Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 Narodeniny fora
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ako diskutovat na tomto fore? Téma Next Topic: Rafael, krédo.sk a hľadanie Katolíckej pravdy
Strana: z 3

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2013 :  09:03:51  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ja by som len tolko dodal že Zachariáš je pravý opak mina. Mino úplne odmietal celú dnešnú cirkev, kdežto Zachariáš prijíma bezhlavo celú dnešnú cirkev tj všetko dobré i zle dnešnej cirkvi. čo ich spája je že si tvrdohlavo stoja za svojim
Pôvodne zaslal Gregorius - 21 október 2013 :  17:39:54
to je zaujimave tvrdenie

odmietanie nejakej casti cirkevneho ucenia dokazem pochopit - to su klasicki heretici/schizmatici

ale "prijmanie celej cirkvi" ako nespravny postup? to uplne nechapem, to ako nieco na oficialnom platnom uceni KC je podla tvojho nazoru zle/nespravne a ty sa tym ucenim neriadis? mohol by si mi uviest priklad? - nejake oficialne ucenie, ktore ty neprijmas

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2013 :  22:38:13  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Ja prijímam všetky dogmy čo učí svätá cirkev, ak myslite ekumenizmus, ten v akej podobe ho vidite dnes odmietam, lebo mi tak svedomie káže a ekumenizmus nikde nebol definovany ako dogma je to len pastoralne usmernenie , vlastne ja ekumenizmus neodmietam iba jeho prax, pravý ekumizmus je privedenie modlarov a heretikov do cirkvi... a tym že im povieme budte dobri heretici modlari tak ich do cirkvi neprivedieme, čo odmietam je napodobňovanie pochybných skutkov niektorých predstavitelov. celú cirkev som myslel všetko čo sa deje v cirkvi považuje za spravne. že si nechce alebo nevie uvedomiť že kedysi vlastne stale v minulosti robili predstavitelia chyby a že toto sa žial bude diAť do konca sveta, tak som to myslel.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2013 :  08:47:37  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ja prijímam všetky dogmy čo učí svätá cirkev, ak myslite ekumenizmus, ten v akej podobe ho vidite dnes odmietam, lebo mi tak svedomie káže a ekumenizmus nikde nebol definovany ako dogma je to len pastoralne usmernenie , vlastne ja ekumenizmus neodmietam iba jeho prax, pravý ekumizmus je privedenie modlarov a heretikov do cirkvi....
Pôvodne zaslal Gregorius - 30 október 2013 :  22:38:13
ano, ekumenizmus nie je zahrnuty v uceni, je to iba pokus o zjednotenie niecoho, co bolo a je neustale rozdelovane; no ja osobne si myslim, ze je to marna snaha, uz aj napr kvoli tomu, ako si ty sam ekumenizmus opisal :) (tym, ze svoju cirkev implicitne nadradujes nad ine)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2013 :  11:37:24  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ale veď je to jednoduché. Ak existuje absolútna Pravda - Boh (dá sa filozoficky dokázať), tak musí byť len jedna. A ak sa táto pravda zjavila ľuďom a Jej nositeľkou má byť nejaké ľudské spoločenstvo - nazvime ho Cirkev, tak aj táto musí byť len jedna. Takže pravého Boha (jedinú a absolútnu Pravdu) môže hlásať iba jedna jediná Cirkev. Lebo ak by boli dve, ale medzi ich učením by neboli žiadne rozpory, tak to nie sú dve, ale len jedna líšiaca sa v nejakých nepodstatných veciach vo vzťahu k Pravde (ako je napr. rítus, liturgia, a pod.).

Ako príklad uvediem - alebo v Eucharistii je skutočne bytostne prítomný Kristus alebo nie je. Ak niekto tvrdí, že je tam len akože a niekto že vôbec a niekto že je tam, tak treba rozlíšiť, ktoré z toho je pravda. A ak zistím, ktoré je pravda, a ktorá Cirkev učí konzistentné učenie, tak tej sa potom treba držať zubami nechtami.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Ako diskutovat na tomto fore? Téma Next Topic: Rafael, krédo.sk a hľadanie Katolíckej pravdy  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06