Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Janka a RKC
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Všetky náboženstvá Téma Next Topic: Nájdi chybu a dokáž ju
Strana: z 7

mino

Stav: offline

Odoslaný - 01 marec 2014 :  20:56:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Otazky ma zatial nenudia, prave naopak, rad mam spatnu vazbu.

Ano j23 nepovazujem za papeza, a to dalej nerozobera vsetky moznosti, "nepravoplatne zvoleny" znamena co?
-od kedy plati to pravidlo? neviem ci zle vidim, ci fakt je ta otazka polozena vazne

(v tom vypocte sedevakantistickych postojov poznam len "rozptyl" od Pia XII po p6, nestretol som sa este s takymi radikalmi, ktori to posunuli az k sv. Piovi X)

-Ako papez prichadza o urad? Vsak hadam sa to normalne studuje, a su ti studovani na farach, tak sa treba obratit na nich, a ak nie tam, tak priamo na ich sefa. Mna sameho zaujima ake odpovede daju.

-Nezda sa mi "nutna" neplatnost dvoch. Ano bolo viac takych obdobi.

-Nijaky papez nema moju podporu a neviem preco by mal byt zvoleny, uz som pisal vyssie ze kedy ma to asi tak zacne trapit. (CIC umoznuje neobsadenost 100 rokov)

S tym bezakom suhlasim, az sa clovek pyta ci sa vobec jedna o katolika.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Odoslaný - 01 marec 2014 :  21:24:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
mino
citácia:
Ano j23 nepovazujem za papeza, a to dalej nerozobera vsetky moznosti, "nepravoplatne zvoleny" znamena co?

Neviem, ale keď bolo obdobie kedy bolo naraz viac pápežov, tak som si myslel, že aspoň jeden je neprávoplatný a myslel som si tiež, že ten jeden bol neprávoplatný preto, lebo bol neprávoplatne zvolený - ak existuje takáto možnosť. Viete uviesť presnejšie dôvody prečo Jána XXIII. nepovažujete za pápeža?

citácia:
-od kedy plati to pravidlo? neviem ci zle vidim, ci fakt je ta otazka polozena vazne

Otázka je položená úplne vážne, počul som totiž, že niektoré alebo niektorý z prvotných koncilov nebol zvolaný pápežom, ale rímskym cisárom. Ak je to pravda, tak si myslím, že to pravidlo neplatilo od začiatku. Máte k tomu nejaké informácie?

citácia:
-Ako papez prichadza o urad? Vsak hadam sa to normalne studuje, a su ti studovani na farach, tak sa treba obratit na nich, a ak nie tam, tak priamo na ich sefa. Mna sameho zaujima ake odpovede daju.

Vy ste povedali, že neznalosť toho, ako pápež prichádza o úrad Vás rozčarovala, myslel som, že dáte aspoň vlastný názor, hoci ste to neštudovali.

citácia:
-Nijaky papez nema moju podporu a neviem preco by mal byt zvoleny, uz som pisal vyssie ze kedy ma to asi tak zacne trapit. (CIC umoznuje neobsadenost 100 rokov)

Aký postoj by ste zaujali, ak by minula táto časová hranica, boli by ste nažive a stále by ste nepoznali pápeža, ktorého by ste mohli považovať za právoplatného?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 01 marec 2014 :  21:43:14  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
-Pokial viem za tzv trojpapezstva boli zvoleni vsetci tak, ze nikto nevedel spochybnit platnost volby. Takze tadialto cesticka nejede. (aj svatci v tom mali chaos, t.j dnes argument ze udajne pri napr. roncalliho volbe prebehlo vsetko ako ma, nerovna sa ze je to papez)
-koncil mohlo zvolat aj milion cisarov, bez papeza by to aj tak koncil nebol.
Bol to tak trochu aj chytak, myslel som na kostnicky... ale nedostali sme sa k tomu. (a aj treti bol iba spatne uznany papezom za vseobecny koncil)
Takze bez potvrdenia papeza nie je nic. (to plati aj o Kostnickom, kde plati iba to co potvrdil Martin V)
-no to ako straca papez urad nezavisi nijako od mojho nazoru
-ta posledna otazka je uz taka- co by bolo keby... ak sa o tej lehote rozhodlo, tak to urcite nie je len tak, a malo to svoj dovod.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Odoslaný - 02 marec 2014 :  09:44:46  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Mino, nastastie Cirkev nezavisi od toho ci ty uznavas niektory koncil alebo papeza. Ty si namyslas, a stebou vsetci tebe podobni, ze ste mudrejsi a pravovernejsi ako zbor kardinalov a biskupov? Sami ste sa vylucili z Kristovej cirkvi.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 02 marec 2014 :  10:34:57  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Mino, nastastie Cirkev nezavisi od toho ci ty uznavas niektory koncil alebo papeza. Ty si namyslas, a stebou vsetci tebe podobni, ze ste mudrejsi a pravovernejsi ako zbor kardinalov a biskupov? Sami ste sa vylucili z Kristovej cirkvi.

Pôvodne zaslal mak - 02 marec 2014 :  09:44:46

mak:
1. Kto je krestan-katolik?
2. Kto nie je clenom Cirkvi?

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Odoslaný - 02 marec 2014 :  11:54:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
mino
citácia:
-Pokial viem za tzv trojpapezstva boli zvoleni vsetci tak, ze nikto nevedel spochybnit platnost volby. Takze tadialto cesticka nejede. (aj svatci v tom mali chaos, t.j dnes argument ze udajne pri napr. roncalliho volbe prebehlo vsetko ako ma, nerovna sa ze je to papez)

Ak pri voľbe prebehlo všetko ako má, čo môže brániť tomu, že je to pápež?

citácia:
-koncil mohlo zvolat aj milion cisarov, bez papeza by to aj tak koncil nebol.

Takže aby bol koncil právoplatne zvolaný, nemusí ho zvolať pápež.

citácia:
Bol to tak trochu aj chytak, myslel som na kostnicky... ale nedostali sme sa k tomu. (a aj treti bol iba spatne uznany papezom za vseobecny koncil)

Uznateľnosť alebo neuznateľnosť II.VK teda záleží na tom, či ho uzná právoplatný pápež? Aby som mohol o koncile uvažovať ako o neprávoplatnom, tak musím najprv zbaviť úradu pápeža. Máte nejaké konkrétne výhrady voči Jánovi XXIII.?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 02 marec 2014 :  12:22:44  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
V case trojpapezstva zvolili :

Urbana VI, Klementa VII, Benedikta XIII, Alexandra V, Jana XXIII, Gregora XII...
Co branilo tomu aby boli vsetci papezi? (a ak je take lahke rozpoznat nepravoplatnu volbu, preco to vtedy nevideli?)

- druha otazka zodpovedana predtym

- tretia otazka zavadza lebo tvrdi "musim zosadit"...kto musi zosadit?
A preco sa ignoruju ine cesty neplatnosti?
(asi sa tu chce podsuvat, ze niekto si len tak "zosadi" koho chce, a len tak lebo medved)

stefan

Odoslaný - 02 marec 2014 :  16:44:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
mino
citácia:
Urbana VI, Klementa VII, Benedikta XIII, Alexandra V, Jana XXIII, Gregora XII...
Co branilo tomu aby boli vsetci papezi? (a ak je take lahke rozpoznat nepravoplatnu volbu, preco to vtedy nevideli?)

Ján XXIII. a Pavol VI. boli teda podľa Vás neprávoplatne zvolení alebo stratili úrad? Lebo ak som doteraz dobre chápal, tak II.VK neprijímate, lebo ho nepotvrdil právoplatný pápež. Teda to vychádza tak, že po Piovi XII. sú všetci pápeži buď neprávoplatne volení, alebo strácajú svoje úrady. Môžete to objasniť?

citácia:
A preco sa ignoruju ine cesty neplatnosti?

Nechcem ignorovať iné cesty, aké sú ešte iné možnosti neplatnosti?

mino

Odoslaný - 02 marec 2014 :  17:05:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ved prave nevieme co to znamena nepravoplatne zvoleny? Ja netusim co sa pod tym predstavuje.
nedodrzanie pravidiel?
Co presne?

Ano po Piovi XII nie su papezi. (a preco vsetci? staci predsa prvy nie? vsak ten vymenuva potom pseudokardinalov, ktori "volia" v pseudokonklave... kolko pseudokardinalov vymenoval roncalli? hadam nebudem riesit nasledujuce pseudokonklave, pseudokardinalov, tie su mi uz ukradnute)

- ake su ine? vsak sa treba popytat kedy sa straca urad(i ked v modernistickej sekte sa hovori iba o umrti a abdikacii... ale kedy ti hovoria pravdu)Aj mna zaujima co na to odpovedia studovane hlavy.

Koki

Odoslaný - 02 marec 2014 :  18:24:45  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Guliver, okrem toho že nepoznám žiadne živé katolícke fórum, som len chcel brániť vieru, česť katolíkov a pápeža, ako som len vedel. Je to k ničomu.
Pôvodne zaslal Koki - 01 marec 2014 :  10:08:53

Nemas ani stipku sebaucty? Tu nestoja ani o teba ani o tvoje nazory.
Skus toto: www.areopag.sk

Pôvodne zaslal Guliver - 01 marec 2014 :  10:15:08

Spomenul som si že pred časom som sa tam zaregistroval, ale nikdy som neprispel. Mal som dojem že to fórum je pre mládež.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Odoslaný - 02 marec 2014 :  20:23:33  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

mak:

Pôvodne zaslal janka - 02 marec 2014 :  10:34:57

to ti rad vysvetlim osobne, alebo ti urobim katechezu. Ale ako sa mozes vyjadrovat ku Katolickej cirkvi a jej nauke ked nevies taku zakladnu vec.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 02 marec 2014 :  21:07:15  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

mak:

Pôvodne zaslal janka - 02 marec 2014 :  10:34:57

to ti rad vysvetlim osobne, alebo ti urobim katechezu. Ale ako sa mozes vyjadrovat ku Katolickej cirkvi a jej nauke ked nevies taku zakladnu vec.

Pôvodne zaslal mak - 02 marec 2014 :  20:23:33

Ja sa uskromnim s odpovedami aj takto. Mozete zacat. Pocuvam Vas.
Zatial je na fore tazke sa dopracovat k odpovedi.

Ja sa k nauke KC nevyjadrujem, vyjadrujem sa k nauke vasej RKC.
Ked katolik pozna odpovede na tieto otazky, moze sa vyjadrovat k nauke KC?
Dakujem pekne za ochotu.

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 02 marec 2014 :  23:25:52  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Cirkev je iba jedna, ale zaiste nie akási skrytá a okyptená, so zvyškom verných bez pápeža a kúrie, lež jedine tá odveká, všetkými viditeľná, nepremožiteľná štruktúra s táborom v Ríme, s ktorou chodí Pán. Ináč by to bolo proti Písmu.
Nepravdivé reči o odpadlíctve jadra Cirkvi a potrebe vybudovať novú existujú v najrôznejších variantoch už dvetisíc rokov. Keď niekto potrebuje svoju nezáživnú spiritualitu osoliť, cestou určite nie je rebelstvo. K svätosti vedie len rešpektovanie Božieho slova.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 02 marec 2014 :  23:42:23  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Janka, odpoveď na hentie otázky máme predsa v KKC [§ 837], snáď to všetci poznáme. Alebo máte odlišnú definíciu katolíctva, do ktorej sa RKC už nevtesná?

janka

Odoslaný - 03 marec 2014 :  07:29:30  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Koki, mozete tie definicie dat sem prosim Vas?

baránok

Odoslaný - 03 marec 2014 :  17:10:28  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Ale ste našej Janke nahrali.
Teraz môže exhibiciovať.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 03 marec 2014 :  20:57:06  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Nech sa páči, moja zlatá

KTO PATRÍ DO KATOLÍCKEJ CIRKVI?

- 836 „Do katolíckej jednoty Božieho ľudu…(831) sú povolaní všetci ľudia; rozličným spôsobom do nej patria alebo sú na ňu zameraní tak katolícki veriaci, ako aj ostatní, čo veria v Krista, a napokon vo všeobecnosti všetci ľudia povolaní Božou milosťou k spáse.“
- 837 „Do spoločenstva Cirkvi(771) sú naplno včlenení tí, čo majú Kristovho Ducha, a prijímajú celé jej zriadenie a všetky v nej ustanovené prostriedky spásy, a sú v jej viditeľnom organizme spojení s Kristom – ktorý ju spravuje prostredníctvom rímskeho pápeža a biskupov(882) –, a to zväzkami vyznania viery, sviatostí a cirkevného vedenia a spoločenstva.(815) Ale nespasí sa, hoci je začlenený do Cirkvi, kto nezotrvá v láske, lebo zostáva síce v lone Cirkvi ,telom‘, ale nie ,srdcom‘.“
- 838 „Cirkev vie, že je z viacerých dôvodov spojená(818) s tými, čo sú pokrstení a poctení menom kresťan, ale nevyznávajú úplnú vieru alebo nezachovávajú jednotu spoločenstva pod vedením Petrovho nástupcu.“ (1271) „Veď tí, čo veria v Krista a riadne prijali krst, sú v istom, hoci nedokonalom spoločenstve s Katolíckou cirkvou.“ S pravoslávnymi cirkvami je toto spoločenstvo také hlboké, „že mu chýba veľmi málo, aby dosiahlo plnosť, ktorá oprávňuje spoločné slávenie Pánovej Eucharistie“. (1399)

janka

Odoslaný - 03 marec 2014 :  21:37:42  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Dakujem.

Ako by ste teda odpovedal na tie dve otazky podla KKC?

stefan

Odoslaný - 04 marec 2014 :  08:16:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
mino
citácia:
Ved prave nevieme co to znamena nepravoplatne zvoleny? Ja netusim co sa pod tym predstavuje.
nedodrzanie pravidiel?
Co presne?

Ale ja to tiež neviem, pýtal som sa na margo toho, že ste písali, že Jána XXIII. nepovažujete za pápeža. Tak ma napadlo sa uvažovať, že prečo? Myslel som, že buď preto, lebo bol neprávoplatne zvolený alebo preto, že z nejakého dôvodu stratil svoj úrad, alebo možno pre niečo iné. Odpoveď je na Vás.

citácia:
- ake su ine? vsak sa treba popytat kedy sa straca urad(i ked v modernistickej sekte sa hovori iba o umrti a abdikacii... ale kedy ti hovoria pravdu)Aj mna zaujima co na to odpovedia studovane hlavy.

Ale prečo by som sa mal pýtať tých, ktorí uznávajú aj koncil aj všetkých pápežov? Vy ste ten, kto koncil a pokoncilových pápežov neuznáva, preto ma zaujímajú Vaše dôvody. Chcem si to vedieť lepšie predstaviť, aby som o tom mohol uvažovať.

mino

Odoslaný - 04 marec 2014 :  09:00:22  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
-nepravoplatnost volby (ak sa iba mysli nedodrzanie urcitych procesnych pravidiel) a strata uradu nie su vsetky dovody kvoli ktorym roncalli nie je papez

Aha, takze oni nemusia poznat otazku o strate uradu papeza, lebo uznavaju vsetko. To je zaujimavy myslienkovy pochod, a co este vsetko nemusia poznat a mozu v pohode s touto nevedomostou zit?
Takze treba za nimi zabehnut, a popytat sa.
Otazku dogmatika riesi, riesil ju aj sv. Tomas Akvinsky, a neviem o tom, zeby sa vykrutil z toho tym- vsak je teraz vsetko v poriadku, a nech si to riesia ti ktorych sa to bude tykat.

Inak s hrozou zistujem s akymi predsudkami, nepresnostami, lzami, lenivostou si veci zistovat ziju ti, ktori sa na druhej strane hrdia tym, ze sa snazia pochopit nejake postoje.
Ako sa to potom snazia pochopit?

Guliver

Odoslaný - 04 marec 2014 :  09:47:42  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Logika hovorí, že ak si doteraz nikto okrem mina & spol. nevšimol, že Ján XXIII bol neprávoplatný pápež, je argumentačná a dôkazová ťarcha na strane mina & spol.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Odoslaný - 04 marec 2014 :  10:31:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
No tu ale aj podľa mňa má postoj dokazovať skôr mino. Pretože zo všetkých katolíckych biskupov, ktorý boli vysvätený za čias Pia XII, prípadne pred ním postoj sede vacans prijal (teda - prijal ho vôbec? Biskupov svätil ako na bežiacom páse, ale skutočne aj veril, že Ján XXIII a Pavol VI nie sú pápežmi?) jedine arcibiskup Thuc. A aj ten ho neskôr údajne zavrhol a zomrel zmierený s Rímom.

Vy tu píšete, ako keby bolo nad Slnko jasnejším faktom, že Ján XXIII nebol pápežom. Tak to podložte. Pretože maximálne s výnimkou arcibiskupa Thuca to akosi všetci ostatný biskupi prehliadli. Vrátane takých és, ako boli kardináli Ottaviani, Baci, či Siri.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 04 marec 2014 :  11:13:00  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Akoze tarcha je mne preto ze udajne pravdivost toho tvrdenia zavisi od toho kto si co vsimne? Takze mame metafyzicky zarucene, ze vzdy si vacsina vsimne pravdivy stav?

Reconquistator, dokazte toto tvrdenie a potom naozaj je tarcha na mne.

A to je len prvy nezmysel co z tych smiesnych konstrukcii vyplyva.

(dost ma znepokojuje ze sa hovori ze to ze nejaky roncalli nie je papez si akoze vsimlo par jedincov... to ma velmi znepokojuje)

Guliver

Odoslaný - 04 marec 2014 :  11:25:37  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Ak všetci okrem mino&spol. nevidia dôvod na to aby Ján XXIII bol neprávoplatný pápež, musí ho ten kto ten dôvod vidí, aj vyargumentovať a dokázať. Či je to pravda sa ukáže práve na základe argumentácie a dôkazov.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Odoslaný - 04 marec 2014 :  11:51:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Nie, nemáme také niečo zaručené, že si vždy väčšina niečo všimne. Ale tu ide o to, že podľa Vášho tvrdenia Ján XXIII nebol pápežom a absolútne nikto, opakujem, NIKTO z celej Cirkvi učiacej si to nevšimol. Žiaden protest, žiadne varovanie, nič. Jedine laici a azda kňazi, no z Cirkvi učiacej nám nikto ani nenaznačoval, že by sme boli oklamaný. To ak by to malo byť pravdou, tak to potom na čo by taká Cirkev bola? Ono keby aspoň pár biskupov tvrdilo, že sa jedná o nepápeža. Ale tu sa nájde najviac jeden a ani ten tento postoj prinajmenšom vtedy nezastával. Ba dokonca, Thuc vysvätil prvých biskupov proti vôli Ríma až dlho po začiatku vlády Pavla VI a Jánovi XXIII bol poslušný. Dokonca si odskúšal aj NOM (prinajmenšom raz koncelebroval). Takže vysvetlenie je skutočne Vašou úlohou. Pretože komplet celá Cirkev učiaca Jána XXIII za pápeža pokladala.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Všetky náboženstvá Téma Next Topic: Nájdi chybu a dokáž ju  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06