Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Obliekanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Boh a zlo Téma Next Topic: Porod, epidural a bolest vseobecne
Strana: z 8

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  14:27:02  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
O tom som hovoril - ze este som nevidel cloveka, ktory by si nieco vycital.

A preco? Lebo inak by ten clovek ten skutok neurobil.
Pôvodne zaslal sinceretly - 25 január 2014 :  14:09:38


Zdá sa, že ste génius čo sa logiky týka a ja žiaľ s Vami nestačím držať krok, takže sa neurazte ak ostanem pozadu a nebudem Vás zdržovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  15:25:12  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
guest. trošku ťa posuniem iným smerom, keďže nechápeš, kam mierim.

netvrdím že daný človek si nezaslúži trest. Ale je to alibisticke zhadzovat len na neho zodpovednosť

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  16:09:37  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Toto je cisty emocny vystrel do tmy, bez akejkolvek argumentacnej hodnoty.
Pôvodne zaslal Mato - 25 január 2014 : 13:49:22
ked mi ukazes kedy v historii bola zena odsudena za spoluvinu pri jej vlastnom znasilneni, tak az vtedy nebudu mat moje argumenty ziadnu hodnotu, dovtedy ide o rape apology bez ohladu ako subtilne je to podavane z tvojej strany

citácia:
A kde niekto tvrdi, ze fesak z harlemu ma pravo Vas dobodat, ci znasilnit? Prestante uz bojovat s vlastnou predstavou toho, co Vam pisem a skuste trochu citat, az take dlhe tie prispevky zasa nie su.
Pôvodne zaslal Mato - 25 január 2014 :  13:49:22
a tvrdi vari niekto, ze povedzme bar ci pub je harlem, do ktoreho si ide zena po znasilnenie? ty uz prestan argumentovat s tvojou predstavou ze kazda vyzyvavo oblecena zena je stetka, ktora ziada muzov o znasilnenie

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  16:15:30  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
netvrdím že daný človek si nezaslúži trest. Ale je to alibisticke zhadzovat len na neho zodpovednosť

Pôvodne zaslal thorah - 25 január 2014 :  15:25:12

je zhovadile mysliet si ze muz je monstrum, ktore ked vidi vyzyvavo oblecenu zenu tak sa na nu hned vrhne a znasilni ju - akykolvek clovek, ktory sa stotozuje s takymto prenasanim viny je u mna rovnakym monstrom a bolo by lepsie pre spolocnost, keby sa zobral a siel sa obesit do lesa na prvy vhodny strom

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  16:23:28  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Žiaľ myslím si, že niektorí muži sú takéto monštrá keď už pre nič iné tak napr. len kvôli patologickej poruche. A to je realita. Takže rozumná žena zváži okolnosti svojej vyzývavosti a prispôsobí ju aj vzhľadom na svoju bezpečnosť. Veď viete ako sa hovorí: nebudem dráždiť hada bosou nohou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  16:56:04  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
guest je krátkozrake zbavovať vinníka zodpovednosti

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  17:00:11  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Žiaľ myslím si, že niektorí muži sú takéto monštrá keď už pre nič iné tak napr. len kvôli patologickej poruche. A to je realita. Takže rozumná žena zváži okolnosti svojej vyzývavosti a prispôsobí ju aj vzhľadom na svoju bezpečnosť. Veď viete ako sa hovorí: nebudem dráždiť hada bosou nohou.

Pôvodne zaslal Guliver - 25 január 2014 :  16:23:28

taki muzi ale patria do ustavu a nie do spolocnosti, preco by sa mal clovek bat vyjst na ulicu v obleceni ci vyzore, ktore on uzna za vhodne?

ved to je fakt argumentacia na urovni toho, ze ja osobne by som sa mal dat ostrihat, lebo niektore individua by to povazovali za zzenstilost, provokaciu a zamienku na to aby ma zbili - za to by som tiez niesol spoluvinu? a ano, uz ma obtazovali niektore individua za moje vlasy, no nastastie zatial sa to zaobislo bez nasilia, lebo proti posmeskom som imunny - ale preco by som to mal trpiet?!

vravi ti nieco styl goth? v britanii sa stal pripad, kedy 5 vyrastkov stretlo par, ktory vyznaval styl goth a bol tak obleceny - vyrastkovia tento par napadli a zenu zabili; na sude dostali dvaja hlavni vinnici dozivotie a ostatni miernejsie tresty; myslis si ze ten muz co prezil mal tiez byt potrestany za provokovanie? alebo nebodaj mal byt trest pre vinnikov miernejsi lebo obete boli oblecene tak ako boli oblecene?!

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  17:03:14  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
guest je krátkozrake zbavovať vinníka zodpovednosti
Pôvodne zaslal thorah - 25 január 2014 :  16:56:04
nechapem tvoju reakciu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  17:18:45  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
taki muzi ale patria do ustavu a nie do spolocnosti, preco by sa mal clovek bat vyjst na ulicu v obleceni ci vyzore, ktore on uzna za vhodne?

ved to je fakt argumentacia na urovni toho, ze ja osobne by som sa mal dat ostrihat, lebo niektore individua by to povazovali za zzenstilost, provokaciu a zamienku na to aby ma zbili - za to by som tiez niesol spoluvinu? a ano, uz ma obtazovali niektore individua za moje vlasy, no nastastie zatial sa to zaobislo bez nasilia, lebo proti posmeskom som imunny - ale preco by som to mal trpiet?!

vravi ti nieco styl goth? v britanii sa stal pripad, kedy 5 vyrastkov stretlo par, ktory vyznaval styl goth a bol tak obleceny - vyrastkovia tento par napadli a zenu zabili; na sude dostali dvaja hlavni vinnici dozivotie a ostatni miernejsie tresty; myslis si ze ten muz co prezil mal tiez byt potrestany za provokovanie? alebo nebodaj mal byt trest pre vinnikov miernejsi lebo obete boli oblecene tak ako boli oblecene?!

Pôvodne zaslal guest636 - 25 január 2014 :  17:00:11


Niektorí nazaj patria do ústavu, ale logistika s tým spojená je problematická, pretože skôr ako sa negatívne neprejavia ich nemôžeme apriori vyšetrovať a preventívne zavrieť. Vyhraneným príkladom môžu byť napr. pedofilovia. Pokiaľ nič nevykonajú čo by ich identifikovalo asi ťažko podniknete kroky na ochranu proti konkrétnemu z nich. Ale. Je rozumné vedieť, že sú aj takí ľudia a nenechávať dieťa osamote s cudím pánom, napríklad. Podobne to vidím aj s vyzývavosťou žien, lebo o tom je tu reč. Ak sa zúčastňujem napr. plesu je zrejmé, že istá forma vyzývavosti je adekvátna a všetci to vedia. Ale keď viem, že ples končí po polnoci a ona musí ísť domov, tak asi bude rozumné mať primerané garde a nie ísť sama v plesovom oblečení cez tmavý park. Pochopiteľne keby tade išla hoci aj v teplákoch riziko je tu tiež, ale ako som už povedal: načo dráždiť hada bosou nohou.

Váš príklad so štýlom goth nie je celkom adekvátny lebo hovorí o chuligánstve alebo výtržníctve, ktoré by nastalo asi akokoľvek len sa hľadala zámienka. Hovoríme skôr o sexuálne motivovanom čine.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  19:53:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Niektorí nazaj patria do ústavu, ale logistika s tým spojená je problematická, pretože skôr ako sa negatívne neprejavia ich nemôžeme apriori vyšetrovať a preventívne zavrieť. Vyhraneným príkladom môžu byť napr. pedofilovia. Pokiaľ nič nevykonajú čo by ich identifikovalo asi ťažko podniknete kroky na ochranu proti konkrétnemu z nich. Ale. Je rozumné vedieť, že sú aj takí ľudia a nenechávať dieťa osamote s cudím pánom, napríklad. Podobne to vidím aj s vyzývavosťou žien, lebo o tom je tu reč. Ak sa zúčastňujem napr. plesu je zrejmé, že istá forma vyzývavosti je adekvátna a všetci to vedia. Ale keď viem, že ples končí po polnoci a ona musí ísť domov, tak asi bude rozumné mať primerané garde a nie ísť sama v plesovom oblečení cez tmavý park. Pochopiteľne keby tade išla hoci aj v teplákoch riziko je tu tiež, ale ako som už povedal: načo dráždiť hada bosou nohou.

Váš príklad so štýlom goth nie je celkom adekvátny lebo hovorí o chuligánstve alebo výtržníctve, ktoré by nastalo asi akokoľvek len sa hľadala zámienka. Hovoríme skôr o sexuálne motivovanom čine.
Pôvodne zaslal Guliver - 25 január 2014 :  17:18:45

co sa tyka toho goth stylu, vsak prave ze islo o zamienku, zamienkou pri znasilneni podla obhajcov znasilnenia je vyzyvave oblecenie zeny, zamienkou utoku na ten par bolo ich oblecenie, zamienkou na pokrikovanie na mna boli moje dlhe vlasy

toto je len vrchol ladovca a vyzyvave oblecenie je len jednym zo sposobov obhajoby znasilnenia, sialeni krestanski fundamentalisti pouzivalu ovela zvratenejsie sposoby argumentacie a zlahcovania

nenajdeme zhodu alebo kompromis v tejto zalezitosti, ale to nevadi, diskusia bola aj tak prinosna

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  20:01:15  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Áno rozumiem. Samozrejme, akékoľvek oblečenie nemôže byť poľahčujúcou okolnosťou násilného činu, nech je akejkoľvek povahy. Snažil som sa o praktický pohľad zo strany ženy a v tom sme sa pochopili.
Už to, že je niekto fundamentalista hovorí, že ma pokrivený pohľad na realitu a preto jeho súdy a názory netreba brať ako smerodatné. Čo ale neznamená, že proti nim netreba bojovať. Čo robíte. Vyslovujem Vám týmto za to moje sympatie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  20:23:34  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
guest je krátkozrake zbavovať vinníka zodpovednosti
Pôvodne zaslal thorah - 25 január 2014 :  16:56:04
nechapem tvoju reakciu

Pôvodne zaslal guest636 - 25 január 2014 :  17:03:14



no, precitaj si moju reakciu s percentami. snáď pochopis kam mierim.
a prv než otvoris nožík vo vrecku tak ešte raz poviem, že muž/žena ktorý/a znasilnia niekoho podľa svetskeho zákona si zasluhujú trest, proti tomu nie som.

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  20:48:24  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
50% zodpovedá spoločnosť
10-25% žena
zvyšok muž
Pôvodne zaslal thorah - 24 január 2014 :  17:30:48


Ak dovolíte skúsme sa zamyslieť: dajme tomu, že trestná sadzba za znásilnenie je 10 rokov. Podľa vašich percent si viem predstaviť proces, výsledkom ktorého by bolo nasledovné: násilník trest 10 rokov, ale za vplvy spoločnosti úľava 5 rokov (50%) a za "výzývanie" oblečením zľava 2,5 roka (25%) takže úhrnný trest by bol 2,5 roka. Keďže je vinná aj žena tak aj ona si zaslúži trest, čiže tých jej 25% teda 2,5 roka. Dochádzame k absurdnému záveru: vinník aj obeť sú potrestaní rovnakou sadzbou! Tak by sa Vám to páčilo?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  20:48:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
guest - myslím, že tu každý píšete o niečom inom...

Samozrejme, chlap ktorý znásilní ženu je sviniar a nezasluhuje si žiadnu úctu. A v tomto so mnou bude zaiste prinajmenšom Maťo súhlasiť. Ten chlap je za svoje správanie plne zodpovedný. Ak sa to však stane vyzývavo oblečenej žene, môže na tom mať aj ona istý podiel viny. Bola tu spomenutá aj istá analógia, ktorá je dosť vhodná - ak budem ošetrovateľom levov v ZOO a vojdem do klietky s levmi a budem sa správať tak, ako treba a oni ma aj napriek tomu napadnú a zabijú, nemám na tom svoj podiel viny. Ale ak ich predtým vyhladujem, hodím im následne malý kus mäsa, ktorý naviac poobtieram o seba a následne vojdem k nim, tak mám aj ja významný podiel viny na tom, že sa stanem druhým chodom.

Podobne, ak máme tlupu lupičov, tak sú zodpovedný za svoje činy. Ale ak dávam okate najavo, že mám pri sebe kopec peňazí, tak si sám môžem za to, že ma prepadnú. Lebo ak by som sa správal rozumne, tak mám omnoho vyššiu šancu, že mi nebudú venovať pozornosť.

Aspoň ja tak rozumiem viacerým príspevkom tu - neznižuje sa tu zodpovednosť násilníka. Ale poukazuje sa na to, že ženská v minisukni si o to sama koledovala. Samozrejme, nikto nemal právo ju za to znásilniť. Ale mohlo k tomu dôjsť aj následkom jej nezodpovedného správania - samozrejme, ako poľahčujúcu okolnosť na zníženie trestu grázla by som to neuznal. To, o čom Ty píšeš, že ak si necháš otvorené dvere, tak nik nemá právo tam vstúpiť - to máš pravdu, nemá. Ale svet v ktorom žijeme má ďaleko od dokonalosti. A preto sa aj my musíme správať tak, aby sme zbytočne neprovokovali tých, čo sú nespravodlivého konania schopný.

Takže - ak by som bol ja svedkom znásilnenia, tak bez ohľadu na to, či dotyčná bola oblečená slušne, alebo vyzývavo, urobil by som čo je v mojich silách, aby som jej pomohol. A aj keby bola oblečená vyzývavo, nič by to nezmenilo na tom, že ak by som mal sekeru v ruke, že by bola dosť veľká šanca, že by skončila zaťatá v grázlovej hlave. To však nič nemení na tom, že vyzývavo oblečené dievča samo o sebe zrejme zvýšilo šancu na to, že si ju taký grázel všimne.

Svet nie je dokonalý a nie každý sa správa podľa svojho svedomia a rozumne. A podľa toho sa musia zariadiť aj ostatný.

PS: Samozrejme, vyzývavé oblečenie má aj ďalší problém - pokušenie k hriechu v myšlienkach či pohľadoch, ale o tom ako zaiste aj Ty uznáš, sa s agnostikom nemá zmysel baviť.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  21:03:57  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
guliver. to čo píšeš je obchadzanie horúcej kaše.
beriem to skôr ako nepodarený vtip.

reconquistador, ono problém je niekde hlbšie ako len v zeninom obliekaní.

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  21:07:18  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
O akej kaši hovoríte, čo hlbšie je za tým? Sem s tým...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  21:34:43  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
reconquistador...vies, je provokovanie a provokovanie - to s tymi levmi a ponatieranim sa masom je provokovanie typu, ktore spominal Mato pri priklade s harlemom do ktoreho vojem a zacnem vykrikovat hanlive pokriky na adresu jeho cernosskych obyvatelov; pripadne je viac takychto prikladov - napr slovanista sa vyberie do Trnavy na futbalovy zapas a vojde na tribunu medzi skalnych fanusikov Trnavy a zacne sa im tam vysmievat; lenze toto je mozne "zanalogizovat" jedine v pripade kedy by zena doslova naha povzbudzovala recami muza ku znasilneniu, lenze o takejto extremnej forme provokacie veducej k znasilneniu som este nepocul

vo vacsine pripadov znasilnenia kvoli vyzyvvemu obleceniu prichadza tak, ze nasilnik svoju obet sleduje a nasledne ju napadne niekde v ustrani a to v ziadnom sposobe nie je mozne ospravedlnovat aktivnou snahou zeny o provokaciu vyzyvavym oblecenim - tu je dalsia analogia k takejto veci, prednedavnom jedneho slovenskeho futbalistu napadli a zbili pred jeho domom polski fanusikovia, kvoli zlym vykonom futbaloveho klubu v ktorom hrava - to je presna analogia, a opovazi sa niekto hajit utocnikov tym, ze tim, za ktory hrava futbalista podava zle vykony? aktivne provokoval futbalista svojim zlym vykonom fanusikov?

ja sam som fanusikom slovanu Bratislava a ked som studoval v Zvolene tak som nosil slovanisticku siltovku, no napriek tomu, ze Zvolencania su znami rivalitou so slovanom, nikdy ma nikto nenapadol; a ak by ma aj napadol, mohol by sa dotycny efektivne obhajit tym, ze som fanusikom slovanu a ze nosim slovanisticku siltovku - ved je to doslova presna analogia s vyzyvavym oblecenim zeny

znovu musim zopakovat, ze zlahcovanie viny nasilnika kvoli vyzyvavemu obleceniu obete je len vrcholom ladovca, su mi zname este onakvejsie formy zlahcovania viny o ktorych sa vam mozno ani nesnivalo; napr poznam argument v ktrom sa tvrdi, ze ak zena spi/je v bezvedomi tak ju je mozne znasilnit, lebo sa nebrani, resp vtedy sa nejedna o znasilnenie - to uz je argumentacne ina liga (a tento argument vyprodukoval krestan)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  21:51:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
ty uz prestan argumentovat s tvojou predstavou ze kazda vyzyvavo oblecena zena je stetka, ktora ziada muzov o znasilnenie

Pôvodne zaslal guest636 - 25 január 2014 :  16:09:37


Zeby sa z Vas staval sinceretly? Zacinate si cucat z prsta co som napisal a potom proti tomu zurivo bojujete? Neskusite si predsa len precitat co pisem?


Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2014 :  21:58:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ale ja nezľahčujem vinu násilníka. A to som si nikde nevšimol ani u Maťa. Tvrdím však, že je to zo strany ženy rizikové správanie. Veď predsa tým oblečením násilníkovi sama ukazuje, že čo všetko môže mať k dispozícii, ak ju niekde za rohom chytí... Moja analógia s levom - tam som to samozrejme úmyselne prehnal. Ale je to stále dosť podobné.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2014 :  10:12:43  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ale ja nezľahčujem vinu násilníka. A to som si nikde nevšimol ani u Maťa. Tvrdím však, že je to zo strany ženy rizikové správanie. Veď predsa tým oblečením násilníkovi sama ukazuje, že čo všetko môže mať k dispozícii, ak ju niekde za rohom chytí... Moja analógia s levom - tam som to samozrejme úmyselne prehnal. Ale je to stále dosť podobné.
Pôvodne zaslal Reconquistador - 25 január 2014 :  21:58:15
z mojej strany nie je rizikove spravanie, ked idem cez mesto o ktorom viem, ze jeho domaci nemaju v laske slovan a mam na sebe siltovku so slovanistickym znakom?

stale citim slaby zapach z vasej argumentacie, v kazdom inom pripade by ste prave ze este viac odsudili nasilnika, ak by sa zameral obet kvoli jej vzhladu, spravaniu, nazorom...kdezto v tomto pripade mam pocit, ze mnohi z vas mate tendenciu ubrat z viny nasilnika a preniest ju na obet

ta analogia s levom bola podla mna v poriadku

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2014 :  10:15:37  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Zeby sa z Vas staval sinceretly? Zacinate si cucat z prsta co som napisal a potom proti tomu zurivo bojujete? Neskusite si predsa len precitat co pisem?
Pôvodne zaslal Mato - 25 január 2014 :  21:51:08

jasne, argumentum ad hominem, mohol som cakat nieco viac?

stale splietas nieco o spoluvine, to je nekorektna argumentacia

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2014 :  11:28:41  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
ja zacnem. tvrdiť že ten muž je dokonca i obeťou. čo povieš guest?

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2014 :  12:34:39  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
znovu musim zopakovat, ze zlahcovanie viny nasilnika kvoli vyzyvavemu obleceniu obete je len vrcholom ladovca, su mi zname este onakvejsie formy zlahcovania viny o ktorych sa vam mozno ani nesnivalo; napr poznam argument v ktrom sa tvrdi, ze ak zena spi/je v bezvedomi tak ju je mozne znasilnit, lebo sa nebrani, resp vtedy sa nejedna o znasilnenie - to uz je argumentacne ina liga (a tento argument vyprodukoval krestan)

Guest, nie je krestan ako krestan.

Kazdy 1 z nas sme iny.

A ak je na svete skupina krestanov, to este neznamena, ze vsetci su rovnaki.

Preco? Lebo nikto z nas nie je dokonaly.

=> Nie je krestan ako krestan.

Ozajstny krestan by nieco takehoto nepovedal a ani by mu to na mysel neprislo, guest.

dalej k tomuto:
citácia:
citácia:
ty uz prestan argumentovat s tvojou predstavou ze kazda vyzyvavo oblecena zena je stetka, ktora ziada muzov o znasilnenie

Pôvodne zaslal guest636 - 25 január 2014 :  16:09:37


Zeby sa z Vas staval sinceretly? Zacinate si cucat z prsta co som napisal a potom proti tomu zurivo bojujete? Neskusite si predsa len precitat co pisem?



Pôvodne zaslal Mato - 25 január 2014 :  21:51:08


Ja si nic z prsta nevycuciavam. Ak nieco citujem, tak citujem to, co bolo napisane a k veci - o com je momentalne rec v danej teme.

A ja zurivo nebojujem. Ja len pisem, ako to vnimam, to je cele. A ak by som aj chcel bojovat, tak to neurobim, lebo Boh to vsetko vidi a postara sa o to, to uz nechavam na svedomi tych utocnkov.

A ja citam, co pisu ti druhi. Iank by som nepisal tolko reakcii.

Okrem toho ak sa niekto skutocne so mnou chce dorozumiet, tak sa so mnou dorozumeje, chce to chcenie.

A ak mi nieco nedochadza, napisem tomu clovekovi, hoc aj na verejnosti
pred vsetkymi, ze nie kazdemu to dochadza tak rychlo a ze ak niekto nieco chce, tak by sa tak aj mal spravat. Treba to proste vysvetlit.

A ak niekto nieco odo mna chce, tak by sa mal pozriet na to, co urobil v minulosti a nespravat sa tak, ako sa sprava, ak odo mna niekto nieco chce, treba sa tak spravat vzdy, nie len, ked od niekoho nieco chceme.

Sme ludia a tak by sme sa aj mali spravat. Rovnako bezohladu na to, co sa deje.

Mame sa proste spravat tak prirodzene, lebo tak to chce Boh, On miluje prirodzenost a preto nedava ziadne restarty, On nechava vsetko to postupne plynut tak prirodzene do nekonecna.

Guest, zaujimalo by ma, ze ci by si mal rovnake nazory, co sa tyka sudov a sudenia, ak by si mal byt ty tym clovekom, ktory by dany skutok urobil, ktory ty odsudzujes.

Myslim tym to, ze vsetko to, co zamyslas druhym vo vsetkych tych pripadoch, ze ci by sa to tebe pacilo, ak by si bol ty na mieste tych vinnikov a ak by si mal byt potrestany rovnako tak, ako ty sudis druhych.

Pacilo by sa ti to alebo nie?

Bolo by to podla teba v poriadku?

Ak ano, potom su tvoje sudy pravdive a spravodlive.

Tato tema je ukazkou toho, co je napisane v Biblii, ze je to naozaj tak, sledujte:
citácia:
List Rimanom - kapitola 2
6 On odplatí každému podľa jeho skutkov:
7 večným životom tým, čo vytrvalosťou v dobrých skutkoch hľadajú slávu, česť a nesmrteľnosť,
8 hnevom a rozhorčením tým, čo tvrdošijne odporujú pravde a oddávajú sa neprávosti.
9 Súženie a úzkosť doľahnú na každého človeka, ktorý pácha zlo, najprv na Žida, potom na Gréka,
10 ale sláva, česť a pokoj čakajú každého; kto koná dobro, najprv Žida, potom Gréka.
11 Veď Boh nikomu nenadŕža.
12 Všetci, čo hrešili bez zákona, bez zákona aj zahynú, a tí, čo hrešili pod zákonom, budú súdení podľa zákona.
13 Lebo nie tí sú spravodliví pred Bohom, čo zákon počúvajú, ale tí, čo zákon plnia budú ospravedlnení.
14 A keď pohania, ktorí nemajú zákon, od prírody robia, čo zákon požaduje, hoci taký zákon nemajú, sami sebe sú zákonom.
15 Tým ukazujú, že majú požiadavky zákona vpísané vo svojich srdciach, čo im dosvedčuje zároveň aj ich svedomie aj ich myšlienky, ktoré sa navzájom obviňujú alebo i bránia;

16 v deň, keď Boh bude podľa môjho evanjelia skrze Krista Ježiša súdiť, čo je skryté v ľuďoch.

svedomie je Bozi hlas v nas, tak to uci Kristova Cirkev.

Ak guest odpovie na tento prispevok tak, ze napise, ze aj vtedy to bude v poriadku, potom ho, prosim, nechajte napokoji.

Lebo jeho sudy su pravdive a spravodlive.

Ale to len vtedy, ak napise, ze ked sa vsetky tie jeho sudy, ktorymi sudi, ze ak on by mal byt na mieste tych vinnikov a ak by mal byt rovnako potrestany, ak toto bude podla neho rovnako v poriadku ako tie sudy, ktorymi sudi druhych, potom su jeho sudy naozaj pravdive a spravodlive a niet o com diskutovat.

Treba sa navzajom respektovat. Tak to chce Boh, On nam dal slobodnu volu, ktrou On plne respektuje.

Kto si co zvoli, to bude mat:

citácia:
Evanjelium podľa Marka - kapitola 4
"Dávajte pozor na to, čo počúvate! Akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám, ba ešte sa vám pridá.
25 Lebo kto má, tomu sa pridá, a kto nemá, tomu sa vezme aj to, čo má."

Evanjelium podľa Matúša - kapitola 7
1 Nesúďte, aby ste neboli súdení.
2 Lebo ako budete súdiť vy, tak budú súdiť aj vás, a akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám.

Takze ak guest bude suhlasit s tym, ze akou mierou meria on, takou mu bude namerane, ba este sa mu prida, potom su jeho sudy naozaj pravdive a spravodlive.

A ak s tym nebude suhlasit, tak nie su pravdive a spravodlive.

V oboch pripadoch ho uz prosim nechajte, lebo ludi treba respektovat.

Kazdy ma iny nazor. Nazory odzneli. A je len na nas, kto si co zoberie z toho, co bolo napisane.

Navrhujem, aby tato tema bola uzamknuta, aby tu nevznikali zbytocne hadky a konflikty, lebo nazory odzneli a co sa napisalo, to sa napisalo, viac uz nebude mat zmysel pisat, lebo to povedie len k zbytocnym hadkam a konfliktom.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2014 :  13:04:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ale ja nezľahčujem vinu násilníka. A to som si nikde nevšimol ani u Maťa. Tvrdím však, že je to zo strany ženy rizikové správanie. Veď predsa tým oblečením násilníkovi sama ukazuje, že čo všetko môže mať k dispozícii, ak ju niekde za rohom chytí... Moja analógia s levom - tam som to samozrejme úmyselne prehnal. Ale je to stále dosť podobné.
Pôvodne zaslal Reconquistador - 25 január 2014 :  21:58:15
z mojej strany nie je rizikove spravanie, ked idem cez mesto o ktorom viem, ze jeho domaci nemaju v laske slovan a mam na sebe siltovku so slovanistickym znakom?

stale citim slaby zapach z vasej argumentacie, v kazdom inom pripade by ste prave ze este viac odsudili nasilnika, ak by sa zameral obet kvoli jej vzhladu, spravaniu, nazorom...kdezto v tomto pripade mam pocit, ze mnohi z vas mate tendenciu ubrat z viny nasilnika a preniest ju na obet

ta analogia s levom bola podla mna v poriadku

Pôvodne zaslal guest636 - 26 január 2014 :  10:12:43



Nesledujem moc futbal, takže neviem nič o Zvolenských fanúšikoch, no ak by si tak chodil po Trnave a obzvlášť po tom, čo Slovan nad nimi vyhral, rizikovým správaním to je. Na rozdiel od vyzývavého oblečenia nie je na takomto správaní samom o sebe nič zlé, či hriešne, no do rizika ideš.

K tomu "v každom inom prípade" - to je mylný predpoklad (hoci v niektorýc prípadoch to tak je - ak sa niekto stane obeťou preto, že sa správa výrazne lepšie, než väčšina). Osobne nevidím žiadny rozdiel v amorálnosti vraždy, či už je jej dôvodom to, že obeť bola indián a útočník rasista, alebo preto, že mal vrah jednoducho chuť niekoho zabiť a obeť mu náhodou skrížila cestu...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2014 :  13:26:28  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
A aj keby bola oblečená vyzývavo, nič by to nezmenilo na tom, že ak by som mal sekeru v ruke, že by bola dosť veľká šanca, že by skončila zaťatá v grázlovej hlave


Reconquistador, takto sa krestan nesprava.

Vytrznika treba chytit a potrestat a nie zabit ho.

Pravo vziat zivot ma jedine Boh.

Okrem toho pozri sa, co hovori 5. prikazanie:
citácia:
5. Nezabiješ!

A to uz akymkolvek sposobom.

Zabit niekoho je hriech a mysliet na to tiez, lebo:
citácia:

Evanjelium podľa Matúša
29 Počuli ste, že bolo povedané: Nescudzoložíš! 28 Ja vám však hovorím: Každý, kto sa žiadostivo pozerá na ženu, už s ňou v srdci scudzoložil.


Ak je teda nescudzolozis Bozie prikazanie, co je potom nezabijes? Tiez Bozie prikazanie.

Ak teda kazdy, kto len na scudzolozenie pomysli, uz scudzolozil, tak potom kazdy, kto len na vrazdenie pomysli, uz zavrazdil.

K tomu zabitiu hovori Jezis toto:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 5
20 Preto vám hovorím: Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov, nevojdete do nebeského kráľovstva.
21 Počuli ste, že otcom bolo povedané: "Nezabiješ!" Kto by teda zabil, pôjde pred súd.
22 No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: "Hlupák," pôjde pred veľradu. A kto mu povie: "Ty bohapustý blázon," pôjde do pekelného ohňa.

23 Keď teda prinášaš dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe,
24 nechaj svoj dar tam pred oltárom a choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar.
25 Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia.
26 Veru hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera.

Vidis to? Reconquistador.

!

Pozor na to.

Ak pojde niekto za to, ze niekomu povie bohapusty blazon do pekelneho ohna, co sa potom ma stat s clovekom, ktory napisal:
citácia:
A aj keby bola oblečená vyzývavo, nič by to nezmenilo na tom, že ak by som mal sekeru v ruke, že by bola dosť veľká šanca, že by skončila zaťatá v grázlovej hlave


Reconquistador, MartinP napisal, ze mame skumat, akeho ducha sme.

Boh je laska. Mame milovat a nie nenavidiet. Bohu nic nie je nemozne.

Od Neho to vsetko je. My sme len Jeho nastrojmi. Z lasky k nemu. †

Takze videl si, co je napisane vo Svätom Pisme, Reconquistador.

Teraz sa pozri na to, co si napisal ty. Musis si na seba davat pozor. A to sa bez Boha neda, lebo od Neho to vsetko je a je to vsetko Jeho moc, nic nename od seba, vsetko mame od Neho, my sme len toho spravcami.

citácia:
O láske k nepriateľom: Evanjelium podľa Matúša - kapitola 5

38 Počuli ste, že bolo povedané: "Oko za oko a zub za zub. 39 No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. 40 Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty nechaj aj plášť. 41 A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve. 42 Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať. 43 Počuli ste, že bolo povedané: "Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa." 44 Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, 45 aby ste boli synmi svojho Otca, Ktorý je na nebesiach. Veď On dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých. 46 Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? 47 A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania? 48 Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.

Toto sa skutocne bez Bozej Moci neda. A nielen to. Vsetko. Lebo vsetko je to Jeho Moc, vsetko je to od Neho a znova: my sme len toho spravcami, nepatri nam to, my nie sme majitelia! Boh je Majitel.

Takze pozor na to.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Boh a zlo Téma Next Topic: Porod, epidural a bolest vseobecne  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06