Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Janka a RKC
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Všetky náboženstvá Téma Next Topic: Nájdi chybu a dokáž ju
Strana: z 7

Koki

Stav: offline

Odoslaný - 13 marec 2014 :  21:54:19  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Janka, mali by ste sa držať biblických predpovedí, presnejšie - porozumieť im. Heretici predsa odjakživa presviedčajú, že cirkevná vrchnosť stratila vieru. Samozrejme si vymýšľajú, lebo Cirkev nemôže poblúdiť, má zaručenú neomylnosť. Boh ju postavil na pápežovi, nie na biskupovi či na laikoch, dokonca na rebeloch. Pozrite sa len do histórie, ako dopadlo prepisovanie Biblie.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 13 marec 2014 :  22:06:10  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Janka, mali by ste sa držať biblických predpovedí, presnejšie - porozumieť im. Heretici predsa odjakživa presviedčajú, že cirkevná vrchnosť stratila vieru. Samozrejme si vymýšľajú, lebo Cirkev nemôže poblúdiť, má zaručenú neomylnosť. Boh ju postavil na pápežovi, nie na biskupovi či na laikoch, dokonca na rebeloch. Pozrite sa len do histórie, ako dopadlo prepisovanie Biblie.

Pôvodne zaslal Koki - 13 marec 2014 :  21:54:19

Pravidlom viery je Ucitelsky urad Cirkvi.
Verim, ze KC je neomylna a nemoze pobludit.
Povedzte mi blud, ktory som povedala.

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 13 marec 2014 :  22:19:42  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
A kde je učiteľský úrad Cirkvi, iste nie vo Fancúzsku alebo v USA, ale vo Vatikáne s pápežom.
Nestačí len niečo skonštatovať, treba to vedieť aj obhájiť Božím slovom.

7 Až sa dovŕši tisíc rokov, bude satan uvoľnený zo svojho väzenia 8 a vyjde, aby zvádzal národy, ktoré sú na štyroch uhloch zeme, Goga a Magoga, aby ich zhromaždil do boja; a bude ich ako piesku v mori. 9 Vyšli na šíru zem a obkľúčili tábor svätých a Bohom milované mesto. Ale zostúpil oheň z neba a strávil ich. 10 A diabol, ktorý ich zvádzal, bol zvrhnutý do ohnivého a sírového jazera, kde je aj šelma i falošný prorok; a budú mučení dňom i nocou na veky vekov.
[Zjv.20]

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 13 marec 2014 :  22:24:50  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
A kde je učiteľský úrad Cirkvi, iste nie vo Fancúzsku alebo v USA, ale vo Vatikáne s pápežom.
Nestačí len niečo skonštatovať, treba to vedieť aj obhájiť Božím slovom.

Pôvodne zaslal Koki - 13 marec 2014 :  22:19:42

Tak nahodou nema katolik obhajovat naukou Cirkvi?

Co ste dal ten citat, vyklad je k nemu aky?

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 13 marec 2014 :  22:31:34  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Nie, to nie je dobré. Katechizmom nikomu nič nedokážete, len sa vám vysmejú. Na to treba Bibliu.

V oficálnom výklade toho verša budete darmo hľadať že Bohom milované mesto je Cirkev, a tábor svätých je Vatikán.

janka

Odoslaný - 13 marec 2014 :  22:43:36  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Nie, to nie je dobré. Katechizmom nikomu nič nedokážete, len sa vám vysmejú. Na to treba Bibliu.

V oficálnom výklade toho verša budete darmo hľadať že Bohom milované mesto je Cirkev, a tábor svätých je Vatikán.

Pôvodne zaslal Koki - 13 marec 2014 :  22:31:34

Takze vykladate podla toho ako vas osvieti?
Naco je podla Vas Magisterium?
Vysmeje ma kto, Pan Jezis?
Som si aj myslela, ze v oficialnom vyklade vasej RKC budem hladat darmo, vo vyklade KC najdem obsiahly vyklad.
A zle Vas osvietilo, nie ste v zhode s vykladom KC.

mak

Odoslaný - 14 marec 2014 :  14:23:24  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Janka nože daj ten výklad tvojej sekty, ktorú nazývaš Kristova Cirkev. Lebo pre nás je záväzný výklad Katolíckej cirkvi, pretože tu založil Ježiš na Petrovi.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 14 marec 2014 :  19:26:07  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Janka, ak tu môžete uviesť, čo nám hovorí Magistérium o tej vete?
Ja netvrdím že ma osvietilo, to bol len výsledok mojich úvah o biblickej symbolike.

Keď niekoho nepresvedčí katechizmus, skúsim starú osvedčenú Bibliu...
V Cirkvi to máte podobne ako vo fabrike na automobily - z času na čas ich treba inovovať. Ale vy neviete prísť súčasným autám na chuť a radšej pôjdete do klubu veteránov, však.

janka

Odoslaný - 14 marec 2014 :  20:48:34  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Janka nože daj ten výklad tvojej sekty, ktorú nazývaš Kristova Cirkev. Lebo pre nás je záväzný výklad Katolíckej cirkvi, pretože tu založil Ježiš na Petrovi.

Pôvodne zaslal mak - 14 marec 2014 :  14:23:24

Nedam.

janka

Odoslaný - 14 marec 2014 :  21:05:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Janka, ak tu môžete uviesť, čo nám hovorí Magistérium o tej vete?
Ja netvrdím že ma osvietilo, to bol len výsledok mojich úvah o biblickej symbolike.

Keď niekoho nepresvedčí katechizmus, skúsim starú osvedčenú Bibliu...
V Cirkvi to máte podobne ako vo fabrike na automobily - z času na čas ich treba inovovať. Ale vy neviete prísť súčasným autám na chuť a radšej pôjdete do klubu veteránov, však.

Pôvodne zaslal Koki - 14 marec 2014 :  19:26:07

Zatial Vam musi stacit, ze Vasa uvaha nebola spravna.
Sam vidite, ze vlastne uvahy su na nic. Vy nie ste obdareny neomylnostou.
Nie je jednoduchsie precitat si, ako vyklada to Pismo Cirkev katolicka a budete mat istotu, ze ten citat pochopite spravne?
Katolicka cirkev je bohata na mudrost, najdete v nej kazdu odpoved, to len dnes sa vam predkladaju vselijake vykuchaniny, ktore pytajuceho sa cloveka nedokazu uspokojit.
V Katolickej cirkvi to nie je tak, ako prirovnavate k autam.
Nic sa neinovuje. Mame Pismo svate a Tradiciu. V tychto je obsiahnute nadprirodzene bozske zjavenie nabozenskych a mravnych pravd.
Cirkev zjavene pravdy ma podla vole Pana Jezisa ako drahocenny poklad uchovavat neporusene, vsetkym ludom ich hlasat a s prispenim Ducha Svateho ich neomylne vykladat.
Pravdy viery su nezmenitelne. Rast moze len poznavanim obsahu zjavenych pravd, a tak moze Cirkev vyhlasit novu dogmu.
Nemoze sa menit obsah zjavenej pravdy a nie je zmenou nabozenskej pravdy.

Koki

Odoslaný - 14 marec 2014 :  21:19:05  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Konštatovanie že moja úvaha vraj nebola správna nič neznamená, pokým tu neuvediete odlišnú, jedine správnu. Dovtedy si môžem myslieť že Bohom milované mesto je RKC a tábor svätých je Vatikán. Aj keď to by sa nehodilo k vašim nezmyselným teóriám o poblúdení RKC.
Mimochodom, viete čoho súčasťou je cirkevné Magistérium, na ktorého autoritu sa tu občas odvolávate?

janka

Odoslaný - 14 marec 2014 :  21:22:56  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Konštatovanie že moja úvaha vraj nebola správna nič neznamená, pokým tu neuvediete odlišnú jedine správnu. Dovtedy si môžem myslieť že Bohom milované mesto je RKC a tábor svätých je Vatikán. Aj keď to by sa nehodilo k vašim nezmyselným teóriám o poblúdení RKC.

Pôvodne zaslal Koki - 14 marec 2014 :  21:19:05

Aku mam istotu, ked Vam to poviem, ze to prijmete, ze ano, takto to je, takto to uci KC, ked ste nedokazal prijat ani odpovede o tom, kto je katolik a kto nepatri do KC?

janka

Odoslaný - 14 marec 2014 :  21:24:26  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Mimochodom, viete čoho súčasťou je cirkevné Magistérium, na ktorého autoritu sa tu občas odvolávate?

Pôvodne zaslal Koki - 14 marec 2014 :  21:19:05

Nechapem otazku.

Koki

Odoslaný - 14 marec 2014 :  21:25:06  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Slúbiť vám nemôžem nič, pokiaľ nebudete dôverovať pápežovi, ja nemôžem dôverovať vám. Je to na vás...

Predpokladám že tú otázku by nepochopil ani Miňo. Asi máte smolu...

janka

Odoslaný - 14 marec 2014 :  21:28:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Slúbiť vám nemôžem nič, pokiaľ nebudete dôverovať pápežovi, ja nemôžem dôverovať vám. Je to na vás...

Pôvodne zaslal Koki - 14 marec 2014 :  21:25:06

Ako tomu vasemu?
Ked mu ja budem doverovat, potom mozno budete doverovat Vy mne?
Ked vas odpoved zaujima vyhladajte si ju, da sa este najst, aj na nete.

janka

Odoslaný - 14 marec 2014 :  21:29:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Predpokladám že tú otázku by nepochopil ani Miňo. Asi máte smolu...

Pôvodne zaslal Koki - 14 marec 2014 :  21:25:06

Tak to mi odlahlo.

Koki

Odoslaný - 14 marec 2014 :  21:44:13  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Hovorím že s vami je zbytočné sa púšťať do reči, keďže rada negujete, ale argumenty nemáte žiadne, alebo sa tvárite že máte, len nie sme hodní ich počuť. A keď vám dám otázku na telo, robíte sa nechápavá.

janka

Odoslaný - 14 marec 2014 :  21:57:52  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Hovorím že s vami je zbytočné sa púšťať do reči, keďže rada negujete, ale argumenty nemáte žiadne, alebo sa tvárite že máte, len nie sme hodní ich počuť. A keď vám dám otázku na telo, robíte sa nechápavá.

Pôvodne zaslal Koki - 14 marec 2014 :  21:44:13

Nepovedal ste to Vy, ze Vase ziskane informacie su dusevneho charakteru a neviete ich nicim podlozit, zatial co ja pisem to, co uci KC a kludne sa to da dohladat v katolickych knihach?
A ten vyklad toho citatu som naozaj nedala preto, lebo ani Vy ani mak nie ste hodni ziskat ho tak lahko.
A s tou otazkou ako ju nazyvate "na telo"...normalne som povedala, ze nechapem na co sa pytate, lebo nechapem na co ste sa pytal.

Koki

Odoslaný - 14 marec 2014 :  22:11:42  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Na rozdiel od vás netrucujem, som ústretový ako na kresťana patrí. Opýtajte sa ma a nebudem tajiť.

A čo sa týka tých spomínaných informácií "duševného charakteru", tak tie pochádzajú zo súkromných zjavení o ktorých nikto nevie s pre ktoré neexistuje dôkaz pravosti. Ako vidíte nemám to také ľahké.

janka

Odoslaný - 14 marec 2014 :  22:25:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Na rozdiel od vás netrucujem, som ústretový ako na kresťana patrí. Opýtajte sa ma a nebudem tajiť.

Pôvodne zaslal Koki - 14 marec 2014 :  22:11:42

Co tajim?
Zato, ze to Vy neviete, neznamena, ze je to tajne.
Krestan-katolik ma podla Vas robit veci bez rozmyslu, a tak, len aby bol v ociach inych taky, ako chcu oni?

janka

Odoslaný - 14 marec 2014 :  22:28:12  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

A čo sa týka tých spomínaných informácií "duševného charakteru", tak tie pochádzajú zo súkromných zjavení o ktorých nikto nevie s pre ktoré neexistuje dôkaz pravosti. Ako vidíte nemám to také ľahké.

Pôvodne zaslal Koki - 14 marec 2014 :  22:11:42

Mali ste moznost porovnat si tie Vase zjavenia s ucenim KC a vidite, ze su falosne, mylite sa, tak na ne zabudnite ihned, zavrhnite ich, lebo skoncite na psychiatrii.

Koki

Odoslaný - 14 marec 2014 :  22:34:04  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ale veď vravím že nikto nevie o čo ide, hoci mi spovedníci odporúčali spísať ich, dokonca napísať knihu, avšak nepovažoval som to za potrebné. Tie veci ma priviedli k tejto viere a priviedli ma do RKC. Takže mňa darmo budú mudrlanti presviedčať o inom. Raz zbadáte...

janka

Odoslaný - 15 marec 2014 :  20:43:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Keby Vam spovednik povedal, ze mate ignorovat tie Vase zjavenia, tie co ste mali a aj tie co pridu, co by ste spravili?

Koki

Odoslaný - 15 marec 2014 :  21:38:03  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Neposlúchol by som, to je samozrejmé!

janka

Odoslaný - 15 marec 2014 :  21:43:40  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Neposlúchol by som, to je samozrejmé!

Pôvodne zaslal Koki - 15 marec 2014 :  21:38:03

To pisete vazne, ci zo zartu?

Strana: z 7 Previous Topic: Všetky náboženstvá Téma Next Topic: Nájdi chybu a dokáž ju  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06