Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Americke krestanske vianoce
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: rozvod Téma Next Topic: Gréckokatolícky biskupi vzorom ostatným
Strana: z 4

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 december 2013 :  14:53:47  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Na guestovi som mal moznost vidiet, ze na kazdu 1 pravdu existuje loz
Pôvodne zaslal sinceretly - 24 december 2013 :  09:50:01

ty si hlavne priprav pre mna spravu o ocipovani americanov; koniec roka 2013 je tu, a tvrdil si, ze americania budu do konca roka 2013 ocipovani

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 december 2013 :  20:29:11  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Uznavam. Naletel som tym konspiracnym teoriam. Ja uz taky nie som.

To ale neznamena, ze to, co je v tych teoriach, ze sa to nestane.

Tie veci sa naozaj chystaju a nie su to ziadne srandy, to su vazne veci.

Ci uz sa to stane alebo nie, tak:

- ak sa to stane, tak tie teorie boli pravdive,
- a ak sa to nestane, tak ajtak su pravdive, lebo vsetko to sa naozaj chysta a ten uvod som napisal preto tak, ako som ho napisal, lebo som si myslel, ze to je tak naplanovane, plany sa ale mozu menit a urcite sa aj zmenia, - sme pri moznosti, ze sa to nestane, takze ak sa to nestane, tak teoreticky sa to nestane kvoli tomu, aby ludia neverili tym konspiracnym teoriam, ale potom to uz pominie a vsetko to co sa v nich hlasalo tak sa stane a ked nie vsetko tak nieco z toho urcite ano, a vsetko to, co sa nestane, tak povodne sa to malo udiat, ale nestane sa to, aby pravda nevysla najavo, pravda najavo ale ajtak vyjde, ci uz sa to niekomu paci alebo nie, Boh to takto zariadil.

On nenavidi nespravodlivost. On nenecha nic bez trestu. Bohu na nas zalezi.

Vsetky tie proroctva v Biblii su varovania - co vsetko sa stane, ak...
ak si nedame povedat.
Vsetko to zalezi od nas samotnych, co s tym urobime.

Vsetko to, kde sa Boh zmiloval a nedopustil to, co nedopustil, tak ludia ako ty, ktori vsetko spochybnuju, im to hraje do karat, pravda ale vyjde najavo.

Kazdy 1 z nas citi, co by sme mali robit a na zaklade toho budeme Bohom sudeni, lebo On nenavidi nespravodlivost.

Kto si co zvoli, to bude mat, a bude to mat preto, lebo Boh nam daroval slobodnu volu z nesmiernej lasky k nam, aby sme sa slobodne rozhodli zit v spolocenstve s Nim, a na to, aby sa tak stalo, sa pre toto spolocenstvo lasky musiem slobode rozhodnut, lebo Boh plne respektuje nasu slobodu, ktoru nam dal. Je len na nas, do ktorych dveri vojdeme ci do dveri Bozej milosti kde budeme ospravedlneni alebo do dveri Bozej spravodlivosti kde budeme potrestani.

Lebo nikto z nas nie je dokonaly. Vsetci sme hriesni. Clovek moze byt spaseny len a len z Bozej milosti. Vsetko to su nezasluzene Bozie milosti z nesmiernej lasky k nam, dokonca aj tie Jeho spravodlivosti su milosti, lebo mohlo to byt horsie, ale Boh to zariadil tak, ako to zariadil, za co by sme Mu mali byt vdacni, ja sa na to radsej ani nepozeram a ani nechcem vidiet vsetky tie pripady kde bol Boh milosrdny lebo ked sa pozriem na vsetky tie nebezpecne situacie tak radsej volim toto:

Skor dakujem Bohu ze je vzorny a starostlivy rodic, Ktory sa stara o svoje stvorenia a Ktoremu na nas zalezi a chce, aby sme si nechali povedat, lebo On vie najlepsie, co je pre nas dobre, lebo nas stvoril a nekonecne nas presahuje a nikto nie je ako Boh, Bozia Slava je nekonecna. Jedine Jemu patri Slava a nikomu inemu. Pred Bohom len pokora. Kto si precital tento prispevok od zaciatku do konca, vidi, aka velka je Bozia moc. Vsetko to odovzdavam Bohu na Jeho Slavu v mene pravdy, Boh je Pravda, v mene Bozom na Jeho obranu. Na obranu pravdy. † Bojovat za pravdu je dolezite.

A na zaver este dodatok k tym konspiracnym teoriam - urcite existuju aj falosne konspiracne teorie s cielom ukazat, ze na zaklade tych par falosnych su potom logicky vsetky falosne a klamlive, pravda ale vyjde najavo! Zvelebeny Boh naveky za to, ze to tak zariadil. Kiez by vysla najavo este skor. Pravdu netreba len uvidiet, treba aj konat. A to, ake konanie zvolime, tak na zaklade toho budeme sudeni Bohom, aby to bolo spravodlive, lebo treba konat pravdivo a spravodlivo a fer voci pravde, lebo Boh je Pravda a nechce aby sme si pred nou zatvarali oci, je to velmi dolezite. Bohu na tom zalezi, => aj nam by na tom malo zalezat, lebo Boh povedal, ze mame byt sväti, lebo Boh je sväty. Je to napisane v Biblii.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 december 2013 :  22:56:15  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ci uz sa to stane alebo nie, tak:

- ak sa to stane, tak tie teorie boli pravdive,
- a ak sa to nestane, tak ajtak su pravdive, lebo vsetko to sa naozaj chysta a ten uvod som napisal preto tak, ako som ho napisal, lebo som si myslel, ze to je tak naplanovane...
Pôvodne zaslal sinceretly - 24 december 2013 :  20:29:11
stupidita tvojich teorii prave dosiahla novu hranicu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 december 2013 :  23:04:58  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Preco si to myslis? Na zaklade coho si to myslis? Podloz to dokazmi, ked ich tak velmi potrebujes pri vsetkom, tak ich teraz ukaz ty mne prosim. Dakujem.

Na vsetko treba mat dovod, tak ho ukaz.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 december 2013 :  09:16:37  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
si uplne mimo, na vianoce si si mal zelat za vedierko rozumu, ale zda sa, ze ani to by nestacilo

najprv tvrdis, ze do konca roka obama ocipuje vsetkych americanov
potom uznas ze taras nezmysly
a nasledne dodas, ze vlastne netaras, lebo aj ked obama vsetkych neocipoval, tak sa na to chysta

tebe uz niet pomoci

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 25 december 2013 :  10:25:23  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Zjavne si si neprecital ten prispevok poriadne.

To, co som uznal, bolo toto:
citácia:
plany sa ale mozu menit a urcite sa aj zmenia

vtedy som si myslel, ze sa to vsetko stane v ten urcity cas, ale plany sa mozu menit.

=> preto je v uvodnej casti napisane:
citácia:
Uznavam. Naletel som tym konspiracnym teoriam. Ja uz taky nie som.

To ale neznamena, ze to, co je v tych teoriach, ze sa to nestane.

Tie veci sa naozaj chystaju a nie su to ziadne srandy, to su vazne veci.

a precitaj si to pokracovanie aby tie myslienky neboli vytrhnute z kontextu, toto je ta uvodna cast ktoru som vysvetlil vyssie.

To, kto je uplne mimo, vie najlepsie povedat len Boh-Otec. My ostatni mozeme len mienit. Takze to, ze si myslis to, co si myslis, este neznamena, ze to tak aj je. Co ak si uplne mimo ty? Aj take moze byt.

Toto ak si priznas, tak vkrocis na cestu pravdy a tym, ze si to uznas, si priznas, ze si len clovek, a my vsetci sme ludia a nikto z nas nie je dokonaly a kazdy 1 z nas robime chyby. Tymto prispevkom som ta nechcel urazit ani omylom, len som ti chcel ukazat, ze aj take moze byt - ukazal som ti aj tu druhu stranu mince, na ktoru si sa doteraz nepozeral, chcel som ti ukazat, ze existuje aj druha strana mince a nie len tie nazory ktore mas, ze vsetko moze byt uplne inak a na to treba brat ohlad, lebo nikto z nas nevie vsetko a => hocikedy, hocikto, hocico.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 december 2013 :  14:03:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
a modul bol chraneny pred radiaciou

Pôvodne zaslal guest636 - 22 december 2013 :  17:09:31


Akym sposobom bol chraneny?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 december 2013 :  16:49:47  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
a modul bol chraneny pred radiaciou
Pôvodne zaslal guest636 - 22 december 2013 :  17:09:31

Akym sposobom bol chraneny?
Pôvodne zaslal Mato - 25 december 2013 :  14:03:36
modul bol kvazi-chraneny kombinaciou samotnej hlinikovej vostinovej konstrukcie a dvoch vrstiev hlinikovej folie plus istym druhom umelej hmoty, takisto nadrze s palivom a vodou boli umiestnene tak, aby ciastnoce kryli posadku; CM nebol specialne chraneny pred radiaciou a spoliehalo sa na kombinaciu vhodnej trajektorie letu, rychleho preletu cez van allenove pasy a samotnej konstrukcii modulu

http://www.hq.nasa.gov/alsj/tnD7080RadProtect.pdf
http://www.clavius.org/envradintro.html
http://www.braeunig.us/space/69-19.htm
http://www.lpi.usra.edu/lunar/documents/NTRS/collection3/NASA_CR_106949.pdf
http://image.gsfc.nasa.gov/poetry/tour/AAvan.html

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 01 január 2014 :  14:08:49  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
guest, pozri sa na toto:
zidovska-Davidova hviezda:

a teraz na toto:

Cital som 1 knihu knaza a v nej bolo napisane, ze satanisti to zneuzivaju tu Davidovu hviezdu.

a este k tomu, co si napisal:
citácia:
popieranie globalneho oteplovania a rozne chutovky k tomu, napr hurikany su trest bozi za gayov/ateistov

sleduj toto:
citácia:

A este tu o tom oteplovani/ochladzovani:
citácia:

Preco si vtedy zareagoval len na tu hviezdu a na to ostatne si sa nevyjadril? Preco si to urobil? Aky je dovod toho, co si urobil, ak sa smiem opytat?

Ja ti tu chcem ukazat pravdu ako to naozaj je aby si to spoznal, lebo mi na tebe zalezi.

Ja som si myslel, ze ked sa obrati Davidova hviezda ze z toho vznikne satanisticky znak, ale on ma len 5-cipu hviezdu.

V knihe 1 knaza som cital, ze satanisti pouzivaju tu zidovsku hviezdu a zneuzivaju ju a posmievaju sa tym Bohu.

Ja som bol v tom, ze naozaj ked sa otoci ta Davidova hviezda ze z toho vznikne satanisticky znak, ale teraz som zistil, ze to tak nie je.

Ale vedel som, ze to zneuzivaju a ze vsetko obracaju naopak, lebo nenavidia Boha, pritom ked by spoznali pravdu, milovali by Ho, lebo On je Pravda. A ti, ktori ju spoznali, sa obratili. Ale nie vsetci - Boh nam daroval slobodnu volu z nesmiernej lasky k nam, lebo ak ma byt laska laskou, musi byt uprimna a dobrovolna, inak to uz nebude laska, a to Boh nechce. Boh nas vsetkych plne respektuje, ale aby to bolo spravodlive, On nenecha nic bez trestu. Kazdy bude sudeny zo svojich skutkov za to, co robil, kym zil tu na Zemi, lebo On nenavidi nespravodlivost, nepravost, hriech, zlo.

A co pripravil Boh tym, ktori Ho miluju?

citácia:
Prvý list Korinťanom - kapitola 2

1 Ani ja, keď som prišiel k vám, bratia, neprišiel som vám zvestovať Božie tajomstvo vysokou rečou alebo múdrosťou. 2 Rozhodol som sa, že nechcem medzi vami vedieť nič iné, iba Ježiša Krista, a to ukrižovaného. 3 A bol som u vás slabý, bojazlivý a veľmi prestrašený. 4 Moja reč a moje ohlasovanie nespočívali v presvedčivých a múdrych slovách, ale v prejavoch Ducha a moci, 5 aby sa vaša viera nezakladala na ľudskej múdrosti, ale na Božej moci. 6 Medzi dokonalými hovoríme aj múdrosť - no nie múdrosť tohoto veku ani múdrosť kniežat tohoto veku, ktoré spejú k záhube, 7 ale hovoríme tajomnú Božiu múdrosť, ktorá bola skrytá a ktorú Boh pred vekmi určil nám na slávu. 8 Nik z kniežat tohoto veku ju nepoznal. Veď keby ju boli poznali, nikdy by neboli ukrižovali Pána slávy. 9 Ale, ako je napísané: "Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú." 10 Ale nám to Boh zjavil skrze Ducha, lebo Duch skúma všetko, aj Božie hlbiny. 11 Veď kto z ľudí vie, čo je v človeku, ak nie duch človeka, ktorý je v ňom? Tak ani čo je v Bohu, nepozná nik, iba Boží Duch. 12 A my sme nedostali ducha sveta, ale Ducha, ktorý je z Boha, aby sme vedeli, čo nám Boh daroval. 13 A o tom hovoríme nie slovami naučenými od ľudskej múdrosti, ale slovami, ktoré nás naučil Duch; duchovné veci duchovne vysvetľujeme. 14 Živočíšny človek neprijíma veci Božieho Ducha; sú mu bláznovstvom a nemôže ich pochopiť, lebo ich treba duchovne posudzovať. 15 No duchovný posudzuje všetko a jeho nik nemôže posúdiť. 16 Veď kto poznal Pánovo zmýšľanie, aby ho poúčal? My však máme Kristovo zmýšľanie.

Kto miluje pravdu, miluje Boha, lebo Boh je Pravda. A ak si to niekto nemysli, nech povie Bohu, aby mu to ukazal a zjavil, ak je tak velmi presvedceny o inej pravde, nez je Boh, preco sa Mu potom nepostavi a preco Ho nepoziada, aby mu ukazal pravdu taku, aka naozaj je?
A kto sa nechce Bohu staviat, len chce spoznat pravdu, tak tiez nech Ho poziada o to, nech mu ukaze, aky je Boh pravdivy a On mu to ukaze.
Boh nam to neukazuje preto, lebo respektuje nasu slobodnu volu, nechce nam do nej zasahovat, lebo nas miluje a chce, aby sme pravdu spoznali sami skumanim a poznavanim, a to, co citime vo svedomi, tak z toho budeme sudeni, lebo Boh to vlozil do nas, aby to bolo spravodlive, aby bol kazdy usvedceny z toho, co urobil, lebo On nenavidi nespravodlivost, nepravost=hriech.
Svedomie je Bozi hlas v nas.
Odporucam si precitat tu knihu(list-Prvý list Korinťanom) celu a aj ostatne casti Sväteho Pisma. Ja si to postupne prezeram vsetko od zaciatku az do konca.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 január 2014 :  18:05:30  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
orgo-net, haarp reze lad, hladanie hviezd vo vsetkom...same bludy; ty nie si schopny rozoznat patcipu hviezdu od sestcipej, nie to este mi ukazovat nejaku "pravdu"

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 01 január 2014 :  19:25:29  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Videl si to video? Je to podla teba vymyslene? Ved to je video! Natocene video! Ci to nevidis, co sa tu s nami deje?!

Zaujimalo by ma, co by si povedal, nebyt to s tou Davidovou hviezdou. Velmi!

Provokujes a chces aby sa ti dostali informacie, a ked sa ti uz konecne dostanu, ty takto?

Mal by si sa nad sebou zamysliet, guest. Prajem ti a aj ostatnym noc plnu Bozieho pozehnania a zamysleni. A nie ze noc - ale aj den a nie 1, ale vsetky dni tvojho zivota a aj tych ostatnych a nielen tie dni, ale vsetky okamihy v tvojom zivote.

Nech ta spolu so vsetkymi ostatnymi Boh pozehna za kazde 1 prijatie pravdy, hoc aj tej najmensej. A co za opak toho? Na to by si sa mal pozriet dobrovolne ty sam a urobit s tym nieco, lebo potom sa na to pozrie Boh a nebude sa ti to pacit, potom s tym On urobi nieco, a to nieco sa ti naozaj nebude pacit, ver mi.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 január 2014 :  20:48:52  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Videl si to video? Je to podla teba vymyslene? Ved to je video! Natocene video! Ci to nevidis, co sa tu s nami deje?!
Pôvodne zaslal sinceretly - 01 január 2014 :  19:25:29
clovece to video ma 2:55, no v skutocnosti ide o slucku 20 sekund tych istych zaberov (raz so zmenenou farbou a inokedy pomocou nejakeho editora zrkadlovo prevratenych) na dve kryhy odtrhnute od celku a hudba ako z aktov x; dokonca nie je mozne ani odhadnut ake su velke, kedze nemame ziaden referency bod na porovnanie, jedine na zaciatku je asi tak 2 sekundovy zaber z vysky, no nie je mozne urcit ci tie nasledujuce zabery pochadzaju vobec odtial; dalej je to snimane z takeho uhla, ze zanika mozne zakrivenie

a kryhy sa kludne mozu oddelit takto rovnomerne aj prirodzenym odlamovanim ked su dostatocne homogenne, nie je na to potrebny haarp ani vesmirny laser....zase si sklzol na svoje dno a postujes sem ubohe videa; mimochodom citanie "diskusie" o tom videu boli nanajvys zabavne, odcitujem jednu perlu:

"Zopakujte si ARCHYMEDUV ZAKON!!!!!

I kdyz se rozpusti vsechny ledovce, tak voda nestoupne ani o milimetr. zkuste to ve sklenicces vodo a sledem. a zmerte si to. po roztani budete mit ve sklenicce stejne vody!!"

ten chlapec by dostal v 6. triede kde sa presne tento pokus robi na fyzike za 5, totiz voda v pohari po vlozeni kusu ladu stupne iba o vytlacenu vodu ladom, ktory je ponoreny (to je znenie archimedovho zakona); lenze ta cast ladu, ktora je nad hladinou sa po roztopeni musi niekam dostat, a teda mnozstvo vody sa zvysi priblizne o rovnaky objem aky ma cast ladu nad hladinou a teda hladina stupne

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  12:39:40  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Guest, on hovoril o voze a ty o koze.

Chces vediet preco?

Toto povedal on:
citácia:
"Zopakujte si ARCHYMEDUV ZAKON!!!!!

I kdyz se rozpusti vsechny ledovce, tak voda nestoupne ani o milimetr. zkuste to ve sklenicces vodo a sledem. a zmerte si to. po roztani budete mit ve sklenicce stejne vody!!"

a toto si povedal ty:
citácia:
ten chlapec by dostal v 6. triede kde sa presne tento pokus robi na fyzike za 5, totiz voda v pohari po vlozeni kusu ladu stupne iba o vytlacenu vodu ladom, ktory je ponoreny (to je znenie archimedovho zakona); lenze ta cast ladu, ktora je nad hladinou sa po roztopeni musi niekam dostat, a teda mnozstvo vody sa zvysi priblizne o rovnaky objem aky ma cast ladu nad hladinou a teda hladina stupne

Pritom si sa zabudol pozriet na to, ze on hovoril o tom, ze na zaciatku je voda a lad a ak sa ten lad roztopi, tak hladina vody zostane rovnaka.

A o com si hovoril ty?
citácia:
totiz voda v pohari po vlozeni kusu ladu stupne iba o vytlacenu vodu ladom

iba, ale stupne. No vidis. A on hovoril o tom, ze nestupne.

On hovoril, ze na zaciatku je voda a lad a ak sa ten lad roztopi, nic sa nestane s hladinou - zostane taka, aka bola, a ty si hovoril o tom, ze ak pridame do vody lad, ze ta voda je ten zaciatok a do toho pridame lad, pritom on hovoril, ze na zaciatku je voda a lad zaroven a potom ak sa ten lad roztopi, hladina vody zostane rovnaka.

Napisal si, co by dostal ten chlapec, teraz napis, co by si mal dostat ty za to, ze si to cital tak, ako si si to precitat chcel a nie tak, ako to tam je napisane?

A tak je to aj s otazkami ohladom viery, Boha a duchovneho zivota, pozri sa na toto:
citácia:

ten prispevok, kde je velky cerveny text. Precitaj si ho cely, prosim, je to velmi dolezite.

Okrem toho si treba uveodmit, ze pokus s poharom SA NEROVNA praktickej ukazke, lebo hoc aj ked by sa ta hladina vody mala zvysit, tak sa rozlozi po okraji pri plazach a tak kde su hranice a ta hladina bude stale rovnaka, ale len dovtedy, kym sa nevytvoria akesi "steny" - kedy sa uz ta voda nebude moct kde mat rozlozit, lebo tam budu "steny" ako v tom pohari - potom sa uz ta hladina zvysi.

Nech uz to je akokolvek, tak si treba uvedomit, ze ta hladina vody sa ajtak nezvysi, aj ked by sa zvysila, lebo hned na to by sa to uvolnilo pri okrajoch a nestupala by dovtedy, ak by sa neprekrocili hranice - myslim tym efekt stien, kedy vdaka tym stenam sa ta hladina zvysi.

Preto zjavne napisal to, co napisal - chcel tym povedat, ze hladina sa nezvysuje - veri tomu, ze hladina sa nezvysuje, a je to naozaj tak, ale len dovtedy, dokym voda neprekroci hranice - tymi hranicami su tie "steny" - ako v tom pohari, kde nasledkom tych stien, ze tam su, sa zacne zvysovat hladina, ale ak tam este niesu na okrajoch take zabrany, tak ta voda ide dalej a dalej ale len dovtedy nestupa hladina, dokym nenarazi na hranice - na taketo "steny" ako v tom pohari.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  13:23:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
toto je uz na mna privela, ty si cisty nefalsovany troll

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  13:56:00  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Vsimol som si, ze za koho oznacuju ludia druhych, tak oni samotni su takito.

Dokaz je tu v tom, ako si zareagoval na ten prispevok, v ktorom je velky cerveny text:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  20:22:48  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
citácia:
Pred sídlo údajného moslima, ktorý sám seba označuje za kresťana, hoci sa správa ako ateista, postavia atrapu židovského symbolu. Great!

Pôvodne zaslal Reconquistador - 12 december 2013 :  23:13:22



Ak sám seba označuje za kresťana, vylučuje sa to s tým aby bol moslim. Ale jeho názory sú táké, že sa to trochu vylučuje i s tým aby bol kresťan (podporuje právo žien na potrat).



Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  20:31:47  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
a k fotke čo dal na začiatok saxsax. Som rád, že vychádzajú s pravdou von. Všetci predsa vieme, že vládu v USA majú v rukách slobodomurári a židia. Takže k tomu peknému židovskému svietniku mali ešte postaviť napríklad nejakú slobodomurársku pyramídu a mali by to kompletné. Aj tak to o USA dávno každý vie, tak načo sa ešte pretvarovať?

Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  20:48:08  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
A k Dávidovej hviezde. Satanisti zneužívajú Dávidovu hviezdu a tiež napríklad Petrov kríž (ten obrátený), ten si tiež vzali ako svoj symbol. Preto si myslím že je aj škoda sa vôbec podobnými symbolmi zaoberať.

A na Dávidovu hviezdu sa samozrejme dá napasovať hocičo, keď sa to hocičo k tomu správne vytvorí, ako bola tiež vytvorená tá slobodomurárska pyramída.

Dávidova hviezda - údajne v takom tvare mal Dávid scvoj pancier na hrudi keď chodieval do boja. Dávid je pre nás slávny bojovník, kráľ i sv. prorok (písal prorocké verše o Ježišovi). Preto k jeho symbolu by sme mali mať len úctu a netváriť sa ako by to bol nejaký satanizmus.


Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  23:39:03  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
dalsi taraj a konspiracny teoretik, budes si skvelo rozumiet so sinceretlym

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  23:51:31  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
so sinceretlym? Neviem, obávam sa, že asi ťažko, na môj vkus trošku puritánsky a ešete aj tak nejako divne, neviem. Ja som rozhodne volnejší a som za slobodu (v rámci kresťanstva). Ale uvidíme.....

Ale guest636, bývalý 635 (si o číslo povýšil, gratulujem), netáraj takto sám, a hneď na táraninách ubudne. K čomu len bolo dobré tvoje posledné táranie? že si vraj s niekym budem rozumieť, to sa predsa všetko uvidí.

Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  09:38:52  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
mimochodom, ty si tiez myslis, ze pentagram je "obrateny hexagram"?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  16:36:59  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
guest, ja som si to myslel, ale ked som sa na to pozrel poriadne, tak som zistil, ze to su 2 rozdielne symboly.

Lebo ma to zmiatlo, lebo som si myslel, ze ked sa ta hviezda obrati ze sa z toho stane satansiticky znak, ale nie je to tak, treba to vsetko dokladne skumat a preverovat, guest, skumaj a preveruj aj nadalej, ale neprehliadaj pravdu, lebo ak clovek väcsinou nieco skuma, tak ma na to dovod - aby pravda vysla najavo a ked ta pravda vyjde najavo, treba si potom davat pozor na to, aby sme sa netvarili, ze sme o nu vobec nestali, ked sme o nu doteraz bojovali tym skumanim, ktore nam zabralo tolko usilia.

Okrem toho by ma zaujimalo, ze ak by som na to prisiel skor, ze tie 2 symboly su rozne symboly a nevytvoria sa tym obratenim, tak ze ked by som tuto informaciu vynechal, ze co by si si myslel o tom zvysku, lebo o tom zvysku si myslis to, co si myslis na zaklade tej 1 chyby, ktoru som urobil a je to tak len ak to tak je -to, ako to je, vies povedat ty, guest, lebo to je tvoje zmyslanie, to si ty, to je tvoja mysel, tvoje nazory a postoje.

Zaujima ma tvoj nazor na to ostatne - kde sa chyba najst neda, lebo tam nie je chyba. Ze co ty na to. Zaujimave je, ze na zaklade takychto chyb, ktore si nasiel vsade po krestanskych informaciach ze ci ich beries ako chyby ktore nesuvisia s pravdou alebo ci ich beries ako chyby ktore s pravdou suvisia.

Pravda vyjde najavo guest. Tie chyby su chyby a pravda je pravda a tu netreba prehliadat, za jej prehliadanie su nasledky a tie nasledky len nahravaju tomu tvojmu spochybnovaniu, ale pravda nakoniec ajtak vyjde najavo a ci sa ti to paci alebo nie, pred Bohom sa budes musiet postavit aj ty, lebo vedel si, co mas robit, ale...
kazdy 1 z nas bude zodpovedat za svoje ciny a budeme za ne potrestani.
Kazdy mame svedomie - Bozi hlas v nas, aby to bolo spravodlive, aby sa nikto nevyhovaral. A ak by sa aj vyhovaral, velmi dobre by vedel, co robi a aj z toho by bol sudeny spravodlivym Bohom.

Takze guest, davaj si pozor na to, co robis. Na to, aby si nepopieral pravdu, lebo za jej popieranie su nasledky, ktore sa ti nepacia, ale ako je to mozne, ze to predtym, co si robil, sa ti pacilo a tie nasledky sa ti uz odrazu nepacia? To je nejake divne, nie? Mne ked sa nieco stalo tak som to prijal a ani len na mysel mi neprislo sa priet. Proste som to chcel tak som to dostal. Kazdy si od Boha vyprosujeme vselico mozne, dokonca aj neveriaci. Kazdy si od Boha vyprosujeme vsetko to, co si vyprosujeme - svojim spravanim, modlitbami, prosbami... svojim vsetkym, a ked to uz dostaneme, tak sa nam to nepaci, naozaj, mali by sme sa nad sebou zamyslat, a nie ze niekedy, ale VZDY, STALE A USTAVICNE, je to velmi dolezite. Ja ked som si toto vsetko uvedomil, hned som to vsetko prijal, vsetky tie nasledky. Mal by si to urobit aj ty, guest, to je moja rada. Inak si od Boha vyprosis dalsie konanie.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  17:06:04  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Okrem toho by ma zaujimalo, ze ak by som na to prisiel skor, ze tie 2 symboly su rozne symboly a nevytvoria sa tym obratenim, tak ze ked by som tuto informaciu vynechal, ze co by si si myslel o tom zvysku, lebo o tom zvysku si myslis to, co si myslis na zaklade tej 1 chyby, ktoru som urobil a je to tak len ak to tak je -to, ako to je, vies povedat ty, guest, lebo to je tvoje zmyslanie, to si ty, to je tvoja mysel, tvoje nazory a postoje.
Pôvodne zaslal sinceretly - 09 január 2014 :  16:36:59
ty si si ziskal u mna taku reputaciu, ze pokojne pojem povazovat vsetko co napises za nezmysly; len zriedkavo sa stane, ze mas pravdu a ak by sa to aj stalo, tak to ide na vrub efektu zvanemu "stopped clock" - to znamena, ze aj pokazene hodiny dvakrat za den ukazuju spravny cas

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  17:29:30  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ale ten prispevok s tou chybou si si precital cely.

Chybu si ukazal, a co to ostatne?

To s tymi symbolmi - to je ta chyba. To si vytkol, ale k tomu ostatnemu si sa nevyjadril.

Ak by si si neprecital to ostatne, nenapisal by si nazor na tu chybu, => zjavne si v tom ostatnom chybu nenasiel. A ani tam nie je, preto sa tak stalo.

Co si myslis o tom zvysku?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  20:31:53  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
ja sa vyjadrujem k tomu, co ja uznam za vhodne a co ma zaujalo, a to co si napisal (okrem tej blbosti s hviezdou) ma nezaujalo a tak som na to nereagoval, zmier sa s tym

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: rozvod Téma Next Topic: Gréckokatolícky biskupi vzorom ostatným  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06