Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 ISIL a kresťanská kultúra
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Poriadok liturgie Téma Next Topic: Inkvizícia
Strana: z 2

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2014 :  16:33:08  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Takže kresťania obraciam sa na váš názor o tom v akom pokrivenom vzťahu je tento teroristický útvar ku kresťanstvu. Došiel som do toho názoru, že kresťanská mierumilovná nátura spôsobila bezhraničné odmietanie všetkého čo je kresťanstvo u tejto odnože islamistov. Chápte to tak, že majú s kresťanmi len zlú skúsenosť a vinia ho z rozpadu morálky a preto ho odmietajú.

Ja tvrdím, že to čo sa tam deje je aj dielom kresťanov a ste,sme spoluzodopvední za to, hoci sa vy možno za to zodpovední necítite.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora 

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2014 :  19:08:52  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Takže kresťania obraciam sa na váš názor o tom v akom pokrivenom vzťahu je tento teroristický útvar ku kresťanstvu. Došiel som do toho názoru, že kresťanská mierumilovná nátura spôsobila bezhraničné odmietanie všetkého čo je kresťanstvo u tejto odnože islamistov. Chápte to tak, že majú s kresťanmi len zlú skúsenosť a vinia ho z rozpadu morálky a preto ho odmietajú.

Ja tvrdím, že to čo sa tam deje je aj dielom kresťanov a ste,sme spoluzodopvední za to, hoci sa vy možno za to zodpovední necítite.

Pôvodne zaslal Chodec - 29 september 2014 :  16:33:08



Preto že sú kresťania mierumilovný tak teroristi vyčíňajú? A zaujímalo by ma akú zlú skúsenosť majú s kresťanmi. Veď ak sú k nim kresťania dobrí tak sa správajú predsa tak ako sa správať kresťania majú. Teda už len samotný princíp kresťanstva je v rozpore s islamom?
Ako konkrétne sme zodpovedný sa vznik tejto situácie? Vycvičený džihádisti túžia po moci a ospravedlňujú to vierou a my sme zodpovedný?

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2014 :  21:41:14  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Butyl množné číslo sa píše s mäkkým i.

Vravíš mierumilovní? Aha, takže spoločné akcie EU a USA na blízkom východe sú mierumilovné?
Morálny marazmus v Európe sa ti zdá byť v zhode s Božími plánmi? Veď Európa má silnú kresťanskú tradíciu. Nepostrehol si ako sa štáty EU boja, že sa im islamisti teroristi vrátia do štátov a budú páchať terorizmus na ich území? Veď to je každý deň v správach ako sa rieši, že majú občianky EU štátov. Oni si tam vycestovali vraždiť a potom sa vrátia. Myslíš, že keby ich kresťanská kultúra nadchla, že by sa takto stavali k nej? Oni si totiž všimli, že kresťania majú reči o Bohu jak KOZA BOBKOV, ale skutek UTEK. Prvá chvíľa ,,kresťan" ťa hneď oklame, podvedie atď. My dvaja asi nežijeme v reálnom svete. Im na Bohu záleží viac ako dnes nám. To si uvedom.

Táto realita ich splodila. A to je naša kolektívna vina. Pápež by sa im v istom zmysle slova mal ospravedlniť.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2014 :  22:11:35  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Za gramatické chyby sa vopred ospravedlňujem ale snáď sa pochopíme.
Nehovorime o tom istom. Ja som mal na mysli kresťanov v tých oblastiach a nie USA alebo EU. Prečo mladí Európania bojujú za islam? Nejde o to že je na vine kresťanská kultúra ale oni nevidia zmysel života, chcu zažiť dobrodružstvo. Sú sklamaní relativizmom dnešného sveta kde už naničom tak nezáleží aby za to človek zomrel. Všetko je márne, nepotrebné, nahraditeľné a nič nie je tak trvácne aby to stálo za veľkú snahu a obete- to je to čo vidia. Ešte pred rokom som tiež chcel položiť život za nejaku ideologiu. Všetko to pramení z nepoznania Boha- lebo On dáva zmysel nášmu životu. U islamistov vidia zápal, niečo za čo sa oplatí zomrieť. Ktorý kresťan ma dnes túžbu vyliať krv za Krista? Máš pravdu že kresťania oslabujú vo viere ale za svoju vieru sa ako rozumovo zrelý jedinec zodpovedáš sám. To že u druhých nevidíš pozitíva ťa má odradiť? Je pravda že človek je silno ovplyvňovaní spoločnosťou ale ty sa sám zodpovedáš za seba. Pred Bohom nepovieš kto ti čo prikázal, alebo že oni to tak nerobili. Sám sa budeš zodpovedať za svoje skutky.

ja tvrdím že liberálna demokracia je zlá ale to čo predvádzajú oni je oveľa horšie. Tu nejde o náboženstvo ale o moc ktorú len ospravedlňujú náboženstvom. To čo robia Islam nekáže.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  11:34:26  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Problém je v tom, že ty sa na to dívaš lokálne a ja globálne. Kresťania v tých končinách držia hubu a krok a snažia sa ničím tých radikálov nevydráždiť, platia vysoké dane za vieru, prispôsobujú sa do značnej miery.

Lenže ta nenávisť nevznikla tam, tú nenávisť si doviezli zo zahraničia, od nás a politiky EÚ krajín. Neustále bombardovanie, nálety bezpilotných dronov, destabilizácia regiónov, očierňovanie z vymyslených teroristických útokov a silná podpora Izraelu na úkor Arabov. Zdá sa ti toho málo?

Inak pekné, že si chcel pre vieru umrieť, ale ver mi, že ťažšie je pre ňu žiť.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  16:27:38  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Všetky krivdy voči arabom vznikli napriek kresťanstvu. Kresťanstvo tam nezohralo ani len sekundárnu úlohu a ISIL(alebo aj iný teroristi) nie sú vyslovene protikresťanský. Nenávisť je voči amerike a západnému svetu a nie kresťanstvu. Neútočí sa na Vatikán ani na katedrály ale práve na Americke a západné ciele(obchodne centrum, metro, verejne priestory). Teda obviňovať kresťanov hoci len nepriamo nie je ničím podložené. Práve sekularizácia prispela k tej nenávisti arabov voči všetkému západnému.

Ja som pred rokom nechcel zomrieť za vieru(aj som sa zle vyjadril- nechcel som zomrieť ale bol som ochotný položiť život) ale za nejakú ideológiu. Nebudem radšej konkretizovať.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  16:47:32  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Milujem, keď sa niekto pozerá na veci globálne a nie lokálne a úplne sa zabudne pozrieť na historický kontext, prípadne na základy danej veci.

Moslimské náboženstvo má, poviem to veľmi slušne a politicky korektne, určité špecifiká, pre ktoré je omnoho pravdepodobnejšie, že terorista bude z ich radov ako z radov kresťanov.

Jediné, čo by možno pomohlo v danej lokalite by bolo presídlenie Írov do nej (ale toto je len vtip).

EU nie je kresťanská a ani USA nie je kresťanská. Niekedy bola, ale už pomaly dve storočia nie je a myslím, že už asi ani nikdy nebude. Celé je to o prírodných zdrojoch a peniazoch. Niekto chce peniaze, ale naozaj bohatí ľudia chcú prírodné zdroje (napríklad aj vodu, nie len ropu) a nie peniaze (tých si natlačia, prípadne vygenerujú, koľko budú chcieť).

Iní problém je, že si radoví moslimovia identifikujú "tých, čo ich nechali v štychu" s kresťanmi a to nie je celkom korektné z ich strany. Šírenie viery mečom začali moslimáni, mimochodom.

Ak by som mal možnosť korigovať Chodec-ove tvrdenie - je to dielom aj kresťanov, ktorí nežijú podľa svojej viery. Celá vec má ešte iný rozmer, a to, že Ježiš povedal "svet vás bude nenávidieť, tak ako mňa nenávidí" (voľný citát).

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  17:30:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Všetky krivdy voči arabom vznikli napriek kresťanstvu. Kresťanstvo tam nezohralo ani len sekundárnu úlohu a ISIL(alebo aj iný teroristi) nie sú vyslovene protikresťanský. Nenávisť je voči amerike a západnému svetu a nie kresťanstvu. Neútočí sa na Vatikán ani na katedrály ale práve na Americke a západné ciele(obchodne centrum, metro, verejne priestory). Teda obviňovať kresťanov hoci len nepriamo nie je ničím podložené. Práve sekularizácia prispela k tej nenávisti arabov voči všetkému západnému.
Pôvodne zaslal butyl - 30 september 2014 :  16:27:38


Toto ale nie je pravda. ISIS je nielen proti postzápadnej civilizácii, ale proti všetkému, čo nieje plne islámske. Koniec koncov, bojujú aj proti Sýrii a tá rozhodne spojencom západu nieje a nejedná sa ani o kresťanský štát, ale o štát sekulárny.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  18:16:44  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Moslimský teroristi súčasnosti nikdy neboli vyslovene protikresťanský. Nezakladali svoj boj na nenávisti špecificky ku kresťanstvu a kresťanom. Konkrétne Islamský Štát sa považuje za chalifát a teda ich konečným cieľom je podmaniť si svet(akokoľvek nepravdepodobne to zneje) teda je jasné že bojujú proti každému kto nieje s nimi. O tom či Sýria je spojenec západu sa z ich pohľadu dá polemizovať. Veď kto nie je s nami je proti nám.

Ak je toto aj dielom kresťanov tak potom všetko čo má svoj pôvod niekedy od konca starovekej Európy až po súčastnú je tiež ich dielom. A vzhľadom na to že v súčastnosti sa ku kresťanstvu hlási asi 2mld. ľudí tak toho kresťania zavinili dosť(väčšinu zla na svete).

PS. Bolo by veľmi zaujímavé keby pápež vyhlásil krížovú výpravu. Aj keď v dnešných podmienkach si to neviem predstaviť.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  19:57:16  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

Ak je toto aj dielom kresťanov tak potom všetko čo má svoj pôvod niekedy od konca starovekej Európy až po súčastnú je tiež ich dielom. A vzhľadom na to že v súčastnosti sa ku kresťanstvu hlási asi 2mld. ľudí tak toho kresťania zavinili dosť(väčšinu zla na svete).
Pôvodne zaslal butyl - 30 september 2014 :  18:16:44



Nike som nepovedal, že to je dielo kresťanov. Povedal som, že sme spoluzodpovední. Kresťanstvo im mohlo ukázať aj svoje dobré stránky a jeho pozitívny vplyv na rozvoj človeka. To sa nestalo.

Mx keď sa nebudeš dívať sem tam na veci aj globálne, nikdy nepochopíš ako sa tvoj čin odzrkadli v správaní niekoho iného. Ani nikdy neporozumieš tomu, za čo všetko si spoluzodpovedný.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  21:30:03  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:

Nike som nepovedal, že to je dielo kresťanov. Povedal som, že sme spoluzodpovední. Kresťanstvo im mohlo ukázať aj svoje dobré stránky a jeho pozitívny vplyv na rozvoj človeka. To sa nestalo.
Pôvodne zaslal Chodec - 30 september 2014 :  19:57:16



Odkiaľ vieš že nevideli pozitívny vplyv na rozvoj človeka? Možno to čo považuješ za pozitívny vplyv je u nich slabosť, niečo čoho sa treba zbaviť. Tolerancia a mierumilovnosť nie sú práve hlavné výsady Islamu. Alebo možno videli ľudí ktorý sú kresťanmi maximálne na papiery a z toho si vytvorili celkový obraz. Ak by aj správanie všetkých kresťanov bolo dokonalé ťažko povedať či by sa rozpútaniu vojny zabránilo.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  21:33:12  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Odkiaľ ty vieš, že to nie je tak? Vo videách tí hrdlorezi kritizujú všetko, celý západ. Kresťania im moc pozitívnu cestu neukázali.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  21:46:47  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Toto je zložitá téma, mohol by ju najskôr obsiahnuť niekto kto tam žije a pozná všetky kľúčové udalosti vývoja. Ale zaujímavé na tom je, že doteraz tam vraj žili (kresťania) v relatívnom mieri a vzťahy sa vyhrotili zasahovaním veľmocí, ktoré sa považujú za kresťanské.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  21:48:21  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Veď vravím. Sám vnímaš, že je na tom niečo pravdy.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  21:49:07  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Odkiaľ ty vieš, že to nie je tak? Vo videách tí hrdlorezi kritizujú všetko, celý západ. Kresťania im moc pozitívnu cestu neukázali.

Pôvodne zaslal Chodec - 30 september 2014 :  21:33:12



A čo je pre nich pozitívna cesta? Šária na celom svete a všetci zjednotení pod čiernou vlajkou Islamu. Podporu tohoto veru nenájdu takmer nikde vo svete.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  21:57:20  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Z najväčšou pravdepodobnosťou máš pravdu.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2014 :  22:05:08  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Amerika a Západ chce globalizmus, prerozdelenie prírodných zdrojov a zjednotenie sveta v akomsi liberálnom poriadku, ibaže ani Rusi, ani moslimovia nie sú príliš za globalizáciu a chránia si svoje krajiny a kultúru pred cudzími vplyvmi. A Rusi musia byť veľmi obozretní, aby sa im to nevypomstilo.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  06:18:33  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
islam bol kedysi celkom pokrokove nabozenstvo, ked sa ale dostali k moci fundamentalisti, tak prekrutili texty v korane a zaviedli trend, ktory pozorujeme dnes (nieco podobne by sa stalo, keby sa v krestansky orientovanej casti sveta dostali k moci krestanski fundamentalisti)

mne osobne by bolo aj celkom jedno co sa deje medzi roznymi odnozami islamu na ich uzemi pokial by sa nesnazili expandovat a sirit svoju vieru a neboli exkluzivisticki (jedno expanzivne a exkluzivisticke nabozenstvo v europe mi staci); ina vec je ale ich blatantne porusovanie a ignorovanie ludskych prav, ktore aj mnohi z vas casto povazuju za nadradene nad ideologie; je ale jasne ze vojenska intervencia nie je odpovedou, lebo teroristov je sice lahke pozabijat zbranami, ale ideu takto zabit nie je mozne

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  06:48:34  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vidíš guest, mne to napríklad nie je jedno, ale môj dosah na dianie tam je až mizivý. S ideou máš pravdu a islam bol aj je pekné náboženstvo no ľudia z neho znovu urobili nástroj moci. Globalizácia je okrem toho, že je darom ducha času aj chorým aktom európy- tej kresťanskej.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  12:54:35  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Všetky krivdy voči arabom vznikli napriek kresťanstvu. Kresťanstvo tam nezohralo ani len sekundárnu úlohu a ISIL(alebo aj iný teroristi) nie sú vyslovene protikresťanský. Nenávisť je voči amerike a západnému svetu a nie kresťanstvu. Neútočí sa na Vatikán ani na katedrály ale práve na Americke a západné ciele(obchodne centrum, metro, verejne priestory). Teda obviňovať kresťanov hoci len nepriamo nie je ničím podložené. Práve sekularizácia prispela k tej nenávisti arabov voči všetkému západnému.

Ja som pred rokom nechcel zomrieť za vieru(aj som sa zle vyjadril- nechcel som zomrieť ale bol som ochotný položiť život) ale za nejakú ideológiu. Nebudem radšej konkretizovať.

Pôvodne zaslal butyl - 30 september 2014 :  16:27:38



si ma pobavil

este nam vysvetli na akom ideologickom zaklade stoji USA a zapadny svet ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  13:52:57  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vieš Saxax nevysmievaj sa mu. Jeho to v kostole neučili, tak nemá odkiaľ vedieť ako sa dívať na dôsledky činov v širšom meradle. On si myslí, že keď on nič len muzikant, tak je to tak aj s ostatnými a pritom si neuvedomuje, že keď vstúpi do určitého spoločenstva preberá jeho históriu a aj neduhy a krivdy. Tu hádžeš hrachom o stenu ... Takýto sa vidia už v nebi.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  16:38:29  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Všetky krivdy voči arabom vznikli napriek kresťanstvu. Kresťanstvo tam nezohralo ani len sekundárnu úlohu a ISIL(alebo aj iný teroristi) nie sú vyslovene protikresťanský. Nenávisť je voči amerike a západnému svetu a nie kresťanstvu. Neútočí sa na Vatikán ani na katedrály ale práve na Americke a západné ciele(obchodne centrum, metro, verejne priestory). Teda obviňovať kresťanov hoci len nepriamo nie je ničím podložené. Práve sekularizácia prispela k tej nenávisti arabov voči všetkému západnému.

Ja som pred rokom nechcel zomrieť za vieru(aj som sa zle vyjadril- nechcel som zomrieť ale bol som ochotný položiť život) ale za nejakú ideológiu. Nebudem radšej konkretizovať.

Pôvodne zaslal butyl - 30 september 2014 :  16:27:38



si ma pobavil

este nam vysvetli na akom ideologickom zaklade stoji USA a zapadny svet ...



Pôvodne zaslal saxsax - 01 október 2014 :  12:54:35


Čiže to čo arabom vadí sú kresťanské základy USA a západnej Európy? Nie náhodou zásahy týchto štátov v ich krajine? Myslím že ak by nechali na pokoji danú oblasť tak by nemali žiadny dôvod báť sa útokov. Iná vec je či ich mali nechať na pokoji.
Napriek tomu že ich napr. aj Rusko napadlo v ´79 tak nemajú teraz ciele v ich oblasti. A to sú kresťania a aj bližšie ako USA. Toto predsa nie je spor náboženstiev. Tým že západný svet už pomaly upúšťa od kresťanských zásad a ponára sa do morálneho bahna provokuje teroristov ešte viac k útoku.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  16:41:25  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Vieš Saxax nevysmievaj sa mu. Jeho to v kostole neučili, tak nemá odkiaľ vedieť ako sa dívať na dôsledky činov v širšom meradle. On si myslí, že keď on nič len muzikant, tak je to tak aj s ostatnými a pritom si neuvedomuje, že keď vstúpi do určitého spoločenstva preberá jeho históriu a aj neduhy a krivdy. Tu hádžeš hrachom o stenu ... Takýto sa vidia už v nebi.


Pôvodne zaslal Chodec - 01 október 2014 :  13:52:57



Aké má katolícka cirkev zásluhy na šírení terorizmu
Prečo myslíš že sa už vidím v nebi? Jednoducho nemyslím že ma na šírení terorizmu a konkrétne ISIL kresťanstvo nejaký zvláštny vplyv. Má vplyv ale asi taký ako ostatný zvyšok sveta. To že sú za to zodpovedný aj ľudia ktorý sú kresťanmi je pravda ale nie sú za to zodpovedný preto že sú kresťania ale napriek tomu. Kreťanstvo pri ich konaní nezohrávalo takmer žiadnu úlohu. Maximálne že vyrastali alebo žili v kresťanskom prostredí ktoré dopustilo ich konanie. Ale to sa dá povedať o väčšine nešťastia na zemi spáchaného ľuďmi keďže kresťanov je veľa.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  17:10:27  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Mx keď sa nebudeš dívať sem tam na veci aj globálne, nikdy nepochopíš ako sa tvoj čin odzrkadli v správaní niekoho iného. Ani nikdy neporozumieš tomu, za čo všetko si spoluzodpovedný.
Pôvodne zaslal Chodec - 30 september 2014 :  19:57:16

Hm, asi mám komunikačný problém. Ja som totiž napísal, že sa občas treba pozrieť nielen doprava a doľava, ale aj hore a dole a dopredu i dozadu. Takže nielen globálne, ale aj historicky a ešte všelijak inak.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  17:12:05  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Globalizácia je okrem toho, že je darom ducha času aj chorým aktom európy- tej kresťanskej.
Pôvodne zaslal Chodec - 01 október 2014 :  06:48:34
globalizacia je nevyhnutnym dosledkom "informacnej doby", toto nie je mozne zmenit a ani zastavit

v dnesnom svete uz nie je mozne (prakticky) zit separatistickym sposobom zivota - odrezat sa v na nejakom ostrove od sveta a zit sebestacne - toto je jeden extrem, ale ani druhy extrem nie je uspokojujuci - nejaka celosvetova uniformita (napr na sposob borgov zo star treku), kde by vsetko bolo rovnomerne rozriedene v spolocnosti; najlepsi je rozumny kompromis a tym je globalizacia - volny obchod, volne cestovanie, vymienanie informacii a ochrana zivotneho prostredia na jednej strane a na druhej uchovanie lokalnych tradicii a sposobu zivota

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2014 :  21:45:00  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Ja sa Guest na to dívam ako na trend, ktorý sa celkovo objavuje. Ale nie je to len dôsledkom informatizácie. Aj zem sa stáva preľudnená. To ale neznamená, že sa národy musia spájať tak ako to vidíme dnes. Hlavne za účelom obchodu, atď. Aj ta informatizácia je trend. O duchu času ti radšej ani hovoriť nebudem.

A pre Butyla. No RKC nemá podieľ na terorizme, ale tí, ktorí páchajú tieto prešľapi voči tejto kultúre sa často krát hlásia ku kresťanom. A potom ta nenávisť je už len logickým dôsledkom.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Poriadok liturgie Téma Next Topic: Inkvizícia  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06