Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 Narodeniny fora
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ako diskutovat na tomto fore? Téma Next Topic: Rafael, krédo.sk a hľadanie Katolíckej pravdy
Strana: z 3

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2013 :  22:12:16  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sandy, a čo keby sme ho premenili na rýdzo katolícke? A Maťo ako správca by dával pozor na to aby tu nedominoval ani "tradicionalizmus" ani "modernizmus", ani nič čo je ľudským dielom a odchýlilo sa od kresťanstva aké nám odovzdal Ježiš.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sandy

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2013 :  22:20:58  Zobraziť profil  Pridať Sandy do zoznamu priateľov
:-D svatá prostoto. si naivnejší ako som myslel. :o

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 24 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 01 december 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2013 :  22:27:12  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
A ty si pesimista. Keď tu bude zopár takých čo vedia ako veriť, uvidíš že sa pohnú ľady, aj hory padnú do mora.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sandy

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2013 :  22:38:58  Zobraziť profil  Pridať Sandy do zoznamu priateľov
citácia:
A ty si pesimista. Keď tu bude zopár takých čo vedia ako veriť, uvidíš že sa pohnú ľady, aj hory padnú do mora.

Pôvodne zaslal Koki - 19 október 2013 :  22:27:12


no dobre, koniec zábavy.
zabil si to dokonale. takých, čo vedia ako veriť a majú na všetko pripravený nejaký sken, by sa muselo toto fórum zbaviť. to skór tie hory padnú do mora. :-D
ak chceš postaviť dom, nerob to v bažinách.
/off/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 24 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 01 december 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2013 :  22:44:04  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Uvidíme...
Oni majú sken a ja mám naň dva.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2013 :  22:46:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Lepšie taký, čo má na všetko nejaký scan z dobrej knihy, než taký, čo si všetko len sám vymyslí, či preberie z pochybných zdrojov...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2013 :  22:57:00  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Na Glorii Tv som mal minulý rok možnosť spoznať myslenie Dohnalovcov, predtým inde Svedkov Jehovových, aj protestantov, ateistov a neviem koho. Takže som zorientovaný. U tradicionalistov je problémom chápať veci v Duchu, chápať ich správne, tak ako boli myslené. A za to nie je vinovatý Vatikán.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  11:28:40  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A ty si pesimista. Keď tu bude zopár takých čo vedia ako veriť, uvidíš že sa pohnú ľady, aj hory padnú do mora.
Pôvodne zaslal Koki - 19 október 2013 :  22:27:12

no dobre, koniec zábavy.
zabil si to dokonale. takých, čo vedia ako veriť a majú na všetko pripravený nejaký sken, by sa muselo toto fórum zbaviť. to skór tie hory padnú do mora. :-D
ak chceš postaviť dom, nerob to v bažinách.
/off/
Pôvodne zaslal Sandy - 19 október 2013 :  22:38:58

Podľa mojich posledných informácií by bolo dobré overiť, kde a kedy naposledy padali skaly do mora, lebo ... fórum možno dostalo k narodeninám darček ... veci sa menia, zajtra dovidenia...

Ale súhlasím s tým, že prispievať na fóra nie je pre človeka, ktorý verí veciam, ktoré počul v správach alebo čítal niekde na internete a nepoužíva vlastnú hlavu nato, načo má. Kedysi sa mohli púšťať do debaty s inovercami len študovaní a delegovaní a aj to mali "dvojča", ktoré bdelo nad ich vierou. Dnes sa to tak nenosí, dnes je každý odborník na všetko a duchovné sprevádzanie alebo vedenie to je už úplne prežitok.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  14:43:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
S tymi skenmi trafil klinec po hlavicke recon. Radsej jeden sken z kvalitnej knihy ako kopec kecov o nicom.

Forum je tvorene prispievatelmi a ich prispevkami. Pokial sandy nenapise nic a mino za ten isty cas 10 prispevkov, tak potom tazko moze sandy plakat, ze forum je minovske a nie sandyovske, ze on by ho chcel sandyovske...

Mx, aky darcek sme dostali?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  15:37:14  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Aký darček? Nuž neviem to isto, len možno, a overiť to možno tu http://www.kredo.sk/bforum/members.asp?sectionid=2.

Pre mňa to však nie je darček, ja radšej 10 skenov ako jeden kec o ničom. Mne často tie skeny dokazovali, že ich vkladateľ to chápe v extrémnom zmysle, ktorý autor vôbec nezamýšľal. Občas kecal aj ten, čo skeny dával... riekol bych.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  20:43:16  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
My my nie sme hlúpe vatikánske ovce, ani rozumkári čo hľadajú vieru v knižkách. Mudrákov nachytá Pán. To čomu verím je Duch a pravda, odskúšané a potvrdené, to sa nedá vziať ani predať ďalej...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  21:26:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
My my nie sme hlúpe vatikánske ovce, ani rozumkári čo hľadajú vieru v knižkách. Mudrákov nachytá Pán. To čomu verím je Duch a pravda, odskúšané a potvrdené, to sa nedá vziať ani predať ďalej...

Pôvodne zaslal Koki - 20 október 2013 :  20:43:16


Ste evanjelikál?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  21:33:24  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:
To čomu verím je Duch a pravda, odskúšané a potvrdené, to sa nedá vziať ani predať ďalej...

[i][right]Pôvodne zaslal Koki


citácia:

Ste evanjelikál?
[i][right]Pôvodne zaslal Reconquistador



to reconquisitator podla mna je letničiar. kedže on čomu verí je Duch a pravda, odskúšané a potvrdené,oni sa tak ohanaju sv. Duchom pri ich seansach, preto mi je to napadne na letničiara

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  21:45:42  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
neplatí náhodou, že evanjelikál = letničiar?

Možno sa mýlim, keďže v ich neustálych deleniach je ťažké sa vyznať, ale...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  21:45:53  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Od začiatku som katolík, teda pápežov podriadený. Nemám nič proti hľadaniu v knihách, ale k ich pochopeniu človek potrebuje svetlo, veď viete že litera zabíja...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  22:06:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Pokiaľ sú tie knihy dobré, tak k ich pochopeniu netreba nič. Ak mám spoznávať vieru pomocou knihy, kde na jej pochopenie potrebujem pomoc nejakého ducha, tak to nie je dobrá kniha. Lebo ako si môže byť človek istý, že ten duch čo mu pomáha nemá chvost a kopytá?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  23:11:45  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Asi tak jednoduché to nebude, že by sme nepotrebovali pomoc Ducha Svätého pri prijímaní toho čo On inšpiroval. A zďaleka tu nejde len o Písmo.
Keď teda človek veci pochopí správne, iste v tom nebude Diabol.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2013 :  11:28:32  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Asi tak jednoduché to nebude, ?e by sme nepotrebovali pomoc Ducha Svätého pri prijímaní toho ?o On in?piroval. A z?aleka tu nejde len o Písmo.
Ke? teda ?lovek veci pochopí správne, iste v tom nebude Diabol.

Pôvodne zaslal Koki - 20 október 2013 :  23:11:45


Ako viete, co inspiroval?
Ako viete, ze inspiroval Pismo?
Ako viete, co je spravne?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2013 :  13:11:47  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Pokiaľ sú tie knihy dobré, tak k ich pochopeniu netreba nič. Ak mám spoznávať vieru pomocou knihy, kde na jej pochopenie potrebujem pomoc nejakého ducha, tak to nie je dobrá kniha. Lebo ako si môže byť človek istý, že ten duch čo mu pomáha nemá chvost a kopytá?

Reconquistador, na take veci sluzi modlitba.

Napr. pri citani Svateho Pisma sa treba neustale modlit k Bohu, aby sme si to nevysvetlovali po svojom, je to velmi dolezite mysliet LEN s Bohom.

Ak clovek mysli s Bohom, mysli na Neho pri citani Jeho Slova, tak aj to je modlitba, ale uplne iny typ - je to o vnimani Boha, ze Boh je tu a pozera sa na mna a je tu so mnou a vysvetluje mi, co mi vysvetluje prostrednictvom toho, co citam, ak je to Bozie.

V kazdom 1 z nas je svedomie - ktore nam hovori, co je dobre a co zle a s Bozou pomocou sa da zistit, kde je pravda, lebo Boh je Pravda a len On urcuje, co je a co nie je pravda, lebo On je Ten, Ktory je, Ktory nekonecne vsetko presahuje a ktoremu je mozne plne a bezhranicne a slepo doverovat, lebo je nekonecne mudry a nekonecne rozumny, je sväty.
Boh vie najlepsie, co je pre koho a pre nas dobre, treba Mu verit, je to dolezite. Bez Jeho pomoci to paradoxne nejde. Lebo este aj ta viera je od Boha a nic nie je nase, vsetko dobre je od Neho a my sme len spravcami toho, co nam Boh dal z nesmiernej lasky k nam. †

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2013 :  17:39:54  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:
Ach náš drahý Zachariáš,
mám tak trochu obavy,
či z minovej charizmy
neskočilo na Vás.
Pôvodne zaslal Mx - 19 október 2013 :  00:40:27


Ja by som len tolko dodal že Zachariáš je pravý opak mina. Mino úplne odmietal celú dnešnú cirkev, kdežto Zachariáš prijíma bezhlavo celú dnešnú cirkev tj všetko dobré i zle dnešnej cirkvi. čo ich spája je že si tvrdohlavo stoja za svojim

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2013 :  18:10:25  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Ja by som len tolko dodal že Zachariáš je pravý opak mina. Mino úplne odmietal celú dnešnú cirkev, kdežto Zachariáš prijíma bezhlavo celú dnešnú cirkev tj všetko dobré i zle dnešnej cirkvi. čo ich spája je že si tvrdohlavo stoja za svojim
Pôvodne zaslal Gregorius - 21 október 2013 :  17:39:54

Myslím, že Zachariáš má ešte nádej

Ale nie, ja mu celkom rozumiem, v niečom má pravdu, len v niečom nie. Mňa tiež bolí, že Cirkev má problémy, no nie som ochotný zatvárať pred tým oči. Radšej budem hľadať riešenia (modlitba je samozrejme jedným z nich a preferovaným).

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2013 :  19:46:48  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Ja by som len tolko dodal že Zachariáš je pravý opak mina. Mino úplne odmietal celú dnešnú cirkev, kdežto Zachariáš prijíma bezhlavo celú dnešnú cirkev tj všetko dobré i zle dnešnej cirkvi. čo ich spája je že si tvrdohlavo stoja za svojim

Co je na tom zleho, ze sa Zachariáš riadi Cirkvou? Podla mna to je dobre.
Ale kazdy 1 z nas mame mozog a rozum od Boha, aby sme premyslali, ci su jednotlive nauky v sulade s Bozim poriadkom alebo nie, lebo su knazi, ktori dokonca na svojich kaznach udajne ucia, ze peklo neexistuje alebo ze je prazdne a podobne.
Cirkev nam ponuka smery, ktorymi treba zmyslat s Bohom a svojim mozgom a rozumom mame s Bozou (po)mocou uvazovat, ci to je v sulade s Bozimi zakonmi alebo nie.
Napr. vecerne relacie v radiu Lumen su celkom fajn. Vdaka nim som sa toho vela naucil a pomohlo mi to objasnit pojmy, ako to chodi medzi veriacimi, na co vsetko si treba davat pozor, odzneli tam aj nazory ateistov na Cirkev a ti knazi v tych relaciach sa na to nebali zareagovat a normalne komunikovali ti ludia v tych relaciach medzi sebou a odpovedali na jednotlive otazky a podnety.
A taka Cirkev v skutocnosti je - ona sa nebrani diskusii. Ak nieco robi zle, treba ju napomenut, najprv to treba vyskusat zvnutra a ak to nebude ucinne, tak potom zvonku - napr. ak niekto zavola do radia Lumen a vyjadri svoj nazor alebo sa nieco opyta, tak ti knazi su ochotni odpovedat na vsetky tie podnety a otazky a ukazu, ako to je v skutocnosti, napr. ze ti, ktori sudia druhych, sudia Cirkev a podobne, tak oni ukazuju, co urobili ini, a ze bolo by dobre, ked by teraz ukazali, co urobili oni samotni a podobne.
Tu je to radio Lumen:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2013 :  20:17:37  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Asi tak jednoduché to nebude, že by sme nepotrebovali pomoc Ducha Svätého pri prijímaní toho čo On inšpiroval. A zďaleka tu nejde len o Písmo.
Keď teda človek veci pochopí správne, iste v tom nebude Diabol
Pôvodne zaslal Koki - 20 október 2013 :  23:11:45
Ako viete, co inspiroval?
Ako viete, ze inspiroval Pismo?
Ako viete, co je spravne?
Pôvodne zaslal Robel - 21 október 2013 :  11:28:32
Už sa len spýtať, že odkiaľ viem že som dostal Ducha Svätého a že sviatosti sú pravé. Odkiaľ by som to mohol vedieť, ak nie od Boha? Ale bez Ducha Svätého by som nič nepochopil.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2013 :  23:34:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Koki
citácia:
Vraví sa že fórum Upece bude čoskoro zrušené. Je škoda keď katolíci prídu o svoje fórum (aj keď ťažko dnes povedať nakoľko to fórum patrilo katolíkom) a potom nevedia kde by mali hlavu zložiť. Nebolo by úžasné privítať tento zvyšok na Kréde, ponúknuť im tu virtuálne zázemie?

No neviem koľkí z UPC by tu prežili dlhšie ako 10 minút. Ak UPC fórum bolo viac liberálne /sám sa považujem za dosť otvoreného katolíka/, tak kredo je ultrakonzervatívne.
Pred časom som sem prispieval viac, myslím, že práve s GMK a Pavelbom som vtedy mal chuť debatovať. Neskôr sa tu však začali preberať témy, ktoré ma veľmi nezaujali a v ktorých som sa ani veľmi nevyznal. Občas to tu skontrolujem, či nie je nič nové, ale keď vidím ako často sa tu útočí na pokoncilovú cirkev a nedávnych pápežov, tak si tiež kladiem otázku, že nakoľko toto fórum ešte patrí katolíkom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2013 :  01:49:06  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Štefan netuším čo je to otvorený katolík, ale pokiaľ nemáš výhrady voči vierouke, tak sa niet čoho báť. Zdá sa že s tými čo odmietajú posledných pápežov sa dá vychádzať lepšie než s takými, čo odmietajú všetkých (aj keď v podstate sú si tým podobní). Alebo skôr akceptujem kresťanov čo odmietajú napríklad svetskú kultúru a šport ako zlé, než tých čo odmietajú prinajmenej 6. prikázanie Desatora.
Štefan, existuje aj nejaké ďalšie funkčné katolícke fórum, než tieto dve spomínané? Kam teraz chodia katolíci?
Pozerám že fórum Upece ešte stále funguje, o iných neviem.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Ako diskutovat na tomto fore? Téma Next Topic: Rafael, krédo.sk a hľadanie Katolíckej pravdy  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06