Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 den D
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: LK 13 10-17 Téma Next Topic: Trojdňová temnota  

susanetereza

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2014 :  17:46:14  Zobraziť profil  Pridať susanetereza do zoznamu priateľov
Toto bude trosku zmes medicínske, sociálne, duchovné tema.
Prisiel jeden den nazvime ho dnom D.
Pre moju buducnost bol najstrasnejsim dnom v mojom zivote ! ! !
Chcela som spachat samovrazdu lebo mi moja rodina nijako nedavala najavo svoju pomoc , ale niet sa co cudovat.
Ona mi tu pomoc nedavala najavo ani pocas môjho celého pubertálneho obdobia a najtazsich skuskach v mojom zivote.
Nie este nemam vyhrane - pretoze zijem v peknom dome z drahymi vecami v nemecku u bohatej rodine z chorými osobami v dome a ja chora som v tom istom okruhu. Vlastne tato rodina 3 ludia so mnou tvorime pracovny zvazok.
Na slovensku si zas platim jednu izbietku kde si mozem trosku oddychnut od pokrvnej rodiny u ktorej som doteraz žila.
A teraz chce moja pokr. rodina aby som im z nemecka nosila darceky
ked bol den D a schytila som obraz v sklenenom rame rozbila ho a dorezala si sklom ruky takto som sedela V OBÝVAĆKE MYslite si že ma V TOM POĆINANÍ NIEKTO UTEŚIL - ALE NIE Z MOJEJ RODINY NIKTO!! PRISLA POLICIA OD NICH NIKTO, PRISLA RZP NIKTO jedine co ma VTedy Utešilo bol PÁN KTORý MA DO POSLEDNEHO DYCHU NEOPUSTIL A NENECHAL SAMU BEZ POMOCI, UPOKOJIL MA-ked vsetci naokolo PANIKARILI,...
Ty vsetci mysleli sami na seba
pomyslenie na niekoho dzudzieho z vonu by mi urcite pomohlo ale ON On ChCel ABY SOM ZOSTALA ÚPLNE NAHA PRED NIM BEZ POMOCI A ON On čO SpRAVIL ZACHRáNIL MA !::! :!
ešte nie som zachranena chyba mi ZIVOTny partnER .§.§.§

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 16 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora 

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2014 :  18:47:09  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
SusaneTereza, a prečo si rozbila ten obraz, čo bolo na ňom? Som zbadal že sa to udialo ešte keď si bola tu na Slovensku. (Myslel som najprv že v Nemecku.) So svojou rodinou, a vôbec s každým pohnevaným sa treba čo najskôr zmieriť. Nech ťa žehná Pán.
Mníchov je tuším katolícky, chodíš tam aj na Omše? Mali by by aj krajanské pre našich, tam sa môžeš zoznámiť, nie? Bude ťažké nájsť si v Nemecku partnera?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2014 :  21:20:24  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
susanetereza, tak to v zivote chodi. Treba si na to zvykat. Treba byt prekvapeny, ak nam niekto urobi neico dobreho a treba brat za samozrejmost, ak nam niekto uskodi a to iste plati ak to niekto urobi druhym.

citácia:
ON On ChCel ABY SOM ZOSTALA ÚPLNE NAHA PRED NIM BEZ POMOCI A ON On čO SpRAVIL ZACHRáNIL MA !::! :!

to je velmi nadherne a treba takto vsade rozhlasovat kto to moze pochopit a prijat tak mu to treba dat toto velmi moze pomoct ludom podobnym tebe ba dokonca ktorym su na tom este horsie ako ty aby nezufali a aby im Boh pomohol a dat im takto take svedectvo ze Boh je naozaj tu a Emanuel znamena v preklade Boh s nami a On s nami naozaj je, treba len verit, ale sami to nedokazeme, lebo clovek potrebuje aj potesenie a ty si ho dostala a nie kazdy to dostava lebo u kazdeho je to individualne a je to pekne ze sa Boh nielen o teba postaral ale ze si citila, ze je s tebou a ze ta vedie a normalne si to citila akoby bol priamo vedla teba to je uzasne takto mozes pomcot vela ludom ktori uz stratili nadej a tak a dat im taku odvahu do viery v Boha.

citácia:
ešte nie som zachranena chyba mi ZIVOTny partnER .§.§.§

a partner je partner, dolezitejsi je Boh.

Boh ked stvoril Adama povedal si ze nie je dobre cloveku byt samemu a tak mu stvoril zenu.

Ty a Boh mate neskutocne uzasny vztah a ked chces mohla by si vstupit do rehole lebo som cital na www.svatafaustinaic.cz ze kazda 1 osoba zasvätena Jezisovi ze ked sa dostane do Neba ze je mezi nou a beznymi veriacimi rozdiel taky aky je medzi mesiacom a hviezdami tak do toho.

Tomu, kto veri, nie je nic nemozne. Precitaj si najlepsie vsetky materialy a dokumenty o svätych ktori tu zili na tejto Zemi citaj si to vsetko a aj dennicek sv. Faustiny a vsetko okolo toho aj Bibliu a popritom sa modli a vzdy ked sa nieco deje tak vsetko ma svoj dovod a ten dovod to ma aj ked sa nedeje a treba hladat co chce Boh aby to bolo v poriadku, bez Neho sa neda urobit nic.

Treba Bohu neustale dakovat nonstop za vsetko a ukazovat Mu svoju lasku je to pekne a aj dolezite a aj vazne lebo Boh sa o nas stara s vaznostou a zalezi Mu na nas aj ked to nei vzdy pocitujeme.. treba verit a to je tazke bez Boha ale lahke s Bohom lebo vsetko je to od Neho a bez Neho sa naozaj neda urobit absolutne nic.

Clovek nepotrebuje nic, len Boha. To v skutocnosti bez Boha nedokazeme zit.

Jezis Kristus povedal sv. Faustine Kowalskej, ze dusa, ktora Mu doveruje, je najstastnejsia na svete, lebo On sam sa o nu stara.

Boh Otec sa zasa stara o nasho ducha a Duch Svaty o nase telo.

Boh Otec ma blizsi vztah k nasmu duchu, Jezis Kristus k nasej dusi a Duch Svaty k nasmu telu.

Nech ta zehna Pan Boh a nech ti pomoze a aj druhym prostrednictvom teba †

Ako sa hovori ze opakovanie matka mudrosti tak ma to neico do seba. Treba si to vsetko opakovat a pripominat si co mame od Boha aby sme spolu rastli s Nim a spolu s nami aby sme mohli pomoct rast aj ostatnym, lebo takto to chce od nas Boh, aby sme tu boli 1 pre druheho navzajom s laskou k Bohu a k druhym.

A k tomu ako sa zachovat k zlu:
citácia:
List Rimanom - kapitola 12
Pridaj záložku 1 Bratia, pre Božie milosrdenstvo vás prosím, aby ste svoje telá prinášali ako živú, svätú, Bohu milú obetu, ako svoju duchovnú bohoslužbu.
Pridaj záložku 2 A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovou zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je Božia vôľa, čo je dobré, milé a dokonalé.
Pridaj záložku 3 Mocou milosti, ktorú som dostal, hovorím každému z vás, aby si nik nemyslel o sebe viac, ako myslieť treba, ale zmýšľajte triezvo, každý podľa stupňa viery, aký mu udelil Boh.
Pridaj záložku 4 Lebo ako máme v jednom tele mnoho údov, ale všetky údy nekonajú tú istú činnosť,
Pridaj záložku 5 tak aj my mnohí sme jedno telo v Kristovi a jednotlivo sme si navzájom údmi.
Pridaj záložku 6 Máme rozličné dary podľa milosti, ktorú sme dostali: či už dar prorokovať v súlade s vierou,
Pridaj záložku 7 alebo dar slúžiť v službe, alebo učiť pri vyučovaní,
Pridaj záložku 8 či povzbudzovať pri povzbudzovaní. Kto teda dáva, nech dáva nezištne, kto je predstavený, nech je starostlivý, kto preukazuje milosrdenstvo, nech to robí radostne.
Pridaj záložku 9 Láska nech je bez pretvárky. Nenáviďte zlo, lipnite k dobru.
Pridaj záložku 10 Milujte sa navzájom bratskou láskou, predbiehajte sa vzájomne v úctivosti,
Pridaj záložku 11 v horlivosti neochabujte, buďte vrúcneho ducha, slúžte Pánovi.
Pridaj záložku 12 V nádeji sa radujte, v súžení buďte trpezliví, v modlitbe vytrvalí.
Pridaj záložku 13 Majte účasť na potrebách svätých, buďte pohostinní.
Pridaj záložku 14 Žehnajte tých, čo vás prenasledujú - žehnajte a nepreklínajte!
Pridaj záložku 15 Radujte sa s radujúcimi, plačte s plačúcimi!
Pridaj záložku 16 Navzájom rovnako zmýšľajte; a nezmýšľajte vysoko, ale prikláňajte sa k nízkym. Nebuďte múdri sami pre seba.
Pridaj záložku 17 Nikomu sa neodplácajte zlým za zlé; usilujte sa robiť dobre pred všetkými ľuďmi.
Pridaj záložku 18 Ak je to možné a závisí to od vás, žite v pokoji so všetkými ľuďmi.
Pridaj záložku 19 Nepomstite sa sami, milovaní, ale ponechajte miesto hnevu; veď je napísané: "Mne patri pomsta, ja sa odplatím," hovorí Pán.
Pridaj záložku 20 Ale keď bude tvoj nepriateľ hladný, nakŕm ho, keď je smädný, daj mu piť, lebo tým, že to urobíš, žeravé uhlie mu nahrnieš na hlavu.
Pridaj záložku 21 Nedaj sa premôcť zlu, ale dobrom premáhaj zlo.

a este take zopakovanie co je to Laska:
citácia:
Prvý list Korinťanom
Hymnus na lásku
Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo.
Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.
Láska nikdy nezanikne. Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. Lebo poznávame len sčasti a len sčasti prorokujeme. Ale keď príde to, čo je dokonalé, prestane, čo je len čiastočné.
Keď som bol dieťa, hovoril som ako dieťa, poznával som ako dieťa, rozmýšľal som ako dieťa. Keď som sa stal mužom, zanechal som detské spôsoby. Teraz vidíme len nejasne, akoby v zrkadle, no potom z tváre do tváre. Teraz poznávam iba čiastočne, ale potom budem poznať tak, ako som aj ja poznaný.
A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri, no najväčšia z nich je láska.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

susanetereza

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2014 :  22:44:40  Zobraziť profil  Pridať susanetereza do zoznamu priateľov
A ja PANIKARIM dnes,.. nie pre muza ktorého nemam ,.. ale ,.
no uz ani neviem preco,..
Zbohom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 16 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

susanetereza

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2014 :  22:49:11  Zobraziť profil  Pridať susanetereza do zoznamu priateľov
BOZIA LASKA SLIBUJE ... ZE BUDE S NAMI AZ (prijde tazke obdobie) ja som sa LEN kratku dobu pred tymto Dnom zacala MODLIT a BOh ma neopustil ,..
Je to zazrak,..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 16 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

susanetereza

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2014 :  23:24:29  Zobraziť profil  Pridať susanetereza do zoznamu priateľov
To co som napisala o tom dorezani rukou ja si to uz vlastne ani nepamatam,.. mala som to v karte lek. napisane ze som mala dorezane ruky ale pamatam si ine veci ale to by som radsej prebrala na PM.
Dakujem Zbohom.
Dobru noc.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 16 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

susanetereza

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2014 :  08:21:30  Zobraziť profil  Pridať susanetereza do zoznamu priateľov
viete ziadna nemka by tu ani len nebola - my slovenky tu robime otrokov!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 16 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2014 :  17:04:00  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
A ja PANIKARIM dnes,.. nie pre muza ktorého nemam ,.. ale ,.
no uz ani neviem preco,..
Zbohom

Pôvodne zaslal susanetereza - 18 jún 2014 :  22:44:40


vsetko ma svoj dovod. Clovek musi vediet preco. Vy Ste clovek, => musite to vediet aj Vy.

Je to dolezite sa pozriet na vsetky tie dovody, ale hlavne na to, co robime a ani nemame dovod na to aby sme to tak robili, vo Vasom pripade panikarenie, tak len blazon sa niecoho napr. boji a ani nevie preco a tak dalej.

Treba to proste najst az do najhlbsieho vnutra veci treba nahliadnut preco je to tak ako to je a hladat to a hladat az dokym to nenajdete, lebo kazdy, kto hlada, najde, ale najde to len vtedy, ak to najst aj naozaj chce, v opacnom pripade to jednoducho nenajde.

A ak to najst nechce, nech sa aspon nestazuje a tak dalej. To je na adresu tych, ktori nieco robia, tak ked uz to robia, nech sa aspon nestazuju, lebo kedykolvek mozu sa pozriet a najst to, co im robi problemy a starosti a neviem co vsetko. A takto to vsetko mozu vyriesit.
Detailnym preskumanim sameho seba.

citácia:
BOZIA LASKA SLIBUJE ... ZE BUDE S NAMI AZ (prijde tazke obdobie) ja som sa LEN kratku dobu pred tymto Dnom zacala MODLIT a BOh ma neopustil ,..
Je to zazrak,..

No, je to zazrak, ze Boh na nas pamäta, hoc sme vsetci hriesni a zasluhujeme si Peklo, tak na nas pamäta a zmiluva sa nad nami.

Je celkom mozne, ze Boh Izraelitov vtedy ked ich hubil, lebo konali modlosluzbu, ze v Biblii je napisane, ze kvoli pohanom ich nevyhubil uplne, aby si nenamyslali, ze je to ich moc, aby sa tym neposkodila Bozia Cest, tak je celkom mozne, ze Boh robi nieco podobneho aj v takom pripade, ked nam pomaha. Ze nam pomoze len vtedy, ked Ho o pomoc poprosime, aby sme si nenamyslali nieco spolu s ostatnymi, ale aby kazdy vedel, ze je to vdaka modlitbe predlozenej Bohu a On ju vypocul. => ze je to Bozia Moc a ze je to od Neho a ze my sme Ho len poprosili o pomoc. (Ale ajtak plati ze vsetko je to Bozia Moc aj to co mozeme urobit my je to od Boha vsetko v skutocnosti a nic nemame od seba a je to vsetko od Neho, ja tomu verim, mozete si napr. precitat v Biblii ake vselijake tresty maju ludia v pekle za modlosluzbu a tak.. napr. modly hoc mali nohy a ruky, nemohli sa hybat a tak.. tak vidite - je to Bozia Moc a dokonca aj to, ze sa co i len pohnut mozeme, je v skutocnosti Bozia Sila a Bozia Moc a keby to Boh nedopustil tak by sme sa nemohli hybat a tak dalej, => je to vsetko z Jeho Milosti co nam robi-to Jeho milosrdne konanie). A spravodlivost popri tom musi byt tiez, aby to bolo spravodlive, preto si musime zazivat aj spravodlivosti. (aj ked je to divne, ak nespravodlivi utlacaju spravodlivych a Boh to vsetko toleruje a nic s tym nerobi a tak dalej a dokonca On sam zosiela taketo veci na spravodlivych a hovori tomu ze skusky.. ale o tom nizsie) plus ak niekto sa toto rozhodne riesit tak, ze zacne volat k Bohu o spravodlivost, tak odrazu musi posluchnut Bozie Milosrdenstvo a dokaza milovat tych ludi ktori mu skodia pritom vsetko je to Bozia Moc a ked to ten clovek urobi tak potom ho Boh potresta a zacne mu robit vycitky, preco to urobil, ked je to vsetko Jeho Moc a nie toho cloveka, ze tym aktom ten clovek uznal, ze je to jeho moc, pritom je to nespravne uznanie a aj naozaj je ale tak musel posluchnut tak co mal robit.. a tak to v zivote chodi. Hroza a des. Takze som si povedal, ze takto to dalej nepojde a treba tu urobit radikalne zmeny

Ale zasa na druhej strane plati ze aj ked by sme sa k Bohu nepomodlili a On by nam pomohol tak kedy sa Mu len zachce tak vtedy moze nie nam ale vsetkym ukazat ako to bolo naozaj tak neviem kde je potom problem a preco sa tak velmi Boh boji toho, aby si nahodou niekto nieco nenamyslal. Lenze potom ked by toto zobral ako fakt tak by musel vyhubit vsetkych Izraelitov aby to bolo spravodlive a tak Boh si to zariadil tak, ze to urobil tak, ako to je - ze nevyhubil vsetkych Izraelitov kvoli tomu aby si nahodou niekto nieco nenamyslal a zaroven pomoze len tam kde sa niekto k Bohu pomodli aby si nahodou niekto nieco nenamyslal ale ajtak je to divne a predsa Boh musi zasahovat aj tam, kde nie je ziadna modlitba, ved aj tam ide o Jeho Cest.

Takze to len tolko k tomu co som odpozoroval.

citácia:
To co som napisala o tom dorezani rukou ja si to uz vlastne ani nepamatam,.. mala som to v karte lek. napisane ze som mala dorezane ruky ale pamatam si ine veci ale to by som radsej prebrala na PM.
Dakujem Zbohom.
Dobru noc.

Pôvodne zaslal susanetereza - 18 jún 2014 :  23:24:29


naozaj nic nie je bez dovodu a ten ktory Vam sposobil nejaku skodu alebo Vam sposobil nejake zlo alebo nieco podobneho tak by sa mal nad sebou zamysliet takyto clovek, popripade ludia a keby len zamysliet...

to je chore co sa to tu deje v tomto svete cely tento system co je tu vsade-mozne aj nemozne zavedeny dost divne to je podla mna.

Ako hovori Biblia:
citácia:
Kaz4

Poriadok sveta a ľudský život: nenarodiť sa je lepšie ako žiť

IV. 1 (Keď) som sa obrátil, videl som všemožné utláčania,
ktoré sa dejú pod slnkom.

A hľa, všade (znel) nárek utláčaných,
ktorí nemajú nikoho, kto by ich tešil.

Z ruky ich utláčateľov (vychádzala) presila,
(utláčaní) nemali nikoho, kto by ich mohol potešiť.

2 Za blaženejších som pokladal mŕtvych, čo už pomreli -
než živých, ktorí ešte zostávajú nažive.


3 Ale za šťastnejšieho - ako ich obidvoch - mal som toho,
kto doteraz ani nebol na svete:
kto (totiž) nevidel dielo zloby,
aké sa deje pod slnkom.


4 Všimol som si, ako všetka námaha
a všetok zdar podnikania
slúži iba na žiarlivosť
jedného proti druhému.

A tak aj tu je márnosť a honba za vetrom.

5 Pochabý si skladá ruky krížom
a chce zožierať svoje vlastné telo.

6 „Lepšia je plná dlaň odpočinku
ako plné päste námahy a honba za vetrom.“

a ja osobne pokladam za este blazenejsieho toho ktory nikdy nebude stvoreny ani nez aby sa tu vobec mal niekedy narodit v dedicnom hriechu a byt v tomto podivnom systeme.

Lebo je to hrozne. Naozaj je lepsie takemu cloveku, ktory tu ma byt a byt v stave dedicneho hriechu a cely zivot byt pokusany a cely zivot hresit a tak... tak je to hrozne a Biblia hovori ze pokusenie - ze to je zivot cloveka tu na tejto Zemi.

citácia:
viete ziadna nemka by tu ani len nebola - my slovenky tu robime otrokov!

Podme pekne poporiadku: Chcela Ste robit to, co Ste si zaumienili? Ano alebo nie? Ak ano, nemate sa na co stazovat.

Ak Ste do toho vsetkeho isla a ani len na chvilu Ste sa nad tym vsetkym nezamyslela, nemate sa co stazovat.

Vy sama Ste sa rozhodla, ze to bude tak, ako to bude. A ak to tak bolo, naozaj sa nemate na co stazovat. Lebo to bolo Vase rozhodnutie.

A ak to chcel po Vas Boh a Vy Ste Ho posluchla, tak pokial Ste Ho posluchnut chcela, tak sa nestazujte.

Vsetko ma svoj dovod. Na jednej strane uznavam, ze skusky musia byt a neviem co vsetko, ale na tej druhej to neuznavam, lebo laska nerobi zle bliznemu. Skuste sa nad tym zamysliet a keby Ste Vy Bohu co i len ani len ani najmensia vec by to nebola take by to bolo co by Ste vyviedla Bohu a co by s Vami Boh urobil za toto.. no a teraz sa pozrite, co s Vami robi Boh. A ako to vsetko prijimate. A Bohu je to jedno a neda pokoja a tak dalej.. a potom je v Biblii napisane, ze Boh nakoniec uznal nevinnost spravodliveho a zakrocil. Ale tym zakrocenim ukazal, ze to, co sa dialo predtym, je v poriadku. A tu je kamen urazu alebo ako sa to hovori na tomto pada Bozia Cest a ako hlboko. Je to ako toto: (nizsie je priklad s bicom a s ostnami na konci) tak o tom to je, to som mal na mysli.

Ja ked som bol maly tak som mal moznost ist cestou ze som pocul ako mi Boh hovori pozri synu, toto si nebudeme vsimat, co som ti urobil a pojdeme pekne dalej a tak dalej... a ja ze co...

pritom On o sebe hovori ze je Spravodlivost a tak dalej a neviem co za skusky a neskusky tu vsade mozne aj nemozne chodia a mam z toho dokonaly chaos a je to cele nejake divne a vobec tomu nerozumiem a na 1 strane chce Boh, aby sme boli s Nim aj vtedy, ked to nechceme, aby sme boli proste s Nim akoby nasilu, lebo to chce On. A ked by sme to prijali, tak uz by akoby neplatilo ze laska nerobi zle bliznemu ze laska moze robit bliznemu to uz by platilo tak by to aj vyzeralo a nakoniec z tych Bozich skutkov nam by to tak aj k tomuto vsetkemu sa dostalo a take by to aj bolo ked by s aniekto pozrel na to co nam urobil Boh bezohladu na buducnost.

Lebo je sice pekne, ze budeme trpiet kratky cas a ani nebudeme vediet preco a mnohi a vlastne keby len mnohi odpadnu kvoli tomuto vsetkemu a opustia Boha a ze ti ktori vytrvaju tak budu nekonecne blazeni ale treba si uvedomit, myslim tym to, ze Boh by sa mal nad sebou zamysliet, lebo ak Mu skutocne ide o to, aby sme boli blazeni, tak preco potom nam neda informaciu ze je s nami a preco nam to neukaze ake ma s nami plany a tak dalej a preco je to vsetko take podivne ved ak Mu raz o neico ide tak od Boha by som to ocakaval ze s atak aj bude spravat a ak si za niecim stoji tak by to mal dodrzat a ak si za tym nestoji tak je to divne a podla mna si z toho vsetkeho robi holubnik a dobry den a smeje sa tomu vsetkemu a je to cele nejake divne.

Boh nam najprv ukazal svoju spravodlivu stranku. A ked nam ukazal aj milosrdnu, vsetci sa nechali zlakat. (Mozno). Ale podla mna na 100% vsetci. Proste nie ze zlakat ale tak co sme mali robit... ved nikto z nas nie je 100% dokonaly, jedine Boh a mal to proste vediet a aj ocakavat co urobime tak neviem preco sa teraz cuduje ked hresime a tak dalej..

Najlepsie by bolo keby sme zili len spravodlivost a nechceli dopustit aby sa Boh nad nami zmiloval lenze potom by sme sa museli dostat do Pekla lebo takych si nas Boh stvoril - nedokonalych aj ked sme boli spociatku sväti, ale nedokonali a mali sme a aj mame naklonnost k hriechu to je kvoli tomu dedicnemu hriechu ktory sa nam uklada a takto musime byt pokusani a hresit a tak dalej..

Takze neviem preco si nas potom Boh stvoril. A ked preto, aby sa nad nami zmiloval, tak je to divne, lebo ked uz sa zmiluje, tak nas potom potresta z toho, ze sme pouzili Jeho milosrdenstvo a tak a proste Boh sa sprava velmi podivne a ked uz o sebe hovori ze je Laska a neviem co vsetko neviem preco to takto nepouziva na vsetkych ale si sam urcuje komu sa co dostane a tak.. Ked uz sa Boh chce zmiluvat, nech sa zmiluva poriadne a tak dalej.. a ked chce spravodlivost tak len nech si sudi a tak dalej.. ajtak mi vzdy vyjde zaver ze naozaj najlepsie by bolo radsej nic nestvorit a keby si Boh sam sebe odobral zivot este k tomu to by bolo najlepsie lebo ako hovori Boh, netreba sa uvadzat do pokusenia a tak dalej.

A ked si tak velmi stoji za tym co povedal... je to dost divne vsetko. Boh by sa mal nad sebou zamyslat a keby len zamyslat.. lebo toto, co robi, je hrozne.

Naozaj by bolo najlepsie keby radsej nic nestvoril a keby si odobral zivot.

Uz hned na zaciatku. A ak nie vtedy tak napr. teraz. A tak dalej.

Je velmi smutne, a keby len smutne, ze Boh nieco urobi az ked niekto nieco povie.

Vlastne je to dobre, lebo takto Boh sam sebe utrha svoju Cest a nechce sa dat poucit, takze ja uz nic hovorit nebudem, som videl v 1 videu, ze kto varuje, nezrazuje ze to hovoria mexicania ci kto, tak varovani bolo dost a ajtak najlepsie by bolo keby nepadlo ziadne varovanie lebo Boh co si tu robi tak aj keby tu nic nebolo a nehovorilo by Mu varovne slova tak proste tu ide o to ze Bozia Cest tu je stale a je len na Bohu, ako si to vsetko urobi, take to aj mat bude, je to velmi jednoduche a teraz ked sa tak pozeram na toto vsetko tak zistujem ze som urobil chybu vsade tam, kde som Boha varoval, lebo On je proste taky, aky je a nechce sa dat poucit a tak dalej..

velmi dobre vie, co vie. A aj napriek tomu robi, co robi.

Takze ked sa tak mam vratit k tomu ze nebudeme si to vsimat, tak ja si to vsimat nebudem, lebo Boh je Bohom na to, aby bol Boh a ake si to urobi, take to bude mat.

Takze ja neviem nic a je to vsetko na Bohu.

Okrem toho vsetci ti ktori varuju tu nie su potrebni a proste to myslim tak ze je zle ze tu su lebo Boh by mal vazit svoje slova a malo by Mu zalezat na Jeho vlastnej Cti aj vtedy ak Ho nikto nevidi a robi si co si robi a tak dalej.

Ale aj napriek tomu vsetkemu som si povedal, ze sa ozvem. Nemyslim tym toto forum. Myslim tym cely moj zivot.

Kolkokrat som nieco povedal, a az vtedy sa nieco zacalo diat, az vtedy sa pohli lady ako sa hovori a tak dalej.

Ja som Bohu povedal, ze je mi jedno ze to bude skuska. Lebo reci su reci, ale realita je realita. Ake su skutky, take je aj vnutro.

Darmo tu bude Boh hovorit ako nas nekonecne miluje a ako Mu na nas zalezi, ak robi presny opak.

A keby len to. Vsetko by som to chcel opisat ale to sa ani neda opisat, tolko toho je. Ano, az tolko, ze sa to tu nevmesti. Sa cudujem vobec, ze to mam v sebe, ze na toto vsetko pamätam a ze aj ked je toho az prilis ako je to vobec mozne ze to chapem takakoby to bola len stipka prachu ze akoby sa tu toho vmestilo nekonecne mnozstvo - proste chcem tym povedat, ze tieto veci ma nekonecne presahuju a zaroven to mam v sebe to som si vsetko riadne zdokumentoval a zapisal aby to Boh pekne videl, lebo sa mi nepaci, ako panuje.

A to je taky paradox, ze Boh nieco nechce a mysli si ze sa k tomu nikdy nikto nedostane a potom nakoniec bum a stane sa to a ja som vtedy Bohu povedal ked sa to stalo vidis, a tak velmi si to nechcel a ajtak k tomu doslo, co som Ti hovoril... a tak dalej. Po cely ten cas nonstop bez prestania som Bohu toto vsetko ukazoval a hlasno som k Nemu krical a ak kricim po cely svoj zivot a neviem preco si to urobi tak, akoby k tomu vobec nemalo dojst, vobec na to nemysli, ale ked na to dojde, tak je cely bez seba a nechce to prijat ci co tak divne to berie cely taky prekvapeny a rozculeny ze sa to stalo a ze predsalen sa to stalo a nechce to prijat ze sa to stalo az take je to realne.. no a toto je dalsi pripad z tychto, a aj dalsie co sa stali urcite.

Je to vsetko proste takto to opisem obrazne ze niekto si upletie poriadny bic a na jeho koniec da poriadne ostne a mysli si ze sa ho to nikdy nedotkne az raz zrazu to nanho pride a predsalen ho ten bic slahne poriadne do jeho tela a predsalen ho to bodne a keby len bodne a poriadne ho to porani a keby len poriadne. Tak ked tak velmi nechcel aby ho to zasiahlo naco ten bic vobec robil a uz vobec nechapem preco tolko ostnov dal na jeho koniec. Ked velmi dobre vedel, ze kto vykonava nejaku nebezpecnu cinnost ze raz k tomu predsalen dojde a stane sa mu nieco. Napr. ak sa niekto hra so zapalovacom tak naozaj sa moze stat hocico a kadejake nestastie na toho cloveka ciha v kazdej jednej sekunde a keby len sekunde a tak dalej.. a predsa to nestaci na opisanie toho, aka je skutocnost.

Ved je to este horsie, ako keby niekto cely svet oblial benzinom a potom by sa prechadzal so zapalenou zapalkou po celom svete az raz by sa nieco nestatsneho stalo a ten ohen by sa spojil s benzinom a zhorel by.

Je to nieco ako ked davame ohen spolu dokopy so slamou aby toto bolo jednym telom a ked to zhori tak ked sa takyto clovek este aj cuduje ze preco sa toto stalo a je cely nestastny a akoby to nebol ohen a slama akoby to bolo lad a sneh ze sa to da dokopy a ostane to studenym tak Boh robi neico podobneho - dava dokopy v reali ohen so slamou a popritom si v mysli namysla, ze ten ohen je sneh a ta slama lad a ze ked sa to spoji dokopy ze to ostane studene a neposkodi sa to a nic sa s tym nestane, ale ked nakoniec dojde k tomu spojeniu, vybuchne to ako taka atomova bomba a keby len atomova bomba.. ved to sa ani len opisat neda toto vsetko.

Take to je. Hrozostrasne. Tak som to odpozoroval ja.

Takze naozaj ked uz ma Boh ten rozum tak by ho mal aj zacat pouzivat. Takto to vidim ja.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

susanetereza

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2014 :  17:54:15  Zobraziť profil  Pridať susanetereza do zoznamu priateľov
Den D prijde pre Nemcov dedka a jeho rodinu ked babka skona aj pre man to bude den D vtedy budem Mgr. z lasky :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 16 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2014 :  18:25:25  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sincerely,
si citlivý človek, keď na teba takto doliehajú trápenia tohoto sveta a života. Len je chybou že vyčítaš Bohu pasivitu, alebo to že to tu nejako zle riadi. Nezabúdaj že Ježišovo kráľovstvo nie je z tohoto sveta, že svet poškodený hriechom je vzdialený od Boha a triumfuje v ňom Diabol. Kto nechce niesť svoj kríž, nemôže byť kresťanom. Možno chceš aby Boh dal trpiacemu aspoň nejakú útechu, aby človek nestrácal vieru a s väčšou nádejou niesol kríž.
Pozri čo je napísané v Lk.18, tak vydrž a nepochybuj o Bohu, aj keď jeho cesty sú nepochopiteľné.

1 Rozpovedal im podobenstvo, ako sa treba stále modliť a neochabovať: 2 "V istom meste bol sudca, ktorý sa Boha nebál a ľudí nehanbil. 3 Bola v tom meste aj vdova, ktorá k nemu chodila s prosbou: "Obráň ma pred mojím protivníkom." 4 Ale on dlho nechcel. No potom si povedal: "Hoci sa Boha nebojím a ľudí sa nehanbím, 5 obránim tú vdovu, keď ma tak unúva, aby napokon neprišla a neudrela ma po tvári." 6 A Pán povedal: "Počúvajte, čo hovorí nespravodlivý sudca! 7 A Boh neobráni svojich vyvolených, čo k nemu volajú dňom i nocou, a bude k nim nevšímavý? 8 Hovorím vám: Zaraz ich obráni. Ale nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde?"

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: LK 13 10-17 Téma Next Topic: Trojdňová temnota  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06