Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Janka a RKC
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Všetky náboženstvá Téma Next Topic: Nájdi chybu a dokáž ju
Strana: z 7

Guliver

Stav: offline

Odoslaný - 28 február 2014 :  20:19:24  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Este aj clenovia z vasej RKC Vam oponuju.
Pôvodne zaslal janka - 28 február 2014 :  19:55:54

Prečo z vašej RKC?
Janka Vy sa nehlásite k RKC?
Keď nie, tak ku komu?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora 

janka

Odoslaný - 28 február 2014 :  20:23:56  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
RKC nestotoznujem s Cirkvou katolickou.
Som krestanka-katolicka.

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Odoslaný - 28 február 2014 :  20:38:58  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
RKC nestotoznujem s Cirkvou katolickou.
Som krestanka-katolicka.
Pôvodne zaslal janka - 28 február 2014 :  20:23:56

Môžete trochu obšírnejšie, nerozumiem...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 28 február 2014 :  20:55:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Je tu toho plne forum. Pozrite tam.

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Odoslaný - 28 február 2014 :  21:02:15  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Je tu toho plne forum. Pozrite tam.
Pôvodne zaslal janka - 28 február 2014 :  20:55:09

Ak Vám nestojím ani za odpoveď tiež dobre...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 01 marec 2014 :  00:49:02  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Guliver, spomeňte si na tú evanjeliovú úzku cestu, ktorú nachádza len málo ľudí. Tou cestou je akiste vernosť pápežovi, veď väčšina kresťanov mu je neverná.

A tí čo sú mu verní by mohli mať svoje fórum. Tradičné, ale nie tradicionalistické, moderné, ale nie modernistické.
Kiež by Pán dal...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 01 marec 2014 :  02:40:44  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Pozoruhodné Ratzingerove myšlienky s ktorými sa nemôžem nestotožniť...
http://www.pastorace.cz/Tematicke-texty/Citaty-z-knihy-O-vire-dnes-Joseph-Ratzinger.html

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 01 marec 2014 :  07:00:08  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Koki a ako potom prijimas ine veci od tohoto formalneho heretika?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 01 marec 2014 :  07:51:37  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Dobré ráno sa praje a požehnaný deň všetkým.

Ratzinger bol vždycky "môj človek", proste to je typ ktorý obdivujem. Zháňal som si jeho knihy z ktorých vyžaruje oslepujúce svetlo pravdy. (Ján Pavol II. bol zas obdivuhodný po inej stránke - každý pápež po inej, podľa svojej charizmy.) To, že títo pápeži, táto Cirkev a viera sú pravé, mám potvrdené od Toho ktorý mi kedysi dal vieru, a tú nikto neovplyvní. Ty si ideš svojou cestou ako sa tebe páči a to neni správne, lebo nepočúvaš prikázania.

mino

Odoslaný - 01 marec 2014 :  09:05:36  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Koki a schizofrenia funguje? Pises ze bol tvoj clovek a vyssie o tom, ze sa nemozes stotoznit s niecim co pise o viere?
To akoze to je bezna vec u "katolikov"?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 01 marec 2014 :  09:12:43  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Zase tá vzbrklosť. Prečítaj si tú vetu poriadne. A hlavne tie úryvky z danej knihy.

mino

Odoslaný - 01 marec 2014 :  09:16:47  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Mna modernisticke knihy nezaujimaju, mna zaujima ze niekto napise ze v niecom nesuhlasi s niekym (a nie je to v tom, ze ten nema rad chleba s maslom), a potom si ho veselo dava za vzor.
Koki co takto sa nejako dat do suladu so sebou samym.

Koki

Odoslaný - 01 marec 2014 :  09:33:16  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ty si lekár aby si ma ľahkovážne považoval za schizofrenika s halucináciami? Toto ti vyhovuje aby si sa mohol ospravedlniť prečo mi neveríš. Lenže mne nikdy nič také nebolo, v onej dobe som podstúpil neurologické aj psychiatrické vyšetrenie, lebo si doma mysleli že ktovie čo mi je tak ako vy teraz. Ale to je vaša vec.

Prečítaj si tú moju vetu znova a znova, a cituj tu čo som napísal.
Zbohom.

Guliver

Odoslaný - 01 marec 2014 :  09:43:11  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Koki dobre ti radím choď na iné fórum a nepíš o sebe nič čo by si neskor ľutoval.

mino

Odoslaný - 01 marec 2014 :  09:55:14  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Koki mna tvoje zjavenia nezaujimaju, a to doslova.(a je mi fuk ci su pravdive ci nie) Ak ale ich mienis neustale vytahovat ako dokaz pravdivosti cohokolvek, tak to naozaj stracam cas.

Zatial riesime iba to ako si protirecis(a to s tvojimi zjaveniami nema nic spolocne). Skus sa drzat temy, ak to nezvladas tak dodrz to co si napisal- radsej nepisat nic, ako pisat blbosti.

(teraz som si uvedomil ze Koki je moc vztahovacny, a slovo schizofrenia, ktoru som myslel ako nazorovu schizofreniu, si hned prelozil ako medicinsku diagnozu... no dohodni sa potom s nim niekto)

stefan

Odoslaný - 01 marec 2014 :  10:02:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Už dlhší čas sa snažím porozumieť a pochopiť zmýšľanie a východiská sedevakantistov, ale asi niečo podstatné uniká, lebo celý tento problém mi nedáva zmysel.
Na nete som sa dočítal, že sedevakantisti uznávajú za posledného legitímneho pápeža Pia XII., niektorí Pia X. a že všetci odmietajú II. vatikánsky koncil a niektorí si zvolili aj svojho pápeža.
Zamýšľam sa hlavne nad týmito otázkami:
-prečo /a z akej autority/ sa niekto rozhodol ignorovať výsledky riadne zvolaného koncilu?
-prečo /a z akej autority/ sa rozhodol niekto nepočúvať riadne zvolených pápežov?
-ak už to tak musí byť, prečo si tí schizmatici nezvolia vlastného pápeža?
-ak si už zvolili vlastného pápeža, prečo sa ho všetci nepridŕžajú?
-prečo majú nekonečnú potrebu vstupovať na rôzne fóra a otravovať život riadnym katolíkom?

Ja mám rád konzervatívnych katolíkov, mám tiež rád aj liberálnych katolíkov. Ak má byť Cirkev katolícka, tak potrebuje aj jedných, aj druhých. Asi Cirkev potrebuje aj heretikov, aby vedela, že nie je heretická a asi potrebuje aj sedevakantistov, aby vedela, že nie je v stave sede vacante.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Odoslaný - 01 marec 2014 :  10:05:53  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Mino a vy ste idiot? Nebudte vztahovacny a pochopte ze som slovo idiot pouzil vo vyzname ako Dostojevskij.
Kde pise koki, ze nesuhlasi s Ratzingerom?
citácia:
Pozoruhodné Ratzingerove myšlienky s ktorými sa nemôžem nestotožniť...
Pôvodne zaslal Koki - 01 marec 2014 :  02:40:44

Koki

Odoslaný - 01 marec 2014 :  10:08:53  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
Koki dobre ti radím choď na iné fórum a nepíš o sebe nič čo by si neskor ľutoval.

Pôvodne zaslal Guliver - 01 marec 2014 :  09:43:11

Guliver, okrem toho že nepoznám žiadne živé katolícke fórum, som len chcel brániť vieru, česť katolíkov a pápeža, ako som len vedel. Je to k ničomu.

Myslím že nemusím ľutovať ničoho čo som tu kedy napísal, snáď okrem jedného prudkého slova, ale aj to som zmazal aby tu nezostalo.

Guliver

Odoslaný - 01 marec 2014 :  10:15:08  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Guliver, okrem toho že nepoznám žiadne živé katolícke fórum, som len chcel brániť vieru, česť katolíkov a pápeža, ako som len vedel. Je to k ničomu.
Pôvodne zaslal Koki - 01 marec 2014 :  10:08:53

Nemas ani stipku sebaucty? Tu nestoja ani o teba ani o tvoje nazory.
Skus toto: www.areopag.sk

Koki

Odoslaný - 01 marec 2014 :  10:17:44  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
Už dlhší čas sa snažím porozumieť a pochopiť zmýšľanie a východiská sedevakantistov, ale asi niečo podstatné uniká, lebo celý tento problém mi nedáva zmysel.
Na nete som sa dočítal, že sedevakantisti uznávajú za posledného legitímneho pápeža Pia XII., niektorí Pia X. a že všetci odmietajú II. vatikánsky koncil a niektorí si zvolili aj svojho pápeža.
-prečo /a z akej autority/ sa niekto rozhodol ignorovať výsledky riadne zvolaného koncilu?
-prečo /a z akej autority/ sa rozhodol niekto nepočúvať riadne zvolených pápežov?
-prečo majú nekonečnú potrebu vstupovať na rôzne fóra a otravovať život riadnym katolíkom?

Ja mám rád konzervatívnych katolíkov, mám tiež rád aj liberálnych katolíkov. Ak má byť Cirkev katolícka, tak potrebuje aj jedných, aj druhých. Asi Cirkev potrebuje aj heretikov, aby vedela, že nie je heretická a asi potrebuje aj sedevakantistov, aby vedela, že nie je v stave sede vacante.

Pôvodne zaslal stefan - 01 marec 2014 :  10:02:23

Štefan dobré otázky, len ma prekvapuje druhá časť príspevku, konštatovanie ktoré sa mi nepozdáva, prepáč.
Zatiaľ sa lúčim, neviem na ako dlho...

citácia:
citácia:
Pôvodne zaslal Koki - 01 marec 2014 :  10:08:53

Nemas ani stipku sebaucty? Tu nestoja ani o teba ani o tvoje nazory.
Skus toto: www.areopag.sk
Pôvodne zaslal Guliver - 01 marec 2014 :  10:15:08

Vďaka za tip Guliver.
Ahoj a drž sa.

mino

Odoslaný - 01 marec 2014 :  11:02:14  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal stefan - 01 marec 2014 :  10:02:23

A co brani sa pri tom zamyslani dostat k jednoduchym konzekvenciam?

(a len maly detail, ti co si zvolili "papeza", tak evidentne uz nie su sedevacantistami.)

stefan

Odoslaný - 01 marec 2014 :  12:05:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Ja práve tie konzekvencie neviem nájsť. Možno niekedy v budúcnosti.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 01 marec 2014 :  12:22:44  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ok tak skusim odpovedat ja na tie otazky:

citácia:

tiez pre mna zahadou, ze su tu aj taki co ignoruju, popripade si vyberaju a zaroven tvrdia, ze ten koncil je riadne zvolany- t.j papezom (pre mna to problem nie je, koncil neviedol papez, tak je to len zasadanie nejakych biskupov)

citácia:

to iste co pri prvom. (zas nie moj problem, ak je riadne zvoleny, tak existuju cesty ako aj riadne mohol stratit svoj urad... pre mna nie su riadne zvoleni...CEAO)

citácia:

neviem kto to su ti schizmatici, nepoznam katolikov, co odmietaju urad papeza, ale pokial ide o mna, nepocitujem ziadnu potrebu mat momentalne papeza, ale ak sa dozijem cca 2058, tak sa ta potreba urcite ozve...samozrejme ak sa dovtedy situacia nevyriesi (napr. aj mojim umrtim)

citácia:

toto ma nazaujima, lebo to uz evidentne nie su sedevakantisti, a ja sa k takej skupine urcite nehlasim.

citácia:

toto neviem posudit, nikde inde nevstupujem, ale predpokladam, ze katolici inde by nemali problem ukazat mi ze teda katolikom nie som.

citácia:
Ja mám rád konzervatívnych katolíkov, mám tiež rád aj liberálnych katolíkov

liberalny katolik je nejake oxymoron, neviem presne co si mam pod tym predstavit. (nebodaj napr. "katolikov" pouzivajucich antikoncepciu?)

stefan

Odoslaný - 01 marec 2014 :  16:46:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
mino
citácia:
tiez pre mna zahadou, ze su tu aj taki co ignoruju, popripade si vyberaju a zaroven tvrdia, ze ten koncil je riadne zvolany- t.j papezom (pre mna to problem nie je, koncil neviedol papez, tak je to len zasadanie nejakych biskupov)

Zaujímavé tvrdenie, vedeli by ste definovať, kedy koncil je riadne zvolaný a kedy to nie je len zasadanie nejakých biskupov?

citácia:
to iste co pri prvom. (zas nie moj problem, ak je riadne zvoleny, tak existuju cesty ako aj riadne mohol stratit svoj urad... pre mna nie su riadne zvoleni...CEAO)

Mohli by ste prosím uviesť cesty, kedy môže riadne zvolený pápež stratiť svoj úrad a uviesť príklady, či a kedy sa tak už v histórii stalo?

citácia:
toto ma nazaujima, lebo to uz evidentne nie su sedevakantisti, a ja sa k takej skupine urcite nehlasim.

Mohli by ste povedať, že aká prekážka Vám bráni hlásiť sa k tej skupine?

citácia:
liberalny katolik je nejake oxymoron, neviem presne co si mam pod tym predstavit. (nebodaj napr. "katolikov" pouzivajucich antikoncepciu?)

Mám za to, že katolíckej cirkvi je široké spektrum názorov a názorových rozdielov, pričom určite dokážeme nájsť skupinu, ktorú označíme za liberálnych katolíkov. Možno takým verejným príkladom by mohol byť biskup Bezák /ale možno nie.../

mino

Odoslaný - 01 marec 2014 :  16:55:31  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Trosku zvlastne otazky.

-Koncil je pravoplatne zvolany pravoplatnym papezom.

-Neznalost toho ako papez prichadza o urad ma skor rozcarovala. (to "katolici" dnes si myslia, ze papeza iba vynasaju nohami napred, alebo sa on sam vzdava uradu?)
A preco by v historii malo take nieco uz nastat (nehovorim ze nenastalo), ci aby sa mohlo povedat nikdy sa to nestalo, a teda nikdy sa to nestane? (CEAO je pre srandu kralikov?)

-A preco by som sa mal hlasit ku vsetkemu?

- a v com je liberalizmus "biskupa" bezaka?

stefan

Odoslaný - 01 marec 2014 :  19:39:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Ďakujem za odpovede, ospravedlňujem sa, ak Vás moje otázky nudia, avšak skutočne by som chcel lepšie pochopiť Vaše východiská.

mino
citácia:
-Koncil je pravoplatne zvolany pravoplatnym papezom.

Implikuje to, že Jána XXIII. nepovažujete za právoplatného pápeža? Ak áno, bol podľa Vás neprávoplatne zvolený alebo sa sám zneprávoplatnil? Ak sám seba obral o úrad, ako k tomu došlo? Zvolával koncil ešte ako právoplatný pápež alebo už ako neprávoplatný? Od kedy platí pravidlo, že koncil môže byť právoplatne zvolaný iba právoplatným pápežom?

citácia:
-Neznalost toho ako papez prichadza o urad ma skor rozcarovala. (to "katolici" dnes si myslia, ze papeza iba vynasaju nohami napred, alebo sa on sam vzdava uradu?)

Neviem čo si myslia "katolíci", mňa zaujíma, že ako pápež prichádza o úrad, ak sa Vám nechce rozpisovať, tak ma prosím odkážte na konkrétne zdroje.

citácia:
A preco by v historii malo take nieco uz nastat (nehovorim ze nenastalo), ci aby sa mohlo povedat nikdy sa to nestalo, a teda nikdy sa to nestane? (CEAO je pre srandu kralikov?)

Neviem či sa to stalo alebo nestalo, počul som, že v histórii bolo viac období, kedy boli dvaja pápeži, zdá sa teda, že min. jeden z nich bol nutne neprávoplatný. Myslel som, že práve Vy o tom môžete vedieť viac.

citácia:
-A preco by som sa mal hlasit ku vsetkemu?

K čomu sa hlásite, je Vaša vec, chcel som vedieť, že či ten nový pápež má Vašu podporu alebo nie, či názorovo ste zajedno, či akceptujete jeho nároky.

citácia:
- a v com je liberalizmus "biskupa" bezaka?

Myslím že v mnohých nových pohľadoch na pastorálne problémy, v modernom uvažovaní a určite aj v prezentovaní sa.

Strana: z 7 Previous Topic: Všetky náboženstvá Téma Next Topic: Nájdi chybu a dokáž ju  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06