Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 VIDEO OD PAPEŽE NAPLŇUJE PROROCTVÍ, České titulky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: O čo vlastne ide? Téma Next Topic: Súboj kresťanstva s nepriateľmi v roku 2013
Strana: z 5

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2014 :  11:06:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mne sa na videu najviac pacilo, ze jeden bludar nadava na druheho bludara, ze sa spolcil s papezom a podsuva nam dojem, ze to nakoniec vsetko ovladne papez.

A dalsi bludar z toho vyvodi naplnenie nejakych proroctiev.

Cista sodoma a gomora.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2014 :  12:12:56  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Na zaklade toho, co som sa dozvedel z Biblie, som toho nazoru, ze ten komentator ma pravdu a naozaj vsetko, ako nam to podal a vysvetlil, je pravda, lebo nakoniec tu 1 celosvetove nabozenstvo bude, a mozno nie, ak sa Boh nad nami zmiluje a zasiahne, ale podla mna je uz toho privela co sa tu stalo a aj napriek tym nedorozumeniam preco ludia robia zlo, je Boh toho nazoru, ze toto vsetko treba potrestat a tak.. z toho vsetkeho tu vidim to, ze Boh je taky, akeho si "ho urobime" - napr. svätci ktori tu zili, vzdy prosili Boha o milosrdenstvo a ukazovali Mu, ze ten clovek to urobil preto, lebo Ta miluje a tak.. a Boh na to prihliadol a aj ked takym clovekom ten clovek nebol, dostal milosti od Boha a nakoniec sa stal takym, akym ani nebol vdaka tym svätcom, ktori prosili Boha o milosti pre tych najväcsich hriesnikov.

A Boh to robi tak, ze kto ma, tomu sa este prida a kto nema, tomu sa vezme aj to, co ma, takze aj Satan toto pouziva a "manipuluje tak s Bohom" rovnakym sposobom, ako sväti, ale robi to tak, ze kradne Bohu vsetko, co kradne, co spadne, to uchopi a potom to pouziva na svoje ucely a potom ked niekto nieco urobi, povie Bohu, ze aha, tamten to urobil preto, lebo Ta nenavidi, a Boh na to zhliadne, pozrie sa a aj napriek tomu, ze to tak nie je, tak mu povie ze dobre a dopusti na toho cloveka to, aby sa z neho stal zly clovek, aby ho ovladlo zlo, aby sa rozhodol uplne inak aj napriek tomu, ze on o tom nevedel a primiesavaju sa do toho nedopatrenia a nedorozumenia a potom ked je dany clovek taky, aky je, tak v pripade svätcov sväti dostanu svoju odmenu za to, co urobili, a aj Satan dostane svoju odplatu za to, co urobil, lebo kto ma, tomu sa este prida, a kto nema, tomu sa vezme aj to, co ma, a tak cim dalej tym väcsie tresty Boh zosiela na Satana za vsetko, co robi, lebo co skutok to cin proti Bohu, sam sa tak rozhodol, ze to bude robit, lebo Bohu zavidi Jeho Moc a nechce si to priznat, ze nikto nie je ako Boh, ze jedine Boh je vsemocny a vsetko je to od Neho a nic nema nikto od seba, vsetko je to od Boha.

Je to zvlastne, ze Boh, Ktory si hovori, ze je Laska a aj nam to dava najavo, tak ze si vybral tento system. Lebo ked sa tak pozriem na toto vsetko do minulosti, co sa stalo, tak vzdy mi vyjde zaver, ze tu nie je nieco v poriadku. Ze Boh nam nechce zasiahntu do nasej slobodnej vole, preto sa nad nami nezmiluva v urcitych veciach a preto nas nechava v nasich hriechoch aby sme ich aj nadalej robili a zaroven nam do nasej slobody zasahuje - vsetky tie milosti... Tak je to take divne, ze robi to a zaroven vyhlasuje, ze On len respektuje nasu slobodu. Dalej na dalsom mieste hovori, ako by len daval, najradsej len daval a nie bral... a ked by tak rad daval, preco potom odobera a preco potom nedava v urcitych pripadoch, a ked tak svoji svätym hovori, aby Mu dohovarali, aby namiesto svojej spravodlivosti pouzil svoje milosrdenstvo, preco to potom neurobi On sam? A On to neurobi preto, aby ti jednotlivi sväti mali z toho odmenu, ale zasa ja hovorim, ze na 1 strane to respektujem, ze Boh nam chce dobre, ale ked uz nam chce dobre a naozaj toto hovori a o toto Mu ide, tak teoreticky: ak Mu o toto tak velmi ide, nie je potom namieste nechciet z toho nic, poziadat Boha, aby nam nedaval nic, aby nam nemusel zosielat ludi, aby sme im pomohli, co takto keby im Boh pomohol hoc aj bez nas, len aby sme za to nemali ziadnu odmenu? Ak tak Bohu zalezi na spase dusi, TAK VELMI, tak ak je to naozaj tak, preco Mu potom ide viac o odmeny nez o tu spasu? Mali by sme s anad tym zamysliet a naozaj, ak ide Bohu o tu spasu dusi nez o odmeny tych, ktori vstupili do zivota a uz ziju, preco potom sa Boh viac sustredi na tie odmeny a tak velmi zanedbava spasu dusi? Boh by si uz mal vybrat a rozmysliet, Kym vlastne je. Hovori o sebe, ze On je, existuje, ale kto je? cim je? Ak uz o sebe hovori, ze je taky dokonaly a taka Laska a jediny dobry, preco potom toto vsetko? A ak si tak velmi stoji za spravodlivostou, preco je potom tak velmi z Jeho najhlbsieho ja laskou? A ak je laskou, preco potom musi byt ta spravodlivost? A co vlastne musi byt a co nemusi byt? Hovori, ze spravodlivost nemusi byt, ak pouzije lasku, ale zasa ak pouzije 100% lasku, tu spravodlivost tak ci tak pouzit MUSI a aj ju pouzil, inak by Satan nepadol z Neba do Pekla. Inak by bolo vsetko v poriadku a nemusel by byt ziaden hriech. Ale ten hriech vznikol. Vznikol tym, ze Boh je pomstychtivy, pritom On nam hovori, aby sme nenosili v srdciach ziadnu pomstu, hovori o pokrytectve, ze to je zle, pritom to On sam robi, a znova sme sa dostali k tomu systemu odmien - o co teda tomu Bohu ide? Ide Mu o odmeny alebo o to, aby tu bola cistota a ziaden hriech, aby boli vsetci blazeni, tak o co Mu vlastne ide, ak toto Boh neurobil?

Ja by som to vsetko urobil tak, aby tu nebol ziaden hriech a ziadna skvrna a vsetko by bolo ciste, a ak by toto byt nemohlo, tak by som si odobral zivot a nic by nebolo a ani ziaden Boh by tym padom neexistoval, vsetko by som uvrhol do vecnej neexistencie, aj sameho seba.

A ziadne take ze nemohol by som stvorit 100% cistotu a udrzat ju v celej vecnosti 100% cistu a nic by sa nezaspinilo, ziadne take, ze toto by som tkato urobit nemohol, lebo pokusenie - ze by som sa chcel vyhnut utrpeniu a tak.. toto by neobstalo, lebo Boh o sebe hovori, ze je dokonaly, ak je teda taky dokonaly, ziadne pokusenie Mu nerobi problem, tak kde je potom problem?

Naozaj by bolo najlepsie ak by Boh nic nestvoril, nez aby niekedy mal vzniknut co i len najmensi hriech a spina a necistota!

Povodne som nechcel byt stvoreny, lebo tento svet. Vedel som, kam idem, do sveta hriechu. A tak som Bohu vselijakymi sposobmi daval najavo, ze tu nechcem byt, lebo je to spinave a nechcem byt v tom. A Boh mi zasa vselijakymi sposobmi ukazoval preco tu byt musim.

A tak mi dal navrh - aby som sa do tohoto sveta narodil bez poskvrny, a hned som pomyslel na to, ze ma zbavi dedicneho hriechu. Lenze co ak by som potom zhresil. A ziadne take, ze som sa zlakol hriechu a ze tym som zhresil, lebo ak dokazala zhresit 100% cista Eva v Raji a dokonca hned na to aj Adam, druha osoba - clovek - 100% cisty, tak tym som Bohu ukazal, ze ja sa na toto moc necitim, aby som tu bol v stave 100% cistoty, lebo jednak ak Adam s Evou zhresili v 100% cistom Raji, tak ked som si mal predstavit sameho seba tu v tomto svete plnom hriechu v stave 100% cistoty, nejako mi to nedavalo zmysel a potom som urobil to, ze ja sa do toho vsetkeho nerozumiem, neviem, co sa tu deje, mam z toho chaos a v jednom kuse nejaka myslienka mi prisla na mysel a vobec neviem co sa tu deje, je to dost divne... to sa proste neda ani len opisat ten pocit, ako som sa vtedy citil. Naozaj by bolo lepsie, ked by som sa vobec nenarodil, nez aby som tu niekedy vobec mal byt.

A to iste plati aj na druhych. Lepsie je takemu cloveku, ktory sa tu ma narodit, aby sa tu vobec nenarodil, nez aby tu niekedy mal byt.

Prajem vsetkym buducim ludom, ktori sa tu maju dostat na tento svet, aby sa tu nikdy nedostali. Nech je tak. Amen. †

Nech su radsej v Nebi bezohladu na vsetku spravodlivost a nespravodlivost a neviem co vsetko. Nevadi mi to. Neprekaza mi to. Ani omylom. Len nech sa tu nemusia narodit a ani len dostat.

To je moja prosba Bohu, Ktory tu zosiela/posiela ludi na tento svet.

Kiezby to tak bolo. Uz aby bol cim skor koniec. Nech uz viac ziadne zlo nikde nie je. Nech je tu najmenej zla jak je to len mozne aj nemozne. Najlepsie ziadne zlo.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2014 :  14:10:11  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Na zaklade toho, co som sa dozvedel z Biblie, som toho nazoru, ze ten komentator ma pravdu a naozaj vsetko, ako nam to podal a vysvetlil, je pravda
Pôvodne zaslal sinceretly - 02 jún 2014 :  12:12:56


No dobre, tak sa zamerajte na tu cast kde hovori:Biblia hovori toto a toto, Katolicke Cirkev uci toto a toto.

Rozoberte mi to tu tvrdenie po tvrdeni aj s dokazom, ze Katolicka Cirkev nazoaj uci to, co tvrdi ten bludar.

Ak sa Vam to nepodari, co sa Vam urcite nepodari, tak hadam vytriezviete z toho, ze vsetko co hovori, je pravda.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2014 :  14:43:41  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Takze Mato, tym, co Ste napisali, vyjadrujete svoj suhlas s tym, co povedal Papez a ako to predlozil ten clovek, ktory je jeho dlhorocny kamarat a priatel, lebo oni si toto cele spolu s dalsimi vo videu pripravili a stala sa z toho 1 akcia, na ktorej odznelo vsetko to, co odznelo a potom sa to dostalo tomu cloveku, ktory o tom urobil video, do ruk a urobil o tom video - to je komentator, takze:

uvod - Jedna sa o vyzvu k jednote, aby sa znovu zjednotili, resp. pridali ku katolickej Cirkvi ostatne cirkvi.

Takze to uz viete.

Ten komentator okomentoval slova toho cloveka, co povedal, takto:

citácia:
Tu vyzvu, ktoru predlozil ten clovek, aby lutherani podpisali dohodu, ze protest je u konca, metodisti podpisali tuto dohodu a teraz cakame na evanjelikov a letnicnu cirkev, aby tuto dohodu podpisali. A tak mozeme byt zasa jedno, protestantska reformacia nie je nutna, teraz sme v harmonii.


a potom dodal:

citácia:
Ten rozdiel medzi protestantmi a katolikmi je postaveny bokom.

Toto je hnutie za celosvetove jednotne nabozenstvo.

Je to presne to, co proroctva hovoria, ze sa musi stat, nez sa Jezis vrati.

Svet je teraz preosievany, budu tu len 2 skupiny az sa Jezis vrati.

Jedna skupina bude mat Boziu Pecat a druha znamenie selmy.

Komentator povedal, ze doktriny su dolezite, treba milovat Boha a druhych ludi, ale popritom nemame zabudat na vonkajsie predpisy a Bozi Zakon - desatoro ze nemame prestupovat.

A ti ludia tam hovoria, ze doktriny nie su dolezite, ze iba tak sa mozu spojit vsetci do 1 nabozenstva, ak doktriny nebudu dolezite, hlavne je toto: milujme Boha a druhych, len sa vsetci navzajom milujme a nestarajme sa o doktriny. - o dodrziavanie desatora, Bozich zakonov.

A ked sa pozrieme blizsie na to, tak zistime, ze New Age nabozenstvo je nabozenstvo, ktore uci, ze my ludia sme bohmi a ze to nabozenstvo je zalozene na potrebach, pritom Boh nam povedal, ze tie potreby su sice dolezite, aby sme ich naplnovali druhym ludom, ale ze nemame popri tom zabudat na Neho, ze hlavne Boha mame milovat a na tamto nezabudat - na pomahanie druhym a staranie sa o ich potreby, a toto nabozenstvo New Age to prevratilo a kladie hlavny doraz na potreby druhych a zaroven uci, ze tymi bohmi sme my a ze Boh neexistuje.

V Biblii je napisane, co sa stalo s tymi, ktori sa takto povysovali, ze hoc ten clovek vykrikoval ze je bohom, tak bol zabity inym clovekom - vsetko to ruhanie tam je zaznamenane.

Takze na 1 strane je dobre, ze zavrhujete tamtie skupiny cirkvi, ze su zle a ze idu nespravnym smerom, ale zasa na druhej strane neviem preco zavrhujete aj to, ze doktriny su dolezite, zavrhujete desatoro, jeho dodrziavanie, lebo tym, ze nepodporujete ani tu 1 skupinu ani tu druhu, tak ste toho nazoru, ze nesuhlasite s hnutim New Age a zaroven nesuhlasite s milovanim Boha a druhych ludi a konania dobrych skutkov druhym, s dodrziavanim desatora popri tom, s dodrziavanim Bozieho Zakona.

Ano, tym, co Ste napisali, tym Ste vyjadrili takyto postoj k tomuto.

Svedci o tom cele to video a aj vy sami sebe svedcite, ze je to tak, lebo Ste ho cele videli pekne od zaciatku az do konca a tak sa nemate na co vyhovarat, lebo je to naozaj tak, ako to je a teraz nehovorte, ze nie, ked Ste sa k tomu jasne vyjadrili, ze ano, je to tak, tak to tak proste je.

Teraz je len na Vas, co s tym urobite, treba sa nad tym vsetkym zamysliet. Prajem pekny den.

Tym, ze nesuhlasite s komentatorom, suhlasite s tamtymi ludmi vo videu spolu s Papezom. Ak posluchate Papeza, posluchate aj tamtych ludi, lebo oni su s Papezom a on je s nimi.

A ak s nimi nie Ste, neviem preco potom zavrhujete to, ze treba milovat Boha a druhych ludi a zaroven dodrziavat Bozie zakony, desatoro, Bibliu.
A s tym vsetkym aj toho komentatora, lebo on je tiez za to, ze treba milovat Boha a druhych a ze popritom treba dodrziavat Bozie zakony, desatoro, ved on sam to v tom videu vysvetloval, ako dolezite je popri tej laske k Bohu a druhym dodrziavat doktriny, Bozi zakon, pravdu.

Lebo evanjelium ma byt hlasane z lasky, to ano, ale ma tam byt aj duch pravdy pri tom pritomny, musi to tam proste byt, clovek musi uverit evanjeliu na zaklade toho, ze je to pravda, a kazdy, kto ho odmietne, odmieta pravdu, preto Jezisovi ucenici mohli smelo povedat tomu kazdemu, kto neprijal evanjelium, ze si striasaju prach z noh z takeho mesta, ktore neveri evnajeliu - na svedectvo proti nim, lebo velmi dobre vedeli, co popreli - pravdu. Boh je Pravda.

To je vsetko.

Naozaj sa nad tym, prosim, zamyslite. Je to dolezite.

Ak nie su doktriny dolezite, preco je potom v Biblii napisane:
citácia:
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 10
Pridaj záložku 1 Potom Pán vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto kam sa sám chystal ísť.
Pridaj záložku 2 A povedal im: "Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!
Pridaj záložku 3 Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov.
Pridaj záložku 4 Nenoste mešec ani kapsu ani obuv a cestou nikoho nepozdravujte!
Pridaj záložku 5 Keď vojdete do niektorého domu, najprv povedzte: "Pokoj tomuto domu!
Pridaj záložku 6 Ak tam bude syn pokoja, váš pokoj ňom spočinie; ak nie, vráti sa k vám.
Pridaj záložku 7 V tom dome potom ostaňte, jedzte a pite, čo majú, lebo robotník si zaslúži svoju mzdu. Neprechádzajte z domu do domu!
Pridaj záložku 8 A keď prídete do niektorého mesta a prijmú vás, jedzte, čo vám predložia,
Pridaj záložku 9 uzdravujte chorých, čo sú v ňom a povedzte im: "Priblížilo sa k vám Božie kráľovstvo."
Pridaj záložku 10 Keď prídete do niektorého mesta a neprijali by vás, vyjdite do jeho ulíc a povedzte:
Pridaj záložku 11 " Striasame na vás aj prach, čo sa nám vo vašom meste prilepil na nohy. Ale vedzte, že sa priblížilo Božie kráľovstvo!"
Pridaj záložku 12 Hovorím vám, že Sodomčanom bude v onen deň ľahšie ako takému mestu.



ALE TAK NAOZAJ SA NAD TYM ZAMYSLITE!!!! LOGICKY: AK JE V BIBLII NAPISANE:
citácia:
11 " Striasame na vás aj prach, čo sa nám vo vašom meste prilepil na nohy. Ale vedzte, že sa priblížilo Božie kráľovstvo!"
Pridaj záložku 12 Hovorím vám, že Sodomčanom bude v onen deň ľahšie ako takému mestu.

TAK Z TOHO VYPLYVA, ZE NAOZAJ EVANJELIUM MA BYT HLASANE VO SVETLE PRAVDY, MA SA PODAVAT LUDOM TAKTO: AHA, POZRITE SA, TOTO, CO SA PISE V BIBLII, JE PRAVDA, VERITE TOMU? AK ODPOVEDIA ANO, SU ZACHRANENI, AK NIE, ODMIETNU PRAVDU, A BUDU Z TOHOTO ODMIETNUTIA SUDENI!

citácia:
12 Hovorím vám, že Sodomčanom bude v onen deň ľahšie ako takému mestu.


NAOZAJ SA NAD TYM ZAMYSLITE! AK Z TOHO BUDU SUDENI, => VELMI DOBRE VEDIA, CO POPIERAJU!!!! PRAVDU! BOH JE PRAVDA!

JA TOMU VERIM. A VY?!

Ak by to evanjelium nebolo pravdive, Boh by potom logicky nesudil kazdeho, kto ho odmietne a neuveri mu. Ale On naozaj sudi kazdeho, kto ho odmietne a neuveri mu, lebo velmi dobre vie takyto clovek, ze to evanjelium je naozaj pravdive, sam sebe si svedci, ak sa ho dozvie, velmi dobre vie, ze je to pravda.

Ale clovek to musi uznat. Boh caka na to uznanie pravdy.

Pokora = uznanie pravdy.

Pycha = neuznanie pravdy.

Vyber je len na nas. Preco asi sa potom v Biblii pise, ze kazdy, kto tomuto evanjeliu neuveri, stane sa s nim toto?:
citácia:
Pridaj záložku 10 Keď prídete do niektorého mesta a neprijali by vás, vyjdite do jeho ulíc a povedzte:
Pridaj záložku 11 " Striasame na vás aj prach, čo sa nám vo vašom meste prilepil na nohy. Ale vedzte, že sa priblížilo Božie kráľovstvo!"
Pridaj záložku 12 Hovorím vám, že Sodomčanom bude v onen deň ľahšie ako takému mestu.

?

No preco? Odpovedzte, prosim. Neodpovedajte mne, odpovedzte Bohu, lebo to o Nom je napisana Biblia, je to kniha nabozenska a nabozenstvo je vztah Boha a cloveka, => Biblia je kniha o vztahu cloveka a Boha.

Takze tu ide o pravdu.

Ak uverite pravde, oslobodi vas. Jezis povedal, ze pravda nas oslobodi. Boh je Pravda. Boh oslobodzuje kazdeho, kto uveri pravde, tak s kazdym takym jednym je Boh, ktory prizna pravdu, aka je, tak taka je a je to tak, ak toto niekto urobi, toho Boh oslobodi, inak by Jezis nepovedal:
citácia:
Evanjelium podľa Jána - kapitola 8
28 Ježiš im teda povedal: "Keď vyzdvihnete Syna človeka, poznáte, že Ja Som a že nič nerobím sám od seba, ale hovorím tak, ako ma naučil Otec.
Pridaj záložku 29 A ten ktorý ma poslal, je so mnou. Nenechal ma samého, lebo ja vždy robím, čo sa páči jemu."
Pridaj záložku 30 Keď to hovoril, mnohí uverili v neho.
Pridaj záložku 31 Židom, ktorí mu uverili, Ježiš povedal: "Ak ostanete v mojom slove, budete naozaj mojimi učeníkmi,
Pridaj záložku 32 poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí."

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2014 :  21:18:05  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Kopec slov, ale ani ciarka k tomu, co som po Vas chcel.

Tak skusme este raz - ten bludar na jednom mieste hovori, ze Biblia hovor zie.... Ale Katolicka Cirkev uci, ze... Je tam vymenovanych niekolko takychto veci.

Vy tvrdite, ze vsetko, co ten bludar povedal je pravda, tak mi to ukazte na tychto konkretnych vyrokoch a potom mozeme pokracovat.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2014 :  21:36:14  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
To čo tam povedal ten protestant o učení RKC bolo až do očí bijúce... Jedným slovom - neznalosť.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 05 jún 2014 :  09:38:36  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Z toho, co som videl ja, tak podla mna ten komentator v tom videu ma pravdu, ktory komentuje to video, ktore sa ku nemu dostalo od Papeza.

A moj nazor je taky preto, lebo Kristova Cirkev uci, ze cela Biblia je pravdiva a vsetko to, co povedal ten komentator, je pravda, lebo sa opieral o Bibliu.

Myslim toho prveho komentatora, nie toho protestanta, ktory je na tej konferencii ci co to tam bolo a kde odznelo to video od Papeza.

Takze, Mato, ja som sa k tomu uz vyjadril a ak s tym prvym komentatorom nesuhlasite, o ktorom je stale rec, ktory komentuje to video od Papeza a aj toho protestanta a celu tu konferenciu, ktora tam bola ci co to bolo, tak teraz napiste Vy toto:

citácia:
ten bludar na jednom mieste hovori, ze Biblia hovor zie.... Ale Katolicka Cirkev uci, ze... Je tam vymenovanych niekolko takychto veci.


Takze ja som svoju cast vymenoval, a ked Vy sa rozumiete do toho, co Ste napisali, tak urcite Vam nebude robit problem napisat, ked nie vsetko, tak aspon par zavaznych informacii o tom, co ten (podla Vas) bludar (1. komentator, o ktorom je stale rec, nie o tom protestantovi) na 1 mieste hovori, ze Biblia hovori ze... Ale Katolicka Cirkev uci, ze...

Ked Ste to uz napisali, tak urcite je tam vymenovanych niekolko takych veci, ktore Vam nesedia, tak ich, prosim, napiste, lebo z toho, co som odpozoroval ja, tak som si u toho komentatora nevsimol ani 1 blud, ale Vy nie ze mozno, ale urcite ano, lebo Ste napisali to, co Ste napisali, tak mi to, prosim, napiste, preco je podla Vas ten 1. komentator, o ktorom je stale rec, bludar. Lebo podla mna bludar nie je ale podla Vas ano, tak teraz Vy podoprite svoje tvrdenia dokazmi, faktami, preco si o tom cloveku myslite, ze je bludar.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2014 :  09:07:49  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sincerely,
ten komentátor je pravdepodobne nejaký protestant. Komentuje sympaticky, ale v istých veciach jednoducho nemá pravdu, ako tu podotkol aj Maťo. Napríklad v momente, keď vyčíta nám katolíkom že sa klaniame sochám, atď., atď. (Hovorí to od 13:30 min. videa.)

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2014 :  16:35:31  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Keby to kazdy katolik robil spravne, nikto by si nedovolil na nas povedat, ze sa klaniame socham.

Su urciti veriaci, ktori to napr. s Pannou Mariou prehanaju a beru ju ako kralovnu Neba, pritom jediny Kral je len Boh.

Vsetko to musi mat proste svoje hranice v medziach Bozieho Zakona a naozaj ak by kazdy 1 katolik robil vsetko spravne nemuseli tu byt ziadne konflikty a naozaj nikto by si nedovolil na nas povedat, ze sa klaniame socham, lebo velmi dobre by vedel, ako to myslime, staci sa zamysliet nad tym, preco si manzelia nesu v svojich osobnych veciach fotky druhej polovicky a vzajomne su spolu aj ked nie su a okrem toho na to aby mohol clovek komunikovat s Bohom alebo Pannou Mariou nepotrebuje ziadne sochy, vsetko to ma sluzit len na zasvätenie miesta Bohu na to aby tam bola citit ta Bozia pritomnost ak je niekde socha Jezisa Krista ale zase plati ze na taketo veci mame vieru, lebo Boh je vsadepritomny a podla toho kto ako veri, tak tak to clovek vnima, ze to je, aj ked to tak byt nemusi, Boh chce aby sme verili tak, ako to naozaj je a na to, aby sme tak mohli verit, je potrebne vediet pravdu, inak to vsetko nebudeme vnimat pravdivo, a kedze Boh je Pravda, On sam si voli, kto kazdy sa co dozvie a vsetko to robi na zaklade toho ze kto si co zvoli, to bude mat, lebo ak raz niekto uverit nechce, tak proste neuveri, ani keby niekto zmrtvych vstal alebo dokonca ak by sa pred nim zjavil samotny Jezis.

To uz je velmi tazke stadium takeho cloveka, ak odmieta uverit, ale Boh len respektuje jeho slobodnu volu a ak niekto proste uverit nechce, tak naozaj neuveri. Boh hladi do nasho vnutra a zaujima sa aj o to, co robime, ale esteviac o to, preco to robime. Takze kto uprimne hlada pravdu, ju najde, lebo kazdy, kto hlada, najde.

Zamyslite sa nad tymto:

Boh je nielen milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven.

A teraz nad tymto:

Boh je nielen spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven.

A teraz nad tymto:

Boh je nielen milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven a zaroven plati, ze Boh je nielen spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven.

Tak taky je Boh. Kto chce, pochopi, kto nechce pochopit, nepochopi. Je to velmi jednoduche. Vsak?


Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2014 :  17:52:45  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Tento žalm sa tuším symbolikou dotýka aj samotnej Panny Márie, mohli by teda nad ním rozjímať nielen protestanti, ale aj židia.

{v}7{/v}Tvoj trón, Bože, trvá naveky_*
a žezlo tvojho kráľovstva je žezlo spravodlivosti.
{v}8{/v}Miluješ spravodlivosť a nenávidíš neprávosť,_†
preto ťa Boh, tvoj Boh, pomazal olejom radosti_*
viac ako tvojich druhov.
{v}9{/v}Tvoj odev vonia myrhou, aloou a kasiou_*
a rozveseľuje ťa zvuk harfy z_palácov zo slonoviny.
{v}10{/v}Dcéry kráľovské sú medzi tvojimi vyvolenými;_*
po tvojej pravici stojí kráľovná ozdobená zlatom z_Ofíru.
II
{v}11{/v}Čuj, dcéra, a pozoruj,_†
nakloň svoj sluch,_*
zabudni na svoj ľud a na dom svojho otca.
{v}12{/v}Sám kráľ zatúžil za tvojou krásou;_*
on je tvoj pán, vzdaj mu poklonu.
{v}13{/v}Dcéry z_Týru ti prinesú dary_*
a o_tvoju priazeň sa budú uchádzať veľmoži národa.
{v}14{/v}Veľmi vznešená je dcéra kráľovská vnútri,_*
jej odevom sú zlaté tkanivá.
{v}15{/v}V_pestrom rúchu ju vedú ku kráľovi;_*
za ňou ti privádzajú panny, jej družice.
{v}16{/v}Sprevádza ich jasot radostný,_*
tak vstupujú do kráľovského paláca.
{v}17{/v}Miesto tvojich otcov zaujmú tvoji synovia;_*
urobíš ich kniežatami nad celou zemou.
(úryvok ž. 45)

---

A čo Pieseň piesní, vari v nej nevidno Máriu?

"2 Jak ľalia medzi tŕním
je moja priateľka medzi dievčencami."

"7 Celá si krásna, priateľka moja,
a škvrny na tebe niet."

"12 Si zatvorenou záhradou,
sestrička moja, nevesta,
si zatvorenou záhradou,
zapečatenou studienkou."

"1 Kam odišiel tvoj milý,
ty, zo žien najkrajšia?
Kade sa tvoj milý pobral,
aby sme ti ho pomohli hľadať?"

"8 Kráľovien jesto šesťdesiat
a osemdesiat bočných žien
a mladíc bez počtu!
9 Ale iba jediná je holubička moja, moja čistá,
jediná dcéra matky,
miláčik svojej rodičky.
Zazreli ju dievčence a blahorečia jej,
kráľovné s vedľajšími ženami,
a jasajú jej v ústrety.

Chór žien:
10 Ktože je tá, čo vychádza sťa zornica,
krásna ako mesiac, jasná ako slnko,
strašná jak šíky pod zástavami?"
(úryvky)

---

A nakoniec svedčí o Márii aj Zjavenie Jána 12:

1 Potom sa na nebi ukázalo veľké znamenie: Žena odetá slnkom, pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd.
(...)
17 Drak sa na ženu nahneval a odišiel bojovať s ostatnými z jej potomstva, ktorí zachovávajú Božie prikázania a majú Ježišovo svedectvo.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2014 :  18:06:36  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
citácia:
Su urciti veriaci, ktori to napr. s Pannou Mariou prehanaju a beru ju ako kralovnu Neba, pritom jediny Kral je len Boh.


Raduj sa, nebies Kráľovná, aleluja.
Lebo koho si nosila, aleluja,
z mŕtvych vstal, jak predpovedal, aleluja.
Pros, aby nás k sebe prijal, aleluja.

Raduj sa a veseľ sa, Panna Mária, aleluja.
Lebo Pán naozaj vstal z mŕtvych, aleluja.

Modlime sa
Bože ty si zmŕtvychvstaním tvojho Syna,
nášho Pána Ježiša Krista, potešil celý svet;
prosíme ťa,
daj, aby sme na príhovor
jeho Rodičky Panny Márie
dosiahli radosti večného života.
Skrze Krista, nášho Pána.
Amen.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2014 :  17:32:18  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Myslel som to tak, ze Pannu Mariu uctievaju akokeby uctievali Boha.

Proste tu ide o to ze Boh je Boh a je kralom Neba a svojim podriadenym v Nebi dava rozne funckie a kazdy sa stara o urcity pocet ludi a tak... napr. 12 apostolov sa o nich pise v Biblii ze budu sudit 12 kmenov izraela, takze z toho vidiet urcity post.

Urcite aj Panna Maria ma v Nebi nejaky post, ale zasa plati, ze urcite nie je Bohom, lebo Boh je len 1 a => ak uctievat Pannu Mariu, tak si treba davat pozor a vsetko mame pri tom podriadovat Bohu.

Proste hlavny kral je len 1 Boh Otec.

On dal svoje zelezne vladarske zezlo Jezisovi Kristovi a Duchu Svatemu a Boh ho da tym, ktori zvitazia a budu s Nim kralovat naveky vekov v Nebi, ale stale plati hiearchia podriadenosti, ze vsetko nizsie poslucha vsetko vyssie a to co je vyssie poslucha to co je nad nimi, takze => ludia posluchaju Jezisa Krista a Ducha Svateho a oni zasa posluchaju Boha-Otca, dokaz je v tom, ze Jezis aj napriek tomu vsetkemu, ze je v Bozej Trojici rovnost, povedal, ze Jeho Nebesky Otec je vacsi ako On a ze nekona svoju volu, ale volu Toho, Ktory Ho poslal a preto kazdy, kto prijima Jezisa, prijima Toho, Ktory Ho poslal a kto Nim pohrda, tak ich varoval tych pohrdacov, aby si dali pozor, lebo kazdy, kto Nim pohrda, pohrda zaroven aj Tym, Ktory Ho poslal tu na tento svet, aby polozil svoj zivot za tych, ktori v Neho uveria, a zasa je v Biblii na inom mieste napisane, ze tym, ktori uverili, dal Moc Jezis Kristus stat sa Bozimi Synmi a zaroven ktori vytrvali dokonca tak ti vsetci sa nakoniec dostali vdaka Bohu Otcu, Jezisovi Kristovi a Duchu Svatemu do Neba.

Takze tak. Pozor na hiearchiu. Cirkevna hiearchia je odlisna od tej Bozej.

Lebo jedine Boh-Otec ma skutocne pravo na vsetko. A zaroven hovori, ze On = Jezis Kristus = Duch Svaty = Boh. A to, co povie Boh-Otec, je vzdy Pravda, lebo On je Pravda, On je Otcom Pravdy. => Boh je Pravda.

Ak by si Jezis Kristus robil, co sa Mu len zachce a nebol by s Duchom Svatym v sulade s Bohom-Otcom a Jeho pravidlami, tak potom by uz neplatilo, ze Boh je Pravda, lebo kazdy z Bozej Trojice by si robil, co by sa im len zachcelo, potom by uz taky bol jedine Boh Otec, lebo by uz neboli v sulade s volou Boha Otca.

Tak vidite - tu mate ukazku, ze naozaj v Bozej Trojici plati rovnost a zaroven hiearchia, lebo Bohu nie je nic nemozne.

A ak by bol taky jedine Boh-Otec, tak u Neho by sa nic nezmenilo, zmena by bola taka, ze by platilo len toto: Boh-Otec = Boh a nikto iny, Jezis Kristus by s Duchom Svatym potom stratili to, co im dal Boh Otec, lebo by neplnili Jeho volu, lebo vsetko v skutocnosti patri Bohu Otcu a je to vsetko len Jeho nekonecne velka milost, ze urobil to, co urobil a ze vsetko je to tak, ako to je.

Takze to je cela teoria. Takto to vnimam ja.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2014 :  20:03:21  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Tak vidite - tu mate ukazku, ze naozaj v Bozej Trojici plati rovnost a zaroven hiearchia, lebo Bohu nie je nic nemozne.
Pôvodne zaslal sinceretly - 08 jún 2014 :  17:32:18
to je oxymoron; nie je mozne aby pre trojicu prvkov platila rovnost a hierarchia zaroven

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2014 :  20:57:14  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ale je, neveris?

Pozri sa na Eucharisticky zazrak, kde sv. Hostia je rozlomena na 3 casti a kazdy kusok vazi presny pocet gramov a spolu vazia takisto, vyhladaj si to alebo mu to niekto vyhladajte.

Bohu nie je nic nemozne.

Proste kazda 1 cast vazi presne taky isty pocet gramov a spolu takisto vazia rovnaky pocet gramov tie 3 kusky Hostie.

Boh-Otec vyslovil Slovo a v Biblii je napisane a Slovo sa Telom stalo a prebyvalo medzi nami - Jezis Kristus - vtelene Bozie Otcovo Slovo.

Boh Otec povedal, co povedal, a to plati. Plati to, ze Boh Otec = Boh, Jezis Kristus = Boh a Duch Svaty = Boh a co sa tyka poslusnosti Jezis Kristus s Duchom Svatym sa z lasky podriaduju Bohu Otcu, => taka hiearchia. Co je na tom takeho nepochopitelneho, guest?

Ak je hlavou zeny muz, hlavou muza Kristus s Duchom Svatym a hlavou Jezisa Krista a Ducha Svateho je Boh Otec, => hiearchia. Je to napisane v Biblii.

A takisto je v Svatom Pisme napisane, ze Jezis Kristus s Duchom Svatym s Otcom su jedno. Su Boh. Elohim - mnozne cislo - Najsvatejsia Bozia Trojica †.

Ak nemas problem pochopit toto:

H2O - voda, lad, para - 3 rozne skupenstva, su jedno - su H2O.

Potom urcite nebudes mat problem pochopit toto:

Boh - Otec, Syn a Duch Svaty - 3 rozne Osoby, su jedno - su Boh.

=> voda je H2O, lad je H2O a aj para je H2O a tak ako plati toto, tak palti aj to, ze Boh Otec je 1 Boh, Jezis Kristus 1 a ten isty Boh a Duch Svaty tiez 1 a ten isty Boh. Boh je len 1. 1 Boh v 3 Osobach.

Vsetko to mam zo Svateho Pisma.

Ak tomu neveris, vyhladaj si vsetky tie casti o tom, comu neveris, popripade comu veris, tak sa utvrd vo svojej viere a podpor aj to, comu veris prostrednitcvom Biblie vsetko.

To, co si napisal, tym si spochybnil Bibliu.

A kedze si stojis za tym, ze vsetko treba zdovodnit a predlozit dokazy, tak ich, prosim, predloz, inak stiahni svoje tvrdenie prosim.

Tym, co si napisal, si urazil Boha, lebo Jemu skutocne nie je nic nemozne. Zneuctil si Ho tym.

Takze ak tu predlozis vsetko zo Svateho Pisma a podlozis to, co si napisal, Svatym Pismom, tak az potom mozes mat take presvedcenie, ake mas.

Ale dokym to neurobis, bude to urazanie Boha to konanie.

A to, ze o tom velm idobre budes vediet, ani nemusim pisat, lebo ty to proste vies, a nehovor, ze nie.

Je to az do oci bijuce, guest.

Musis si to dokladne preverit, az ked si niekto nieco dokladne preveri, az potom moze mat na to nazor, aky ma, a vies co robim ja? Ja si v takomto momente poviem, ze ale ajtak to vsetko moze byt inak, a aj napriek tomuto presvedceniu si davam pozor a dokladne to vsetko skumam, lebo zvody su velke a velmi nebezpecne je to vsetko a treba byt obozretny a velmi opatrny, a ak si takito ludia, aj ked maju nejake presvedcenie, davaju taky velky pozor na zvody a klamy, ako si dovolujes s takou 100% istotou tvrdit to, co tvrdis?

Vsetko to treba dokladne preskumat a ja to robim tak, ze si to vsetko poistujem a uplne na 100% idem do hlbky a na istotu a az tak velmi sa do toho vsetkeho pozeram a az tak detailne to skumam bezohladu na to ci budem usvedceny alebo nie, lebo ta pravda ma proste zaujima a chcem byt s nou. Boh je Pravda. Chcem byt s Bohom. Preto robim, co robim.

Ak chces, ja ti to najdem to s tym Eucharistickym zazrakom. Ale treba si uvedomit 1 - ak to nenajdes ty, budes usvedceny. A ak to najdes, spoznas pravdu. A pravda ta oslobodi. Boh oslobodzuje. Tak coho sa potom bojis? Boh ta ma rad a chce ti pomoct, ale na to, aby to mohol urobit, musis ty sam prist za tou pravdou a najst ju a zaujimat sa o nu.

Boh si to vsima a kazdy, kto chce byt s Nim, tak dodrziava Jeho predpisy a Zakon. A hlada pravdu a zaujima sa o nu. Neignoruje ju.

Takze ak chce niekto najst pravdu, netreba ju ignorovat, inak ju proste nenajde, je to jednoduche.

Mame svedomie. Budeme sudeni Bohom z nasich skutkov. On nenavidi popieranie pravdy, lebo On je Pravda a co raz je, to je, a kazdy, kto to ignoruje, bude potrestany, lebo Boh je Bohom na to, aby bol Boh a => treba to respektovat.

Vyber je len na nas a kazdy, kto si co zvoli, to bude mat. Kazdy, kto nenavidi pravdu, ide do tmy a skryva sa pred svetlom.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2014 :  06:05:35  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ale je, neveris?

Pozri sa na Eucharisticky zazrak, kde sv. Hostia je rozlomena na 3 casti a kazdy kusok vazi presny pocet gramov a spolu vazia takisto, vyhladaj si to alebo mu to niekto vyhladajte.
Pôvodne zaslal sinceretly - 08 jún 2014 :  20:57:14
jasne ze neverim

uz davnejsie som si to vyhladal - merania ktore prebehli v 17. storoci a ktore sa nepodarilo verifikovat v 20. storoci su na smiech - ze by casom a zdokonalovanim technologie a techniky meranie stracalo presnost? to urcite! ide o dalsi z nezmyselnych fantasy pribehov

dalej som ani necital

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2014 :  14:57:59  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
to ohladom toho Eucharistickeho zazraku to som dal len do uvodu. Dalej co pokracovalo, tak bola reakcia na to, co si napisal, guest:
citácia:
citácia:
Tak vidite - tu mate ukazku, ze naozaj v Bozej Trojici plati rovnost a zaroven hiearchia, lebo Bohu nie je nic nemozne.
Pôvodne zaslal sinceretly - 08 jún 2014 :  17:32:18
to je oxymoron; nie je mozne aby pre trojicu prvkov platila rovnost a hierarchia zaroven

Pôvodne zaslal guest636 - 08 jún 2014 :  20:03:21


takze si to precitaj, ked chces vediet odpoved.

A ked ju vediet nechces, neviem preco potom komunikujes. Radsej prestan pisat, ked nechces vediet odpoved. Naco potom pises? A miesas sa do toho... antilogika. Je to chore ked niekto nieco hlada a zaroven to najst nechce. To je uz na zamyslenie, guest.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2014 :  18:08:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Myslel som to tak, ze Pannu Mariu uctievaju akokeby uctievali Boha.

Pôvodne zaslal sinceretly - 08 jún 2014 :  17:32:18


Co robi osobne Janko Mrkvicka, alebo Rozalia Smrtonosna nikomu nedava pravo vyhlasit ich skutky za ucenie cirkvi.

Takze ako to je s tym, ze vsetko co ten bludar povedal je podla Vas pravda? Ano alebo nie?

Ak nie, tak preco by som mal verit aj ostatnemu, ked mi klame v jednej veci, ak ano, tak dokazte, ze cirkev naozaj ucit to, co on tvrdi. Inak v tom mate riadny hokej.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2014 :  18:42:51  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ved to co povedal, ma z Biblie a z ucenia Katolickej Cirkvi, a to, ze len v 1 bode ohladom Panny Marie sa podla Vas pomylil este neznamena, ze co slovo, to loz a ze to ostatne je klamstvo.

Proste kazdy sa nieco dozvedel a jemu sa napr. dostalo toto ohladom Panny Marie.

A naozaj ked sa tak nad tym zamyslite, tak kto ma pravdu: on, ked hovori, ze Pannu Mariu netreba uctievat tak, ako uctievame Boha, lebo Panna Maria nie je Boh, je clovek alebo mate pravdu Vy, ak Ste toho nazoru, ze Pannu Mariu treba uctievat rovnako tak ako Boha, popripade este viac?

Lebo z toho, co povedal on, je zastancom toho, ze co sa tyka Panny Marie, treba si davat pozor, lebo skutocne Boh je len jeden a z toho, co Ste povedali Vy, Ste tym napisali, ze je to jedno a ze Pannu Mariu mozeme uctievat aj ako Boha a ze je Kralovnou celeho Neba, ale treba si uvedomit, ze Panna Maria tu na tejto Zemi povedala: ,,Hla, sluzobnica Pana Boha, nech sa mi stane podla tvojho slova" - uz to samotne slovicko sluzobnica hovori, ze je podriadenou a ziadnou Kralovnou, a aj keby nou bola, tak urcite nie celeho Neba, lebo v Nebi plati hiearchia, poslusnost.

A kto si mysli, ze u Boha hiearchia neplati, hlboko sa myli, lebo ak veri, ze v Nebi plati poslusnost, preco potom neveri hiearchii, ked je to to iste? A ked uz ma s tym taky problem, tak je to takto: Je to tak, ako to hovori Boh Otec - ze svoje Bozstvo daroval Jezisovi Kristovi a Duchu Svatemu a o vsetkych tychto 3 Bozskych Osobach mozno a slobodno povedat, ze je to 1 Boh, 1 Boh v 3 Osobach.

Takze tak. To je moj nazor a napisal som to tak, ako som to odpozoroval. Takto to vnimam ja a naozaj ak to raz Panna Maria o sebe povedala, ze je sluzobnicou Boha, tak neviem preco ju davate na post Kralovnej, ak Boh je len 1 a ak Panna Maria je len sluzobnicou Bozou, nie Jeho kralovnou.

A ak je v Nebi Kralovna, tak urcite nie takym stylom, ze je nejaka bohyna alebo druhy boh, lebo Boh je len 1 a => ak je niekto v Nebi nejakym kralom a ma nejaku kralovsku korunu a tak, tak ma na starosti urcitu cast Neba a vsetko pritom riadi nie podla seba, ale podla Boha, lebo Ho poslucha a riadi sa Nim, => kazdy v Nebi neplni svoju volu, ale plni volu Boha Otca.

Aj Jezis Kristus s Duchom Svatym plnia volu Boha Otca. => Podriadenost, poslusnost, hiearchia. A kto tomu neveri, tak nech neveri len tej hiearchii, ale ajtak treba sa nad tym zamysliet, ak v rodine plati hiearchia, tak to plati aj u Boha, lebo Boh nie je samotar, On je Rodina, On spaja, On je Laska.

=> treba verit aj tej hiearchii, o co viac, ak samotna Kristova Cirkev uci, ze:

hlavou zeny je muz, hlavou muza Kristus a hlavou Krista Boh Otec.

Nas to tak ucili, ked som sa pripravoval na Sviatost Birmovania.

Takze bud sa ten knaz mylil alebo sa riadil tym, co uci Cirkev.

Co tym chcem povedat? Vy viete. Kto chce, pochopi, kto nechce pochopi, nepochopi.

Na zaver si precitajte toto cele prosim:
citácia:
Prvý list Korinťanom - kapitola 11
1 Napodobňujte ma, ako aj ja napodobňujem Krista.
2 Chválim vás, že vo všetkom na mňa pamätáte a zachovávate moje učenie, ako som vám ho odovzdal.
3 Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista Boh.
4 Každý muž, ktorý sa modlí alebo prorokuje so zahalenou hlavou, zneucťuje svoju hlavu.
5 A každá žena, ktorá sa modlí alebo prorokuje s nezahalenou hlavou, zneucťuje svoju hlavu: je to to isté, ako keby sa dala oholiť.
6 Lebo ak sa žena nezahaľuje, môže sa dať aj ostrihať. Ale ak je pre ženu potupou ostrihať sa alebo oholiť, nech sa zahaľuje.
7 Muž si nemusí zahaľovať hlavu, lebo je obrazom a slávou Boha, no žena je slávou muža.
8 Veď nie je muž zo ženy, ale žena z muža.
9 Ani nebol muž stvorený pre ženu, ale žena pre muža.
10 Preto má mať žena na hlave znak moci kvôli anjelom.
11 Pravda, v Pánovi nie je ani žena bez muža ani muž bez ženy,
12 lebo ako je žena z muža, tak je aj muž skrze ženu a všetko je z Boha.
13 Posúďte sami: Sluší sa, aby sa žena modlila k Bohu nezahalená?
14 A neučí vás sama príroda, že mužovi je na potupu, keď si pestuje vlasy,
15 kým žene je na slávu, keď si pestuje vlasy? Lebo vlasy dostala namiesto závoja.
16 Ak by sa niekto chcel hádať, my to nemáme vo zvyku a ani Božie cirkvi.
17 Keď vás už napomínam, nechválim vás, že sa neschádzate na lepšie, ale na horšie.
18 Predovšetkým počúvam, že sú medzi vami roztržky, keď sa schádzate v cirkvi. A sčasti tomu aj verím.
19 Lebo musia byť medzi vami aj rozkoly, aby sa ukázalo, kto z vás sa osvedčí.
20 Keď sa teda schádzate, nie je to požívanie Pánovej večere,
21 lebo každý si hneď vezme a zje svoju večeru a potom jeden je hladný a druhý opitý.
22 Nemáte vari domy, kde môžete jesť a piť? Ale opovrhujete Božou cirkvou a chcete zahanbiť tých, čo nič nemajú? Čo vám mám povedať? Mám vás chváliť? Za toto vás nepochválim.
23 Veď ja som od Pána prijal, čo som vám aj odovzdal, že Pán Ježiš v tú noc, keď bol zradený, vzal chlieb,
24 vzdával vďaky, lámal ho a povedal: "Toto je moje telo, ktoré je pre vás; toto robte na moju pamiatku."
25 Podobne po večeri vzal kalich a hovoril: "Tento kalich je nová zmluva v mojej krvi. Toto robte, kedykoľvek ho budete piť, na moju pamiatku."
26 A tak vždy, keď budete jesť tento chlieb a piť tento kalich, zvestujete Pánovu smrť, kým nepríde.
27 Kto by teda jedol chlieb alebo pil Pánov kalich nehodne, previní sa proti Pánovmu telu a krvi.
28 Nech teda človek skúma sám seba, a tak je z toho chleba a pije z kalicha.
29 Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije odsúdenie.
30 Preto je medzi vami veľa slabých a chorých a mnohí umierajú.
31 Keby sme súdili sami seba, neboli by sme súdení.
32 Ale keď sme súdení, Pán nás napráva, aby sme neboli odsúdení s týmto svetom.
33 A tak, bratia moji, keď sa schádzate jesť, čakajte jeden na druhého.
34 Ak je niekto hladný, nech sa naje doma, aby ste sa neschádzali na odsúdenie. Ostatné zariadim, keď prídem.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2014 :  21:58:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Sinceretly, neviem ako Vas nazvat, tak Vas radsej nenazvem nijako.

Pozerali ste vobec to video co ste sem nalinkovali a sustredili ste sa na tu cast, ktoru vam minutovo zuzil koky? Pisete ako neuviazany, je pre Vas velky problem vypisat sem tie dve minuty tvrdeni a dolozit, ze to naozaj Cirkev naozaj uci tak, ako nam on predostiera? Prco tu splietate stale cosi o uctievani Panny Marie ako Boha?

Dokazate teda vypisat tie tvrdenia, alebo budete stale dokola splietat to svoje a teda je diskusia s Vami uplne zbytocna?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2014 :  12:25:31  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Skor, nez odpoviem, tak odpoviem na to, co bolo najprv:

(prosim, precitajte si to cele a nenechajte sa odradit od toho, je to dolezite)

citácia:
Mne sa na videu najviac pacilo, ze jeden bludar nadava na druheho bludara, ze sa spolcil s papezom a podsuva nam dojem, ze to nakoniec vsetko ovladne papez.

A dalsi bludar z toho vyvodi naplnenie nejakych proroctiev.

Cista sodoma a gomora.

Pôvodne zaslal Mato - 02 jún 2014 :  11:06:59


Cize tym suhlasite s tym, co tam ten protestant povedal:

- Nedelejte si starosti s doktrinou. Vsechny doktriny vyresime az se dostaneme do nebe. Tady se jen milujme.

S nim nesuhlasim a s nim nesuhlasite ani Vy, lebo ste ho nazvali bludarom toho protestanta.

A ten komentator, ktory komentuje tu konferenciu ci co to tam bolo, povedal:

- Avsak doktrina je velmi dulezita. Jezis rekl, ze poznate pravdu a ta vas osvobodi. Kdyz mel Jezis kazani na hore, lide byli ohromeni Jeho doktrinou.

Ja s nim suhlasim, Vy s nim nesuhlasite, lebo ho povazujete za bludara - aj tohoto cloveka. Nuz ak je podla Vas bludar, tak => vo vsetkom, co povedal. Lenze Vy Ste tu konkretizoval len to s Pannou Mariou takze z toho usudzujem, ze teoreticky so vsetkym suhlasite co povedal ten clovek, len to ohladom Panny Marie - ze s tym nesuhlasite, ked ste zmienil len to, tak teoreticky to tak je, ci?

Ten protestant povedal, ze - Takze co budeme delat, zrusime kazani na hore, protoze se mame jen vzajemne milovat

A ten, co komentoval to stretnutie, povedal, ze - Toto bude tou mantrou, uslysite to stale dokola.

A naozaj sme to poculi.

Tak a teraz k tomu Vasmu prispevku Mato:

Kedze Ste videli video, tak z neho viete, ze je v plane spojit vsetky cirkvi do jednej.

Ten komentator, ktory komentuje tu konferenciu, ktora sa udiala, ci co to bolo, povedal, ze:

- Ten rozdil mezi protestanty a katoliky je tu postaven stranou.
To je hnuti za celosvetove nabozenstvi (New Age). Je to presne to, co proroctvi rikaji, ze se musi stat, nez se Jezis vrati.
Svet je nyni triben, budou zde pouze 2 skupiny az se Jezis vrati. 1 skupina bude mit Bozi pecet a 2. bude mit znameni selmy.
Zjevne, pokud je zde 33 000 rozdilnych krestanskych denominaci, tak se neco musi stat, aby to polarizovalo tyto skupiny do jednoho z techto 2 taboru. Zde, pratele, vidite naplnujici se proroctvi. Toto jsou ty druhy stanovisek, toto jsou ty druhy vyzev, ktere se budou dit, aby vsechny svedly dohromady do jednotneho tela, kde se bagatelizuje doktrina a Bible.

A potom ten protestant na tej konferencii povedal:
- Mozna, ze jsme ted znovu vsichni katolici. Ale jsme reformovani, jsme katolici v tom universalnim smyslu. Neprotestujeme uz proti te doktrine o spaseni.Nyni kazeme to stejne evangelium.

A potom ten komentator celej tej konferencie povedal:
- Kazeme to stejne evangelium? Pokud zde nedoslo od roku 1999 k nejakym radikalnim zmenam o kterych nevim.. Jen vam dam par prikladu nekterych vyraznych rozdilu, ktere privedly protestantskou reformaci:
Bible uci, ze s enemame klanet socham. To je dokonce 1 z 10 prikazani a Bozi Zakon je soucasti evangelia.
Rimsko-katolicka cirkev rika: Meli bychom se klanet socham. (on to tak pochopil, k nemu sa to tak dostalo, tak to tak povedal, ako to povedal),
Bible rika, ze vsichni zhresili krome Jezise, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze Marie byla bez hrichu.
Bible rika, ze Jezis je jedinym prostrednikem mezi Bohem a clovekem, Rimsko-Katolicka Cirkev rika, ze Marie je spoluprostrednikem-spoluvykupitelkou.
Bible uci, ze Kristus se na krizi jednou provzdy obetoval za vsechny, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze knez obetuje Krista na oltari, pokazde kdyz slouzi msi.
Bible uci, ze vsichni krestane jsou svati a knezi, Rimsko-Katolicka Cirkev rika, ze svati a knezi jsou specialni kasta v krestanske komunite.
Bible uci, ze vsichni krestane by meli vedet, ze maji vecny zivot, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze nemohou a nemeli by vedet, ze maji vecny zivot.
Bible uci, zebychom nemeli zadnemu nabozenskemu vudci rikat otce, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze knezem a papezi muzeme rikat otce.
A biskup Tony Palmer je take nazyvan otec Tony.
Bible uci, abychom modlitbu neopakovali bezmyslenkovite, avsak Rimsko-Katolicka Cirkev rika, ze muzete Zdravas Maria a Otce nas bezmyslenkovite opakovat.
Bible uci, ze pouze Bohu mame vyznavat sve hrichy, ze pouze Buh muze odpoustet hrichy, Rimsko-Katolicka Cirkev rika, ze se musite vyznat sve hrichy knezi.
Bible uci, ze pred krtem by mela byt osoba ucena evangeliu a Kristovym prikazanim, verit a cinit pokani, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze mala nemluvnata mohou byt krtena, protoze pokud zemrou pred krtem, budou poslani do pekla. Uceni tykajici se ocistce, predpekli, modliteb k mrtvym, nejsou nikde v Pismu, ale jsou to pozustatky pohanstvi.

A tak jsou zde velke teologicke rozdily mezi tim, za co protestante umirali, prolevali svoji krev za tyto principy pravdy, a tim cemu katolicka
a nejake ortodoxni cirkve veri.

A meli bychom uz rict, ze na pravde uz nezalezi, jen se vzajemne milujme a tak delejme evangelizaci?

Evangelizace musi byt zalozena na pravde.

A potom znova spustili to video s tou konferenciou a ten protestant povedal:
Nyni kazeme, ze jste spaseni pouze milosti skrze viru. Pouze, to slovo pouze bylo tim argumentem po 500 let. To slovo pouze je tam. Muzete si to sami precist. Protest je u konce. Protest je u konce. Pojdme s epomodlit a pote pustime video.

Potom tam bolo nejake citanie a to bola ta modlitba a tam sa potom ti ludia tak pomodlili.

Ale potom prisla ina modlitba. Akesi hovorenie v jazykoch, pritom v skutocnosti Jezisovi ucenici hovorili v jazykoch preto, aby sa dostalo evanjelium cudzim narodom a ludom hovoriacim v inych jazykoch.

Jedine to je prave hovorenie v jazykoch. To, co predviedli v tom videu, tak za chvilu sa to dozviete:

Zacali tam rozpravat nejake hatlaniny ci co to bolo, len si to pozrite od 31 minuty a 37 sekundy: Zo zaciatku je uvod hovoreny normalnymi slovami, ale potom od 32 minuty a 30 sekundy ide ste par slov ale potom to uz pride a pozorne to pocuvajte co tam budu ti ludia v tom videu hovorit.

A potom to, co tam povedali, porovnajte s tymto:
(pozrite si to od 1 hodiny, 26 minuty a 20 sekundy)
citácia:

Po tomto cloveku este ukazu dalsieho ktory tak hovori jazykmi.

No, a teraz sa vratme spät k tomu videu a sledujte:
citácia:

Spociatku som si myslel ze to je akysi diabolsky jazyk, ale v skutocnosti ked som videl toto video:
citácia:

tak teoreticky by to mohlo byt nie ze nieco podobneho, ale to iste - ze ti ludia tam hovoria v skutocnosti v anglictine, len skryvaju tie slova a urobili z toho akusi kodovanu rec taku hatlaninu:
citácia:

Ak by tu bol nejaky sikovny zvukar alebo niekto kto by to tak vedel prekonvertovat ako to urobili tu:
citácia:

tak by sme sa mohli dozvediet, co v skutocnosti povedali ti ludia na tomto videu:
citácia:

A teraz este na zaver spät k tomuto:
Ten rozdil mezi protestanty a katoliky je tu postaven stranou.

On hovori o tom, ze ten problem v tej konferencii je skutocne postaveny stranou.

A co je ten problem?
Toto je ten problem:

citácia:
- Ten rozdil mezi protestanty a katoliky je tu postaven stranou.
To je hnuti za celosvetove nabozenstvi (New Age). Je to presne to, co proroctvi rikaji, ze se musi stat, nez se Jezis vrati.
Svet je nyni triben, budou zde pouze 2 skupiny az se Jezis vrati. 1 skupina bude mit Bozi pecet a 2. bude mit znameni selmy.
Zjevne, pokud je zde 33 000 rozdilnych krestanskych denominaci, tak se neco musi stat, aby to polarizovalo tyto skupiny do jednoho z techto 2 taboru. Zde, pratele, vidite naplnujici se proroctvi. Toto jsou ty druhy stanovisek, toto jsou ty druhy vyzev, ktere se budou dit, aby vsechny svedly dohromady do jednotneho tela, kde se bagatelizuje doktrina a Bible.

A potom ten protestant na tej konferencii povedal:
- Mozna, ze jsme ted znovu vsichni katolici. Ale jsme reformovani, jsme katolici v tom universalnim smyslu. Neprotestujeme uz proti te doktrine o spaseni.Nyni kazeme to stejne evangelium.

A potom ten komentator celej tej konferencie povedal:
- Kazeme to stejne evangelium? Pokud zde nedoslo od roku 1999 k nejakym radikalnim zmenam o kterych nevim.. Jen vam dam par prikladu nekterych vyraznych rozdilu, ktere privedly protestantskou reformaci:
Bible uci, ze s enemame klanet socham. To je dokonce 1 z 10 prikazani a Bozi Zakon je soucasti evangelia.
Rimsko-katolicka cirkev rika: Meli bychom se klanet socham. (on to tak pochopil, k nemu sa to tak dostalo, tak to tak povedal, ako to povedal),
Bible rika, ze vsichni zhresili krome Jezise, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze Marie byla bez hrichu.
Bible rika, ze Jezis je jedinym prostrednikem mezi Bohem a clovekem, Rimsko-Katolicka Cirkev rika, ze Marie je spoluprostrednikem-spoluvykupitelkou.
Bible uci, ze Kristus se na krizi jednou provzdy obetoval za vsechny, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze knez obetuje Krista na oltari, pokazde kdyz slouzi msi.
Bible uci, ze vsichni krestane jsou svati a knezi, Rimsko-Katolicka Cirkev rika, ze svati a knezi jsou specialni kasta v krestanske komunite.
Bible uci, ze vsichni krestane by meli vedet, ze maji vecny zivot, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze nemohou a nemeli by vedet, ze maji vecny zivot.
Bible uci, zebychom nemeli zadnemu nabozenskemu vudci rikat otce, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze knezem a papezi muzeme rikat otce.
A biskup Tony Palmer je take nazyvan otec Tony.
Bible uci, abychom modlitbu neopakovali bezmyslenkovite, avsak Rimsko-Katolicka Cirkev rika, ze muzete Zdravas Maria a Otce nas bezmyslenkovite opakovat.
Bible uci, ze pouze Bohu mame vyznavat sve hrichy, ze pouze Buh muze odpoustet hrichy, Rimsko-Katolicka Cirkev rika, ze se musite vyznat sve hrichy knezi.
Bible uci, ze pred krtem by mela byt osoba ucena evangeliu a Kristovym prikazanim, verit a cinit pokani, Rimsko-Katolicka Cirkev uci, ze mala nemluvnata mohou byt krtena, protoze pokud zemrou pred krtem, budou poslani do pekla. Uceni tykajici se ocistce, predpekli, modliteb k mrtvym, nejsou nikde v Pismu, ale jsou to pozustatky pohanstvi.

A tak jsou zde velke teologicke rozdily mezi tim, za co protestante umirali, prolevali svoji krev za tyto principy pravdy, a tim cemu katolicka
a nejake ortodoxni cirkve veri.


A meli bychom uz rict, ze na pravde uz nezalezi, jen se vzajemne milujme a tak delejme evangelizaci?

Evangelizace musi byt zalozena na pravde.

A potom znova spustili to video s tou konferenciou a ten protestant povedal:
Nyni kazeme, ze jste spaseni pouze milosti skrze viru. Pouze, to slovo pouze bylo tim argumentem po 500 let. To slovo pouze je tam. Muzete si to sami precist. Protest je u konce. Protest je u konce. Pojdme se pomodlit a pote pustime video.

=> on len povedal, ako to vnima - ten komentator celej tej konferencie, ktora sa udiala a zaroven ukazal to, kde je ten problem.

To je vsetko.

A toto, co povedal:
citácia:
Uceni tykajici se ocistce, predpekli, modliteb k mrtvym, nejsou nikde v Pismu, ale jsou to pozustatky pohanstvi.

Tak z toho vyplyva, ze su 2 moznosti - bud odsudzuje celu Rimsko-Katolicku Cirkev alebo len toto. Proste k tomu cloveku sa dostalo to, co dostalo, tak to pochopil a podla neho sa vsetci Rimsko-Katolici klanaju socham a tak dalej... Netreba ho hned za to sudit.

A k tomuto:
citácia:
Uceni tykajici se ocistce, predpekli, modliteb k mrtvym, nejsou nikde v Pismu, ale jsou to pozustatky pohanstvi.

toto v Biblii je, ale je to napisane tak akoby nepriamo alebo tak nejako, sledujte:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 5
Pridaj záložku 20 Preto vám hovorím: Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov, nevojdete do nebeského kráľovstva.
Pridaj záložku 21 Počuli ste, že otcom bolo povedané: "Nezabiješ!" Kto by teda zabil, pôjde pred súd.
Pridaj záložku 22 No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: "Hlupák," pôjde pred veľradu. A kto mu povie: "Ty bohapustý blázon," pôjde do pekelného ohňa.
Pridaj záložku 23 Keď teda prinášaš dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe,
Pridaj záložku 24 nechaj svoj dar tam pred oltárom a choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar.
Pridaj záložku 25 Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia.
Pridaj záložku 26 Veru hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera.

Takze je to mozne ze to je narazka na ocistec, ze existuje.

a este:
citácia:
,Je ustanovené, že ľudia raz zomrú a je súd (Hebr 9, 27). Po smrti nejestvuje ,prevteľovanie (reinkarnácia)‘“ (KKC 1013).

a
citácia:
Každý, kto verí v reinkarnáciu, svedčí o svojej veľkej neznalosti náboženstva a predovšetkým zrádza a odmieta Kristovu náuku, nakoľko ide „o zvádzanie filozofiou a prázdnym mámením, založeným na ľudských obyčajoch a na živloch sveta, a nie na Kristovi!“ (Kol 2, 8).

a
citácia:
Každý človek, keď bude zomierať, bude musieť zakúsiť svoju úplnú bezmocnosť a bezradnosť voči pravde, že je prach a ničota a že jediný prameň lásky a života je len v Kristovi. Zo Svätého písma vieme, že smrť je dôsledok hriechu (Rim 5, 12) a zakúsenie jeho účinkov: „Pretože Boh nestvoril smrť, neteší sa zo záhuby žijúcich“ (Múd 1, 13)

a
citácia:
Ale závisťou diabla však prišla na svet smrť: skúsia ju tí, čo sú jeho korisťou“ (Múd 2, 24). „Kým zoči-voči smrti zlyháva akákoľvek predstavivosť, zatiaľ Cirkev poučená Božím zjavením tvrdí, že Boh stvoril človeka, aby po prekonaní pozemských bied dosiahol blažený cieľ.
Okrem toho kresťanská viera učí, že telesná smrť – od ktorej by bol človek uchovaný, keby nebol zhrešil – bude premožená, keď mu všemohúci a milosrdný Spasiteľ prinavráti stav spásy stratený vlastnou vinou... Toto víťazstvo dosiahol Kristus svojím zmŕtvychvstaním, oslobodiac človeka od smrti svojou vlastnou smrťou“ (Gaudium et spes, 18)

zdroj:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2014 :  22:16:28  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sinceretly, mne sa zasa zdalo že ten anglikán túžiaci po jednote s RKC tam zámerne preháňal, aby štipkou humoru preklenul v ľuďoch zakorenené predsudky. Myslím že on vedel čo vraví, zvlášť keď je priateľom pápeža. Problém je v tom že nie každý ho pochopil...

---

Ešte niečo o ekuméne
http://sk.radiovaticana.va/storico/2011/02/27/kardinál_jozef_tomko:_zjednotenie_kresťanov_a_ekumenizmus/slo-465840
(otvoriť skopírovaním do vyhľadávača)

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2014 :  10:09:14  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Sinceretly : k Jazykom sa da spekulovat vselijako. Zaklad je, ze su a je to dar od Boha. Ak niekomu nerozumies neznamena to automaticky, ze kazdy podvadza, hoci nepochybujem, ze aj podvodnici sa najdu.

Tu je vedecka evidencia, ze hovorenie v jazykoch sprevadza aktivita uplne inych centier v mozgu ako je to pri beznej reci (od 02:55):
http://www.youtube.com/watch?v=eHtaQsirtw0

A tu je priklad svedectva presne v intenciach tvojich zdovodneni daru jazykov. Napriek tomu neviem ci budes spokojny zo vsetkych okolnosti tohto videa: http://www.youtube.com/watch?v=slPh2evwytw

Urcite vsak moze jedno i druhe pomoct.

Mam nahravku kde spomina Bill Smith ako dostal dar jazykov a ako dlho sa mu jeho jazyk zdal taky cudny a nemal z toho moc radost ako pri tom hovoreni znie. Nestazoval si nejak moc ale stale to v sebe nosil. Nakoniec mu Boh povedal aky jazyk by si chcel a on sa ozval, ze by rad nejaky druh japonciny. Nato Boh povedal Hovor! a on zacal v nejakom japonskom dialekte ale znelo to tiez divne a znova Hovor! a dalsi dialekt a opat Hovor! a dalsi a dalsi a dalsi novy a novy jazyk a jeden cudnejsi ako druhy...a trvalo to 45 minut.
Nakoniec mu Boh hovori a preco by si neprijal ten, ktory som ti vybral hned na uvod?

A tak mu ostal ten co mal a chlap je uz spokojny. Obcas mu vsak Boh dovoli aby tuto svoju dilemu demonstroval, ked uci o dare jazykov a vtedy sa da nahrat takyto koncert roznych japoncin / napriklad.

Lenze ked to pocuva bezny clovek nema ani sajn co to je za zvuky a ci to je vobec zmysluplny jazyk.

Podobne to bolo s Emilianom Tardiffom ked prednasal knazom o Duchu Svatom. Pomohol si pri tom aj darom jazykov a to obratilo dovtedy odmietaveho knaza a celkom ho to usvedcilo z predsudkov lebo ako specialista na vychodne dialekty nejakej exotickej arbciny spoznal presne co Tardiff hovoril a aj to pre ostatnych knazov prelozil. Nik iny nemal ani zdanie co su to za zvuky... Tento knaz tak dostal slobodu prijimat tieto obdarovania bez odmietavych postojov a myslim, ze naviac ho Pan Jezis aj uzdravil.

Cize ani nahodou nemusi ist pri pouzivani daru jazykov iba o umoznenie hovorit tak aby nam ostatni rozumeli. Pan si pouziva tento dar v roznych suvislostiach.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2014 :  12:01:28  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Precitajte si prosim toto:
citácia:
Skutky apoštolov - kapitola 2
Pridaj záložku 1 Keď prišiel deň Turíc, boli všetci vedno na tom istom mieste.
Pridaj záložku 2 Tu sa náhle strhol hukot z neba, ako keď sa ženie prudký vietor, a naplnil celý dom, v ktorom boli.
Pridaj záložku 3 I zjavili sa im akoby ohnivé jazyky, ktoré sa rozdelili, a na každom z nich spočinul jeden.
Pridaj záložku 4 Všetkých naplnil Duch Svätý a začali hovoriť inými jazykmi; ako im Duch dával hovoriť.
Pridaj záložku 5 V Jeruzaleme boli Židia, nábožní Ľudia zo všetkých národov, čo sú pod nebom.
Pridaj záložku 6 Keď sa teda strhol tento hukot, mnoho sa ich zbehlo a boli zmätení, lebo každý ich počul hovoriť svojím jazykom.
Pridaj záložku 7 I stŕpli a udivení vraveli: "Nie sú títo všetci, čo tu hovoria, Galilejčania?
Pridaj záložku 8 A ako to, že ich každý z nás počuje vo svojom vlastnom jazyku, v ktorom sme sa narodili?
Pridaj záložku 9 My, Parti, Médi, Elamčania, obyvatelia Mezopotámie, Judey a Kapadócie, Pontu a Ázie,
Pridaj záložku 10 Frýgie a Pamfýlie, Egypta a líbyjských krajov okolo Cyrény, prisťahovaní Rimania,
Pridaj záložku 11 Židia aj prozelyti, Kréťania i Arabi: počujeme ich vo svojich jazykoch hovoriť o veľkých Božích skutkoch."
Pridaj záložku 12 Všetci žasli a v rozpakoch si vraveli: "Čo to má znamenať?"

A porovnajte to s tym videom, ktore tu vlozil MartinP:
Sid Roth-Dar novych jazykov
citácia:


Vidite? Je to to iste. Lebo dar jazykov je urceny na to, aby mohlo byt kazane evanjelium cudzim narodom a ludom hovoriacich v inych jazykoch, aby sa aj ku nim dostalo evanjelium aj napriek jazykovej bariere.

citácia:
Napriek tomu neviem ci budes spokojny zo vsetkych okolnosti tohto videa

Preco by som nemal byt spokojny? Ved to, co si uviedol, tak Svate Pismo o tom uz hovori, ze dar jazykov je na to, aby veriaci mohli ohlasovat Krista cudzim narodom a ludom hovoriacich v inych jazykoch.

A to video ten text vo Svatom Pisme
citácia:
Skutky apoštolov - kapitola 2
Pridaj záložku 1 Keď prišiel deň Turíc, boli všetci vedno na tom istom mieste.
Pridaj záložku 2 Tu sa náhle strhol hukot z neba, ako keď sa ženie prudký vietor, a naplnil celý dom, v ktorom boli.
Pridaj záložku 3 I zjavili sa im akoby ohnivé jazyky, ktoré sa rozdelili, a na každom z nich spočinul jeden.
Pridaj záložku 4 Všetkých naplnil Duch Svätý a začali hovoriť inými jazykmi; ako im Duch dával hovoriť.
Pridaj záložku 5 V Jeruzaleme boli Židia, nábožní Ľudia zo všetkých národov, čo sú pod nebom.
Pridaj záložku 6 Keď sa teda strhol tento hukot, mnoho sa ich zbehlo a boli zmätení, lebo každý ich počul hovoriť svojím jazykom.
Pridaj záložku 7 I stŕpli a udivení vraveli: "Nie sú títo všetci, čo tu hovoria, Galilejčania?
Pridaj záložku 8 A ako to, že ich každý z nás počuje vo svojom vlastnom jazyku, v ktorom sme sa narodili?
Pridaj záložku 9 My, Parti, Médi, Elamčania, obyvatelia Mezopotámie, Judey a Kapadócie, Pontu a Ázie,
Pridaj záložku 10 Frýgie a Pamfýlie, Egypta a líbyjských krajov okolo Cyrény, prisťahovaní Rimania,
Pridaj záložku 11 Židia aj prozelyti, Kréťania i Arabi: počujeme ich vo svojich jazykoch hovoriť o veľkých Božích skutkoch."
Pridaj záložku 12 Všetci žasli a v rozpakoch si vraveli: "Čo to má znamenať?"

len potvrdzuje.

=> to ostatne hovorenie nezrozumitelnymi jazykmi je nebezpecne, nemame to robit, lebo takto hovoria len takito ludia:
citácia:

ktori idu proti Bohu. => je to diabolska kodovana rec, taka anglicka hatlanina ci co to je. A ked sa ten nahrany zvuk prelozi cez pocitac ako to urobili tu
citácia:

tak z toho vyjde co v skutocnosti ti ludia povedali.

Naozaj by bolo dobre ak by sa tu nasiel nejaky sikovny zvukar a vylustil to, co tam ti ludia v tom videu povedali:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2014 :  23:25:15  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tak vidite - tu mate ukazku, ze naozaj v Bozej Trojici plati rovnost a zaroven hiearchia, lebo Bohu nie je nic nemozne.
Pôvodne zaslal sinceretly - 08 jún 2014 :  17:32:18
to je oxymoron; nie je mozne aby pre trojicu prvkov platila rovnost a hierarchia zaroven

Pôvodne zaslal guest636 - 08 jún 2014 :  20:03:21



Nebola by viera keby sme mali dokazy a vysvetlenia. Po smrti uz viera nebude. Svatu Trojicu, to je tiez tajomstvo, naozaj opakujem nasa viera je pokryta tajomstvami. Niekto nazyva ustredne tajomstvo nasej viery..napr http://revue.theofil.cz/revue-clanek.php?clanek=304.
Takisto ako je tajomst o aj posobenie zla..to scasti chcel objasnit Milan Fula, ale na nete su iba skratene casti..takze do googlu meno autora a napr, slovo: zlo mal by vyjst od neho nejaky clanok. Problem zla vo filozofickej teologii napr.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2014 :  06:07:35  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Nebola by viera keby sme mali dokazy a vysvetlenia. Po smrti uz viera nebude. Svatu Trojicu, to je tiez tajomstvo, naozaj opakujem nasa viera je pokryta tajomstvami. Niekto nazyva ustredne tajomstvo nasej viery..napr http://revue.theofil.cz/revue-clanek.php?clanek=304.
Takisto ako je tajomst o aj posobenie zla..to scasti chcel objasnit Milan Fula, ale na nete su iba skratene casti..takze do googlu meno autora a napr, slovo: zlo mal by vyjst od neho nejaky clanok. Problem zla vo filozofickej teologii napr.
Pôvodne zaslal Greta - 11 jún 2014 :  23:25:15
oznacenie niecoho ako "tajomstvo" je tiez pokus o "vysvetlenie", lenze chaby a ignorantsky, hlavne ked je vyzadovane neodhalovanie toho "tajomstva"

na zle/dobre nie je nic tajomneho - ide o ludsky konstrukt ohodnocovania vysledkov konania a v prirode ho nenajdeme - priroda a deje v nej su indiferentne

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: O čo vlastne ide? Téma Next Topic: Súboj kresťanstva s nepriateľmi v roku 2013  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06