Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Zivot Briana-Life of Brian-protikrestansky film?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Je bozkavanie hriech? Téma Next Topic: Neuspesny atentat na JPII  

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2013 :  22:16:49  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Dobry den, mal by som na vas zase jednu otazocku: Pri prezerani internetu som nasiel tento film. Je to komedia, ale ako zaklad temy ma biblicky obsah, to parodizuje. Velmi rad by som to pozrel, len neviem, ci to mozem kvoli obsahu. Mozem to pozriet? Nie je to protikrestanske? Nie je to hriech? Videl uz niekto z Vas tento film? Dakujem

Obsah: http://www.csfd.cz/film/23587-zivot-briana/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 august 2013 :  07:26:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ak viete, ze si to robi posmech z Biblie, preco si to velmi rad chcete pozriet?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 16 august 2013 :  08:11:49  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Ve své době vyvolal Život Briana skandál kvůli neúctě k církvi, dnes zbyl velice zábavný snímek parodující příběh o Ježíši. Brian se totiž narodil ve stejný den jako Mesiáš, se kterým si ho všichni pletou a způsobují tak spoustu absurdních gagů...


citácia:
Ak viete, ze si to robi posmech z Biblie, preco si to velmi rad chcete pozriet?

zrejme kvoli roznym recenziam z roznych zdrojov (ludia, reklamy...)

kedysi so mal velmi rad komedie, ale odkedy som prestal pozerat TV, uz mi tie komedie ani velmi nechybaju a navyse som si uvedomil, ze pri tych komediach sa clovek vzdy smeje len na tych zlych veciach - ak sa niekou nieco stane, tak sa z toho zasmejeme, ale ak sa to iste stane nejakemu zvieratu, aky sucit odrazu to v nas vyvola, a ci je clovek menejcennejsi ako zviera? Ved Boh odlisil cloveka od zvierat a chce, aby sme Ho mali nadovsetko radi a aby sme Ho milovali a aby sme druhych milovali tak isto ako seba, => aby sme vsetkych ludi mali rovnako radi, a ja ked som davnejsie videl na youtube video, ako nejaky chlap isiel skocit z takeho nizsieho skokanskeho mostika do bazenu a tam bol vsade samy lad, tak tam spadol ako taky ladovy medved a ten lad bol poriadne hruby a az ho to polozilo na zem ten pad a ptoom hned vstal a isiel dalej, a ja nic, vsak urcite sa mu nic nestalo, lebo to nevyzeralo, ako ked by s amu nieco stalo, a ked mi potom spadla myš z takej malickej vysky (par cm) tak som normalne az "stuhol" a som sa zhrozil a taky som bol cely "vystraseny" ze ci sa tej myske nieco nestalo, a potom som si spomenul na to s tym videom a somsa zacal pytat sam seba, ako je to mozne, ze som sa nezachoval podobne alebo este sucitnejsie k tomu cloveku, ktory spadol na lad z malej vysky - a potom mi neskor prisli na um komedie a dalsie veci, ktore nas otupuju a hovoria nam - vsak co, je to len kus mäsa, nic to nie je... ale preco sa potom nezachovavame rovnako pri rovnakych situaciach, v ktorych sa nieco stane zvieratam a nie ludom (pre zmenu) ?
Takze z toho je jasne vidiet, ze komedie skodia, a aj dalsie veci, je to vsetko velmi nebezpecne a treba si na to davat velky pozor.

Navyse stare casy boli stare casy, ale teraz su ine casy, casy velmi nebezpecne a ti, ktori pozeraju TV, tak su vo velkom nebezpecenstve, lebo sa im serviruju tie informacie inak, ako to je v skutocnosti, a ked ma toho clovek plnu hlavu, potom aj lahsie uveri vo vsetky tie pasce, ktore postupne zacnu prichadzat, a ci uz tomu niekto veri alebo mne, mne je to jedno, a nebolo by mi to jedno, ked by som nevedel o nasledujucom fakte - kto hlada, najde. Prave preto som v minulosti pisal to, co som pisal, ale hned, ako som si to uvedomil, ze pravdu vie kazdy 1 z nas, ci sa mu to paci alebo nie, a ten, kto ju nevie, tak aj ten ju vie, len si ju nechce priznat, tak odvtedy som prestal s presviedcackami, lebo ak raz niekto o to nema zaujem, tak o to jednoducho nema zaujem, je to velmi jednoduche. Ludi treba nechat na pokoji a nestarat sa do ich slobodnej vole, lebo ked Boh respektuje nasu slobodnu volbu, preco ju potom nerespektujeme my? Ja uz sa nikomu nevnucujem, ved ani Pan Jezis sa nikou nevnucoval, kto chcel, ten sa Ho na nieco opytal, kto prosil, dostal, kto hladal, nasiel a kto klopal, tomu bolo otvorene, kto hladal pravdu, nasiel ju, a tak je to aj dnes - kto hlada, najde, ale najde to len vtedy, ak to najst naozaj chce, v opacnom pripade to nenajde.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 27 august 2013 :  20:25:26  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Dobry den, mal by som na vas zase jednu otazocku: Pri prezerani internetu som nasiel tento film. Je to komedia, ale ako zaklad temy ma biblicky obsah, to parodizuje. Velmi rad by som to pozrel, len neviem, ci to mozem kvoli obsahu. Mozem to pozriet? Nie je to protikrestanske? Nie je to hriech? Videl uz niekto z Vas tento film? Dakujem

Obsah: http://www.csfd.cz/film/23587-zivot-briana/

Pôvodne zaslal Leslie10 - 15 august 2013 :  22:16:49



kludne si to pozri, urcite pre to nepojdes do pekla

je to len komedia, parodia dopozeras alebo nedopozeras, je to na tebe, ja som sa bavil, ale nic viac z toho nerobim

v biblii najdes spustu inych nemravnych, perverznych veci, tak co riesis, nemas vlastnu volu a rozum?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2013 :  07:38:38  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
http://vendee.cz/texty/o_filmu.html

z čoho vyberám:


citácia:
Ta účinnost plyne z toho, že filmové umění mluví živými obrazy a podobami, které se podávají s velkým potěšením mysli a beze vší námahy také smyslů těch, kteří, jsouce prostí a nevzdělaní, nechtějí nebo aspoň nedovedou postupovati namáhavým usuzováním z konkrétních věcí, anebo nedovedou vypozorovati z příčin jejich následky. Také čísti nebo poslouchati někoho mluvícího vyžaduje jakousi pozornost a práci duševní; a to právě filmové představení s velkou radostí odstraňuje pomocí obrazů, postupujících nepřetržitou řadou a předkládaných zraku. Tato účinnost se zvětšuje těmi kiny, v nichž obrazy jsou spojovány s případnými zvuky; tak totiž skutky světlem promítané jsou chápány plněji a scénický úkon jistě s velkou podmanivostí jest spojován s hudebním doprovodem.


a možno niekomu aj dopne, prečo sa tak rýchle podarilo rozložiť Západnú civilizáciu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2013 :  13:49:14  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Ano teraz je to film co dokaze velmi ovplyvniť myslenie ludi asi tak ako kedysi premyslene ohurujuce prostredie chramov a kostolov prepchatych obrazmi a sochami s bonusom nejakej rel.ikvie. Ako asi toto ovplyvnovalo myslenie cloveka ?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2013 :  14:36:30  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
urcite lepsie ako dnesna doba.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2013 :  19:37:21  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
urcite lepsie ako dnesna doba.

Pôvodne zaslal sinceretly - 28 august 2013 :  14:36:30





tvoj priklad hovori za vsetko, to fakt

ja so chcel naznacit, ze masirovanie, vymyvanie mozgov nie je fenomen len tejto doby ...




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2013 :  00:25:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
priznam sa ze ten film som videl na youtube ale nerozumel som mu
hovoril totiz o problemoch a humore ktoy mi bol na mile vzdialeny.
krestanstvo ak ho poznam totiz uvedene problemy nemalo
a zjavne ani len autori nerozumeli co to vlatne je to krestanstvo
(mozno kritizovali nejaku jeho vzdialenu zvratenu odrodu, ktoru poznaju len oni sami)
a ked som videl zaverecnu scenu (Brian spieva na krizi) tak mi ich bolo naozaj uprimne luto
ti ludia (autori) ani len netusia co znamena radost zo zmrtvychvstania, inak by nemohli ponukat takuto prazdnu a lacnu odpoved(humor a optimizmus) na problem smrti a konca zivota cloveka.



musim vsak povedat ze na svoje velke prekvapenie tu na tomto fore som mal moznost spoznat aj ludi ktorych sa spominana kritika (ktora je vo filme) podla vsetkeho ciastocne aj tyka:

mam na mysli ludi ktori nevedia nic lepsie ako zaryto utocit proti sv otcovi a 2VK a tak stracaju schopnost normalnej diskusie.
pripominaju mi scenu v ktorej sa isli zidia vzajomne kamenovat kvoli tomu ze sa nevedeli dohodnut kto z nich vyslovil zakazane meno Jehova

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2013 :  08:52:54  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
musim vsak povedat ze na svoje velke prekvapenie tu na tomto fore som mal moznost spoznat aj ludi ktorych sa spominana kritika (ktora je vo filme) podla vsetkeho ciastocne aj tyka:
mam na mysli ludi ktori nevedia nic lepsie ako zaryto utocit proti sv otcovi a 2VK a tak stracaju schopnost normalnej diskusie.
pripominaju mi scenu v ktorej sa isli zidia vzajomne kamenovat kvoli tomu ze sa nevedeli dohodnut kto z nich vyslovil zakazane meno Jehova



ved prave si vystihol podstatu filmu

navyse, ziadna parodia Jezisa, ale ked uz vysmech z nespochybnitelnych nezmyselnych cirkevnych vymyslov s nazvom dogma, to ano ...

ta scena o vtipnych menach je nezabudnutelna, ked som to pozeral cakajuc na chirurgii, rehotal som sa az mi slzy tiekli ... a na mne ostatni cakajuci ...

nakoniec, Monthy Python, kto nepozna, nepochopi ...

z netu

Postoj autorů k náboženské otázce a k životu vůbec vyjadřuje závěrečná parodická píseň "Always look on the bright side of life". Chápu ji jako: "My nevíme, netvrdíme, že víme, ale děláme si z těch, kteří si myslí, že jo, pr*el." A do připadá do určité míry plausibilní. Vždyť "věřící" není "vědoucí", takže by se tak neměl tvářit. Na druhou stranu, a tím mám na mysli tu "určitou míru", nemůžu souhlasit s větou téže písně: "Forget about your sins" (zapomeň na své hříchy...). Věřím, že hříchy existují a že reálně zraňují. Tedy, že existuje něco čemu se nelze smát. Jinak jsem ale nenašel nic, co by mě jako katolíka ve filmu uráželo.


Always look at the bright side of life .........



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Je bozkavanie hriech? Téma Next Topic: Neuspesny atentat na JPII  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06