Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Predmanželský sex ako to zahnať ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: koho voliť? Téma Next Topic: Boh a zlo
Strana: z 3

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2014 :  18:34:43  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Zdravím, tak ako to napísať aby to nevyznelo hlúpo, stručne asi najlepšie: Dajme tomu, že mám priateľku / snúbenkyňu / ... ako oddialiť sex až do svadby tak, aby to rešpektovala, neviem ako to jej povedať ... Ďakujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora 

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2014 :  19:55:47  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
zda sa, ze s tebou nezdiela rovnaky nazor na vec, pretoze inak by si jej nieco take ani len nemusel hovorit; z toho vyplyva, ze budes vypadat hlupo v kazdom pripade pretoze si jej tajil nieco take dolezite (z toho tiez vyplyva, ze bud nie ste spolu velmi dlho, laebo si navzajom nedoverujete v sukromnych zalezitostiach); samozrejme tvoje rozhodnutie musi respektovat, ale na oplatku musis ocakavat pripadnu negativnu odozvu

takyto vztah statisticky nema velku sancu na uspech, svetonazorove rozdiely su zavaznejsie nez nejaka naklonnost

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2014 :  20:21:12  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
V Biblii je napisane, ze podla toho, kto aky je, takeho dostane od Boha partnera.

Ak je niekto spravodlivy, dostane spravodliveho.

Ak je niekto velmi hriesny a zije v tom vsetkom tak dostane jemu podobneho partnera, lebo vrana k vrane sada, co sa tyka duchovneho sposobu zivota.

Takze ak budete trpezlivy a budete mat vieru, budete mat taku, ktora bude na Vasej urovni.

Modlitbe sa k Bohu, aby Vam zoslal taku zenu, aku chce On a nie taku, aku chcete Vy, lebo On nas stvoril a vie najlepsie, co je pre nas vsetkych dobre.

Zvolte si taku zenu, ktorej nebude problem zachovavat toto a respektovat to:

Hlavou zeny je muz, hlavou muza Kristus s Ducho Svätym a Ich hlavou Boh-Otec.

Ak toto nebude Vasa partnerka chciet akceptovat, najdite si inu, lebo Boha treba posluchat viac ako ludi.

Povedzte jej, ze Boh vyzaduje urcite pravidla, ktore treba respektovat.

Ukazte jej Vas osobny priklad, co robite. A z toho si potom zvoli, ci bude s Vami alebo nie. Nebojte sa rozchodu. Skor by sa mala bat ona Boha, lebo Boh toto vsetko vidi, co robi ta dotycna, ako sa ku Vam sprava.

A rovnako tak vidi aj Vas, takze Boh sa pozera a je zvedavy na to, co urobite.

Nam na pripave na Sviatost Birmovania hovorili, ze krestan ma byt kvas a nie trkvas. Takze tak.

Spravodlivost musi byt. Milosrdenstvo tiez, vsetko tak, ako to chce Boh.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2014 :  20:26:10  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Nie je tu ikonka potlesku, ani palca, ináč by som ich sem pre Guesta nakládol aspoň tri. Pekne mu to napísal.
Neviem čo by som pridal, no myslím že kresťan má byť v podobných situáciách sebavedomejší. Háji predsa správne veci.
Nech vás žehná Pán

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2014 :  21:46:21  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
"Nam na pripave na Sviatost Birmovania hovorili, ze krestan ma byt kvas a nie trkvas. Takze tak."

Vtipná aj pravdivá veta :-)

Tak som sa rozhodol: Ja jej to poviem na rovinu, že nehodlám predčasne mať pohlavný styk ak ma nebude ma rešpektovať tak bohužiaľ rozídem sa, predsa aj oná má nejaké svoje pravidlá ktoré rešpektujem a ak ona nechce moje jedno najviac dôležité a rozíde tak nebola to tá pravá . Dúfam, že dobré robím, bo ak je to posledná čo ma chcela ma porazí :D

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2014 :  22:15:48  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ak ti ona stojí za manželstvo a záleží ti na nej, tak si ju snaž dovtedy udržať inými prejavmi lásky, než sexom. Hádam to len tak nevzdáš. Aj keď na druhej strane nevieme ako to bude v manželstve, je to tak trochu lotéria. Treba sa teda aj modliť...
Skús v nej nenápadne vzbudiť záujem o vieru, ukáž jej krásu kresťanstva.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  09:19:35  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Esso, vies preco tie Bozie pravidla?

Lebo Boh chce, aby muz vnimal zenu ako zenu a nie ako sexualny objekt.

A rovnako tak chce, aby zena brala muza ako muza a nie ako nejaku handru, s ktorou si moze robit, co sa jej len zachce, lebo je zena a ma na vsetko pravo, pritom na vsetko pravo nema ako zena, tak ani muz, jedine Boh ma na vsetko pravo.

Zaver:

Boh vyzaduje od nas, aby sme sa riadili Jeho pravidlami, lebo On vie najlepsie, co je pre nas dobre a nie my.

Chce, aby v rodine platilo toto:
citácia:
Prvý list Korinťanom - kapitola 11
1 Napodobňujte ma, ako aj ja napodobňujem Krista.
2 Chválim vás, že vo všetkom na mňa pamätáte a zachovávate moje učenie, ako som vám ho odovzdal.
3 Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista Boh Otec.


A aby to tak mohlo byt, muz nesmie povazovat zenu za sexualny objekt a zasa zena nesmie samu seba povazovat za hlavu, ktora je nad svojim muzom.

Boh vyzaduje respektovanie tychto pravidiel.

Takze tak. Povedzte jej Vase stanovisko na to, co nam hovori Boh prostrednictvom Biblie.

Navyse, napisali Ste, ze ona ma tiez svoje pravidla. Lenze Boha treba posluchat viac ako ludi a naozaj, ak sa budete riadit Bohom, dostanete taku zenu, akym Vy sam budete, lebo v Biblii je napisane, ze naozaj spravodlivy dostava od Boha spravodlivu zenu, zatialco velmi hriesny clovek ktory v tych hriechoch zije dostava jemu podobnu zenu.

Takze naozaj vyber je len na nas a kazdy, kto si co zvoli, to bude aj mat, Boh respektuje nasu slobodnu volu a kto si ako zvoli, tak to bude mat, aby to bolo spravodlive, Boh odplati kazdemu podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele.

A velmi Vam odporucam precitat si toto:
citácia:

mne to pomohlo. Urcite to pomoze aj Vam, navyse, ak uz mate priatelku, tak o co viac to potrebujete. Pomoze Vam to hlbsie pochopit, preco Boh je na taketo veci velmi prisny a preco to tak prisne vyzaduje, aby sa toto vsetko respektovalo. Precitajte si celu tu stranku a aj dalsie odkazy, ktore tam na nej su, mne to velmi pomohlo a naozaj neviem, co by som robil bez tych stranok, bol by som uplne strateny..

Tam nizsie mas odkaz - klikni na tento text:

Lidé této doby vstupují do manželství ze sedmera důvodů - Svatá Brigita Švédska

Klikni tu a chvilku pockaj, nez sa to samo zroluje dole na tu temu.
citácia:


a este aj to nizsie si precitaj pod nadpisom:
Hledají vroucnost, která pomine a tělo, které bude pozřeno červy

a aj na dalsie odkazy, ako som uz spominal. Naozaj ti to pomoze. A ani nevies ako velmi.

Ked chces, ukaz to aj tvojej priatelke.

A este nieco na temu:
Sex pred manželstvom, bozky, objatia, dotyky
citácia:

Pozri si to od zaicatku az do konca od hora az uplne dole.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  10:07:41  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Esso, len jej nedavaj toto citat od sinceretlyho, lebo ti zdrhne este skor ako sa uprimne porozpravate


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  12:28:13  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Esso, mas slobodnu volu od Boha a ako si zvolis, tak to budes mat, Boh ta plne respektuje.

To, ci sa clovek dostane do neba alebo do pekla, si urcuje on sam..

Vyber je len na nas a kazdy kto si co zvoli, to bude aj mat, lebo Boh nenavidi nepravost=hriech.

Dostal si upozornenie.

Teraz je len na tebe, co s tym vsetkym urobis.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  13:28:48  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Dostal si upozornenie.
Pôvodne zaslal sinceretly - 23 marec 2014 :  12:28:13
to co trepes, ake upozornenie ty magor?!
clovek sa opyta prakticku vec a ty zacnes kydat na neho tie svoje lajna, uz sa spamataj!

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  16:31:18  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ten clovek dostal upozornenie od Boha, lebo to, co som napisal, mam z Biblie a Biblia je napisana z vnuknutia Boha-Otca, Jezisa Krista i Ducha Sväteho, nic nemam od seba, vsetko mam od Boha a vsetky tie stranky, ktore som tu dal, tak aj tie su od Boha a takto prostrednictvom toho vsetkeho ten clovek dostal upozornenie, ze kazdy, kto si co zvoli, to bude aj mat, ze mame slobodnu volu od Boha, ktoru On plne respektuje a naozaj kto si ako zvoli, take to bude mat, je to velmi jednoduche.

Opytal sa prakticku vec a ja som mu prakticky odpovedal.

Jeho otazka bola duchovneho charakteru a tak som mu poslal aj takeho charakteru odpoved.

Neviem ako vy ostatni, ale ja som si vsimol, ze jediny, kto tu robi to, za co ma oznacil guest, je on sam. Takze z toho, co som napisal, na tom nenachadzam nic, za co by som sa mal spamätat, ale ked sa pozriem na guestov prispevok, tak mi to tak vychadza, ze jediny, kto by sa tu mal spamätat, je on sam, vsak, guest. Ze je to pravda.
Ved to sam vidis, co si napisal.

Ak tomu neveris, precitaj si celu tuto temu pekne od zaciatku az do konca a dozvies sa, ze naozaj, jediny, kto tu robi to, co ty popisujes na druhych, si ty, guest, jedine ty. Dokaz je v tom, co vsetko sa napisalo v tejto teme.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  22:01:06  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Veta
"To, ci sa clovek dostane do neba alebo do pekla, si urcuje on sam.."

Nie je peklo ani nebo, ako povedal Pán Kuffa je láska a neláska . Čiže nepôjdeš do pekla ak nemiluješ boha ale do nelásky ... celkovo píšeš ako nejaký mních, len strašíš, dávaš upozornenia ... to Boh chce aby sme ho milovali pod hrozbami ? Nemyslím, v tomto sa trošku mýliš, ako jasné ak človeku nepohrozíš tak má na saláme ale nie takto a neustále... a len strašíš a samé citáty až mi to príde trocha choré, môžem sa mýliť ale .

Skús takto hovoriť či písať ateistovi tak sa stavím, že nikdy by sa neobrátil, Ježiš predsa nestrašil ľudí ....

Ja viem, celé tie pravidlá sú strašne prísne . Niekedy nebola sobáš ani nič také, tak nech potom mi niekto povie či sú azda zatratený, to nechcel podľa mňa Boh ale katolíci či znudené babky si to vymysleli .

Chápem skoro všetky tie zákazy, aj mám pocit, že hoci niektorým veľmi nechápem tak istotne majú svoje opodstatnenie, trošku si možno hľadám výhovorky, ale zasa žiť ako pravý kresťan to je pekne ťažké až niektoré veci sa mi zdajú byť veľmi také za vlasy pritiahnuté . To že v manželstve nesexovať hoci kedy +nie nejako nezvyčajne to chápem, potom by sa to mohlo pekne zvrtnúť až ku niečomu fakt hnusnému, ale ako viem, že jej vystačím k jej uspokojeniu, čo ak mám malý penis pre jej vagínu ? Chápete to je dosť také pre mňa furt stresujúce a neviem si predstaviť situáciu, že sa zoberieme, pôjdeme na to a naskytne sa problém s niečím ... ak by ona mala nejakú chybu mne by nevadilo, ale neviem ako by to zniesla ona . Či si azda máme ukázať pohl. orgány ? Prepáčte za tieto vety ...

( dúfam, že nevyzerám ako nejaký chybný človek, ak áno tak bohužiaľ takto to vidím ja )

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  09:14:55  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
riesis nepodstatne veci (s tym penisom), nebud paranoidny, toto by ta muselo stresovat pri kazdej zene... o velkosti v cm to neni predsa aj s malym sa daju robit zazraky a budem este vulgarnejsi (prepacte mi) , ako sa hovorí, "pokial mam jazyk a prsty, panboh ma neopustí., ale to ozaj pisem len preto, aby si si uvedomil, ze medzi dvoma ludmi ide predsa vo vztahu o nieco celkom ine... (lasku, vzajomne porozumenie... )

len este doplnim pre teba mlady muz, ze ci obstojis pri sexe, nezalezi od kvantity penisu, ale od kvality a techniky pri milovani ... (som viac ako 35 rokov s jednou zenou) ...

alebo mas dovod, ze riesis a bojis sa, ze ci prave pri nej nezlyhas ? nie, necakam, ze to tu budes rozvadzat, tvoja sukromna vec, ale ak ta nebodaj uhana, uprimne sa porozpravajte, ak ta nemieni tolerovat v tvojom presvedceni, chod od nej ...

a este jedna rada, neries svoje sexualne frustracie na fore, toboz na katolickom, ak s tym mas ozaj nebodaj zavazny problem (psychicky), obrat sa na odbornikov a v ziadnom pripade sa nedaj obalamutit sinceretlym






„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  10:09:17  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Esso, pan Kuffa myslel toto:

Tam, kde nie je laska medzi druhymi pritomna, tak tam ani Boh nie je pritomny, aj ked On je vsade.

A zasa je napisane, ze tam, kde su dvaja alebo viaceri zhromazdeni v Mene Boha-Otca, Jezisa Krista i Ducha Sväteho, tak tam je Boh pritomny, lebo On je Laska.

A tam, kde nie je laska pritomna, tak tam nie je Boh pritomny, tam je pritomny len ako divak, zatial co v laske je skutocne pritomny.

Jezis povedal, ze kde je pycha, tam Ho niet.

Jezis je vsade tam, kde je pokora. On je tichy a pokorny srdcom.

Pocul som taky pribeh, ako 1 mnich alebo kto chcel vediet, co je to peklo a co je to nebo, aby mu to Boh ukazal. Takze mal sen a v tom sne boli 2 rovnake miestnosti, 1 kotol, velmi vela stoliciek okolo kotla a tolko isto velmi, velmi dlhych lyzic drevenych ci jakych, to je nepodstatne, hlavne je, ze to boli velmi dlhe lyzice.

A ked bol v spolocenstve nelasky, cize nenavisti, cize v pekle - peklo, to su ti druhi - tak tam boli ludia zhromazdeni okolo toho kotla a kazdy si chcel z neho nabrat iba sam pre seba a nikomu nechcel dat, a vzhladom k tomu, ze tie lyzice boli az prilis dlhe, nikto si nikdy za celu vecnost nenabral ani 1 lyzicu z tej polievky ci co to tam bolo.

Potom sa ocitol v tej druhej miestnosti, ktora bola taka ista, ako ta prva, len ludia boli ini - tam vladla laska - bolo tam spolocenstvo lasky a nebo - to su ti druhi - tam kazdy kazdemu z nesmiernej lasky k nemu a k Bohu sa navzajom kazdy o kazdeho staral a nikomu ani len na mysel neprislo si vziat nieco pre seba, vsetko kazdy konal vylucne len pre tych druhych a tak si kazdy kazdemu navzajom podavali lyzice tej polievky ci co to tam bolo.

=> zaver, ze nebo a peklo skutocne existuje, lebo spolocenstvo lasky je nebo a spolocenstvo nenavisti je peklo a uz pri tom samotnom slove spolocenstvo =>, ze urcite to vsetko neprebieha v tej istej miestnosti, ale v 2 roznych megamiestnostiach, lebo su rozne druhy trestov v pekle a rozne druhy blazenosti v Nebi.

Jezis povedal, ze nam ludom dodrzovat Bozie pravidla je nemozne, ale ze Bohu nie je nic nemozne.

citácia:
( dúfam, že nevyzerám ako nejaký chybný človek, ak áno tak bohužiaľ takto to vidím ja )

to, co si napisal, je tvoj nazor na vec. Ak budes hladat vnutornu krasu a nie tu vonkajsiu, tak ak to bude take aj u tvojej polovicky, tak potom vam obom bude jedno, kto je aky po telesnej stranke, lebo casom ten vonkajsok odide, ta vonkajsia krasa a ostane vam len to, co je vo vnutri.

Takze naozaj ak vam obom bude zalezat vylucne na vnutornej krase a na vnutornych veciach a zalezitostiach, tak to, ake starosti si robis ohladom telesnych veci, tak o to väcsie starosti by si mal mat ohladom tych vnutornych, co sa tykaju ducha a duse, lebo prave toto vam obom zostane naveky a to telesne, chvilkove, pominie, takze ak si sa doteraz moc o to vnutro nezaujimal, tak prave tak by si sa mal spravat k tomu vonkajsku - brat ho tak, akokeby ani nebol, lebo hlavne je to, co povie Boh a to, co je vo vasom vnutri a nie vas vonkajsok, ktory pominie este rychlejsie ako blesk a para v porovnani s vecnym zivotom.
citácia:
Sen o jarabici a prepelici:

Don Boscovi sa prisnil sen: prišli za ním dvaja bývalí chovanci oratória, ktorých nepoznal a priniesli jarabicu a prepelicu. Jeden z nich mu ukazoval mladú jarabicu a hovoril: „Don Bosco, vy predsa viete po latinsky, mali by ste vedieť, čo znamená latinský názov tohto vtáka – perdix.” Pretože Don Bosco nechápal, hneď mu to začal vysvetľovať. “Musíte ísť po jednotlivých písmenách.”

P – perseverancia (vytrvalosť)

E – eternitas (večnosť ťa čaká) / čaká ťa večný život.

R – referent unusquisqe secundum opera sua (každý dostane odplatu podľa svojich skutkov či dobrých alebo zlých.)

D – depto nomine (po odňatí mena) - nebude sa pozerať na meno. Pominie sa všetka ľudská sláva, veda a bohatstvo. => pri sude bude jedno, ci to je nejaka vazena osoba alebo nie, kazdy bude sudeny pravdivo a spravodlivo Bohom, On je nestranny vo svojich sudoch.

I – ibit (pôjde)

X – viete čo znamená X v matematike? Neznámu. Večnosť je každému neznáma, ale vytrvalosť v dobrom zmení toto X v istotu, že to bude dobré.

zdroj: http://svatydonbosco.ic.cz/

a k tomu, co napisal saxsax:
citácia:
a este jedna rada, neries svoje sexualne frustracie na fore, toboz na katolickom, ak s tym mas ozaj nebodaj zavazny problem (psychicky), obrat sa na odbornikov a v ziadnom pripade sa nedaj obalamutit sinceretlym

ak chces dostat odpovede na duchovne otazky, pytaj sa takych ludi. Opytaj sa knazov, ktori to myslia naozaj vazne, aj taki este su, len ich treba najst. Takze tak - to, co ti poradil saxsax, je svetska rada, ale ty si sa pytal na veci ohladom Boha, o duchovnych veciach si si chcel vypytat radu a nie o svetskych veciach. Svetski ludia ti poradia svetsky, kazdy ti poradi inak, => ak mas duchovne otazky, v ziadnom pripade sa nepytaj svetskych ludi na ich odpovede. A ak mas svetske otazky, radsej sa ich opytaj krestanov, aj napriek tomu, ze ziju duchovne, lebo som bol svedkom toho, ako knaz, ktory zije v celibate, dokazal poradit manzelskemu paru ohladom sexu a veci okolo toho najlepsie zo vsetkych ostatnych svetskych ludi, za ktorymi boli, lebo Boh vie najlepsie, co je pre nas dobre a ak Mu clovek doveruje, tak vie, ze nech by sa stalo cokolvek, vzdy to dopadne tak, ako to chce Boh a nie tak, ako to chceme my a to je hlavne pri duchovnom sposobe zivota - aby sa konala Bozia vola a nie ta nasa. †

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  10:51:56  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Esso, myslim to dobre, sinceretly tvrdi o cirkvi ze klame, tak co ti on moze dat ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  10:57:55  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ja tvrdim, ze Jezis zomrel za mnohych.

Ta debata je tu:
citácia:

a tvrdi to aj sama Cirkev a aj Katechizmus.

Len potom to bolo zmenene a potom samotny predosly Papez napisal list, v ktorom ziada, aby to bolo znova spät, ze Jezis zomrel nie za vsetkych, ale za mnohych.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  11:01:38  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


ved vravim, klame,

Esso, kasli na sinceretlyho, o nom uz i na cudzom fore pisu ako o pomylenom veriacom, heretikovi a ze ku katolikovi ma daleko .. prec od satana !




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  12:32:57  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Tak ďakujem za vaše príspevky / rady . Veľmi ste mi pomohli a nemám žiadne psychické problémy s onom :D len som v tom nemal jasno, žijem v domácnosti kde každá hlúpa otázka či čin je niečo za čo by ma zakopali ... tak už len nepodliahnuť dnešnej hnusnej dobe a budeme mať šťastný život ( dúfam )

Ježiš zomrel za všetkých nie pre vyvolených ako si myslíš Sirecently, nie som veľmi vzdelaný, ale v tomto mám jasno a miluje každého človeka nie len niektorích ! Troška si nejako zišiel v tomto z cesty alebo máš o sebe nejakú zvláštnu extra skvelú mienku o sebe ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  13:07:45  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Na zaver:

Je jedno, co si o tebe myslia ti druhi a co si myslis o sebe ty.

Hlavne je, co si mysli o tebe Boh.

On ta stvoril.

On je tvoj stvoritel, On bude aj tvojim sudcom.

Toto plati nielen na teba, ale aj na nas vsetkych ostatnych.

Boh bude sudit kazdeho jedneho z nas za nase skutky. Kazdy dostane odplatu za svoje skutky od Boha.

Saxsax, ja som pomyleny veriaci, ak sama Cirkev uznavala v minulosti to, ze Jezis zomrel za mnohych, a potom to bolo modernistami zmenene? A potom predosly Papez napisal list, v ktorom ziada, aby sa to vratilo tak, ako to bolo predtym, tie slova, ze Jezis zomrel za mnohych a nie za vsetkych.

citácia:
Kým u Matúša je "za mnohých" , u Lukáša je "za vás". Ale výraz "za všetkých" nie je nikde. V ev. cirkvách sa pri liturgii Večere Pánovej používa :"za vás".

zdroj
http://www.evanjelik.sk/node/7157

lebo nie vsetci Ho prijali. V skutocnosti Jezis zomrel za vsetkych tych, ktori Ho prijmu. Takze ak by Ho prijali vsetci, zomrel by za vsetkych, lenze nie vsetci Ho prijali.

Tu je to, ako to vnimam ja:
citácia:
mino, ale Jezis Kristus zomrel za vsetkych tych, ktori by Ho prijali.

Ved je jasne napisane, ze tym, ktori Ho prijali, im dal On Moc stat sa Bozimi Synmi. (jedine im a nikomu inemu)

To, co ty popisujes, ze:
citácia:
sv. Cirkev uci ze Jezis Kristus zomrel za vsetkych, a co sa tyka ovocia jeho obete je za mnohych.
A ta druha intencia musi byt intenciou knaza pri najsvatejsej obeti, kedze obet sv. omse sa tyka ovocia jeho smrti, ako uci sv. Cirkev.

je pravda v tom, ze ak by skutocne vsetci prijali Jezisa Krista, tak ze za nich by zomrel - zomrel by tym padom za vsetkych ludi a zaroven za tych, ktori by Ho prijali, lebo ti vsetci by boli tymi, ktori Ho prijali.

=> co sa tyka ovocia - skutocne ak by Ho vsetci prijali, tak na tych vsetkych by to platilo a Boh-Otec by si ich vzal k sebe.

Lenze nie vsetci Ho prijali, a tak co sa tyka obete, tak zomrel len za tych, ktori by Ho prijali.

A spät k tomu ovociu - to je teoretizovanie - ze ak by Ho vsetci prijali, tak by tym padom zomrel za vsetkych s dovodom, ze vsetci by Ho prijali. A ja by som tomu dal za pravdu a suhlasil by som s tym, ze Jezis zomrel za vsetkych, lebo vsetci by Ho prijali.

Lenze nie vsetci Ho prijali, lebo je napisane:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 7
6 Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.
12 Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.
13 Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých čo cez ňu vchádzajú.
14 Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!


Pôvodne zaslal sinceretly - 24 marec 2014 :  13:20:15


je to napisane v tejto teme:
citácia:


a este k tomuto:
citácia:


ved vravim, klame,

Esso, kasli na sinceretlyho, o nom uz i na cudzom fore pisu ako o pomylenom veriacom, heretikovi a ze ku katolikovi ma daleko .. prec od satana !
Pôvodne zaslal saxsax - 24 marec 2014 :  11:01:38


Za to, ze som napisal pravdu, mam od katolika daleko? A za toto ma oznacujes za satana? Nie si nim nahodou ty, ak svojimi prispevkami ti nejde o pravdu, ale o utok?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  13:14:19  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
koniec temy, Esso to uzavrel...

http://www.youtube.com/watch?v=AL3ln0EcrcM


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  15:28:27  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Ani sa nečudujem ak niekto povie, verím v Boha v cirkev nie, nie je to v poriadku tá veta, ale už trochu ich začínam chápať, Lebo niektoré pravidlá či ako to nazvať sú asi výmysel ľudský, viem o tom veľmi málo, ale ako píše sinceretly, niektoré veci si mohli kresťania pozmeniť aby to vyzeralo lepšie, to že nezomrel pre všetkých ale pre mnohých tak ak toto pravdou je tak som na pochybách čomu verím ,. lebo kto vie čo sa prikrášlilo a možno sinceretly klame neviem posúdiť, idem študovať viac, je to veľmi zaujímavé .

Celé čudné, Ježiš zomrel na kríži len pre tých čo ho prijali, a čo ľudia napr. v pralesoch ? Ani o ňom netušili a mali ho prijať, aj keby o ňom tušili mali ho len tak slepo prijať ? :D Asi píšem kraviny ale čo keby Ježiš prišiel až teraz a to mu mám veriť prijať ho kde v dnešnej dobe je toľko hlupákov ? A skúsenosti mám také, že ťažko by som teraz nejakému uveril, to by musel pred mojimi očami niečo spraviť, viem som ako Tomáš :D je to dosť začarované

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  15:54:51  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


ani nevies, co si rozputal ....

namasti si kolecko na myske ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  16:00:39  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
citácia:


ani nevies, co si rozputal ....

namasti si kolecko na myske ...



Pôvodne zaslal saxsax - 24 marec 2014 :  15:54:51



Ale veď treba hľadať pravdu . Namastiť kolečko na myške, parádny komentár ale zasa nemaj v zuboch sinceretla až tak, ak sa rozpíše ja budem len rád, aspoň dostanem info ktoré som prehliadol pri amatérskom študovaní .

Ja osobne som sinceretla tiež spočiatku veľmi nemusel, ale má usvedčil trocha v tom, že cirkev nami trocha manipuluje a nerobí to podľa mňa s kostolným poriadkom a to, že neuznáva, že Ježiš zomrel pre všetkých len pre pre tých čo ho prijali je pre mňa dosť veľký šok, ale mám pocit že má pravdu, že si to cirkev pozmenila a ak len pre toto sinceretla neuznávaš tak treba sa v tom viac pošprtať a nájsť pravdu ja už šprtám :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  16:06:09  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
tak si ho uzi


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  19:25:31  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Ani sa nečudujem ak niekto povie, verím v Boha v cirkev nie, nie je to v poriadku tá veta, ale už trochu ich začínam chápať, Lebo niektoré pravidlá či ako to nazvať sú asi výmysel ľudský, viem o tom veľmi málo, ale ako píše sinceretly, niektoré veci si mohli kresťania pozmeniť aby to vyzeralo lepšie, to že nezomrel pre všetkých ale pre mnohých tak ak toto pravdou je tak som na pochybách čomu verím ,. lebo kto vie čo sa prikrášlilo a možno sinceretly klame neviem posúdiť, idem študovať viac, je to veľmi zaujímavé .

Celé čudné, Ježiš zomrel na kríži len pre tých čo ho prijali, a čo ľudia napr. v pralesoch ? Ani o ňom netušili a mali ho prijať, aj keby o ňom tušili mali ho len tak slepo prijať ? :D Asi píšem kraviny ale čo keby Ježiš prišiel až teraz a to mu mám veriť prijať ho kde v dnešnej dobe je toľko hlupákov ? A skúsenosti mám také, že ťažko by som teraz nejakému uveril, to by musel pred mojimi očami niečo spraviť, viem som ako Tomáš :D je to dosť začarované

Pôvodne zaslal Esso - 24 marec 2014 :  15:28:27


Boh je nielen spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven, a tak ti, ktori nepoculi o Jezisovi nic, ale snazia sa zit podla svedomia co najlepsie, ako je to len mozne, tak tych caka tiez Bozia Spasa.

To, ze clovek v Boha uveri, to je len zaciatok - musi to pokracovat, az tak moze byt clovek spaseny. Boh chce vidiet najprv vieru, ale potom hned na to aj skutky, inak sa clovek s vierou bez skutkov do Neba nedostane.
citácia:
Jakubov list - kapitola 2
14 Bratia moji, čo osoží, keď niekto hovorí, že má vieru, ale nemá skutky? Môže ho taká viera spasiť?
15 Ak je brat alebo sestra bez šiat a chýba im každodenná obživa
16 a niekto z vás by im povedal: "Choďte v pokoji! Zohrejte sa a najedzte sa!", ale nedali by ste im, čo potrebujú pre telo, čo to osoží?!
17 Tak aj viera: ak nemá skutky, je sama v sebe mŕtva.
18 Ale niekto povie: "Ty máš vieru a ja mám skutky." Ukáž mi svoju vieru bez skutkov a ja ti zo svojich skutkov ukážem vieru.
19 Veríš, že Boh je jeden? Dobre robíš. Ale aj diabli veria, a trasú sa!
20 Chceš vedieť, márnivý človeče, že viera bez skutkov je neúčinná?
21 Nebol náš otec Abrahám ospravedlnený zo skutkov, keď obetoval na oltári svojho syna Izáka?
22 Vidíš, že viera spolupôsobila s jeho skutkami a že skutkami dosiahla viera dokonalosť.
23 Tak sa splnilo Písmo, ktoré hovorí: "Abrahám uveril Bohu a to sa mu počítalo za spravodlivosť." A bol nazvaný Božím priateľom.
24 Vidíte, že človek je ospravedlnený zo skutkov, a nie iba z viery.
25 A nebola podobne ospravedlnená zo skutkov aj neviestka Rachab, keď prijala poslov a poslala ich inou cestou?
26 Lebo ako telo bez ducha je mŕtve, tak je mŕtva aj viera bez skutkov.

Sama Cirkev hovori, ze viera bez skutkov je mrtva.

Takze z toho, co si si precital, je zrejme, ze Boh chce vidiet hlavne skutky. => ludia, ktori o Bohu nepoculi, ziju niekde v pralesoch a tak dalej.. tak maju svedomie. Svedomie je Bozi Hlas v nas, uci Cirkev. A je to naozaj tak. Svedomie - s vedomie - spoluvedomie - my a Boh - z toho nas bude sudit a aj z toho, co je v napisane v Biblii.

Pri sude, v ktorom budeme sudeni, sa otvoria 2 knihy - svedomie a Sväte Pismo, ktore napisal Boh prostrednictvom ludi - su to inspirovane spisy napisane z vnuknutia Boha-Otca, Jezisa Krista i Ducha Sväteho.

Bozie sudy su pravdive a spravodlive:
citácia:
1 Zbormajstrovi. Dávidov žalm. 2 Nebesia rozprávajú o sláve Boha a obloha hlása dielo jeho rúk. 3 Deň dňu o tom podáva správu a noc noci to dáva na známosť. 4 Nie sú to slová, nie je to reč, ktorá by sa nedala počuť. 5 Po celej zemi rozlieha sa ich hlas a ich slová až po končiny sveta. 6 Tam hore vybudoval stan pre slnko a ono z neho vychádza sťa ženích zo svojej komnaty a raduje sa ako bežec pred veľkými pretekmi. 7 Na jednom kraji neba sa vynára a uberá sa k druhému; pred jeho žiarou sa nič ukryť nemôže. 8 Zákon Pánov je dokonalý, osviežuje dušu. Svedectvo Pánovo je hodnoverné, dáva múdrosť maličkým. 9 Rozhodnutia Pánove sú správne, potešujú srdce. Prikázania Pánove sú jasné, osvecujú oči. 10 Bázeň pred Pánom je úprimná, trvá naveky. Výroky Pánove sú pravdivé a všetky spravodlivé. 11 Vzácnejšie sú než zlato, než veľký drahokam, sladšie sú než med, než medové kvapky z plástu. 12 Tvoj služobník sa v nich vzdeláva; veď kto ich zachováva, dostane hojnú odmenu. 13 Kto však vie o všetkých svojich poblúdeniach? Očisť ma od chýb, ktoré si neuvedomujem, 14 a svojho služobníka zachráň od pýchy, aby ma neovládala. Tak budem bez škvrny a čistý od veľkého hriechu. 15 Nech sa ti páčia slová mojich úst i rozjímanie môjho srdca pred tvojou tvárou. Pane, ty si moja pomoc a môj vykupiteľ.

Ž 19, 1-15



A na zaver: kazdy, kto hlada, aj najde, ale najde to len vtedy, ak to najst aj naozaj chce, v opacnom pripade to jednoducho nenajde.

Takze ak budes hladat pravdu, najdes ju, ale bez Boha ju nenajdes, lebo On je Pravda. †

Ja som svedkom toho, ako som nasiel pravdu, ale len vdaka Bohu, inak by som ju nenasiel. Dokaz je aj v tom:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 16
13 Keď potom Ježiš prišiel do okolia Cézarey Filipovej, pýtal sa svojich učeníkov: "Za koho pokladajú ľudia Syna človeka?"
14 Oni vraveli: "Jedni za Jána Krstiteľa, iní za Eliáša a iní za Jeremiáša alebo za jedného z prorokov."
15 "A za koho ma pokladáte vy?", opýtal sa ich.
16 Odpovedal Šimon Peter: "Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."
17 Ježiš mu povedal: "Blahoslavený si, Šimon, syn Jonášov, lebo ti to nezjavilo telo a krv, ale môj Otec, Ktorý je na nebesiach.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  20:32:09  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Prisám veru, plne súhlasím s vetou
"Takze z toho, co si si precital, je zrejme, ze Boh chce vidiet hlavne skutky. => ludia, ktori o Bohu nepoculi, ziju niekde v pralesoch a tak dalej.. tak maju svedomie. Svedomie je Bozi Hlas v nas, uci Cirkev. A je to naozaj tak. Svedomie - s vedomie - spoluvedomie "

A veta
"A na zaver: kazdy, kto hlada, aj najde, ale najde to len vtedy, ak to najst aj naozaj chce, v opacnom pripade to jednoducho nenajde."
Opäť len súhlasím, ďakujem za vysvetlenie .

Veta
"Bratia moji, čo osoží, keď niekto hovorí, že má vieru, ale nemá skutky? Môže ho taká viera spasiť?"
Tá dosť pasuje na babky a dedkov ktorí len chodia do kostola, spovedajú sa asi každý týždeň ale nežijú zďaleka tak ako by mali či ako sa tvária že žijú . Zasa nie všetci ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: koho voliť? Téma Next Topic: Boh a zlo  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06