Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Všadeprítomnosť Panny Márie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Vlajka Európskej únie = znak Panny Márie? Téma Next Topic: Predkoncilová modlitba za obrátenie
Strana: z 2

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  19:51:22  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Pannu Máriu mám v hlbokej úcte je matkou nášho Pána a blahoslavia ju všetky pokolenia. Viem že sa za nás modlí. Ale je to človek nie Boh. Ak ju vzývaju ľudia v Európe, Amerike Ázií proste celý svet je možné aby počula každého a bola všade? Nie je všade prítomnosť len Božia vlastnosť a Panna Mária je v nebi?

Viem že Pannu Máriu prosíme o príhovor. Ale keď ju prosíme aby nás ochraňovala atď. či to nie je už prosba ktorá patrí len Bohu. žalm : Pán je ochranca môjho života pred kým sa mám strachovať. Nestačí nám že nás ochraňuje ten ktorý stvoril všetko?

A viem že katechizmus hovorí o latrií teda úcte ktorá patrí len Bohu, pod ňu spadá klaňanie a obeta ale videl som ako pápež klačí pred sochou Panny Márie a modlí sa. Panne Márií patrí hyperdúlia a klaňať sa stvoreniam a ešte k tomu pred sochou či nie je modlárstvo. ďakujem za odpovede:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora 

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  20:02:54  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Že si ty dišputoval s protestantmi.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  20:09:53  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Áno ale možno je v tom pravda. Či môže človek ochraňovať ľudí na celom svete? Veď to robí Boh. Ani diabol nie je všadeprítomný, tiež má svojich anjelov ktorý robia tento bordel vo svete a možno práve teraz aj v mojej hlave preto prosím o pomoc:D

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  20:23:56  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Nebo, teda život tam, sú pre nás nepredstaviteľné veci, veď je to život v Bohu presahujúci aj rozlet našej fantázie; (...) ani do ľudského srdca nevošlo, čo Boh pripravil tým ktorí ho milujú - vraví Písmo.
Mária je na pohľad mladá žena, no v nej prebýva Pán, a tak sú dvaja v jednom tele, ako hovorí o Bohu a Cirkvi apoštol Pavol. Vieš si to predstaviť? A ty sa divíš že ona počuje každé srdce a vie všetko o každom človeku?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  22:00:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Myslím, že by sa dalo tvrdiť, že Panna Mária je dnes mimo času a priestoru a tak uvažovanie o tom, či môže naraz počuť všetkých, keď je len človek, nemá zmysel.

Jediné, čoho sa môžme chytiť je to, že Cirkev modlitby k Panne Márii (ale aj k iným svätým) dlhodobo propaguje a ak by mohla počiť len jedného človeka naraz, tak by takto Cirkev zaiste nerobila.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2014 :  11:01:43  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:
Áno ale možno je v tom pravda. Či môže človek ochraňovať ľudí na celom svete? Veď to robí Boh. Ani diabol nie je všadeprítomný, tiež má svojich anjelov ktorý robia tento bordel vo svete a možno práve teraz aj v mojej hlave preto prosím o pomoc:D

Pôvodne zaslal Milankoo - 01 október 2014 :  20:09:53


Tak tym mudrlantom odkazte, ze pre pannu Mariu kralovnu anjelov maka dvakrat tolko anjelov ako pre diabla takze k jej oslavenym usiam sa donesu vsetky prosby ktore k nej smeruju.

Ad. uvodny prispevok:

Koho Boh vypocuje skor? Svoje najdokonalejsie a najsvatejsie svorenie, matku svojho milovaneho syna alebo pysneho a namysleneho hriesnika, ktory ani nevie, ze vzdanim ucty Bozim svatym sa Bozia slava neumensuje ale naopak ucta k nemu rastie.

Co sa tyka toho poklaknutia pred sochou - je to iba konstatovanie toho co videli oci , ked niekto klaci v lese neznamena to nutne, ze sa klania stromom.
Obrazy, sochy a pod.... pomahaju upriamit zmysly na Boha ak to tak nie je, nesprostredkuju svateniny ziadne milosti a je lepsie ba az nutne ich nepouzivat res. neznevazovat.
Poklaknutie samo o sebe nie je prejavom ucty aka sa ma vzdat iba Bohu pokial nie je priamo nariadene cirkvou resp. jej hlavou Jezisom Kristom a to slovami : Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal" /Lk 10,16/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2014 :  20:04:37  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
ale videl som ako pápež klačí pred sochou Panny Márie a modlí sa. Panne Márií patrí hyperdúlia a klaňať sa stvoreniam a ešte k tomu pred sochou či nie je modlárstvo. ďakujem za odpovede:)

Pôvodne zaslal Milankoo - 01 október 2014 :  19:51:22



Je to modlárstvo, inak sa to nedá ani nazvať a všetko čo budeš počuť od iných sú kecy vymyslené smrteľníkmi, ktorí sa sami rozhodli vziať výklad písma do svojich rúk. Ale tej žene úcta naozaj patrí. Povyšuje sa však na Boha a bola ,,len" človek.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2014 :  21:41:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Chodec
citácia:
Je to modlárstvo, inak sa to nedá ani nazvať a všetko čo budeš počuť od iných sú kecy vymyslené smrteľníkmi, ktorí sa sami rozhodli vziať výklad písma do svojich rúk. Ale tej žene úcta naozaj patrí. Povyšuje sa však na Boha a bola ,,len" človek.

Tu by ma zaujímal, že komu patria ruky, z ktorých berieš výklad Písma Ty?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2014 :  18:39:56  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
De facto som sa pomýlil, o tom uctievaní panny Márie v Písme nič nie je. Ako vravím úcta jej patrí. Ale toto čo sa deje okolo, to je už ľuďmi utvorený kult. Panna Mária aj pri modlení zmôže len toľko, na koľko ju Boh vypočuje, ona sa mu podriaďuje - nie opačne. Na to Stefan nepotrebujete písmo, ale sedliacky rozum.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2014 :  20:32:17  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
http://mariapro.cz/panna-maria-v-nauce-prave-cirkve/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2014 :  20:58:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
citácia:
De facto som sa pomýlil, o tom uctievaní panny Márie v Písme nič nie je. Ako vravím úcta jej patrí. Ale toto čo sa deje okolo, to je už ľuďmi utvorený kult. Panna Mária aj pri modlení zmôže len toľko, na koľko ju Boh vypočuje, ona sa mu podriaďuje - nie opačne. Na to Stefan nepotrebujete písmo, ale sedliacky rozum.

Pôvodne zaslal Chodec - 10 október 2014 :  18:39:56


Boh predsa Máriu vždy vypočuje, lebo Mária vždy chce to, čo chce Boh. Tak ako aj ostatní svätí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2014 :  21:35:14  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Boh predsa Máriu vždy vypočuje, lebo Mária vždy chce to, čo chce Boh. Tak ako aj ostatní svätí.

Pôvodne zaslal stefan - 10 október 2014 :  20:58:03



Veď práve preto. Pekne ste to napísal, ale zabudol ste dodať, že Boh nechce vždy to, čo chce panna Mária. Tým čo chce Boh, poverí svojich anjelov - poslov.
A áno vždy ju vypočuje, ale či jej vždy aj vyhovie, ja vravím, že nie.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2014 :  08:08:35  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
a co take by mohla chciet panna Maria co zaroven Boh nechce?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2014 :  08:38:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Boh predsa Máriu vždy vypočuje, lebo Mária vždy chce to, čo chce Boh. Tak ako aj ostatní svätí.

Pôvodne zaslal stefan - 10 október 2014 :  20:58:03



Veď práve preto. Pekne ste to napísal, ale zabudol ste dodať, že Boh nechce vždy to, čo chce panna Mária. Tým čo chce Boh, poverí svojich anjelov - poslov.
A áno vždy ju vypočuje, ale či jej vždy aj vyhovie, ja vravím, že nie.

Pôvodne zaslal Chodec - 10 október 2014 :  21:35:14


Ako ste prišli na to, že Boh nechce vždy to, čo chce panna Mária?
Kedy sa už stalo, žeby Boh Máriu vypočul a nevyhovel?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2014 :  10:10:23  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Ako ste prišli na to, že Boh nechce vždy to, čo chce panna Mária?
Kedy sa už stalo, žeby Boh Máriu vypočul a nevyhovel?
Pôvodne zaslal stefan - 11 október 2014 :  08:38:38



Prvý list Korinťanom - kapitola 2

9 Ale, ako je napísané: "Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú."

A Mária bola ,,len" človek - ale naozaj veľký. Avšak to čo ste napísal, by znamenalo, že Mária JE rovná Bohu a jeho vedomiu a zdieľa s ním veľké tajomstvo. Rovnako ako ste napísal by to platilo aj pre svätých. To ale nie je pravda, lebo Mária nemá Božské vedomie a preto nemôže sama od seba chcieť to, čo chce Boh, pretože ona nevie čo chce BOH kým jej to sám nezjaví. Ak teda od neho niečo žiada, čo nie je v súlade s jeho plánom (a ona ho nepozná viď uvedený citát) tak ju síce môže vypočuť, ale nemusí jej vyhovieť. Môže ju však poučiť a ona sa podvolí, lebo v tom čo chce Boh je už s princípu DOBRO.

Ak sme všetci deti Božie tak platí niečo podobné ako pri výchove vlastných detí. Ak vás o niečo poprosí dieťa ako správny rodič ho vypočujete, ak je to múdre a preňho dobré, alebo si to zaslúži, vyhoviete mu. Ak je to ale zlé, síce si ho vypočujete, ale bude po vašom. Keby vás dieťa prosilo, aby ste mu dal mobil už vo veku 6 rokov spravíte to, alebo to nespravíte?! Dieťa nevie ešte posúdiť čo je preňho z dlhodobého hľadiska dobré, pretože nevidí všetky následky a to čo a má z neho stať.

Je to ako ten príklad, čo tu už niekto dával s tým šachom. Dajme tomu, že Mária vidí na 15 ťahov hru do predu. No Boh ju vidí od začiatku až do konca a preto keď by Mária povedala Kôň na B6, tak by jej mohok kľudne povedať Boh, nie - strelec na G8! A ona mu povie, opäť sa preukázala vaša múdrosť, nech je tak.

Pre Guesta:
Mohla by napríklad vypočuť modliby s ktorými sa na ňu veriaci obracajú o odstránenie utrpenia za nejakého človeka, alebo o uskutočnenie zázraku. Boh však môže vidieť, že by to nebolo správne, lebo daný človek hoc sa zaňho tí ľudia modli, neprešiel vnútornou zmenou, nepochopil príčinu vlastného nešťastia a preto mu chorobu ponechá, aby pod jej vplyvom svoju vinu pochopil a aby sa zmenil. Nie Boh je na vine, že nevyplní každú z modlitieb človeka. Človek je na vine, že nevie o čo má Boha žiadať.

Ja som videl už aj také modlitby v zmysle ... Pane Bože daj, aby som zajtra spravila tú písomku, hoc sa tá osoba celý čas len flákala. Aká by v tom bola spravodlivosť? Boh by ukojil len egoizmus daného človeka a stal by sa mu sluhom.

Takže Stefan a ostatní, nie ako som ja na to prišiel, ale ako je možné, že ste VY NA TO DO DNES EŠTE NEPRIŠLI?! A keď hovorím, že ste povýšili Máriu na BOHA neveríte mi.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2014 :  21:07:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Chodec
citácia:
To ale nie je pravda, lebo Mária nemá Božské vedomie a preto nemôže sama od seba chcieť to, čo chce Boh, pretože ona nevie čo chce BOH kým jej to sám nezjaví. Ak teda od neho niečo žiada, čo nie je v súlade s jeho plánom (a ona ho nepozná viď uvedený citát) tak ju síce môže vypočuť, ale nemusí jej vyhovieť.

Ale predsa všetci, ktorí už dosiahli dokonalosť majú blažené nazeranie a teda sa dívajú na Boha takého aký skutočne je. Nič im už nie je skryté, už svoj zrak nemusia zahaľovať pred Božou slávou, ktorú by nezniesli, lebo už sa s ním spojili v jeho sláve a sú s ním jedno. Preto je zrejmé, že všetci chcú to, čo chce Boh. Ak by totiž chceli niečo iné, tak by neboli v nebi.

citácia:
Takže Stefan a ostatní, nie ako som ja na to prišiel, ale ako je možné, že ste VY NA TO DO DNES EŠTE NEPRIŠLI?! A keď hovorím, že ste povýšili Máriu na BOHA neveríte mi.

My sme predsa nikoho na Boha nepovýšili, samotný Boh svojich verných povyšuje na bohov, lebo im dáva kúsok svojej božskosti, teda nestvorenosti, aby mohli mať podiel na jeho božskej prirodzenosti - 2. Pt 1,4, teda aby skutočne boli bohmi v ňom samom alebo ešte lepšie povedané, aby On bol Bohom v nich 1. Kor 15,28.

Nechápem Vašu nevedomosť, čo myslíte, v čom vlastne spočíva spása človeka?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2014 :  07:59:56  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ale predsa všetci, ktorí už dosiahli dokonalosť majú blažené nazeranie a teda sa dívajú na Boha takého aký skutočne je. Nič im už nie je skryté, už svoj zrak nemusia zahaľovať pred Božou slávou, ktorú by nezniesli, lebo už sa s ním spojili v jeho sláve a sú s ním jedno. Preto je zrejmé, že všetci chcú to, čo chce Boh. Ak by totiž chceli niečo iné, tak by neboli v nebi.
Pôvodne zaslal stefan - 11 október 2014 :  21:07:51
zaujimavy popis "dokonalosti"...
ako si sa k nemu dopracoval a co na tvoj nazor hovori cirkev/biblia/tradicia?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2014 :  10:22:39  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Katolicka Cirkev pokial viem nepodmienuje spasu uctou k Panne Marii. alebo aj, že nema nikde v ucení že marianska ucta je nevyhnutná k spáse. ale takisto ani velkonocne sviatky nepodmienuje pod spachanim hriechu ak sa nezucastnite poboznosti ci sv. omse napriklad Velky piatok, Biela sobota..si domyslite potom co to chce povedat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2014 :  11:12:49  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Ale predsa všetci, ktorí už dosiahli dokonalosť majú blažené nazeranie a teda sa dívajú na Boha takého aký skutočne je. Nič im už nie je skryté, už svoj zrak nemusia zahaľovať pred Božou slávou, ktorú by nezniesli, lebo už sa s ním spojili v jeho sláve a sú s ním jedno. Preto je zrejmé, že všetci chcú to, čo chce Boh. Ak by totiž chceli niečo iné, tak by neboli v nebi.
samotný Boh svojich verných povyšuje na bohov, lebo im dáva kúsok svojej božskosti, teda nestvorenosti, aby mohli mať podiel na jeho božskej prirodzenosti - 2. Pt 1,4, teda aby skutočne boli bohmi v ňom samom alebo ešte lepšie povedané, aby On bol Bohom v nich 1. Kor 15,28.


Pôvodne zaslal stefan - 11 október 2014 :  21:07:51



O akej dokonalosti to tu hovoríte? Vysvetlite ju. Serafíni Cherubíni ba aj Tróny človeka svojou prirodzenosťou, vedomím, skúsenosťami prevyšujú a ani oni nevedie čo má byť ďalej, lebo ani oni nie sú schopní prebádať Božiu veľkosť (spomeňte si na Apokalypsu a knihu, ktorú mohol len Baránok Boží otvoriť) Vy tú schopnosť pripisujete - človeku? Nežartujte.

To čo ste napísal o tom nebi, vy vlastne ani len nechápete, o čom to nebo je. A vlastne sa znovu zaciklujte do frázy, všetci chcú to čo chce Boh. Vy ste ešte nepočul : človek mieni, pán Boh mení?!

A samotní Boh svojich verných povyšuje na Bohov? No to sú mi ale veci. Keď som ja napísal v inej téme o tom, že Bohovia iných náboženstiev sú vlastne kresťanskí anjeli strhlo sa tu peklo a musel som sa obhajovať čo mi sily stačili - hoci to povedal ako prvý samotní sv. T. Akvinský. Na vás ale nikto nereaguje Stefan, s vami je všetko s kostolným poriadkom, vy mate asi nejaké špeciálne povolenie keď to tvrdíte a nikto vás neatakuje. Takže Boh z nás vyrába Bohov? Zaujímavé, že keď povie nejaký Ind, že Boh je vlastne v nás a každý z nás je Bohom, je hneď vyhlásený za hlupáka a pomýlenca samotnými kresťanmi. Dokonca to je pre vás tŕňom oku aj v hnutí New Age, čo sa tu už toľko spomína v poslednej dobe, ale u vás je toto vyhlásenie kóšer. Samotný Boh predsa povedal, že nás urobí NA ANJELOV PODOBNÝCH!

Záverečné verše ktoré ste prilepil vôbec nehovoria nič o čom sa tu my bavíme. Čo sa týka 2. Pt 1,4 určite zle vami pochopené a čo sa týka 1. Kor 15, 28 ešte horšie a de facto sám VY katolík svojím vyhlásením ktoré ste tu postol ste poprel:

Prvý list Korinťanom - kapitola 2

9 Ale, ako je napísané: "Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú."

Skutočne zisťujem, že vy čo máte poučiť o kresťanstve mňa nemáte ani len šajn o čom vlastne Biblia hovorí a čo je to tá Božská prirodzenosť.
Je to vlastne ako v téme o Kresťanskej astrológii s JANYJANY, kde sa jej traja prispievatelia snažili oponovať a urobili z nej postupne HLUPÁKA, no ako sa potom v mojej pokračujúcej téme ukázalo, ten kto v téme jediný hovoril pravdu bola samotná JANYJANY a hlúpi boli tí, čo sa jej posmievali.
Dúfam,že ste sa za môj príspevok neurazil.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2014 :  11:17:57  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:
Katolicka Cirkev pokial viem nepodmienuje spasu uctou k Panne Marii. alebo aj, že nema nikde v ucení že marianska ucta je nevyhnutná k spáse. ale takisto ani velkonocne sviatky nepodmienuje pod spachanim hriechu ak sa nezucastnite poboznosti ci sv. omse napriklad Velky piatok, Biela sobota..si domyslite potom co to chce povedat.

Pôvodne zaslal Greta - 12 október 2014 :  10:22:39



Asi nie, ale neznamená, že nemôžem vyjadriť názor na uctievanie Márie v takejto podobe. Prečo sa mám modliť k panne Márii, keď môžem rovno k Bohu, keď aj samotná Mária je závislá nie od svojho, ale od Božieho chcenia a priania? 200 metrov od domu mám kostol zasvätený panne Márii. No nebudem to robiť, nemôžem a nechcem.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2014 :  19:22:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
guest636
citácia:
ako si sa k nemu dopracoval a co na tvoj nazor hovori cirkev/biblia/tradicia?

Naštartujte google a dajte tam vyhľadať slová: zbožstvenie, zbožštenie, theosis.
Ak Vás to bude navigovať hlavne na stránky pravoslávnych kresťanov, tak sa neľakajte a hľadajte ďalej. Je pravda, že pravoslávne cirkvi možno viac zdôrazňujú podstatu kresťanstva touto formou avšak nie je to žiaden blud. Katolícka teológia pozná, prijíma a vyznáva theosis v plnej miere.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2014 :  19:39:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Chodec
citácia:
O akej dokonalosti to tu hovoríte? Vysvetlite ju. Serafíni Cherubíni ba aj Tróny človeka svojou prirodzenosťou, vedomím, skúsenosťami prevyšujú a ani oni nevedie čo má byť ďalej, lebo ani oni nie sú schopní prebádať Božiu veľkosť (spomeňte si na Apokalypsu a knihu, ktorú mohol len Baránok Boží otvoriť) Vy tú schopnosť pripisujete - človeku? Nežartujte.

Hovoriť, že anjelské bytosti prevyšujú človeka je veľkým nepochopením situácie. Áno, dokážu robiť z nášho pohľadu väčšie veci, sú bližšie pri Bohu a Boh ich používa ako svojich poslov. A tiež môžeme, ale len dočasne, hovoriť že sú z hľadiska prirodzenosti dokonalejší ako ľudia 1. Kor 6,3. Ale to len do chvíle, kým sami seba nespoznáme v Božom svetle, teda kým nedosiahneme to, čo je naším cieľom. Lebo my máme prisľúbenie, že budeme Kristovi podobní, budeme takí ako On. Ale anjeli takí nebudú.

citácia:
A samotní Boh svojich verných povyšuje na Bohov? No to sú mi ale veci. Keď som ja napísal v inej téme o tom, že Bohovia iných náboženstiev sú vlastne kresťanskí anjeli strhlo sa tu peklo a musel som sa obhajovať čo mi sily stačili - hoci to povedal ako prvý samotní sv. T. Akvinský. Na vás ale nikto nereaguje Stefan, s vami je všetko s kostolným poriadkom, vy mate asi nejaké špeciálne povolenie keď to tvrdíte a nikto vás neatakuje. Takže Boh z nás vyrába Bohov? Zaujímavé, že keď povie nejaký Ind, že Boh je vlastne v nás a každý z nás je Bohom, je hneď vyhlásený za hlupáka a pomýlenca samotnými kresťanmi. Dokonca to je pre vás tŕňom oku aj v hnutí New Age, čo sa tu už toľko spomína v poslednej dobe, ale u vás je toto vyhlásenie kóšer. Samotný Boh predsa povedal, že nás urobí NA ANJELOV PODOBNÝCH!

Písomný prejav má veľa nevýhod. Je asi treba lepšie vysvetľovať.

citácia:
Prvý list Korinťanom - kapitola 2

9 Ale, ako je napísané: "Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú."

Skutočne zisťujem, že vy čo máte poučiť o kresťanstve mňa nemáte ani len šajn o čom vlastne Biblia hovorí a čo je to tá Božská prirodzenosť.

To o čom píšem ja je práve to, o čom píše sv. Pavol. Ja píšem o tých, ktorí vytrvali a ktorých oči už videli, uši už počuli a ktorí osobne pocítili, čo im Boh pripravil.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2014 :  10:10:39  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

To o čom píšem ja je práve to, o čom píše sv. Pavol. Ja píšem o tých, ktorí vytrvali a ktorých oči už videli, uši už počuli a ktorí osobne pocítili, čo im Boh pripravil.

Pôvodne zaslal stefan - 12 október 2014 :  19:39:52



Poprosím vás, kde o tom títo svätci dali vedieť nám? To proroctvo prosím, alebo zjavenie mi prosím uveďte. Posledný súd ešte nebol, hoci súdy už boli aj sú.

S podstatou ľudí, je to totiž zložitejšie ako ste uviedol a áno, je v niech aj ta Božská, no tá je aj v anjeloch avšak iná ako tá v nás. Lebo aj Anjelov stvoril Boh.

Jedným z veľkých omylov dnešných katolíkov je viera, že napríklad duša je stvorená z ničoho. Omyl. Nič nevzniká z ničoho. Je v tom Boží úmysel a to už niečo je, podobne tak to bolo aj s Anjelmi. Navyše ak je Boh všadeprítomný, slovo Nič stráca význam, lebo NIČ vlastne neexistuje.

A to som vám ešte nepísal, aký hrubý preklep je v slovenskom preklade Biblie o tom, ako boli ľudia stvorení, ale o tom snáď inokedy, hoci ale možno tu.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2014 :  21:37:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Chodec
citácia:
Poprosím vás, kde o tom títo svätci dali vedieť nám? To proroctvo prosím, alebo zjavenie mi prosím uveďte. Posledný súd ešte nebol, hoci súdy už boli aj sú.

A nechceli by ste si k tomu prečítať nejaké komplexné eschatologické pojednanie?
Hovorím o tom, že teraz vidíme iba ako cez závoj, ale potom tvárou v tvár 1. Kor 3,12. Už sa nebudeme musieť skrývať pred svetlom Božej slávy Zj 22,5.

citácia:
Jedným z veľkých omylov dnešných katolíkov je viera, že napríklad duša je stvorená z ničoho. Omyl. Nič nevzniká z ničoho. Je v tom Boží úmysel a to už niečo je, podobne tak to bolo aj s Anjelmi. Navyše ak je Boh všadeprítomný, slovo Nič stráca význam, lebo NIČ vlastne neexistuje.

Ak hovoríme, že duša alebo hocičo iné je stvorené z ničoho, tak tým predsa myslíme, že z ničoho iného stvoreného. Samozrejme, že prvotným hýbateľom je Boh. Musíte si však uvedomiť, že jedine Boh je nestvorený a teda celému stvorenstvu absolútne nepodobný. Nič nie je také ako Boh, lebo všetko ostatné bolo stvorené jeho vlastným Slovom a teda skutočne z ničoho. Len z čistého chcenia. Veď sám Boh, keď sa nám chcel dať poznať, tak vstúpil do stvorenstva a stal sa človekom. Neviem kam smeruje tento Váš komentár.

citácia:
A to som vám ešte nepísal, aký hrubý preklep je v slovenskom preklade Biblie o tom, ako boli ľudia stvorení, ale o tom snáď inokedy, hoci ale možno tu.

No to som zvedavý.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2014 :  21:45:52  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

A nechceli by ste si k tomu prečítať nejaké komplexné eschatologické pojednanie?
Hovorím o tom, že teraz vidíme iba ako cez závoj, ale potom tvárou v tvár

Nič nie je také ako Boh, lebo všetko ostatné bolo stvorené jeho vlastným Slovom a teda skutočne z ničoho. Len z čistého chcenia.

citácia:
A to som vám ešte nepísal, aký hrubý preklep je v slovenskom preklade Biblie o tom, ako boli ľudia stvorení, ale o tom snáď inokedy, hoci ale možno tu.

No to som zvedavý.
Pôvodne zaslal stefan - 13 október 2014 :  21:37:01



Keď budem mať čas, rád si prečítam.

Teraz vidíme ako cez závoj, ale závoj sa dá aj sňať. Vstúpiť do duchovného sveta jasným vedomím.

Božie chcenie je tvorivé, je to niečo čo dáva vznikať. Preto duša nie je stvorená z ničoho, ale z niečoho. Ale je to jedno aj tak je to celé inak.

O tom poslednom výroku inokedy.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2014 :  21:48:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Vlajka Európskej únie = znak Panny Márie? Téma Next Topic: Predkoncilová modlitba za obrátenie  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06