Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Evanjelizacia?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Oslobodenie Téma Next Topic: prihovor <3
Strana: z 10

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  13:38:38  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
MartinP, sugescia funguje hlavne ak o nej nič nepovieš. A kašli na videá. Daj sem jedno lekárske potvrdenie, že niekto vyliečil to čo spomínaš. Jedno jediné overiteľné potvrdenie. Tých videí a vyliečení je tak veľké množstvo, že aspoň jedno musíš vedieť zohnať. Sem s ním.

Mak presne ako hovoríš. MartinP hovorí prakticky dve tri vety, obšírne rozvetvené stále dokola. Naozaj vymývanie mozgov. Ale neviem na koho také čosi funguje. Teda minimálne to fungovalo na Martina.

Pôvodne zaslal Azuritko - 24 apríl 2015 :  11:37:48

Napisal som ti o chybajucej sietnici a clovek vidi,
o chybajucom ustrojenstve na pocutie a clovek pocuje.
Napisal som ti o rozbitom klbe, ta zena nemohla dvihnut ruku nad hlavu lebo jej vyskocil klb - jednoducha fyzika a mechanika sposobili nemoznost vziat ruku nad hlavu ale pocas modlitby ju zodvihol modlitebnik a potom aj ona sama po patnastich rokoch!
Napisal som, ze kov z tela mizne a ludia ho uz nemaju hoci prave preto aby mohli fungovat ho v tele mali a nezrutia sa ale su uplne bezchybne fungujuci.

Po tomto vsetkom si si vybral odpovedat iba na zmienku o tom, ze niekedy ani hovorit netreba podobne ako Peter v Jeruzaleme

a napises, ze sugescia funguje hlavne ak nic nepovies.

A to je vsetko?

Sugescia meni klbove puzdro, rozpusta kov v tele, doplna kosti a slachy, doplnuje chybajuce organy a casti organov?

Opat jasna vyberova slepota ako pisem v predoslom prispevku pri odkaze na Mudr Crandalla.

Azuritko, ty sa iba hras, uhybas a klames sam seba.

Pisem o tom kedy vidno ucinok, co pritom posobi, ze nie sme neomylni a neposobime okamzite dokonale, ze to ide podla podla viery a pochybnosti, ktore mas.

Toto je ucenie citovane z Evanjelii ako priama reakcia Pana Jezisa na zlyhanie ucenikov.
Ty vsak veris nejakej svojej predstave, ktorou popieras Jeho Slova.
Nic nezazivas lebo to co je funkcne bud nevidis alebo ak cosi aj zbadas tak to popieras.
Lenze zakladom je jedine On, Jeho Slovo a Jeho ucenie.

V tomto je vidiet nezmyselnost vasho vynucovania si testu tu a teraz hned a potom to uzavrieme.
Preto ponukam test ale o vas, nie o inych ale o vas, aby ste na sebe poznali, ze toto slovo je pravdive ucinne vzdy.

Mato to nechape a mysli si, ze nachadza protirecenie, ked raz cita, ze Slovo bezpecne funguje vzdy a inokedy cita, ze to ucinkuje obcas.

Vzdy plati Slovo ale my nie vzdy splname Jeho predpoklady aby sme dosiahli ucinok.
Ukazal som vam na prikladoch ako je potrebne konat lebo tym sa ucime.
Rastieme.


Niekedy Boh kona ukazkovo, sam, ale drvivu vacsinu pripadov nechava nas so vsetkou potrebnou vybavou, ktoru uz do nas davno vlozil aby sme sa my naucili konat spolocne s Nim.
Ten kto Jemu uveri bude konat skutky ako konal On ba aj vacsie bude konat...
Je to mozne lebo On je s nami ale ucinkuje cez nasu vieru.
Potrebujeme sa ucit verit ponad vsetko co nas vie ohurit alebo sa nam zda prilis velke ci prilis definitivne.
On je s nami ale az ked sa rozhodneme konat lebo mu verime
az vtedy je sanca aby sa aj cez nas ukazalo aky je On VELKY .

Co za takychto podmienok chcete raz a navzdy definitivne rozhodovat jednym vasim testom?

Ste v skole a mozete rast, postupne, kazdy ako vladze verit.
Viera je dynamicka, nie je vyryta do skaly ale do zivych bytosti a pracuje v nas, kolise sa, upevnuje sa, rastie alebo klesa podla nasich rozhodnuti jednoducho je to ziva vybava.

Preto Pan Jezis hovori az ziarlivo si strazte srdce lebo z neho prameni zivot.
To Slovo je perfektne platne.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  14:32:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko, Mudr Crandal je pre teba iba na obidenie?
Pôvodne zaslal MartinP - 24 apríl 2015 :  13:28:48


A na čo iné by mal byť niekto, kto šíri po inernete reklamu na svoje letáky, ktoré sú zadarmo, pokiaľ bude niekto platiť cca 50 dolárov ročne?!? Taký niekto je nedôveryhodný...

Na viac, aj sám Crandall (nie Mudr Crandall, ale Dr. Chauncey Crandall M.d.) tvrdí, že ten človek ožil nie hneď po modlitbe, ale po použití defibrilátora... ak by to aj všetko bola pravda, čo tvrdí, kde máme istotu, že neožil vďaka defibrilátoru? Najskôr by sme mali predsa hľadať prirodzené vysvetlenia... Avšak vzhľadom k vyššie uvedenému je vcelku pravdepodobné, že je to celé výmysel, aby si Dr. Crandall zvýšil popularitu...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  15:04:14  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ako hovorim, vsetko ine berierte vsetkymi desiatimi...
Cokolvek ine je vam doveryhodne, pretoze vam chyba viera.

Tento pripad vzkriesenia bol predneseny odbornej verejnosti na medzinarodnej konferenci krestanskych lekarov, kde bolo asi 200 pritomnych, ktori podla vas o defibrilatore nevedia dost.


Zabudol si tiez napisat, ze posledny pokus o kriesenie mrtveho zcernaleho od smrti uz lekar obsluhujuci defibrilator odmietal vykonat ako uplne bezucelny.
Nechal sa len vynimocne obmakcit ale jeho lekarsky rozum videl jednoznacne definitivnu smrt.



Udivujuce je ako si zosiroka obisiel fakt, ze
mrtvola cloveka, ktory zomrel na rozsiahly infarkt
a preto mal pred smrtou silno defomovane srdcove ozvy nezlucitelne so zivotom,
je ozivena 45 minut po smrti a teda s mozgom 45 minut bez kyslika

a

zrazu ma dokonale srdcove ozvy, teda vynovene srdce
a ziadne poskodenie mozgu.


Na toto sa pokusis dat odkaz na ochodne techniky ake sa zial bezne na webe pouzivaju.

Co toto ma s dokonalym tepom a neposkodenym mozgom so zivym clovekom, ktory po svojej smrti o tomto svedci a s komunitou lekarov, ktora ma zaznamy pristrojov a posudzuje zverejnenu dokumentaciu?


Uz vidis coho sa dopusta clovek, kory sam seba klame?
Opakujem vyberova slepota usvedcuje kazdeho z vas...




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  16:01:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Dr. Candler http://www.cbn.com/tv/1432634071001

Len dva postrehy

posmrtne skvrny sa objavuju od 20min-3 hodin po smrti s maximom okolo 6-12h. Je nepravdepodobne, zeby ruky dotycnehe mali za taky kratky cas take silne posmrtne skvrny ako opisuje. "Nikdy som nevidel cloveka takto mrtveho" - zvyraznuje ze bol mrtvejsi ako bezne mrtvy clovek, ze to bolo nespochybnitelne, ze sa nemohol pomylit v diagnoze...

Ak bol pacient mrtvy, teda uz nemal ziadnu akciu srdca, naco bola nutna ta defibrilacia, ktora ho po modlitbe ozivila? Ako vieme, defibrilacia nema na srdce v asystolii ziaden efekt. Bud mu teda akciu srdca obnovila modlitba a potom nechapem tu defibrilaciu (jedine snad kvoli zvyseniu dramaticnosti rozpravania), alebo bol pacient v defibrilovatelnom rytme a doktor to zle diagnostikoval a defibrilacia obnovila normalny rytmus - to nam ale spochybnuje zazrak, pohladajte si nieco o Lazarovom syndrome.

Co ma ale najviac znepokojuje je, ze spravu o tomto vzkriesenie nenajdete nikde inde len na "krestanskych" weboch, ktore odpisuju jeden od druheho, nikde inde som o tom zmienku nenasiel. Ak to bolo prezentovane a akceptovane na serioznej konferencii, cakal by som ze sa to dostane aj do sekualrnej literatury. Presiel som zakladne zdroje medicinskej literatury a nic co by poblikoval priamo on, alebo ho niekto citoval som nenasiel.

Pre tych co hovoria anglicky davam do pozornosti tieto clanky
http://en.wikipedia.org/wiki/Lazarus_syndrome
http://emj.bmj.com/content/18/1/74.full.pdf
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8037399?dopt=Abstract

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  16:32:30  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mato, v podstate hovoris, ze nevies.
Ak chces nejak spochybnit co sa stalo, mal by si vediet a nie nevediet.

Nehovoriac o tom, ze aj ty iba obchadzas

45 minut bez kyslika ale aj bez nasledkov na mozog
a zmenu stavu zinfarktovaneho srdca na zdrave srdce.

Nejde len o fibrilaciu ale o rozsiahly infarkt.
Pritom nezabudaj, ze si na jednej z najlepsich srdcovych klinik,
kde Lazarov syndrom musia poznat.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  16:39:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Viem, ze okrem krestanskych webov o tom nikde v medicinskej literature nie je ani zmienka. - toto dost vyrazne narusuje doveryhodnost z pohladu overitelnosti, kedze kdesi v texte sa odvolavate na to, aku senzaciu to sposobilo na lekarskej konferencii. Znie to skor ako vymysleny pribeh, ktoremu sa snazili na doveryhodnosti dodat udaje o akejsi konferenci a ktory potom mezi sebou siria krestanske weby, aby si potvrdili svoje postoje. neexistuje aby na to nebola odvolavka v medicinskej literature.

Okrem toho uplne chybaju svedectva tej pritomnej sestry a sefa resuscitacneho timu, ktory pacienta na jeho prosbu este raz defibriloval. - opat vec, ktora vyrazne spochybnuje overitelnost. Boli to priamy svedkovia a nikde nic o tom nehovoria. Opat sa dostavame do roviny one man show na zastavke bez nezavyslych svedkov, mozem si vymysliet a porozpravat co chcem, nikto mi to nemoze potvrdit, ani vyvratit.

Ako mi vysvetlite toto, ak teda vynechame zjavne medicinske nelogicnosti?

co sa tyka tych 40 minut, pozrite si clanok z tretej linky - presne ten isty casovy udaj. Okrem toho, pacient tam nelezal 40 minut bez pomoci, cely cas bezala kardiopulmonalna resuscitacia. Ta ked sa robi spravne dokaze zachovat aokolo 25-30% normalneho srdcoveho vydaju (a ako sam hovorite, boli to profesionaly, takze sa da predpokladat, ze to robili spravne).

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  18:15:26  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
MartinP. Odpovedz čo hovoríš na kúzelnícke videá. Veríš, že kúzelník lietal, alebo chodil po stene alebo dal mobil do flašky a nebol to žiadny trik? Veríš tomu? Alebo to považuješ za triky?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  21:04:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Na videu ktoré som ja o tom pozeral ten doktor tvrdil, že ho prehlásili za mŕtveho a keď odchádzal, tak mu "Boh" povedal, aby sa zaň pomodlil a keď tak neurobil, o chvíľu mu to povedal zas...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 25 apríl 2015 :  07:01:51  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mate predsa priame svedectva toho vzkrieseneho cloveka, a mozete sa informovat o vyrocnej konferencii priamo, viete kde mudr. Ch. Crandall pracoval vsetko si mozete overit. On je verejne znama osoba.

Naco su vam dobre vase tvrdenia, ze vy nic neviete, ze iba krestanske weby si to podavaju? Naznacujete radsej podvod nez by ste aj cosi skusili overit.

Skuste. Klinika existuje , konferencia ma meno, datum konania je znamy, prispevok neprehiadnutelny a oziveny clovek ma svoje meno a uvetejnene svedectvo, ktore potvrdzuje Crandallove tvrdenia.
Mate interview s autorom ktory stale publikuje, da sa s nim spojit, krestanska televizia to vysielela tiez. Napiste im a overte si co potrebujete. Ja tvrdim, co je publikovane.

Uz ste videli neveriaceho vedca ako publikuje vo vedeckom casopise vzkriesenie Bohom? Toto by vam pomohlo?

Vy sa tvarite , ze ako clovek co ten defibrilator musel drzat inak nikto nehovori pravdu, najma krestan nie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 apríl 2015 :  07:34:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Presne o tom som sa snazil, jediny overitelny fakt je, ze nejaky dr. Chandler skutocne existuje a ze o sebe vyhlasil, ze vzkriesil mrtveho.

To je presne rovnako doveryhodne, ako by som to o sebe vyhlasil ja, dal interview nejakej TV NOE, kde by som to popisal a od nej by to potom prebrali vseliake weby miestnych zborov, ktore by to vramci masirovania svojich clenov podavali ako dokazany fakt.

Kde su svedkovia toho celeho? Skutocne verite, ze keby sa to naozaj stalo, ze by priamy svedkovia takehoto zazraku mlcali? ze by si ich dr. Chandler nezavolal aby potvrdili doveryhodnost jeho tvrdenia? Je to cele iba o nom a jeho tvrdeni, o motivoch necchcem spekulovat.

O udajnej konferencii som tiez nenasiel zaiden zaznam, hovori sa o 200 lekaroch pritomych na nej, naozaj si myslite, ze by ziaden z nich tuto informaciu neposunul dalej?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2015 :  00:54:08  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
MartinP ak nechceš odpovedať na moju otázku o kuzelníkovi, je jasné, že poznáš čo z toho vyplýva.
Ak by si nesúhlasil, že to je reálne, my nemusíme súhlasiť s tebou, lebo z toho môžu vyplynúť rovnaké tvrdenia ako akékoľvek tvoje.
Ak by si súhlasil, že to je reálne, tak by si ukázal, že veríš hlúpostiam.

Video a tvrdenie, nemusí byť postačujúce. A v takýchto závažných veciach, ako sú zázraky, to veru postačujúce určite nieje.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  09:47:55  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Presne o tom som sa snazil, jediny overitelny fakt je, ze nejaky dr. Chandler skutocne existuje a ze o sebe vyhlasil, ze vzkriesil mrtveho.

To je presne rovnako doveryhodne, ako by som to o sebe vyhlasil ja, dal interview nejakej TV NOE, kde by som to popisal a od nej by to potom prebrali vseliake weby miestnych zborov, ktore by to vramci masirovania svojich clenov podavali ako dokazany fakt.

Kde su svedkovia toho celeho? Skutocne verite, ze keby sa to naozaj stalo, ze by priamy svedkovia takehoto zazraku mlcali? ze by si ich dr. Chandler nezavolal aby potvrdili doveryhodnost jeho tvrdenia? Je to cele iba o nom a jeho tvrdeni, o motivoch necchcem spekulovat.

O udajnej konferencii som tiez nenasiel zaiden zaznam, hovori sa o 200 lekaroch pritomych na nej, naozaj si myslite, ze by ziaden z nich tuto informaciu neposunul dalej?

Pôvodne zaslal Mato - 25 apríl 2015 :  07:34:39

Tu je cela vasa bieda.

On to moze tvrdit a cela klinika, o ktorej viete, ze je a ze on tam pracuje je podla vas neschopna dat vediet, ze niekto zneuziva jej meno a svoje postavenie?
Ak by klamal v takej znamej veci tak sa niekto odtial musi ozvat. Ale neozval sa.

Zo 120 lekarov na konferencii sa nemusi ozvat nikto.
Ak by vsak daval nepravdive udaje opat by sa musela klinika ozvat.

Vy ste si to otocili a kedze sa vam neda ziskat nejake stanovisko tak ste z cloveka urobili klamara. Lenze ak je to pravda tak nik ziadne stanoviska davat nemusel a tie co tak velmi chcete mozu byt kdekolvek vy iba neviete kde hladat.

Gratulujem vam.

Rovnako tvrdenie, ze dal inteview, akoby si ho on bezal vybavovat je usmevne.

Navyse tvrdi, ze sa odvtedy modli za svojich pacientov a mnohi su uzdraveni takze nepotrebuju lekarsky zasah, a verejne tvrdi ako sa to deje kazdy tyzden.

Tieto veci sa takto deju, kazdy den to zazivam, takze ak niekto toto tvrdi, tak mam vo svojej vlastnej skusenosti dovod verit mu.

Stav vasej viery je taky, ze nezazivate absolutne nic. Preto vam vravim, nerobte z ludi klamarov ale skumajte preco sa Pismo nenaplna na vas v pozitivnom ucinku ked sa nielen moze ale priam ma naplnat ucinne.

V com verite mylne? Tie videa o uzdraveniach, specialne tie z ulice su priame svedectva z priebehu akcie.
To nie su umelecke diela ale realita.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  10:02:29  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
MartinP ak nechceš odpovedať na moju otázku o kuzelníkovi, je jasné, že poznáš čo z toho vyplýva.
Ak by si nesúhlasil, že to je reálne, my nemusíme súhlasiť s tebou, lebo z toho môžu vyplynúť rovnaké tvrdenia ako akékoľvek tvoje.
Ak by si súhlasil, že to je reálne, tak by si ukázal, že veríš hlúpostiam.

Video a tvrdenie, nemusí byť postačujúce. A v takýchto závažných veciach, ako sú zázraky, to veru postačujúce určite nieje.

Pôvodne zaslal Azuritko - 26 apríl 2015 :  00:54:08

Azuritko, to co davas nema nic spolocne s obsahom videi o uzdraveni. Ak kovac kuje nijak sa to nedotyka pravdivosti uzdravovania Bozou mocou, ak maliar maluje rovnako a tak isto kuzelnik ak vyraba iluzie.

Krestan nevyraba iluzie ale uplatnuje vieru, aku vy zial nemate.
Tu ucinnu nezijete lebo ste sa nechali pomylit a minimalne pokial ide o uzdravenia mate mylne vyucovanie.

Niekde si napisal, ze ziadne nohy ludom nerastu lebo je to podvod s topankami... To mozno mozes verit ty lebo si nikdy nic take nebol schopny ani verit ani skusit a sam si to teda nikdy nezazil.

Problem je, ze robis podvodnikov z inych, robis to spoza stola bez akejkolvek skusenosti.

Ibaze ja som sa modlil a a videl som to minimalne styri razy a vam som napisal aj v tejto diskusii, ze sa to stalo - aj minuly stvrtok.
Vcera som telefonoval s tym clovekom a zmenu nohy mi opat potvrdil navyse chce sa stretnut lebo by rad pocul o Bohu viac.

Skutocne neverite, ze toto je pravda?:
www.youtube.com/watch?v=G9Y0zoHPaBM
aj v krcme je to pravda a ten co to zazil sa obratil:
www.youtube.com/watch?v=j48YZaiLukQ
a do tretice velmi nazorne
www.youtube.com/watch?v=wW2IgE78qzQ

Nemozete robit z Boha klamara, na Boha sa da spolahnut len potrebujete pochopit, ze to je cez nasu vieru. Boh automaticky kona lebo nam dal cez vieru seba k dispozicii ako nasu identitu. Tu mate stale, neodchadza nie je vrtosiva je vasa.
Vy vsak mate nevieru, zle vyucovanie vam brani verit a konat.
Nekonate a potom podozrievate tych co vieru maju a konaju.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  11:32:43  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko, to co davas nema nic spolocne s obsahom videi o uzdraveni. Ak kovac kuje nijak sa to nedotyka pravdivosti uzdravovania Bozou mocou, ak maliar maluje rovnako a tak isto kuzelnik ak vyraba iluzie.

Pôvodne zaslal MartinP - 27 apríl 2015 : 10:02:29



To má práveže veľmi veľa spoločné. Ty si tvrdil, že šak vidíme čo je vo videách, že musíme byť slepí ak to nevidíme. Ja môžem tvrdiť, že vidím človeka lietať a ty si slepý, ak to nevidíš. Na videu nevidno nič čo by potvrdilo, že to je trik. A sám aj tak vieš, že to trik je. Takže by si konečne mohol pochopiť, že hlúpe nahrané video nemôže byť dostatočným dôkazom. Takže smola kámo, môžeš sem dať triliardu videí, nič tým nedosiahneš vo svojom presvedčovacom maratóne.

citácia:
Ibaze ja som sa modlil a a videl som to minimalne styri razy a vam som napisal aj v tejto diskusii, ze sa to stalo - aj minuly stvrtok.
Vcera som telefonoval s tym clovekom a zmenu nohy mi opat potvrdil navyse chce sa stretnut lebo by rad pocul o Bohu viac.



Takže z automatického Božieho konania a neustáleho presviedčania, sú zrazu len štyri zázraky. Ktoré, keďže si videl ty, sú stále rovnako pochybné.


citácia:
Skutocne neverite, ze toto je pravda?:
www.youtube.com/watch?v=G9Y0zoHPaBM


Skutočne. Je to presne ako pouličné ilúzie kúzelníkov. Neukúžu ako si tam človek sadne, už tam sedí, keďže to majú vopred pripravené. Kamera v kľúčových momentoch neukáže jeho celé nohy, ruky, ukazuje len chodidlá. Skôr by som to nazval ako vtipný pokus o kúzelnícky trik, ktorý musí byť každému zjavný.


citácia:
Vy vsak mate nevieru, zle vyucovanie vam brani verit a konat.
Nekonate a potom podozrievate tych co vieru maju a konaju.


Pôvodne zaslal MartinP - 27 apríl 2015 :  10:02:29



Kto učí teba? Ty sám a Písmo? To isté robí aj Chodec. A je z toho úplne mimo.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  12:45:12  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Uvažujem, čo je väčší zázrak. Vrátiť človeku na vozíčku zdravie, alebo obohatiť jeho život o rozmer viery a dať zmysel jeho utrpeniu. Život na zemi totiž podľa mňa nie je prechádzkou po ružových lupeňoch, nanajvýš tak prechádzkou po ružových kríkoch, ktoré okrem krásnych kvetov majú aj ostré tŕne.
Sme tu na zemi preto, aby sme sa naučili milovať Boha a nie si užívali telesných potešení. Aspoň takto to chápem ja (lebo telesný človek nedokáže posudzovať duchovné veci).

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  16:08:38  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Azuritko, o tom ako pises je to tu cele.

Nevidis aj ked pozeras a hoci si ides oci vyocit, nevidis nic z toho co je dolezite. Vravim ti pozeraj co VIERA kona ale ty pozeras a vidis jedine co by sa dalo spochybnovat. Viera ti nic nehovori, pretoze tvoja viera o tomto ani nechyruje. O tomto vasom stave tu pisem a vy sami sa kazdou reakciou neustale usvedcujete, ze to je takto.

Pisem, ze to zazivam tiez a ty vravis, aha ale iba styri! Azuritko, aj jediny pripad je ovela viac ako si schopny pripustit...
Pisem, ze to sam poznam a co sa mne stalo to su pripady z ulice. Ty nachadzas nepreberne mnozstvo ludi so skratenou nohou, aby sa dalo napisat ovela viac takychto pripadov?
Ak stretnem takeho cloveka co ma tento problem
a je to clovek zdielny
a mozem sa za neho modlit,
potom mozeme vidiet co sa stane z VIERY.
Pisem ti, ze to vidim, mal som styri prilezitosti ked som to videl pri vlastnej modlitbe.
Co je na videach je pravdive, mozem to potvrdit vlastnou skusenostou.

Ano zazil som aj to, ze som sa modlil a nevidel som ziadny ucinok.
To nie je tajomstvo a vyssie tu podrobne pisem, uplne otvorene ako tomu rozumiem.

Styria ludia mali kratsiu nohu bolesti z toho plynuce a uz nemaju.
Vdaka Bohu za tu prilezitost.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  18:02:25  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Uvažujem, čo je väčší zázrak. Vrátiť človeku na vozíčku zdravie, alebo obohatiť jeho život o rozmer viery a dať zmysel jeho utrpeniu. Život na zemi totiž podľa mňa nie je prechádzkou po ružových lupeňoch, nanajvýš tak prechádzkou po ružových kríkoch, ktoré okrem krásnych kvetov majú aj ostré tŕne.
Sme tu na zemi preto, aby sme sa naučili milovať Boha a nie si užívali telesných potešení. Aspoň takto to chápem ja (lebo telesný človek nedokáže posudzovať duchovné veci).

Pôvodne zaslal Mx - 27 apríl 2015 :  12:45:12


Jezis povedal co mame robit a je to jednoduche poslanie:

ohlasujte Bozie Kralovstvo skutkami ...uzdravujte chorych...
-Ten kto uveri bude konat skutky ako ja ba aj vacsie bude konat...
-Tych co uveria budu sprevadzat tieto znamenia ...na chorych budu ruky klast a oni budu uzdraveni...
-...modlitba s vierou uzdravi choreho...
-...modlite sa teda za seba navzajom aby ste ozdraveli...
-...lebo mnoho zmoze modlitba spravodliveho...


To je viera o akej hovori Pismo a to konal Jezis, to ucil vsetkych svojich ucenikov a takto ich poslal Kralovstvo sirit. Kralovstvo, ktore sa dokazuje mocou. Takto ukazes bez dlhych slov v prvom rade, ze si veriaci a ze naozaj zijes tym co si uveril, ze vies AKO verit, COMU verit a samozrejme KOMU si uveril.

My sme vsak boli dovedeni k neucinnemu vykladu Pisma a len velmi malo ucenia je o viere, ktora sa prezentuje mocou a este menej je ju naozaj vidno.
Velmi malo tych co maju nazov duchovni aj rozumeju ako verit a co verit aby sa toto dialo.
Ak aj niektori konaju z viery v moci ducha,
iba velmi malo z nich aj uci a ked ucia,
iba velmi malo z nich vie dovzdat vieru tak aby sa stala zivou v zivote dalsich ludi aj so skutkami v moci.

Viem co hovorim, ked poviem, ze knaz sa boji priznat inym knazom, ze je prebudeny a kona v moci ducha.

Takze skor nemat tento zivot je "normalne" a potom sme konfrontovani so strachom z obav odkial sa to berie ak niekto kona z viery a deju sa tieto veci. Pocuvam, ze ved nasi knazi to nerobia, ved v cirkvi to nevidime, ved nas ucia trpte, to je vznesene, a tiez navstevujte chorych lebo oni su svati, nie vsak aby ste ich uzdravovali nadprirodzenou mocou.
Ide to tak daleko, ze na kazni zaznie nazor knaza, ze ani Pan Jezis nie vzdy uzdravil kazdeho. Akoby On nechcel, akoby On mal iny plan a takto sa priamo prekruca Pismo, na nedelnej omsi.
Ale ide to este dalej lebo v cirkvi sa cita nazor papeza kde vyzdvihuje navstevu chorych aby sme my cerpali od nich ale neda sa ani zmienka o tom aby sme im priniesli uzdravenie v moci ducha.

Preto casto vidim co aj ty tu nadhadzujes, mysliac si aky sme duchovni, ked vznesene ODMIETAME konat co nam Boh prikazal.

A mame tu priamo druhy extrem.
Na kazni som pocul ako cirkev Ziveho Boha posiela chorych ludi k lekarom.
Ukaz mi v Pisme kedy toto Jezis poslal robit svojich ucenikov?
Nehladaj, vies, ze nikdy.

Povedz mi co im kazal robit vzdy ked ich posielal?
Cim sa dokazuje Jeho Kralovstvo?

Dnes je v cirkvi Boh pri uzdraveni posledna pomoc,
vobec nie prva a zaroven posledna lebo ked On ucinkuje cez nas tak je rychlo po chorobe.

S "hodnotnym duchovnym rozmerom utrpenia chorych" to je takto.

Sami akoze duchovni chorym standardne nepomozeme tu a teraz mocou ducha v nas,
nie preto aby cerpali ten uzasne hodnotny duchovny rozmer utrpenia
ale pre nasu nevieru a neschopnost pomoct im v duchu.
Nemame to v beznej vybave nasej viery. Mame sice nejake nadeje ale v drvivej vacsine neucinne a hodne vzdialene ocakavaniu priameho ucinku nasej modlitby hned teraz.

Samozrejme, ze prajeme kazdemu zdravie, kto vyzdvihuje hodnotny rozmer utrpenia ked ide o mojho synceka alebo moju dcerku? Pokoj od tohto utrpenia... a usilovne skusame zabit chorobu skor ako ona zabije choreho.

Tomuto vsak ma verit uboleny clovek
a tak o dusu zabijame chorobu
ale hovorime o hodnote utrpenia...

Pritom je pravda,
ze utrpenie nesene ako obet je hodnotne a je duchovne prinosne,
ale nie je ziadna pravda,
ze cirkev ma povolavat lekarov zo sveta casto neveriacich ludi a posielat k nim veriacich zrusit ich bolesti a choroby
a sama pritom nebyt schopna ucinne im pomoct k uzdraveniu mocou ducha z viery.

Ved jedine cirkev je skutocne utociste chorych lebo nad kazdou chorobou a kazdym neduhom a kazdym duchom dostala cirkev moc a ma nad tym vladu a Vitazstvo v ranach Pan Jezisa Krista.
Cirkev to sme my, kazdy jeden z nas osobne a ked mame vieru, budeme konat z tejto viery a podla Jeho Slova budeme uzdravovat chorych.

To im ukaze komu a ako mozu uverit. Prinesie to radost do cirkvi a utrpenie budu mat z toho, ze ponesu tuto sucast Dobrej Spravy do nepriatelskeho sveta, zvonku cirkvi ale aj dnu v cirkvi proti nabozenskemu duchu uprostred cirkvi aby bola ziva Duchom Svatym a nie iba zboznostou, ktora vsak popiera jej silu.

V poslednom case ked niekomu mozem pomoct z viery v moci ducha,
mam potom prilezitost hovorit do otvoreneho srdca o Bohu Zivom a Pristupnom pre nich teraz a tu.
Do dojatych dusi mozem kratko a jednoducho vlozit vysvetlenie aj povzbudenie, skuste a presvedcte sa sami, ako ste teraz zazili aj sami konajte pre svojich blizkych...
a ludia pozorne pocuvaju.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  18:45:10  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Martin, Martin spamataj sa! Jedina pravda je u Jezisa On je Pravda,cesta a Zivot! Ucitelsky urad cirkvi, papez a biskupi nam jedine ukazuju cestu a nie pochybne videa,neoveritne a cirkvou nepotvredne zazraky. Pozor ti tvoji liecitelia a aj ty sa zaradzujete k tym o ktorych hovori Mt, 24;23:25

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  20:30:10  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Martin ja som dnes trochu vnútorne rozvyklaný, tak idem písať čo mám na srdci...
Ja nemôžem za to že mám taký druh viery alebo duchovnosti, čo príliš nedúfa v Božiu pomoc - lebo život ma takto naučil.
Keby som bol nejako chorý, keby ma hocičo postihlo, nepôjdem doktorovi pokým nemusím, v nádeji že sa z toho vystrábim aj bez neho. Mám sa modliť o zdravie, alebo o čokoľvek iné k Bohu ktorý je vysoko? Alebo sa mám ísť zúbožený vyžalovať Cirkvi, aby mi tam pomohli?
Dnes po robote som sa išiel k našim najesť, mama ma často pozýva. Keď som odchádzal domov, povedala mi aby som jej hocikedy zavolal a prišiel, lebo keď raz ona zomrie, nebudem mať komu ani zatelefonovať. Premkla ma úzkosť, do očí mi vošli slzy. Veď je to tak, jedine mama ma má úprimne rada, zaujíma sa o mňa a je ochotná mi pomôcť, a keby jej nebolo, bol by som ten najosamelejší človek na zemi, aj keď sa snažím žiť pre iných a pomáhať ako viem. Cirkev a viera sú úžasné veci, ale...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  22:26:07  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Nevidis aj ked pozeras a hoci si ides oci vyocit, nevidis nic z toho co je dolezite. Vravim ti pozeraj co VIERA kona ale ty pozeras a vidis jedine co by sa dalo spochybnovat. Viera ti nic nehovori, pretoze tvoja viera o tomto ani nechyruje. O tomto vasom stave tu pisem a vy sami sa kazdou reakciou neustale usvedcujete, ze to je takto.

Pôvodne zaslal MartinP - 27 apríl 2015 :  16:08:38



Dobre. Poďme sa zahrať trošku.

Ja tvrdím, že človek v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=1Li6E0BbJdA, vďaka Ježišovej moci (je tam Ježišova socha), dokázal lietať. Je to na videu, sú tam ľudia, čo si to fotia, je to proste tak. Každý to musí vidieť. Iba slepý nevidí.

Mám pravdu MartinP? Alebo sa mýlim? Čo mi na toto povieš?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2015 :  22:32:33  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Martin ja som dnes trochu vnútorne rozvyklaný, tak idem písať čo mám na srdci...
Ja nemôžem za to že mám taký druh viery alebo duchovnosti, čo príliš nedúfa v Božiu pomoc - lebo život ma takto naučil.
Keby som bol nejako chorý, keby ma hocičo postihlo, nepôjdem doktorovi pokým nemusím, v nádeji že sa z toho vystrábim aj bez neho. Mám sa modliť o zdravie, alebo o čokoľvek iné k Bohu ktorý je vysoko? Alebo sa mám ísť zúbožený vyžalovať Cirkvi, aby mi tam pomohli?
Dnes po robote som sa išiel k našim najesť, mama ma často pozýva. Keď som odchádzal domov, povedala mi aby som jej hocikedy zavolal a prišiel, lebo keď raz ona zomrie, nebudem mať komu ani zatelefonovať. Premkla ma úzkosť, do očí mi vošli slzy. Veď je to tak, jedine mama ma má úprimne rada, zaujíma sa o mňa a je ochotná mi pomôcť, a keby jej nebolo, bol by som ten najosamelejší človek na zemi, aj keď sa snažím žiť pre iných a pomáhať ako viem. Cirkev a viera sú úžasné veci, ale...

Pôvodne zaslal Koki - 27 apríl 2015 :  20:30:10



Jedine viera nám dáva silu a povzbudenie v tom, že nikdy nie sme a nebudeme sami. Život bez Boha je skutočnou samotou a tým najväčším zúfalstvom.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2015 :  05:23:15  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:


Mám pravdu MartinP? Alebo sa mýlim? Čo mi na toto povieš?

Pôvodne zaslal Azuritko - 27 apríl 2015 :  22:26:07

Azuritko, Boh povedal, mam vam vela toho povedat ale este by ste nezniesli. Ale stale plati, ze ta chce a lubi takeho aky si. To neznamena, ze takyto mas ostat. Materialu tu je dost aj v slovach aj vo videach aj vo videach pod tymi videami co som sem uz dal. Pozeraj sa , citaj a uvazuj. To su ludia, ktori ziju a konaju vo viere o akej nemas predstavu. Mas inu, mylnu, nefunkcnu, tak sa pozeraj a pochop. Veria Bohu a robia co nam vravi, ze my mame robit. A Boh kona s nami. Tam to vidis. Ak uveris budes podla tejto jednoduchej viery konat aj ty podobne. Staci ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2015 :  06:48:32  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko, Boh povedal, mam vam vela toho povedat ale este by ste nezniesli. Ale stale plati, ze ta chce a lubi takeho aky si. To neznamena, ze takyto mas ostat. Materialu tu je dost aj v slovach aj vo videach aj vo videach pod tymi videami co som sem uz dal. Pozeraj sa , citaj a uvazuj. To su ludia, ktori ziju a konaju vo viere o akej nemas predstavu. Mas inu, mylnu, nefunkcnu, tak sa pozeraj a pochop. Veria Bohu a robia co nam vravi, ze my mame robit. A Boh kona s nami. Tam to vidis. Ak uveris budes podla tejto jednoduchej viery konat aj ty podobne. Staci ?

Pôvodne zaslal MartinP - 28 apríl 2015 :  05:23:15



Vôbec nestačí. Si vôbec neodpovedal na otázku. Niečo som napísal ohľadom videa, ktoré som pridal. Pýtam sa, či mám pravdu ak tvrdím to čo tvrdím. To čo si napísal ty, si napísal v každom jednom príspevku. A netuším, prečo si sa vtedy tak pajedil na to, že nie si katolík. Ty veru nie si. V žiadnom prípade.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2015 :  08:21:49  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Azuritko, nenavazaj sa do nicieho vierovyznania, tento vas pochybny zvyk nikomu z vas viery neprida.
Bavim sa tu s vami o viere ako o schopnosti doverovat a podla tej skutocnej dovery konat.

Tu tu voci Slovu tak aby sa prejavovalo ako to je napisane, nemate.
Skus sa drzat tohto.

Tu mi je jedno, ze iluzionista vyraba iluzie.


Podstatne je co ja mozem robit a robim. Vravim, ze mozeme konat ako je to napisane a tamti vo videach co ti davam to robia a ty mozes tiez. Tvoju neschopnost vidiet ich vieru nebudem dokola spominat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2015 :  10:02:47  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Tu mi je jedno, ze iluzionista vyraba iluzie.

Pôvodne zaslal MartinP - 28 apríl 2015 :  08:21:49



Takže je pre teba iluzionista. Prečo? Aký máš dôvod to tvrdiť? Odlišuje sa veľmi moje video od niektorých tvojich? Si pochybovač. Nevidel si naživo tak neveríš.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 10 Previous Topic: Oslobodenie Téma Next Topic: prihovor <3  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06