Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Evanjelizacia?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Oslobodenie Téma Next Topic: prihovor <3
Strana: z 10

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 apríl 2015 :  16:07:11  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
A toto zazivam aj ja. Zamerne som skusil prave tak malo ako sa pise v Slove. A ono to bezpecne funguje. Uveris Jemu, dotknes sa cloveka s problemom a on sam ti s prekvapenim zacne klast otazky ako je to mozne. A zrazu Evanjelizujes otvorene srdce.

Pôvodne zaslal MartinP - 22 apríl 2015 :  06:55:40


Tak funguje to, ci nefunguje?

Ked mate prist a uzdravit niekoho tak, aby bolo bez pochyby jasne, ze bol uzdraveny a nie je to len jeho ci Vase zbozne prianie, krutite sa ako had a pod tlakom okolnosti pripustite ze nie vzdy nie na kazdom to "funguje".

Po chvili, ked sa na to zabudne, zasa vyhlasite, ze to bezpecne funguje.

Tak znova - podte a uzdravte jedneho, staci jedineho cloveka, tak aby bolo preukazatelne, ze je naozaj objektivne uzdraveny a nie je to v rovine Vasej bujnej fantazie. Ked to bezpecne funguje, aky s tym mate problem?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 22 apríl 2015 :  16:27:03  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Uveris Jemu, dotknes sa cloveka s problemom a on sam ti s prekvapenim zacne klast otazky ako je to mozne. A zrazu Evanjelizujes otvorene srdce.


Ja navrhujem, aby sme sa stretli ja, Maťo a MartinP.
Mám trocha problém s tlakom. Maťo by bol ako lekár garant, pomeral by tlak a skonštatoval zázračné uzdravenie. MartinP by sa ma dotkol a ja by som sa pýtal ako je to možné. A tabletky šup do koša.

PS. Môžeme potom ísť na pivo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 apríl 2015 :  20:04:06  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja to navrhujem uz dlho, ale to sa martinovip nehodi do filozofie.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 22 apríl 2015 :  20:28:52  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
Ja to navrhujem uz dlho, ale to sa martinovip nehodi do filozofie.
Pôvodne zaslal Mato - 22 apríl 2015 :  20:04:06



Asi sa bojí, že ma vieru menšiu ako horčičné semienko. Však to poznáš.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 23 apríl 2015 :  16:04:01  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ak chcete diskutovat precitajte si co pisem od zaciatku a premyslajte.
Ja neskryvam, ze treba osobne verit a pochybnosti nepripustit.

Pisal som kokimu aj Azuritkovi. Davam priklady a vysvetlujem vam ale nevidite.

Ak sa stane to co aj tak vidite, ze sa deje na videach, mate vieru prijat to? Pochybujem ale davam vam sancu.
Ak sa to nestane, nie je to vyvratenim Slova ani praxe, ukazuje to do nas mame s vierou pracovat aby bola ziva pevna bez pochyb. Ak este nie vo vsetkom je treba ist k Slovu viac sa sytit tym co Boh dal aby sme ustali ak sa nasa viera chveje.

Keby som mal obavy o vysledok, tak sa ludi s problemami nepytam ci prijmu pomoc ale sedim doma a citam si z papiera.

Ak som ochotny poucit sa praxou a ist konat, potom znasam vsetko co to prinesie a verte mi nie je prijemne nepriniest ucinok hoci sa modlim v Bozom mene. Chceme predsa pomahat ludom k zivej viere zjavenim aka skutocna je jeho pomoc hoci aj cez nas.

Pisem vam lebo vidim ten zelany ucinok hoci podla vas by ziadny nemal byt. Pisem otvorene, ze to neviem vzdy pri vsetkom a sa tesite ako si dokazete, ze to nefunguje.
Lenze ja mam krasne skusenosti, ked ide to co by vobec nikdy nemalo ist. Rastiem, ucim sa, som poslusny lebo konam podla Slova.
Co vidim k tomu vas povzbudzujem.

Aj vy mozete vidiet, ze z takej viery aku mate teraz nieco dokazete hned a Bozia pomoc ludom Jeho mocou je aj cez vas dostupna ak mate co len stipku uprimnej viery Jeho Slovu, to dufam mate.
Uvidel som ucinok az ked som zacal konat z viery, nie ked som o tom iba teoretizoval.

Dokedy chcete iba nepocut hoci hovorim uplne otvorene?
Na videach, ak pozerate co vam posielam, vidno ten boj, ved niekedy sa zda, ze sa vobec nic nezmenilo, je to boj vnutri cloveka.


Ak sa vsak nic nemoze stat no mne sa stalo tak ako mnohym inym,
tak sa jednoducho mylite v predpokladoch.

A to sa da ukazat.

Stretnem sa s vami a rad vam pomozem,
poucim vas o tom co robim a comu verim,
ukazem vam co a ako robim
ale
vyzyvam vas pokusit sa o to iste.

Ak ste ochotni ist s vlastnou kozou na trh, mozeme ist spolu.
Pojdeme?







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 23 apríl 2015 :  17:01:23  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Nemám problém.
Skade si ?

PS. Zoberieš aj kameru ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 23 apríl 2015 :  19:35:31  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
aj ja chcem ísť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 23 apríl 2015 :  23:11:29  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Baranok, tvoj dohad o svieteni a mikrofonoch je samozrejme zufala tendencna snaha o spochybnenie. Je tam pevne osvetlenie z viacerych zdrojov, ako na autobusovom nadrazi. Tiene su staticke, zvuk nie je problem, skus si to s mobilom.

Taky nekvalifikovany dohad spochybnuje tvoju vierohodnost, ukazuje ako velmi chces"vidiet" so zavretymi ocami na obsah aby si sa venoval forme. Co mozes takto vidiet?
Nie uzdravenie, z ktoreho sa ten muz tesi.

Ked toto mame jasne, mozeme zacat pozerat tak aby sme videli?



Ak ano, mozeme sa stretnut som z Bratislavy.


Mak, ty chces ist tiez? Si pripraveny konat zo svojej viery podla Slova?
To je tvoja vstupenka.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 apríl 2015 :  23:33:38  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Ak sa to nestane, nie je to vyvratenim Slova ani praxe, ukazuje to do nas mame s vierou pracovat aby bola ziva pevna bez pochyb. Ak este nie vo vsetkom je treba ist k Slovu viac sa sytit tym co Boh dal aby sme ustali ak sa nasa viera chveje.

Keby som mal obavy o vysledok, tak sa ludi s problemami nepytam ci prijmu pomoc ale sedim doma a citam si z papiera.

Pôvodne zaslal MartinP - 23 apríl 2015 :  16:04:01



Odkiaľ vieš, že to čo chceš konať, je správne?
Ako vieš, že tvoja viera nieje slepá?
Prečo neodpovedáš na otázky?

Na stretnutie som zvedavý. Keby som bližšie k Blave, idem aj ja na pivo a kus reči.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  06:58:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Pisem vam lebo vidim ten zelany ucinok hoci podla vas by ziadny nemal byt. Pisem otvorene, ze to neviem vzdy pri vsetkom a sa tesite ako si dokazete, ze to nefunguje.
Pôvodne zaslal MartinP - 23 apríl 2015 :  16:04:01



Vs.
citácia:

A toto zazivam aj ja. Zamerne som skusil prave tak malo ako sa pise v Slove. A ono to bezpecne funguje. Uveris Jemu, dotknes sa cloveka s problemom a on sam ti s prekvapenim zacne klast otazky ako je to mozne. A zrazu Evanjelizujes otvorene srdce.

Pôvodne zaslal MartinP - 22 apríl 2015 : 06:55:40

1. Tvrdit na videu, ze som uzdraveny, nie je to iste ako byt skutocne uzdraveny
2. Tvrdit, ze uzdravujem, nie je to iste ak oskutocne uzdravovat
A to bezohladu na to, ci ti dvaja spomenuti v bodoch 1 a 2 tomu neochvejne veria.

Pokial doslo k skutocnemu uzdraveniu a nie je to len ich tuzobna predstava, ktorej na chvilu uverili, nie je problemtaketo uzdravenie potvrdit objektivnym skumanim.

A o tom je cela tato diskusia.

Ja nepopieram existenciu zazrakov, uzdraveni, exorcizmov. Je len tvrdim, ze Vas pohlad na vec je nespravny. To ci niekto dostal dar uzdravovat, alebo nedostal, nehovori nic o jeho viere. To iste plati o modlitbe v jazykoch, ci inych prejavoch, ktore Boh udeluje komu chce a kedy chce. Boh neuzdravuje pred kamerou na zastavke, aky to dotycni mohli uploadovat na youtube.

Podvodnikov, co vyhlasuju, ze maju moc uzdravovat ci uz od Boha, ci od vesmirnej entity, mimozemstanov, bioenergie a co ja viem coho beha po svete tisice. A mm obavu, ze vy ste v svojej tuzbe mat pravu vieru naletel podvodnikom, ktory Vas dokazali vamnipulovat tak daleko, ze verite takmer comukolvek, co sa vyhlasuje za prejav Bozej moci.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  07:55:00  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mato, tato diskusia je o podpore vasej viery ku konaniu podla Slova v stave, ked takmer ziadnu taku vieru este nemate.

Je o pomoci aby ste vy isli lebo ked idu ini mate pocit, ze bud nie su v spravnom stave alebo nie su katolici ci akekolvek ine spochybnenia.

Vam nepomoze co urobim ja sam aj keby sa to stalo pred vasimi ocami podobne ako sa to stalo vcera. Clovek ma uz sest rokov vymeneny bedrovy klb ale po operacii mal nohu kratsiu viac ako o centimeter. Do vcera lebo uz nema, obe su rovnake. Tak ako som vam to ukazal na niektorych videach tak som to videl aj ja.

Nejde vsak o to ci sa to deje inym, ano deje sa ale ci sa odvazite zacat vy.

Ak uvidite akukolvek pomoc, ktora pride cez vas, potom pochopite. My nie sme schopni uzdravovat ani slovom ani rukou ani myslienkou. Napriek tomu aj vy mate dost viery ak sa vam trosku pomoze aby vasa viera umoznila zazit pomoc inym.

Vasa viera a vase slova a vase polozenie ruk s Bohom spolocne prinesie ucinok.

Vasa liturgia s tym nema nic spolocne, je to o vasej osobnej dovere priamo Bohu. Dokazete zbadat ten rozdiel a pochopite v com ste verili jednoducho inak a to vas blokovalo.

To co vam chcem umoznit skusit a zazit, je vasa skusenost pri vasej vlastnej dovere k Bohu akeho si vy uctievate.
Nedavam vam nic co by ste uz nemali. Uvidite, ze to staci.

Ak robite ako male dieta prvy krok, ocakavate hned brilantnu chodzu?

Nestaci a nepotesi aj jediny podareny krocik?
Vas vlastny podla vasich schopnosti v tejto chvili.
Ako krok pri uceni chodze, maly krocik ak sa podari tesis sa a chces skusit dalsi aj keby si hned padol na zadok, kazdy uspesny pokus je stale viac o tom, ze chodis.
Nik ta neodmieta, nenazyva ta klamarom, podvodnikom, jehovistom alebo falosnym krestanom lebo chape, ze si v skolke. Si v bezpecnom prijati aby sa tvoja viera odvazila konat. Je to pomoc a mozes rast ak ju prijimas.

Staci raz uspiet a mozes skusat chodit samostane lebo pochopis rozdiel. Co ta blokovalo uz ta nevladze klamat a ty si oslobodeny k slobode zit z viery. Tymto VAM chcem dat zazit, ze sa nemate navzajom posudzovat ci odsudzovat ani nikoho ineho ale sa podporovat a povzbudzovat navzajom. Boh vas chce pouzivat a je vo vas preto aby ste mali Jeho silu, ked sa odhodlate vykonat aspon drobnost.

Niekto vie verit lahsie a niekto sa zbavuje blokov a ide to pomalsie ale ide. Niekto aj roky nevidel ziadny ucinok a predsa dnes ma uzasne svedectva. Ked vsak on dnes uci inych, im to uz ide ovela lahsie. Uzdravenia su skutocne a pravdive. Ci uz su to male veci a odchadza bolest alebo sa uvolni zapchaty nos / bud sinusitida od narodenia je prec, alebo len nadchovy upchaty nos sa uvolni okamzite pri modlitbe.

Alebo niekto moze ist k vaznej smrtelnej chorobe s detskou doverou a zazije ako Boh zrusil aj rakovinu v terminalnom stadiu ale nevidi to hned od modlitby to trvalo tri dni. Lenze v tomto pripade uz chory mal od lekarov odporucanie ist domov aby zomrel medzi svojimi, lebo veda pre neho viac nic nema.

Casto sa deju uzdravenia na mieste a hned. Dal som sem take videa aby ste sa mohli pozriet a zvazovat. Boh kona cez ludi, nie je to iba On ale On v nas, rata s nasou slabostou a chce nas pozdvihnut. Robi cez nas a tym pomaha nam a dviha nas, sme s Nim spojeni. Ak vieme byt naozaj malicky On je naozaj VELKY. Ucime sa mat taku doveru a ustupit Jemu aby konal.

Dava vam to zmysel?

Tuzba skocit po cloveku a hned ho strasne vysetrovat je to posledne o co tu ide. Neodmietam overenie, naopak sam sa pytam ludi ci sa citia inak. Dobre je ak sami vedia opisat zmeny lebo ja neviem co vsetko sa v nich deje. Ale toto pochopite velmi rychlo ked pojdete a skusite.

Tu v prvom rade ide o pomoc VASEJ viere. Mozete rast alebo ostat v telesnom zmyslani o duchovnych veciach, zatial co snad niekto z vas zazije ako funguje duchovne.

Zelam vam odvahu, chapavost a otvorenost Bohu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  08:12:43  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
bla bla bla....
sektárske vymývanie mozgu!
Čo tak odpovedať na položené otázky!

Ešte si zabudol Maťovi pripomenúť jednu vec: zbytočne študoval, atestoval. Načo sleduje nové trendy a výskumy - ved stačí položiť ruku. Mal by si dať návrh aby zrušili lekárske fakulty - podla teba sú zbytočné! Martin si smiešny a trápny. Rúhaš sa- Chceš prinútiť Boha aby tancoval ako ty pískaš! Vo videách nie je nič iné len " aha Boh nás poslúcha a robí čo si prajeme" Spamätaj sa konečne a podstúp exorcizmus. Sám potrebuješ oslobodenie od Zlého ducha.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  08:51:05  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mak, ak nechces nic prijat nechod nikam.

Ak necitas Pismo ako mozes vediet, ze Boh posiela tych co v neho uveria konat z viery to co aj vam tu ukazujem?

Boh ta nebude nikdy nasilu tahat nieco urobit. Nebude ta nutit on ti ponuka. On ti dava nove srdce a to chce konat. Raz to pochopis.

Kde sa teda berie sloboda v sulade s o Slovom ze to mozeme konat?

Sme Jeho Synom a Syn ma schopnost konat a to si ty. Ak neveris pozri sa do Pisma:

Rim6, 4Krstom sme teda s ním boli pochovaní v smrť, aby sme tak, ako bol Kristus vzkriesený z mŕtvych Otcovou slávou, aj my žili novým životom.
...
11Tak zmýšľajte o sebe aj vy: že ste mŕtvi hriechu a žijete Bohu v Kristovi Ježišovi.

Gal3, 26Veď skrze vieru v Ježišovi Kristovi ste všetci Božími synmi.27Lebo všetci, čo ste pokrstení v Kristovi, Krista ste si obliekli.28Už niet Žida ani Gréka, niet otroka ani slobodného, niet muža a ženy, lebo vy všetci ste jeden v Ježišovi Kristovi.

Gal4, 6Pretože ste synmi, poslal Boh do našich sŕdc Ducha svojho Syna a on volá: „Abba, Otče!“7A tak už nie si otrok, ale syn; a keď syn, tak skrze Boha aj dedič.


Konas lebo si slobodny si Syn a si v sluzbe jeho Slova.

Co tu bolo konat Slovo Boha v tele? Nasu spasu.
Tym ako konal ukazal co nam pripravil. Ako to robil?

opakujem zpredoslej strany
citácia:
Pan Jezis konal uzdravenia a oslobodenia vsade a pre vsetkych a tym zjavoval ake je Jeho kralovstvo.
Svojich prvych ucenikov poslal v tejto moci konat to iste aby zjavovali Jeho Kralovstvo.
Dalsich ucenikov po nich poslal v tej istej moci konat aby zjavovali Jeho Kralovstvo.
Vsetkych svojich poslal do sveta naucit to vsetky narody konat to iste co ich naucil konat aby sa sirilo Jeho kralovstvo.
Pavol povedal, ze Bozie kralovstvo sa dokazuje nie recami ale mocou.

Tych co uveria budu sprevadzat tieto znamenia... na chorych budu ruky klast a oni ozdraveju.

Jn 14:12 : SKP Veru, veru, hovorím vám: Aj ten, kto verí vo mňa, bude konať skutky, aké ja konám, ba bude konať ešte väčšie, lebo ja idem k Otcovi.

Viera je potrebna, znamenia su potrebne, uzdravenia su potrebne, je tak?


Vsimni si Jezis hovori v Janovi o veriacom v jednotnom cisle.
Nie, ze Cirkev aspon ako celok obcas cosi vykona ale ty veriaci ak veris tak konas.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  09:53:01  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Co sa tyka potreby studovat. Ak ludia umieraju v chorobach pre nasu slabu vieru, je pre nich pozehnanim moct si predlzit zivot pomocou svetskeho liecenia.

Vdaka Bohu za kazdeho kto vie pomoct aspon svetskymi metodami
ALE
ak my krestania budeme plnit nase poslanie spravne,
lekarov nebude treba.

Pan Jezis neposlal ziadneho choreho najskor za lekarom
ani nikdy nepovedal svojim ucenikom zozente choremu lekara
ani neposlal ucenikov najskor studovat lekarske vedy
ALE
im dal moc nad kazdou chorobou a nad kazdym neduhom a kazdym demonom a poslal ich uzdravovat chorych...
tomu potrebovali uverit a konat a tak ukazat o com je Jeho Kralovstvo.

Naviac im povedal, ze zatva je velka a robotnikov je malo, modlite sa k Otcovi aby poslal robotnikov do zatvy... a vobec tym nemyslel iba knazov.

Preto najskor siel sam,
potom poslal dvanastich,
po nich aj semdesiatich dvoch s rovnakym poslanim
a potom ich vsetkych rozoslal aby ucili vsetkych,
sam inicioval Pavlovu sluzbu aby sa Kralovstvo zanieslo aj pohanom
a ti napodobnovali Pavla a sami sirili Evanjelium v celej plnosti v duchu a v moci rovnako ako Pavol.

Citaj Pismo.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  10:10:11  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
MartinP, ako sa nazýva tvoja viera? Má to nejaké označenie? Či je to len sekta a inak sa to nazvať nedá? Mlátiš prázdnu slamu. Musíš skúsiť slabomyselnejších aby si ich presvedčil. Nikto, kto tu s tebou diskutuje, ti nežere ani pol slova. Máš šancu dokázať svoje tvrdenia reálne povedal by som vedeckou metódou. Nie, na toto video nestačí. Ani tvrdenia, že prešla bolesť a podobne. Ani nejaké povytiahnutie topánky pre akože vyrovnanie nôh. Sugescia je silná, ale Boha do nej neťahaj. To robí človek a je to fikcia. Ježiš keď uzdravoval, nešlo o bolesti, a krátke nohy. Ozdravoval okamžite a veľké očividné choroby, ba dokonca smrť.

Ty predvádzaš ako funguje sugescia, keď jeden presvedčený presvedčí druhého, že ho nič nebolí. Možno by mohol Maťo potvrdiť, ale podľa mňa aj psychika ovplyvňuje ako človek prekoná chorobu fyzicky.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  10:52:15  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ako uplatnis sugesciu ked clovek ma bolesti a jedine co mu ty povies je sleduj a dotknes sa ho.

Nic si nesluboval, nic si nevysvetlil, okrem beznych reci dobry den ako sa mate nehovoril si mu nic,
a aj teraz hovori iba on, lebo prave ho preslo co ho bolelo a zrazu ma zaujem a chce zistit ako je to mozne. A ty mu nepovies sugescia ani podvod ale mu povies pravdu, v ktoru ani nedufal, toto je Jezis podla Jeho Slova v Pisme.
Potom sa dozvies sa, ze on uz ani nema cas na vieru, ale chce vediet vsetko aj medzi dverami vytahu a aj sam chce skusit co mu radis lebo vidi, ze sa to da obycajnemu cloveku.

Kolkorat su ludia ak sa im pomoze hned pripraveni argumentovat energiami a uzdravitelmi ci pod vecami
a su velmi prekvapeni, ze to je Jezis, s ktorym oni vobec nepocitaju.

Keby si sa pozeral na videa ako na pomoc, videl by si, ze pomoct ide aj bez toho aby si sa dotkol bolaveho a cokolvek mu hovoril. Teda mame kam rast, podobne je v Pisme ako chodil po Jeruzaleme Peter.

Ale aj to je podla teba hypnoza ak ide iba o nejaku bolest.
Ak ta bude boliet zub a nebudes mat ziadu pomoc, potom ti mam povedat, ze to je iba bolest, naco chces taky podvod, ved Boh predsa lieci iba tazke veci ale zato hned a trvalo...

Aka hypnoza sa uplatni ked ani nevies co treba liecit?
Zazil som ako sa napravali roky vyskocene stavce bez toho aby som vedel, ze toto je ten problem, ktory treba riesit.

Azuritko, neklam sam seba.

Dal som vam videa, tie vedu k dalsim podobnym a na nich je vidno krasne veci:

Hluchi pocuju, aj hluchi od narodenia aj ludia co nemali bubienok.
Slepi vidia aj taki co od narodenia nemaju sietnicu, ( 23 rokov ).
Ludia so znicenymi klbmi ich zrazu maju pevne a funkcne, (dve operacie a patnast rokov nestabilny ramenny klb).
Rakovina opusta cloveka a pritom sa roky nehybne nohy zacnu hybat, ti co sa modlia o nehybnosti noh nevedeli nic.
Zlomeniny sa zrastaju.
Chirurgicky kov mizne a koncatiny su uplne obnovene, alebo stavce su uplne obnovene.
Znicene platnicky obnovene a stavce napravene, mam video kde sa toto deje aj pocas modlitby po telefone.

To je zbierka hyptickeho posobenia
alebo sa bavime o Bohu
a ty potrebujes zmenit svoj pohlad?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  11:08:00  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Prepáč Martin ale ak tomuto naozaj veríš: video uzdravenia počas modlitby po telefone. Tak je to s tebou ešte horšie ako som si myslel.
Mna si sa pokúsil neúspešne vyliečiť tým že si mi poslal modlitbu. Napriek tomu že som si ju aj čítal, aj prepísal, aj modlil vôbec nič sa nestalo! Aha, chyba asi bola v tom že som nemal zapnutú kameru!!!!

Martin ak vymažeš videá - sú nedôveryhodné a s veľkou pravdepodobnosťou zmanipulované. Ak vymažeš a prestaneš operavať pochybnými svedectvami amerických a iných tzv. liečiteľov. Neostane ti zhola nič. Teda okrem tvojich vlastných "svedectiev" ktoré sú úplne rovnocenné ako moje svedectvo o použití URŠUM. To moje si is dovolil vyhlásiť za výmysel a tvoje ktoré sú úplne rovnaké už výmyslom nie sú?

A kedy odpovieš na položené otázky? Si vôbec reálny človek, alebo len automat čo sem pastuje stále rovnaké dooklola? Ak si pozrieš svoje príspevky je to modifikácia jediného.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  11:36:50  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mak, videa su realne, sam to vies a musel by si si zrusit oci aby si mohol nevidiet, ze to je tak.

Chces klamat sam seba? Splietas cosi o USRUM.
Ja ti pisem pravdivo ak si klesol k inemu je to tvoj problem.

Pokial ide o obsah Evanjelia to sa nemeni, takze zmeny necakaj.
Pavlove listy su v podstate o tom istom, len neviem ci ich citas a chapes.

Co sa v nich snazi odovzdat:

KRISTUS V NAS
a
na starom systeme ani nejakom inom systeme nezalezi
lebo vsetko je nove stvorenie.

V tomto je podstata veci. Toto nemas ako zmenit lebo z toho kym SI ako nove stvorenie z toho vsetko vychadza.


Pokial ide o telefonaty, to je prax ak to vidim aj na videu vobec ma to neprekvapuje. Ak teba ano, tak sa este dozvies aj ine co ta prekvapi ale s tym by si mal vopred ratat, ved Boh nema obmedzenia v priestore a case len nasa mysel to nevladze prijimat.
Ucime sa doverovat Mu ponad vsetky nase predpoklady.

To neznamena, ze my hned vsetko dokazeme ale je to dostupne ako sa Mu otvarame.
Pochopte, ze sa ucime rast do Kristovej plnosti, ktora uz je v nas od krstu.
Viera je ten prostriedok, ktorym sa to uvolnuje a preto treba skusat, treba konat nielen citat.
Bez konania mame len mrtvu vieru, mrtvolu nie zivot.

Skus sam raz ist a konat z viery, to ti je tazke lebo ani netusis co mas verit, tak velmi potrebujeme pomoc.
Pomoc navzajom nie neuctu aku tu ukazujes ale byt maly a pozorne sa ucit aby sme mali vieru zivu teda z viery aj konali.
Kto veri ten jednoducho kona.
Kto neveri, nedokaze ani vijst na ulicu, radsej bude sediet doma.
Neviera ta uzemni, no viera ta povedie konat.

Obrana svojho sveta, v ktorom si doma hoci aj uplnym znegovanim vsetkeho co ti toto narusa je normalna psychologicka reakcia. Psychologicka teda telesna, svetska, spojena s telom a telesnym zmyslanim ale ty mas mat ducha, ktory je z Boha, ten vedie k Bozim moznostiam v tebe.

Mas sa znovuzrodit a potom zmenit zmyslanie. Ty si mozno aj pokrsteny a snad aj ucinne ale zijes v telesnom zmyslani hoci aj diskutujes o duchovnych temach. To sa musi zmenit.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  11:37:48  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
MartinP, sugescia funguje hlavne ak o nej nič nepovieš. A kašli na videá. Daj sem jedno lekárske potvrdenie, že niekto vyliečil to čo spomínaš. Jedno jediné overiteľné potvrdenie. Tých videí a vyliečení je tak veľké množstvo, že aspoň jedno musíš vedieť zohnať. Sem s ním.

Mak presne ako hovoríš. MartinP hovorí prakticky dve tri vety, obšírne rozvetvené stále dokola. Naozaj vymývanie mozgov. Ale neviem na koho také čosi funguje. Teda minimálne to fungovalo na Martina.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  11:47:52  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Mak, videa su realne, sam to vies a musel by si si zrusit oci aby si mohol nevidiet, ze to je tak.

Pôvodne zaslal MartinP - 24 apríl 2015 :  11:36:50



https://www.youtube.com/watch?v=nb3Bgbsr938

Pozrite, kúzelník Dynamo lieta. Je to vo videu, tak to je pravda nie?
Chcete niekto aj ako dostane mobil do flašky? Alebo chodí po kolmej stene? Kúzelníci vo videách robia úžasné obdivuhodné tri... veci, reálne veci. Načo si overovať. Šak to sa robí bežne. Stačí veriť v mágiu a bude to. Či?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  11:48:09  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
MartinP, sugescia funguje hlavne ak o nej nič nepovieš. A kašli na videá. Daj sem jedno lekárske potvrdenie, že niekto vyliečil to čo spomínaš. Jedno jediné overiteľné potvrdenie. Tých videí a vyliečení je tak veľké množstvo, že aspoň jedno musíš vedieť zohnať. Sem s ním.

Mak presne ako hovoríš. MartinP hovorí prakticky dve tri vety, obšírne rozvetvené stále dokola. Naozaj vymývanie mozgov. Ale neviem na koho také čosi funguje. Teda minimálne to fungovalo na Martina.

Pôvodne zaslal Azuritko - 24 apríl 2015 :  11:37:48

Nemusim nic zohnat.

Ked som sem dal vzkriesenie mrtveho po masivnom infarkte
jeho lekarom na klinike srdcovych chorob pod lekarskym dohladom tak ste urobili co?

Mudr. Crandal, chronicky zname vzkriesenie...
hladali ste jedine ako to spochybnit, ako to vytesnit zo svoho sveta.


Ak nepojdes sam a nebudes stat pri chorom sam za seba s vierou aku prave mas tak neprijmes ani to, ze ju vlastne nemas.
Potrebujes sam skusit aby si mohl raz zazit a poznat ako dlho si sa nechal klamat.







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  12:41:06  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
MartinP,
dobre, nebudeme sa naťahovať či to je podvod a či nie.
Toho poznáš, však ?



Predpokladám, že sa zhodneme Bohu nič nie je nemožné, dotýkať sa ho nemusíš. Veď aj stotníkov sluha ... A ty deklaruješ určitú moc a tak by nemalo byť pre teba problém. Ten dokonca ešte aj žije, kriesiť ho netreba.

Skús ho uzdraviť, a hneď som Vo vašej sekte. Čestné slovo. Mám tu i svedkov.

PS. Stačí ti čas do konca týždňa ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  12:42:34  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Nemusim nic zohnat.


Jasné že nemusíš, lebo nevieš.

citácia:

...ako dlho si sa nechal klamat.

Pôvodne zaslal MartinP - 24 apríl 2015 :  11:48:09



Tebou sa veru nenechávam klamať (aj keď možnože tomu veríš až tak, že vlastne neklameš).

A čo vravíš na videá kúzelníkov? Sila nie? Nie si ohúrený?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  12:44:18  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
MartinP,
dobre, nebudeme sa naťahovať či to je podvod a či nie.
Toho poznáš, však ?



Predpokladám, že sa zhodneme Bohu nič nie je nemožné, dotýkať sa ho nemusíš. Veď aj stotníkov sluha ... A ty deklaruješ určitú moc a tak by nemalo byť pre teba problém. Ten dokonca ešte aj žije, kriesiť ho netreba.

Skús ho uzdraviť, a hneď som Vo vašej sekte. Čestné slovo. Mám tu i svedkov.

PS. Stačí ti čas do konca týždňa ?

Pôvodne zaslal baránok - 24 apríl 2015 :  12:41:06



A ešte k tomu neverí v Boha. Vyvracia jeho existenciu vlastnou teóriou. Ideálny kandidát, aj sa uzdraví aj obráti.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2015 :  13:28:48  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Nemusim nic zohnat.


Jasné že nemusíš, lebo nevieš.

citácia:

...ako dlho si sa nechal klamat.

Pôvodne zaslal MartinP - 24 apríl 2015 :  11:48:09



Tebou sa veru nenechávam klamať (aj keď možnože tomu veríš až tak, že vlastne neklameš).

A čo vravíš na videá kúzelníkov? Sila nie? Nie si ohúrený?

Pôvodne zaslal Azuritko - 24 apríl 2015 :  12:42:34

Azuritko, Mudr Crandal je pre teba iba na obidenie?

Toto je rovno vzkriesenie dokumentovane a verejne zname a nielen jedno tam sa spominaju rovno dve vzkriesenia.

Celkom iste sa nejedna o tebou predpokladaneho katolika po sviatostnej spovedi v RKC, ktory zotrvava v milosti posvacujcej ako jej ty rozumies, a aku chces predpokladat ak sa vobec niekedy ma stat nieco nadprirodzene.

Ten clovek hovoril s Bohom, respektive priamo Boh s nim, on sa modlil a Boh nielen vzkriesil toho mrtveho ale ho aj hned uzdravil z toho na co predtym zomrel aby nezomrel hned opat pre znicene srdce ale mohl spokojne zit a pocas jeho smrti zazil peklo a vedel o nom rozpravat a po vzkrieseni mu zvestoval lekar Jezisa ten clovek sa znovuzrodil s stal sa krestanom.

Takze mas idealny priklad celkom iny ako by si chcel pripustit.

A co si urobil? Vynechavas vsetko a uplne uzkostlivo sa snazis znegovat alebo aspon ignorovat cokolvek co podla teba rusi tvoje porozumenie veciam.
Tvaris sa akoby som o tom nepisal ani ciarku len o prispevok vyssie.

Naco pytas odpoved, naco ti nieco dokladovat?
Ked mas perfektnu odpoved vies ju iba ignorovat.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 10 Previous Topic: Oslobodenie Téma Next Topic: prihovor <3  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06