Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Evanjelizacia?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Oslobodenie Téma Next Topic: prihovor <3
Strana: z 10

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2015 :  17:17:37  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
mak, nevsimol si si akym oblukom si sa vzdialil od elementarnej slusnosti?
Ako sa ti podarilo vymysliet, ze ti mam dat niekoho telefonne cislo?
Taka vulgarna neohrabanost ma uz udivuje.

Dal som ti nieco o com zatial nemas ani potuchy.
Zial, nevazis si to.
Je to vzacne ale nema byt zriedkave, ze sa to naozaj deje.
Mozes citat z prvej ruky podane vzacne svedectvo,
je to tiez prilezitost pytat sa ak mas nejake otazky.

O evanjelizaciu mojich bracekovcov sa nemusis obavat.
Je tam vela prace, oni su v pozicii prvolezcov uprostred neveriacich,
no robia to dobre.


Pôvodne zaslal MartinP - 12 máj 2015 :  10:15:35


a si jasny ! Pytat kontakt aby som sa mohol presvedci a uverit je neslusne? Ak by to tvoje svedctvo bolo pravdou horel by si ty a aj ostatni zainteresovani tuzbou vydavat svedectvo, zverejnovali by kontakty, rozpravali by sa s co najvacsim poctom ludi. Prave si sa priznal ze ide o evanjelizaciu tvojich bracekov. Ste teda skupinka uzavreta do seba, vzajomne si vymyvate mozgy a s Jezisom a Cirkvou nemate nic spolocne. Ste sekta ako vysita! A mimochdom ja som ti pred casom poslal autenticke svedectvo ako som ucinkom praveho Ursum vyliecil cloveka. Preco si neuveril tomuto mojmu svedectvo a ja mam uverit tvojemu ktore je v podstate rovnake?

Pôvodne zaslal mak - 12 máj 2015 :  13:21:07

Ty si uz niekedy hovoril s takym clovekom co si neustale domysla nezmysly a kopi chybne dohady? Ked ta taky niekto ani nie, ze poprosi o sukromne telefonne cislo ale ta priam vyzve dat kontakt, tak si ochotny vystavit svojich blizkych slepemu znevazovaniu takeho cloveka?

Bez ucty a zaslepene ma castujes hodnoteniami.
Slusnost si stratil kde?

Tak mi povedz, mily mak, kto je tu jasny?


Ale inak mozeme predist vsetkym tym nestastnym reciam.
Ak chces pojdem s tebou na ulicu, ukazem ti sam co robim
a mozes aj ty sam naozaj zazit o com pisem a co vidis na videach.
Ak mas co len taku vieru ako horcicne zrnko (a budes sa chovat slusne).

Mne je jedno co ti kto nahovoril, ak uvidis co je cez teba mozne dat inemu z tvojej malickej viery, pochopis vela a budes sa tesit.
To ti prajem.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2015 :  19:03:55  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Dakujem, konečne! To je presne to o čo ťa žiadam už dlho. Takže už len dohodnuť termín, čas a miesto. Ber prosím do úvahy že som zo žiliny a navrhni možnosti

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2015 :  06:18:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Skuste ale uzdravit niekoho objektivne choreho - predlzovanie noh a napravanie akoze poskodenych stavcov, ci rozhybavanie stuhnutych ramien nechajte pre tentokrat bokom.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2015 :  09:20:13  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Ja stále vravím, nech uzdraví tohto:



Nebude treba ani tel. číslo na overenie. Určite by to bolo minimálne v Novom Čase.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2015 :  09:26:35  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Dakujem, konečne! To je presne to o čo ťa žiadam už dlho. Takže už len dohodnuť termín, čas a miesto. Ber prosím do úvahy že som zo žiliny a navrhni možnosti

Pôvodne zaslal mak - 13 máj 2015 :  19:03:55

Cez prazdniny budem dlhsie na dome, povedzme koncom jula alebo v auguste. Vtedy si mozeme urobit vylet aj do Ziliny a stretnut sa tam alebo niekde na polceste, uvidime ake budu moznosti.
Dam ti vediet cez SS.
Zatial staci takto?

Ber na vedomie, ze to plati ak si odhodlany sam skusit co ti poviem
ale neboj sa, je to bonus, nie test.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2015 :  11:46:57  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mato a baranok,
na ukazku vas sposob dopytovania otocim, vyznie to takto "zorientovane":

========================================
Mato, zozeniem ti pacienta s mozgovym nadorom alebo kalfcifikovanym nadorom na mieche a ty ten nador ako lekar osobne odstran.

Lekarska veda a prax to dokaze, tak to urob ty.

Ak to neurobis, bezchybne, natrvalo a naraz
potom definitivne si iba sarlatan a tym to mozeme uzavriet.
========================================

Dufam, ze sa hned zhodneme, ze takto pozadovat nejaky "dokaz" moze iba ignorant alebo uplne nezorientovany clovek. Je tak?

Napisal som vam ako som sa sam nechal poucit podla Pisma ludmi s bohatou praxou a ako veciam rozumiem.
Aj vam staci chciet a budete blizsie k Pravde.

Rozdiel medzi vedou a vierou je aj v tom, ze Bozia moc nema ziadne obmedzenie ale my potrebujeme postupne narast k tej udivujucej ucinnosti.

Teraz si rozumieme?

Opakujem jednoduche tvrdenie:
V sluzbe inym rastieme v ucinku praxou, my sa stale ucime, Boh nam je bez pochyb k dispozicii cely. Podstatny je vztah s Nim, byt otvoreny a ucit sa verit Mu uplne jednoducho, ako deti. To stale plati.

Ucime sa, rastieme, vidno to aj v Pisme.
Ani Mojzis nekonal bezchybne a aku mal pomoc a ake divy konal, ani apostoli nekonali bezchybne...

Netvrdim, ze uz v sucasnosti hocico vidim aj hned uzdravene.
Poslucham vsak Slovo, konam podla Neho a zazivam ako sa v mojom zivote uplatnuje.

Co je lepsie?
Byt poslusny a konat so ziadnou ucinnostou
alebo byt neposlusny so ziadnou ucinnostou?

Aj keby sa nic nedialo je lepsie byt poslusny, je tak?

Lenze ja zazivam ako sa veci deju.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2015 :  13:11:18  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Tvarite sa, ze iba ak mate sto percentnu ucinnost tak ste ochotni nieco robit.
Lenze to co chces na to nepotrebujes ziadnu vieru. Ty chces vopred betonovu istotu.

Jezis vsak hovori, ze modlitba z viery uzdravi choreho
alebo, ze ti ktori uveria budu klast ruky na chorych a ti budu uzdraveni....

Potrebujes zacat a uvidis, ci uz mas taku ucinnost ako On hovori, ze ju mame mat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2015 :  14:00:20  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Skuste ale uzdravit niekoho objektivne choreho - predlzovanie noh a napravanie akoze poskodenych stavcov, ci rozhybavanie stuhnutych ramien nechajte pre tentokrat bokom.

Pôvodne zaslal Mato - 14 máj 2015 :  06:18:45

Mato, treba rovno vzkriesit mrtveho alebo staci aj takato drobnost?:

Sedeli sme za stolom v rozhovore a sestricka mi vravi, ze na prave ucho horsie pocuje.

Sedeli sme tam styria, vsetci uz zazili Boziu moc tak sa pytam inej sestricky ci sa bude modlit ale nechcela, ze staci ked to urobim sam.
Rozhodol som sa urobit to tak ako to este nezazili. Nahol som sa k nej a kratko som jej fukol asi z patnastich centimetrov do praveho ucha.
Zaujimave aku mala silnu reakciu na jednoduche fuknutie. Necakala to takze sa zlakla a preto sa mykla. Opisovala vsak, ze reakciu na to fuknutie citila az kdesi hlboko v sebe. Sadol som si pred nu a striedavo som luskal prstami z oboch stran hlavy aby si mohla skusit co sa zmenilo.
Pocuvala a potvrdila, ze na prave ucho vyborne pocuje ale potom mi hovori, teraz sa este modli pre to druhe ucho.

Ked sa totiz toto stalo uvedomila si, ze to co predtym pokladala za normalne pocutie jej teraz pride slabe a normalne je to co pocuje uchom, na ktore som fukol.
Tak som jej musel fuknut aj do laveho a ona nam potvrdila, ze to sa tiez zlepsilo.

Pri ceste domov som s nimi telefonoval a pytal som sa ci je vsetko uplne v poriadku. Tato setricka mi tvrdila, ze to lave ucho sice je lepsie ako bolo ale zda sa jej, ze by to mohlo byt este lepsie. Tak jej hovorim daj si telefon k tomu uchu a pocuvaj.
Pomodlil som sa proti duchu hluchoty a opat som fukol, tentoraz do mikrofonu svojho telefonu. Jej reakcia bola prekvapiva lebo sa opat mykla a opisovala, ze to citila az kdesi v krku.
Ucho sa pritom uvolnilo a uz pocula perfektne.

Dost sme sa nasmiali od radosti, ze sa tak lahko da zmenit nieco co dokaze komplikovat zivot velmi dlho.

Slava patri Bohu.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2015 :  15:01:18  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Fúknuť a lúsknuť ?
Niečo ako toto:
https://www.youtube.com/watch?v=L_KejZzSdZQ

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2015 :  16:44:04  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Fúknuť a lúsknuť ?
Niečo ako toto:
https://www.youtube.com/watch?v=L_KejZzSdZQ

Pôvodne zaslal baránok - 15 máj 2015 :  15:01:18

Pokial ide o sluch asi by si radsej takto:
http://www.youtube.com/watch?v=tlmLLHjyqLU

ale bolo to takto:
http://www.youtube.com/watch?v=s-eixxrUMxo

Fuknut s vierou je mocne aj v inych pripadoch:
http://www.youtube.com/watch?v=sJvz9Y6WQ3A

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2015 :  18:01:32  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Dakujem, konečne! To je presne to o čo ťa žiadam už dlho. Takže už len dohodnuť termín, čas a miesto. Ber prosím do úvahy že som zo žiliny a navrhni možnosti

Pôvodne zaslal mak - 13 máj 2015 :  19:03:55

Cez prazdniny budem dlhsie na dome, povedzme koncom jula alebo v auguste. Vtedy si mozeme urobit vylet aj do Ziliny a stretnut sa tam alebo niekde na polceste, uvidime ake budu moznosti.
Dam ti vediet cez SS.
Zatial staci takto?

Ber na vedomie, ze to plati ak si odhodlany sam skusit co ti poviem
ale neboj sa, je to bonus, nie test.


Pôvodne zaslal MartinP - 15 máj 2015 :  09:26:35



O.K. dohodnuté

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2015 :  18:42:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Cize su uzdravovaci spcializovani na kratsie nohy, iny na kovove predmety a este iny na fukanie do ucha. Vy ste ktory s nich.

Lebo k tomu smeruje vasa analogia s tym, ze mam vyliecit neuronador aj ked nie som neurochirurg ani onkolog.

Vy nie ja, ste opakovane prehlasili, ze to uzdravovanie spolahlivo funguje. A to by ozaj malo, kedze tvrdite, ze uzdravuje Boh a nie Vy. Potom ale zasa tvrdite, ze to nefunguje vzdy, lebo neviem co. Kto sa vo Vas ma vyznat?
Bud mate tu spravnu vieru a uzdravujete vzdy, alebo nemate a neuzdravujete nikdy. Ci chvilu mate a chvilu nemate?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2015 :  20:00:18  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mato, ked prestanete hladat ako ma nachytat mozno aj vasej telesnej mysli zacne dochadzat, ze sa jednoducho myli.
Vidite stale nove a nove svedectva rozneho druhu a nedochadza vam, ze tu je Zivot , ktory zatial nezijete?

Nie je vam nedostupny ale naopak je tak blizucko... Vo vas.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2015 :  13:58:50  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Nadherne svedectvo o oziveni ludi z krestanov na ucenikov Jezisa Krista.

http://www.youtube.com/watch?v=FeHk-v0Kwqo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 17 máj 2015 :  09:15:45  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mato, od zaciatku tvrdim, ze :
V Bohu sme uz Jeho ranami uzdraveni.

Bodka. Sme. Hotovo.

Vidite to vo svojej praxi? Nie, vidite chorych.
Co im teda chyba ked v Bohu su uz uzdraveni?

Chyba im viera. Bud v niekom kto im z viery to uzdravenie vyhlasi alebo v nich aby si ho prijali sami.

Preto hovorim aj druhe co Pismo zdoraznuje ale vam to unika.
Ti ktori UVERIA tych budu sprevadzat tieto znamenia...
na chorych budu ruky klast a ti budu uzdraveni.
Ci inde
Modlitba s VIEROU uzdravi choreho...
Alebo
NIC NIE NEMOZNE TOMU KTO VERI.

Takze opat opakujem Boh je Pravda a Jeho praca Je dokonana.
Teraz posiela nas ak sme veriaci. On posiela svojich ucenikov a rozdiel medzi tym co bolo kedysi a co vidime dnes je prave v tom, ze dnes mame skolenia o Bozom Slove, prednaskujeme krestanske alebo len radobykrestanske reci ale vtedy sa jednoducho konalo podla Bozieho Slova.
Zmyslom je ucit sa zit s dorazom na zit Bozi nie svetsky zivot. Bozi Zivot je v nas podla Slova jedine v Duchu a kona sa z VIERY.

Nakolko nik nema schopnost vsetko dokonale verit hned na prvy raz preto vidime nas rast vo viere aj v cnostiachet
Ak mate duchovneho cloveka za ucitela ako verit a konat budete napredovat v Zivote a vidiet aj zazraky, ktore do tohto uplne lahko a prirodzene patria. Do nasho Zivota Syna Vecneho Boha patri Jeho nadprirodzeny rozmer. Co je na tom udivujuce ak ste uverili Bohu, ktory si to predsavzal aj v nas vykonal? To nie je vasa zasluha to je dar ak ste Mu uverili.

Cize ak neverite na uzdravenia tak zijete z rozumu svetsky iba telesne fyzikalne a chemicky a bilogicky a meratelne nemate sancu ani sa ucinne modlit ani vidiet uzdravenie z nadprirodzenej priciny. Ono je tam uz davno ale objavi sa pre vieru, ta vam vsak chyba. Pre vasu osobnu zivu schopnost Bohu uverit a preto si teraz uzdravenie vyhlasit a ocakavat prave toto. Pretoze ste Syn.

Vy vsak verite svojim vedeckym knizkam a pletie sa vam svet podla zakonov so svetom podla Bozich pravd.
Pravdu ste v sebe popreli pretoze viete namerat chorobu.
Treba vam venovat cas chodeniu v konani z viery.
Byt blaznom pre svet lebo zacnete tak jasne verit, ze ludia su uz zdravi v Bohu , ze to tej chorobe poviete ked pridete do styku s chorym. Pre svet blaznovstvo, pre veriaceho podla Pisma normalna vec. Ucime sa uverit tak aby sme konali. Nie iba nastudovat si texty aby sme nimi dali pravidla svojim nabozenskym prejavom.

Hladajte ako konat z viery.

Comu mozete verit som vam napisal .
Vyucovania som ponukol lebo som tu uz dal praxou potvrdenych ucitelov.
Davam sem svoje svedectva aj kopu podnetnych videi. Tie veci su pravdive a sam vam vravim, ze zazivam to iste.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 máj 2015 :  16:58:20  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Nakolko nik nema schopnost vsetko dokonale verit hned na prvy raz preto vidime nas rast vo viere aj v cnostiachet


Pôvodne zaslal MartinP - 17 máj 2015 :  09:15:45


To by som este mohol uznat ako argument.

Ale nie, ze raz uzdravujete a raz nie. Bud ste do tej Vasej vysnenej viery dorastli, a potom uzdravujete vzdy a vsade, alebo nedorastli a potom neuzdravujete vobec. To je vo svetle Vasej logiky a Vasho vnimania.

V skutocnosti to je cele inak, ale to uz je Vam marne vysvetlovat, jedine co by Vam otovrilo oci je, ked by ste zistili, ze vsetky tie vysnivane predlzenia noh, ci napravania sluchu fukanim cez mobil su iba fiktivne veci, kedy jeden nestastnik, presvedcil ineho nestastnika o niecom, co neexistuje. Tymto sposobom funguju aj rozny ludovi liecitelia a pod. (pokial nemaju priamo zmluvu s diablom a su to iba obycajni podvodnici, ktori vyuzivaju nestastie druhych a manipuluju nimi).

Lenze objektivnehoo overenia sa bojite ako cert svatenej vode.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 17 máj 2015 :  20:02:47  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
MartinP
ja vidim vo vas dobru volu a preto vam poviem, kde je u vas problem.
Musite uzdravenie chapat vzdy v kontexte vecneho zivota - cize aj slova pisma, ktorymi sa ohanate musite predovsetkym chapat ako uzdravenie duse. Je marne choreho uzravit telesne, ak jeho dusa ostane chora. Teda ak aj telesne choreho uzravime nadprirodzene a neuzdravi sa jeho dusa- cize nebude sa snazit robit to co Jezis prikazal je to len marnost, ktora od Boha odvadza. Lenze vy neverite, ze aj utrpenie prinasa Bozie milosti a to cez to vsetko, ze cez utrpenie Bozieho syna sa otvorila brana neba pre vsetkych. No nie vsetci nou vojdu. Nebojte sa tolko telesneho utrpenia, obavajte sa radsej utrpenia duse.

Martin co vie " zahubit " \zatratit\ dusu cloveka?

Ps: nepiste prosim tie vase siahodlhe prispevky suste byt jednoduchsi. vdaka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 17 máj 2015 :  22:38:44  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mato, materialu mate dost.
Vase dojmy si mozete porovnat s praxou tych co nieco robia.
Logicky si uvazujte kolko chcete a nerobte nic aj nadalej.
To vam ide. Ironia tiez.
Bozi Zivot a svedectvo? Nula bodov?

Logicky mi z toho vychadza, ze bud popierate Pravdu vedome
alebo nevedome.

Vas logika nepusti. Odpoved si musite dat vy.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2015 :  15:01:53  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
MartinP
ja vidim vo vas dobru volu a preto vam poviem, kde je u vas problem.
Musite uzdravenie chapat vzdy v kontexte vecneho zivota - cize aj slova pisma, ktorymi sa ohanate musite predovsetkym chapat ako uzdravenie duse. Je marne choreho uzravit telesne, ak jeho dusa ostane chora. Teda ak aj telesne choreho uzravime nadprirodzene a neuzdravi sa jeho dusa- cize nebude sa snazit robit to co Jezis prikazal je to len marnost, ktora od Boha odvadza. Lenze vy neverite, ze aj utrpenie prinasa Bozie milosti a to cez to vsetko, ze cez utrpenie Bozieho syna sa otvorila brana neba pre vsetkych. No nie vsetci nou vojdu. Nebojte sa tolko telesneho utrpenia, obavajte sa radsej utrpenia duse.

Martin co vie " zahubit " \zatratit\ dusu cloveka?

Ps: nepiste prosim tie vase siahodlhe prispevky suste byt jednoduchsi. vdaka

Pôvodne zaslal hadec - 17 máj 2015 :  20:02:47

Mily hadec, my sa nesnazime "iba" o uzdravovanie ale o sirenie Bozieho Zivota. Ten obsahuje aj viac ako uzdravenie a je v nas ucinne.
Treba citat celu diskusiu.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2015 :  19:31:26  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Mato, materialu mate dost.
Vase dojmy si mozete porovnat s praxou tych co nieco robia.
Logicky si uvazujte kolko chcete a nerobte nic aj nadalej.
To vam ide. Ironia tiez.
Bozi Zivot a svedectvo? Nula bodov?

Logicky mi z toho vychadza, ze bud popierate Pravdu vedome
alebo nevedome.

Vas logika nepusti. Odpoved si musite dat vy.




Pôvodne zaslal MartinP - 17 máj 2015 :  22:38:44


Keby som mal verit kazdemu svedectvu na youtube, tak by som musel verit od mimozemstanov, cez tisic roznych konspiracii az po rozpravajuce stromy vsetkemu.
Vam to mozno staci, mne nie.

AK niekto tvrdi, ze vie uzdravovat, musi mi to dokazat, inak iba tara a presviedca sam seba.

Nemusite uzdravit hned prveho cloveka, kludne aj druheho, alebo tretieho, ked sa Vasa viera a tym padom aj schopnost uzdravovat meni hore dolu nahodnym sposobom. Alebo aj stvrteho ci piateho.

Len aby to bol niekto naozaj objektivne chory a jeho uzdravenie bolo naozaj objektivne. Veci ako ze nejako zle pocujem, vy fuknete do mobilu a zrazu nejako lepsie pocujem Vam nezozerem. Aj tato vec sa da velmi lahko objektivizovat pomocou audiometrie. A posudzovanie dlzky noh tlacenim do podlozky, tomu moze uverit naozaj iba skutocne zufaly nestastnik.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2015 :  08:56:04  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Nechcem sa do tohto vlákna príliš ponárať mám len zopár poznámok. K týmto názorom a skúsenostiam som prišiel postupne a pokiaľ viem, neodporujú učeniu Cirkvi.

Dar uzdravovania dáva Boh dvojaký, Ježiš mal oba:

1. Prirodzený dar uzdravovania
Je to ľudská schopnosť a činnosť. Človeka, ktorý lieči to vyčerpáva. Nevie liečiť všetko, často len nejakú oblasť, napríklad naprávať chrbticu. Pozná svoje hranice za ktoré nejde a má dar, že vníma, čo je tam choré a vie to napraviť. Funguje to aj v iných oblastiach napríklad bylinky. Ale stretol som už aj ľudí, ktorí liečili dotykom a sústredením sa. Upozorňujem, že to funguje na prirodzenej rovine, nie je to žiadny zázrak. Problém je, že takto obdarení ľudia, často túžia akoby viac pomáhať a potom sa často zapletú vo svojej naivite do diablových sietí. Exorcisti by vedeli rozprávať. Ale tu teraz neriešime tento prípad.
Upozorňujem, že toto je Cirkevne odobrené. Existujú ľudia, ktorí dostali od Boha dar, na prirodzenej rovine do istej miery uzdravovať alebo minimálne uľaviť od bolesti a zmierniť chorobné prejavy. Súvisí to s prirodzenými schopnosťami ľudskej duše (práve preto je tam potrebný kontakt, dotyk - lebo duša človeka je funkčne obmedzená priestorom tela). Osobne som zažil prípad, kedy takýmto spôsobom liečil kňaz (s vedomím biskupa) malé dieťa (takže to nebolo placebo) a tomu sa uľavilo od dlhotrvajúcich kolík (10-12 denne niekoľko mesiacov, medikamenty nepomáhali). Samozrejmosťou bolo, že sa potom pokračovalo liečbou bylinnými čajmi. Ale, akonáhle niekto "pôsobí na diaľku" alebo pomocou "predmetov" nejedná sa o prirodzený dar uzdravovania ale o okultné praktiky.
Pre prirodzený dar uzdravovania sú akoby sprievodné znaky fyzický kontakt liečiteľa s chorým a únava liečiteľa.

2. Nadprirodzený dar uzdravovania
Je to dar, keď pre podporu hlásania evanjelia a potechu Cirkvi Boh vnuká človeku, koho chce Boh uzdraviť. Takže to nie je tak, že by som ja prišiel k niekomu a fúkal mu do ucha. Samozrejme, ak ma k tomu Boh vyzve, aby som to spravil, tak uzdraví takým spôsobom, ale nefunguje to tak, že ja idem uzdravovať. Hlavným problémom dokazovania takýchto uzdravení je, že sa dejú z Božej vôle a nie ľudskej, takže nie je jednoduché ich exaktne dokázať. Často sa môžu diať na ľuďoch, ktorí chorí sú no nemajú o tom lekárske záznamy. Ale hlavne, Boh vo svojej slobode nie je znásilniteľný k tomu, aby uzdravil niekoho, koho si overovateľ praje. A môže to by preto, že by to poškodilo vieru a spásu overovateľa, uzdravovateľa alebo samotného chorého, možno aj niekoho iného, kto sa o tom dozvie.

Týmto som chcel povedať, že Boh nie je automat na kávu. Nemôžeme si myslieť, že my sa pomodlíme (vhodíme mincu) a Boh uzdraví. Jeho Prozreteľnosť vníma veci v kontexte oveľa širšom, než mi dokážeme čo i len tušiť, takže uzdravenia prichádzajú z Božej vôle a podľa jeho dobrotivého rozhodnutia.

Taktiež je pravdou, že nadprirodzené uzdravenie má nejaké sprievodné znaky pred a aj po a týkajú sa duchovného života uzdraveného. Najdôležitejším znakom je ochota uzdravovaného odpustiť tým, ktorí mu akokoľvek ublížili. Ale to len na okraj.

Maťo, obávam sa teda, že Boh neurobí zázrak len preto, aby ste to mohli exaktne dokázať. Robí občas aj také "akcie" no nie je to často. Omnoho častejšie ostáva pred svetom skrytý a uľavuje svojim verným. Podobne ako to robil Ježiš, keď uzdravil a prikázal, aby o tom nikomu nehovorili.

A posledná poznámka, zázraky sa nedejú preto, aby niekto uveril, ale preto, že uveril.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2015 :  14:16:17  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:

AK niekto tvrdi, ze vie uzdravovat, musi mi to dokazat, inak iba tara a presviedca sam seba.
Tymto ste ukazali problem, ktorym tu trpite.
Nepoznate nic a tvarite sa ako tester Pravdy. Neskusate lebo by ste museli mat vieru na skutky a to nemate, zistili by ste, ze to co si cucate z prsta su omyly a nie Pravda, objavili by ste, ze mate potrebu rast.

Keby ste aspon raz ci dva razy zazili, ze viete byt uzitocni a sposobit niekomu skutocne pomoc, dali byste sem od radosti svedectvo.
Vtedy taki ako ste vy by vas tu oznackovali ako to tu je zvykom: ak nemate dokaz, ste oklamany taraj.

Namiesto hladania cesty ako sa podporit a povzbudit v raste do praktickej zivej viery a svedectva akym bola znama cirkev od pociatku, vy ste sebe samym zalarnikmi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2015 :  14:18:04  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:

Len aby to bol niekto naozaj objektivne chory a jeho uzdravenie bolo naozaj objektivne. Veci ako ze nejako zle pocujem, vy fuknete do mobilu a zrazu nejako lepsie pocujem Vam nezozerem. Aj tato vec sa da velmi lahko objektivizovat pomocou audiometrie. A posudzovanie dlzky noh tlacenim do podlozky, tomu moze uverit naozaj iba skutocne zufaly nestastnik.

Pôvodne zaslal Mato - 18 máj 2015 : 19:31:26

Preco iba podla audiometrie?

Napisal som vam priklad:

Pani mala tri roky vyskocene dva krcne stavce a vratili sa do spravnej polohy az pri posobeni podla Slova, to nie je objektivne zistenie?
Pohyblivost zaseknutej chrbtice nastala iba akoze?
Bolest sa stratila iba akoze?

Preco si myslite, ze artriticky skrutene, stuhnute a nepohyblive prsty uvolnene k pohybu pri modlitbe nie su objektivny fakt?

Chapem to a viem, ze raz vidiet je lepsie ako stokrat pocut ale vy potrebujte vidiet vysledok po vasej vlastnej modlitbe.
Inak neuverite nikomu.

Pozrite si video v mojom ostatnom prispevku s linkou na youtube.
Torben Sondergaard v Anglicku.

Tam je presne to co potrebujte zazit aj vy.

Clovek s bolavym chrbtom, veriaci a sluziaci v cirkvi.
Pri evanjelizacii sa za neho modlili mnohi ale on uzdravenie nezazil.
Napriek uzdraveniam okolo.
Mnohi mu chceli pomoct a mnohi v modlitbe neuspeli. Podla vas taraji co sa klamu...

Ten chlap sa nahneval, ze to je vsetko podvod. Vas clovek, moj mily Mato...
Nesiel vecer do modlitebnej sluzby, a velmi sa hneval na Boha a vycital Bohu.

Rano vsak trochu vychladol a siel do ulic s ostatnymi. Tam sa modlil za styroch chlapcov a bol z toho zapaleny duchom a potom sa isiel modlit za pani s pomockou na chodenie. Pani mala seriozne zdravotne postihnutie znemoznujuce normalny pohyb, ledva sa vliekla.

Ked sa za nu modlil, jej sa najskor trosku polepsilo a na opakovanu modlitbu bola uplne uzdravena. Skor ako to sama vedela zistit, uz bola zdrava. Potvrdilo sa to hned tam na namesti, mohla robit kusky o akych sa jej predtym ani nesnivalo, aj uplne normalne a rychlo chodit.

Tento clovek bol tak mocne usvedceny v srdci, ze sa srdcervuco rozplakal, klakol si uprostred namestia, odprosoval Boha v slzach, velmi pohnuty k pokaniu a dojaty, ze to co sa deje je naozaj pravda.
Hlboko lutoval, ze sa hneval na Boha a podozrieval vsetkych, ze klamu.

Vas predtym pochybujuci clovek.

Zelam vam tiez ten vyklad Pisma, ktory vas pohne ist a zakusit, ze to je naozaj tak ako to tam vidno lebo on siel apreto zazil.

Vy zatial iba sedite a odhadzujete vsetky poklady zivej viery od seba prec.
Vy si sam chcete urcovat ako vas Boh moze oslovit, podla vasich vykladov vycucanych z prsta.

Niekto tu klame aj sam seba...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2015 :  14:33:04  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

Keby ste aspon raz ci dva razy zazili, ze viete byt uzitocni a sposobit niekomu skutocne pomoc, dali byste sem od radosti svedectvo.
Vtedy taki ako ste vy by vas tu oznackovali ako to tu je zvykom: ak nemate dokaz, ste oklamany taraj.
Pôvodne zaslal MartinP - 19 máj 2015 :  14:16:17



A ako vieš, že som to nezažil ?
Ale je to vec striktne intímna a určite by som to neprezentoval vo svetle reflektorov, tak ako to robíš ty.

Nepociťoval som emóciu ako nejaký cirkusant, ale hlbokú bázeň. Až ma striaslo keď som si uvedomil, ako dokáže byť Dobro nekompromisné a ako dokáže vykrútiť krk Zlu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2015 :  14:53:52  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
baranok, my sme poslani svedcit Bohu Bozimi skutkami.

Nemozeme zakryvat Jeho skutky, ved tie su znamenim a odpovedou svetu, ze tu zije Boh v nas.

Pan Jezis, nikdy netajil svoje konanie kazal a uzdravoval verejne a svojich vzdy poslal konat aby sa viditelne dialo vsetko co znamena Jeho Kralovstvo.


Nasli moji radcove, nasli nenasli, nasli nenasli....

Ja Kazisvet sesty z Bozi vule kral...
Strach je namieste u zleho, tam kde je nespravny pohlad na Boha.
Je to polnocne kralovstvo tmave a hrozive.

Kral Miloslav je iny..

My zijeme u krala svetla v krajine radosti a spevu,
ked mam pouzit obraz z rozpravky Pysna princezna.


Tvoja viera je ako ten kvet, ktoremu kral v roli chudobneho zahradnika hral aby sa rozvijal rastol krasnel a vonal. Lenze nas kral naucil kvet cosi necakane = spievat.

Tym chcem povedat, ze ked sa jej venujeme rozvija sa, nakoniec sa prejavi a ten spev potesi mnohych.
To je prejav ozivenej viery v praxi.

Na prejavy viery sa caka tuzobne,
je napisane, ze cele stvorenstvo tuzobne ocakava kedy sa zjavia Bozi synovia.

Ludia mili, ti synovia to sme my.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 10 Previous Topic: Oslobodenie Téma Next Topic: prihovor <3  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06