Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Predmanželský sex ako to zahnať ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: koho voliť? Téma Next Topic: Boh a zlo
Strana: z 3

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  11:13:03  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Presne tak, kazdy 1 z nas je iny a nie je krestan ako krestan, nikto z nas nie je dokonaly, Jezis neprisiel volat spravodlivych, ale hriesnikov, lebo lekara nepotrebuju zdravi, ale chori.

My vsetci sme hriesni a potrebujeme liek - Jezisa Krista.

Ak nevieme povedat, kto sme my, ako mozeme s takou istotou hovorit, kto su ti druhi?

Jedine Boh-Otec vie vsetko. On vie najlepsie o nas povedat, kto je aky.

My ostatni mozeme len mienit ohladom toho.

A este k tomu prisahaniu - pozor na to:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 5
33 A zasa ste počuli, že otcom bolo povedané: "Nebudeš krivo prisahať, ale splníš, čo si Pánovi prisahal."
34 No ja vám hovorím: "Vôbec neprisahajte - ani na nebo, lebo ono je Božím trónom,
35 ani na zem, lebo ona je podnožkou jeho nôh, ani na Jeruzalem, pretože je mestom veľkého Kráľa,
36 ani na svoju hlavu neprisahaj, lebo ani jediný vlas nemôžeš urobiť bielym alebo čiernym.
37 Ale vaša reč nech je "áno - áno," "nie - nie". Čo je navyše, pochádza od Zlého.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  15:42:25  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Tá dosť pasuje na babky a dedkov ktorí len chodia do kostola, spovedajú sa asi každý týždeň ale nežijú zďaleka tak ako by mali či ako sa tvária že žijú . Zasa nie všetci ...
Pôvodne zaslal Esso - 24 marec 2014 :  20:32:09

Drahý Esso,
prosím Ťa, nerieš ani pohlavné orgány a ani dedkov a babky. Pred Bohom budeme zodpovedať každý za seba. Peklo? Peklo bohužiaľ existuje a bohužiaľ nebude prázdne. Jeho predzvesťou môže byť aj zlé manželstvo.

Môj postreh. Ženiť by sa mal zrelý človek, lebo len taký dokáže prijať ako sám seba, tak aj toho druhého takého aký je. Podľa toho, čo píšeš, zváž, či taký si. Ak si muž a žena rozumejú ako ľudia, tak so sexualitou nebudú najmenšie problémy (príroda nepotrebuje pomôcť v tomto). Neviem si predstaviť, že by som si bral niekoho, koho názory nepoznám (zdržanlivosť, svetonázor, výchova detí, prežívanie staroby, sny, túžby, koníčky, ... toho ale je, keď to tak menujem). A tiež by som si nebral niekoho, s kým sa nemôžem o všetkom porozprávať, alebo teda možno skoro o všetkom (neviem narýchlo, o čom nie).

Držím palce. Ak chceš niečo osobnejšie, prikláňam sa k názoru, že alebo cez PM na niekoho, kto sa Ti pozdáva, ale navštíviť odborníka.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  15:58:04  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Mx,
zdravím ťa, † ako sa máš? Dlhšie si sem nepísal, snáď je to len nedostatkom času...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  18:16:33  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Mx,
zdravím ťa, † ako sa máš? Dlhšie si sem nepísal, snáď je to len nedostatkom času...
Pôvodne zaslal Koki - 27 marec 2014 :  15:58:04

Nuž vieš ako to chodí, dlhšie som tu ani nebol nie že nepísal, takže som sa mal dobre a verím, že zase sa budem mať

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  19:09:40  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
ale navštíviť odborníka.

Mam otazku - to ale tam je zamerne alebo to malo byt alebo?

Ak alebo, tak: (a vlastne aj ak ale :)

A to je kto, Mx?

Kto je podla teba odbornik?

Podla mna kazdy spravny knaz, ktory to mysli naozaj vazne a aj dalsi ludia, ktori maju s Bohom skusenosti a aj tak ziju.

Esso, najdi si takeho cloveka, o ktorom vies, ze je nabozny a ma aj skutky, lebo viera bez skutkov je mrtva.

Ak takeho mas, tak je to dobre a len sa s nim rad a rozpravaj sa s takym clovekom.

A ak takeho nemas, tak zajdi za knazom a nie za 1 ale za viacerymi a skumaj nazory veriacich a mas svedomie - to je Bozi Hlas v nas, Ktory nam hovori, co je v poriadku a co uz nie. Mame proste mozog a rozum a aj dalsie veci od Boha a aj modlitbu, prave vdaka modlitbe toho velmi vela dosiahnes v takychto a aj dalsich veciach.

Sväti, ktori tu zili, tak takymi boli hlavne vdaka modlitbe. Cim viac sa modlili a pouzivali tu "teoriu" na uskutocnovanie praxe, tym viac boli cistejsimi a tym viac pomohli Bohu a druhym a tym viac milovali Boha a druhych.

Modlitba a sviatosti a tak dalej.. to nie je vsetko. To su len prostriedky, to je akoby "teoria", ktora ma sluzit praxi - toto vsetko ma sluzit na skutky Boha v nas, lebo vsetko je to od Neho a nic nie je nase, nic nemame od seba, vsetko mame od Boha, ja tomu verim.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  22:00:25  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Niekto ma tu bude súdiť či som zrelý a či nie, podľa toho čo tu píšem, to je fakt sila, áno dotklo sa ma to . Ani neviete presne koľko mi je, to sa nemôžem nadčasovo opýtať ? Neposielajte ma za psychiatrom sakra, ja tu otvorene píšem a vy takto, tak viete čo kašlem, tušil som, že bola chyba takto písať ako som písal . Ste ma celého prečítali zo zopár viet, bomba, gratulujem, súďte si ďalej iných a seba tuná, mňa už veru nie

Fakt díky Mx za super rady, radšej sa ženiť nebudem aby som neskončil v pekle krucinál

F=orum je na to aby som sa pýtal na veci ktoré nie sú mi veľmi jasné, už radšej nepíšem nič, lebo tu je každý rozumný a už v mladom veku spapal celú múdrosť sveta, tak prepáčte nespapal som ju ale ja .

P.S vidím, že niekoho som sa taktiež dotkol ak som spomenul babky či dedkov, to už ani svoj názor nemôžem mať, nasrať

S Pánom Bohom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  22:10:31  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Esso, peklo je len pre nekajúcnikov a ty bys to nemal byť. Myslíš si že väčšina ľudí je zatratená?
Hlavne sa tu neuraz, možno to Mx tak nemyslel.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  22:16:03  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Tak ale ďalší užívateľ ma posiela za psychiatrom len preto, že píšem bez úpravy a tak ako to vidím ja, jasné, nie som dokonalý a môžem sa mýliť, ale hneď ma posielať za psychiatrom / odborníkom, tak to už ma vytočilo . Možno mám detské predstavy, ale čo ak som ešte dieťa hm ? Za kňazom ani nejdem, ten má rovno hodí asi do kazajky ako vidím z reakcií tuná ... väčšina ľudí nie je zatratená, lebo za to väčšina nemôže že bola vychovaná v takej spoločnosti / rodine, niekedy ma štve, že ja som bol vychovanej v takej akej som bol ! Ako vidím, lepšie je predstierať a písať vecí a správať sa na vonok tak, aby som vyzeral ako statný samec . Ano pretvárku má tento svet rád, tak ju bde mať !

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  22:23:55  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Z toho si nič nerob, to sa tu občas stáva že prispievateľov odkazujú na odborníkov. Napríklad ja mám dôvod ísť za odborníkom kvôli depke z nezmyselného života, ale ty tam nepatríš, neboj.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  22:29:19  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
"Ja mám dôvod ísť za odborníkom kvôli depke k nezmyselného života"

Neuveríš, ale to aj mne často chodí hlavou, neviem v akom smere je to u teba, ale fakt niekedy život je bez pointy . Môžeš sa snažiť ako len chceš, no furt sa niečo pokazí a furt musíš platať platať kde sa dalej toho nabalí toľko že už len infarkt či nejaká choroba, veru ten život je niekedy fakt bez chuti ( asi zasa ma pošlete za psychiatrom )

Narodíme sa a musíme žiť podľa pravidiel, niekedy by som bol rád, ak by som žil v džungle a bol sebestačný vo všetkom nie ako tuná ... a hlavne bol odrezaný od tohto skazeného systému .

Celé tie vzťahy, majetky atd je von koncom na prd ( nebojte sa, neobesím sa ......... )

Ja som si našiel rôzne koníčky / záľuby a nemyslím už do budúcna, lebo ma to tak znechutí, že nebudem nič robiť len čakať na smrť :D takto si hlavu zamestnávam a snažím sa nemyslieť na blbosti ktoré nezmením

Človek ktorý vidí poriadne do predu a poriadne sa zamýšľa zisťuje, že ozaj nemá cenu sa s tým naťahovať a všetko čo je na tomto svete je na prd, jedine božia láska je dokonalá, inač nič

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  22:46:29  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Neber si to tak, treba vidieť hlavne to dobré a hodnotné. Máme žiť pre iných, potom život stojí za to.
Ozaj a čo tá tvoja priateľka, ako pokračujete?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  23:38:08  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Povedal som jej to čo bolo správne, ak to nezniesla tak nech ide, ona nechala mňa, nie ja ju a niekto si pomyslí, že dobre že nechala tupca ako som ja :D

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2014 :  08:48:40  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Esso, z tohoto:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 7
6 Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.
12 Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.
13 Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých čo cez ňu vchádzajú.
14 Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!

je jasne, ze väcsina ludi je v Pekle a mensina v Nebi.

Nie je dolezite, co si o tebe myslia druhi. Dolezite je, co si o tebe mysli Boh.

Mas vieru, pouzi ju. Tomu, kto veri, nie je nic nemozne, povedal Jezis.

A co sa tyka toho zivota - podla mna to kazdy tak ma a nie je na svete clovek, ktory by si niecim takym podobnym nepresiel.

Kazdy 1 z nas tu mame svoje krize, ktore na nas zosiela Boh zo svojej spravodlivosti, dava nam niektore z odplaty za nase chovanie a spravanie a niektore na to, aby nas posilnil, aby sme v Neho dufali a verili, ze Jemu nie je nic nemozne a vyrovnanost je velmi dolezita, povedala Panna Maria vo svojich zjaveniach, co som cital, musime byt vyrovnani, musime to proste urobit. Musime sa zmierit s tym vsetkym, co sa tu deje, je to velmi dolezite. Ja uz som sa s tym zmieril.

Ja som tu povodne ani zit nechcel (nechcel som sa tu narodit a nechcel som, aby sa tu vobec niekedy niekto narodil, najlepsie by bolo, ak by nic nebolo a ak by si Boh odobral zivot, bolo by po problemoch ako z nasej strany, tak aj zo strany druhych a aj z tej Bozej), ale som tu nutene. Musim tu byt, tak tu som... co uz.

Naozaj som nechcel existovat. Spolu s ostatnymi. Aby nikto nikdy netrpel a aby nikde nebolo ziadne zlo. Podla mna by bolo najlepsie, ak by si Boh odobral zivot - v Biblii je napisane, ze ak by to urobil, vsetko by zahynulo, tak je to vsetko odkazane na Nom. Uplne.

Ak by sa to stalo, nemuselo by tu byt ziadne zlo a ziadne nespravodlivosti a tak dalej.. Vobec nic by nebolo.

Ked sa tak na to pozriem, tak som rad za kazdu 1 bytost, ktora nikdy nedostane od Boha zivot a nikdy jej nebude umoznene, aby existovala a zaroven som rad za vsetkych, ktori tu pomreli na tejto Zemi este skor, ako sa tu narodili a zaroven sa dostali do Neba, tak len za tych som rad, ze tu uz nie su... konecne, uz bolo nacase.

Podla Boha to je nefer voci nam, ale podla mna je to fer. Dokonca sluzba nam. Nemusime sa aspon pozerat na to, ako sa tym ludom skodi, lebo tu uz nie su... ked by tu zili, väcsina z nich by sa dostali do pekla mozno, lebo v Biblii je napisane, ze siroka cesta vedie do vecneho zatratenia a len velmi uzka do Neba. Takze je dobre, ze uz su v Nebi.

Skoda ze sa to nestalo so mnou. Spolu s ostatnymi...

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  09:37:36  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Niekto ma tu bude súdiť či som zrelý a či nie, podľa toho čo tu píšem, to je fakt sila, áno dotklo sa ma to . Ani neviete presne koľko mi je, to sa nemôžem nadčasovo opýtať ? Neposielajte ma za psychiatrom sakra, ja tu otvorene píšem a vy takto, tak viete čo kašlem, tušil som, že bola chyba takto písať ako som písal . Ste ma celého prečítali zo zopár viet, bomba, gratulujem, súďte si ďalej iných a seba tuná, mňa už veru nie

Fakt díky Mx za super rady, radšej sa ženiť nebudem aby som neskončil v pekle krucinál

F=orum je na to aby som sa pýtal na veci ktoré nie sú mi veľmi jasné, už radšej nepíšem nič, lebo tu je každý rozumný a už v mladom veku spapal celú múdrosť sveta, tak prepáčte nespapal som ju ale ja .

P.S vidím, že niekoho som sa taktiež dotkol ak som spomenul babky či dedkov, to už ani svoj názor nemôžem mať, nasrať

S Pánom Bohom
Pôvodne zaslal Esso - 27 marec 2014 :  23:38:08

Ja neposudzujem Tvoju zrelosť, napísal som Ti, že sa nad tým treba zamyslieť, či je človek zrelý, keď rieši takéto veci a akoby prehliada iné (nekompatibilita pohlavných orgánov vz. "nech ide"). Na druhej strane, neistota v niektorých veciach môže byť znakom zrelosti.

Nie je mi jasné, prečo odporúčanie ísť za odborníkom, niekto pochopí ako urážku. Vôbec to tak nebolo myslené, my tu na to pravdepodobne nie sme odborníci a predsa len platí, že najlepšie je problém vidieť a to sa na internete dobre nedá. Takže, ospravedlňujem sa, ale ja odborníkom nemyslím psychiatra, aj keď aj on je určite v svojom odborník. Sú aj iní - internista, urológ, chirurg, sexuológ, gynekológ, psychológ, ... Ja som konkrétne myslel sexuológa.

A ak už teda mám byť osobný, tak mne príde divné niečo úplne iné. A síce tá ľahkosť s akou vyjadríš to svoje "tak nech ide". Ak niekoho milujem, tak neviem, no, povedať pravdu je síce dôležité, ale povedať ju taktne tiež. Ak mám niekoho rád, tak mi na ňom záleží a "tak nech ide" asi nie je úplne najsamlepším vyjadrením pozitívneho vzťahu.

A pokiaľ ide ešte o to ženenie. Nie je to ľahké v manželstve a nie je to ľahké ani bez neho. Samotní apoštoli povedali Ježišovi, že keď je to tak, potom je lepšie sa neženiť a On ich za ten postoj nepochválil, povedal im niečo iné, než čakali - nie každému je to dané.

Ja som k peklu prirovnal zlé manželstvo a tým som chcel na Teba apelovať, aby si si ten krok dobre zvážil. Podľa Božích zámerov je manželstvo nerozlučiteľné a teda na celý život, bola by škoda prežiť ho z niekým "nepravým" len preto, lebo som nebol dostatočne rozvážny. Nič Ti neutečie, ak sa budeš spoliehať na Božiu pomoc.


A - pýtaj sa, pýtaj, len sa hneď neurážaj, keď Ti niekto napíše niečo, čo sa Ti nepáči. Napríklad aj to je znakom zrelosti, spýtať sa ako to bolo myslené, namiesto ješitného urazenia sa. Sme ľudia a každý komunikuje trochu inak.

Nie som už až taký mladý. A mimochodom, múdrosť patrí do hlavy a nie do žalúdka.

Dedkovia a babky majú svoje resty, prečo riešiť ich? Vieš čo je to ohováranie a osočovanie? Tak ich nerobme. Každý si nesieme svoj balíček nedokonalostí, svoj kríž.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  09:40:43  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Povedal som jej to čo bolo správne, ak to nezniesla tak nech ide, ona nechala mňa, nie ja ju a niekto si pomyslí, že dobre že nechala tupca ako som ja :D

Pôvodne zaslal Esso - 27 marec 2014 :  23:38:08

Ak si to povedal taktne, tak je jedno, kto koho nechal, to sú detské hry, podstatné je, že si vyjadril svoj postoj a Boh Tvoju vernosť Jeho príkazom odmení. A ak si naozaj pomyslí, že si pre zdržanlivosť tupec a rozíde sa s Tebou, tak buď len rád, veľmi pravdepodobne by nebola dobrou manželkou.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  11:29:31  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
je jasne, ze väcsina ludi je v Pekle a mensina v Nebi.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 marec 2014 :  08:48:40
To by som netvrdil, teológovia práveže učia že väčšina je spasených, nezabudni na očistec...

Už som to tu raz dával, pozri sa na toto, Sinceretly:
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16891

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  14:18:50  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Preco je potom v Biblii napisane:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 7
6 Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.
12 Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.
13 Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých čo cez ňu vchádzajú.
14 Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!

?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  14:30:50  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
je jasne, ze väcsina ludi je v Pekle a mensina v Nebi.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 marec 2014 :  08:48:40
To by som netvrdil, teológovia práveže učia že väčšina je spasených, nezabudni na očistec...

Už som to tu raz dával, pozri sa na toto, Sinceretly:
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16891

Pôvodne zaslal Koki - 31 marec 2014 :  11:29:31

Ešte je otázka ktorí teológovia. Podľa súčasných niektorých je totiž peklo prázdne a potom vyznievajú aj slová samotnej Panny Márie vo Fatime ako smiešne. Alebo to bude naopak a Panna Mária má pravdu a slová teológov sú smiešne. Boh je spravodlivý sudca, ktorý dobrých odmeňuje a zlách tresce.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  14:40:41  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Biblia hovori, ze vacsina je zatratenych a mensina spasenych.

Ja tomu verim.

Staci sa pozriet okolo seba na cely tento svet, staci sa pozriet do 1 skolskej triedy a uz z toho je jasne, ze veriacich je velmi malo.

Viera na to, aby mohol byt clovek spaseny, nestaci. Skutky su dolezite a musia byt konane vo viere, lebo viera dava tym skutkom plnost.

Jezis Kristus povedal, ze ak sa nenarodime z vody a z Ducha Svateho, nevojdeme do Bozieho Kralovstva, ak nebudeme ako deti, ak nebudeme taki, ako nas to ucil Jezis, ked tu zil na Zemi a zapisalo sa to do Biblie, tak nevojdeme do Neba, nebudeme spaseni.

A vsetci ti, ktori tam su, tak tam su preto, lebo laska. Lebo pochopili, co to znamena laska.

Ze to je darovanie a nie vymenny obchod. Ze dar - je dar a nie biznis... a tak dalej.

Proste pochopili, co to znamena laska a mozeme to pochopit aj my, ak budeme chciet. Tu je navod na to:
citácia:
Prvý list Korinťanom

Hymnus na lásku

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo.

Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.

Láska nikdy nezanikne. Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. Lebo poznávame len sčasti a len sčasti prorokujeme. Ale keď príde to, čo je dokonalé, prestane, čo je len čiastočné.

Keď som bol dieťa, hovoril som ako dieťa, poznával som ako dieťa, rozmýšľal som ako dieťa. Keď som sa stal mužom, zanechal som detské spôsoby. Teraz vidíme len nejasne, akoby v zrkadle, no potom z tváre do tváre. Teraz poznávam iba čiastočne, ale potom budem poznať tak, ako som aj ja poznaný.

A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri, no najväčšia z nich je láska.

Mnoho je povolanych, ale malo vyvolenych. Dalsi citat zo Svateho Pisma. Potvrdzuje tie slova, ze to, co to vlastne ta laska je, pochopi len ten, kto to chce pochopit, lebo Boh respektuje nasu slobodnu volu, ktoru nam dal z lasky k nam, lebo ak ma byt laska laskou, musi byt uprimna a dobrovolna, inak to uz nebude laska.

Takze vyber je len na nas a kazdy, kto si co zvoli, to bude aj mat: Nenavist-Peklo alebo Laska-Nebo.

Kto ma, tomu sa este prida, a kto nema, tomu sa vezme aj to, co ma.

Aj to je dalsi citat z Biblie.

Cela Biblia je plna toho - ze naozaj, spasenych je zalostne malo a zatratenych velmi vela.

Je to ako ked by sme porovnali kvapku s celym oceanom.

Kvapka su spaseni a ocean su zatrateni.

Este ani to nestaci na popisanie celej skutocnosti, ako to naozaj je.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  15:30:13  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
je jasne, ze väcsina ludi je v Pekle a mensina v Nebi.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 marec 2014 :  08:48:40
To by som netvrdil, teológovia práveže učia že väčšina je spasených, nezabudni na očistec...

Už som to tu raz dával, pozri sa na toto, Sinceretly:
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16891

Pôvodne zaslal Koki - 31 marec 2014 :  11:29:31

Ešte je otázka ktorí teológovia. Podľa súčasných niektorých je totiž peklo prázdne a potom vyznievajú aj slová samotnej Panny Márie vo Fatime ako smiešne. Alebo to bude naopak a Panna Mária má pravdu a slová teológov sú smiešne. Boh je spravodlivý sudca, ktorý dobrých odmeňuje a zlách tresce.
Pôvodne zaslal Mx - 31 marec 2014 :  14:30:50

Tá moja veľká nádej vyplýva z toho Ratzingerovho článku a z názorov iných vzdelancov, napovedá to aj kniha Zjavenie, ktorá opisuje spasených ako nespočítateľný zástup. Veď viete že Cirkev sa neprestajne modlí a obetuje za spásu duší, a Pán to iste berie do úvahy. Ba čo viac, on sám to tak chce.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  15:55:33  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Mx,
zdravím ťa, † ako sa máš? Dlhšie si sem nepísal, snáď je to len nedostatkom času...
Pôvodne zaslal Koki - 27 marec 2014 :  15:58:04

Nuž vieš ako to chodí, dlhšie som tu ani nebol nie že nepísal, takže som sa mal dobre a verím, že zase sa budem mať

Pôvodne zaslal Mx - 27 marec 2014 :  18:16:33

Pokým ťa z fóra nebolí hlava a máš naň čas, ...
Nech ti žehná Pán!

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  20:22:08  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Esso, prepáč že som sa neozval skôr. Predovšetkým ti chcem povedať že som rád že si prišiel a otvorene prezentoval svoje názory a postoje. Obdivujem ťa a držím palce (a modlím sa) Si jeden z mála ktorí si cenia vlastnú čistotu a vzťah s Bohom nadovšetko. Neboj sa sú aj dievčatá (a ženy) čo majú rovnaké postoje a určite sa nájdete - ak je taká vôla Pánova. Modli sa za svoju budúcu manželku. Boh je dobrý a miluje osobne každého z nás. Manželia vo svojej manželskej láske tvoria obraz Trojice. Aj preto je výborné ak manželia žijú v čistote a panenstve - manželské sexuálne spolužitie vo sviatostnom manželstve je posvätné. Je vstupom manželov do tajomstva Trojice a oni naplno spĺňajú "na svoj obraz ich stvoril". Preto je manželský život život v čistote a istým spôsobom aj v panenstve. Manželstvo je druh rehole so slubmi 1. poslušnosti (láska a vzájomná služba) 2. chudoby ( manželia sa zriekajú osobného mjetku a všetko majú spoločné) 3. čistoty (zriekajú sa každé predmanželského a mimomanželského sexu)
Ak by si sa chcel podrobnejšie porozprávať prosím cez PM.

Je mi luto že debata sa zvrhla na moralizovanie a nakoniec celkom od veci. Tiež ma to vytáča. Žial je to tu bežné. A najdôležitejší a najagresívnejší sú tí čo vlastne ani nie sú katolíci (neuznávajú učenie Cirkvi - Koncil a posledných pápežov) Nemusíš ich brať príliš vážne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  20:49:29  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
mak aspon tu neklam, kto neuznava papezov?

Skus sa naucit ze niekto neuznava ze nejake osoby su papzi, nie ze niekto neuznava papezov.

A skus sa naucit aky je medzi tym podstatny rozdiel.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  22:45:26  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
No čo, je tam toho že nejaký Janko Polienko z Horného Dolného neverí pápežom, alebo už čomu. Podstatné je, že tomu veria tí čo sú k tomu povolaní.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2014 :  19:04:08  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
mak aspon tu neklam, kto neuznava papezov?

Skus sa naucit ze niekto neuznava ze nejake osoby su papzi, nie ze niekto neuznava papezov.

A skus sa naucit aky je medzi tym podstatny rozdiel.

Pôvodne zaslal mino - 31 marec 2014 :  20:49:29




Pre všetkých katolíkov je pápežom František, pred nim to bol Benedikt XVI, Ján Pavol II, Ján Pavol I, Pavol VI, Ján XXII.
Pre všetkých katolíkov je zaväzné učenie Katolíckej cirkvi - aj Druhého Vatikánskeho koncilu.
Sú na tomto fóre ludia ktorí to neuznávajú a majú tú drzosť nazývať sa katolíkmi.

To čo ty nazývaš rozdielom je len planá výhovorka pre tých čo sa slovnou ekvilibristikou snažia ospravedlniť svoje odpadnutie od Katolíckej cirkvi. Už som tu v inej debate jasne poukázal na to že nie je možné uznť úrad a neuznať osobu. Okrem toho ty určit nie si kompetentný aby si posudzoval Ducha sv. ktorý si vybral pápeža a v konkláve zverejnil svoju vôlu.

A mimochodom si úplne off topic to sa musíš robiť zaujímavý za každu cenu?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: koho voliť? Téma Next Topic: Boh a zlo  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06