Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Boh a zlo
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Predmanželský sex ako to zahnať ? Téma Next Topic: Obliekanie
Strana: z 2

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2014 :  17:05:06  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Ešte späť k téme... Dosť patetickými a smutnými sú tvrdenie či priam výkriky zúfalstva neveriacich(respektíve "papierovo" veriacich) v dobe keď sa im alebo niekomu z ich blízkych stane nehoda či všeobecne sa prihodí niečo "zlé" (smrť v rodine, ťažká choroba a podobne). Vtedy každý hovorí " veď bol dobrý- ako to Boh mohol dopustiť?" alebo "Prečo to Boh spravil?". Podľa mňa Boh ovplyvňuje naše životy, tiež zlo nekoná len dopúšťa no nerozumiem či fakt že zlé veci sa v živote dejú je Božia skúška, dopustenie alebo trest? Ako to rozlíšiť? Dá sa to? Trestá vôbec Boh za naše zlé skutky tým že dopustí zlo? Náš život na zemi je Božím darom teda Boh si ho môže vziať prečo sa to ale často chápe medzi ľuďmi ako trest?

PS. nie je nato odpoveď v katechizme? Nemám ho totiž doma. A podotázka kde ho mám kúpiť? U sv. Vojtecha ho nemajú

Pôvodne zaslal butyl - 04 február 2014 :  17:09:13


Bozie mlyny melu pomaly, ale isto.

Precitaj si tuto diskusiu a mozes sa o tom presvedcit:
citácia:

sleduj:
citácia:
Boží mlýny jsou známé přísloví a už bylo vysvětleno. Já si vzpomínám, že moje babička to říkávala ještě jinak - Pan Bůh peče oplatky, ale horké je nerozává. Význam to má stejný. Všechno chce svůj čas, na každého za jeho nedobrotu, opravdu jednou dojde.

A preco je to tak? Lebo:
citácia:
List Hebrejom #8722; Hebr 12, 4-7. 11-15
Koho Pán miluje, toho tresce

Bratia, v boji proti hriechu ste ešte neodporovali až do krvi. A zabudli ste na povzbudenie, ktoré sa vám prihovára ako synom: „Syn môj, nepohŕdaj Pánovou výchovou, ani neklesaj, keď ťa on karhá. Lebo koho Pán miluje, toho tresce, a šľahá každého, koho prijíma za syna.“

Je na vašu nápravu, čo znášate. Boh s vami zaobchádza ako so synmi. A ktorého syna by otec nekarhal?

Pravda, každá výchova v prítomnosti sa nezdá radostná, ale krušná; neskôr však prináša upokojujúce ovocie spravodlivosti tým, ktorých ona vycvičila.

Preto vzpružte ochabnuté ruky a podlomené kolená! A vaše nohy nech kráčajú rovno, aby sa to, čo je chromé, nevykĺbilo, ale skôr aby sa uzdravilo.

Usilujte sa o pokoj so všetkými a o svätosť, bez ktorej nik neuvidí Pána. Dbajte na to, aby nik nepremeškal Božiu milosť; aby nevyrazil nejaký koreň horkosti a nevyvolal zmätok a nenakazil mnohých.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2014 :  18:10:51  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
spomenul som si na jeden serial, prihodne k tejto teme

http://www.csfd.cz/film/294083-zpoved/

10x 6 min .... ale fakt dobre urobene, vzhladom na tu minutaz


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2014 :  18:13:25  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
tvoji filozoficki anjeli bez tela a nepodliehajuci casu ma nezaujimaju, o takych sa v biblii nepise, biblici anjeli pekne interagovali so svojim prostredim a pekne sa menili v case

Zaujimavy argument.

Nieco tomu chyba.

Viera v Bibliu.

Guest, dam ti otazku: Ako mozes verit Biblii a zaroven jej neverit?

Ak sa odvolavas na Bibliu, tak vtedy a len vtedy, ak jej veris, doverujes.

Inak nie je mozne argumentovat tym, co je napisane v Biblii, dokym jej neuveris.

Ze je tak, priznajte aj vy ostatni.

Pôvodne zaslal sinceretly - 05 február 2014 :  17:00:51






hlavne si t o priznaj ty sam, sam si toho ukazkovym prikladom


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2014 :  09:03:53  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
saxsax, ukazkovym prikladom - ale coho? Musis uviest aj to, na zaklade coho si to napisal.

Ja som napisal, co som napisal na guesta, lebo: a tie dovody som aj uviedol.

Uved ich aj ty.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2014 :  11:30:21  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
si robis srandu sam zo seba ???


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2014 :  22:41:23  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Drása mi to srdce keď sa bavíte takýmto štýlom... Toto sa tu toleruje, ale menšie veci nie. Odpusťte mi...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 07 február 2014 :  09:37:26  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Saxsax, odpovedz.

Koki, akym stylom?

Co sa tu toleruje?

A ake mensie veci mas na mysli, ktore sa netoleruju?

Za co by sme ti mali odpustit? Co si urobil?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2014 :  00:22:45  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Odpusť, nechce sa mi to teraz vysvetľovať.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2014 :  11:30:12  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
a mne uz teda vobec nie, kto chce pochopi, kto nie, robi sa nechapavym

ale mas pravdu Koki, je uz cas skutocne skoncit ... sinceretly je uz minulost ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  15:41:53  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
citácia:
Podľa katechizmu Boh nie je zodpovedný za zlo či už priamo alebo nepriamo. Ale keďže Boh je stvoriteľom celého sveta a všetkého čo tento svet obsahuje teda nepriamo je zodpovedný aj za existenciu zla.
Touto otázkou neprovokujem len ak mi ju niekto položí neviem pružne reagovať preto žiadam odpoveď.

Pôvodne zaslal butyl - 03 február 2014 :  13:16:28



Jednoducho, nepriamo zodpovedný nie je, potom by predajcovia napr. motoriek boli nepriamo zodpovedný za to, že motorky využijú napr. na krádež . Je na nás ako s týmito vecami naložíme, ak by to nebolo na nás tak by sme neboli ľudia ale len ako zver .

Môj názor

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  19:53:53  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Presne tak Esso.

Boh sa pozera aj na umysly.

Su 2 pripady:

v tom 1 moze mat predajca motoriek hriech a v tom 2 nie.

Vsetko to zavisi od okolnosti a dalsich veci.

Boh nas bude sudit kazdeho jedneho z nas do najmensich detailov.

Lebo On nenavidi nespravodlivost, hriech=nepravost.

Boh to vsetko vidi, co robime a On skutocne nenecha nic bez trestu.

Ine je, ak niekto nieco urobi omylom.

Alebo ak niekto predava motorky normalne, ale potom, ked sa dozvie, co sa stalo (niekto to pouzil na hriech), tak napr. zatvori svoj obchod s motorkami kvoli tomu, aby sa v buducnosti nic takeho nestalo, tak jedine taky clovek nebude Bohom sudeny z toho, ze predaval motorky, lebo videl, co sa stalo, potom sa o tom dozvedel, ze aj take sa deje a ihned s tym preventivne prestal.

(To bola len ukazka 1 z x takychto situacii.)

Vsetko to proste zavisi od okolnosti a dalsich veci. Boh je spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven.

A zase pre tych, ktori to zneuzivaju: Boh je milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven.

Pre tych, ktori by chceli hodnotit vonkajsok a nie vnutro, tu mam odkaz, ze to, co som tu uviedol ako priklad, je len priklad. Myslel som to vnutro, ktore uvidi len ten, kto ho chce uvidiet - to je jadro veci.

Uz velakrat sa mi stalo, ze ludia namiesto toho, aby sa nad tym zamysleli, tak zacali hodnotit vonkajsok, o ktorom vobec nebola rec ani omylom, lebo som myslel tym to jadro veci a nie obal.

Takze preto som to tu preventivne dopredu napisal, aby sa nahodou niekto zasa nevyhovaral, ze to spravne nepochopil, tak teraz to uz vie a je len na vas, co s tym urobite.

A este nieco: Clovek, ktory urobil zo svojej strany maximum, tak ak by potom nastal nejaky problem a niekto by mal neico proti nemu, treba sa tych ludi opytat, preco robia, co robia, o co im ide a vzajomne sa dohodnut na tom, ze co si zvolia - treba im ukazat pravdu, Boh to chce, aby ju videli a vedeli, aby spoznali, ze to, co oni urobili, je zle a ze to treba napravit a ze je len na nich, co s tym urobia, treba respektovat ich slobodnu volu, ktoru nam dal Boh, takze ak ju Boh respektuje a kto si co zvoli, to bude aj mat, potom aj my musime respektovat slobodu druhych, vsetko v medziach Bozieho zakona. Inak Boh nenecha nic bez trestu, lebo On nenavidi, ak niekto niekomu zasahuje do jeho slobody.

Jezis Kristus vsetko co urobil, ked zil tu na Zemi, nezasahoval poprtitom vsetkom nikomu do jeho slobody. Respektoval druhych ludi. Stal sa nam podobnym vo vsetkom, okrem hriechu, aby kazdy, kto v Neho veri, nezahynul, ale mal vecny zivot v Nom. Ale samotna viera nestaci, to je len zaciatok, potom nasleduju skutky a aj tie musia byt, inak clovek nemoze byt Bohom omilosteny a tak spaseny.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Predmanželský sex ako to zahnať ? Téma Next Topic: Obliekanie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06