Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 VIDEO OD PAPEŽE NAPLŇUJE PROROCTVÍ, České titulky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: O čo vlastne ide? Téma Next Topic: Súboj kresťanstva s nepriateľmi v roku 2013
Strana: z 5

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2014 :  12:00:40  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Dobry den, dnes som nasiel na youtube 1 video s nazvom

VIDEO OD PAPEŽE NAPLŇUJE PROROCTVÍ, České titulky

prosim pozrite si ho cele:

citácia:


je to dolezite.

Ti, ktori by sa chceli k tomu vyjadrit, tak len ak by si to pozreli cele, inak tie nazory budu vytrhnute z kontextu a bude jasne vidiet, preco si to dani ludia nepozreli (cele), inak by nenapisali to, co by chceli napisat ak by to napisali tak, ze by si to nepozreli cele.

A preco by to nenapisali? Lebo: Oni vedia preco.

Ci?

Tak pre tych, ktori to nevedia: Vy to viete. Pravda vyjde najavo.

Kazdemu bude odplatene podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele, lebo Boh je nielen milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven a zasa aby to nebolo az take krute, tak pre tych, ktori sa snazia Bozi zakon dodrziavat tu je odkaz, ze Boh je nielen spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven, je to taky odkaz Bohu nam vsetkym, pre tych, ktori sa snazia, tak Boh je nielen spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven a pre tych, ktori to zneuzivaju, tak Boh je nielen milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven.

Boh skutocne nenecha nic bez trestu.

Toto, co som napisal, svedci o tom, ze Boh je Laska. Inak by nam vsetkym prostrednictvom Jeho prostriedkov neukazoval, ze je nielen milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven a zaroven by nam neukazoval, ze je nielen spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven.

Kto chce, pochopi, kto nechce, nepochopi.

Kto hlada, najde, ale najde to len vtedy, ak to najst aj naozaj chce, v opacnom pripade to jednoducho nenajde. Napriklad pravdu.

Zalezi mi na vas, tak som to tu dal, lebo citim, ze je to dolezite a je to potrebne aby toto vedel kazdy, tak tu mate to video, prosim, pozrite si ho cele. Je to nesmierne dolezite.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora 

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2014 :  21:18:48  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Úžasné, páčilo sa mi to, vďaka Sincerely.
Takže kresťania sa konečne prestávajú vzájomne nenávidieť a vieroučné rozdiely nateraz zamietli pod koberec. Toto by mohla byť prvá polovica cesty, tá druhá bude o vyriešení existujúcich vieroučných sporov. Ak Pán Boh dá.
PS: Spomenuli ste si teraz na jednu zvláštnu predpoveď A. K. Emmerichovej? Nuž uvidíme...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2014 :  12:42:42  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Koki, ak si videl cele to video, tak urcite vies o tom, ze v Biblii je napisane o rozdeleni:
citácia:
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 12
49 Oheň som prišiel vrhnúť na zem; a čo chcem? Len aby už vzplanul! 50 Ale krstom mám byť pokrstený a ako mi je úzko, kým sa to nestane! 51 Myslíte si, že som prišiel darovať pokoj zemi? Nie, hovorím vám, ale rozdelenie. 52 Lebo odteraz sa päť ľudí v jednom dome rozdelí: traja proti dvom a dvaja proti trom. 53 Rozdelia sa otec proti synovi a syn proti otcovi, matka proti dcére a dcéra proti matke, svokra proti neveste a nevesta proti svokre." 54 Potom povedal zástupom: "Keď zbadáte, že na západe vystupuje oblak, hneď hovoríte: "Dážď príde," a býva tak. 55 A keď veje južný vietor, hovoríte: "Bude horúco," a býva. 56 Pokrytci, vzhľad zeme a neba viete posúdiť. Ako to, že terajší čas posúdiť neviete? 57 Prečo sami od seba neusúdite, čo je spravodlivé. 58 Keď ideš so svojím protivníkom pred vrchnosť, usiluj sa s ním cestou vyrovnať, aby ťa nezavliekol k sudcovi, lebo sudca ťa vydá drábovi a dráb ťa vrhne do väzenia. 59 Hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera."

Zatialco hnutie New Age je o zjednoteni celeho sveta do 1 spolocneho nabozenstva.

Jezis hovoril, ze kto ma usi na pocuvanie, nech pocuva.

Kto ma, co ma, nech to pouzije na pozretie sa pravdy do oci. Nech to uvidi, co sa tu deje. Ja som to uz uvidel a napisal som o tom, aby to pomohlo aj ostatnym s pravdou, aby vedeli, aka je pravda a aby im to pomohlo v ich zivotoch.

Tu je dalsi text z Biblie, ktory hovori o rozdeleni na 2 tabory:
citácia:
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 17

26 Ako bolo za dní Noema, tak bude aj za dní Syna človeka. 27 Ľudia jedli, pili, ženili sa a vydávali až do dňa keď Noe vošiel do korába. Tu prišla potopa a zahubila všetkých. 28 Podobne ako to bolo za dní Lota: ľudia jedli, pili, kupovali, predávali, sadili, stavali 29 ale v deň, keď Lot odišiel zo Sodomy, spustil sa oheň a síra z neba a všetkých zahubili. 30 Priam tak bude aj v deň, keď sa zjaví Syn človeka. 31 Kto bude v ten deň na streche a veci bude mať v dome, nech nezostupuje vziať si ich, a kto bude na poli, nech sa takisto nevracia nazad. 32 Spomeňte si na Lotovu ženu. 33 Kto sa bude usilovať zachrániť si život, stratí ho, a kto ho stratí, získa ho. 34 Hovorím vám: V tú noc budú dvaja na jednej posteli: jeden bude vzatý a druhý sa ponechá. 35 Dve budú spolu mlieť: jedna bude vzatá, druhá sa ponechá." ( 36 Dvaja budú na poli, jeden bude vzatý, druhý sa ponechá.) 37 Oni sa ho opýtali: "Kde, Pane?" On im povedal: "Kde bude mŕtvola, tam sa zhromaždia aj orly."


Pokracovanie: (prosim, precitajte si to cele)
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 24
1 Keď Ježiš vyšiel z chrámu a odchádzal, pristúpili k nemu jeho učeníci a ukazovali mu chrámové stavby.
2 On im však povedal: "Vidíte toto všetko? Veru, hovorím vám: Nezostane tu kameň na kameni; všetko bude zborené."
3 Keď potom sedel na Olivovej hore a boli sami, pristúpili k nemu učeníci a spýtali sa ho: "Povedz nám, kedy to bude a aké bude znamenie tvojho príchodu a konca sveta?"
4 Ježiš im odpovedal: "Dajte si pozor, aby vás niekto nezviedol.
5 Lebo prídu mnohí v mojom mene a budú hovoriť: "Ja som Mesiáš." A mnohých zvedú.
6 Budete počuť o vojnách a chýry o bojoch. Dajte si pozor, aby ste sa neplašili. To musí prísť, ale ešte nebude koniec.
7 Lebo povstane národ proti národu a kráľovstvo proti kráľovstvu. Miestami bude hlad a zemetrasenie.
8 Ale to všetko bude len začiatok útrap.
9 Potom vás vydajú na mučenie, budú vás zabíjať, a všetky národy vás budú nenávidieť pre moje meno.
10 Vtedy mnohí odpadnú a budú sa navzájom udávať a nenávidieť.
11 Vystúpi mnoho falošných prorokov a zvedú mnohých.
12 A pretože sa rozmnoží neprávosť, v mnohých vychladne láska.
13 Ale kto vytrvá do konca, bude spasený.
14 Toto evanjelium o kráľovstve sa bude hlásať po celom svete na svedectvo všetkým národom. A potom príde koniec.
15 Keď uvidíte ohavnosť spusnuženia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel - kto číta, nech pochopí:
16 vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr,
17 kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,
18 a kto bude na poli, nech sa nevracia vziať si plášť.
19 Beda ťarchavým ženám a tým, čo budú v tie dni pridájať!
20 Modlite sa, aby ste nemuseli utekať v zime alebo v sobotu,
21 lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od počiatku sveta až doteraz a už ani nebude.
22 A keby sa tie dni neskrátili, nezachránil by sa nik; ale kvôli vyvoleným sa tie dni skrátia.
23 Keby vám vtedy niekto povedal: "Hľa, tu je Mesiáš" alebo: "Tamto je," neverte.
24 Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených.
25 Hľa, hovorím vám to vopred.
26 Keby vám teda povedali: "Hľa, je na púšti," nevychádzajte; "Hľa, skrýva sa v dome," neverte.
27 Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ; taký bude aj príchod Syna človeka:
28 Kde bude mŕtvola, tam sa zhromaždia aj orly.
29 Hneď po súžení tých dní slnko sa zatmie, mesiac nevydá svoje svetlo, hviezdy budú padať z neba a nebeské mocnosti sa zachvejú.
30 Vtedy sa na nebi zjaví znamenie Syna človeka. Všetky kmene zeme budú nariekať a uvidia Syna človeka prichádzať na nebeských oblakoch s mocou a veľkou slávou.
31 On pošle svojich anjelov za mohutného zvuku poľnice a zhromaždia jeho vyvolených zo štyroch strán sveta, od jedného kraja neba až po druhý.
32 Od figovníka sa naučte podobenstvo. Keď jeho ratolesť mladne a vyháňa lístie viete, že je blízko leto.
33 Tak aj vy; až uvidíte toto všetko, vedzte, že je blízko, predo dvermi.
34 Veru, hovorím vám: Nepominie sa toto pokolenie, kým sa to všetko nestane.
35 Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú.
36 Ale o tom dni a o tej hodine nevie nik, ani nebeskí anjeli, ani Syn, iba sám Otec.
37 Ako bolo za dní Noema, tak bude aj pri príchode Syna človeka.
38 Ako v dňoch pred potopou ľudia jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Noe vošiel do korába,
39 a nič nezbadali, až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka.
40 Vtedy budú na poli dvaja: jeden bude vzatý, druhý sa ponechá.
41 Dve budú mlieť na mlyne: jedna bude vzatá, druhá sa ponechá.
42 Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán.
43 Uvážte predsa: Keby hospodár vedel, v ktorú nočnú hodinu príde zlodej, veruže by bdel a nedovolil by mu vniknúť do svojho domu.
44 Preto aj vy buďte pripravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej neviete.
45 Kto je teda verný a múdry sluha, ktorého pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby jej načas dával pokrm?
46 Blahoslavený sluha, ktorého pán pri svojom príchode nájde tak robiť.
47 Veru, hovorím vám: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom.
48 Ale keby si zlý sluha v srdci povedal: "Môj pán voľajako nejde"
49 a začal by biť svojich spolusluhov, jesť a piť s opilcami,
50 pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej sa nenazdá,
51 oddelí ho a dá mu podiel medzi pokrytcami; tam bude plač a škrípanie zubami.

a po precitani toho vsetkeho toto vsetko porovnajte s tym videom.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2014 :  12:54:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ti, ktori by sa chceli k tomu vyjadrit, tak len ak by si to pozreli cele, inak tie nazory budu vytrhnute z kontextu a bude jasne vidiet, preco si to dani ludia nepozreli (cele), inak by nenapisali to, co by chceli napisat ak by to napisali tak, ze by si to nepozreli cele.

Pôvodne zaslal sinceretly - 28 máj 2014 :  12:00:40


Tak touto vetou ste ma dostali (do kolien).

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2014 :  12:58:14  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
ale tak naozaj ked sa nad tym zamyslite, cokolvek by sa natocilo a potom ak by toto niekto dal na nejake forum, tak nie ze obycajne plati, ale vzdy musi platit a aj plati a aj bude platit, ze na to, aby nazory na to neboli vytrhnute z kontextu a aby to neboli nespravne zavery, musi byt toto prezrete od zaciatku az do konca, aby to bolo fer bezohladu na to, aky je ten clovek, lebo toto nesuvisi s tym clovekom, ani na toho cloveka to nepoukazuje, toto je na inu temu, a naozaj to na inu temu je - tu ide o pravdu, aby sme sa ju dozvedeli a aby sme si davali pozor, ide tu o Bozie veci, toto suvisi s Bohom a ja som citil, ze je to potrebne to tu zverejnit, tak som to tu dal a naozaj kazdy, kto by sa k tomuto chcel vyjadrit, tak az po zhliadnuti celeho videa.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2014 :  13:47:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Bola vyhlásená súťaž o najdlhšiu vetu na fóre?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2014 :  18:44:54  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Skor o najnezrozumitelnejsiu.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2014 :  19:46:29  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sincerely,
nerozumiem prečo si vystrašený. Var´sa tu buduje nejaká bláznivá Cirkev, kde už nebude záležať na pravde, len na láske, a riadiť ju bude antipápež? To neustále kuvikanie o pápežovi Františkovi dobiedza do mňa ako vytrvalé krupobitie, a tak som si povedal že budem plávať proti prúdu, že ho naďalej budem považovať za pápeža.
To video som si so záujmom pozrel celé a ešte si ho raz pozorne vypočujem, aspoň ten Františkov videopozdrav účastníkom konferencie - to je tam pre nás to podstatné...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2014 :  08:43:11  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Varovania boli, a nie 1. To, co som nasiel, som tu dal.

Teraz je len na vas co s tym urobite, az sa toto vsetko zacne diat.. spomente si na vsetky tie predpovede a proroctva co su napisane v Biblii.

Budte jednoduchi ako holubice a opatrni ako hady - davajte si na seba pozor a velmi opatrne a dosledne sledujte a kontrolujte kazdu 1 predpoved.

To, co som si precital ja z Biblie a co som sa dozvedel z toho, co sa tu deje v tomto svete, tak som pozorne sledoval prvu stvrtinku videa a nakoniec som tomu uveril ze je to o tom (hned ako povedal ten clovek, ze sa tu chysta 1 svetove nabozenstvo a aj predtym nieco hovoril tak som pozorne pocuval o com je rec az som to zistil a uvidel som to) tak som to tu dal, potom som si to dopozeral a len ma to v tom utvrdilo.

Naozaj sa tu na nas vsetkych chysta 1 univerzalne nabozenstvo, kde bude mix vselijakych siekt a dalsich nabozenstiev.

Kto bude chciet, rozpozna znamenia casov, kto nie, nespozna to.

Precitajte si toto:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 24
26 Keby vám teda povedali: "Hľa, je na púšti," nevychádzajte; "Hľa, skrýva sa v dome," neverte.
27 Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ; taký bude aj príchod Syna človeka:
28 Kde bude mŕtvola, tam sa zhromaždia aj orly.
29 Hneď po súžení tých dní slnko sa zatmie, mesiac nevydá svoje svetlo, hviezdy budú padať z neba a nebeské mocnosti sa zachvejú.
30 Vtedy sa na nebi zjaví znamenie Syna človeka. Všetky kmene zeme budú nariekať a uvidia Syna človeka prichádzať na nebeských oblakoch s mocou a veľkou slávou.
31 On pošle svojich anjelov za mohutného zvuku poľnice a zhromaždia jeho vyvolených zo štyroch strán sveta, od jedného kraja neba až po druhý.
32 Od figovníka sa naučte podobenstvo. Keď jeho ratolesť mladne a vyháňa lístie viete, že je blízko leto.
33 Tak aj vy; až uvidíte toto všetko, vedzte, že je blízko, predo dvermi.
34 Veru, hovorím vám: Nepominie sa toto pokolenie, kým sa to všetko nestane.
35 Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú.
36 Ale o tom dni a o tej hodine nevie nik, ani nebeskí anjeli, ani Syn, iba sám Otec.

O rozdeleni na 2 tabory:
citácia:
40 Ako teda zbierajú kúkoľ a pália v ohni, tak bude aj na konci sveta:
41 Syn človeka pošle svojich anjelov a vyzbierajú z jeho kráľovstva všetky pohoršenia a tých, čo pášu neprávosť,
42 a hodia ich do ohnivej pece. Tam bude plač a škrípanie zubami.
43 Vtedy sa spravodliví zaskvejú ako slnko v kráľovstve svojho Otca. Kto má uši, nech počúva!

A tu je tento zivot:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 13
24 Predniesol im aj iné podobenstvo: "Nebeské kráľovstvo sa podobá človekovi, ktorý zasial na svojej roli dobré semeno.
25 Ale kým ľudia spali, prišiel jeho nepriateľ, prisial medzi pšenicu kúkoľ a odišiel.
26 Keď vyrástlo steblo a vyháňalo do klasu, ukázal sa aj kúkoľ .
27 K hospodárovi prišli sluhovia a povedali mu: "Pane, nezasial si na svojej roli dobré semeno? Kde sa teda vzal kúkoľ?
28 On im vravel: "To urobil nepriateľ." Sluhovia mu povedali: "Chceš, aby sme šli a vyzbierali ho?"
29 On odpovedal: "Nie, lebo pri zbieraní kúkoľa by ste mohli vytrhnúť aj pšenicu.
30 Nechajte oboje rásť až do žatvy. V čase žatvy poviem žencom: Pozbierajte najprv kúkoľ a poviažte ho do snopov na spálenie, ale pšenicu zhromaždite do mojej stodoly."

=> tie predpovede su varovania pre nas, aby sme neboli zvedeni. Najlepsie je citat si len Bibliu a ziadne predpovede, ale ked tu uz su aj predpovede, tak by sme ich mali porovnavat s Bibliou, ci su naozaj pravdive. Tomu, co som tu dal, verim.

Ak tomu verite aj vy, preverte si to esteraz a ak tomu neverite, tiez si to preverte a porovnajte s Bibliou. Ono v podstate keby sme si vsetci citali Bibliu ziadne predpovede by nemuseli byt, lebo to uz je v Biblii napisane, ale kedze si ju necitame, tak Boh nam zosiela tie iste informacie aj prostrednictvom ludi, aby sme tomu uz konecne uverili, aby sme uz konecne otvorili oci a spamätali sa a davali si na seba aj na druhych pozor, aby sme my vsetci neboli zvedeni.

A je tu aj take priatelske postrcenie, ze je Boh s nami a ze kazdy, kto vytrva do konca, bude spaseny, ak zachova to, co povedal Jezis.

Teda ak budeme nie bezhlavo milovat Boha a ludi, ako nam to predklada papez bez potreby dodrziavat desatoro.

Mame dodrziavat desatoro a plnit Bozie prikazania s laskou k Bohu a takto milovat druhych ako milujeme seba sameho.

Boha miluje len ten, kto dodrziava Jeho Zakon a prikazania a toto vsetko robi z lasky k Nemu, a ten, kto len miluje, tak takato laska je len vonkajsia, ale nema ziadne vnutro, a to Boh nechce.

Hovorenie v jazykoch - skutocne Jezis to zoslal svojim ucenikom na ucel, aby jazykmi ohlasovbali evanjelium a nie aby sme hovorili to, co povedali tamti ludia v tom videu taky divny jazyk to bol a urcite v nom je nie ze nieco nekale, ale dovolim si napisat, ze vsetko.

Lebo hovorenie v jazykoch v skutocnosti Jezis dal svojim priatelom, ktori Ho nasleduju na to, aby prostrednictvom hovorenia v jazykoch ohlasovali evanjelium aj dalsim krajinam a ludom. A => nedal ho na take ucely, ake sa predviedli v tom videu.

Okrem toho hovorenie v jazykoch je hovorenie v anglictine, nemcine napr a dalsich a oni tomuto vsetkemu hovoria 1 jazyk a tymto 1 jazykom, aj napriek tomu, ze povedali, ze je to hovorenie v jazykoch, tak tymto 1 jazykom nieco nekaleho urobili. Dokaz je v tom, ze hovorenie v jazykoch je hovorenie vo viacerych jazykoch a nie v 1, ktoremu nerozumeju ludia. Hovorenie v jazykoch ma byt prave na to, aby tomu ti druhi mohli porozumiet - ohlasovanemu evanjeliu (cudzim narodom, krajinam, ludom..).

Ludia sa maju pridat do Kristovej Cirkvi na zaklade pravdy, ktora sa ohlasuje narodom, krajinam, ludom - ohlasovanie evanjelia. Kazdy spravny veriaci veri, pretoze pravda - veri na zaklade pravdy, ktoru sa dopocul a ktoru prijal ako pravdu, lebo to tak je a kazdy, kto tuto pravdu odmieta, tak inak by nebolo v Biblii napisane, ze ucenici, ktori by vstupili do nejakeho domu a tam by toto evanjelium neprijali, tak Jezis im povedal, ze takymto ludom a takemu mestu a tak dalej maju povedat na ulici a priamo pred nimi vsetkymi, ze striasame si prach, ktory sa nalepil z tohoto miesta (na nase nohy) na svedectvo proti vam, ale vedzte, ze sa priblizilo Bozie Kralovstvo.

To svedci o tom, ze evanjelium je pravdive, inak by Boh nesudil ludi, ktori by toto evanjelium odmietli a nechceli by ho prijat za pravdu, inak by z toho neboli sudeni, ak by to odmietli, lenze oni to odmietli a aj boli z toho sudeni a bude z toho sudeny kazdy, kto odmietne toto evanjelium, lebo to je pravda, ktora sa stala a ktoru nemozno popriet, a ak aj ano, tak s nasledkami, lebo to pravda proste je a ziadne vyhovorky neobstoja.

Takze mame pridavat ludi do Kristovej Cirkvi na zaklade pravdy a nie na zaklade bezhlavej lasky, ze sa mame milovat, ako nam to predklada Papez, a nestarat sa o doktriny, ze to je nie ze nepodstatne, ale uplne bezvyznamne a nemali by sme to riesit, a nemali by sme to riesit preto, aby mohlo vzniknut 1 celosvetove nabozenstvo, ktoremu nebude vadit, ze je v nom miliarda kadejakych siekt a neviem coho vsetkeho, hlavne je toto: milujme Boha a druhych a nedodrziavajme ziadne Bozie zakony, iba tie nase, ktore sme si vymysleli - tak o toto ide tomuto celosvetovemu nabozenstvu. Jeho meno je New Age. Ale mozno ze do buducnosti bude ten nazov iny, lebo pravda postupne vychadza najavo a uz tolko veci sa mohlo stat, ale nestali sa, stalo sa to inak, inym sposobom, aby to nebolo odhalene, aby pravda nevysla najavo, lenze tym pravda vysla najavo a kazdy, kto sa na toto vsetko pozera, tak to uvidi - tie spinave praktiky, ktore sa na nas vsetkych tu kuju a je len na nas, ci si to vsimneme a co s tym budeme robit. Ja som o tom napisal, lebo je to dolezite, aby sme to vedeli a davali sme si na toto vsetko pozor, co sa tu deje v tomto svete. To je vsetko.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2014 :  14:52:34  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
sinceretly, chcem len k tvojmu sposobu jeden postreh.

Ak si vsimnes nieco co chces odkomunikovat skus svoje zistenie maximalne zjednodusit.

Ukazal si na casy zvodu a prenasledovania, ze uz su tu. Podla mna si trafil, ved Pismo hovori dost jasne - staci pozorne citat a prosit Boha aby nam vyklad daval On sam.

Ku skode veci vsak miesas vlastne alebo aspon sporne nazory o dare jazykov na podporu inych vyjadreni, ktore su naopak pravdive aj bez tychto "pomocok".

Ak potom niekto napadne tuto argumentacnu slabu cast prispevku a ukaze ju ako nepravdivu lahko s nou hodi do kosa cely prispevok,
aj tu zasadnu cast a to nikomu neprospeje.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2014 :  16:22:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Pismo hovori dost jasne - staci pozorne citat a prosit Boha aby nam vyklad daval On sam
Pôvodne zaslal MartinP - 30 máj 2014 :  14:52:34

To stačí tak maximálne na to, aby sa človek stal heretikom. Na výklad Písma máme Cirkev.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2014 :  19:12:54  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sincerely, ostáva už len uhádnuť či bol posledným pápežom Benedikt XVI., alebo ním je tento František. Vraj známa predpoveď sv. Malachiáša je v tomto bode nejasná, nevedno či obrazné pomenovanie údajne posledného pápeža "Peter Rímsky" prináleží J. Ratzingerovi, alebo J. Bergogliovi. Myslím si že Bergogliovi, keďže k nemu sa viac hodí pre jeho ľudovosť a zdôrazňovanie funkcie aj ako rímskeho biskupa.

Len teoreticky, ak by posledným pápežom bol Ratzinger, a súčasný by bol falošný, hlásajúci iné evanjelium, potom vieš čo máš robiť. Lebo Pán nebude meškať.

Osobne verím alebo dúfam že tento pápež je pravý ako má byť, len má dosť odlišnú charizmu od svojho predchodcu...
Veď je napísané že na Petrovi stojí Cirkev ktorú nepremôžu. A za ďalšie, že "Toto evanjelium o kráľovstve sa bude hlásať po celom svete na svedectvo všetkým národom. A potom príde koniec."
Čo sa jednoty kresťanov týka, tu som z istých dôvodov skeptický, okrem toho je napísané: "Veru, hovorím vám: Nebudete hotoví s izraelskými mestami, kým nepríde Syn človeka."

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2014 :  19:30:28  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Som cital nejake varovanie od Panny Marie, tu je to:
citácia:
Panna Mária o dvoch pápežoch :

“Časy sú ťažké pre Cirkev a pre svet, ale Boh vždy príde na pomoc všetkým svojim deťom, pretože jeho milosť a jeho božská pomoc nebude nikdy chýbať.
Toto je doba, že dvaja pápeži sú blízko pri sebe a vzájomne si pomáhajú:
jeden v tichu, v modlitbe, v uctievaní, ktoré ponúka svojim utrpením pre ostatných, ktorí musia viesť, hovoriť, konať a byť svedkami učenia môjho Syna Ježiša, pre všetkých . Dva životy, dva plamene svietia pre dobro Cirkvi a sveta. Môj syn Benedikt XVI dáva príklad vedomým odstúpením, obetuje sa a modlí za dobro Cirkvi asúčasného pápeža, čo mnohí nerobia.”Títo dvaja svedkovia sú dve olivy a dva svietniky stojaci pred Pánom zeme. (Zj 11: 4)


Viac tu: http://www.nebezpecenstvo-posolstiev-irskej-vizionarky-varovania.com/news/panna-maria-v-posolstvach-mbm-tvrdi-nieco-ine-ako-skutocna-panna-maria-pri-vizionaroch-v-inych-krajinach/
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: http://www.webnode.sk


cely ten nazov stranky je dlhy a znie to nejako divne, ale mozno ze to je pravda, necital som to cele takze kto by si to chcel precitat davajte si pozor, uz hned na zaciatok tato stranka varuje o 1 falosnom zjaveni ktora nejaka stranka ukazuje, ale to este neznamena, ze tato tu horeuvedena stranka je pravdiva. Treba to proste precitat cele a posudit to.

Takze komu sa chce, nech si ju celu precita a vyjadri svoj postoj k tomu.

K tym 2 olivam: v Biblii v Knihe Zjavenia sa pise, ze:
citácia:
Kniha proroka Zachariáša - kapitola 4
Pridaj záložku 1 Potom ma anjel, ktorý vo mne hovoril, zasa zobudil ako človeka, ktorého zobudia zo sna.
Pridaj záložku 2 I spýtal sa ma: "Čo vidíš?" Odpovedal som: "Vidím svietnik celý zo zlata; na hlavici má nádrž; je na ňom sedem lámp a lampy, ktoré sú na hlavici, majú sedem lievikov.
Pridaj záložku 3 Pri ňom sú dve olivy, jedna napravo od nádrže a druhá naľavo.
Pridaj záložku 4 Ozval som sa a povedal som anjelovi, ktorý vo mne hovoril: "Čo je toto, môj pane?"
Pridaj záložku 5 Anjel, ktorý vo mne hovoril, odpovedal mi: "Nevieš, čo je to?" Povedal som: "Nie, môj pane."
Pridaj záložku 6 Odvetil mi: "To je Pánovo slovo Zorobábelovi: Nie silou a nie mocou, ale mojím duchom! - hovorí Pán zástupov.
Pridaj záložku 7 Kto si ty, veľký vrch? Pred Zorobábelom (si) rovina! A vyvedie záhlavný kameň s výkrikmi: "Sláva, sláva mu!"
Pridaj záložku 8 A Pán prehovoril ku mne takto:
Pridaj záložku 9 Zorobábelove ruky založili tento dom a jeho ruky ho dokončia, i budeš vedieť, že ma k vám poslal Pá zástupov.
Pridaj záložku 10 Lebo tí, čo opovrhujú dňom malých veci, budú sa radovať, keď uvidia v Zorobábelovej ruke kameň a olovnicu. - Tých sedem, to sú Pánove oči, ktoré obchádzajú celú zem."
Pridaj záložku 11 Ozval som sa a riekol som mu: "Čo sú tie dve olivy napravo a naľavo od svietnika?"
Pridaj záložku 12 Opäť som sa ozval a spýtal som sa ho: "Čo sú dve olivové ratolesti, ktoré dvoma zlatými rúrkami vyprázdňujú zo seba zlato?" Odvetil mi toto: "Nevieš, čo je to?" Riekol som: "Nie, môj pane.
Pridaj záložku 13 I riekol: "To sú dvaja synovia oleja, ktorí stoja pred Pánom celej zeme."

toto nie je z Knihy Zjavenia ale aj tam sa pise o 2 olivach a teraz uz k tej Knihe Zjavenia:
citácia:
Kniha zjavenia - kapitola 11
Pridaj záložku 1 Potom som dostal trstinu podobnú prútu so slovami: "Vstaň a zmeraj Boží chrám i oltár a tých, čo sa v ňom klaňajú.
Pridaj záložku 2 Ale vonkajšie chrámové nádvorie vynechaj a nemeraj ho, lebo je vydané pohanom; budú šliapať po svätom meste štyridsaťdva mesiacov.
Pridaj záložku 3 Ale pošlem svojich dvoch svedkov, a oblečení do vrecoviny budú prorokovať tisícdvesnužesťdesiat dní."
Pridaj záložku 4 Oni sú dve olivy a dva svietniky, čo stoja pred Pánom zeme.
Pridaj záložku 5 A keby im chcel niekto ublížiť, z úst im vyšľahne oheň a strávi ich nepriateľov. Takto musí zahynúť každý, kto by im chcel ublížiť.
Pridaj záložku 6 Oni majú moc zatvoriť nebo, aby nepršalo v dňoch, keď budú prorokovať, a majú moc premeniť vody na krv a biť zem všetkými ranami, kedykoľvek budú chcieť.
Pridaj záložku 7 Keď dokončia svoje svedectvo, šelma, čo z priepasti vystúpi, bude viesť proti nim vojnu, zvíťazí nad nimi a zabije ich.
Pridaj záložku 8 Ich telá budú ležať na námestí veľkého mesta, ktoré sa obrazne volá Sodoma a Egypt, kde bol ukrižovaný aj ich Pán.
Pridaj záložku 9 Mnohí z ľudí, kmeňov, jazykov a národov budú pozerať na ich telá tri a pol dňa a nedovolia ich telá uložiť do hrobu.
Pridaj záložku 10 Obyvatelia zeme sa budú nad nimi radovať a plesať a budú si navzájom posielať dary, lebo títo dvaja proroci trápili obyvateľov na zemi.
Pridaj záložku 11 Ale o tri a pol dňa vstúpil do nich duch života od Boha, postavili sa na nohy a na tých, čo ich videli, doľahol veľký strach.
Pridaj záložku 12 A oni počuli mohutný hlas z neba, ktorý im hovoril: "Vystúpte sem!" I vystúpili v oblaku do neba a ich nepriatelia ich videli.
Pridaj záložku 13 V tú hodinu nastalo veľké zemetrasenie: desatina mesta sa zrútila a pri zemetrasení zahynulo sedemtisíc ľudí. Ostatných sa zmocnil strach a vzdali slávu Bohu na nebi.
Pridaj záložku 14 Druhé beda pominulo; hľa, čoskoro príde tretie beda.
Pridaj záložku 15 Zatrúbil siedmy anjel. A v nebi zazneli mohutné hlasy a volali: "Kráľovstvo tohoto sveta sa stalo kráľovstvom nášho Pána a jeho Pomazaného a bude kraľovať na veky vekov."
Pridaj záložku 16 Vtedy dvadsiati štyria starci, čo sedia na svojich trónoch pred Bohom, padli na tvár, klaňali sa Bohu
Pridaj záložku 17 a volali: "Vzdávame ti vďaky, Pane, Bože všemohúci, ktorý si a ktorý si bol, že si sa ujal svojej veľkej moci a začal si kraľovať.
Pridaj záložku 18 Národy sa rozhnevali, ale prišiel tvoj hnev a čas súdiť mŕtvych a odmeniť tvojich služobníkov, prorokov a svätých a tých, čo sa boja tvojho mena, malých i veľkých, a zničiť tých, čo kazia zem."
Pridaj záložku 19 A v nebi sa otvoril Boží chrám a v chráme bolo vidieť archu jeho zmluvy. A nastali blesky, burácanie, zemetrasenie a veľké krupobitie.

Co vy na to?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2014 :  19:54:17  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ty chceš rozlúštiť symboliku Apokalypsy? Dokonca ani dostupné posolstvá nie sú zajedno vo výklade oných dvoch svedkov alebo dvoch svietnikov. Jedno vraví že sú to títo dvaja pápeži, iné vraví že sú to Ježiš a Mária, a ďalšie že to tuším má byť Eliáš a Henoch. A ešte som čítal aj tak, že to majú byť židia a kresťania, či Starý a Nový Zákon. A v skutočnosti to môže byť ináč. Ktovie.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2014 :  20:51:39  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Kniha zjavenia - kapitola 1
20 Tajomstvo siedmich hviezd, ktoré si videl v mojej pravici, a siedmich zlatých svietnikov je toto: sedem hviezd sú anjeli siedmich cirkví a sedem svietnikov je sedem cirkví.

a
citácia:
Pridaj záložku 11 Ozval som sa a riekol som mu: "Čo sú tie dve olivy napravo a naľavo od svietnika?"
Pridaj záložku 12 Opäť som sa ozval a spýtal som sa ho: "Čo sú dve olivové ratolesti, ktoré dvoma zlatými rúrkami vyprázdňujú zo seba zlato?" Odvetil mi toto: "Nevieš, čo je to?" Riekol som: "Nie, môj pane.
Pridaj záložku 13 I riekol: "To sú dvaja synovia oleja, ktorí stoja pred Pánom celej zeme."

a
citácia:
4 Oni sú dve olivy a dva svietniky, čo stoja pred Pánom zeme.

2 Cirkvi - 1 New Age a druha Kristova Cirkev.

Benedikt je vraj 1 z 2 oliv a Papez je vraj 2 z 2 oliv.

A z toho, co som odpozoroval ja, mi vychadza zaver, ze na konci sveta bude rozdelenie a ludia si budu moct vybrat 1 z 2 moznosti: New Age Cirkev spolocnu pre cely tento svet alebo Kristovu Cirkev.

A nie ze budu moct, ale budu musiet.

Dalej som sa z toho varovania Panny Marie docital ze Benedikt 1 z oliv ze ju videla v takom neistom kroku ze taky stary uz bol a nevladal sa velmi hybat a ze musel ist v takom stave do zimy a ist niekam ze proste utekal ci co z Rima alebo ako to bolo.

citácia:
Evanjelium podľa Marka - kapitola 13
Pridaj záložku 14 Keď uvidíte ohavnosť spusnuženia tam, kde nemá byť - kto číta, nech pochopí -, vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr;
Pridaj záložku 15 kto bude na streche, nech nezostupuje a nevchádza do domu vziať si niečo stadiaľ,
Pridaj záložku 16 a kto bude na poli, nech sa nevracia nazad zobrať si oblek.
Pridaj záložku 17 Beda ťarchavým ženám a tým, čo budú v tie dni pridájať!
Pridaj záložku 18 Modlite sa, aby to neprišlo v zime,
Pridaj záložku 19 lebo tie dni budú takým súžením, aké nebolo od počiatku, keď Boh stvoril svet, až doteraz a už ani nebude.
Pridaj záložku 20 A keby Pán tie dni neskrátil, nezachránil by sa nik. Ale kvôli vyvoleným, ktorých si vyvolil, skrátil tie dni.

a co je to ohavnost spustosenia - odpoved je v Biblii - staci si vyhladat len 2 slova: ohavnost spustosenia a citat vsetky tie casti kde to tam je a pochopite co to je.

Tak je to aj s dalsimi vecami ktore nam na prvy pohlad nie su jasne.

Je to vsetko v Biblii prepojene ako take puzzle staci to len najst a obraz mate pred sebou ;). Ale - samozrejme - najprv ho treba poskladat. Poskladat nei na zaklade toho, co si myslime, ale na zaklade toho, co sa pise v Biblii - len o to sa mame pri skladani opierat, inak nam vyjde vsetko mozne len nie to, ako to bolo v skutocnosti myslene.

Mame to citat a pochopit tak, ako to je napisane vo Svätom Pisme.

A taky priklad ako na to: ak je v Biblii tu napisane toto, potom to, co je napisane tam,... a potom zistite ze takto to je a ked sa pozriete na dalsie casti tak vzajomnym pohranim sa s vyrokovou logikou a Bibliou dostanete pravdu. A preco? Lebo cela Biblia je pravdiva a => co sa pise na inom mieste tak... a tak to treba porovnavat vsetko.

A aj keby toto clovek vsetko zistil a vypatral, tak moze sa stat, ze by mal oci, ale nevidel. Treba sa modlit k Bohu aby sme to uvideli naozaj a nie len napovrch ale aj to vnutro, aby sme sa nepozerali na ten text akoby bol rozmazany ale musime s anan pozerat ostro a to s abez modlitby neda a aj ked by sme ho videli ostro, tak precitat ho mozeme len s modlitbou, inak uvidime len obraz ale nebudeme to schopni precitat. Lebo vsetko je to Bozia Moc a vsetko je to od Neho. Bez Boha nedokazeme ani len rukou pohnut takze => preto ta modlitba.

Kolkokrat sa stalo, ze si ludia precitali nejaku rozpravku, a kazdy ju pochopil inak alebo inu knihu aj napriek tomu, ze text bol rovnaky, ako je to mozne? Viete?

Tak vidite - presne na toto som narazal. Vsetko treba pochopit tak, ako to chce od nas Boh a nie tak, ako to chceme pochopit my, a to sa bez modlitby naozaj neda. Lebo Boh je Pravda a pokial sa clovek chce dozvediet pravdu, mal by zacat hladat Boha, inak sa ju nedozvie.

Kazdy, kto hlada, najde, ale najde to len vtedy, ak to najst aj naozaj chce, v opacnom pripade to jednoducho nenajde.

Nic nemam od seba, vsetko mam od Boha a nech toto sluzi Bozej Slave.

Vsetka slava patri Bohu. †

To vsetko je o Bohu a jedine Jemu to vsetko patri, ja som napisal, co som napisal, na zaklade toho, co mi zjavil Boh prostrednictvom Biblie, modlitieb, sviatosti..

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2014 :  22:04:10  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Takže do pomyselného slovníčka biblickej symboliky si môžem pridať aj symbol svietnika, ako človeka či spoločenstva zvestujúceho Božie slovo.
Ale že by mala byť svietnikom falošná cirkev či falošný prorok, to hádam nie.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2014 :  22:29:43  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A z toho, co som odpozoroval ja, mi vychadza zaver, ze na konci sveta bude rozdelenie a ludia si budu moct vybrat 1 z 2 moznosti: New Age Cirkev spolocnu pre cely tento svet alebo Kristovu Cirkev.
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 máj 2014 :  20:51:39
hras sa na proroka? kedy teda nastane koniec sveta? este za tvojho zivota?

chcel by som vidiet ako by ma niekto dokazal prinutit si vybrat medzi dvoma neakceptovatelnymi moznostami - ta tvoja "kristova cirkev" nie je o nic horsia ci lepsia nez blaznivy new age - vsetky nabozenske systemy su na jedno kopyto - pre ateistu to nie je ziadna rozumna volba, to je ako keby si chcel aby sa orol rozhodol, ci sa bude zivot travou alebo orechami

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2014 :  10:23:34  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Koki, ale podla Biblie je svietnik Cirkev.

A ak ma Boh jednu Cirkev, preco sa potom v Biblii pise o 2 svietnikoch, ak ma len 1? Koho je potom ten druhy? Vies?

Mne z toho logicky vyplyva, ze to je druha cirkev, ale tato Bohu nepatri.

A podla mna je to tak, lebo z toho, co som sa dozvedel, viem, ze sa tu chysta zaviest 1 celosvetove nabozenstvo spolocne pre vsetkych ludi tu na tejto Zemi, ze v nom budu vselijake sekty a neviem co vsetko a ze ludia si budu musiet vybrat 1 z tychto 2 cirkvi.

Takze je len na nas, co urobime. Mame na vyber cirkev New Age a Kristovu Cirkev a kazdy, kto si co zvoli, to bude mat.

Takze tie 2 svietniky je pomenovanie 2 cirkvi a naozaj kazda 1 cirkev sa sklada z ludi a tak ako ma cirkev New Age svojich ludi, tak ma aj Kristova Cirkev svojich ludi.

Su len 2 cirkvi: Satanova cirkev a Bozia Cirkev.

Papez hovori o jednotnom spojeni celeho sveta do jedneho nabozenstva, vsetko to postupne sa vyvija k tomu 1 celosvetovemu nabozenstvu, zatialco Jezis hovoril o rozdeleni, ze neprisiel tomuto svetu dat pokoj, ale meč, rozdelenie na 2 tabory - s Nim a proti Nemu a vyber je len na nas, kazdy, kto si co zvoli, to bude mat, aby to bolo spravodlive.

Guest, nepisal som o tom, kedy nastane koniec sveta, lebo v Biblii je napisane:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 24

36 Ale o tom dni a o tej hodine nevie nik, ani nebeskí anjeli, ani Syn, iba sám Otec. 37 Ako bolo za dní Noema, tak bude aj pri príchode Syna človeka. 38 Ako v dňoch pred potopou ľudia jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Noe vošiel do korába, 39 a nič nezbadali, až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka. 40 Vtedy budú na poli dvaja: jeden bude vzatý, druhý sa ponechá. 41 Dve budú mlieť na mlyne: jedna bude vzatá, druhá sa ponechá. 42 Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán. 43 Uvážte predsa: Keby hospodár vedel, v ktorú nočnú hodinu príde zlodej, veruže by bdel a nedovolil by mu vniknúť do svojho domu. 44 Preto aj vy buďte pripravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej neviete. 45 Kto je teda verný a múdry sluha, ktorého pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby jej načas dával pokrm? 46 Blahoslavený sluha, ktorého pán pri svojom príchode nájde tak robiť. 47 Veru, hovorím vám: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom. 48 Ale keby si zlý sluha v srdci povedal: "Môj pán voľajako nejde" 49 a začal by biť svojich spolusluhov, jesť a piť s opilcami, 50 pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej sa nenazdá, 51 oddelí ho a dá mu podiel medzi pokrytcami; tam bude plač a škrípanie zubami.

Pisal som len o tom, ze tie posledne casy sa blizia a ze sa mame mat na pozore a byt velmi opatrni a obozretni.

Zaver:
citácia:
16 Hľa posielam vás ako ovce medzi vlkov. Buďte teda opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice. 17 Chráňte sa ľudí; lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach 18 a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom. 19 Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. 20 Veď to už nie vy budete hovoriť; ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás. 21 Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život. 22 Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený. 23 Keď vás budú prenasledovať v jednom meste, utečte do druhého. Veru, hovorím vám: Nebudete hotoví s izraelskými mestami, kým nepríde Syn človeka. 24 Žiak nie je nad učiteľa ani sluha nad svojho pána. 25 Stačí, keď je žiak ako jeho učiteľ a sluha ako jeho pán. Keď pána domu nazvali Belzebulom, o čo skôr jeho domácich?! 26 Nebojte sa ich teda. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, 27 hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech. 28 Nebojte sa tých; čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle. 29 Nepredávajú sa dva vrabce za halier? A predsa ani jeden z nich nepadne na zem bez vedomia vášho Otca. 30 Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané.

Len tak mimochodom: Svet nenavidi Benedikta a miluje sucasneho papeza.

A tak dalej.. staci sa len na toto vsetko pozriet a hned to uvidite. Aj to je dalsia ukazka pravdy. Kto sa teda chce dozvediet pravdu, dozvie sa ju, ak ju bude hladat, a musi mat pri tom napamäti, ze kazdy, kto hlada, najde, ale najde to len vtedy, ak to najst aj naozaj chce, v opacnom pripade to jednoducho nenajde.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2014 :  11:04:33  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Pisal som len o tom, ze tie posledne casy sa blizia a ze sa mame mat na pozore a byt velmi opatrni a obozretni.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 máj 2014 :  10:23:34
uz viac nez 2000 rokov sa "blizia" tie "posledne casy" a stale nic; v kazdej generacii veriacich sa najdu taki, ktori su pevne presvedceni ze navrat krista je za dverami, ale su to iba neodovodnene priania

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2014 :  11:07:14  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Takze je len na nas, co urobime. Mame na vyber cirkev New Age a Kristovu Cirkev a kazdy, kto si co zvoli, to bude mat.
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 máj 2014 :  10:23:34
zda sa, ze si neschopny pochopit, ze tretia moznost v tejto falosnej dileme je to, ze si nevyberiem ani jednu moznost

pripadne mi skus popisat ako si predstavujes, ze ma niekto prinuti si vybrat jednu z tych moznosti

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2014 :  11:30:54  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
To potom uvidis, ked sa to vsetko zacne diat.

Vies o tom, ze kazdy, kto nie je na strane Bozej, je proti Bohu a vies o tom, ze Satan je proti Bohu?

=> je to ako ked by si si mal zvolit medzi dobrom a zlom.

Kto si zvoli dobro, bude na strane dobra, kto si zvoli zlo, bude na strane zla a kto si nezvoli nic, bude automaticky presunuty na stranu zla a bude v nej, a bude to tak preto, lebo Boh je Pravda a Pravda je vzdy biela, nie je mozne, aby bola pravda ciernou a dokonca ani co i len s odtienmi sivej, inak by to uz nebola pravda.

=> je to nieco, ako ked by sme si mali vybrat medzi bielou a ciernou a kazdy, kto si vyberie bielu, bude na strane bielej a kto si vyberie ciernu, bude na strane ciernej a kto si vyberie nieco medzi tym, teda stred, tak bude na strane ciernej, lebo siva nie je biela, ale je to odtien ciernej, => bude na ciernej strane.

Kto chce, pochopi, kto nechce, nepochopi.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2014 :  17:22:16  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
ja "nieco" uvidim? teda to "nieco" sa zacne diat este za mojho zivota?

lenze to su taraniny; ja si nevyberiem ziaden odtien sivej, ja si proste nevyberiem ziadnu farmu a stale cakam na vysvetlenie, ako by ma niekto prinutil aby som si slobodne vybral bielu alebo ciernu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2014 :  19:26:45  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Bolo to myslene tak, ze ked sa toto vsetko zacne diat.

Co sa napisalo, to sa napisalo. To je vsetko.

Myslim ze viac k tomu dodavat netreba.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2014 :  19:47:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
ale za mojho zivota sa to zacne diat?

ale treba k tomu dodat a vela, pretoze ty si neschopny pochopit ani zakladne veci z logiky a to, ze delenie veci na cierne a biele a nutenie ludi aby si vybrali z dvoch moznosti, ked v skutocnosti su moznosti minimalne tri, je falosna dilema

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2014 :  21:12:02  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
napisal som:
citácia:
Bolo to myslene tak, ze ked sa toto vsetko zacne diat.

a ty hned na to:
citácia:

ale za mojho zivota sa to zacne diat?

Okrem toho ked si predstavis vecnost v porovnani s celym vekom celeho ludstva az do konca sveta je to doba kratka ako ked zabliskne blesk ba este kratsia to sa neda ani len ukazat na priklade ake je to kratke toto tu vsetko v porovnani s vecnostou takze ten cas je tu uz blizko predo dvermi..

A ak nepride koniec sveta tak rychlo, tak 1 je iste: smrt cloveka osobitne moze prist kedykolvek a => aj koniec sveta, hocikedy moze dojst k 1, 2, alebo obom zaroven, nic nie je iste okrem toho, co povazuje Boh za istotu.

Napr. ze kazdy, kto sa tu narodi, 1 dna zomrie. A potom pride vecny zivot a ci to bude vecna blazenost v Nebi alebo vecne zatratenie v Pekle si vyberie clovek sam svojim sposobom zivota a svojim vyberom.

Ale konecne slovo ma Boh - On si stanovil urcite pravidla, ktore treba dodrzat na to, aby mohol byt clovek spaseny.

Mame svedomie, aby to bolo spravodlive a aby s anikto nemohol vyhovarat, ze on o niecom nevedel. Tak teda - konajme podla neho.

Z toho budeme sudeni - najväcsiu vahu ma tu svedomie z toho, ako sme ho posluchali, lebo je to Bozi Hlas v nas, uci Kristova Cirkev a => naozaj budeme sudeni z toho, ako sme pocuvali Boha, Ktory nas stvoril.

Svedomie sa ozyva pred cinom a aj po cine je napisane na
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2014 :  09:15:29  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Este k tomuto:
citácia:
sinceretly, chcem len k tvojmu sposobu jeden postreh.

Ak si vsimnes nieco co chces odkomunikovat skus svoje zistenie maximalne zjednodusit.

Ukazal si na casy zvodu a prenasledovania, ze uz su tu. Podla mna si trafil, ved Pismo hovori dost jasne - staci pozorne citat a prosit Boha aby nam vyklad daval On sam.

Ku skode veci vsak miesas vlastne alebo aspon sporne nazory o dare jazykov na podporu inych vyjadreni, ktore su naopak pravdive aj bez tychto "pomocok".

Ak potom niekto napadne tuto argumentacnu slabu cast prispevku a ukaze ju ako nepravdivu lahko s nou hodi do kosa cely prispevok,
aj tu zasadnu cast a to nikomu neprospeje.



Pôvodne zaslal MartinP - 30 máj 2014 :  14:52:34


Biblia hovori, ze dar jazykov je na to, aby mohlo byt hlasane evanjelium ludom po celom svete, ktori hovoria inymi jazykmi, aby sa k nim dostalo:
citácia:
Skutky apoštolov - kapitola 2
Pridaj záložku 1 Keď prišiel deň Turíc, boli všetci vedno na tom istom mieste.
Pridaj záložku 2 Tu sa náhle strhol hukot z neba, ako keď sa ženie prudký vietor, a naplnil celý dom, v ktorom boli.
Pridaj záložku 3 I zjavili sa im akoby ohnivé jazyky, ktoré sa rozdelili, a na každom z nich spočinul jeden.
Pridaj záložku 4 Všetkých naplnil Duch Svätý a začali hovoriť inými jazykmi; ako im Duch dával hovoriť.
Pridaj záložku 5 V Jeruzaleme boli Židia, nábožní Ľudia zo všetkých národov, čo sú pod nebom.
Pridaj záložku 6 Keď sa teda strhol tento hukot, mnoho sa ich zbehlo a boli zmätení, lebo každý ich počul hovoriť svojím jazykom.
Pridaj záložku 7 I stŕpli a udivení vraveli: "Nie sú títo všetci, čo tu hovoria, Galilejčania?
Pridaj záložku 8 A ako to, že ich každý z nás počuje vo svojom vlastnom jazyku, v ktorom sme sa narodili?
Pridaj záložku 9 My, Parti, Médi, Elamčania, obyvatelia Mezopotámie, Judey a Kapadócie, Pontu a Ázie,
Pridaj záložku 10 Frýgie a Pamfýlie, Egypta a líbyjských krajov okolo Cyrény, prisťahovaní Rimania,
Pridaj záložku 11 Židia aj prozelyti, Kréťania i Arabi: počujeme ich vo svojich jazykoch hovoriť o veľkých Božích skutkoch."
Pridaj záložku 12 Všetci žasli a v rozpakoch si vraveli: "Čo to má znamenať?"

a

43 Všetkých sa zmocňovala bázeň; prostredníctvom apoštolov sa dialo množstvo divov a znamení.

takze tu je potvrdenie tych slov vyssie, ked chcete, precitajte si ich este raz.

A z toho, co som cital v 1 knihe od knaza, ktory bol vytrhnuty do Neba a napisal o tom knihu, tak tam popisoval, ze ak sa krestania modlia k Bohu modlitby - normalne modlitby - Otce nas, Zdravas Maria... Verim v Boha.. Slava Otcu.. tak ze ti ludia to pocuju tie slova ich citia ze ich vyslovuju normalne tak ako ich vyslovuju a nie su si vedomi toho aby rozpravali jazykmi, proste je to normalna modlitba, tie slova su proste presne to, co hovoria, tak presne to pocuju, ale ze v duchovnom svete je modlitba hovorenie Nebeskym jazykom k Bohu, ze proste tie slova to uz nie su obycajne pozemske slova ale duchovne slova hovorene v inom jazyku - Nebeskom a ked sme pri tom, tak treba byt velmi opatrny a obozretny a modlit sa k Bohu vzdy prostrednictvom modlitieb od krestanov a nikdy nie hovorenim jazykom alebo jazykmi, ktore nepozname, a ani nevieme o tych slovach, co znamenaju. - lebo to moze byt nieco zle a moze to byt zneuzite, treba doverovat Bohu, to ano, ale pri tej dovere aj preverovat aj napriek tej dovere, treba byt velmi opatrny a obozretny a davat si velmi velky pozor na vsetko. Boh chce, aby sme Mu doverovali, ale aby sme zaroven aj preverovali, ci je to skutocne On a od Neho. Vsetko to moze byt inak a je to velmi nebezpecne. Opatrnosti nie je nikdy dost.

Ti, ktori sa modlia normalne modlitby, tak je to v poriadku, lebo tymi slovami vyjadruju presne to, co vyjadruje dana modlitba a v duchovnom svete su modlitby ako taky vonavy dym, ktory stupa az na Nebesia a ide az k Bohu a ze sväti anjeli tento dym zbieraju do akychsi nadob a potom to predkladaju Bohu a preto ak niekto o nieco prosi a nema to hned tak treba byt vytrvaly a cakat, az sa to vsetko dostane k Bohu, niektore modlitby su vypocute ihned, ine az neskor.. a v tej knihe som aj cital, ze vzdy, ked to clovek vzda a prestane prosit a tak, ze tymto aktom su tie modlitby ukradnute, berie ich Satan a potom ich pouziva na svoje ucely a prostrednictvom toho robi vselijake divy a zvadza druhych ludi a ze mame si davat pozor, ze ked sa uz rozhodneme modlit a tak.. tak by sme mali vytrvat az do konca.

A ze vsetko je to Bozia Moc. Nikto nema nic sam od seba. Aj to, co robi Satan, tak to nie je jeho moc, je to vsetko Bozia Moc a vsetko to, co robi, tak ukradol a kradne Bohu a potom to pouziva na svoje ucely a skodi tym Bohu, lebo Mu zavidi Jeho Majestat a Moc a to, ze nikto nie je ako On, On stvoril, co stvoril, a bez Neho nepovstalo nic z toho, co povstalo, nekonecne vsetko presahuje a ak ma byt laska laskou, musi byt uprimna a dobrovolna, preto nam vsetkym daroval slobodnu volu z nesmiernej lasky k nam a kazdy, kto si co zvoli, to bude mat - pokora, uznanie pravdy, rozhodnutie sa pre lasku = Nebo a pycha, neuznanie pravdy, rozhodnutie sa pre nenavist = Peklo.

Preto Boh zvrhol Satana a jeho privrzencov do pekla.

citácia:
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 12
4 Vám, svojím priateľom, hovorím: "Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, a potom už nemajú čo urobiť! 5 Ukážem vám, koho sa máte báť. Bojte sa toho, ktorý keď zabije, má moc uvrhnúť do pekla! Áno, hovorím vám: Tohoto sa bojte!

A ak si niekto mysli, ze toto vsetko nie je pravda, preco je potom Satan v Pekle a nie v Nebi?

Nikto nie je ako Boh. Sv. Archanjel Michael zvolal velkym hlasom pri vzbure v Nebi toto: ,,Kto je ako Boh?!"

Jeho meno toto v preklade znamena. Takze ked padol Lucifer, jeho miesto obsadil on, stal sa vodcom svätych najelov a ti, ktori sa rozhodli pre moc a nechceli uznat pravdu, ze jedine Boh je vsemocny a ze nikto nema nic od seba, ze vsetko je od Boha a vsetko je to jedine Jeho Moc, tak s nimi sa stalo toto:
citácia:
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 19

11 Tým, čo to počuli, pridal ešte podobenstvo, lebo bol blízko Jeruzalema a oni si mysleli, že sa už zjaví Božie kráľovstvo. 12 A tak povedal: "Istý človek vznešeného pôvodu odchádzal do ďalekej krajiny prevziať kráľovstvo a potom sa mal vrátiť. 13 Zavolal si svojich desiatich sluhov, dal im desať mín a povedal im: "Obchodujte, kým sa nevrátim! 14 Ale jeho občania ho nenávideli a vyslali za ním posolstvo s odkazom: "Nechceme, aby tento nad nami kraľoval. 15 Keď sa po prevzatí kráľovstva vrátil, dal si zavolať sluhov, ktorým dal peniaze, aby zistil, koľko kto získal. 16 Prišiel prvý a vravel: "Pane, tvoja mína získala desať mín." 17 On mu povedal: "Správne, dobrý sluha; pretože si bol verný v maličkosti, maj moc nad desiatimi mestami." 18 Prišiel druhý a vravel: "Pane, tvoja mína vyniesla päť mín." 19 Aj tomuto povedal: "Ty maj moc nad piatimi mestami." 20 Iný prišiel a hovoril: "Pane, hľa, tvoja mína. Mal som ju uloženú v šatke; 21 bál som sa ťa, lebo si prísny človek: berieš, čo si si neuložil, a žneš, čo si nezasial." 22 On mu povedal: "Zlý sluha! Podľa tvojich vlastných slov ťa súdim. Vedel si, že som prísny človek že beriem, čo som si neuložil, a žnem, čo som nezasial?" 23 prečo si teda nedal moje peniaze peňazomencom a ja by som si ich bol po návrate vybral aj s úrokmi?" 24 A tým, čo tam stáli, povedal: "Vezmite mu mínu a dajte ju tomu, čo má desať mín." 25 Oni mu vraveli: "Pane, veď má desať mín!" 26 Hovorím vám: "Každému, kto má, ešte sa pridá, ale kto nemá, tomu sa vezme aj to, čo má. 27 A mojich nepriateľov, čo nechceli, aby som nad nimi kraľoval, priveďte sem a pobite ich predo mnou!"

lebo jedine Boh nekonecne vsetko presahuje a Jemu vsetko patri.

Takze ti, ktori nechceli, aby nad nimi kraloval Boh, boli uvrhnuti do Pekla.

A my ludia sme na ceste, takze mozeme sa poucit z minulosti.

Vyber je len na nas a kazdy, kto si co zvoli, to bude mat, je len na nas, ci sa dostaneme do Neba alebo do Pekla, ci nad nami bude kralovat Boh alebo nie.

Ta cesta raz skonci a potom pride vecny zivot, a to, kde kto bude, sa urci podla toho, co si dany clovek vybral pocas cesty, na ktorej putoval, kam kracal.

Este kto ma zaujem, moze si prezriet toto video:

Cudzí oheň - Prof. Dr. Walter Veith
citácia:

suvisi to s touto temou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: O čo vlastne ide? Téma Next Topic: Súboj kresťanstva s nepriateľmi v roku 2013  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06