Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Málo chápané katolícke umenie - krása ženy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Burza kníh X. (jubilejna) Téma Next Topic: Slušné filmy
Strana: z 9

Koki

Stav: offline

Odoslaný - 19 marec 2014 :  22:25:41  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ano preto. Ale veď ja nič, len som na to pri robote myslel.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 19 marec 2014 :  22:51:00  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
nuz, moj nazor poznas...

su ovela dolezitejsie veci, udalosti, ktore Boh neriesi, oproti nasim volbam , a pritom nepomahaju ani modlidby, preco ?

zeby preto, ze mame slobodnu volu ? a je len na nas ako sa rozhodneme ?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 19 marec 2014 :  23:12:34  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Občas si takto mimovoľne spomeniem na iných, nemohla by to byť forma modlitby?

Tento svet je v rukách človeka, ale aj v rukách Božích, ktorý má na veci svoj pohľad... Modlitby účinkujú niekedy ináč než by sme chceli my, ale na to si treba zvyknúť. A som si tiež vedomý že svet je pod ťarchou kríža, aj keď niekomu sa darí dlhší čas pred ním unikať. No keď to tak Pán, Boh chcel, asi vedel k čomu to je.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Odoslaný - 20 marec 2014 :  11:10:37  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
saxsax, tak si to zhrnme:

Verim, ze v Bohu su 3 Bozske Osoby - Boh-Otec, Jezis Kristus a Duch Sväty.

V Biblii sa vzdy najprv zmienuje Boh-Otec, potom Jezis Kristus a az potom Duch Sväty.

=> plati hiearchia a zaroven su tieto 3 Bozske Osoby tym istym Bohom zaroven.

Je to ako s H2O - voda, lad a para - 3 rozne skupenstva - su jedno - su H2O.
Boh - Boh-Otec, Jezis Kristus a Duch Sväty - 3 rozne Osoby - su jedno - su Boh - su jednym Bohom.

Jezis Kristus sam o sebe hovoril, ze neprisiel tu na tuto zem konat ani svoju volu a ani volu Ducha Sväteho. On prisiel konat volu svojho Nebeskeho Otca a ked sa to uz stalo, ked Ho Jezis posluchol, tak potom poslal Jezis Kristus na cele so svojim Nebeskym Otcom Ducha Sväteho svojim sluzobnikom.

Ved je napisane v Biblii, ze:
citácia:

9 Aj ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! 10 Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria. 11 Ak niekoho z vás ako otca poprosí syn o rybu, vari mu dá namiesto ryby hada? 12 Alebo ak pýta vajce, podá mu škorpióna? 13 Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec Ducha Svätého tým, čo ho prosia!"

=> Boh-Otec je Hlava. Ved je aj v Biblii napisane, ze hlavou zeny je muz, hlavou muza Kristus a ze hlavou Krista je Jeho Nebesky Otec.

Ak je to tam napisane, => potom plati hiearchia, v ktorej sa vzdy najprv zmienuje Boh-Otec, potom Jezis Kristus a az potom Duch Sväty.

1 svätica raz mala vo sne videnie Bozej Trojice - videla 3 svetla pod sebou - 1 najväcsie, dalsie stredne velke a to tretie najmensie bolo zo vsetkych a kazde z tychto 3 svetiel vyzarovalo uplne iny jas - to najmensie vyzarovalo najviac jasu, to stredne menej a to najväcsie najmenej jasu.

A co to asi tak moze znamenat - ten jas predstavuje hustotu. Ono tu ide o to, ze predstavte si 3 take iste plasteliny s takou istou velkostou.

z 1 urobime velku kruhovu placku velmi tenku, z tej druhej mensiu kruhovu placku, ale hrubsiu a z tej tretej este mensiu kruhovu placku, ale najhrubsiu.

=> tie 3 plasteliny su si navzajom rovne, ale plati medzi nimi hiearchia, ze mensia sa podriaduje väcsej.

Tak je to aj v manzelstve, v ktorom Boh ustanovil, ze muz bude hlavou zeny.

Boh-Otec ustanovil to vsetko velmi mudro a velmi rozumne. Dalej ustanovil, ze hlavou muza bude Jeho Jednorodeny Syn - Jezis Kristus a ze Jeho Hlavou bude On sam - teda Boh-Otec.

Proste Boh-Otec vytvoril hiearchiu, ze vsetko aby kazdy robil tak, ako sa mu zachce, ale aby to bolo vzdy sulade s tym, ktory je nad nim a zase aby to, co aby bolo v sulade podla toho, ktory je nad nim, tak aby to iste bolo v sulade s tym, ktory je este vyssie a aby toto vsetko preslo az k Najvyssiemu - Bohu-Otcu, aby aj podla Neho taketo spravanie a chovanie bolo v poriadku. O tom je slobodna vola, ktoru nam daroval Boh-Otec z nesmiernej lasky k nam, lebo ak ma byt laska laskou, musi byt uprimna a dobrovolna a aby to bolo spravodlive, stanovili sa urcite pravidla a kazdy vie, co sa s nim stane, ak ich prekroci, lebo na to ma jedine pravo Boh-Otec, lebo to On vyslovil Slovo- Jezis Kristus je vtelene Bozie-Otcovo Slovo, bez Ktoreho nepovstalo nic z toho, co povstalo. Takze to, na co nename pravo, Boh-Otec nazyva nepravost a to = hriech. Boh odplati kazdemu podla jeho skutkov, za to, co robil, kym zil v tele, lebo to, ze mame slobodnu volu, este neznamena, ze si mozeme robit, co sa nam len zachce, lebo my nie sme toho vsetkeho majitelmi, jedine Boh je toto vsetkeho majitelom, my sme len toho spravcami, lebo nas tym poveril a => preto Boh nenecha nic bez trestu a potresta kazdu 1 nepravost-(hriech).

Cize teraz tymto prispevkom som zaroven zodpovedal, preco nepomahaju ani modlitby - lebo kazdy, kto si co zvoli, to bude aj mat, aby to bolo spravodlive, Boh skutocne nenecha nic bez trestu.

Boh je milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven a boli situacvie, v ktorych Boh povedal dopredu, ze ak by za Jeho lud prosil hoc aj samotny Mojzis, ktory bol najvyssim orodovnikom u Boha, ktoreho vzdy Boh vypocul, ze ani keby ani neviem kto vsetko spolu s Mojzisom orodovali za Jeho lud, ze mu nepomoze, lebo jeho nepravosti. Proste vtedy ked sa stavali taketo situacie, tak Bozia trpezlivost je velka, ale nie je nekonecna, Boh je milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven. Tu je ukazka pretecenia kalichu Bozej trpezlivosti:
citácia:
List Hebrejom - kapitola 3

7 Preto, ako hovorí Duch Svätý: "Dnes, keď počujete jeho hlas, 8 nezatvrdzujte svoje srdcia ako pri vzbure, v deň pokúšania na púšti, 9 kde ma pokúšali vaši otcovia; skúšali ma, hoci videli moje skutky 10 štyridsať rokov. Preto som sa rozhneval na toto pokolenie a povedal som: Ich srdce ustavične blúdi; tí veru nepoznali moje cesty. 11 Ako som v svojom hneve prisahal: Nevojdú do môjho pokoja!" 12 Dávajte si pozor, bratia, aby nik z vás nemal zlé a neverné srdce a neodpadol od živého Boha, 13 ale deň čo deň sa vzájomne povzbudzujte, kým trvá to "dnes", aby nikoho z vás nezatvrdilo mámenie hriechu. 14 Veď sme sa stali účastníkmi Krista, pravda, ak istotu, ktorú sme mali na počiatku, zachováme pevnú až do konca, 15 ako sa hovorí: "Dnes, keď počujete jeho hlas, nezatvrdzujte svoje srdcia ako pri onej vzbure." 16 Kto sú to však tí, čo počuli a búrili sa? Vari nie všetci, čo vyšli pod Mojžišovým vedením z Egypta? 17 A na ktorých sa hneval štyridsať rokov? Nie na tých, čo zhrešili, a ich telá popadali na púšti? 18 A ktorýmže prisahal, že nevojdú do jeho pokoja, ak nie tým, čo neuverili? 19 A tak vidíme, že nemohli vojsť pre neveru.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 20 marec 2014 :  14:14:27  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
nikto nespochybnuje ze nejaka hierarchia existuje, ja spochybnujem tvoju bludnu teoriu ze existuje hierarchia v bozskej trojici ...

tiez ti nieco dam z biblie

„Verte mi, ze ja som v Otcovi a Otec vo mne.“ (Jn 14, 11).

„Ja a Otec sme jedno.“ (Jn 10, 30).

„Aby vsetci boli jedno, ako ty, Otce, vo mne a ja v tebe.“ (Jn 17, 21).

„Verte tym skutkom, aby ste poznali a vedeli, ze vo mne je Otec a ja v Otcovi.“ (Jn 10, 38).

Tri rozdielne bozske osoby:

Otec, Syn a Svaty Duch su jeden a ten isty jediny Boh.

Suhlasis ?

Ide tu o dokaz, ze Tri bozske osoby maju jednu a tu istu podstatu.

Teda nie je to len jednota zmyslania, alebo vole, alebo druhova, ale jednota ciselna, numericka.

Podla Rimskej synody v Laterane papeza Martina I. treba o troch bozskych osobach vyznavat to iste bozstvo, tu istu prirodzenost, podstatu, moc, vladu, volu a cinnost.

Takze teraz zabrdnime do katolickej nauky

Kto chce byt spaseny, musi sa predovsetkym pridrziavat katolickej viery; kto by ju v jej celosti a neporusitelnosti nezachovaval,bezpochyby naveky zahynie.

Katolicka viera je tato:

Uctievame si jedneho Boha v Trojici a Trojicu v jednote bez zmiesania osob a bez oddelovania podstaty (substancia).

Ina je totiz osoba Otca, ina Syna, ina Ducha Svateho. Avsak Otec a Syn a Duch Svaty maju iba jedno bozstvo, rovnaku slavu, suvecnu vznesenost.

Ako (je) Otec, tak (je) Syn, tak (je) Duch Svaty: nestvoreny Otec, nestvoreny Syn, nestvoreny Duch Svaty. Vecny Otec, vecny Syn, vecny Duch Svaty. A predsa nie su to traja Vecni, ale jeden Vecny, ako ani traja Nestvoreni ani traja Nezmerni, ale jeden Nestvoreny, jeden Nezmerny.

Takisto vsemohuci Otec, vsemohuci Syn, vsemohuci Duch Svaty, a predsa nie su to traja Vsemohuci, ale jeden Vsemohuci. Tak je Otec Boh, Syn Boh, Duch Svaty Boh, a predsa nie su to traja Bohovia, ale len jeden Boh. Tak je Otec Pan, Syn Pan, Duch Svaty Pan, a predsa nie su to traja Pani, ale len jeden Pan.

Pretoze ako podla krestanskej pravdy vyznavame kazdu osobu jednotlivo ako Boha a Pana, tak nam katolicka viera zakazuje, aby sme hovorili o troch Bohoch alebo Panoch.

NIKDE tu nenachadzam ani najmensi naznak toho, ze by mala byt nejaka hierarchia v bozskej trojici.

Ani nemoze !

Popieralo by to samotnu dogmu o o jedinom Bohu !

Ale ty to robis zda sa, preto som naznacil ten triteizmus

Takze len tolko , mal som nocnu, kratil som si cas

mal by si si to nastudovat, ja sam som sa tomu kedysi zo zvedavosti venoval dost dlho, aj tak to pochopi len ten, kto to vymyslel ...pretoze vsetci vieme, ze v biblii sa vyrazy ako Najsvatejsia trojica, Svata trojica alebo Trojjediny nevyskytuju... a preto tak radi hovorime o dogme ako o tajomstve Najsvatejsej Trojice ...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Odoslaný - 21 marec 2014 :  11:27:00  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Preco potom Jezis povedal:
citácia:
Evanjelium podľa Jána - kapitola 5
17 Ježiš im povedal: "Môj Otec pracuje doteraz, aj ja pracujem."
18 Preto sa Židia ešte väčšmi usilovali zabiť ho, lebo nielenže porušoval sobotu, ale aj Boha nazýval svojím Otcom a robil sa rovným Bohu.
19 Ježiš im vravel: "Veru veru, hovorím vám: Syn nemôže nič robiť sám od seba, len to, čo vidí robiť Otca. Čo robí Otec, to robí podobne aj Syn.
20 Veď Otec miluje Syna a ukazuje mu všetko, čo sám robí; a ukáže mu ešte väčšie skutky ako tieto, aby ste sa čudovali.

21 Lebo ako Otec kriesi mŕtvych a oživuje, tak aj Syn oživuje, koho chce.
22 A Otec nikoho ani nesúdi, ale všetok súd odovzdal Synovi,
23 aby si všetci ctili Syna tak, ako si ctia Otca. Kto si nectí Syna, nectí si ani Otca, ktorý ho poslal.
24 Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí tomu, Ktorý ma poslal, má večný život a nepôjde na súd, ale prešiel zo smrti do života.
25 Veru, veru, hovorím vám: Prichádza hodina, ba už je tu, keď mŕtvi počujú hlas Božieho Syna a tí, čo ho počujú, budú žiť.
26 Lebo ako Otec má život sám v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život sám v sebe.
27 A dal mu aj moc súdiť, pretože je Synom človeka.
28 Nedivte sa tomu, lebo prichádza hodina, keď všetci v hroboch počujú jeho hlas
29 a vyjdú: tí, čo robili dobre, budú vzkriesení pre život a tí, čo páchali zlo, budú vzkriesení na odsúdenie.
30 Ja nemôžem nič robiť sám od seba. Súdim, ako počujem. A môj súd je spravodlivý, lebo nehľadám svoju vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal.

?

Je tam jasna hiearchia.

Ja viem, ze Boh-Otec dal Jezisa Krista na rovnaku uroven na akej je On a ze to iste urobil aj s Duchom Svätym, ale to, ze to urobil, este neznamena, ze tie 2 Osoby si mozu urobit, co sa Im len zachce, lebo ak by nebolo Boha-Otca, neboli by, neexistovali by.

Boh-Otec vyslovil na pociatku Slovo.

Jezis Kristus je vtelene Slovo Boha-Otca.

,,..a Slovo sa Telom stalo, a prebyvalo medzi nami.."

Takze saxsax, ziadam od teba odpoved, preco Jezis Kristus kona volu svojho Otca a nie svoju vlastnu volu?

Nechcem tvoju odpoved. Chcem tvoj argument z Biblie. Ja som uz argument pouzil - vyssie odcitovane - je tam odpoved na tu otazku, na ktoru som sa ta, saxsax, opytal.

Teraz odpovedz ty mne na tu istu otazku argumentom z Biblie, ktory podporuje to, co tvrdis ty.

Ja podporujem to, co tvrdi Biblia, zatial co Biblia podporuje to, co ty tvrdis, lebo to vsetko vytrhavas z kontextu, saxsax. Ja citujem cele casti.

Ono tu ide o to, ze aj ked muz a zena ked sa daju dokopy, ze su uz 1 telo a nie 2, ajtak plati medzi nimi hiearchia, ze muz je hlavou zeny.

Kristus je zase hlavou muza.

A Boh-Otec je zase hlavou Krista.

To uci samotna Kristova Cirkev. O tej hiearchii.

A zaroven hovori, ze Boh = Boh-Otec = Jezis Kristus a = Duch Sväty.

A ma pravdu. Naozaj su v Bohu 3 Bozske Osoby. Naozaj sa rovna 8 = 8 = 8.

888 dokopy je 1 Boh.

Satan vsetko rozvracia a to cislo je tu na to, aby sa tym posmeival Bohu.

Ta 8 symbolizuje nekonecnost.

Nekonecny Boh-Otec 8, Jezis Kristus 8 a Duch Sväty 8, spolu 888.

H2O - voda, lad, para - 3 rozne skupenstva, su 1 - su H2O.
Boh - Boh-Otec, Jezis Kristus, Duch Sväty - 3 rozne Osoby, su 1 - su Boh, su 1 Bohom.

Povodne Meno Jezisa Krista ak vsetky tie pismenka spocitame podla ASCII tabulky, tak nam vyjde cislo 888.

Jezis Kristus prisiel zjavit Boha-Otca, sameho seba a Ducha Sväteho z vole Jeho Otca, lebo Syn robi len to, co vidi robit Otca. Syn nerobi nic sam od seba. Syn hlada nie svoju volu, On hlada volu svojho Otca.

Zaver: Aj napriek tomu, ze vsetko je jedno v Bohu, v Jezisovom Mystickom Tele, kde ak s aublizi 1 casti, trpi cele Jeho Telo, tak aj napriek tomu plati hiearchia, ze: muz je hlavou zeny, Kristus je hlavou muza a Boh-Otec hlavou Krista.

Ak sa v Biblii zmienuje najprv Boh-Otec, potom Jezis Kristus a az potom Duch Sväty, potom Duch Sväty sa podriaduje Jezisovi Kristovi a Jezis Kristus Bohu-Otcu.

A ak sa pozrieme do prirodzenosti - do ludskych rodin, tak naozaj, hoc rodina je jedno, jeden celok, plati v nej co? Hiearchia, v ktorej starsi surodenec je hlavou mladsieho, v ktorej zena je hlavou vsetkych deti a muz je zasa hlavou zeny a ked ideme este dalej, tak Kristova Cirkev uci, ze hlavou muza je zasa Kristus a hlavou Krista Jeho Nebesky Otec, teda Boh-Otec.

Saxsax, suhlasim s tebou, ale treba pamätat na to, ze aj ked je muz a zena 1 telom, stale su to 2 rozne osoby a stale sa zena podriaduje svojmu muzovi. A co robia deti svojich rodicov? Podriaduju sa im, aj napriek tomu, ze vsetci, cela rodina, su jedno, jeden celok, aj napriek tomu plati medzi nimi hiearchia.

Saxsax, ak mas rodinu, tak vies, o com hovorim, a ak to vies, potom neviem, preco s tym, co som napisal, nesuhlasis, ak s tym zaroven suhlasis, lebo mas zivy priklad (ak ho mas) - tvoju vlastnu rodinu, v ktorej starsi surodenec je hlavou mladsieho, v ktorej zena je hlavou deti a v ktorej ty si hlavou zeny, je tak, saxsax? Ak ano, potom suhlasis s tym, co som napisal a => uz viac netreba diskutovat, lebo uz vieme, o com je rec a co som tym chcel povedat - ze aj napriek tomu, ze sme vsetci jedno v Bohu, plati hiearchia, ktoru stanovil Boh-Otec a ktoru navyse uci Kristova Cirkev, na ktoru sa tak velmi odvolavas. Ak to teda uci samotna Kristova Cirkev, tak ja viem, ze mas pravdu v tom, co si napisal, ale treba si uvedomit, ze ta hiearchia tu naozaj je a netreba ju prehliadat, ak je to az do oci bijuce, ved to sam vidis - priklad - tvoja vlastna rodina - hiearchia az do oci bijuca.

A este nieco - vlavo je Boh-Otec a Jezis Kristus po svojej smrti a zmrtvychvstani vystupil do Neba a zasadol po pravici svojho Nebeskeho Otca, odtial pride sudit zivych i mrtvych pri poslednom sude na konci sveta. => Vlavo lider-Boh-Otec - Hlava. A vedla Neho po Jeho pravici Jeho Jednorodeny Syn-Jezis Kristus. Syn robi to, co vidi robit Otca. † Neprisiel konat svoju volu a ani ju nekona, kona volu Toho, Ktory Ho poslal - volu Boha-Otca. => Hiearchia, opät az do oci bijuca a toto uci samotna Kristova Cirkev (v modlitbe Verim v Boha na konci) takze => len dalsie potvrdenie toho, ze je to pravda. (Ze hiearchia skutocne existuje, aj ked je vsetko, co je, jedno v Bohu, lebo nie vsetci Ho prijali)

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 21 marec 2014 :  13:04:07  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
sinceretly,
vsetky vlastnosti, ktore bozskej podstate prislusia, su vsetkym trom bozskym osoba spolocne, napr. vsemohucnost, vecnost a pod.
Cirkev odsudila nespravne ucenie Ariovo, ze Syn nie je tej istej podstaty s Otcom, ale ze bol Otcom stvoreny.
Ked je vecny Boh-Otec, je vecny aj Boh- Syn.
Ziadna hierarchia medzi Bozskymi osobami neexistuje.
Vyhodte to co mate v hlave tie Vase filozofie a aj Bibliu von a nefilozofujte dalej o tom. Pre Vase dobro.

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Odoslaný - 21 marec 2014 :  14:04:10  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Vyhodte to co mate v hlave tie Vase filozofie a aj Bibliu von a nefilozofujte dalej o tom. Pre Vase dobro.

Prijmite fakt, ze Jezis sa podriaduje svojmu Nebeskemu Otcovi a nie Otec Synovi, ze Syn kona to, co vidi robit Otca a nie Otec to, co vidi robit Syna.

Prijmite fakt, ze Otec tu bol prv, nez tu bol Syn a nie Syn tu bol prv, ako Otec.

Prijmite fakt, ze Otec je hlavou rodiny a nie deti su hlavou Otca.

Vyhodte to co mate v hlave tie Vase filozofie a aj Bibliu von a nefilozofujte dalej o tom. Pre Vase dobro, lebo Boh nenecha nic bez trestu.

derek

Odoslaný - 21 marec 2014 :  14:23:20  Zobraziť profil  Pridať derek do zoznamu priateľov
sinceretly, veľmi pekne ťa prosím, kde si čítal, alebo videl toto, čo píšeš:
citácia:

Z vypovede 1 cloveka, ktory bol v Nebi - sledujte: Boli tam neskutocne nadherne kvety - popisoval, a ze sa na ne pozrel a v mysli im povedal, ze ake su uzasne a nadherne a neskutocne krasne a velmi pekne a ze tie kvety sa mu odvdacili a ze sa nanho pozreli a zaligotali sa alebo nieco takeho, ze mu tym podakovali a ukazali mu este viac tej krasy alebo nieco takeho - proste zareagovali na jeho dobre slova.
Pôvodne zaslal sinceretly - 08 marec 2014 :  08:10:49

Tiež by som si to rád prečítal, alebo pozrel.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 10 január 2014  ~  Posledná návšteva: 22 marec 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 21 marec 2014 :  14:31:57  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
sinceretly, s tym trestom opatrne.

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 21 marec 2014 :  15:36:03  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
sinceretly,

neporovnavaj neporovnatelne ...

hierarchia v ludskej rodine beriem

hierarchia v bozskej trojici - nemozne

(vyvracia to same katolicke ucenie), skus mrknut v katechizme na $ 253 _ 256 ak som si dobre zapamätal

a ked uz by sme nejaku hhierarchiu mali pripustit, tak len tu, ze tato Trojica je hierarchiou sebe rovnych Osob.

vies, uz som si zvykol, ze ty aj ked napises sprostost, mas problem si to priznat, radsej budes vyznavat bludnu herezu, ako to odvolat alebo dat niekomu za pravdu

uz ta tu v tom napomenul aj niekto iny, a ty stale len svoje dookola ....

no co uz, potvrdil si ze vyznavas triteizmus

Koki

Odoslaný - 21 marec 2014 :  17:04:04  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Toto sú ťažké dišputy, hierarchia sa totiž predstavuje už v samom pomenovaní Osôb: Otec, Syn, Duch Svätý. Predstavujem si, že z Otca vychádza Syn v ktorom je prítomný Otec a Duch Svätý, a vychádza z neho aj Duch Svätý, v ktorom sú prítomní Otec aj Syn. Keď to skúšam pochopiť, spomeniem si na ten známy príbeh sv. Augustina...

Koki

Odoslaný - 21 marec 2014 :  17:12:09  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal janka - 21 marec 2014 :  14:31:57

"Nezaobchádzaj s nami podľa našich zlých skutkov, ale podľa svojho milosrdenstva!" [1.Mach.13/46.]

Žalm 103:
http://breviar.kbs.sk/include/z103.htm

sinceretly

Odoslaný - 21 marec 2014 :  17:33:29  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
pre derek-a:
citácia:
sinceretly, veľmi pekne ťa prosím, kde si čítal, alebo videl toto, čo píšeš:
citácia:

Z vypovede 1 cloveka, ktory bol v Nebi - sledujte: Boli tam neskutocne nadherne kvety - popisoval, a ze sa na ne pozrel a v mysli im povedal, ze ake su uzasne a nadherne a neskutocne krasne a velmi pekne a ze tie kvety sa mu odvdacili a ze sa nanho pozreli a zaligotali sa alebo nieco takeho, ze mu tym podakovali a ukazali mu este viac tej krasy alebo nieco takeho - proste zareagovali na jeho dobre slova.
Pôvodne zaslal sinceretly - 08 marec 2014 :  08:10:49

Tiež by som si to rád prečítal, alebo pozrel.

Pôvodne zaslal derek - 21 marec 2014 :  14:23:20

Cital som to vo formate .pdf, lenze to uz neexistuje, ale je to aj tu:
citácia:

ma to 13 casti.

Nazov tej knihy je Percy Collett: PĚT A PŮL DNE V NEBI.

sinceretly

Odoslaný - 21 marec 2014 :  17:45:23  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Pre Janku:
napisal som:
citácia:
Vyhodte to co mate v hlave tie Vase filozofie a aj Bibliu von a nefilozofujte dalej o tom. Pre Vase dobro, lebo Boh nenecha nic bez trestu.

a Vy na to, Janka:
citácia:
Pôvodne zaslal janka - 21 marec 2014 :  14:31:57

Doteraz Ste o tom nevedela, ak Ste o tom nevedela, ze Jezis Kristus zomrel za mnohych, lebo nie vsetci Ho prijali.

Teraz to uz viete.

A ak aj nadalej budete ludom vstepovat klam, ze zomrel za vsetkych, tak naozaj Boh nenecha nic bez trestu.

Jasne je to tam napisane, ze siroka brana a cesta vedie do zatratenia a uzka brana a cesta vedu do zivota.

=> Ak by Jezis zomrel za vsetkych, nebolo by to napisane v Biblii, bolo by tam napisane, ze vsetky cesty a brany vedu do Neba, lenze to tam nie je a => Jezis nezomrel za vsetkych, On zomrel za mnohych, lebo neprijali Ho vsetci.

A zase na dalsom mieste v Biblii je napisane ze a tym, ktori Ho prijali, dal Moc stat sa Bozimi Synmi.

Ak by Ho prijali vsetci, bolo by to napisane inak - vsetkym. Lenze len mnohi Ho prijali, nie vsetci.

To s tym slovickom vsetkym by bolo pravdive vtedy a len vtedy, ak by sa tym mysleli vsetci Bozi sväti a vyvoleni ludia - ktori vytrvali az do konca a tak boli Milosrdnym Bohom - Spasitelom zachraneni a spaseni.

Cize ak by sme to slovicko aplikovali na ten Bozi lud - ze ti vsetci, tak je to to iste, ako ked napisem, ze Jezis zomrel za mnohych, lebo tym mnohych a vsetkych Bozich ludi, ktori boli Nim spaseni, sa mysli len urcita cast % z celeho celku, teda zo 100%.

=> Naozaj si uz odteraz davajte pozor na Vase spravanie, Janka, lebo Boh skutocne nenecha nic bez trestu, velmi dobre viete (uz-mozno-mozno Ste to vedela aj predtym), ze Jezis Kristus zomrel za mnohych, a Boh sa odteraz na Vas pozera (akokeby sa na Vas predtym nepozeral - videl Vas aj predtym), co s tym vsetkym teraz urobite. Vyber je len na Vas a akdzy, kto si co zvoli, to bude aj mat, Boh potresta kazdu 1 nepravost, lebo On nenavidi nespravodlivost, hriech.

Takze tak - naozaj pozor na to, co budete o tom hovorit a pisat, Janka, inak Boh nenecha nic bez trestu, to mi verte, lebo On je nielen milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven.

Takze tak. Pozor na slovicka. †

sinceretly

Odoslaný - 21 marec 2014 :  17:59:57  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Pre saxsax-a:
citácia:
sinceretly,

neporovnavaj neporovnatelne ...

hierarchia v ludskej rodine beriem

hierarchia v bozskej trojici - nemozne
Pôvodne zaslal saxsax - 21 marec 2014 :  15:36:03

A co ak poviem, ze Boh je rodina?

Sväta rodina - to je Boh a Jeho verni.

citácia:
(vyvracia to same katolicke ucenie)

Preco je potom v modlitbe Verim v Boha od Cirkvi, ktorou tak argumentujes, napisane, ze Jezis Kristus vystupil do Neba a zasadol po pravici svojho Nebeskeho Otca?

Preco je potom Jeho Nebesky Otec po Jeho lavici a On po Jeho pravici?

Lebo lider je vzdy vlavo. Vodca. Vodca Boh-Otec. Ten je vzdy vlavo. A po Jeho pravici je Jeho Jednorodeny Syn - Jezis Kristus.

Uz samotne pomenovanie Syn znaci hiearchiu, lebo syn je aj v rodine a to beries, zaujimave je, ze neberies potom to, ze Jezis Kristus je Synom svojho Nebeskeho Otca, akoby to uz nebola rodina, pritom aj to je rodina, a nie len taka hocijaka, toto pomenovanie je prave na zaklade Bozej rodiny - od nej sa to odvinulo to slovo - rodina. Boh je rodina - ti povie kazdy veriaci, ktory tomu veri, ze Boh je sväta Laska a rodina.

Navyse aj to pomenovanie ze spolocenstvo s Najsvätejsou Bozou Trojicou - rodinne laskyplne spolocenstvo.

citácia:
skus mrknut v katechizme na $ 253 _ 256 ak som si dobre zapamätal

skus pochopit, ze od Boha vzniklo slovicko rodina, ze na zaklde Jeho prikladu to vzniklo.

citácia:
a ked uz by sme nejaku hhierarchiu mali pripustit, tak len tu, ze tato Trojica je hierarchiou sebe rovnych Osob.

a napisal som niekde, ze s tym nesuhlasim, saxsax?
Jasne ze to su seberovne osoby a ze Boh-Otec je rovny Jezisovi Kristovi a Duchu Svätemu takisto, ze vsetky 3 Bozske Osoby su si navzajom rovne.
A preco? Lebo stalo sa tak z vole Boha-Otca, lebo to On na pociatku vyslovil Slovo, bez Ktoreho nepovstalo nic z toho, co povstalo.

Jezis Kristus je To Slovo - vtelene Slovo Boha-Otca. ,,..a Slovo sa Telom stalo, a prebyvalo medzi nami.." je napisane.

Ak sa Jezis Kristus povazuje za Syna svojho Nebeskeho Otca a aj za Neho sa On vyhlasuje, potom uz to samotne pomenovanie Syn znaci jasnu az do oci bijucu hiearchiu, a nehovor, ze to tak nie je, ak si to bol ochotny uznat v pripade vseobecnej rodiny, o co viac by si to mal uznat v pripade tej Bozej, lebo to od Neho je Ta Rodina.

citácia:
vies, uz som si zvykol, ze ty aj ked napises sprostost, mas problem si to priznat, radsej budes vyznavat bludnu herezu, ako to odvolat alebo dat niekomu za pravdu

uz ta tu v tom napomenul aj niekto iny, a ty stale len svoje dookola ....

uvedomujes si vobec, co pises? Ved pisem, ze s tym, co pises, suhlasim, len este som k tomu dodal, ze ak Jezis Kristus kona volu svojho Nebeskeho Otca, tak => je tam hiearchia - ze On poslucha svojho Otca a nie seba sameho, => podriaduje sa Mu, aj ked Mu je seberovny a to iste Duch Sväty - Ten sa podriaduje Jezisovi Kristovi, a Bohu-Otcu zaroven.

V Biblii je jasne napisane:
citácia:
Prvý list Korinťanom - kapitola 11
1 Napodobňujte ma, ako aj ja napodobňujem Krista.
2 Chválim vás, že vo všetkom na mňa pamätáte a zachovávate moje učenie, ako som vám ho odovzdal.
3 Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista Boh Otec.

=> naozaj hiearchia az do oci bijuca. A znova - nehovor, ze nie.

Ako argument pouzijem toto: Cirkev uci, - samotna Kristova Cirkev, ze je to naozaj tak s tymi hlavami. Nas tak ucili, ked sme sa prirpavovali na Sviatost Birmovania.
citácia:
no co uz, potvrdil si ze vyznavas triteizmus

potvrdil som, ze suhlasim s tym, co si napisal saxsax, len som to este doplnil, lebo: Biblia. Lebo texty v Biblii.

Co myslis, preco je v Biblii napisane:
citácia:
2 Chválim vás, že vo všetkom na mňa pamätáte a zachovávate moje učenie, ako som vám ho odovzdal.
3 Ale chcem, aby ste vedeli, že hlavou každého muža je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista Boh Otec.

a
citácia:
18 Preto sa Židia ešte väčšmi usilovali zabiť ho, lebo nielenže porušoval sobotu, ale aj Boha nazýval svojím Otcom a robil sa rovným Bohu.
19 Ježiš im vravel: "Veru veru, hovorím vám: Syn nemôže nič robiť sám od seba, len to, čo vidí robiť Otca. Čo robí Otec, to robí podobne aj Syn.
20 Veď Otec miluje Syna a ukazuje mu všetko, čo sám robí; a ukáže mu ešte väčšie skutky ako tieto, aby ste sa čudovali.

23 aby si všetci ctili Syna tak, ako si ctia Otca. Kto si nectí Syna, nectí si ani Otca, ktorý ho poslal.
24 Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí tomu, Ktorý ma poslal, má večný život a nepôjde na súd, ale prešiel zo smrti do života.
25 Veru, veru, hovorím vám: Prichádza hodina, ba už je tu, keď mŕtvi počujú hlas Božieho Syna a tí, čo ho počujú, budú žiť.
26 Lebo ako Otec má život sám v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život sám v sebe.
28 Nedivte sa tomu, lebo prichádza hodina, keď všetci v hroboch počujú jeho hlas
29 a vyjdú: tí, čo robili dobre, budú vzkriesení pre život a tí, čo páchali zlo, budú vzkriesení na odsúdenie.
30 Ja nemôžem nič robiť sám od seba. Súdim, ako počujem. A môj súd je spravodlivý, lebo nehľadám svoju vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal.

a tak dalej?

Mam vymenovat dalsie priklady, saxsax? Ano alebo nie?
Kludne ti ich tu uvediem, ak chces. Toto zatial staci na ukazku.

mino

Odoslaný - 21 marec 2014 :  19:49:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A tiež názory sv. Jan od kríža sú čisto jeho omylné súkromné názory, ktoré nemajú nič spoločné so staniviskom Cirkvi, ktorá jediná ma moc rozväzovať a zaväzovať.

Pôvodne zaslal derek - 07 marec 2014 :  13:56:44

A opat dokola, vsetky katechizmi, mravouky, svatci prezentuju len svoje cudacke nazory, jediny koho nazory nie su cudacke je derek.

A mysli si, ze ked ich bude donekonecna opakovat, tak sa stanu pravdou. Bez jedineho dokazu, ze si ich nevycucal s prsta.

Pôvodne zaslal Mato - 07 marec 2014 :  17:43:02

ja by som to neriesil, derek nie je katolik (resp. modernisticky katolik cize zas nekatolik) inak by samozrejme vedel ze Jan z Kriza bol vyhlaseny za Ucitela Cirkvi, a to iste Alfonz Liguori (takze tvrdit ze ich ucenie su ich sukromne nazory, moze len totalny ignorant)...
Ich nauka je schvalena Cirkvou. (ani samozrejme nemusime hadat co sa pise v takej Mravouke od Liguoriho ohladne nahoty)

Chlapec si prisiel robit dobry den, a zrejme caka take iste prostoduche publikum ako je on sam.

Ja sa skor pytam kde sa stala chyba ze takychto individui dnes pribuda?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 21 marec 2014 :  19:53:50  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sinceretly, a ty veríš tej knižke od Percy C. "Päť a pol dňa v Nebii"? Súhlasíš so všetkým čo tam je napísané, zdieľaš vieru autora tejto knihy?

janka

Odoslaný - 21 marec 2014 :  20:25:32  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
sinceretly,

Detsky katechizmus:

89. Za ktoré hriechy trpel a umrel Ježiš Kristus?
Ježíš Kristus trpel a umrel za hriechy celého sveta: za
dedičný hriech a za všetky ostatné hriechy.

a) „Za hriechy celého sveta" znamená: za hriechy všetkých ľudí.
b) Smrťou Ježiša Krista bola daná všetkým ľuďom možnosť spa-
senia. Spasenie však dosiahnu len tí, čo zo svojej strany
splnia tieto podmienky: 1. veria všetko, čo Boh zjavil; 2.
usilujú sa zachovávať božie prikázania; 3. užívajú prostriedky
milosti božej.

Z Pisma Svateho:

28 Tak i Syn člověka
nepřišel, aby mu bylo slouženo, nýbrž aby sloužil a dal svůj život jako výkupné za mnohé.“

Vysvetlenie:
28 „za mnohé" (hebraismus), to jest za všechny a těch bude mnoho (srv. níže 26, 28).

Ked uz toto je klamanie podla Vas...

saxsax

Odoslaný - 22 marec 2014 :  00:36:29  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
sinceretly

citácia:
Ak sa Jezis Kristus povazuje za Syna svojho Nebeskeho Otca a aj za Neho sa On vyhlasuje, potom uz to samotne pomenovanie Syn znaci jasnu az do oci bijucu hiearchiu, a nehovor, ze to tak nie je, ak si to bol ochotny uznat v pripade vseobecnej rodiny, o co viac by si to mal uznat v pripade tej Bozej, lebo to od Neho je Ta Rodina.

takze cele katolicke ucenie o bozej trojici stoji za fajku dymu ... pretoze len ty jediny mas spravny vyklad, uzasne !

si schopny pochopit tuto vetu :

... kazda bozska osoba je pravy Boh a pretoze kazda ma tu istu bozsku podstatu, je jediny Boh ?

trochu obsirnejsie rozvinute :

Bozia podstata - hoci ju vlastnia tri osoby, nie je rozdelena, ani znasobena, ale jedina.

Tri bozske osoby nie su len spojene alebo zdruzene, nie su v jednote ani druhotnej, ani moralnej, ani suhrnnej, ale ich jednota je ciselna (numericka, matematicka).

Kedze maju jednotu a tu istu nerozdelenu podstatu, su si rovne - ale spolupodstatne.

si schopny toto vnimat ? :

na Boha nemozno aplikovat zasadu, podla ktorej je tolko rozdielnych prirodzenosti, kolko je rozdielnych osob.

„Ja a Otec sme jedno“ (Jn 10, 30)

Mato

Odoslaný - 22 marec 2014 :  05:04:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Katolici kde je vasa Mravouka? Uz ste ho s nou mali uzemnit az pod ciernu zem.

Pôvodne zaslal mino - 18 marec 2014 :  16:07:25

Ako jediny tu pritomny katolik mate jedinecnu sancu - ale ujha, nechce sa Vam stracat cas, nie je toho hoden, nema ...... (doplnte co sa prave hodi)...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12026  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Odoslaný - 22 marec 2014 :  06:29:46  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
A kto všetko sa tu už pochválil že nepatrí k RKC? Nezaregistrovali sme zatiaľ nijaké kajúce návraty.

sinceretly

Odoslaný - 22 marec 2014 :  09:20:36  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Sinceretly, a ty veríš tej knižke od Percy C. "Päť a pol dňa v Nebii"? Súhlasíš so všetkým čo tam je napísané, zdieľaš vieru autora tejto knihy?

Pôvodne zaslal Koki - 21 marec 2014 :  19:53:50

Ja som si precital tu knihu celu a podla mna ta kniha bola upravena.

Pise sa v nej to iste, co uci Cirkev. Vdaka tej knihe som pochopil, ze v Biblii netreba hladat symboly, ze Bibliu treba citat tak, ako ju chape male dieta - teda ze hriechom Adama a Evy nebol nejasny skutok, ale velmi jasny, ze oni skutocne si zjedli z toho stromu, ktory sa volal poznanie dobra a zla.

Lebo ak clovek nema problem uverit a aj veri tomu, ze Boh vysadil vsetky tie stromy v Raji, ktore vysadil, tak sa pytam: akoto, ze ak uz je rec o 1 z tych stromov, ktore Boh vysadil, ze tomu uz veriaci neveria?

Ak uz tomu neveria, nech neveria aj tomu, ze tam vysadil aj nejake stromy, no nie?

Ja verim, ze Boh tak, ako vysadil tie ostatne stromy, ze rovnakotak bol vysadeny aj strom poznanie dobra a zla - ze to bol proste strom ako kazdy iny strom, len z toho jedneho stromu Adam s Evou si nemohli zajest, teda mohli, ale v den, v ktorom by z neho zjedli, ich Boh na to upozornil, ze zomru, lebo na to ma pravo jedine Boh si urcovat, co je dobre a co zle.

Takze jediny symbol, ktory tam je, je symbol verejny - ze skutocne clovek si nemoze robit, co sa mu len zachce. Ze nema pravo na vsetko, aj ked ma moznost zhresit, ak mu to Boh umoznuje, to este neznamena, ze na to ma taky clovek pravo, lebo Boh jasne povedal, ze hriech je nepravost a ze na toto my pravo nemame si urcovat, co je dobre a co nie, lebo jedine Boh vie najlepsie povedat, co je pre koho dobre a co nie a kazdy, kto to posusi, ten bude Nim potrestany, lebo On nenavidi hriech=nepravost.

Dalej v tej knihe sa pisalo, zevraj Panna Maria je v Nebi obycajnym clovekom a ze sa k nej nemame modlit ako ku kralovnej Neba, ak nou nie je, lebo jedine Boh je skutocnym kralom celeho Neba, Panna Maria nie je kralovnou Nebies. Kral je len 1 - Boh.

A ze nemame uctievat Pannu Mariu ako nejaku bohynu a tak dalej..

Marianske hnutia co boli vtedy, tak to bolo dobre, len potom sa to zvrtlo a zacali si robit z Panny Marie akusi bohynu.

A dalej sa v tej knihe pise, ze Kennedyho predtym, ako ho zasiahla gulka v aute, ze mu niekto povedal o Jezisovi, ze on v Neho uveril a ze po jeho smrti bol na zaklade tohoto uverenia spaseny Bohom.
A ze on spolu s ostatnymi podobnymi ludmi, ktori uverili v takom case pred svojou smrtou, tak ze su akoby v Prednebi ci kde, ze tam sa 1 Nebesky den, teda 1 000 pozemskych rokov ucia chvalit Boha od svätych anjelov a dalsie veci a ze kvoli tomu nemozu prist na hostinu Barankovu, ktora potom bude, lebo tam sa budu musiet vyucovat takito ludia, dokym neuplynie ten cas.
A ze ocistec neexistuje sa pise v tej knihe, ale podla mna existuje, lebo to predtym s Kennedym - urcite tam proste musi byt este nejaka forma ocistenia, a ak nie, tak ajtak verim v ten ocistec, lebo aspon ta 1 forma tam je a okrem toho je lepsie verit v ocistec nez v neho neverit, aspon sa budeme snazit svätejsie zit.

Takze zaver je taky, ze verim tej knihe, ale len v tom vsetkom, co uznava Kristova Cirkev, v dalsich veciach uz nie. Tie ostatne veci boli podla mna pridane a to vytrhnutie do Neba podla mna naozaj nastalo, ved ten clovek to tam vsetko tak zivo popisoval, ze to nie je mozne proste, aby toto bolo vymyslene. Jedine, co je vymyslene, su tie pridavky, ktore tam dali ti, ktori maju odpor k Cirkvi, lebo na tej stranke, ktoru som mal, tak som videl aj ostatne knihy a boli tam zive svedectva ludi a bolo to cele take na 1 kopyto a naozaj z tych knih bolo vidno, ze boli modifikovane, lebo ak by to nebolo zmenene, nebolo by v 1 knihe napisane nieco a v tej druhej presny opak.. tie pridavky a tie popisy toho, co sa stalo..

Takze odporucam radsej citat normalnu krestansku literaturu, Nasledovanie Krista, Bibliu a tak dalej nez tieto modifikovane knihy 5 a pul dne v Nebi a tak dalej..

sinceretly

Odoslaný - 22 marec 2014 :  09:59:41  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Saxsax, vies co znamena 888? Znamena to v preklade Boh.

Vies, co znamena prva 8, ktora je uplne vlavo? Ze lider je vzdy vlavo - Boh-Otec.

Druha 8 znamena Jezis Kristus.

Tretia 8 znamena Duch Sväty.

A predsa aj napriek tomuto plati, ze:

Prva 8 = 888,
druha 8 = 888
a aj tretia 8 = 888.

V preklade:

V Bohu (888) su 3 (8, 8, 8) Bozske Osoby:

Boh-Otec 8 = Boh (888)
Jezis Kristus 8 = Boh (888)
Duch Sväty 8 = Boh (888)

Vsetky znaky mena Jezisa Krista v originali ak ich prepocitame podla ASCII tabulky, vyjde nam cislo 888 aj napriek tomu, ze Jezis Kristus je prostredna 8. Preco je to tak? Lebo Jezis Kristus 8 je Bohom 888 zaroven a rovnako tak Boh-Otec 8 je tym istym Bohom 888 zaroven a rovnako tak Duch Sväty 8 je tym istym Bohom 888 zaroven.

Pre este lepsie objasnenie:

H2O - molekula.

voda = lad = para

3 rozne skupenstva, vsetky su jedno - su H2O.

888 - Boh.

8 = 8 = 8

3 rozne (8, 8, 8) Osoby, vsetky su jedno - su Elohim (pomenovanie Najsvätejsej Bozej Trojice) - Elohim je mnozne cislo a pomenuva Najsvätejsiu Boziu Trojicu.

Boh.

Boh-Otec = Jezis Kristus = Duch Sväty

3 rozne Osoby, vsetky su jedno - su Boh.

Elohim = 888.

=> zaver, ze Boh je vseobecne pomenovanie.

Ak povieme toto pomenovanie Boh, myslime tym 888.

A predsa plati, ze ak povieme Boh alebo 888, pomenuvame nielen Boha (888) ale aj Boha-Otca, lebo aj On je 888, aj Jezisa Krista, lebo aj On je 888 a aj Ducha Sväteho, lebo aj On je 888. A co je to 888? Znamena to Boh.

=> Tak, ako je 1 a tym istym Bohom Boh: Boh-Otec, tak je Nim aj Jezis Kristus a tak je Nim aj Duch Sväty.

Ak povieme Boh-Otec, myslime tym konkretnu Osobu - prvu 8.
Ak povieme Jezis Kristus alebo Syn Boha-Otca, myslime tym konkretnu Osobu - druhu 8.
Ak povieme Duch Sväty, myslime tym konkretnu Osobu - tretiu 8.

A predsa plati, ze:

Ak povieme Boh-Otec, myslime tym konkretnu Osobu - prvu 8, teda 888.
Ak povieme Jezis Kristus alebo Syn Boha-Otca, myslime tym konkretnu Osobu - druhu 8, teda 888.
Ak povieme Duch Sväty, myslime tym konkretnu Osobu - tretiu 8, teda 888.

Lebo sam Jezis povedal, ze On a Jeho Otec su jedno spolu s Duchom Svätym, => su 888 spolu a aj rozdelene su 888.

Tak, ako Boh je 888, tak aj Boh-Otec je 888, Jezis Kristus je 888 a aj Duch Sväty je 888 a zaroven Boh-Otec je prva 8, Jezis Kristus druha 8 a Duch Sväty tretia 8.

Nastuduj si vyrokovu logiku a pochopis tomu, saxsax.

Duch Sväty sa riadi Jezisom Kristom a Bohom-Otcom a Jezis Kristus sa riadi Bohom-Otcom - co sa tyka poslusnosti.

Tak, ako syn poslucha svojho otca, lebo hiearchia, aj ked su si navzajom rovni, lebo otec ho povysil na rovnaky stupen, na akom je on vo vseobecnej rodine z nesmiernej lasky k nemu, tak to iste a ako prvy urobil Boh-Otec so svojim Jednorodenym Synom - Jezisom Kristom a s Duchom Svätym zaroven.

Syn robi to, co vidi robit Otca.

Hadaj od koho to je. Ci to je od Boha alebo od vseobecnej ludskej rodiny.

Hadaj kto bol prvy, ci Boh alebo vseobecna ludska rodina.

Hadaj, co povedal o sebe Jezis: ,,Prv, ako bol Abraham... Ja Som."

Vidis?

=> od Boha je Rodina. A v kazdej rodine plati hiearchia, aj napriek tomu, ze vsetci su v nej jedno, a jedno su len a len preto, lebo najvyssia hlava sa tak rozhodla, ze to tak bude.

Boh-Otec sa rozhodol, ze to tak bude a aj to tak je.

Dal Jezisa Krista - Jeho Jednorodeneho Syna spolu s Duchom Svätym na rovnaku uroven, na ktorej je On sam.

Preto je ako prva osmicka 888 zaroven, tak aj druha osmicka 888 zaroven a tak aj tretia osmicka 888 zaroven, ale to, ze to tak je, este neznamena, ze hiearchia zmizla, lebo pravidla musia byt.

Vies o tom, ze Jezis Kristus spolu s Duchom Svätym dodrzuju pravidla Boha-Otca, ktore On stanovil?

Ak nie, tak si to prave zistil (aj z predoslych prispevkov).

=> naozaj hiearchia az do oci bijuca.

Aj napriek tomu vsetkemu. A ak tomu neveris, opytaj sa Jezisa, preco povedal, ze nekona svoju volu, ale volu Toho, Ktory Ho (navyse) poslal.

Toto je este viac az do oci bijuce, ze naozaj hiearchia plati aj napriek tomu, ze Boh-Otec = 888, Jezis Kristus = 888 a aj Duch Sväty = 888.

Sama Cirkev potvrdzuje tuto hiearchiu, lebo v modlitbe Verim v Boha sa na konci pise, ze: ,,..Jezis.. vystupil na Nebesia, sedi po pravici Boha Otca Vsemohuceho, odtial pride sudit zivych i mrtvych.."
=> lider je vzdy vlavo. Kto je vlavo? Syn? Obaja? Ani Syn a ani obaja, jasne je tam napisane, kto je vlavo (Boh-Otec) a kto vpravo (Jezis Kristus). Tak aky problem, saxsax? Preco argumentujes tym, co hovori Cirkev, ak sama Cirkev argumentuje tebe, ze je to tak, ako to pisem ja, lebo to je napisane v Biblii a sama Cirkev to tak uci?

A kto potrebuje aj svedectvo, tak sam som svedkom toho, ako nam na pripave Sviatosti Birmovania hovorili, ze Kristova Cirkev je hiearchicka a ze:
citácia:

hiearchia plati aj v Bozej Trojici, ved uz samotny fakt, ze v Biblii sa najprv zmienuje Boh-Otec, potom Jezis Kristus a az potom Duch Sväty znaci jasnu a ocividnu a az do oci bijucu hiearchiu, a nehovor, ze nie, saxsax, ked to sam vidis, preco si potom protirecis? Lebo argumentujes Cirkvou a sama Cirkev zaroven argumentuje tebe, ze aj napriek tomu vsetkemu ta hiearchia tu proste je a plati a bodka.
Saxsax, aj po tom vsetkom si ochotny aj nadalej tvrdit, co tvrdis? Ved to iste tvrdim ja, len ti ukazujem, ze samotny Jezis, o Ktorom je tu rec, sam o sebe potvrdil to, ze hiearchia plati v kazdej rodine, aj v tej Bozej:
citácia:

A nepis, ze nie, ak to sam vidis, ze je to naozaj tak, ze aj napriek tomu vsetkemu ta hiearchia proste plati. Ze skutocne Duch Sväty poslucha Jezisa Krista a Boha-Otca zaroven a ze Jezis Kristus poslucha svojho Nebeskeho Otca, lebo Syn robi to, co vidi robit Otca.

A navyse sama Biblia hovori a dokonca samotny Pan Jezis, ze: ,,Neprisiel som hladat svoju volu, ale volu Toho, Ktory ma poslal." - teda volu svojho Nebeskeho Otca On kona z lasky k Nemu.

=> naozaj hiearchia az do oci bijuca, a nepis, ze nie, ak to naozaj sam vidis, tak si to, konecne, priznaj, saxsax, ze aj napriek tomu vsetkemu ta hiearchia proste plati, ze pravidla proste raz stanovil Boh-Otec a odvtedy sa v nich nezmenilo, nemeni a nezmeni nic, lebo Boh-Otec si to tak zariadil, ze Jeho Zakon je Dokonaly, lebo On sam je Dokonalost a Dokonaly a nieco takeho skutocne mohol napisat jedine Ten, Ktory je Dokonaly, a Tym Dokonalym je Boh-Otec, Ktory urobil, co urobil a odvtedy je to nemenne po tom spisani a napisani Jeho Zakona.

Ak Jezis Kristus spolu s Duchom Svätym dodrzuju pravidla Boha-Otca, Jeho Zakon, => hiearchia tam je aj napriek tomu vsetkemu, lebo pravidla a spravodlivost proste musi byt - Zakon proste musi byt a aj Jeho dodrziavanie. Tak si to stanovil Boh-Otec a tak to aj je.

saxsax

Odoslaný - 22 marec 2014 :  12:44:57  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
koncim s tebou tuto temu, ty neuznavas ani ucenie vlastnej cirkvi ...

citoval som ti Atanazovske vyznanie viey, ani si sa nepozastavil nad tym

staci co predvadzas, ty ma nijako nepresvedcis, ty siris nezmysly

Ježíš, který svými činy dával lidem poznat velkou Boží moc, během svého působení nejednou narazil na to, jak je Bůh mylně lidmi spojován
s mocenskou hierarchií.

Ve svých posledních slovech dal najevo, že v Bohu hierarchie neexistuje. .

Ježíš klade vše k nohám svého Otce, Otec klade vše k nohám Krista a Duch se před nimi sklání a přimlouvá se za nás. Otec, Ježíš a Duch mají jedno jméno, jeden charakter.

koniec tejto temy pre mna , ty mi nemas co dat ...

Strana: z 9 Previous Topic: Burza kníh X. (jubilejna) Téma Next Topic: Slušné filmy  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06