Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Zkušenosti s duchovním životem
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ucel Cirkvi Téma Next Topic: Hodné prijatie Eucharistie  

poutník

Stav: offline

 Odoslaný - 24 máj 2014 :  22:17:18  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Jaké máte zkušenosti s duchovním životem, myslím tím období které následuje několik let po obrácení. Po obrácení je období kdy Bůh vrchovatě zahrnuje člověka radostí, sladkými sdíleními, vytrhává ho ze světa, člověk zakouší v modlitbě něco z nebeských slastí jasně vidí že mu to nemůže dát svět i kdyby ho vlastnil celý. Tímto prochází každý obrácený a za několik let hojnosti následuje období kdy vše pomalu končí. Jak probíhá nebo probíhalo u vás toto období těžkostí a vyprahlosti, nebo stále zakoušíte radosti ?

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora 

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2014 :  07:56:48  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Poutník,
potom čo človek z tej počiatočnej "prostopášnosti" vytriezvie a väčšmi zakúša bremeno života, zisťuje že Boh tu nie je pre neho, ale on pre Boha; že Boh nemá slúžiť jemu, ale on Bohu. Vychádza zo svojej temnoty a začína pred sebou lepšie vidieť svojho blížneho...
Počas tejto doby sa život stáva takým trpným čakaním na jeho naplnenie, ako nám prisľúbil Boh.

Pozor na neprimeraný záujem o mystiku, keď sa veriaci príliš sústreďuje na seba, "prodlévá u sebe" - čo by bolo opakom toho čo chce od neho Boh.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poutník

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2014 :  17:28:17  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Rád bych si přečetl něco ze života, jak prožívají ostatní ty stavy opuštěnosti.
Myslím že člověk po obrácení zakusí jen radosti a afektivní sladkosti a to s mystikou nemá nic společného, na mystiku musí být člověk již svatý. Vím že se nesmí toužit po duchovních zážitcích, byla by to duchovní mlsnost a hledání sebe a jistě by se do toho zapletl ďábel. Na druhou stranu když Pán dává své dary,tak je nesmíme odmítat ale příjmat je s ustavičným díkuvzdáním.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2014 :  17:47:46  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Nuž čo má človek robiť, keď sa zdá že život mu rokmi zovšednel a musí ho zodpovedne dotiahnuť do konca? Myslím že popri plnení si každodenných povinností sa hlavne nenechať znechutiť a nezanedbávať modlitbový a sviatostný život. Užitočné je aj spoločenstvo alebo priateľstvo spoluveriacich, a podľa svojich možností robiť dobro. Vieru, nádej a lásku treba udržovať ako ohnisko.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2014 :  19:50:40  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Drahý poutníku,

dávaš neskutočné ťažké a zákerné otázky.

Ale nie, v skutočnosti, ja som katolík od narodenia. Obraciam sa každý deň aj niekoľkokrát, napr. na posteli. Takže ak myslíš obrátenie, aké sa tu popisuje, tak také niečo nepoznám. A po pravde, asi po tom ani netúžim. Pre mňa je viera o niečom inom.
Pravdou je, že mám niektoré mimoriadne dary od Boha, ja ich minimálne za také pokladám. Jeden z nich je o tom, že napríklad suchoty prežívam už mnohé roky.
Občas sa síce objaví svetielko na konci tunela, ale potom sa pre istotu stratí celý tunel.

Konkrétne, napríklad, niektoré veci sa mi zdajú nezmyselné a potom mi Boh pre mňa zázračným spôsobom ukáže, ako veľmi som sa mýlil. Konkrétne, debaty na tomto fóre o pravosti KC. Boh mi ukázal, dotkol sa ma tak, aby som pochopil, kde je pravda (najskôr asi preto, že môj nesprávny postoj ohrozoval spásu mne zverených, za ktorých sa snažím veľa modliť). Vzhľadom ale na moju históriu, mám trochu iný a špecifický vzťah s Bohom.

Pre mňa je život viery v takých veľmi zjednodušených dvoch rysoch o
- vernosti + vytrvalosti
- uvedomení si, že nech robím čokoľvek, nech hľadám kdekoľvek, nenájdem nič lepšie pre seba či druhých, ako plniť Božiu vôľu.

Mojím súčasným problémom je, že mám pocit, akoby mi v tomto chýbalo srdce, ale to je na inú debatu.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 máj 2014 :  03:37:27  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Mx,
zaujímavý príspevok. Mohol si o svojom prežívaní viery napísať viac, kvôli nám zvedavcom.
Aký je teda tvoj vzťah s Bohom, keďže naznačuješ že by v ňom malo byť viac nasadené srdce? Lebo aj keď nie je užitočné hľadať nejaké vnútorné zážitky, predsa len ide o vzťah podobný našim pozemským vzťahom, lebo Ježiš je aj v našom vnútri. Snáď nie je medzi vami múr ktorý bráni kontaktu. Ako to vidíš ty?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2014 :  12:32:06  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Skusim dat z mojho pohladu nieco co sam prezivam a snad to vrhne aj ine svetlo na tzv. obdobia suchoty.

Viem pritom, ze Janova temna noc a pod. su skutocne Bohom riadene odnatia roznych poteseni ducha, ktore nam pomahaju, su potrebne a buduju nas viac ako obdobia prekypujuceho zaplavenia Bohom. Tie vsak tiez maju svoju dolezitost, bez nich len tazko mozeme byt zivi vierou...

Teda suchoty.

Casto sa objavuju ked nastane obdobie rutiny. Moja duchovna rutina ma vzdy bezpecne doviedla k ochladnutiu a otupeniu a slabsiemu zazivaniu mojej vydanosti z lasky k Bohu lebo sa uplatnovala cesta akejsi vlastnej bezpecnosti a znamosti toho v com sa hybem. Laska a bdelost vtedy upada a dovernost sa stava skor zvykom nez tuzobnou a hlboko osobnou potrebou. V tomto stave sa mi dari skor duchovne schnut. Ale akonahle to dokazem zbadat a zacnem sa vzpierat takemu chodeniu v tom istom a podla mojich predpokladov a ocakavani - teda volam Boha a tuzim byt v niestote co prinesie den a kam ma zaveje On a ked NAOZAJ prosim aby mi umoznil ist v tom co chce On a nie ja, tak sa zaroven zrodi vo mne hlad zbadat tu prilezitost a neminut ju ked sa objavi. Casto to bolo tak, ze som zbadal az ked som ju takmer minul ale napriek tomu som este dostal milost a dalo sa to zachranit, urobit par krokov spat, prihovorit sa neznamemu a ta cesta do neistoty s Nim sa otvorila.

Mam niekolko svedectiev ako sa tymto sposobom pohol aj moj zivot, vznikli nove vztahy obcas kratke ako blesk ine na viac rokov.

Takze jedna taka iluzia doby temna podla mna padne ak zbadame,
ze nejde o odstupenie Boha od nas ale o nase odstupenie od Neho.

Ina skusenost mi hovori, o rovnakej pricine ale preziva sa inak.
Niekto vam prejavuje taku nespravodlivost, ktora vas dokaze zasiahnut a mate z toho rozhodene srdce. Obycajne sa potrebuje clovek stretnut s dobrym dovernym priatelom a veriacim clovekom aby sa stalo toto:
Vypocuje si vase bolesti a v pokore vam da riadnu ranu poza usi ak vam oznami, ze pocuva len same staznosti na ineho cloveka ale ZIADNU ZIVU VIERU. Ak mate takeho vzacneho cloveka pri sebe moze vas par vetami plnymi lasky k Slovu Boha napravit k navratu do Evanjelia a to vam okamzite sposobi vase pokanie a nasledne radost z pocuteho a prijateho Slova, ktore ma moc spasit nase duse a ktore je pravdou, co nas oslobodi. Takze vam svitne kam ste sa zatulali od Boha v bolesti. Od volania po spravodlivosti idete spat k odpustaniu a milosrdnej laske a milovaniu aj nasich nepriatelov a zehnaniu tym co nam zle robia - nastupi radost, hlboka, skutocna, ziva radost uprostred tych istych okolnosti a vdacnost k Bohu ozivi vas vztah s Nim.

Znie to neuveritelne ale opat len starosti sveta vam ukradli vyhlad na Boha na Jeho Slovo a to sposobilo suchoty v dusi.
Este stale to nebola original temna noc ale iba klam.

Takze moja skusenost je ovela castejsie o potrebe kracat na vode iba vo viere. Zrusit zdanlivo "svatu" rutinu. To mi neustale sposobuje skutocnu zavislost na Nom, vedie moju dusu do neznama s Nim a opat radost, ked mi dojde, ze si ma pouziva Boh a ja sa nemotam dokola ale On ma vedie.

To vzdy vyzaduje pravdivost pred Nim a tak sa mi pokanie z lahostajnosti a vlaznosti stava niecim dolezitym, vlaznost a lahostajnost je potom nenavideny stav a nie je trpeny akoby sa nedal zmenit.

Verim, ze ochota dovolit Bohu aby ma usvedcoval a naozaj hlboko roztriasol moje vnutro tym, ze do neho chce zasiahnut a ja to potrebujem pripustit aj prezit ma vedie k odovzdanosti, cez ktoru sa s Nim dovernejsie spajam. Ved mi siaha na najhlbsie Ja.
Cely sa trasiem, ked si uvedomujem kam az ide Jeho Slovo vo mne.
To odhaluje falosne suchoty a ak raz pride skutocne temno duse uz ma nebude klamat zly falosnymi "nahradami".

Myslim, ze siahnut si na svoju tmu a z hlbky srdca volat Boze bud mojim svetlom napriek tme, v ktorej som, sposobuje premenu v nas. Je to skuska, Boh vtedy akoby ani nebol ak vsak predsa nasa dusa verne za Nim vola, On prave buduje nasu vernost a trpezlivost a vie to aj ocenit lebo po skuske a po jej prekonani sa da dusi viac poznat a ta sa uz pevnejsie privinie k Nemu.

Nech su vsak suchoty cimkolvek sposobene ak sa zbadame a tuzobne volame po Bohu plni to ucel - upiname sa k Bohu a uvedomujeme si viac aky nam je vzacny.

Po tom co som to parkrat zazil, snazim sa nepadat do nich pre moje zavednie od Neho. Pre moju vieru je laska v srdci rozhodujuca, rutina sa s mojou vierou nezlucuje.
Pokladam ju za akusi pascu lebo nam podsuva akoby skutky z rutiny, bez lasky, mohli nahradit alebo budovat vztah - toto sa neda.







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poutník

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2014 :  18:19:50  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Jsem mizerný spisovatel ale pokusím se taky něco málo napsat.
Jsem katolík od malička ale v Boha jsem skoro nevěřil a nejspíš proto jsem dvakrát dostal milost obrácení,nikdy jsem o to Boha neprosil vždy to přišlo náhle a okamžitě to otočilo můj život o 180 stupňů. Zvlášť po druhém obrácení Bůh toto špinavé zvíře vrchovatě zahrnul svými milostmi. Ale již asi za dva měsíce jsem si všiml postupné ztráty zbožnosti a odpoutanosti, později se objevila roztržitost v modlitbě, rouhavé myšlenky, duchovní pýcha. Všiml jsem si že největší ničitel zbožnosti je chtít okoušet světské radosti, běžné starosti a práce kdy není čas myslet na Boha. Za tři a půl roku mně nezůstalo vůbec nic, zmizely akorát rouhavé myšlenky a duchovní pýcha. Moje roztržitá modlitba je jako bych mluvil do větru. Upadl jsem do velkého smutku, nechuť dál žít, nic mně nezajímá ani radosti a slasti světa, netoužím po lidské lásce ale stále mně přitahuje ještě samota kterou nemůžu najít. Začaly se objevovat sklony o kterých jsem si myslel že jsou již nadobro potlačené. Ovládla mně jakási duchovní tupost , nezájem o Boha, každým dnem je to horší, zmizela touha po svatosti, touha po mučednické smrti. Zatím stále věřím, snažím se neurážet Pána ale myslím že jsem již stracen.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2014 :  18:43:09  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Pridávam sa...
Ja som sa o Vieru začal hĺbšie zaujímať bezprostredne po birmovke približne pred 9 mesiacmi- Neprešiel ani rok a moja viera veľmi oslabla- chcem s tým bojovať ale neviem či je to lenivosťou, strachom pred reakciou okolia alebo obe možnosti spolu... rozmýšľam nad askézou ale neviem ako to zosúladiť zo školou a povinnosťami- neviem či odriekanie jedla je pre mňa správne a v konečnom dôsledku je tu pochybnosť či to budem robiť pre Boha alebo len pre seba...

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2014 :  23:43:16  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Poutník,
možno sa ti pasívnym očisťovaním postupne podarí odpútať sa od svojho vnútra smerom k Bohu a blížnemu, len to chce čas. Objektívne problémy síce asi budú, no ide o to aby z teba neurobili duchovného hypochondra a egocentrika neschopného žiť pre iných. Neboj sa a nezutekaj na začiatku cesty, časom sa ti vyjasní pohľad a oslobodíš sa.
Môžeš jesť len jeden krát denne jednoduché jedlo, môžeš nosiť jednoduché oblečenie neprimerané ročnému obdobiu, môžeš bývať sám v skromnej garsónke, nemať auto ani televíziu, živiť sa ťažkou robotou, ale toto všetko nestačí, veď takto, ba ešte ťažšie žijú aj mnohí neveriaci. Myslím že to bude práca pre Ducha Svätého, lebo svätosť je Božím dielom. Nech ti teda žehná Pán.

Butyl,
len si pomysli aké úžasné a jedinečné je kresťanstvo, a ako je pritom niektorými nedocenené. Nájdu vzácnu perlu, ale zahodia ju do potoka.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2014 :  00:15:19  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
Poutník,
potom čo človek z tej počiatočnej "prostopášnosti" vytriezvie a väčšmi zakúša bremeno života, zisťuje že Boh tu nie je pre neho, ale on pre Boha; že Boh nemá slúžiť jemu, ale on Bohu. Vychádza zo svojej temnoty a začína pred sebou lepšie vidieť svojho blížneho...
Počas tejto doby sa život stáva takým trpným čakaním na jeho naplnenie, ako nám prisľúbil Boh.

Pozor na neprimeraný záujem o mystiku, keď sa veriaci príliš sústreďuje na seba, "prodlévá u sebe" - čo by bolo opakom toho čo chce od neho Boh.

Pôvodne zaslal Koki - 25 máj 2014 :  07:56:48


že Boh nemá slúžiť jemu, ale on Bohu.


Milý Koki, tak tato myslienka mi prednedavnom dost pomohla, dodala sil, dakujem..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2014 :  08:29:59  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Gréta, to sú len také moje úvahy, možno trochu nadsadené... A preto s prijímaním názorov iných veriacich opatrne.
No zdá sa že by to mohlo mať oporu aj v Biblii, Lk.17, kde Ježiš hovorí:

7 Kto z vás, čo máte sluhu, ktorý orie alebo pasie, povie mu, keď sa vráti z poľa: "Hneď si poď sadnúť k stolu"? 8 Vari mu nepovie skôr: "Priprav mi večeru, opáš sa a obsluhuj ma, kým sa nenajem a nenapijem; ty budeš jesť a piť až potom"? 9 Je azda povinný ďakovať sluhovi, že urobil, čo sa mu rozkázalo? 10 Tak aj vy, keď urobíte všetko, čo sa vám prikázalo, povedzte: "Sme neužitoční sluhovia; urobili sme, čo sme boli povinní urobiť."

---

Raz mi niekto povedal, že kresťan je ako ten hrnček čo hrnčiar modeluje zo šedej beztvarej hmoty, potom ho do červena vypáli v peci, potom ho ešte natrie farebnou glazúrou a znovu vloží do horúčavy pece... Hrnček pri tom plače, lebo nevie čo sa s ním deje a prečo musí takto trpieť. Ale keď ho nakoniec z pece vyberú, ukáže sa jeho krása a účelnosť.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2014 :  00:02:47  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
Gréta, to sú len také moje úvahy, možno trochu nadsadené... A preto s prijímaním názorov iných veriacich opatrne.
No zdá sa že by to mohlo mať oporu aj v Biblii, Lk.17, kde Ježiš hovorí:

7 Kto z vás, čo máte sluhu, ktorý orie alebo pasie, povie mu, keď sa vráti z poľa: "Hneď si poď sadnúť k stolu"? 8 Vari mu nepovie skôr: "Priprav mi večeru, opáš sa a obsluhuj ma, kým sa nenajem a nenapijem; ty budeš jesť a piť až potom"? 9 Je azda povinný ďakovať sluhovi, že urobil, čo sa mu rozkázalo? 10 Tak aj vy, keď urobíte všetko, čo sa vám prikázalo, povedzte: "Sme neužitoční sluhovia; urobili sme, čo sme boli povinní urobiť."

---

Raz mi niekto povedal, že kresťan je ako ten hrnček čo hrnčiar modeluje zo šedej beztvarej hmoty, potom ho do červena vypáli v peci, potom ho ešte natrie farebnou glazúrou a znovu vloží do horúčavy pece... Hrnček pri tom plače, lebo nevie čo sa s ním deje a prečo musí takto trpieť. Ale keď ho nakoniec z pece vyberú, ukáže sa jeho krása a účelnosť.

Pôvodne zaslal Koki - 07 jún 2014 :  08:29:59



Myslim, ze to nie je len nejaky nazor, ze mame sluzit Bohu, nie Boh nám. Len niekedy clovek zabuda snad svojou chybou a je dobre ked mu blizny pripomenie, ci Duch Svaty cez blizneho.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2014 :  21:42:06  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ale aj to že máme slúžiť Bohu treba správne chápať, aby si z toho niekto nevyvodil že sme boli stvorení ako bábky ktoré majú posluhovať nejakému despotovi.

Inak je hrozné trpieť na opustenosť (ktorú tu spomínajú) alebo keď Boh mlčí, takže sa človek pýta či vôbec verí správne a či sa nestal len obeťou sebaklamu...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2014 :  22:48:32  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
Ale aj to že máme slúžiť Bohu treba správne chápať, aby si z toho niekto nevyvodil že sme boli stvorení ako bábky ktoré majú posluhovať nejakému despotovi.

Inak je hrozné trpieť na opustenosť (ktorú tu spomínajú) alebo keď Boh mlčí, takže sa človek pýta či vôbec verí správne a či sa nestal len obeťou sebaklamu...


Pôvodne zaslal Koki - 11 jún 2014 :  21:42:06



Ked by sa clovek staral o svoju dusu nebol by opusteny. Boh nemlci, preco by mlcal? Napokon aj mlcanie je typ odpovede. Ako to vyzera v praxi si neviem predstavit, ako u koho konkretne Bohmlci. Ak v mojom napriklad pripade mlci, nie je to pravda, pritom mi je jasne ze hovori k nam, stale, na nasej strane je chyba prijmu, tak ja viem vsak preco to tak je, ale chyba Boha to nie je. Ale moja. A ano babky, sluziace Bohu, kiez by som bola!.kiez by sme boli. To ale nehrozi, to my sme prilis zatazeny egom, nasou zlobou, sebou, sebou, nasim dobrom, len ja ja ja co chcem, druhy toho znicim velmi rychlo SVOJOU PRAVDOU a este mu vynadam. Uz tam sa zacina otvorenie sa temnym silam...keby sa tu kazdy staral hlavne o svoju dusu a nie nejaku reholnu sestru. A robit z toho skandal. Budhizmus je nabozenstvo mlcania Boha. Nase nabozenstvo veru nie. Boh k nam hovori kazdy den, hovori osobne, ale aj cez svedomie, druhych, D.Sv., cez rozum, Pismo svate, situacie, Cirkev, stvorene veci, proste to ze mlci je za to ze nase srdcia su plne zla..A my neotvarame dvere Kristovi, ktory klope. Ale to si neuzname, lebo pycha..peklom dycha. A pritom casto clovek ani nevie preco ho to zlo ovlada, ale nepatra po tom. Vsak ano Boh moze mlcat, lebo vsetko uz povedal, ale tak moze dotycny mlcat s nim. Az kym ho neosvieti a on sa zariadi podla toho co mu bolo vnuknute. Mame vsetko potrebne k spase. Fakt je ze nas Boh ako nam ho predstavuje nasa viera pokryta tajomstvami, je Otec. Tak sa treba zamysliet asi logicky, postupne co z toho vyplyva, aby som si dusu zachranil. Alebo sa ho na nieco spytat. A pytat sa, rozmyslat, po padoch vstavat, neustale hladat. Vsak tu snad malokto aj veri na posobenie Ducha svateho potom. Alebo sme casto aj oklamani. Aj to moze byt. Ak trapit sa tak jedine za to ze malo milujeme..alebo co ja sa len ucim. Koki ty si tiez super, ako aj iny tu ste super. Treba viac studovat, rozmyslat, sice som chcela autorovi napisat, som to zmazala prednedavnom, vcera, ja som tiez bola obratena, 2002,3 dost sila to bola hlavne pre druhych...a aj to preslo do inych faz, co je prirodzene, poznanie ostalo, nechcem to rozoberat, myslim ze su to dost intimne temy, lebo u mna je to a podla mna u kazdeho na originalny boj zo sebou, ale aj s ako sa pise ..nebojujeme proti telu..ale proti ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2014 :  19:45:49  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Gréta máš pravdu - keď sa na vec pozeráme hentak ako si načrtla. Ale skús to vysvetliť Poutníkovi či komukoľvek v dobe tápania a trápenia.

2 Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?_*
Slová môjho náreku sú ďaleko od toho, kto by ma zachránil.
3 Bože môj, volám vo dne, a nečuješ;_*
volám v_noci, a nenachádzam pokoja.

4 A predsa ty si svätý,_*
ty tróniš na chválach Izraela.
5 V_teba dúfali naši otcovia;_*
dúfali a vyslobodil si ich.
6 K_tebe volali a boli spasení,_*
v_teba dúfali a zahanbení neboli.

Možno sa týmito slovami žalmu ponosuje kdektorá kresťanská duša, možno aj svätá. Našiel som článok k tejto téme, spomína sa v ňom aj ono ťažko zakúšané Božie mlčanie...
http://www.faralutise.eu/index.php/duchovna-obnova/437-noc-ktora-vola-po-usvite-noveho-dna

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2014 :  22:51:42  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
Gréta máš pravdu - keď sa na vec pozeráme hentak ako si načrtla. Ale skús to vysvetliť Poutníkovi či komukoľvek v dobe tápania a trápenia.

2 Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?_*
Slová môjho náreku sú ďaleko od toho, kto by ma zachránil.
3 Bože môj, volám vo dne, a nečuješ;_*
volám v_noci, a nenachádzam pokoja.

4 A predsa ty si svätý,_*
ty tróniš na chválach Izraela.
5 V_teba dúfali naši otcovia;_*
dúfali a vyslobodil si ich.
6 K_tebe volali a boli spasení,_*
v_teba dúfali a zahanbení neboli.

Možno sa týmito slovami žalmu ponosuje kdektorá kresťanská duša, možno aj svätá. Našiel som článok k tejto téme, spomína sa v ňom aj ono ťažko zakúšané Božie mlčanie...
http://www.faralutise.eu/index.php/duchovna-obnova/437-noc-ktora-vola-po-usvite-noveho-dna

Pôvodne zaslal Koki - 12 jún 2014 :  19:45:49



Aha vsak ano. Moze byt, ze obdobia utrpenia, tazkosti, smutku, bolesti nazveme ze Boh mlci. Avsak potom nezabudnime, ze utrpenie je milost. Tak predsa vravi nieco, napriklad, ze nas uci niecomu, moznost ziskania zasluh, alebo tym tou situaciou sa nieco naznavuje napokon moze byt ze v tom pocitovani tych stavov napokon k nam prehovara Boh uplne zblizka. Potom moze byt aj ze je rozdiel, utrpenie a mlcanie Boha, lebo v utrpeni vravi Boh jasne, ked mlci tak to neciem, mala som take vykriky ale skor len ze som to niekde pocula a potom prijala za svoje vzapeti som si uvedomila ze chyba je na mojej strane. To ako to vystihuju Zalmy nase pocity, prezivanie je uzasne. Su nadherne najsilnejsie, je to velka podpora. Amerika vravel raz, ze modlitba Zalmov ma velku silu ako ruzenec, neviem ci nie vasciu, tu ide asi o postoj srdca, presne si nepamatm, mozno to niekto tu vie, nech povie. Aha tak je rozdiel, ked trpime a volame..kde si Boze? preco mlcis? Cakame znamenie.? a A moze byt, ze vlastne to Boh vola A Ty? kde si Ty? Ale aj toto je individualne. Ach ano Zalmy, velky poklad. Breviar online je super projekt...avsak aj Zalmy su rozne. Tak zeby obdobie opustenosti bolo obdobim trapenia? Prosenia o pomoc? Moze byt teda, ze obdobie "mlcania Boha" je ze trpime a neprichadza pomoc? Ci ako to je myslene potom, ze Boh mlci? Ze co sa preziva, pocituje? Ako sa to mysli, ze ..opustenost? Jedine ze nase srdce po niecom tuzi a nedostava sa nam to, ale to potom treba brat ako..kto neberie svoj kriz a nenasleduje ma.. Inak niekedy myslim na tu temu Biblia zakazat. Hm je to ako..nedovolte malickym prichadzat ku mne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2014 :  01:09:21  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Greti, fandím Ti, len prosím nezabúdaj, že Tvoja zbožnosť ako ženy je iná ako mužská a tiež, každého z nás si Boh vedie špeciálnymi cestami. Spása každého z nás je nám šitá na mieru.

"Utrpenie je milosť" - toto nie je pravda - z utrpenia sa však dá dostať k milosti, alebo sa dá na milosť premeniť, no utrpenie ako také je zlo, je to niečo, čo Boh nechcel a nechce. V niektorých prípadoch ho však dopúšťa, lebo tým dokáže zabrániť väčším škodám (zatratenie).

To by bolo na dlhú debatu. Všetkým tím, čo sa sťažujú na vlažnosť. S vami by som teda nechcel randiť. Je smutné, keď človek očakáva "city" tam, kde je pozvaný postúpiť bližšie, vyššie či hlbšie. V dnešnej dobe je moderné všetko zážitkovať, ale viera a život viery nie je o zážitkoch! Nemá byť. Je to o pravde, spravodlivosti, svätosti a vytrvalosti - emócie musia byť tomu podriadené.

PS: Netvrdím, že je to ľahké a že to ja dokážem, len mi je smutno ako tu hádžete flintu do žita, ako keby dobre už bolo. Nie je pravda, veď Boh vám predsa hovorí "hľa ja tvorím čosi nové". Sklamaní môžeme byť len z diabla, lebo ten sa stále opakuje, ale Boh tvorí neustále nové a nové veci. Naučte sa žasnúť a uvidíte, že zase bude dôvod chváliť Boha, neberte veci ako samozrejmé, nie sú samozrejmé. Problém je, že nám zbohatlo a spohodlnelo srdce, ak sa nezbadáme, bude vykŕmené na deň zakáľačky.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

susanetereza

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2014 :  12:24:08  Zobraziť profil  Pridať susanetereza do zoznamu priateľov
Mx aj ja som bola vzdy veriaca ale po niekolkych rokoch po strednej skole som zazila niekolke dotyky Boha na moju osobu v spolocenstvach krestanov na duchovnych cviceniach, na duchovnych obnovach u reholnych sestier a teraz zijem svoj kazdodenny zivot s Bohom ktory mi denno denne ukazuje ako mam dalej kracat "nebyt sama" TEDA byt sama fyzicky ale mudro a rozvazne konat(poznamka:tu v Mnichove - zahranicie sa to ani inak neda) a nasepkava mi nedaj sa : Nemci (Fašisti) by vyuzili na kazdom kroku vsetko.
Nazivam ich tak preto lebo tento nazov maju vryty do mozgu a branim sa lebo jedna nemka zo mna chcela spravit tiez to iste ale Boh jej plany prekazil - aj ked to malo tvrdy dopad na moje zdravie _ A povedala by som velmi tvrdy az na 6 rokov ale Pan vyhral tento Boj, ani teraz: a to JUst Garantujem ze sa im to uz teraz ani len ovonat dotknut sa oliznut okusit spravt tuto kreaturu zo mna!!! NIKDY NEPODARI!!
BUD ZDRAV LORD A CHVALIM TA A VELEBIM PANNA PREDRAHA PRESVATA MARIA!!! nEMAME TO TU LAHKE - PRIAM TAZKE AZ NEZNESITELNE,DAKEDY ALE VDAKA vam ktory ste nasou nadejou - lebo ste ratolestou na NAŠOM VINIČI- tak VAS PROSIM ZA VSETKYCH SLOVAKOV MODLITE SA ZA NAS!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 16 jún 2014  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2014 :  18:35:04  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ahoj SusaneTereza,
nechápem ako môžeš takto hovoriť o Nemcoch a žiť tam. Myslím že germáni sú obdivuhodní, a keby som si mohol vybrať, žil by som niekde v Škandinávii prípadne v Rakúsku, pričom peniaze sú to posledné čo ma zaujíma. Aj v Nemecku je mnoho Turkov a prisťahovalcov, tak sa nediv keď si domáci bránia svoju krv a kultúru pred neželanými vplyvmi. To je správne. Kto kde príde, nech sa asimiluje a nech si toho váži. Zvlášť my kresťania dostávame výsadu slúžiť iným, tak to robme s nadšením a s vďačnosťou.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2014 :  21:09:09  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Koki, ty o koze a ona o Nemcoch. Keď zažiješ, pochopíš, keď nezažiješ, aj tak dobre.

susanetereza, držím palce, jedna vec je, čo človek prežíva, druhá, aby ostal verný. Myslím, že o to ide - kto vytrvá do konca, bude spasený (len nikto nevie, kedy ten koniec bude).

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poutník

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2014 :  18:02:38  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Nejde mi o to že jsem ztratil citové útěchy i když vzácně nějaká příjde a není tak intenzívní jak v minulosti, kdy byly silné a velmi časté, snažil jsem se je potlačovat ale moc to nešlo. A to je taky jeden z důvodů proč si myslím že mě Bůh opustil, že jsem potlačoval a tedy si nevážil Božích darů. Jestli by to mohlo být jak píše Koki pasívní očišťování (temná noc smyslů) to bych byl nejšťastnější na světě ale jsem přesvědčen že tomu tak není protože jak píše sv. Jan od Kříže, aby se člověk připravil a zasloužil si aby ho Bůh ponořil do temné noci smyslů musí umrtvit své smysly, vášně a mnoho dalšího a to já nesplňuji.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2014 :  19:20:49  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Poutník, ako chceš umŕtviť svoje zmysly a vášne? Pri stredovekej jednoduchosti života na to slúžili cely kláštorov, ibaže kresťania žijú aj v dnešnom vyspelom odkresťančenom svete. Aj starý rehoľník ti dnes povie názor, že sexuálne hnutia vyhasnú desať minút po smrti. Pritom, oku sa dnes ponúkajú nevídané obrazy, uchu nevídané zvuky, jazyk okusuje pokrmy od výmyslu sveta, ... Sme schopní pri našom spôsobe života umŕtviť svoje túžby a zmysly? Asi nie vždy je to v ľudských silách, možno budeme potrebovať zvláštnu Božiu pomoc, aby nás telo a svet celkom nepohltili a aby sme sa viac preduchovnili. Zvláštnym prostriedkom takejto milosti je napríklad Máriina medaila alebo rôzne škapuliare, v spojení s modlitbou a odriekaním.
Tak smelo do toho, kto sa dal na boj, nech teda bojuje.

http://www.youtube.com/watch?v=C2pF5XhNSJk

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2014 :  15:29:51  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Nejde mi o to že jsem ztratil citové útěchy i když vzácně nějaká příjde a není tak intenzívní jak v minulosti, kdy byly silné a velmi časté, snažil jsem se je potlačovat ale moc to nešlo. A to je taky jeden z důvodů proč si myslím že mě Bůh opustil, že jsem potlačoval a tedy si nevážil Božích darů. Jestli by to mohlo být jak píše Koki pasívní očišťování (temná noc smyslů) to bych byl nejšťastnější na světě ale jsem přesvědčen že tomu tak není protože jak píše sv. Jan od Kříže, aby se člověk připravil a zasloužil si aby ho Bůh ponořil do temné noci smyslů musí umrtvit své smysly, vášně a mnoho dalšího a to já nesplňuji.

Pôvodne zaslal poutník - 18 jún 2014 :  18:02:38



Si pozvaný ísť ďalej, aby si sa dostal bližšie. Myslím, že málokto v dnešnej dobe zažije "temnú noc zmyslov" a pochybujem, že ešte niekto iný okrem Jána z Kríža zažil takú noc ako on. Boh je ku každému z nás iný a originálny.

Neviem, či by som to nazval "temná noc smyslů". Nazval by som to skúška vernosti.. V dnešnej dobe máme úplne iné podmienky a preto aj Boh prispôsobil svoju výchovu, aspoň podľa mňa. Príde mi to rozumné a Boh je nekonečne rozumný.

Ak dôveruješ Bohu, snažíš sa plniť Jeho vôľu a hľadať ju, buď šťastný, si Jeho priateľom. Ježiš nepovedal, kto bude zažívať toto alebo hento, ale "kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach" a tiež povedal "kto vytrvá do konca bude spasený". Súhlasím s tým, že aj dnešný človek prechádza očisťovaním, no podľa mňa v dnešnej dobe viac cez utrpenie než cez samotu a sebatrýznenie. Vedieť prijať a obetovať utrpenie svoje, či svojich drahých, to je to, čo robila Matka Božia pod krížom. Vytrvať, aj keď sa nám zdá, že Boh práve zomrel. Vieme ako to bolo s Nietzsche, nie? Bol taký vtip: Nietzsche povedal:"Boh je mŕtvy" a potom, po 100 rokoch ticha prehovoril Boh: "Nietzsche sa mýlil, ja, Boh, som živy, no Nietzsche je mŕtvy".

Keď rezignujeme pri pocitoch, že Boh je mŕtvy alebo nás opustil, tak nezomrie Boh, ale my. Pozor na to. Božie dary sú neodvolateľné. Boh videl Tvoj motív, vie, že si nepohŕdal, ale nechcel si sa na tú útechu naviazať. Čím viac píšeš, tým som viac presvedčený o tom, že samota, ktorú hľadáš by Ti ublížila (ale verejne viac už nenapíšem).

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2014 :  21:10:01  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Poutník,
nemal by si sa tým toľko zapodievať a zožierať sa. Boh sa odmlčal, skryl sa, a ty sa teraz musíš postaviť na vlastné nohy. Svoju pozornosť môžeš viac sústrediť na blížnych ktorým by si mohol nejako poslúžiť. Nežiješ predsa na ľudoprázdnom ostrove. Čo chceš dať Bohu? Ako chceš byť užitočný, ak nie životom pre iných? Alebo ťa to skôr ťahá do kláštora modliť sa?
Pozri sa, ja teraz nemám nič lepšie na práci, tak trávim večer na internete. Mohol by som ísť aj za bezdomovcami podebatovať a prispieť im trochou peňazí, ale momentálne nemám na to. A keď nechcem cítiť životnú prázdnotu, musím niečo dobré robiť. Každý kresťan má svoju cestu a tú treba hľadať.
Dnes ráno, keď som išiel na autobus do roboty, som opäť stretol jednu ženu, čo tadiaľ chodieva so svojim postihnutým synčekom. Ten tam akurát spadol na zem, udrel sa a veľmi plakal. To bolo pre mňa príležitosťou prihovoriť sa im a toho chorého chlapca pohladiť po hlávke. Vyhŕkli mi z toho do očí slzy. Povedal som si že nabudúce sa tej žene znovu prihovorím a ponúknem im svoju pomoc, zdala sa mi byť dosť preťažená. Ak sa zblížime a bude súhlasiť, venujem im voľný čas a môj život nadobudne ten správny rozmer. Od začiatku som túžil pomáhať iným a toto by naozaj stálo za to. Všetko je ale v Božích rukách...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 04 júl 2014 :  19:24:22  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Poutník,
nemal by si sa tým toľko zapodievať a zožierať sa. Boh sa odmlčal, skryl sa, a ty sa teraz musíš postaviť na vlastné nohy. Svoju pozornosť môžeš viac sústrediť na blížnych ktorým by si mohol nejako poslúžiť. Nežiješ predsa na ľudoprázdnom ostrove. Čo chceš dať Bohu? Ako chceš byť užitočný, ak nie životom pre iných? Alebo ťa to skôr ťahá do kláštora modliť sa?
Pozri sa, ja teraz nemám nič lepšie na práci, tak trávim večer na internete. Mohol by som ísť aj za bezdomovcami podebatovať a prispieť im trochou peňazí, ale momentálne nemám na to. A keď nechcem cítiť životnú prázdnotu, musím niečo dobré robiť. Každý kresťan má svoju cestu a tú treba hľadať.
Dnes ráno, keď som išiel na autobus do roboty, som opäť stretol jednu ženu, čo tadiaľ chodieva so svojim postihnutým synčekom. Ten tam akurát spadol na zem, udrel sa a veľmi plakal. To bolo pre mňa príležitosťou prihovoriť sa im a toho chorého chlapca pohladiť po hlávke. Vyhŕkli mi z toho do očí slzy. Povedal som si že nabudúce sa tej žene znovu prihovorím a ponúknem im svoju pomoc, zdala sa mi byť dosť preťažená. Ak sa zblížime a bude súhlasiť, venujem im voľný čas a môj život nadobudne ten správny rozmer. Od začiatku som túžil pomáhať iným a toto by naozaj stálo za to. Všetko je ale v Božích rukách...

Pôvodne zaslal Koki - 20 jún 2014 :  21:10:01

Koki, to je pekny priklad toho ako moze pomoct hocikto zo sveta.

Ked nemozes uverit, ze v Kristovi sme dostali ovela silnejsie prostriedky na ucinnu pomoc ludom potrebujes viac citat Pismo. Je to tam.

Co si urobil je spravne a dobre. Som rad, ze si sa prihovoril, ze si mal naozaj sucit a mas dobre predsavzatie. Si vnimavy a mas citlive srdce a to je predsa velmi dobre.

Take mame mat ale to nie je ani zdaleka cele Bozie Kralostvo v tebe. To je tam ale je mocnejsie ako si dokazes pripustit.
Krestan ma v sebe celu uzdravujucu lasku Pana Jezisa Krista dostupnu teraz a vsade. Je to tym kym SI. Je to tvoja Identita, nie z neba specialne zoslana zvlastna vybava. Nechcem to davat nejak negativne je to vysostne pozitivna sprava a ma rozmer, ktory svetskym nazeranim v ramci skusenosti bezneho krestana u nas asi tazko odhalis. Je to o prijati Slova ponad moj "smely" rozum lebo Boh presahuje moznosti nasho rozumu.

Ked to pride nebudes sa musiet stat inym, uz si tak stvoreny a uverenim sa to len odhali. Uz si Krestan uz si uveril ale este sa ti skryva co to vsetko SI. Tvoja dusa ma potencial dany Bohom a do nas sa On vlial vo svojom Duchu a je v nas. Veris tomu?

Ak je Boh v tebe, potom moze konat cez teba ako BOH?
Ty hovoris a predsa je to co vravis Jeho slovo a Jeho laska a On ti da zazit, ze to je v Jeho sile na Jeho slavu. Uzitok vsak posiela cez nas, nas poslal priniest v nasej viere v Neho nasim bratom a nasim sestram Jeho Vykupenie z kazdeho hriechu aj kazdeho nasledku hriechu teda aj to, ze a v Jeho ranach sme uz boli uzdraveni... Pan Jezis uz nikdy nepojde opat na Kriz. To uz ziskal a my to mame teraz cerpat pre nasich bliznych. Je to hlbsia forma zasahu ako pomoc lekarov - ta je na telesnej urovni a je to pomoc hodna ucty a vdaky ale ty si Krestan a siahas na podstatu na duchovny zaklad a duchovnu nadvladu nad materialnom a to v Kristovi mame este viac ako to dal niest dvanastim aj sedemdesiatim dvom kedze oni este ani neboli naplneni Duchom ako my dnes uz sme.

Vidis ten rozdiel?

Uz mas ducha synovstva a v srdci uz vravis Bohu "Ocko" a tak si SYN.
Nie tvoja svatost ta robi SYNom ale Boh ako Otec a nemozes sa narodit do inej duchovnej rodiny. Uz mas to co zly chcel tak velmi ziskat z pychy: SI ako Boh.
Skutocne SI, toto povedal Pan Jezis farizejom, ked im citoval, ze Bohmi boli nazvani ti, ktorim bolo zoslane Bozie slovo a Pismo nemozno zrusit!

Teda comu verime? Tomu na co sme si zvykli, ked este samozrejme nic nadprirodzene v nas nefungovalo, alebo zaciname verit Bohu co On sam o nas vravi, ze sme v Nom?

Tento nas rozmer je dostupny vierou. Spravne uverit a nebat sa lebo veris v Neho a Jemu, nie v seba. Ty vies chybovat ale spoliehas sa na Neho, On robi dokonale dielo a preto Jeho Slovo funguje.

Viera je kluc a nemusis verit nabozenskemu systemu, katolickej filozofii ani nejakym metodam ale zacat pri podstate veci: jednoducho tomu kym SI v Nom.

Preto mohol Pan povedat Petrovi aby nenazyval necistym to co Boh ocistil, pravoverneho zida poslal evanjelizovat do pohanskeho domu a skor ako mohl cokolvek od nich Peter vyzadovat, ukazal mu, ze pre Boha su tito veriaci ludia uz svati.
Peter si netrufal prekazat ich Krstu.

Kym teda boli pohania a kym sme vsetci pre Boha od zmrtvychvstania Jezisa Krista? Pre Neho sme Jeho deti a sme SVATI BOZI.

Hoci este v omyle trciaci ale podstata sa uz zmenila.
Vnimaj sa ako svaty a snaz sa dat svoj zivot do suladu so Slovom.
Vnimaj sa ako SYN a netvrd, ze si najma hriesnik, lebo si SYN a ked zhresis tak si SYN, ktory ma ospravedlnenie v Kristovi pokanim ale uz nie si oddeleny od Boha lebo neprekrocitelna bariera dedicneho hriechu padla a osobny hriech uz mozes vyznat k uplnemu spojeniu s OTCOM.

Svita co to je za spojenie, ako sme klamani ak si nahovarame viac hriech, nez svatost a viac nase obmedzenia nez hlad objavit Parvdu o sebe a ocistit sa aby sme sa zaskveli na Jeho radost v nasej obnovenej KRALOVSKEJ PRIRODZENOSTI ako Jezis?

Nepliest si to s pychou, Pan Jezis je dokonaly a On je viditelny obraz Boha v tele cloveka ale my SME stvoreni na Jeho obraz a na Jeho podobu teda ako ON vo vsetkom. Je cas ZIT podla toho.

On kade chodil dobre robil... a uzdravoval a nas poslal robit skutky ako On ba aj vacsie. Opat ani nepomyslite na pychu ide o podstatu, o nase KYM SME.

Slava patri Bohu.

Svaty Bozi vzacny a milovany Koki, rad by som ta tymto povzbudil, nadchol a tuzim to vidiet ako sa ti vyjasni a pojdes v tejto svojej identite a vykonas to ty co je Bohu vlastne, ako Jezis, v Jeho mene a na Jeho slavu. Pan Jezis nam povedal uzdravujte chorych nepovedal niekto iny to urobi ale nam dal ucast na Kralovstve a nas poslal niest to kralovtsvo JEHO KRALOVSTVO v nas. Zaniest Ho inym tym, ze im Ho ukazeme ake je v nas Pritomne a Mocne a oni prijmu toto a sami Ho tak budu mat v sebe. Vsetci sme s Nim spojeni a v Nom ako je On v Otcovi... sme mnohi ale sme Jedno.

Amen.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Ucel Cirkvi Téma Next Topic: Hodné prijatie Eucharistie  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06