Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Modlitba k svätým/k Márii
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Vypočuté modlitby, Interview, Roger Morneau Téma Next Topic: Pred spaním  

Vrabcek1939

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  21:57:28  Zobraziť profil  Pridať Vrabcek1939 do zoznamu priateľov
Dobrý podvečer,neviem či táto téma tu už bola alebo nie no napriek tomu sa opýtam. Kdesi na iných fórach a článkoch som čítala ako veriaci písali, že človek by sa nemal modliť k svätým ani k Panne Márii, ale len priamo k Bohu či cez Ježiša Krista. Opierali to aj cez nejaké výňatky z Biblie, taktiež o to že nikde v Biblií sa nepíše, že by sme sa k nim modliť mohli a taktiež som sa dočítala, že skôr Boh potrestá tých čo Ruženec čo i len vlastnia, či dokonca sa ho aj modlia. Taktiež to, že vôbec ruženec sošky atď. sú porušením Božieho prikázania. Nie som v tomto nejaká zbehlá a tak neviem čo si o tom vôbec myslieť Čo na to hovoríte vy?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 5  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 29 október 2014 Upozorniť moderátora 

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  22:03:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Cirkev modlitby k svätým a obzvlášť k Panne Márii vždy odporúčala. To, že nejakí bludári zobralo Sväté Písmo (ktoré zostavila práve Katolícka Cirkev), vytrhli alebo prepísali čo sa im nepáči a vymysleli si vlastné teórie o tom, čo daný text znamená, nás nijak nemá ovplyvňovať v tom, že budeme konať tak, ako nám naša matka Cirkev odporúča.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  22:03:45  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Neverte tomu, Boh istotne nepotresta ked sa budete modlit k svatym bo panne Marii. Ved to by Vas musel potrestat za to ze Vy sa za niekoho modlite a v Biblii viackrat sv. Pavol napomina veriacich aby sa za neho modlili.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  23:25:37  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Vrabček1939,
Cirkev je mystické telo Kristovo, a tí čo sú v Nebi sú jedno s Ježišom, tak ako by mohol byť hriech obrátiť sa na nich v modlitbe? Ty môžeš poprosiť o orodovanie u Boha Cirkev putujúcu vo svete, aj oslávenú v Nebi, a Pán sám nás vyzýva aby sme sa modlitbou obracali ku svätým čo hľadia na jeho tvár, hlavne ku Márii. V Nebi nie je nečinnosť; Mária je v Zjv.12/1 nazvaná Veľké znamenie na nebi, čo značí moc alebo vplyv v zápase za spásu. Okrem toho, výklad Biblie spadá do kompetencie Cirkvi ktorá nesie Ježišovo svedectvo [2Pt.1/20], tak sa neboj počúvať ju...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2014 :  06:00:28  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
modlí sa len j Bohu
Pannu Máriu a svätých prosíme o príhovor

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2014 :  09:19:28  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Precitajte si tuto knizocku:
citácia:

pomoze Vam.



Su v nej odpovede na Vase otazky a je toho omnoho viac. Mne to velmi pomohlo. Urcite to pomoze aj Vam. †

Tu je strana c. 1:
citácia:

a vlavo su dalsie strany v tom paneli.

V nej sa pise, ze kvoli tomu, ze Panna Maria zila zivot v skrytosti a nechcela byt hlavnou ucastnickou alebo nieco takehoto, ze kvoli tomu sa rozmohlo velmi vela siekt, ale zasa na druhej strane velmi tym pomohla Kristovej Cirkvi tym svojim zivotom.

A tym sektam to pomohlo v tom, ze jedina cesta vedie cez Jezisa a ze na Pannu Mariu ani nepomyslia a ja ked som ziskaval o tom informacie, tak to vo mne vyvolavalo taky odpor k Panne Marii - vsetky tie nazory a potom som zistil ze klamali a ze pravdu ma Rimsko-katolicka Cirkev.

A ze mame mat rovnaky vztah ku vsetkym ludom a mame sa modlit k Bohu a ostatnych svätych prosit o prihovor, ako to napisal thorath.

Sledujte, toto je modlitba k Panne Marii - prihovor:
citácia:
Zdravas', Mária milosti plná,
Pán s tebou.
Požehnaná si medzi ženami
a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš.
Svätá Mária, Matka Božia,
pros za nás hriešnych teraz
i v hodinu smrti našej
. Amen.

To amen znamena - nech sa tak stane. Je to aj ukoncenie modlitby.

A v slovenskej Biblii sa pise, ked Jezis nieco hovoril: veru veru hovorim vam a v tej ceskej Biblii sa pise amen amen rikam vam...

Takze to moze byt aj nejaka fraza alebo nieco takeho. Ale skor to znamena ze pravdivo, pravdivo vam hovorim, ak... take napominanie:
citácia:
Spor o prvenstvo. – 118, 1–11V tú hodinu pristúpili k Ježišovi učeníci a pýtali sa:
„Kto je podľa teba najväčší v nebeskom kráľovstve?“ 2On zavolal k sebe dieťa, postavil ho medzi nich 3a povedal: „Veru, hovorím vám: Ak sa neobrátite a nebudete ako deti, nevojdete do nebeského kráľovstva. 4Kto sa teda poníži ako toto dieťa, ten je najväčší v nebeskom kráľovstve. 5A kto prijme jedno takéto dieťa v mojom mene, mňa prijíma.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2014 :  12:08:55  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ja by som k tomu - modlíme sa k Bohu, ostatných prosíme o príhovor. (Ak neberiem v úvahu súčasné chápanie slova modlitba ako duchovný rozhovor s niekým, nie len s Bohom, v takom prípade sa klaniame iba Bohu, ostatných si iba ctíme, vážime).

A musím povedať, že mať ruženec, prípadne sošku naozaj môže byť porušením Božieho prikázania a aj to tak býva. Je to vtedy, keď si niekto kúpi ruženec a prípadne si ho dá aj posvätiť a povesí si ho do auta ako talizman pre šťastie. To je hriechom proti viere. Uctievať si vec je modloslužba, to je jasné. Ale kto ho používa na modlenie sa, tak je to v poriadku.

Je to niečo podobné ako mať v peňaženke fotku milovanej osoby. Ja predsa nemilujem tú fotku, ale tú osobu, tá fotka mi ju len pripomína. Ak by som miloval tú fotku tak, ako by som mal tú osobu, tak je to už niečo choré.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2014 :  12:46:46  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
áno. len nekatolici nechcú vidieť rozdiel
klanat sa/ctiť si(vážiť si)
modlitba/prosba o príhovor
mať ruzenec/použiť ho pri modlitbe ako pomôcku
mať sošku ako fotku/...
zdravas ako kristocentricka modlitba/zdravas ako vyvysovanie Panny Marie ná uroven Boha

proste hneď vidia ten extrém.

ako ale mnoho ráz to človek preháňa, takže ich námietky sú oprávnene. Len oficiálne stanovisko rkc je iné ako prax.
Ono pre úctu aj to ostatné platí, že nás to má viesť k Bohocte.

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2014 :  13:18:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Uctievať si vec je modloslužba, to je jasné.

Pôvodne zaslal Mx - 23 január 2014 :  12:08:55


Ja len aby nedoslo k nedorozumeniu - posvatena vec bola istym sposobom vyclenena z profanneho pouzivania a hoci si ju neuctievame, spravame sa k nej s istou uctou napr. ju nenechame sa len tak niekde povalovat po zemi, v pripade jej poskodenia ju zlykvidujeme urcitym sposobom a nehodime ju medzi bezne odpadky a pod.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2014 :  16:56:41  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Uctievať si vec je modloslužba, to je jasné.
Pôvodne zaslal Mx - 23 január 2014 :  12:08:55

Ja len aby nedoslo k nedorozumeniu - posvatena vec bola istym sposobom vyclenena z profanneho pouzivania a hoci si ju neuctievame, spravame sa k nej s istou uctou napr. ju nenechame sa len tak niekde povalovat po zemi, v pripade jej poskodenia ju zlykvidujeme urcitym sposobom a nehodime ju medzi bezne odpadky a pod.
Pôvodne zaslal Mato - 23 január 2014 :  13:18:49

Samozrejme, že súhlas. Je to podobné, ako podať ruku Maťovi, tak si ju možno nebudem týždeň umývať, ale odrúbať ju a naložiť do formaldehydu, to určite nie.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2014 :  14:14:47  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
nedávno som tu čítal jednu uzamknutú tému o zobrazovaní svätých vecí pričom to malo byť v rozpore s Ex 20,4 (Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!). Pri obhajovaní tohoto zobrazovania sv.Cyril (Konštantín filozof)vyložil tento citát ale na základe vtedajšieho prekladu teda: "neurobíš si akúkoľvek podobu" pričom pod pojmom akúkoľvek bolo myslené nedôstojnú - teda dôstojnú vyhotoviť možno. Konštantín to vtedy obhájil no ako je možné že sa vtedajší preklad tak líši oproti súčasnému? A je jeho odôvodnenie tým pádom platné?

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2014 :  14:37:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
teologicke zdovodnenie ucty k posvatnym obrazom a ku svatym riesil 2.nicejsky koncil,ktory je uznany ako VII.vseobecny ekumenicky koncil a vynikajuce teologicke zdovodnenie mu poskytol velky svatec,sv. Jan Damassky.V tom case prebiehal v Cirkvi boj medzi obrazoborcami a pravovernymi krestanmi,pricom cisar stal na strane obrazoborcov.Odporucam prestudovat apologiu ucty k posvatym obrazom a ku svatym ku tomuto koncilu,lebo aj z nej vychadzal mas apostol sv.Konstantin-Cyril.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2014 :  15:40:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
“Ochutnavka“ z teologie sv.Jana Damašskeho :

“V dobách,ked Boh nemal telo,ani formu,sa nedaval poznavat v obrazoch.Avsak teraz,ked sa Boh obliekol do ludskeho tela,stal sa viditelnym a prebyval medzi ludmi,mozu vytvorit zobrazenie viditelneho Boha.Tym sa vsak neklaniame hmote,ale stvoritelovi tejto hmoty,ktory sa pre nas stal hmotou a prijal zivot v hmote,aby sa skrze hmotu naplnilo dielo naseho vykupenia...

CONTRA IMAGINUM CALUMNIATORES ORATIO I,16
Ioannes Damascenus

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2014 :  15:51:14  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Anjel alebo svätec predsa neslúži veriacim ako ich bôžik, však.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2014 :  21:25:01  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Ja som v špiragovom katechizme čítal jeden názorný príklad k téme o úcte k obrazom
Cisár zástanca obrazoborectva sa vadil s pravoverných svätým ohladom ucty k obrazom
svätý mu odpovedal ze keby niekto posliapal peniaz na ktorom je jeho cisarova podobizen tak by ho dali zabit za urazku cisara , i ked posliapal len jeho obraz a ze podobne je to s uctou k obrazom, ked sa prenasa ucta na toho koho zobrazuje a nie na obraz.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2014 :  21:44:02  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Tak. Toto je presne a zrozumiteľne povedané, ako to je s našou úctou k obrazom.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2014 :  11:12:33  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Kedze tu funguju kadejaki poradcovia (spoznavacim znakom je to, ze neovladaju ani Detsky katechizmus), tak by som tiez poradil.
V spore o obrazy rozhodol znamy koncil.
Ale v jeho aktach sa nachadzaju cuduj sa svete aj tri dogmaticke listy sv. Germana. Takze "samostudentov" co sa dali oblbnut na samostudium treba usmernit aj na ne- nech je teda problematika ikonoklazmu preberana ako sa ma.


Ako potom poradia ti poradcovia v pripade ineho koncilu, ktory schvalil pojem transsubstanciacie, je mi zahadou.
Ale budem to sledovat. Na ake miesto biblie ci Otcov bude odkazany niekto kto by chcel pochopit trebars tento problem.

Lebo neviem ci dobre rozumiem, ale ak budem chciet pochopit boj s jansenistami ci molinisticke spory, zrejme ma niekto zas odkaze niekde na bibliu, ci nebodaj Otcov.

No necham sa prekvapit, kam az toto "radenie" bude schopne zajst.

Tesim sa na "teologov" co s pomocou biblie a Otcov budu zvladat riesit spory ohladne probabilizmu, molinizmu, kvietizmu, spory o cistej laske...

Zrejme to bude este velmi napinave.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2014 :  21:00:24  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Musím sa priznať že neovládam ani ten pre dospelých, nieto ešte detský. Ty hádam áno? Tak potom máš fenomenálnu pamäť, aj keď si myslím že tebe to nie je nič platné, lebo ti chýba chápavosť.

Inak svoj problém viery si si vyriešil takmer geniálne; veríš síce vzorne všetkému čo Cirkev predkladá, iba neveríš že je to táto vatikánska. Už len nájsť onú pravú, ktorá splní tvoje predstavy, a bude pokoj, však Miňo.

A čo si začal s tým prepodstatnením? Podľa náuky sa pri tom nezmenia fyzikálno-chemické vlastnosti materiálu, ale jeho podstata. A jeho podstatou sa premenením stane oslávené sprítomnenie Ježišovej obety a živá prítomnosť Pánova pod spôsobmi chleba a vína. Stačí tak?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 17 máj 2014 :  23:44:56  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Teda Pannu Máriu a svätých môžeme prosiť len o príhovor?
Nemôžeme ich prosiť o ochranu alebo uzdravenie? a ak áno tak akým spôsobom: "Pomožte mi" alebo "nech mi na váš príhovor Boh pomôže"???

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2014 :  07:53:59  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Butyl veď to je jedno, vo svätých prebýva Pán, sú jedno telo s osláveným Kristom. Samozrejme všetko robí Boh, hoci poprosíš svätca, napríklad: "Svätý Jozef, pomôž prosím, teraz potrebujem tvoju pomoc." A on pomôže.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2014 :  20:07:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
butyl
citácia:
Teda Pannu Máriu a svätých môžeme prosiť len o príhovor?
Nemôžeme ich prosiť o ochranu alebo uzdravenie? a ak áno tak akým spôsobom: "Pomožte mi" alebo "nech mi na váš príhovor Boh pomôže"???

Treba si len dávať pozor, aby sme neskĺzli do povery alebo modloslužby. Pre istotu, aby nevznikla nejaká pochybnosť, nemali by sme ich oslovovať spôsobom "pomôž mi, uzdrav ma, zmiluj sa...", ale skôr "pros za mňa, oroduj za mňa...".
Ústrednou témou našej modlitby by mal byť Boh skrze Ježiša Krista. Pre úplnosť by sme si mali spomenúť na Matku Božiu a možno na jedného svätca menovite, ktorý je nám nejakým spôsobom blízky /napr. podľa ktorého sme si vybrali birmovné meno/, potom spomenúť /pozdraviť/ všetkých svätých a anjelov. Je celkom pekné ak je modlitba úplná v tom, že oslovujeme, prosíme a ďakujeme Bohu, prosíme o príhovor svätých a prihovárame sa za živých a tých čo sú v očistci.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2014 :  22:38:03  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Štefan neboj, veď je jasné že všetka moc je u Boha. Nezabúdam. Ale napriek tomu - a robím to tak zámerne - niekedy prosím o pomoc priamo Máriu, Jozefa, alebo svojho anjela sprievodcu po pravici, a oni mi obyčajne pomôžu. Keby som bol modlár, nevšímali by si ma.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Vypočuté modlitby, Interview, Roger Morneau Téma Next Topic: Pred spaním  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06