dnes, aspoň týchto dvanásť, je už len mŕtvou konštrukciou mysle človeka. Avšak duchovné bytosti podľa ktorých boli prekopírované do súhvezdí ostali na svojich miestach a žijú a spravujú svet ďalej.
Pôvodne zaslal Chodec - 08 október 2014 :  09:24:27
LOL

suhvezia su cista predstavivost - pareidolia - nic viac; tak ako v antike ludia videli v zmeti bodiek na oblohe bajne postavy z ich mytov, tak v obdobi Kolumba zase na juznej casti oblohy videli vtedajsi moreplavci na oblohe obrysy mikroskopu ci kompasu podla ktorych nazvali suhvezia; dokonca jednotlive narody, videli v tych istych castiach oblohy rozne veci a podla toho ich pomenovavali

zda sa ze nie si schopny pochopit, ze obrazce na oblohe, ktore vidis ako spojnice hviezd su iba priemetom, nie ich skutocnou polohou; je sice pravda, ze deskriptivna geometria sa uci az na vyske no uz aj simpanzy maju dostatocnu uroven zlozitosti mozgu, ze su schopne pochopit, ze to co vidia v zrkadle, je obraz (priemet) tvojej podoby, a nie skutocny objekt

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  19:04:52  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Takéto teórie patria ku gnosticizmu a ten k duchovnosti New Age. Priaznivci Nového veku si pochopiteľne nerozumejú s Cirkvou a podceňujú klasickú vierouku. Kresťanstvo je však úžasné tiež tým že ho môžu pochopiť aj jednoduchí ľudia a deti, že obzvlášť patrí "maličkým".
Pôvodne zaslal Koki - 08 október 2014 :  09:48:12Budem vám asi musieť v zvlášť téme vysvetliť rozdiel medzi New Age a tým čo už nie je. A áno, kresťanstvo je naozaj úžasné. Len aby sme si boli na čistom. Tešil ste sa na tému o mezopotámii a jej náboženstvách a jej dedičstvom pre kresťanstvo. Teraz už máte možnosť rozumieť ako hlboko je náboženstvo tej kultúry preniknuté do Kresťanstva. No a ešte mám pre vás bonus Koki, chcel ste kabalu. Celú nemá zmysel opisovať no toto je priamo za Kabaly:

Podľa tradície tu (vo svete jecira) boli utvorené súhvezdia zverokruhu, svetlá i planéty. V jeciratickej rovine tohto nebeského zástupu dostáva každé znamenie zverokruhu tridsať armád menších anjelov, jednu pre každý stupeň, a každá má tridsať táborov, jeden pre každé dve minúty jedného stupňa. V každom tábore je naviac tridsať légií podanjelov, jedna pre každé dve sekundy minúty, a tridsať kohort s tridsiatimi rotami anjelov v každej kohorte, ktoré majú udržovať oblúky a menšie dieliky nebeskej schémy.

No Koki a keďže ste dočítal až sem nezabudnite, nabudúce v kostole počas omše, keď bude kňaz hovoriť: ... ako bolo na počiatku, tak nech je i teraz, i vždycky i na veky vekov, amen!, tak vy už budete vedieť čo to znamená.

Na rozlúčenie:

Nebesia rozprávajú slávu silného Boha a dielo jeho rúk oznamuje obloha.
Žalm 19:2


To Guest:
Neveríte v Boha, nemá zmysel vysvetľovať vám niečo teda o nižších nebeských bytostiach. Ak ste šťastný materialista tak prečo ste tu?! Hlavne mi neodpovedajte ...

To all:
Bol by som rád, keďže som tu uviedol len pár obrázkov na ktorých sú zachytené fresky Ježiša uprostred Zodiaku z rôznych rannokresťanských či iných kostolov. Môžete mi teraz prosím vás vy vysvetliť, ako je možné, že takéto kostoly boli vôbec vysvetené? Prijaté za miesto šírenia kresťanstva? Vďaka.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  20:21:28  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Bol som len zvedavý čo sú to babylonské náuky a kabala, no nie preto že by som to uznával, ale že to má dočinenia s New Age a okultnými skupinami; nájdeš tam špiritistické, veštecké a liečiteľké praktiky, mágiu, psychotroniku, ezoteriku, gnózu, náboženský synkretizmus na báze východ. filozofie, fenomén UFO, atď. - oblasť Nového Veku je širšia než by sa zdalo.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  21:39:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Tak ako s tým Piom V?

Inak, neviem prečo guestovi upierate právo na vyjadrovanie sa. V Boha síce neverí, ale to platí aj o vás, akurát on si na rozdiel do Vás žiadneho nevymyslel, kdežto vy hej a spájate si z rôznych náboženstiev, mýtov a astrológie čo sa vám hodí.

A inak, nevadí vám, že tu vkuse spomínate ekliptikárne súhvezdia, ale len 12 a to trináste nechávate nejak bokom? Či to sa vám už nehodí, lebo to sa v astrológii nejak nepoužíva?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  22:12:10  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Guest dobre skonštatoval že astrológia je vlastne stará povera v modernom vedeckom šate.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  22:23:50  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Inak, neviem prečo guestovi upierate právo na vyjadrovanie sa. V Boha síce neverí, ale to platí aj o vás, akurát on si na rozdiel do Vás žiadneho nevymyslel, kdežto vy hej a spájate si z rôznych náboženstiev, mýtov a astrológie čo sa vám hodí.

A inak, nevadí vám, že tu vkuse spomínate ekliptikárne súhvezdia, ale len 12 a to trináste nechávate nejak bokom? Či to sa vám už nehodí, lebo to sa v astrológii nejak nepoužíva?
Pôvodne zaslal Reconquistador - 08 október 2014 :  21:39:17Guestovi nikde právo na vyjadrovanie sa neupieram, kde ste na to prišiel? Opýtal sa a ja som mu odpovedal. Všimli ste si?
Je materialista, niet divu, že už z princípu neverí. Tak prečo by som tu ja na kresťanskom fóre mal byť ten, kto ho bude presviedčať o niečom. Vy ste ho už presvedčili, že je Boh?

Ja som si vymyslel Ježiša Krista? No to sú mi novinky ... A spájam čo sa mi hodí? To čo spájam som si ja nevymyslel. To čo spájam proste je k sebe ako vajce k sliepke. Aj tie maľby som podľa vás maľoval ja? Som borec, pekne som si to nachystal, len si na to akosi nespomínam.
A prečo je pre vás problém, že spájam to čo sa k sebe má, prečo sa to vám nehodí?
Req. keď niečo chodí ako kačka, pláva ako kačka, lieta ako kačka, správa sa ako kačka, tak je to KAČKA. A to v Indii, perzii, európe, antarktíde, alebo keď aj v kuríne na farme za humnami.

Sem s tým znamením.

S Piom je to nasledovne:

“One cannot exalt too much these seven rectors of the world, figured by the seven planets, as it is consoling to our century to witness by the grace of God the cult of these seven ardent lights, and of these seven stars reassuming all its lustre in the Christian republic.”
(Les Sept Esprits et l‘Histoire de leur Culte; De Mirville’s 2nd memoir addressed to the academy. Vol. II. p. 358.)

Avšak zohnať to bude pre vás asi nemožné.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  22:38:30  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Bol som len zvedavý čo sú to babylonské náuky a kabala, no nie preto že by som to uznával, ale že to má dočinenia s New Age a okultnými skupinami; nájdeš tam špiritistické, veštecké a liečiteľké praktiky, mágiu, psychotroniku, ezoteriku, gnózu, náboženský synkretizmus na báze východ. filozofie, fenomén UFO, atď. - oblasť Nového Veku je širšia než by sa zdalo.

Pôvodne zaslal Koki - 08 október 2014 :  20:21:28To že by ste ich Koki uznával som nikde nenapísal, len to, že vás to zaujímalo. Čo sa týka New Age, máte pravdu je to zmes ničoho a všetkého. Čo sa týka, ale mňa tak sa mýlite. Keď tak začítajte sa TU. Som ja vari nejaký Däniken, ktorý tu opisuje vplyvy UFO a ich pomoc pri stavbe pyramíd? Veštil som vám, alebo som vám kázal stať sa Hinduistom? Tu na fóre som odmietol v podstate všetky náboženstvá až na kresťanstvo. Rovnako tak som uviedol zdroj od ktorého sa inšpirujem. Koki príde vám to možné, že Ľudovíť Štúr, J. A. Komenský založili v 80. rokoch 20. storočia v Amerike tento v súčasnosti veľmi populárny mylný smer? No mne nie ... tak ako môžete toto tvrdiť? Vyjadril som sa, že sa blížime niekde do nového VEKU (vodnára)? Áno, vek Vodnára som spomenul, ale z datovaním do roku 3573! Zdá sa vám, že to je pre nás už akoby zajtra? Že sa máme chystať a radovať? No mne určite nie. Nie sme ešte ani v polke Rýb podľa tých tabuliek ... Tak ma prestaňte kameňovať týmto pre mňa hanlivým označením. Knihy od Dänikena (2) som vyhádzal z otcovej knižnice ešte ako 12 ročný bez toho aby som ich čítal. O ich obsahu viem len z počutia a v našej polici sa ocitli len preto, lebo bol istého času populárny a zo zaujímavosti. Takže New Age naozaj nie.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  22:49:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ohľadom guesta, napísali ste mu: "Hlavne mi neodpovedajte ..."

Vy ste si Ježiša Krista nevymyslel, len ste si celé kresťanstvo upravil. Prípadne ste ho upravené prebrali od nejakého iného výmyselníka.

Čo sa týka malieb, tie sa dajú vysvetliť aj inak, než vysvetľujete vy a omnoho jednoduchšie - keďže tieto obrazce znázorňujú súhvezdia cez ktoré na hviezdnej oblohe prechádza Slnko (hoci jedno je vynechané), môžu predstavovať oblohu, nebesia, vesmír, ktorý Boh stvoril. A v nás ľuďoch je zakorenená predstava, že nebo je niekde hore nad nami - pričom nad nami sú hviezdy, tak bol vyobrazený nás Pán obklopený hviezdnou oblohou.

Pius V: Ale ja chcem tú bulu, nie knihu, kde sa tá bula spomína. Stačí mi názov tej buly...

Znamenie - ja som písal o súhvezdí, nie o znamení... chýba vám Hadonos

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  22:51:02  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Zaujímave pre mňa inak to, že čítate moje príspevky, ale moju otázku o vysvätení týchto kostolov so Zodiakom a podobne ste opomenuli. Prečo boli teda miestom omší atď. hoc sa samotné kresťanstvo, ako ma tu už Butyl upozorňoval ostro vyhranilo v 5. a 6. storočí proti takýmto náukám? Odpovie mi tu niekto?

Ak si ja Req. vyberám len to čo sa mi hodí, nevyberáte si aj vy len to čo sa vám hodí na čo budete odpovedať? Ak neviete, stačí mi napísať neviem, keď aj ostatní. Lebo ja sa pýtam preto, lebo mne je toto záhadou a ja to skutočne neviem a už dlho som sa s takýmto hlavolamom nestretol.

No a teraz budem mať na vás REQ. otázku ja, napísal ste v téme s JanyJany nasledovné:

Svätí Augustín a Tomáš Akvinský sú významnými autoritami, no neboli neomylný.

Vysvetlíte mi prosím ako presne ste to myslel? Tá diskusia bola vzťahovaná k anjelom v nebeských telesách. Podobné názory vyjadril Akvinský aj v Sume theologice, nie len v rozprave o anjeloch.

Mám tomu správne rozumieť nasledovne - Tomáš Akvinský bol len človek a rovnako tak Augustín, preto sa mohli mýliť. Ak také niečo tvrdili, isto to bolo pomýlenie. Tak?

Ďakujem za odpoveď.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2014 :  23:05:01  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Ohľadom guesta, napísali ste mu: "Hlavne mi neodpovedajte ..."
Vy ste si Ježiša Krista nevymyslel, len ste si celé kresťanstvo upravil. Prípadne ste ho upravené prebrali od nejakého iného výmyselníka.

Čo sa týka malieb, tie sa dajú vysvetliť aj inak, než vysvetľujete vy a omnoho jednoduchšie
Pôvodne zaslal Reconquistador - 08 október 2014 :  22:49:28To som guestovi napísal, to nie je zákaz písať do témy. Videl som v inej mojej téme jeho rozpravu s Kokim o tom či bolo kura skôr ako vajce a naopak. Hlásil som im, že idú oftopic niekoľko krát. Do témy nevstúpil ani len moderátor. Napísal som im, že si ušetria námahu ak písať nebudú, lebo sa navzájom nepresvedčia. A ja sa do takejto diskusie pre uvedené tiež nechcem. Takže pre očakávanie takéhoto konca som to napísal.

Sem s tým znamením. Menujte ho.

Vyššie ste ma ale obvinil, že vymyslel. Lavírujete. Čo sa týka upravovania, zisťujem o sebe že mám zjavne nekonečný zmysel pre detail a fantáziu. Kiež by som zarobil také peniaze ako Dan Brown s Davinčiho kódom. Takto sa ešte nepoznám. Čo som uviedol je prienik dvoch smerov. Jasne som uviedol aj to, že Kresťanstvo je niečo ďaleko iné, dokonalejšie a poslednou pravdou. Nemôžete mi to odškriepiť.

To čo ste napísal o tých maľbách. Prepáčte Req. ale teraz vy začínate prekonávať moju fantáziu. Keď si pomyslím ako v stredoveku upaľovali normálnych ľudí už len za nápad zostrojiť šošovku a ďalekohľad, alebo za psychické poruchy tak si vravím, že obdobie kedy takéto kostoly vznikali boli asi časom nekonečného mieru a pokoja, keďže sa to tým umelcom prepieklo. Chcete aby som uveril tomu, že v čase najväčšieho vyhraňovania sa a zbavovania sa starej viery v astrológiu si povedali a veď toto tu hore na strope vadiť nebude, ľudia hľadia na oltár a nie na strop, je to OK? Nachádzam vás v polohe, že vlastne odpoveď sám netušíte a je vám záhadou ako mne. Ja som k tejto veci nedal ale žiadne tvrdenie. A skutočne to neviem a nedávam vám na to odpoveď ani teraz. Neviem je u mňa neviem.

Inak váš príspevok ste napísal skôr ako som ja ten svoj postol. Takže nebol celkom aktuálny, ale viem že ste porozumel.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Rozmýšľal som nad... Téma Next Topic: Kniha zjavenia - kapitola 13 Šelma  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06