Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Svätorečenie Jána Pavla Druhého ano - nie a preco
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Otazka ohladom Jezisovych 2 vyrokov Téma Next Topic: Spontanna regresia alebo vzkriesenie?
Strana: z 5

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  15:46:44  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
http://www.lidovky.cz/papezove-jan-pavel-ii-a-jan-xxiii-budou-svatoreceni-27-dubna-pnb-/lide.aspx?c=A130930_130433_lide_mct

V prvom rade očakávam konštruktívnu diskuziu bez emócii.
Chem sa opýtať na Váš názor prečo by mal alebo nemal byť J. P II svätorečený, pýtam sa to v tej súvislosti, že niektore jeho činy nech priižmúrim obe oči akokolvek chcem, odporujú katolíckej viere. Ako vnímate tento rozpor Vy ? Ja som tuto temu preberal s katolikmi z mojho okolia len ti nevedeli jeho cinny vydiet v objektivnom svetle a mali ho za bezchybneho, co nie je nikto z nas. Preto ocakavam aj nazory z druhej strany
Dakujem


Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora 

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  16:05:41  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Gregorius, nemáš pocit že am chýba kompetencia ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  16:28:25  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Viem ze je neslusne odpovedat otazkou ale moja otazka znamena udivenie.
Kompetencia k čomu ? Kto dal kompetenciu ludom kt. mavali po jeho smrti transparentami s napisom santo subito posudit jeho ciny, ze mohli na zaklade svoho posudenia povedat santo subito ?
Snad kazdy si moze mat na nieco nazor. a podla objektivnej pravdy mozno usudit ci je dobry alebo zly
Akoze clovek nemoze mat svoj nazor na nieco ? Nemame pravo napriklad dnes zhodnotit pontifikat Alexandra VI ? Nemame ani pravo napomenut blizneho lebo to uz automaticky znamena sudit niekoho a nemat lasku ? Samozrejme to prenechajme Bohu ciny Jana Pavla Druheho na ich celkove zhodnotenie na poslednom sude ale snad ked niekto urobi nieco dobre clovek vie ze je to dobre a ked nieco zle tak je to zle, alebo dnes je uz vsetko tak relativne ze sa uz neda rozoznat ani dobre od zleho ? Tak to sa nam ani netraba ucit katechizmus.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  18:26:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Kto dal kompetenciu apostolom,Petrovi a ich nastupcom ucit,zvazovat,rozvazovat a teda aj vyhlasovat svatych?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mlamanec

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  18:54:31  Zobraziť profil  Pridať mlamanec do zoznamu priateľov
Ak sa nemýlim, tak kanonizácia spadá pod akt pápežskej neomylnosti a tým pádom by takáto diskusia mala byť zbytočná.

Ale človek, ktorý je vyhlásený za svätého, by mal byť hodný nasledovania. A ja si nemyslím, že je správne nechať sa požehnať od hinduiistickej kňažky, bozkávať Korán alebo organizovať "modlitbové" stretnutia ako to v Assisi a znesväcovať chrámy pohanskými rituálmi.
Niečo je aj v tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=23KRKMADVoo#t=194 ale ja s týmto videom nestotožňujem úplne len sčasti. Tieto činy podľa mňa nie sú nasledovania hodné. Mnohí v minulosti umierali, aby sa nemuseli klaňať pohanským "bohom" a teraz niečo podobné vidíme u hlavy Cirkvi. Je pravda, že nie všetci svätí viedli celý svoj život smerom k Bohu (napr. sv. Augustín), ale svoje činy oľutovali. V prípade JP2 to tak nebolo.

Ale to je len môj názor.

Deus nobiscum, quis contra?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 214  ~  Člen od: 17 február 2013  ~  Posledná návšteva: 18 august 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  19:09:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
kanonizacia je neomylny akt Cirkvi a papeza.

ostatne nechajte laskawo na kompetentnych vratane posudenia toho k comu skutocne napr. v Assisi doslo a co je iba prekrutena interpretacia podavana protestantami alebo tzv.tradicnych vo virtualnom priestore.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mlamanec

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  19:14:39  Zobraziť profil  Pridať mlamanec do zoznamu priateľov
Vykonávanie pohanských rituálov v Božom dome je znesvätenie. Či sa vám to páči, alebo nie. To sa okrem iného dialo v Assisi. Pod dohľadom pápeža.

"Môj dom sa bude volať domom modlitby." A vy z neho robíte lotrovský pelech."

Deus nobiscum, quis contra?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 214  ~  Člen od: 17 február 2013  ~  Posledná návšteva: 18 august 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  19:39:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Vy ste tam bol a videli ste na vlastne oci co sa dialo?Lebo ak yo mate iba z webov tak to by nebral do uvahy ani okresny sud.A odkial viete o com papez vedel alebo nevedel?Niekto to tvrdil na nete?Ej bistu,to su ale nepriestrelne dokazy!

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mlamanec

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  19:54:32  Zobraziť profil  Pridať mlamanec do zoznamu priateľov
Myslíte, že pápež sedel o 10m ďalej ako sa prednášali spoločné "modlitby" a nevedel o tom? http://www.youtube.com/watch?v=TL9v2aiPKVg tu sa všetci "modlia" pred bazilikou, pred Božím domom a nedá sa povedať, že by o tom pápež nevedel. Pápež je nespochybniteľne prítomný pri satanských rituáloch. O ostatných sa to nedá povedať jednoznačne a neviem, či ho môžme viniť napr. z tohto http://www.youtube.com/watch?v=URDfbbrWkOE A v Asisi som nebol a názor si vytváram sám.

Deus nobiscum, quis contra?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 214  ~  Člen od: 17 február 2013  ~  Posledná návšteva: 18 august 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  20:11:23  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ak k svätorečeniu dôjde (čo ešte stále nie je isté, zásah "z hora" môže prísť kedykoľvek, možno ešte dnes pôjde z Božieho dopustenia pápež František "pokorný ničiteľ" skladať účty), bude to rozhodne akt nesmierne smutný. Osobne neviem o tom, že by do dňa zvolenia Františka za pápeža bola Cirkev vedená horším pápežom, než bol práve Ján Pavol II. Po jeho smrti sa Cirkev už nachádzala v úplne dokaličenom stave. Vyhlásiť ho za svätého, je ako udeliť vojenské vyznamenanie Napoleonovi po bitke pri Waterloo.

Čo sa týka neomylnosti tohto aktu - osobne si myslím, že dnes to už akt neomylný nie je. Na to, aby bolo niečo pod neomylnosťou, musí byť zrejmé, že pápež chce zaväzovať vo viere. A u tohto mám pochybnosti, či to dnešná "fabrika na svätých" má.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  20:15:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Nemame pravo napriklad dnes zhodnotit pontifikat Alexandra VI ?
Pôvodne zaslal Gregorius - 03 október 2013 :  16:28:25


Samozrejme, že máme! Ale u Jána Pavla II je to úplne iné. Rozdiel je v tom, že JP2 je pokoncilný, takže kritika je neprípustná, kdežto A6 je predkoncilný, takže môžte pri vyslovení jeho mena kľudne aj z úst peniť...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  20:30:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Pozrel som si prve video,to druhe nie je pre smartfony spristupnene.Videl som papeza ako privital predstavitelov nekatolickych krestanov a tiez inych nabozenstiev.Oni sa vsak nemodlili spolocnu modlitbu.Kazdy sa modlil to svpje.Papez nemal ucast na modlitbe dalajlamu ci muftiho.A tvrdit,ze sa tam diala satanisticka sluzba je iba sikovna manipulacia zo strany nepriatelov papeza.Ak by ste pozrel do patristiky,tak by ste uz u starych cirkevnych otcov nasiel,ze aj vo viere pohanov sa najdu zrnka Bozieho zjavenia.
Mozno sa citite natolko vzdelany a duchovne vyspely,ze sa odvazujete vynasat take tazke obvinenia voci papezovi,Kristovmu namestnikovi.Potom niet divu,ze ked Cirkev na cele s papezom neomylne zapise Jana Pavla II. do kanonu svatcov,tak vy viete lepsie ako papez,ktory ma v tomto rozhodnuti mimoriadnu pomoc od Ducha Svateho,ze to vsetko je inac.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  20:42:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Reconquistador :
Pre mna vasa istota alebo neistota ohladom toho ci papez pri vyhlaseni svateho, ktory je tymto aktom vyvyseny k ucte oltara,ma nulovu hodnotu

A istota,ze papez je Kristovym prislubom skalou viery a neomylne vedeny pri rozhodnutiach o tom kto je v nebi a kto nie,ktora je mocou klucov zaistena,tak ta je na 100 %.

Vasa privatna viera ze papez moze stratit neomylnost pri pouziti moci klucov je dokaz,ze ste opustil cestu poslusnosti a vydal sa cestou vlastnou a nie Kristovou,ktory jasne povedal,komu moc klucov zveril.Nemate ako laik ani potuchy aka je to MOC ktora papeza pri takych rozhodnutiach podopiera.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mlamanec

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  21:01:57  Zobraziť profil  Pridať mlamanec do zoznamu priateľov
Patristika nie je dogma. Už keď sme pri tom, tak sv. Augustín tvrdil, že nepokrstené deti sú zatratené, alebo možno je vám známe aj učenie o preddestinácii, neskôr koncilom zavrhnuté. Neviem, čo presne z patristiky platí aj dnes a čo bolo zavrhnuté, ale napr. tá preddestinácia bola zavrhnutá .

K tým pohanom:

Žalm 96: Lebo ničoty sú všetci bohovia pohanov, ale Pán stvoril nebesia.

Exodus: "Ja som Pán, tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z egyptskej krajiny, z domu otroctva. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať, lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia, milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.

Kto neslúži pravému Bohu, slúži diablovi. Aj keď nie priamo, ale klaňanie sa iným božstvám je porušovanie 1. príkazu a tým pádom služba diablovi. A pápež tam bol (aj keď sa nemodlil s nimi). A tým, podľa môjho názoru, ich podporil. Aj keď nepriamo, lebo ich nenapomenul.

Deus nobiscum, quis contra?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 214  ~  Člen od: 17 február 2013  ~  Posledná návšteva: 18 august 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  21:05:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


Vasa privatna viera ze papez moze stratit neomylnost pri pouziti moci klucov je dokaz,ze ste opustil cestu poslusnosti a vydal sa cestou vlastnou a nie Kristovou,ktory jasne povedal,komu moc klucov zveril.Nemate ako laik ani potuchy aka je to MOC ktora papeza pri takych rozhodnutiach podopiera.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 03 október 2013 :  20:42:43


V tomto musim suhlasit (aspon v hrubom, nie doslovne) so zachariasom.
Papez nemoze stratit neomylnost, ak pouziva charizmu neomylnosti, ktoru ma prislubenu od Ducha svateho.
Jedine, vtedy, ak by prestal byt papezom.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  21:08:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


Kto neslúži pravému Bohu, slúži diablovi. Aj keď nie priamo, ale klaňanie sa iným božstvám je porušovanie 1. príkazu a tým pádom služba diablovi. A pápež tam bol (aj keď sa nemodlil s nimi). A tým, podľa môjho názoru, ich podporil. Aj keď nepriamo, lebo ich nenapomenul.

Pôvodne zaslal mlamanec - 03 október 2013 :  21:01:57


Ak papez stoji a pocuva modlitbu samana voodo k nejakej jeho bohyni, ktoru kona na jeho pozvanie a v katolickom chrame, tak to je co?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mlamanec

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  21:15:23  Zobraziť profil  Pridať mlamanec do zoznamu priateľov
Neviem, či je to modlitba, ale minimálne tým, že ju počúval, tak vyjadril svoj súhlas s ňou. A v podstate, keďže ju počúval postojačky, aj istú úctu.

Deus nobiscum, quis contra?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 214  ~  Člen od: 17 február 2013  ~  Posledná návšteva: 18 august 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  21:19:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Nie som si na 100 % isty ale tie zabery su z nadvoria pred bazilikou.O co sa modlili ti nekrestania,nemam potuchy,nepoznam nekrestanske nabozenstva ale viem,ze uz stari cirkevni otcovia videli u nevedomych pohanov zrnka pravdy v ich viere.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  21:22:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Neviem, či je to modlitba, ale minimálne tým, že ju počúval, tak vyjadril svoj súhlas s ňou. A v podstate, keďže ju počúval postojačky, aj istú úctu.

Pôvodne zaslal mlamanec - 03 október 2013 :  21:15:23



Ked niekoho pocuvate,tak to znamena,ze vyjadrujete svoj suhlas s nim???

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mlamanec

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  21:26:40  Zobraziť profil  Pridať mlamanec do zoznamu priateľov
Nevyjadril som celú myšlienku, myslel som tým, že keď niekoho pozvem, aby niečo robil a som účastný pri tom, keď to robí, tak s ním súhlasím.

Deus nobiscum, quis contra?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 214  ~  Člen od: 17 február 2013  ~  Posledná návšteva: 18 august 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  21:30:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Vasa privatna viera ze papez moze stratit neomylnost pri pouziti moci klucov je dokaz,ze ste opustil cestu poslusnosti a vydal sa cestou vlastnou a nie Kristovou,ktory jasne povedal,komu moc klucov zveril.Nemate ako laik ani potuchy aka je to MOC ktora papeza pri takych rozhodnutiach podopiera.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 03 október 2013 :  20:42:43


V tomto musim suhlasit (aspon v hrubom, nie doslovne) so zachariasom.
Papez nemoze stratit neomylnost, ak pouziva charizmu neomylnosti, ktoru ma prislubenu od Ducha svateho.
Jedine, vtedy, ak by prestal byt papezom.

Pôvodne zaslal Mato - 03 október 2013 :  21:05:15



Lenže ja netvrdím, že pápež stratí neomylnosť, ale si myslím, že v týcht prípadoch je otázne, či ju vôbec chce využiť.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  21:52:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Zaujimava otazka - moze papez pri svojich ukonoch odmietnut charizmu neomylnosti a riadit sa iba vlastnym rozumom?

Moze napriklad vyhlasit zavazne pre celu Cirkev nejaku pravdu v oblasti viery a mravov a odmietnut byt pri tom chraneny charizmou neomylnosti a teda napriklad vyhlasit blud?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  22:22:21  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:

Ked niekoho pocuvate,tak to znamena,ze vyjadrujete svoj suhlas s nim???

Pôvodne zaslal Zachariáš - 03 október 2013 :  21:22:39


Pokial robí niečo zlé toho koho počúvame a človek ho na to neupozorní hovorí sa tomu cudzí hriech a síce šiesty tj. mlčanie pri hriechu iných

A tvrdit,ze sa tam diala satanisticka sluzba je iba sikovna manipulacia zo strany nepriatelov papeza.Ak by ste pozrel do patristiky,tak by ste uz u starych cirkevnych otcov nasiel,ze aj vo viere pohanov sa najdu zrnka Bozieho zjavenia

to je síce pravda ale že sa nájdu zrnka pravdy ale špiragov katechizmus hovorí že to len preto lebo falošné náboženstvo by nebolo príťažlivé ak by v ňom nebolo pravdy, No pozor ja som čítal Augustínov Boží štát a augustín tvrdil v tom zmysle o onom falošnom náboženstve rimanov, že jeho pôvodcom bol diabol a šikovne to vymyslel s pohanským náboženstvom Rimanov ohladom pritazlivosti a v žiadnom pripade netvrdil že Boh je jeho autor, a nikde nehovoril o tom ako sa kresťan môže poučiť z neho alebo obdivovať dedičstvo pohanského náboženstva nemám čas hladať state kde sa tak vyjadril o tom ale žiaden cirkevný otec sa nevyjadril tak že máme mať úctu k falošným náboženstvam alebo niečo také nepovededal ako J . P II kt povedal nech Ján Krstitel chráni Islám. V každom prípade kontroverzné výroky Jána Pavla II a kontroverzné počiny ako Assissi sú pre mňa problémom vnímať ho ako svätého v pravom slova zmysle. Dávam toto tu už mnohokrát ale tu je príklad Vianneyho ako bol úprimný a Vianney je svätý
http://www.traditioninaction.org/religious/h029rp.Protestant_Jordan.html
a svätí nenávideli herézy z Eusebia mám dokonca načítane že sv. Ján sa bál ísť do kúpelov ked sa dozvedel že nejaký heretik tam išiel aby nespadli kvoli nemu na neho
U Jána Pavla druhého som nevidel nijakú výzvu na obrátenie
Ján Pavol Druhý dokonca zabránil bratovi Rogerovi ku konverzii, niekto tu uvažoval že nebol hodný katolíckej viery Roger. Ale ked nebol hodný viery tak nebol hodný ani eucharistie. Nechem sa nikoho dotknúť ale Ján Pavol II bol sympatický človek a ludia ho mali a majú preto radi, taký výnimočný človek v tomto ohlade sa nevidí každý deň, ale niekedy jeho dobrota prekročila medze, ked človek má podla katolíckej viery byť prísnym a poučiť druhých alebo v záujme pravdy nekompromisným, čo sa javí ako nenávisť mnohým skrátka prirovnal by som ho ku Kennedymu tiež bol príjemný vystupovaním ale vela toho neurobil.
Je pravdou že v nebi sú okrem svätorečených i tí kt. nie sú vyhlásení za svätých. Ak bude svätorečený tak to prijímem tak, že v nebi síce je i ked urobil tieto chyby ale si už od nich odtrpel v očistci. Pekne sa vyjadril jeden kňaz kt. mi povedal že Boh si ho zavolala na koberček kvoli Assissi. Odmietať svätorečenie tj. že svätorečený človek je v nebi by podla Suareza bol čin blízky heréze, podla Alfonza de Ligouri heréza preto nevidím iné východisko ako to prijať, no čo viem je to že blahorečenie nie je neomylný akt.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2013 :  23:11:53  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:
Zaujimava otazka - moze papez pri svojich ukonoch odmietnut charizmu neomylnosti a riadit sa iba vlastnym rozumom?

Moze napriklad vyhlasit zavazne pre celu Cirkev nejaku pravdu v oblasti viery a mravov a odmietnut byt pri tom chraneny charizmou neomylnosti a teda napriklad vyhlasit blud?

Pôvodne zaslal Mato - 03 október 2013 :  21:52:51


Ja si myslím že v tomto prípade by nemal úmysel to hlásať ako najvyšší učitel a pastier ako hovorí definícia ale úmysel vyhlásiť niečo proti podmienkám kt. umožňujú neomylnosť... dajme tomu že skutočný úmysel by bol ničiť cirkev a teda by to nebolo neomylné rozhodnutie kvoli tomuto úmyslu, kedže nesplnilo kritéria Otázne je odkial by sme to vedeli že to tak bolo a že toto rozhodnutie ma byť neplatné alebo či by Boh nadprirodzene v tomto prípade nezasiahol do hry, že by pápeža potrestal, za zneužitie

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2013 :  11:02:51  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Chlapi, plačete na zlom hrobe.

JPII už bol vyhlásený za blahoslaveného. To znamená, že je povolená miestna úcta k nemu ako k blaženému v nebi. Kanonizácia to len rozšíri a urobí záväzným pre celú Cirkev.

Podľa mňa to nie je podstatné. Svätí neboli ľudia bez hriechu, ale ľudia, ktorí v niektorej oblasti dosiahli hrdinský stupeň čnosti a ich láska k Bohu a blížnym je príkladom pre iných.

PS: Nehovorte mi, že neboli pápeži, ktorí by nezneužívali napríklad svoju moc v minulosti a nenariaďovali veci s váhou Božej vôle, ktoré boli len v ich prospech. Za svoje konanie sa zodpovedali a budú zodpovedať pred Tým, Kto im takú autoritu zveril. Hriešni sme všetci, tak sa nehrajme, že pápež byť nemôže. A pokiaľ ide o zapretie Krista, spravil to už Peter, aby bol tak predobrazom toho, že budeme mať pápežov hriešnych, ako aj my sme.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2013 :  13:01:57  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:

Podľa mňa to nie je podstatné. Svätí neboli ľudia bez hriechu, ale ľudia, ktorí v niektorej oblasti dosiahli hrdinský stupeň čnosti a ich láska k Bohu a blížnym je príkladom pre iných.
Pôvodne zaslal Mx - 04 október 2013 :  11:02:51



To je síce pravda , že svätí neboli bezchybní, je pravdou že každý kto zomiera v posväcujúcej milosti je svätý nech viedol predtým akýkolvek zlý život, dajme tomu že ešte získal plnomocné odpustky tak išiel hned do neba bez očistca, ale ked niekoho svätorečia chcú aby ludia nasledovali príklad onoho svätého, musí sa vyznačovať skutkami ktoré majú napodobňovať, ale ja žial som na Jánovi Pavlovi II nevydel nijaké hrdinské skutky, skôr kompromisy ohladom viery, ako som sa bol vyjadril bol sympatický a svet ho mal rád, no ale i v Biblii sa píše že svätých bude svet nenávidieť, pretože oni nie sú zo sveta a jeho maliu radi dokonca i ateisti, spomenme si na Pia Ix alebo Gregora XvI ako su osočovaný sekularistami, že boli príliš fanatický, len kvoli tomu že bránili vieru a katolícke náboženstvo. Ba rakvu Pia Ix chceli vrhnúť do Tiberu, tak ho nenávideli kvoli viere, kdežto Jánovi Pavlovi II prišli i Mohamedáni a bludári na pohreb.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Otazka ohladom Jezisovych 2 vyrokov Téma Next Topic: Spontanna regresia alebo vzkriesenie?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06